حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

جفتگیری مرغ عشق بهمراه علائم و نشانه های جفت شدن + ویدیو آموزشی

رفتار جفت گیری مرغ عشق

با رفتار ها و علایم جفتگیری مرغ عشق آشنا شوید

رفتار جفتگیری مرغ عشق نشان دهنده آمادگی پرنده برای تولید مثل است. مهم ترین علامت آمادگی پرنده برای جفت گیری تغییر رنگ نوک بینی آنها می باشد. زمانی که مرغ عشق ها به سازگاری بالایی می رسند، نوک پرنده نر به رنگ آبی روشن و نوک پرنده ماده به رنگ قهوه ای شکلاتی در می آید. رفتار جفت گیری مرغ عشق ها طوری است که در جای بلند قرار می گیرند و در کنار یکدیگر به تغذیه و آراستن همدیگر می پردازند. مورد دیگر در کمک به جفتگیری مرغ عشق ها، تأمین آب حمام برای آنهاست. 

در این نوشته خواهید خواند :

در این نوشته با علائم و رفتارهای مرغ عشق در فصل جفت گیری آشنا خواهید شد، مهم ترین مشخصه آمادگی مرغ عشق ها برای جفت گیری تغییر رنگ بینی پرنده ها می باشد، از سایر علایم آمادگی پرنده ها می توان به رقص و آواز پرنده نر و خوردن نوک یکدیگر اشاره کرد. مرغ عشق هایی که زیر یک سال سن داشته باشند، جفت گیری ناموفقی خواهند داشت و از نشانه های موفق بودن جفتگیری ، رشد نطفه در داخل تخم است.

مرغ عشق نر برای جفت خود سر و صدای زیاد ایجاد می کند و با باد کردن پرهای خود، زیبایی خود را به نمایش می گذارد و اغلب حلقه دور چشمش گشاد می شود. این کار و رفتار را با یک آهنگ شلوغ و روان و معمولا رقص همراه می کند. پرنده ماده نسبت به این رفتار مرغ عشق نر واکنش نشان می دهد و تماشا می کند اما به پرنده نر نزدیک نمی شود. او در این فصل جفت گیری اش جیک جیک های پی در پی خود را دارد و زمانی پرنده نر به او می پیوندد که جنس ماده او را صدا و فریاد زند.

 

علایم جفت شدن مرغ عشق و آماده شدن برای جفتگیری

برای اینکه متوجه آمادگی جفتگیری مرغ عشق شوید به نشانه های زیر توجه کنید:

 • تغییر رنگ قسمت بالایی بینی مرغ عشق ، که در چنین شرایطی نوک جنس نر آبی روشن و نوک جنس ماده به رنگ قهوه ای شکلاتی مبدل خواهد شد.
 • ممکن است متوجه ورم منفذ مخرجی شوید که این امر هنگامی که جنس ماده شروع به تولید تخم می کند، برجسته تر می شود.
 • زوج ها غالباً شروع به آراستن و تغذیه یکدیگر می کند.
 • ضربات مکرر به منقار طرف مقابل، لمس کردن منقار، رقص نشیمنگاهی، آواز خواندن و باد کردن پر (مخصوصاً توسط جنس نر) برای تحت تأثیر قرار دادن همسر خود
 • مرغ عشق ماده اکثر اوقات خود را در لانه می گذراند و مواد اضافی را از لانه خارج می کند.

پیش نیاز های جفت گیری

پس از فراهم نمودن شرایط زیر می توانید شاهد شروع جفت شدن مرغ عشق ها و حضور علائم آن باشید.

 • غذای کافی در اختیار آنها قرار دهید.
 • لانه آنها را برای تخم گذاری آماده کنید، می توانید لانه را از چوب یا پلاستیک بسازید.
 • دمای محیط آنها را بین ۲۲ الی ۲۶ درجه نگه دارید.
 • محیط آنها باید ساکت و بدون سر و صدا مانند صدای سگ و گربه باشد.
 • وسایل بازی، آینه، زنگ، کف دریا و چند میله درون قفس آنها قرار دهید.
 • افزایش زمان نور دهی به ۱۷ الی ۱۸ ساعت
 • قرار دادن چندین شاخه در قفس آنها

 

رنگ نوک مرغ عشق
رنگ نوک مرغ عشق

 

فرایند جفت گیری در مرغ عشق ها چگونه آغاز می شود؟

هر ایده و افکاری در زمینه جفت گیری پستاندارن دارید دور بیندازید، زیرا مرغ عشق ها ارگان های تولید مثلی خارجی متقاوتی مانند آلت تناسلی مردانه ندارند و در عوض، مرغ عشق نر و ماده هر دو منفذ مخرجی تناسلی – ادراری دارند که به عنوان منفذ دستگاه گوارشی، ادراری و تولید مثلی استفاده می شود، به این معنی که مدفوع، ادرار، تخم و اسپرم همه از یک جا خارج می شوند.

