حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

 • 044.32387133
 • 044.32379188
 • 09144485590
 • 09143883380
 • 09126756145

جفتگیری مرغ عشق بهمراه علائم و نشانه های جفت شدن + ویدیو آموزشی

رفتار جفت گیری مرغ عشق

با رفتار ها و علایم جفتگیری مرغ عشق آشنا شوید

رفتار جفتگیری مرغ عشق نشان دهنده آمادگی پرنده برای تولید مثل است. مهم ترین علامت آمادگی پرنده برای جفت گیری تغییر رنگ نوک بینی آنها می باشد. زمانی که مرغ عشق ها به سازگاری بالایی می رسند، نوک پرنده نر به رنگ آبی روشن و نوک پرنده ماده به رنگ قهوه ای شکلاتی در می آید. رفتار جفت گیری مرغ عشق ها طوری است که در جای بلند قرار می گیرند و در کنار یکدیگر به تغذیه و آراستن همدیگر می پردازند. مورد دیگر در کمک به جفتگیری مرغ عشق ها، تأمین آب حمام برای آنهاست. 

در این نوشته خواهید خواند :

در این نوشته با علائم و رفتارهای مرغ عشق در فصل جفت گیری آشنا خواهید شد، مهم ترین مشخصه آمادگی مرغ عشق ها برای جفت گیری تغییر رنگ بینی پرنده ها می باشد، از سایر علایم آمادگی پرنده ها می توان به رقص و آواز پرنده نر و خوردن نوک یکدیگر اشاره کرد. مرغ عشق هایی که زیر یک سال سن داشته باشند، جفت گیری ناموفقی خواهند داشت و از نشانه های موفق بودن جفتگیری ، رشد نطفه در داخل تخم است.

مرغ عشق نر برای جفت خود سر و صدای زیاد ایجاد می کند و با باد کردن پرهای خود، زیبایی خود را به نمایش می گذارد و اغلب حلقه دور چشمش گشاد می شود. این کار و رفتار را با یک آهنگ شلوغ و روان و معمولا رقص همراه می کند. پرنده ماده نسبت به این رفتار مرغ عشق نر واکنش نشان می دهد و تماشا می کند اما به پرنده نر نزدیک نمی شود. او در این فصل جفت گیری اش جیک جیک های پی در پی خود را دارد و زمانی پرنده نر به او می پیوندد که جنس ماده او را صدا و فریاد زند.

 

علایم جفت شدن مرغ عشق و آماده شدن برای جفتگیری

برای اینکه متوجه آمادگی جفتگیری مرغ عشق شوید به نشانه های زیر توجه کنید:

 • تغییر رنگ قسمت بالایی بینی مرغ عشق ، که در چنین شرایطی نوک جنس نر آبی روشن و نوک جنس ماده به رنگ قهوه ای شکلاتی مبدل خواهد شد.
 • ممکن است متوجه ورم منفذ مخرجی شوید که این امر هنگامی که جنس ماده شروع به تولید تخم می کند، برجسته تر می شود.
 • زوج ها غالباً شروع به آراستن و تغذیه یکدیگر می کند.
 • ضربات مکرر به منقار طرف مقابل، لمس کردن منقار، رقص نشیمنگاهی، آواز خواندن و باد کردن پر (مخصوصاً توسط جنس نر) برای تحت تأثیر قرار دادن همسر خود
 • مرغ عشق ماده اکثر اوقات خود را در لانه می گذراند و مواد اضافی را از لانه خارج می کند.

پیش نیاز های جفت گیری

پس از فراهم نمودن شرایط زیر می توانید شاهد شروع جفت شدن مرغ عشق ها و حضور علائم آن باشید.

 • غذای کافی در اختیار آنها قرار دهید.
 • لانه آنها را برای تخم گذاری آماده کنید، می توانید لانه را از چوب یا پلاستیک بسازید.
 • دمای محیط آنها را بین ۲۲ الی ۲۶ درجه نگه دارید.
 • محیط آنها باید ساکت و بدون سر و صدا مانند صدای سگ و گربه باشد.
 • وسایل بازی، آینه، زنگ، کف دریا و چند میله درون قفس آنها قرار دهید.
 • افزایش زمان نور دهی به ۱۷ الی ۱۸ ساعت
 • قرار دادن چندین شاخه در قفس آنها

 

رنگ نوک مرغ عشق
رنگ نوک مرغ عشق

 

فرایند جفت گیری در مرغ عشق ها چگونه آغاز می شود؟

هر ایده و افکاری در زمینه جفت گیری پستاندارن دارید دور بیندازید، زیرا مرغ عشق ها ارگان های تولید مثلی خارجی متقاوتی مانند آلت تناسلی مردانه ندارند و در عوض، مرغ عشق نر و ماده هر دو منفذ مخرجی تناسلی – ادراری دارند که به عنوان منفذ دستگاه گوارشی، ادراری و تولید مثلی استفاده می شود، به این معنی که مدفوع، ادرار، تخم و اسپرم همه از یک جا خارج می شوند.

این منفذ در زیر پرهای دم مرغ عشق واقع شده است. اگرچه از لحاظ داخلی، منافذ جنس نر و ماده پرنده عملکردهای مختلف تولید مثلی دارند، اسپرم یا تخم تولید می کنند اما از بیرون بسیار شبیه به هم هستند.

با ورود به فصل تولید مثل و آمادگی برای جفتگیری مرغ عشق ، رفتار پرنده طوری خواهد شد که منافذ آنها شروع به ورم و بیرون زدگی خواهند کرد و اندکی از بدنشان بیرون زده می شود که این عامل نشانه داشتن شرایط تولید مثلی است و در این مدت اسپرم ها در منافذ مخرجی تناسلی – ادراری مرغ عشق های نر جمع می شوند.

به محض بروز شرایط تولید مثلی در دو مرغ عشق نر و ماده ، رفتار مرغ عشق نر طوری خواهد بود که تلاش می کند جنس ماده را به عنوان همسر خود جلب کند و از طریق انجام هنرهای نمایشی اظهار عشق از قبیل: رقص در نشیمنگاه پرنده، ضربه زدن به سر ، ضربات آهسته منقار به منقار، طرف مقابلش را تحریک به جفت گیری می کند.  

جنس نر به طور مداوم به جنس ماده اظهار عشق می کند و با نوک خود ضربات آهسته ای را به منقار جنس ماده برای تحریک کردن او می زند. سرانجام جنس ماده دم خود را در هوا بلند می کند و بال های خود را کمی بالا می برد تا به جنس نر بگوید که تلاش های اظهار عشق او موفقیت آمیز بوده است.

وقتی جنس ماده تصمیم به پذیرش جنس نر می کند، به سمت نشیمنگاه فرود می آید تا منفذ مخرجی تناسلی – ادراری خود را از طریق بالا بردن پرهای دمی و بلند کردن بال هایش نمایش دهد. در حقیقت اینگونه از رفتار مرغ عشق نشانه هایی هستند که جنس ماده جفت گیری با جنس نر را پذیرفته است.

سپس مرغ عشق نر به بر پشت مرغ عشق ماده می خوابد و بخش عقبی جنس نر از یک طرف به طرف دیگر به لرزش در می آید در نتیجه منافذ های دو پرنده بر روی هم مالیده می شود. رفتار مرغ عشق ها برای افزایش احتمال لقاح موفقیت آمیز در این دوره به این صورت است که چندین بار عمل جفت گیری را در طول روز انجام می دهند تا زمانی که ماده به سمت لانه خود حرکت و شروع به تولید تخم کند.

 

مرغ عشق شش ماهه
مرغ عشق شش ماهه

 

چه زمانی جفت گیری صورت نمی گیرد؟

عدم جفت گیری مرغ عشق ها دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که از جمله مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرندگان خیلی جوان یا خیلی پیر هستند و توانایی برقراری یک رابطه موفق را ندارند.
 • در صورتی که به مدت چند روز باهم سر و کله بزنند، به سادگی با هم جور نمی شوند.
 • برخی از مرغ عشق های نر به دلیل هورمون های سرکوب شده توانایی جفت گیری ندارند.
 • اگر یکی از پرنده ها بیمار باشند، عمل جفت گیری ناموفق خواهد بود.
 • وجود اختلال ژنتیکی یا فلجی پرنده ها نیز در عدم موفقیت جفت گیری تاثیر دارند.
 • قسمتی از منافذ خروجی پرنده ها ، توسط پر پوشیده شده اند و در نهایت تماس کلواک ها با یکدیگر به صورت کامل انجام نمی شود.
 • مرغ عشق های زیر ۶ ماه از نظر جنسی توسعه نیافته اند. (۱۰ – ۱۲ ماه حداقل سنی است که بیشتر پرورش دهندگان توصیه می کنند) جنس ماده بعد از حدود ۴ سال نابارور می شوند و جنس نر پس از ۶ سالگی
 • برخی از داروها می توانند باعث ناباروری موقت یا دائمی پرنده شوند. در این زمینه با پزشک متخصص مشورت کنید.