این منفذ در زیر پرهای دم مرغ عشق واقع شده است. اگرچه از لحاظ داخلی، منافذ جنس نر و ماده پرنده عملکردهای مختلف تولید مثلی دارند، اسپرم یا تخم تولید می کنند اما از بیرون بسیار شبیه به هم هستند.

با ورود به فصل تولید مثل و آمادگی برای جفتگیری مرغ عشق ، رفتار پرنده طوری خواهد شد که منافذ آنها شروع به ورم و بیرون زدگی خواهند کرد و اندکی از بدنشان بیرون زده می شود که این عامل نشانه داشتن شرایط تولید مثلی است و در این مدت اسپرم ها در منافذ مخرجی تناسلی – ادراری مرغ عشق های نر جمع می شوند.

به محض بروز شرایط تولید مثلی در دو مرغ عشق نر و ماده ، رفتار مرغ عشق نر طوری خواهد بود که تلاش می کند جنس ماده را به عنوان همسر خود جلب کند و از طریق انجام هنرهای نمایشی اظهار عشق از قبیل: رقص در نشیمنگاه پرنده، ضربه زدن به سر ، ضربات آهسته منقار به منقار، طرف مقابلش را تحریک به جفت گیری می کند.  

جنس نر به طور مداوم به جنس ماده اظهار عشق می کند و با نوک خود ضربات آهسته ای را به منقار جنس ماده برای تحریک کردن او می زند. سرانجام جنس ماده دم خود را در هوا بلند می کند و بال های خود را کمی بالا می برد تا به جنس نر بگوید که تلاش های اظهار عشق او موفقیت آمیز بوده است.

وقتی جنس ماده تصمیم به پذیرش جنس نر می کند، به سمت نشیمنگاه فرود می آید تا منفذ مخرجی تناسلی – ادراری خود را از طریق بالا بردن پرهای دمی و بلند کردن بال هایش نمایش دهد. در حقیقت اینگونه از رفتار مرغ عشق نشانه هایی هستند که جنس ماده جفت گیری با جنس نر را پذیرفته است.

سپس مرغ عشق نر به بر پشت مرغ عشق ماده می خوابد و بخش عقبی جنس نر از یک طرف به طرف دیگر به لرزش در می آید در نتیجه منافذ های دو پرنده بر روی هم مالیده می شود. رفتار مرغ عشق ها برای افزایش احتمال لقاح موفقیت آمیز در این دوره به این صورت است که چندین بار عمل جفت گیری را در طول روز انجام می دهند تا زمانی که ماده به سمت لانه خود حرکت و شروع به تولید تخم کند.

 

مرغ عشق شش ماهه
مرغ عشق شش ماهه

 

چه زمانی جفت گیری صورت نمی گیرد؟

عدم جفت گیری مرغ عشق ها دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که از جمله مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرندگان خیلی جوان یا خیلی پیر هستند و توانایی برقراری یک رابطه موفق را ندارند.
 • در صورتی که به مدت چند روز باهم سر و کله بزنند، به سادگی با هم جور نمی شوند.
 • برخی از مرغ عشق های نر به دلیل هورمون های سرکوب شده توانایی جفت گیری ندارند.
 • اگر یکی از پرنده ها بیمار باشند، عمل جفت گیری ناموفق خواهد بود.
 • وجود اختلال ژنتیکی یا فلجی پرنده ها نیز در عدم موفقیت جفت گیری تاثیر دارند.
 • قسمتی از منافذ خروجی پرنده ها ، توسط پر پوشیده شده اند و در نهایت تماس کلواک ها با یکدیگر به صورت کامل انجام نمی شود.
 • مرغ عشق های زیر ۶ ماه از نظر جنسی توسعه نیافته اند. (۱۰ – ۱۲ ماه حداقل سنی است که بیشتر پرورش دهندگان توصیه می کنند) جنس ماده بعد از حدود ۴ سال نابارور می شوند و جنس نر پس از ۶ سالگی
 • برخی از داروها می توانند باعث ناباروری موقت یا دائمی پرنده شوند. در این زمینه با پزشک متخصص مشورت کنید.