البته در برخی مواقع عدم جفت گیری مرغ عشق ها می تواند یک شرایط موقتی باشد و پس از مدتی برطرف می شود و یا ممکن است به صورت همیشگی باشد، در هر صورت عوامل بازدارنده را شناسایی کنید.  

 

رفتار مرغ عشق در لانه سازی

یگی از مهمترین مراحل در جفتگیری مرغ عشق لانه سازی می باشد. رفتار مرغ عشق ها، کمی در زمینه لانه سازی هیجان انگیز است. جنس ماده جعبه لانه سازی را بررسی می کند. در صورتی که لانه آماده نشده باشد، او گوشه هایی از قفس یا مکان مناسبی را برای لانه خراش می دهد.

اعضای دیگر خانواده های طوطی دوست دارند که کاغذ را خرد کنند و علف خشک را جمع کنند تا لانه های خود را ردیف سازند اما رفتار مرغ عشق ها اینگونه نیست. در صورتی که این وسایل را در جعبه لانه سازی قرار دهید برای گرمتر و نرم تر شدن، خوب است.

جنس ماده ای که احساس افزایش هورمون در زمان فصل جفت گیری کرده است در صورتی که اجازه پرواز آزادانه در اتاق داشته باشد، ممکن است شروع به جستجوی فرصت های لانه سازی در بیرون از قفس کند. فضای پشت کتاب های یک قفسه کتاب یا پشت پرده های نازک یا تور مانند، جزء مکان هایی هستند که برای او جذابیت زیادی دارند و این رفتار گاهی با حمله های شدید همراه می باشد.

شما می توانید با زندانی کردن او در قفس برای چند روز، این فکر لانه سازی در خارج از قفس را از ذهنش خارج کنید. رژیم غذایی او را بررسی کنید و به سمت غذاهایی با پروتئین زیاد بروید زیرا موجب تمایل به ایجاد لانه سازی می شوند.

 

لانه در قفس مرغ عشق
لانه در قفس مرغ عشق

رفتار مرغ عشق قبل از تخم گذاری

پس از انجام جفت گیری مرغ عشق ، رفتار پرنده در جنس ماده طوری است که جعبه لانه را نصب و تنظیم می کند و برای خوردن و تغذیه از مواد معدنی و سپیداج بیرون می آید.

جنس نر به محض لانه گزینی شروع به تغذیه مرغ عشق جنس ماده با برگرداندن( قی کردن) مواد غذایی می کند.

هنگام رشد تخم ها، شکم او متورم می شود و فضله هایش ممکن است بزرگتر از حد معمول و اندکی رنگ متفاوت داشته باشد به دلیل پروتئین و مواد معدنی که در تخم مصرف شده ، این تغییر کاملاً طبیعی است. 

 

چه اتفاقاتی پس از پایان جفت گیری مرغ عشق رخ می دهد ؟

عمل جفت گیری در مرغ عشق ها بسیار کوتاه و در حد چند ثانیه خواهد بود، بنابراین مرغ عشق ها در طول دوره جفت گیری، روزانه چندین بار این رفتار را انجام می دهند تا احتمال انتقال مقدار اسپرم کافی به پرنده ماده افزایش پیدا کند. در هر بار مقدار کمی اسپرم به بدن جنس ماده منتقل می شود و اسپرم به مدت چند روز تا چند هفته در تخمدان مرغ عشق ماده زنده خواهد ماند.  

بر طبق بررسی های انجام شده در مقاله Budgie Breeding Behaviour هنگامی که دوره جفت گیری به پایان رسید، مرغ عشق ها بیشتر اوقات خود را در لانه سپری می کنند و فقط برای مدفوع و گاهی خوردن غذا بیرون می آیند. عادت های مرغ عشق نر اینگونه است که شروع به تغذیه شریک زندگی خود میکند، دقیقاً به همان روشی که یک پرنده به نوزادان خود غذا می دهد. در عرض یک تا دو هفته جنس ماده اولین تخم خود را می گذارد و قبل از تخم گذاری، هر کدام از تخم ها درون یک تخمدان تشکیل می شود.

قبل از تشکیل پوسته سخت، برخی از اسپرم های ذخیره شده در داخل لوله فالوپ آزاد می شوند و وارد غشای تخم می گردند، در نتیجه مراحل لقاح تکمیل می شود و این فرایند تا زمانی ادامه پیدا می کند که جنس ماده همه تخم ها را بگذارد.

 

نشانه تخم گذاری مرغ عشق ماده
نشانه تخم گذاری مرغ عشق ماده

تشخیص جفت شدن مرغ عشق موفقیت آمیز

تا زمانی که تخم ها تبدیل به جوجه نشوند، نمی توان به موفق بودن فرایند جفت گیری پی برد، چرا که مرغ عشق های ماده بدون حضور پرنده نر هم می توانند تخم گذاری کنند و تخم هایی بدون نطفه تولید کنند، اما برای اینکه زود تر از موعد بیرون آمدن جوجه ها از تخم به موفق بودن فرایند جفت گیری در مرغ عشق پی ببرید، باید از شیوه نوربینی تخم ها استفاده کنید.

برخی از پرورش دهندگان دوست دارند از تکنیک candling یا همان نوربینی استفاده کنند به این صورت که یک چراغ روشن در برابر تخم نگه داشته می شود تا ببینند که آیا یک جوجه در حال رشد، در داخل تخم وجود دارد. این تکنیک نیاز به مراقبت خاصی دارد تا تخم شکسته نشود و لانه بیش از حد مختل نگردد که منجر به آزرده خاطر شدن پرنده ماده نشود.

اگر تمایلی به نوربینی ندارید و از بیرون رفتن پرنده ماده از لانه هراس دارید، می توانید تا زمان بیرون آمدن جوجه ها از تخم صبر کنید.

 

جفت گیری موفق مرغ عشق
جفت گیری موفق مرغ عشق

سوال های رایج در مورد جفت گیری مرغ عشق

در چه سنی مرغ عشق ها می توانند تولید مثل کنند؟ مرغ عشق ها از سن ۶ ماهگی از نظر جنسی بالغ شده و قادر به تولید مثل هستند اما بیشتر پرورش دهندگان توصیه می کنند حداقل از سن ۱ سالگی برای تولید مثل استفاده کنند.

آیا مرغ عشق ها تک همسری هستند؟ رفتار مرغ عشق ها طوریست که برای زندگی، جفت گیری نمی کنند و اگر فرصتی باشد با چندین شریک جفت گیری می کنند، گاهی اوقات با چندین شریک در همان فصل تولید مثلی، جفت گیری می کنند. هنگامی که به صورت انتخابی توسط پرورش دهندگان جفت می شوند، پس از پیوند، با شریک های مختلفی هم جفت می شوند.

ویدیو از جفت شدن مرغ عشق

 

دانلود مستقیم ویدیو | مشاهده در سرویس اشتراک ویدیو EIG-SHOP


 

مرغ عشق می تواند برای بیشتر انسان ها به عنوان یک گزینه مناسب در انتخاب پرنده ای خانگی باشد.در این نوشته از وبسایت چکین دیوایس سعی کردیم به صورت تجربی و علمی تمام شرایط مورد نیاز برای جفت شدن مرغ عشق  را به شما آموزش دهیم. اگر علاقه مند هستید پیشنهاد میکنیم مطلب چگونه یک مرغ عشق پرورش دهیم را از دست ندهید.

اگر تجربه و اطلاعات در این زمینه داریم خوشحالیم میشویم آنها را  ما و دیگران را در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۲۰۴ دیدگاه
 • مهدی شاهسوند ۳۰ دی ۱۳۹۸ / ۹:۵۱:۴۵

  سلام من یک ماه است که مرغ عشق خریدم ولی مرغ عشق ماده ام خیلی آروم و سرحال است ولی درروز میخوابد نرم همین طور کمکم کنید خواهش میکنم

 • مهدی ۲۹ دی ۱۳۹۸ / ۴:۲۷:۲۶

  سلام من مرغ عشق ماده دارم خیلی ساخته و نمی خونه ولی علاعم بیماری نداره به نظرتون چشه؟

  • کارشناس وب سایت ۳۰ دی ۱۳۹۸ / ۸:۲۲:۳۰

   ببینید که پرنده شما بی حال و کسل نیست؟

 • محمد ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۹:۳۶:۴۵

  من تازه یک جفت مرغ عشق خریدم ولی آنها همش در گوشه ای نشسته اندوتکان نمیخورند

 • محمد ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۹:۳۶:۴۵

  من تازه یک جفت مرغ عشق خریدم ولی آنها همش در گوشه ای نشسته اندوتکان نمیخورند

 • محمد ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۷:۵۲:۵۸

  سلام من یک ماه میشه یک جفت مرغ عشق خریدم و نرم خیلی مست است ولی ماده ام تن به جفت گیری نمی دهد راهنمایی میکند

 • مهدی شاهسوند ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۶:۰۰:۲۰

  مرغ عشق من مرده

 • مهدی شاهسوند ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۵:۵۵:۲۶

  چرا مرغ عشق من نر را میزنه

 • مهدی شاهسوند ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۵:۵۳:۴۱

  سلام مرغ عشق من دماغش سفید است آماده جفت گیری است

 • مهدی ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۵:۵۲:۴۹

  سلام مرغ عشق من دماغش سفید است آماده جفت گیری است

 • رضا ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۱:۳۸

  و اینکه مرغ عشق نر بینیش بنفش بود و تازه ابی ابی شده ایا از تجربه کم میتونه باشه که از میله میفتن

 • رضا ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۸:۴۱

  سلام میله ها محکمه امکان داره اولین بارش باشه و میله باید چگونه باشه

 • مهدی رستمی ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۵:۴۵

  من ی جفت مرغ عشق دارم بردم پرنده فروشی گفت هنوز به سن بلوغ نرسیدند ولی عید تخم میذارن ولی اینا بعضی موقع ها هم دیگرو بوس میکنند یا نر غذا بالا میاره میده به ماده یا همدیگرو میخارونند با این علائم بازم باید تا عید صبر کنم؟

  • کارشناس وب سایت ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۸:۴۵:۳۳

   مرغ عشق هایی که زیر یکسال سن دارند، هنوز به سن بلوغ نرسیده اند، اما باز هم عشق بازی می کنند ولی برای اینکه تخم هایی نطفه دار بگذارند باید حداقل یکسال سن داشته باشند.

 • شيما ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۸:۱۲

  سلام، من ١ هفته است يه جفت مرغ عشق نر و ماده گرفتم. به جز ارزن چيزي نميخورن. چيكار كنم كه ميوه و سبزيجات هم بخورن؟ و اينكه اصلا دستي نيستن، خيلي ميترسن. جچكار كنم براي شرايط بهتر واسشون؟

  • کارشناس وب سایت ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۸:۵۱:۲۳

   به مرور زمان به شما و محیط عادت می کنه
   بهتره همراه با ارزان مقداری میوه و سبزیجات بهشان بدهید تا به خوردن آنها نیز ترغیب شود.

 • الهام ۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۵:۳۲:۱۵

  سلام مرغ عشق نر و ماده ای که از یک پدر و مادر هستند با هم جفت گیری انجام خواهند داد؟

  • کارشناس وب سایت ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۹:۱۸:۰۹

   انجام خواهند داد، اما به علت نسبت خانوادگی که دارند احتمالا جوجه هایی فلج یا مشکل دار متولد شوند.

 • علی ۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۴:۴۳:۲۳

  ببخشید من یک مرغ عشق نر داشتم که دماغش آبی هست ولی آبی کمرنگ نیست بعد از یک ماه یک ماده که دماغش قهویی هست رو کنارش گذاشتم میشه بهم بگین چقد طول میکشه که آن ها جفت بشن؟

  • کارشناس وب سایت ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۹:۲۰:۰۹

   اگر تازه همدیگر رو دیده باشند، حدودا یک هفته طول میکشه تا با هم آشنا بشن و کم کم عشق بازی کنند
   بعد از یکی دو هفته جفت گیری خواهند کرد، اما شما نیز در این مدت اب و غذای سالم و کافی در اختیارشون قرار بدید
   دمای اتاق رو بالا ببرید و هر از گاهی اب اسپری کنید رو قفس شون

 • رضا ۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۱:۴۸

  سلام علت افتادن مرغ عشق ماده از میله حین جفت گیری چیه

  • کارشناس وب سایت ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۹:۲۶:۵۷

   به احتمال زیاد میله محکم نیست. اطمینان پیدا کنید که میله به اندازه کافی محکم هستش

 • احمد رضا ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱:۲۱:۵۵

  سلام من چندماهی است که مرغ عشق دارم ولی تو لونه نمیرن ولی دربیرو ازلانه باهم اواز میخاند ایا امادهی جفت گیری است

  • کارشناس وب سایت ۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۸:۵۸:۴۳

   لانه باید کاملا نرم و تمیز باشد تا برای رفتن داخل لانه اشتیاق داشته باشند.

 • احسان ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۸:۲۹

  سلام مرغ عشق من ۳ تخم گذاشت و خیلی روشون خوابید.من گفتم شاید نطفه نداره با چراغ دیدم نطفه نداشت نوک مادم قهوه ای و نوک نرم آبی.تخمار با لونرو برداشتم مرغ عشق هام تو خونن کنار پنجره هم نور خوبه هم دما و هم تغذیه نرمم یکم از ماده میترسه الان فصل تخمگذاری هستش یا نه؟ چیکار کنم تخم نطفه دار بزاره لطفا کمکم کنید ممنون میشم.

  • کارشناس وب سایت ۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۹:۰۳:۱۰

   شایذ اولین بارشون که تخمگذاری کردند برای همین تخم ها بدون نطفه بودند.
   بهتره یک فرصت دیگه به مرغ عشق ها بدید تا جفت گیری و تخم گذاری کنند.
   حتما باید لانه امن و مناسبی در داخل قفس اونها وجود داشته باشه
   و اب و غذای کافی در اختیار اونها قرار بدید.

 • Sajjad ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۲:۵۹

  سلام من مرغ عشق هام را به اتاق گذاشتم الان ۲سال تخم گذاری نکردند چی کار کنم

  • کارشناس وب سایت ۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۹:۰۷:۲۹

   مرغ عشق های ۳ سال به بالا تمایل کمتری به جفت گیری دارند
   به ارام و گرم بودن اتاق و در دسترس بودن غذافی کافی هم بستگی داره

 • مریم ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۷:۵۰:۴۵

  سلام خسته نباشید مرغ عشق من ۱۰ روزه زیر شکمش ورم کرده و حجم مدفوعش زیاد شده و دایم توی لونس ولی تخم نمیذاره پف نکرده و کسل نیست ولی هر روز زیر شکمش بزرگتر میشه لطفا کمک کنین چرا تخم گذاری انجام نمیشه ۴روز پیش روغن زیتون دادم بهش و دو روزه تو ابشون سرکه سیب میریزم ممنون

  • کارشناس وب سایت ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۸:۴۰:۱۳

   احتمال پیچش تخم در داخل شکم پرنده وجود دارد، بهتره با دامپزشک مشورت کنید.

 • امیر ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۰:۴۰:۵۹

  باسلام یک هفته هست یک جفت مرغ عشق خریداری کردم اوباش با هم خوب بودن ولی الان ماده با نر قهر شده نر هی می‌ره سمت ماده و ماده نر رو میزنم زیاد هم تو قفس نمیرن نر هم هی عطسه می‌کنه ولی من جفت گیریشون رو ندیدم

  • کارشناس وب سایت ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۸:۵۴:۰۷

   بهتره هر دو پرنده رو در قفس هایی جداگانه و نزدیک به هم قرار بدید و پس از مدتی اگر مشاهده کردید که از لابه لای میله های قفس ، نوک همدیگر رو می خورند، می توانید آنها را در یک قفس بیندازید.

 • محمد ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۵:۴۰

  سلام من ی دونه مرغ عشق ماده داشتم یه نر واسش گرفتم ماده سمت نر میره ولی نر فرار میکنه دلیلش چیه ؟؟

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱:۱۸:۱۹

   بهتره هر کدام از پرنده ها را در قفسی جداگانه و در کنار هم قرار دهید تا کم کم به مشتاق شوند و در صورتی که مشاهده کردید از لای میله های قفس نوک همدیگر رو می خورند، می توانید در یک قفس قرار دهید.

 • جواد ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۷:۳۱

  ببخشید من یه جفت مرغ عشق دارم که به نظر میرسد مرغ نر بزرگ تر ماده است به نظر شما برای مرغ نرم یه ماده جدید بخرم یا بزارم با هم بمانند انگار مرغ عشق نر یکی دو ماه بزرگ تر از ماده است

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱:۱۹:۰۲

   اشکالی ندارد، به مرور زمان به هم عادت خواهند کرد.

 • احمد سروش ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۰:۱۶

  سلام عليكم من یه جوره مرغ عشق دارم که مرغ عشق نر بر منقار آمده میزنه و نمیدونم که چی وقت تخم میزاره لانه پلاستیکی هم هستش

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱:۲۵:۴۰

   منتظر جفت گیری پرنده ها باشید، یک هفته پس از جفت گیری ، پرنده ماده تخم گذاری خواهد کرد. و دائما در لانه خواهد بود و توسط پرنده نر تغذیه خواهد شد.

 • احدی ۲۰ دی ۱۳۹۸ / ۳:۵۸:۰۹

  سلام ببخشد من یه جفت مرغ عشق دارم ماده الان دوماهه میره تو لونه اما از تخم خبری نیست نر هم میره جلوی لونه به ماده دونه میده.

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۹:۰۸:۲۲

   ببینید که مرغ عشق ها به سن بلوغ جنسی رسیده اند.
   مرغ عشق های زیر یک سال قادر به تولید تخم نطفه دار نخواهند بود، بنابراین جوجه ای نیز تولید نمی کنند با اینکه شاید جفت گیری هم کرده باشند.