البته در برخی مواقع عدم جفت گیری مرغ عشق ها می تواند یک شرایط موقتی باشد و پس از مدتی برطرف می شود و یا ممکن است به صورت همیشگی باشد، در هر صورت عوامل بازدارنده را شناسایی کنید.  

 

رفتار مرغ عشق در لانه سازی

یگی از مهمترین مراحل در جفتگیری مرغ عشق لانه سازی می باشد. رفتار مرغ عشق ها، کمی در زمینه لانه سازی هیجان انگیز است. جنس ماده جعبه لانه سازی را بررسی می کند. در صورتی که لانه آماده نشده باشد، او گوشه هایی از قفس یا مکان مناسبی را برای لانه خراش می دهد.

اعضای دیگر خانواده های طوطی دوست دارند که کاغذ را خرد کنند و علف خشک را جمع کنند تا لانه های خود را ردیف سازند اما رفتار مرغ عشق ها اینگونه نیست. در صورتی که این وسایل را در جعبه لانه سازی قرار دهید برای گرمتر و نرم تر شدن، خوب است.

جنس ماده ای که احساس افزایش هورمون در زمان فصل جفت گیری کرده است در صورتی که اجازه پرواز آزادانه در اتاق داشته باشد، ممکن است شروع به جستجوی فرصت های لانه سازی در بیرون از قفس کند. فضای پشت کتاب های یک قفسه کتاب یا پشت پرده های نازک یا تور مانند، جزء مکان هایی هستند که برای او جذابیت زیادی دارند و این رفتار گاهی با حمله های شدید همراه می باشد.

شما می توانید با زندانی کردن او در قفس برای چند روز، این فکر لانه سازی در خارج از قفس را از ذهنش خارج کنید. رژیم غذایی او را بررسی کنید و به سمت غذاهایی با پروتئین زیاد بروید زیرا موجب تمایل به ایجاد لانه سازی می شوند.

 

لانه در قفس مرغ عشق
لانه در قفس مرغ عشق

رفتار مرغ عشق قبل از تخم گذاری

پس از انجام جفت گیری مرغ عشق ، رفتار پرنده در جنس ماده طوری است که جعبه لانه را نصب و تنظیم می کند و برای خوردن و تغذیه از مواد معدنی و سپیداج بیرون می آید.

جنس نر به محض لانه گزینی شروع به تغذیه مرغ عشق جنس ماده با برگرداندن( قی کردن) مواد غذایی می کند.

هنگام رشد تخم ها، شکم او متورم می شود و فضله هایش ممکن است بزرگتر از حد معمول و اندکی رنگ متفاوت داشته باشد به دلیل پروتئین و مواد معدنی که در تخم مصرف شده ، این تغییر کاملاً طبیعی است. 

 

چه اتفاقاتی پس از پایان جفت گیری مرغ عشق رخ می دهد ؟

عمل جفت گیری در مرغ عشق ها بسیار کوتاه و در حد چند ثانیه خواهد بود، بنابراین مرغ عشق ها در طول دوره جفت گیری، روزانه چندین بار این رفتار را انجام می دهند تا احتمال انتقال مقدار اسپرم کافی به پرنده ماده افزایش پیدا کند. در هر بار مقدار کمی اسپرم به بدن جنس ماده منتقل می شود و اسپرم به مدت چند روز تا چند هفته در تخمدان مرغ عشق ماده زنده خواهد ماند.  

بر طبق بررسی های انجام شده در مقاله Budgie Breeding Behaviour هنگامی که دوره جفت گیری به پایان رسید، مرغ عشق ها بیشتر اوقات خود را در لانه سپری می کنند و فقط برای مدفوع و گاهی خوردن غذا بیرون می آیند. عادت های مرغ عشق نر اینگونه است که شروع به تغذیه شریک زندگی خود میکند، دقیقاً به همان روشی که یک پرنده به نوزادان خود غذا می دهد. در عرض یک تا دو هفته جنس ماده اولین تخم خود را می گذارد و قبل از تخم گذاری، هر کدام از تخم ها درون یک تخمدان تشکیل می شود.

قبل از تشکیل پوسته سخت، برخی از اسپرم های ذخیره شده در داخل لوله فالوپ آزاد می شوند و وارد غشای تخم می گردند، در نتیجه مراحل لقاح تکمیل می شود و این فرایند تا زمانی ادامه پیدا می کند که جنس ماده همه تخم ها را بگذارد.

 

نشانه تخم گذاری مرغ عشق ماده
نشانه تخم گذاری مرغ عشق ماده

تشخیص جفت شدن مرغ عشق موفقیت آمیز

تا زمانی که تخم ها تبدیل به جوجه نشوند، نمی توان به موفق بودن فرایند جفت گیری پی برد، چرا که مرغ عشق های ماده بدون حضور پرنده نر هم می توانند تخم گذاری کنند و تخم هایی بدون نطفه تولید کنند، اما برای اینکه زود تر از موعد بیرون آمدن جوجه ها از تخم به موفق بودن فرایند جفت گیری در مرغ عشق پی ببرید، باید از شیوه نوربینی تخم ها استفاده کنید.

برخی از پرورش دهندگان دوست دارند از تکنیک candling یا همان نوربینی استفاده کنند به این صورت که یک چراغ روشن در برابر تخم نگه داشته می شود تا ببینند که آیا یک جوجه در حال رشد، در داخل تخم وجود دارد. این تکنیک نیاز به مراقبت خاصی دارد تا تخم شکسته نشود و لانه بیش از حد مختل نگردد که منجر به آزرده خاطر شدن پرنده ماده نشود.

اگر تمایلی به نوربینی ندارید و از بیرون رفتن پرنده ماده از لانه هراس دارید، می توانید تا زمان بیرون آمدن جوجه ها از تخم صبر کنید.

 

جفت گیری موفق مرغ عشق
جفت گیری موفق مرغ عشق

سوال های رایج در مورد جفت گیری مرغ عشق

در چه سنی مرغ عشق ها می توانند تولید مثل کنند؟ مرغ عشق ها از سن ۶ ماهگی از نظر جنسی بالغ شده و قادر به تولید مثل هستند اما بیشتر پرورش دهندگان توصیه می کنند حداقل از سن ۱ سالگی برای تولید مثل استفاده کنند.

آیا مرغ عشق ها تک همسری هستند؟ رفتار مرغ عشق ها طوریست که برای زندگی، جفت گیری نمی کنند و اگر فرصتی باشد با چندین شریک جفت گیری می کنند، گاهی اوقات با چندین شریک در همان فصل تولید مثلی، جفت گیری می کنند. هنگامی که به صورت انتخابی توسط پرورش دهندگان جفت می شوند، پس از پیوند، با شریک های مختلفی هم جفت می شوند.

ویدیو از جفت شدن مرغ عشق

 

دانلود مستقیم ویدیو | مشاهده در سرویس اشتراک ویدیو EIG-SHOP


 

مرغ عشق می تواند برای بیشتر انسان ها به عنوان یک گزینه مناسب در انتخاب پرنده ای خانگی باشد.در این نوشته از وبسایت چکین دیوایس سعی کردیم به صورت تجربی و علمی تمام شرایط مورد نیاز برای جفت شدن مرغ عشق  را به شما آموزش دهیم. اگر علاقه مند هستید پیشنهاد میکنیم مطلب چگونه یک مرغ عشق پرورش دهیم را از دست ندهید.

اگر تجربه و اطلاعات در این زمینه داریم خوشحالیم میشویم آنها را  ما و دیگران را در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید.

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۴۶۰ دیدگاه
 • Mohammad ۲۳ تیر ۱۳۹۹ / ۰:۲۲:۲۰

  سلام من یه جفت مرغ عشق داشتم که مادش رو عوض کردم
  ولی الان دو روز هس که هم نر به لانه میرود هم ماده
  میخواستم بدونم جفت خورده هستن
  راهنمایی کنید

  • ادمین ۲۳ تیر ۱۳۹۹ / ۵:۲۱:۰۲

   سلام
   باید منتظر باشید به این زودی جفت نمیشن
   علائم جفت گیری رو هم اشاره کردیم داخل پست