 • مهدی ۲۰ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۶:۴۵

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم ۱سال دارم ولی جفت گیری نکردن ماده قبل از این یک نر داشته مرد و ولی الان ۶یا۷ماه که نره جدید کنارش چرا جفت گیری نمیکنه ولی بعضی اقات نوک میدن ولی جفت گیری نمیکنه

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۹:۱۲:۱۶

   بهتره که غذای کافی در اختیارشون بگذارید و بیشتر اوقات اونها رو تنها بگذارید.
   برای تحریک به جفت گیری با استفاده از یک بخار ساز ، بخار اکالیپتوس را در اتاق منتشر کنید و با استفاده از یک آبپاش مقداری آّب بر روی آنها اسپری کنید تا احساس بارانی شدن هوا را داشته باشند، چون مرغ عشق ها در هوای بارانی جفت گیری می کنند.

 • جواد ۱۸ دی ۱۳۹۸ / ۳:۴۲:۴۴

  من یک جفت مرغ عشق دارم که رنگ‌ دماغ ماده قهوه ای است میخواستم بدونم که تخم می گذارد ؟چند روز طول می کشد ؟

  • کارشناس وب سایت ۱۹ دی ۱۳۹۸ / ۸:۴۷:۲۴

   حدود یک هفته بعد از جفت گیری ، معمولا اولین تخم گذاشته میشه

 • حسین ۱۶ دی ۱۳۹۸ / ۷:۲۳:۴۴

  سلام مرغ عشق ماده من کمی از دماغش رنگه قهوی گرفته ایا دوتا شون جفن شدن

 • محمد ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۸:۴۶:۲۸

  سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم البته یک ماه میشه هنوز تخم نزاشتن ولی نر هی میخواد به پشت ماده ببپره ولی ماده نمیزاره .علتش چی هست ممنون میشم راهنماییم کنید

  • کارشناس وب سایت ۱۶ دی ۱۳۹۸ / ۸:۲۶:۵۰

   اگر داخل قفس لانه وجود نداشته باشه
   احتمالا مرغ عشق ماده اجازه جفت گیری نده

 • علیرضا ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۶:۲۲:۴۰

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که پنج تا تخم گذاشته بودن و اما تخماشون لق شد و تخماشونو بر داشتم و الان نره میخواد جفت گیری کنه اما ماده فرار میکنه چیکار کنم

 • هادی ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۳:۱۰:۰۸

  مرغ عشق ماده من چرا ۲ تا تخم گذاشته چرا بیشتر نگذاشته چرا مرغ عشق ماده روی تخم نمی خوابد ولی بعضی وقتا می ره داخل لونه چیکار کنم

  • کارشناس وب سایت ۱۶ دی ۱۳۹۸ / ۸:۳۴:۲۱

   مرغ عشق پس از اینکه ۴ تا تخم گذاشت بر روی تخم ها می خوابه
   بهتره تغذیش رو رعایت کنید از پروتئبن و کلسیم بیشتری توی تغذیش استفاده کنید تا هر چه سریعتر تخم گذاری کنه

 • امیر عباس ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۲:۳۷:۳۸

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم خیلی وقت خریدم ماده دماغش قهوه ای بود اوردمش خونه هی با نر دعوا میکرد الان نره تلاش میکنه ولی ماده پا نمیده به نظر شما ماده قبلا جفت داشته و این نرو به عنوان جفت قبول میکنه

 • مجتبی ۱۴ دی ۱۳۹۸ / ۹:۲۰:۴۹

  علت جفت گیری بیش حد مرغ عشق چیه ۷ روزه پشت سرم دارن جفت گیری میکنن اونم ۳الی۴ بار و کی اولین تخم میذارن
  میشه جواب بدین

  • کارشناس وب سایت ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۸:۴۰:۰۹

   معمولا پس از یک هفته جفت گیری، اولین تخم رو میزارن
   بهتره لانه مناسبی رو برای مرغ عشق ها فراهم کنید.

 • سوگند ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۹:۲۹

  سلام من دو جفت مرغ عشق دارم که هر دو جفتشون جفت گیری کردند. بعد از چند روز ماده ها تخم می گذارند.

 • Mohsen ۹ دی ۱۳۹۸ / ۸:۲۷:۰۳

  سلام وقت بخیر من یک جفت مرغ عشق معمولی دارم تخم میزارن ولی جوجه نمیکنن بعد از یک ماه نزدیک به ۱۰ تا تخم شده وبعد میرم میشکنم نطفعه هم دارن ولی چرا تخم تبدیل به جوجه نمیشه خدا میدونه میشه دلیلش برام بگی مممنون میشم

 • سجاد ۹ دی ۱۳۹۸ / ۳:۲۱:۱۲

  ی جفت دارم نر جون و ماده بزرگتر نره علائم جفتگیری نشون میده ماده میزنتش بعضی وقتا دونه از دهن نر میگیره ولی باز بعدش میزنتش غذاشونم کافی تو محیط اتاقم نگه میدارم بدون سرو صدا

 • امیر ۸ دی ۱۳۹۸ / ۵:۰۲:۲۳

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که یک بار جفت گیری کردن و تخم بی نطفه گذاشتند بعد از اون دیگه حتی جفت گیری هم نکردند مشکل چیه

  • کارشناس وب سایت ۹ دی ۱۳۹۸ / ۸:۳۰:۵۹

   به تغذیه پرنده ها توجه کنید

 • مهدی ۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۹:۰۵

  سلام
  ببخشید من یه جفت مرغ عشق دارم که به نظر میرسد مرغ نر بزرگ تر ماده است به نظر شما برای مرغ نرم یه ماده جدید بخرم یا بزارم با هم بمانند انگار مرغ عشق نر یکی دو ماه بزرگ تر از ماده است

 • مهدی ۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۰:۰۴

  سلام مرغ عشق ماده من موقع خرید رنگ بینی قهوه ای داشت الان تو جفت گیری با نر جدید که داشتم مشکل به وجود میاد؟

 • تینا ۲ دی ۱۳۹۸ / ۹:۱۳:۱۱

  من دو مرغ عشق ماده رو با یه مرغ عشق نر تو یه قفس گذاشتم . به نظر شما مشکلی داره ؟

  • کارشناس وب سایت ۳ دی ۱۳۹۸ / ۸:۲۱:۵۴

   احتمال درگیری بین مرغ عشق ها وجود دارد، بهتر است فقط یک جفت مرغ عشق در قفس وجود داشته باشد.

 • تینا ۲ دی ۱۳۹۸ / ۸:۴۷:۵۵

  سلام خسته نباشید .من دقیقا دو ماهه که یه جفت مرغ عشق خریدم و با توجه به مطالبی که در این مورد خوندم دیدم مرغ عشق ماده نوکش صورتیه و باید کاملا سفید باشه در این صورت آماده ی جفت گیریه .برای همین مرغ عشق ماده ی یکی رو با نرم تو یه قفس انداختم الان ۱ ماه و نیمه هیچ علایمی نمیبینم چرا ؟ میشه راهنمایی کنید .

 • عرشیا ۲ دی ۱۳۹۸ / ۳:۳۴:۱۰

  من ۶ ماه است که یک جفت مرغ دارم و هنوز تخم نگذاشتن دلیلش چیست

 • ناشناس ۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۹:۵۲

  سلام من دوتامرغ عشق دوهفته میشه خریدم سوالم اینه که مرغ عشق ماده چندروزی پکروبی حوصله شده میترسم مریض شده باشه ازکجابفهمم لطفا جواب بدین

  • کارشناس وب سایت ۲ دی ۱۳۹۸ / ۸:۱۵:۳۴

   احتمال بیماری پرنده وجود دارد، بهتر است از دامپزشک و یا افراد با تجربه در زمینه پرورش مرغ عشق کمک بگیرید.

 • Hossein ۱ دی ۱۳۹۸ / ۲:۴۰:۰۵

  سلام. بنده دوجفت مرغ عشق داخل یک قفس با اندازه متوسط دارم. تقریبا همه علائم جفت گیری را هر دو جفت دارند . دو تا لانه هم براشون گذاشتم. ماده ها خصوصا یکیشون زیاد داخل لانه ها میرند. بفرمایید آیا اصلا در مقابل دیگری جفت گیری میکنند? آیا جفت گیری را داخل لانه انجام میدهند یا بیرون?

 • سانیا ۱ دی ۱۳۹۸ / ۱:۰۲:۴۲

  دوتا مرغ عشق من خیلی وقته با همن نزدیک ۶ماهه اما جفت گیری نمیکنن … نر من جوون تر از مادمه ،میشه راهنمایی کنین؟

 • abbas ۲۸ آذر ۱۳۹۸ / ۱:۵۳:۱۴

  با عرض سلام و خسته نباشید یه سوال از خدمتتون داشتم من دو تا مرغ عشق داشتم سبز رنگ متاسفانه ۱۰ روز پیش جنس نر مرد البته جفت گیری کرده بودند الان ماده تخم گذاشته میخواستم ببینم الان چطور میشه آیا لازم من کاری بکنم یا نه؟ با تشکر

  • کارشناس وب سایت ۲۸ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۱۷:۳۸

   بهتره لانه رو اماده کنید تا مرغ عشق ماده تخم گذاری بکنه ، غذای کافی در اختیارش قرار بدید و محیط رو ارام و گرم نگه دارید.