 • ناشناس ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۰:۳۰:۲۷

  دلیل اینکه مرغ عشق رو میله چرت میزنه و سرش رو میچرخونخ و میزاره تو بال‌هایش چیه؟
  یه مقدارم چشماش پف کرده و هی میره تو لانه انگار چشماش عفونت کرده باشه

  • ادمین ۱۵ تیر ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۹:۵۰

   سلام
   لطفا پرنده رو هر چه سریعتر به دامپزشک حیوانات خانگی ببرید تا مورد بررسی قرار بدن
   دقیق نمیشه مشکل چی هست چرا که بسیاری از بیماری ها میتونن این موارد رو ایجاد کنن
   لانه و قفس رو به همراه دانخوری و ابخوری پرنده با آب به صورت کامل ضدعفونی کنید

 • جواد ۶ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۷:۴۸

  سلام من مرغ عشقم ماده ام جوفت گیری نکرده ولی میره تو لونه بعضی وقتاهم نر هم میره اینا یعنی جفت گیری کردن

  • علی ۱۱ تیر ۱۳۹۹ / ۴:۴۹:۲۲

   نه بابا اینجوری جفت گیری نمیکنن ولی دارن اماده میشن

 • ناشناس ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۱:۰۰:۵۱

  سلام من ی جفت مرغ عشق دارم ک تخم گذاشتن اما الان براشون اب گذاستنی دیدم ی تخم افتاده زیر قفس😯برداشتم یکم ترک برداشته بود دراثر افتادن دوباره گذاشتمشدم در قفس ماده اومد برد پیش بقیه تخم هاش الان چیکار کنم چرا اونا تخم و انداختن بیرون؟؟؟

 • امیر حسین سرداری ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۴:۰۴:۳۴

  سلام من‌ یک‌ جفت مرغ عشق دارم‌ و یکی جوجه شون
  جوجشون دونه خور شد منم دو هفته ای جدا کردمش امروز وارد قفس پدر مادرشون کردم. نر هی با جوجه سه ماهه جفت گیری میکنه و ماده هم میره تو لونه و حالا شوال ۱ آیا میتونه جوجه دو ماهه و خورده ای تخم بزاره ۲ ماده خودش که‌ میره تو لونه تخم میزاره۳اگه تخم میزاره یکی دیگه لونه بزارم تو قفس چون مادر جوجه رو میزنه
  ممنون لطفا مشکلم رو حل کنید.

 • آرمین ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۱:۲۰:۴۵

  با سلام من یک نر دارم که فول دستی یک بار با یک ماده جفت شد و جوجه داد ماده ش فرار کرد الا من یک ماده ی دیگه خریدم آیا بازم جوجه میدن ولی به نظر من میدن آیا وازم جوجه میدن ؟؟؟

  • مدیر سایت ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۹:۳۰:۳۹

   سلام
   بله با گذشت کمی زمان ، جفت گیری خواهند کرد

 • سالار ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۴:۰۰

  سلام ببخشین من یه جفت مرغ عشقم دارم نر خیلی اماده هست و ماده هرزگاهی جیک جیک میکنه ولی وفتی نر میره سمتش ماده فرار میکنه

  • مدیر سایت ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۳:۳۲:۵۰

   سلام
   دوست عزیز بهشون فرصت بدید و غذای مغذی در اختیارشون قرار بدید خودشون جفت گیری خواهند کرد
   محیط هم کمی تاریک باشه

 • مرتضی ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۲:۴۲

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم چند وقت ماده از نر نوک می گیره امروز می خواستم لونشون رو تمیز کنم وقتی در بالای لونه رو بر داشتم نر و ماده باهم می رن تو لونه اما ماده بیشتر می ره تو لونه

  • امیر حبیبی ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۱:۲۴:۰۲

   سلام . اگر نر و ماده با هم میرن توی لانه موقع تمیز کردن و …. به علت استرس و ترسیدن مرغ عشق ها است . شما باید از مکانی آرام و قفسی بزرگ استفاده کنید تا استرس پرنده هاتون کم بشه .
   با اجازه مدیر سایت 🙏

 • ژينو ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۲:۴۲:۲۱

  با سلام
  من در قفس ۳ تا مرغ عشق دارم دو تانر و يكي ماده
  دو تا با هم جور شدند اما جفت گيري نمي كنند و نر داخل قفس ميره
  چيكار كنم تا صاحب جوجه بشوند

 • علی کریم ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱:۲۰:۲۴

  سلام میشه درباره مرغ عشق باردار و نشونه های اون بیشتر توضیح بدین؟؟تشکر

 • علی ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۶:۵۴:۰۳

  مرغ عشق من تو مغازه میزارم شب ها چراغ خاموش میکنم اشکالی داره

  • محمد ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۳:۰۳:۳۷

   سلام من مرغ عشق مادم هی میلرزه وبانرش هی به قول معروف هی لب میدن یعنی دارن جفت کیری می‌کنند و اشکال ندارد میلرزه

 • امیررضا ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۷:۴۲

  سلام اگر لانه تو فقس نزاریم مرغ عشقا جفت گیری تخم گذاری نمیکنن!؟ممنون هر کی میدونه راهنمایی کنه

  • امیرحسین ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ / ۲:۵۷:۲۱

   سلام خیلی خیلی کم دیده شده که بیرون لانه تخم بزارند پس باید لانه باشه

  • علی کریم ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۱:۲۳:۱۳

   سلام بهتره بذاری.ولی اگه نذاری هم اقدام به جفتگیری وتخمگذاری میکنن

 • امیر ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ / ۴:۴۴:۵۲

  مرغ عشق های من هر دو نوکشون ابی کمرنگه ۳ سال شونم هست ولی تخم نزاشتن

  • Parakit ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۶:۰۵:۰۹

   سلام هردو ماده هستند

  • امیرمحمد ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۱:۱۴

   منم دوتا نر دارم بیا عوض کنیم

  • امیر ۱۳ تیر ۱۳۹۹ / ۲:۲۷:۱۹

   اگه ابی هست دماغ دوتاشون یعنی دوتاشون نرن

 • امیرحسین ۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۸:۵۰:۴۹

  با سلام
  آیا میشه مرغ عشق نر با جوجه خودش که بزرگ‌شده و ماده هس جفت بشن و تخم کنن؟

 • ممدم ۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۶:۱۳:۳۳

  اقا من یه مرغ عشق دارم نره نوکش ابی بود الان تیره شده یه ماده خریرم اون نوکش ابی شده الان کدوم نره کدوم ماده😐؟

 • علی ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۷:۱۰

  من نمیدونم مرغ عشقم چند سالشه اگه میشه راهنمایی کنید

 • محمد مهدی ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۵:۳۴

  سلام من یه جفت من یه دو تا مرغ عشق دارم ماده ۳ماهشه ولی نر ۴-۵ماهشه برای جفت گیری مشکلی پیش نمی آید

  • سجاد ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ / ۹:۴۹:۴۶

   مرغ عشق حداقل باید یه سالش باشه

 • محمد عیسائیان ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۶:۰۸:۵۵

  سلام
  مرغ عشق اگه بترسن و دیگه نخونن باید چه کار کرد ؟؟؟

 • هلیا ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۲۱:۴۵

  سلام میشه راهنمایی کنید
  جوجه های یک آغل رو میشه با هم جفت انداخت؟

 • سینا ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۲۵:۲۸

  چرا مرغ عشقام تخم میکنن بعد از لونه میندازنش بیرون میشکوننش دلیل این کارشون چیه و چیکار باید کنم ؟؟

 • ابوالفضل ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱:۴۹:۲۴

  سلام من یکجفت مرغ عشق جفت خورده دارم اول که خریدمشون ماده تولونه می‌رفت اما یک روز برادرم در لونرو برداشت از آن وقت دیگه یک بار هم داخل لونه نرفته چیکار کنم لطفاً یه پیشنهاد بهم بدید

  • ss ۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۶:۰۱

   باید بری نشون بدی به یه متخصص

 • ابوالفضل ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱:۴۵:۴۴

  سلام من یکجفت مرغ عشق جفت خورده دارم اول که خریدمشون ماده تولونه می‌رفت اما یک روز برادرم در لونرو برداشت از آن وقت دیگه یک بار هم داخل لونه نرفته چیکار کنم

 • ابوالفضل فلاح ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱:۲۷:۵۹

  سلام من یکجفت مرغ عشق جفت خورده دارم اول که خریدمشون ماده تولونه می‌رفت اما یک روز برادرم در لونرو برداشت از آن وقت دیگه یک بار هم داخل لونه نرفته چیکار کنم

 • alli ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۱۴:۰۳

  سلام یه جفت مرغ عشق دارم جفت گیری کردن ۶روزه ولی مرغ عشق ماده برای تخمگذاری داخل لونه نمیره