  • محمداحمدی ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۷:۲۸:۴۷

   داروی ضد عفونی کننده براشون بریز تو آبشون بریز ظرف آبشون بردار تا تشنه بمونن حداقل شب تا صبح مرغ عشق من همین مشکل داشت دارو دادم درست شد

 • سوگند ۲۵ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۰:۱۱

  سلام مرغ عشق های من خیلی وقته جوجه دار شدن جوجه هارو جدا کردم ولی بعد از ده ماه هنوز دیگ مرغ عشق هام جفت گیری نکردن هر دو سعی در جوجه دار شدن دارن ولی هر ک میخوان جفت گیری کنن دعواشون میشه. چکار کنم؟!!

 • محمدحسین ۲۵ آذر ۱۳۹۸ / ۰:۳۷:۰۰

  سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم اینا سه هفته گذشته اما باهم جفت نمیشن وقتی هم ب هم نزدیک میشن همدیگرو میزنن حتی جداشون کردم ولی بخاطر ب هم رسیدن هرکاری کردن بعد مانع رو برداشتم بازم بهم زیاد نزدیک نمیشن اصلا تو کارشون موندم بازم صبر کنم یا راه حل دیگه ای داره؟

  • کارشناس وب سایت ۲۵ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۵۹:۵۴

   سعی کنید با تغذیه گرم و بخار اکالیپتوس اون ها رو تحریک کنید.

 • مهدی ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۸:۱۳

  سلام من یه جفت مرغ عشق دارم همی غذاهایی مثل ارزن تخم کتان جوانه کندم و گاهی اوقات میوه هایی مثل کردو هویچ وکاهو دادم همی الاعم جفت شدن دارن یه بولوغ رسیدن قفس بزرگ لونه تاب وسایل بزی دارن پر اشتهان جنب و جوش زیادی دارن والاعم تخم گذاری دارن بسیار هم دیگر دوست دارن و ماده دماقش قوه ای شده نر تو دهن ماده غذا میزاره ولی تخم نمیزارن😴

 • امیر ۲۱ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۱۲:۱۷

  سلام من مرغ عشق دارم
  الان یه هفتس که همش تو لانه هستن و فقط نر برای مدت کوتاهی میاد بیرون و بعد میره داخل
  بعد من وقتی سوت میزنم یکی از مرغ عشق ها هم صدا از خودش در میاره ، امکان داره که در حال تخم گذاری باشن

 • کامران ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۵:۲۸:۱۳

  با سلام مرغ عشق من از ده روز پیش یک روز درمیان داره تخم میگذاره ,
  اما با وجود اینکه یکسره هر دوتا داخل لانه ای که به دیوار قفس است میباشند , تخمها را در ظرف روبازی که ماسه نرم درونش ریخته ام و کف قفس هست گذاشته اند.
  ۱. آیا تخمها را بردارم و داخل لانه بگذارم یا نه
  ۲. تا الآن پنج تا تخم گذاشته اند اما روی آنها نمیخوابند, چکار کنم؟
  ممنون از راهنماییتان

  • کارشناس وب سایت ۲۱ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۳۷:۳۱

   بهتره که تخم ها را به لانه منتقل کنید

 • ناشناس ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۷:۵۰:۳۸

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارمذ نمیدونم چرا همی الا
  عم تخم گذاری دارن تخم نمیکنن چرا 😩😩

  • کارشناس وب سایت ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۱۱:۵۷

   تغذیه شونو افزایش بدید از منابع پروتئینی و کلسیم دار استفاده کنید و محیط شون رو گرم و بی سر و صدا نگه دارید.

 • محمد ۱۸ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۳۱:۱۰

  سلام خسته نباشید من یک جفت مرغ عشق دارم که در آب کاری می هلندی درجه دو و ماده ابی آسمانی آدامس نزدیک به دوازده روز از هم جداشون کردم بعد که انداختم پیش هم تمامی علایم که تو سایت گفته بودید رو داشتند فقط نرم که میرفت روی ماده تا جفت گیری رو شروع کنن ماده نینداخته پایین البته ترم ۳ بار خودشو رو ماده عقب جلو کرد بعد از اون یکی دو دفعه خواست بره ماده پیشنهادمان میده بالا ولی میده روش میندازن پایین باهم به خورده هر از گاهی زد و خورد دارم در ضمن نر سر ماده رو میخارونه وقتی رفته باشه تولانه

 • عرفان ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۷:۵۹

  سلام من دو تا مرغ عشق نر رو با یدونه ماده انداختم توی قفس،مشکلی نداره؟

  • کارشناس وب سایت ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۴:۳۷:۳۸

   احتمال اینکه نر ها با هم درگیر بشن وجود داره

 • رضا ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۴:۱۲:۰۶

  سلام دوجفت مرغ عشق دارم هم زیاد نوک یکدیگر رو میزنند وهم مرغ عشق نر نوکش رو به نشیمنگاه مزنه ایا این نشانه ی جفت شدن انها هست
  لطفا جواب بدین

 • رسول ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۶:۴۹:۰۹

  سلام مرع عشق من دیروز تخم کرد بعد چند روز دیگه بازم تخم میکنه

  • کارشناس وب سایت ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۴۴:۳۰

   معمولا هر دو سه روز یکبار یک تخم میزاره

  • ناشناس ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۶:۳۲

   بله هر یک روز در میان تا ۵ تا بشه

 • محمد ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۱۵:۴۰

  سلام
  يك جفت مرغ عشق دارم كه تقريبا بيست روز پيش دوتا تخم گذاشتن و چون تو مغازه بودن و محيط سرد بود بردمشون خونه!
  بعد كه اوردمشون خونه دوتا تخم رو بيرون پرت كردن و ديگه روش نخوابيد ماده و الان چند روزه كه مرغ عشق نر ماده رو ميزنه و سر ماده خوني شده!
  علت از چي ميتونه باشه؟

 • خالد ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۳۸:۰۰

  سلام ی جفت آلبینو و لوتینو دارم
  ماده ۲۰ روزه میره لونه هر روز
  نر هم زیاد مستی میکنه باهاش نوک ب نوک میشه
  بعد توجه کردم دماغ ماده از سفید ب قهوه ای تبدیل شده. بعد ماده میاد سوار نر میشه تا نر سوار ماده شه. دلیلش چیه؟

  • کارشناس وب سایت ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۰۰:۵۰

   اماده جفت گیری و تخم گذاری هستند
   لطفا شرایط رو فراهم کنید
   محیط شون رو گرم و ارام کنید، حتما در داخل لانه از کاموا یا پوشال های نرم استفاده کنید و با دانه های گرم اونها رو تغذیه کنید.

  • مهدی ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۲۶:۱۷

   من یک جفت مرغ عشق دارم نر رو ماده میخواد بره ماده نمیزاره یکی دو بار ۲و۳ صبح دیدم رفتن ولی نمیدونم چرا ماده همه ی الاعم تخم گذاری داره 😂

 • ایلیا ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۱۶:۱۶

  سلام من یک جفت مرغ عشق گرفتم تازگی ها هی از این طرف قفس به اون طرف قفس میرن
  یعنی اماده ی جفت گیری هستن؟
  لطفا سریع جواب بدید

  • کارشناس وب سایت ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۳۱:۵۰

   با توجه به اینکه فصل جفت گیری شون نزدیکه، این احتمال هست. به سایر نشانه های اونها هم توجه کنید که توی مقاله توضیح داده شده و شرایط محیطی مناسبی رو برای اونها فراهم کنید.

  • مجتبی ۱۸ آذر ۱۳۹۸ / ۳:۰۷:۵۱

   سلام لونه مرغ عشق من پلاستیکی هست آیا توی لونه شون چیزی بزارم
   چه چیزی بزارم؟

 • محمد حسین ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۳:۵۱:۱۲

  با سلام و خسته نباشید. من هنوز مرغ عشق نخریدم ولی از چندجا شنیدم ک بعد از یک دوره تخم گذاری به ماده استراحت بدهیم. یا اینکه لانه شان را از قفس بیرون بیاریم. خاستم بدون منظور از استراحت یعنی چه و باید چند وقت لانه باید خارج باشد و ایا هنوز برای دوره های بعد تخم گذاری این کار لازم است؟ لطفا مدیر سایت به طور کامل توضییح دهید ممنونم.

  • کارشناس وب سایت ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۴۰:۴۹

   فصل جفت گیری مرغ عشق ها از اوایل بهار شروع میشه
   مرغ عشق ماده پس از گذاشتن ۴ الی ۵ تخم بر روی اونها خواهد خوابید تا تبدیل به جوجه شوند
   اواخر تابستان تا اواخر پاییز دوره استراحت مرغ عشق هاست شما باید در این دوره لانه را از قفس خارج کنید.