 • مهدی ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱:۰۹:۱۹

  سلام مرغ عشق نر من پر ریزی داره اما ماده زیاد نیست واسه چی نره خیلی پر ریزی داره بالاش کلا ریخته

  • جواد ۲۲ تیر ۱۳۹۹ / ۲:۳۱:۱۱

   مال منم داشت ولی بعد یه مدت قطع میشه عیب نداره نترس

 • مهدی ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۴۳:۱۵

  مرغ عشقی که تو لونه بره کی تخم میکنه

  • ایمان نظری ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۰۹:۴۶

   در لانه رفتن به معنای آماده شدن پرنده برای تخم گذاری می باشد ..

 • محمدجواد ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۲۳:۴۱

  سلام ، ممنون بابت پاسختون به سوال قبل
  یه سوال دیگه داشتم ، به نظرتون مرغ عشقا اگه خواهر و برادر باشن میتوتن باهم جفت بشن ؟ متظورم جوجه های یک آغله
  جوجه هاشون مشکلی ندارن ؟

 • محمدجواد ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۰۵:۱۹

  سلام خسته نباشید
  من یه مرغ عشق ماده داشتم که خودم اونو بزرگ کردم حدودا یه سالشه الان یه نر خریدم خیلی با هم خوبن اصلا دعوا نمیکنن بعد از حدود بیست روز جفتگیری کردن و الان پنج تا تخم گذاشته از سن نر اطلاعی ندارم ولی وظایفش رو بخوبی انجام میده اما برای غذا دادن میره تو لونه ماده هم ازش غذا میگیره و بعد نر میاد بیرون من قبلا مرغ عشق داشتم و هروقت نر داخل لونه میرفت ماده مانع میشود اما اینا اینجوری نیستن و اصلا باهم دعوا نمیکنن به نظر شما این رفت و آمد نر برای تخما و بعدا برای جوجه ها مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

  • ایمان نظری ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۰:۳۱

   شما باید غذا و دان به میزان کافی در اختایر پرنده ها قرار دهید تا با هیچ مشکلی مواجه نشوند و نگران نباشید

  • الی ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۷:۲۷:۵۱

   دقیقا این اتفاق برای منم افتاد!!!
   نره باعص شد بمیرن جوجه ها….

 • امیر ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۴:۳۰:۲۹

  من مرغ عشق دارم نوکش هم قهوه ای شده سه تخم گذاشتن شکستنش دیگه تخم نداشت
  چه کار کنم ؟؟؟؟

  • ایمان نظری ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۸:۰۰

   به احتمال زیاد با کمبود ویتامین و یا پروتیئن مواجه شده .. بهتر است از یک رژیم غذایی مناسب و مکمل های استاندارد استفاده کنید.

 • عرفان ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۱۸:۲۷

  باسلام من یک جفت مرغ عشق داشتم که مرغ عشق ماده حدود دو روزه تخم گذاشته و مرغ عشق نر فرار کرده می خواستم بپرسم مرغ عشق ماده میتونه تخم هارو جوجه کنه و یا نه واینکه میتونم براس یک مرغ عشق نر دیگه بگیرم؟؟

  • ایمان نظری ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۲:۴۸

   بهتر است یک مرغ نر تهیده کنید و مدتی آن ها را کنار هم قرار دهید تا به هم عادت کنند.

 • یاشار ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۵۶:۴۰

  سلام من یجفت مرغ عشق دارم نر از ماده.کوچکتر مشکلی تو جفتگیری نداره بعد اینا باهم غذا میخورن نر آواز میخونه با گردش میرقصه ماده هم یجا وایمیسته پر میزنه به نظرتون جفتن سه هفته هست پیش همدیگن انگشتای پای نره هم کج.هستش مشکلی تو جفتگیری نداره. لطفا لطفا جواب بدین.تو رو خدا کمکم کنین

 • اسرا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۲:۳۴

  سلام
  من یه سوال داشتم …
  رنگ نوک ماده ی من صورتی کم رنگ میخواستم بدونم چقدر طول میکشه رنگ نوکش تغییر کنه منظورم یعنی بالغ بشه؟؟؟