 • آرمین ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۳:۳۳:۲۹

  سلام من سه مرغ عشق دارم سه تدو ماده یک نر حالا یک مرغ عشق ماده رو جودا کردم ایا جفت گیری می کنن یا نه

 • امیر محمد ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۶:۳۱:۴۵

  من دوتا مرغ عشق دارم اوناهر روز و شب جفگیری میکردن و ماده بیشتر روزش رو داخل لونه بود اما الان که دو روزه قفسشونو عوض کردم و یه قفس بزگ تر گرفتم دیگه نه از جفتگیری خبریه؟اگه چند روز تو این قفس بمونن دوباره جفتگیری می کنن؟

  • کارشناس وب سایت ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۱۵:۰۳

   به خاطر تغییر قفس طبیعی هستش
   همه شرایط مانند قبل باشه به زودی به حالت قبل برمی گرددند

  • مهدی ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۱۷:۰۷

   سلام من یک جفت مرغ عشق دارم همی غذاهای مفید مثل جوانه کندم ارزن و تخم کتان و همی الا عمی که گفته بودین را دارن مثل نر به قفس نوک میزنه ماده دواقش از قوه ای شده نر برای ماده نمایش اجرا میکنه نر هی میره اینور اون ور و جفت شدن پرسیدم از پرنده فورشا وبه بلوغ هم رسیدن چرا تخم نمیزارن 😩

 • نیلوفر ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۲:۲۷:۳۰

  سلام وقتتون بخیر ،مرغ عشقم چند روز تو خونه تنها بوده دیگه نمی خونه😔لطفا راهنماییم کنید

  • کارشناس وب سایت ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۲۸:۳۶

   بهتره غذای مورد علاقه اش رو در اختیارش بذارید و با مهربانی با اون رفتار کنید

  • مجتبی ۱۸ آذر ۱۳۹۸ / ۳:۱۳:۳۸

   عیبی نداره همیشه لونه توی قفس باشه و آیا میشه مرغ عشق توی هر فصلی تخم بزارد؟

 • محمد ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۲:۰۴:۵۸

  سلام من ۲تا مرغ عشق دارم هم به هم غذا میدن هم دهن همو تمیز میکنن و کل نکات رو رعایت کردم ولی نه توخونه میرن نه جفت گیریشونو دیدم لطفا کمک

  • کارشناس وب سایت ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۳۰:۲۵

   بهتره به جنسیت شون دقت کنید. برخی مواقع دو تا پرنده ماده یا دو تا پرنده نر با همدیگر بازی می کنند و این باعث گمراه شدن پرورش دهنده میشه

 • مهدی ۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۰:۴۵:۱۵

  س من ۴ مرغ عشق نر و ۴ مرغ عشق ماده دارم که در ۱قفس هستند ولی قفص بزرگ و لونه هم ۴ تا دارم آیا جوجه میارن

  • bonya ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۶:۳۷:۵۱

   صددرصد فقط باید یکم صبر کنید

 • الهام ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۹:۴۹:۲۹

  انگار داره میمیره لطفا راهنماییم کنید.

 • الهام ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۹:۴۷:۱۰

  سلام مرغ عشقای من اولین بار ۶ تا تخم داشتن که ۳ تاش جوجه شد. بعد از یه ماه دوباره جفت گیری کردن و ۸ تا تخم گذاشته که تا حالا ۳ تاش جوجه شده ولی ماده خیلی بی حال شده حالت پرهای دور چشمش عوض شده انگار کم شده و اصلا غذا نمیخوره حالت بدنش عوض شده پاهاش از حالت طبیعی بازتره خیلی پکر و ضعیف شده باید چیکار کنم. خطرناکه؟

  • amin ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۳۳:۱۷

   سلام من دو تا مرغ عشق دارم ک ماده تخم کرده میره تو لونه ولی کنار تخم میشه دلیلش چیه؟

  • کارشناس وب سایت ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۴:۳۵:۳۰

   شاید هنوز جوونه و تا حالا تجربه جوجه کشی نداشته

 • علی ۳۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۸:۲۲

  سلام ببخشد من یک مرغ عشق ماده دارم تا زه خریدم رنگ دماغش قهوه ای است ابا تخم میگذارد با نه میشه کمک کنید

  • امیر حسین ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۷:۲۲:۰۴

   باید مرغ عشق شما دماغش تغیر رنگ بده یعنی سفید بشه تا بعد جفت گیری کنند

  • الیاس ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۶:۰۵:۵۳

   من دو مرغ عشق دارم جفت گیری می کنند ولی تخم نمی گذاره دلیل چیست

  • کارشناس وب سایت ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۱۵:۲۴

   تغذیشونو بهتر است، لانه شون رو با مواد خوب پر کنید و محیطی ارام و بی سر و صدا براشون فراهم کنید به زودی تخم گذاری می کنند .

 • آنی ۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۸:۱۸

  سلام مرغ عشق ماده من روی دماغش ی برامدگی داره مثل تاول نمیدونم چیه تقریبا ی ساله که هست ی بار هم تخم گذاشت ولی ی دونه تخم بود همونم کف قفس شکسته پیدا کردم مشکلش چیه ؟ (۲ سالشه)

 • علی ۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۹:۴۳

  اقا من یه سال ی جفت دارم ولی اصلا جفت گیری نمیکنن
  فقط دعوا میکنن
  نر میخواد جفت بگیره ولی ماده نمیزاره چیکار کنم همه چیزم بهشون میدم تخم نرغ پوستش ارزن بلال کاهو همه چی

  • کارشناس وب سایت ۳۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۸:۰۰

   به جنسیت انها خوب دقت کنید، شاید هر دو پرنده نر هستند و شما خبر ندارید. و یا شاید هم داخل قفس لانه نگذاشتید چون اگر لانه وجود نداشته باشد، مرغ عشق ماده از جفت گیری خودداری می کند.

  • bonya ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۶:۴۰:۰۹

   شاید استرس بهشون وارد شده یا هم بهتره یه ماده دیگه بگیرید

  • علی ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱:۱۸:۳۹

   جناب کارشناس
   من به جنسیتشون نگاه کردم نر رو نوکش ابی ماده قهوه ای
   لونه هم براشون گذاشتم تازه خاگ رسم ریختم تا نرم گرم باشه براشون
   ولی اصلا جفت نمیگیرن
   فقط دعوا میکنن

  • کارشناس وب سایت ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۱۷:۵۷

   پس بهتره هر کدام رو داخل یک قفس جداگانه قرار بدید طوری که همدیگر رو از دور ببینند. پس از گذشت چند روز اگر شاهد بی قراری پرنده ها بودید، بدانید که اماده جفت گیری هستند.

 • مهدی ۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۱:۰۷

  سلام من سه ماه که بک جفت مرغ عشق خریدم بعضی وقتا ماده میره تو لانه گاهی هم هر دو تا شون میرن تو لانه ولی تخم نمیگذارند من باید چه کار کنم؟؟

  • کارشناس وب سایت ۳۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۴:۴۲

   شاید تغذیه کافی ندارند یا محیط شان استرس زا است

 • طاها ۲۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۴۷:۱۲

  سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم لا نشون از بیرونه ولی اصلا داخلش نمیرن سه هفته میشه خریدم شون کمک کنید

 • Arshiya ۲۸ تیر ۱۳۹۸ / ۲:۲۸:۲۴

  سلام من یکجفت مرغ عشق خریدم تو مغاره جفتگیری کرده بودن ماده ام تولونه هی میرفت پسشم باد کرده وقتی اوردم قفسو لونش عوض کردم حالا اصلا تو لونه نمیره تخمم تو شکمش هست اما نمیزاره الان چکار کنم لطفا جواب بدید

  • کارشناس وب سایت ۲۹ تیر ۱۳۹۸ / ۸:۴۸:۲۸

   چون به محیط جدید عادت نداره، از تخم گذاشتن و خوابیدن روی تخم میترسه
   بهتره اونا را به حال خودشون بگذارید و اصلا مزاحمشون نشید، قفسشون توی یک اتاق خلوت و ساکت باشه تا در ارامش کامل تخم بگذاره

  • mahan ۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۸:۵۷

   سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم ماده هلندیه و نر معمولی خواستم ببینم چون نژادشون فرق میکنه باهم جفتگیری هم میکنن؟؟؟ بعدشم زیاد تحرک ندارن و سرو صداشونم کمه

  • ناشناس ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۷:۴۸:۵۴

   سلام من یه دوسه هفته ای میشه یک جفت مرغ عشق خریدم ورنگ دماغ نر بنفش هست ورنگ دماغ ماده هم سفید هست همین امروز نر سوار ماده شد ولی نر نتونست قشنگ دمش را با دم ماده مماس کنه بنظر شما دوباره جفتگیری می کنند

  • کارشناس وب سایت ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۱۹:۰۱

   بله

 • سهیل ۲۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۵۷:۱۰

  من یک مرغ عشق دارم که جوفتشون هم نر است ولی به پرنده فروشی که نشون دادم میگه که مادس ولی به جای دیگه نشون دادم گفته نر ولی اون قبول نمیکنه

  • کارشناس وب سایت ۲۹ تیر ۱۳۹۸ / ۹:۰۰:۰۸

   از طریق لمس استخوان های لگن می توان به جنسیت آنها پی برد، اگر استخوان های قسمت کلواک از هم فاصله داشتند بدانید پرنده ماده است، اما اگر استخوان ها نزدیک به هم بودند می توان گفت که پرنده نر است.

 • نیما ۲۶ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۹:۴۶

  سلام من یک مرغ عشق نر دارم ویک ماده که رنگ دماغش قهویی هست یعنی مرغ عشق نر و ماده پدر دختر هستند که انداختمشون تو یک قفس حدود یک هفته جدا شون کردم بعد از یک هفته انداختمشون پیش هم روز دوم که شد دیدم که مرغ عشق نره به زور رفته روی مرغ عشق ماده که دخترش به حساب میاد ولی مرغ عشق ماده دمش را بالا نمی آورد که نره با هاش جفت گیری کنه و بهم بگید که باید چه کنم که مرغ عشق ماده که دخترش به حساب میاد تا راضی بشه دمشو بیار بالا تا مرغ عشق نره با هاش جفت گیری کنه و مرغ عشق نره مست مست هست و بار اولش هم نیست که دارم مرغ عشق نره رو دارم جفت میزنم و قبلان مرغ عشق نر قبلن هم جفتش زده بودم و الان این هفتومین مرغ عشق ماده هست که انداختم باش مرغ عشق ماده قبلی نره همشون تخم گذاشتن و جوجه شد ولی یک بار اومدم مرغ عشق نر رو با دخترش جفت بزنم که نشد و مرغ عشق ماده رنگ ماغشم قهویی شده بوده و رسیدکی زیاد هم بهشون میکنم و چال هم براشون هم گذاشتم

  • دفترخونه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۳۴:۰۷

   حتما مهریه اش رو نداده که باهاش جفت نمیشه!!!!

 • ناشناس ۲۵ تیر ۱۳۹۸ / ۵:۱۲:۳۳

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم اما جفت گیری نمیکنن چیکار کنم

  • bonya ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۶:۴۲:۱۹

   همه شرایط رو براشون مهیا کنین و یکم هم صبر کنید

 • عطیه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ / ۶:۵۶:۲۱

  سلام من یه جفت مرغ عشق دارم که اصلا اواز میخونن برای تحریکشون اهنگ هم میزارم اوایل به اهنگ خیلی واکنش نشون میدادن و اواز میخوندن ولی جدیدا دیگه با اهنگم زیاد اواز نمیخونن حتی تو فضای ازادم که میبرمشون دیگه مثل قبل اواز نمیخونن بهشون فقط ارزن و هویج تاحالا دادم میشه بگین مشکل چیه

 • عرشیا ۱۲ تیر ۱۳۹۸ / ۸:۰۴:۱۷

  سلام‌من‌یک‌جفت‌مرغ‌عشق‌دارم‌اصلا‌توی‌لونه‌نمیرن‌هم‌دیگرو‌تمیز‌میکنند‌‌تو‌دهن‌همدیگه‌غذا‌میذارند‌ولی‌جفت‌گیری‌نمی‌کنند‌بنظر‌شما‌جفت‌شدن‌یا‌نه‌……..

 • مهدی ۱۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۱۴:۳۸

  سلام من یه جفت مرغ عشق دارم دماغ ماده سفید شده به نظرتون آماده هست برای جفت گیری از زمستون خریدم

 • مهدی ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۷:۰۹:۱۶

  سلام من سه ماهه یک جفت مرغ عشق خریدم.تو ۲ هفته ۴ تخم گذاشت و سه تاشو پرت کردند بیرون و خوردند چرا؟؟ازتون خواهش میکنم جواب بدهید!!!!!!!!!!

  • کارشناس وب سایت ۱۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۰۵:۲۹

   سعی کنید تغذیه مرغ عشق ها را کامل کنید، تخم مرغ اب پز و پوسته تخم مرغ خورد شده را به آنها بدهید تا احساس کمبود پروتئبن و کلسیم نکنند و در نتیجه تخم های خود را نخورند.

  • مهدی ۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۵:۴۰

   سلام من سه ماهکه یک جفت مرغ عشق خریدم نر هر چی اسرار میکند ماده تن به جفت گیری نمیدهد من باید چه کار کنم ؟؟

 • ناشناس ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۶:۲۵:۰۶

  با سلام لطفا کسانی که خوندن وبلدن جواب من روبدن
  یه مرغ عشق دارم که داماغش اول سفید مایل به آبی بود الا یکم احساس میکنم آبی یه نمور بیشتر شده این ماده است یا نر

 • سوگند ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۴۵:۲۷

  سلام خسته نباشید آیا مرغ عشقی که نوکش کاملا سفیده هم میتونه نر باشه چون وقتی از جفتش جداش میکنم مانند نر میرقصه و آواز میخونه

 • محمدرضا ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۳۰:۴۱

  سلام من یک مرغ عشق ماده اماده و تنها داشتم والان یک هفتس مرغ عشق نر اوردم از لحظه ای که کنار هم گزاشتم دونه عوض میکردن ماده سرشو بالا پایین میکنه وبعد دونه عوض میکنن فقط نر نمیتونه بپره مشکل داره برای جوجه کشی ؟؟؟نر دستی هست مشکل داره برای جوجه کشی؟؟ممنون میشم جواب بدید

 • ناشناس ۱۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۹:۵۷

  سلام من یه جفت مرغ عشق دارم سه ماهه گرفتم ماده دماغش سفید شده بعد هیچ توی لونه نمیرن چیکار کنم

 • ناشناس ۸ تیر ۱۳۹۸ / ۹:۵۴:۱۴

  سلام من به جفت مرغ عشق دارم نره به نوک ماده نوک میزنم ماده هم پرها نره رو تمیز میکنم این نشانه چیست

 • رسول ۴ تیر ۱۳۹۸ / ۶:۰۴:۵۹

  سلام من چند روز پیش مرغ عشق ماده ام که تو قفس بودن گربه خوردتش تازه هم تخم گذاشته بود الان یک ماده دیگری آوردم آیا دوباره جفت میگیره

  • کارشناس وب سایت ۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۸:۵۱

   مدتی طول میکشه تا به هم عادت کنند.

 • ارزو ۴ تیر ۱۳۹۸ / ۳:۴۱:۱۹

  سلام خسته نباشید .الان دو هفتس مرغ عشق نر من گیج میزنه خودشو نمیتونه نگه داره رو میله هر از گاهی میوفته ته قفس .بعد یه طرفی راه میره .دلیلش چیه میشه راهنمایی کنید

  • کارشناس وب سایت ۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۹:۴۰

   بررسی کنید که پاهاش سالمه
   به احتمال زیاد یا پایش شکسته یا بیمار شده

 • مریم ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۹:۱۵

  من یک جفت مرغ عشق دارم اما دستی نیستندچطوربایدحمامشون کنم

  • پوریا ۷ تیر ۱۳۹۸ / ۲:۴۵:۳۰

   من دو مرغ عشق دارم و نمیدونم کدومش نره کدومش ماده و روی دماغشان هم نمیفهمم دیگه چه راه های میشناسید

  • کارشناس وب سایت ۸ تیر ۱۳۹۸ / ۸:۵۱:۰۳

   باید به استخوان لگن آنها دقت کنید.

 • مریم ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۰:۱۱

  من یک جفت مرغ عشق دارم اما دستی نیستند چطوربایدآنهارو حمام کنم اطفاراهنمایی کنید

 • سید مهدی حسینی ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۳:۱۷

  سلام مرغ عشق های من خیلی تا الان تخم گذاشتن ولی داعما تخماشونو میخورن چیکارشون کنم

  • کارشناس وب سایت ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۸:۴۵:۳۰

   سعی کنید تغذیه کاملی در اختیارشون قرار بدید تا در صورت گرسنه شدن تخم ها رو نخورن

  • مهدی ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۲۸:۵۶

   من یک جفت مرغ عشق دارم نر رو ماده میخواد بره ماده نمیزاره یکی دو بار ۲و۳ صبح دیدم رفتن ولی نمیدونم چرا ماده همه ی الاعم تخم گذاری داره 😂

 • hamideh ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۸:۴۳:۰۴

  سلام من ۲ سال هست یه مرغ عشق نر دارم تا حالا ۵ تا جفت براش گرفتم همشون فرار کردن با ۲ تاشونم بد نبود هیچ تخمی هم نذاشته میگن سنش بالاست الان هم مریض شده همش خس خس میکنه چیکار کنم خواهشا راهنماییم کنین؟؟

 • محمد رضا ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۹:۰۴:۴۴

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم ماده هر چند دقیقه یک بار خودشو با نوک میخاره ب نظر شما مشکلش چیه

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۷:۳۳

   به احتمال زیاد بیماری قارچی داره
   بهداشت قفس را بالا ببرید و هفته ای دو الی سه مرتبه پرنده را حمام ببرید.

 • عرفان ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۶:۱۹

  سلام یه جفت مرغ عشق دارم همش نر به ماده غذا میده نوک شون روی نوک همه خیلی آواز میخونن چطور بفهمم کی جفت گیری میکنن ؟

 • Ali ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۳۸:۲۶

  سلام من ۱جفت مرغ عشق ۶ماهه که دارم ولی اصلا باهم جفت نمیشن بهنوک هم دیگه میزنن و تغذیه هم عالی میدم لطفا بگید مشکل چیه

 • فاطمه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۲:۵۷

  متن دیدگاه
  من دوروزه یه جفت مرغ عشق خریدم وقتی یه جا میشینن تکون نمیخورن اوازم نمیخونن ولی وقتی اهنگ میزارم نره گوش میده ماده اول خیلی این ور اون ور میرفت ولی دیگه نمیره همدیگرو میخارونن بوس میکنن یه موقعاییم انگار یه چیزب میزارن دهن هم پراشونم پب میکنن و نره بیشتر پف میکنه به نظرتون جفت گیری کردن؟؟؟؟اگه نه چکار کنم که زودتر جفت گیری کننن
  راستی منظور از کف دریا چیه باید چکارش کنیم

 • shahin ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۹:۴۵:۳۲

  سلام الان سه الا چار ماه جفت نشدن نوک نوکیم زیاد میکنن من لطف کنین بگید علت جفت نشدن اونها چیه.مرسی

  • مرتضی ۶ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۲۱:۵۲

   سلام اگه مرغ عشق ها هم سن باشن بازم امکان داره ک مرغ عشق ماده نر رو بزنه

 • محمد جواد ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۱:۵۹

  نه عزیز جفت مرغ عشق تون ماده ی نر ابی و ماده سفید یا قهوایی میشود بیمشون

 • مهدخت ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۳۵:۵۸

  مرغ عشق من دقیقا مثل متن شماست

 • ناشناس ۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۳:۰۰:۱۶

  سلام من ۱ ماه است یک جفت مرغ عشق خریدهام اما نر و ماده مداما بدن همدیگر را تمیز می کنند جفت گیری نمی کنن

  • 1235 ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۳:۴۱:۱۵

   نترس داش اونا جفت گیری می کنند ولی یکم دیر

 • محمد جواد ۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۵:۴۴:۵۹

  با سلام وقتی مرغ عشق می خواهد تخم گذاری کند نوک و دماغ نر و ماده هردو قهوه ای میشود

  • محمد جواد ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۱:۲۴

   نه عزیز جفت مرغ عشق تون ماده ی نر ابی و ماده سفید یا قهوایی میشود بیمشون

 • محمد‌ ۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۸:۵۰

  سلام من یک جفت مرغ عشق خریدن ۱۵ روز ماده نر میزنه چکار کنم

  • معین ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۳:۴۷:۲۷

   ماده سنش از نر بیشتره واسه همون

 • محمد‌ ۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۴:۲۰

  سلام من یک جفت مرغ عشق خریدن ۱۵ روز جفت گیری نمی کنن نر اماده نیست چکار کنم

  • اریا ۲۰ تیر ۱۳۹۸ / ۵:۰۷:۰۲

   سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم نر به ماده غذا میده ماده بعضی وقتها به لانه می ره نر میرقصه یعنی جفت گیری کردن

 • بهزاد ۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۵:۴۸

  سلام من مرغ عشق مادم داخل اغل زیاد میره وتمیز کاری خیلی انجام میده ولی نر نمیره توی اغل به ماده غذابه میخوام بدونم چرا …………؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس ۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۶:۵۲:۱۱

  سلام یک جفت مرغ عشق نر و ماده دارم چند وقت هست خیلی دعوا میکنند و سروصدا شون خیلی زیادتر از قبل شده میدونید نشانش چیه؟

 • ناشناس ۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۶:۵۲:۱۱

  سلام یک جفت مرغ عشق نر و ماده دارم چند وقت هست خیلی دعوا میکنند و سروصدا شون خیلی زیادتر از قبل شده میدونید نشانش چیه؟

 • amirali ۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۲:۱۰:۰۵

  باسلام. من یک جفت مرغ عشق دارم که تقریبا یک سال بیشتر دارند.همه نشانه ها در نر ۸ ماه میباشد ولی ماده همش قهر میکند و درون لانه میرود.رنگ نر زرد و رنگ ماده زرد و سبز میباشد. نوک نر ابی روشن و ماده سفید هستند ولی نمی دانم چرا جفت گیری نمیکنن غذا هاشون هم هرروز تعویز میگردد و ابشان هم همینطور.لطفا راهنمایی ام کنید.باتشکر

 • میلاد ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۰۴:۱۹

  سلام برادر محترم من در افغانستان زندهگی دارم میشه از شما پرنده خریداری کنم منظورم این است که ارسال کرده می توانید

 • Amirali ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۷:۱۰:۲۸

  باسلام.من یک جفت مرغ عشق که ماده ام فاکتور اول ابلغ هستش و نرم اسپانگل فاکتر دوم.اینها بیش از ۶ ماه هست که پیش هم هستند ولی جفت نمیشن تا تخم بگذارند.

  • حمید ۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۳:۲۴

   سلام دوست عزیز مرغ عشق هات رو داخل قفس جوجه پرون قرار بده و بعد از دو هفته پیش هم بزار تا سریع اقدام به جفت گیری کنند

  • اسماعیل ۴ تیر ۱۳۹۸ / ۴:۵۶:۵۸

   یچیزی که خیلی مهمه و خودمم تازه فهمیدم اینه که نباید جا پرنده ها رو عوض کرد همیشه پرنده رو یجای خونه بذارید

 • محمد ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۳:۳۳:۲۰

  سلام من سک جفت مرغ عشق دارم نر از ماده کوچیک نره حدودا ۴ یا ۵ ماه وقتی نره میخواد بره روش ماده بد جوری میزنتش من دماشونو قیچی کردم با بالاشون تا توخونه ول باشن و الانم تو خونه ولا ایا تخم میزارن وقتی که دمشون کوتاه

 • محمود ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۳:۰۲:۴۵

  من یجفت مرغعشق دارم ولی داخل لونه نمیرن کف لونه حیچی نی ست چی بزارم

 • ناشناس ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۷:۴۷:۲۱

  سلام من یه جفت مرغ عشق نر و ماده دارم ولی بیشتر نر تو لانه میرود ماده همش بیرون و اینکه نر بیشتر اواز میخونه به این طرف و انطرف پرواز میکنه و ماده هم یکم چاق شده بنظرتون جفت شدن؟؟؟؟

  • حمید ۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۶:۵۴

   سلام مرغ عشق های شما بالغ نیستن و تجربه تخم گذاری ندارن پس از لانه به عنوان پناهگاه استفاده میکنن .میتونی فعلا لانه رو بیرون بیاری

 • سمیر ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۷:۰۰:۵۳

  مرغ عشقی های من ۴ هفته شد تا هنوز چوچه کشی نکردن اما نول جنگی میکنند
  چی کنم باید

 • سینا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱:۳۷:۱۸

  من یک جفت مرغ عشق دارم نره به ماده غذا میده ماده توی چال میره نره صدا میکنه شکلک درمیاره هی میپر ین ورو اون ور ولی سوار نمیشه چرا

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۵:۲۳:۴۲

   شاید قبلا جفت گیری کردن و مرغ عشق ماده اماده تخم گذاری هستش

 • امین ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ / ۲:۴۲:۱۱

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم یک هفته بود بچه هاش از تختم بیرون اومده بودن دوروز پیش مردن حالا کی دوباره تخم میزاره

  • کارشناس وب سایت (شامی) ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۵:۰۲:۰۲

   تغذیه کامل + محیط گرم و ارام + وجود لانه در قفس

 • فرهاد ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۸:۰۸

  یک جفت مرغ عشق دارم همدیگر را می خوارن ومرغ عشق نر به ماده غذا می دهدنر داخل لانه نمیرود آیا این دو جفت هستند

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۵:۳۰:۰۶

   بله
   با ایجاد شرایط ارام و گرم و تغذیه کافی
   منتظر تخم گذاری مرغ عشق ماده باشید.

 • Seyyedstar ۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۷:۰۰

  دو مرغ عشق دارم نمی دانم کدام تر و کدام ماده است
  شاید هردو مر ویا هردو ماده باشند و یا نر و ماده باشند ولی چیزی که از اینها دیدم این بود که اول یکی از آنها داخل لانه میرفت بعد آن یکی بعد شیفتی داخل لانه میرفتند ولی تخم نگذاشتند آیا این ها نر و ماده اند و ایا می خواهند تخم بگذارند

 • ناشناس ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۹:۰۷:۰۸

  سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم که همدیگشون می خارونن یعنی اینها جفت شدند

  • ناشناس ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۳:۰۱:۰۶

   س احتمالا زیادی نشه شدن اشتباهی همدیگه رو می خارونن.

 • سارینا ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ / ۷:۲۵:۳۸

  سلام
  من دو روز یک جفت مرغ عشق خریدم جفت گیری نمیکنند چی کار کنم و نرخ هم خیلی خودشو پف میکنه چی کار کنم تا جفت گیری کنند

  • ناشناس ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۲۶:۳۷

   در آب شوت ویتامین ع بریز

  • ناشناس ۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۲:۵۱

   اخه

  • حسین ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۹:۱۶:۴۴

   سلام من مرغ عشق هام باهم به لانه میرن مرغ عشق نر به ماده غذا میده چه بی رون از لونه چه خارج از لانه

 • ناشناس ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۲:۵۲:۲۰

  سلام

 • مبین ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۸:۵۵

  سلام نر تو لونه نمی ره چکار کنم نر رو ماده سوار نیشه چیکار کنم

 • محمدامين ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۸:۴۱:۲۱

  نر توی لانه نمیرود چیکار کنم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.