  • مهران ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۷:۴۳:۵۴

   مرغ عشقم دستیه نر خودم بزرگ مردم یک سالو پنج ماهشه ولی جفتگیری نمیکنه هم نر امادس هم ماده ماده میاد پایین ولی این ی پاشو میزاره بالا دیگه جلوتر نمیرع چیکار کنم بفهمه تا الان پنج شیش بار مادش تخم الکی کرده نطفه نداشته

 • امیر مهدی ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۰۱:۰۸

  مرغ عشق ما میره تو لانه ولی دوباره بر میگرده میاد بیرون؟؟؟؟؟؟؟

 • علی ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۳۳:۵۴

  باسلام من یک جفت مرغ عشق دارم مرغ عشق نر روی مرغ عشق ماده بالاشده ونک مرغ عشق ماده شکلاتی رنگ شده ورفته روی لانه و دائم خودش رو داره تمیز میکنه مرغ عشق نرهم داره آواز میخونه ممکنه تخم بذاره؟

  • ساناز ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۲۴:۳۰

   من یه جفت مرغ عشق دارم رنگ نوک مرغ عشق ماده اول سفید بود امروز قهوه ایه شکلاتی شده میخاستم ببینم دلیلش چیه بیماری داره؟

   لطفا جواب بدین

 • MahdiTorabi ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۶:۱۹:۳۲

  سلام من یه جفت مرغ عشق داشتم ولی جفت نمیشدن نررو عوض کردم ولی بازم جفت نشدن؛نره تا میاد نزدیک بشه ماده میزنه و دور میکنه؛در ضمن تو لونه هم نمیرن؛علتشو میخواستم بدونم!؟مرسی

  • امیر ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ / ۱:۳۸:۳۵

   شما باید از هم جداشون کنید و توی دو تا اتاق مختلف نگهداریدشون که حتی صدای همدیگرو هم نشنوند . بعد از یک ماه جایی بذارید که همدیگرو نبینن ولی صدای همدیگرو بشنون . بعد از دو هفته میتونید بندازیدشون توی یک قفس مناسب و لانه نصب کنید . برای اطمینان هم از گوگل یک صدای جفت گیری مرغ عشق دانلود کنید عالی میشه و زود جفت گیری میکنن .

   با اجازه مدیر سایت 🙏❤

 • bajelan ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۱:۴۴

  سلام
  من چند تا مرغ عشق انگلیسی دارم یکیشون رام و سخنگو هستش و خودم بزرگش کردم ولی جدیدا که مست شده فریاد میزنه و خودشو به قفس میماله و با نرش هم سازگاری نداره و اصلا نگاهش نمیکنه
  باید چیکار کنم تا جفت گیری موفق داشته باشه ؟

 • ائلمان ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۲:۴۱

  سلام مرع عشق ماده نمیخواد با نر جفتگیر کند وقتی بهش نزدیک میشود بانوک میزند
  و مرع عشق ماده ازنر ازبدن ضعیف هستش علتش چیست

 • محمد ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۵۴:۲۵

  سلام من یه دوتا مرغ عشق دارم جفت هستند ولی همش دعوا میکنن.نر میخواد به ماده نوک بزنه ماده هم جیغ میزنه.کمک کنید

 • ARSHIYA ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۸:۵۳

  سلام تورو خدا راهنمای یکنید مرغ عشق نر من همش میره روی تخم هاش میشینه ماده رو هم تو لونه راه نمیده

  • کارشناس وب سایت ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۴:۵۱

   از هم جداشون کنید.

 • Nazin ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۰۸:۱۰

  سلام خسته نباشین
  من یه جفت مرغ عشق دارم که یکیش حدو ۱۴،۱۵ و یکی حدود ۸،۹ ماهشه . نره دستیه و گاز نمیگره و ماده هم خیلی وحشی نیس و تا حدودی رو انگشت می مونه و منو گاز نمیگره(ولی اگه کسه دیگه دستش بزنه گاز می گیره و فرار می کنه) تقریبا از یکی دوماهگی با همن و خیلی با هم صمیمی هستن و بدون هم جایی نمی رن . میخواستم بدونم امکان داره مرغ عشقای منم تخم بزارن ؟؟ یا اصلا امکان نداره؟؟ باید چیکار کنم تا تخم بزارن؟ ممنون

  • ARSHIYA ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۳:۳۲

   سلام یه لونه براشون بخر یه ظرف آب هم بخر به پرنده فروش ها بگو خودشون می دونن
   صدای مرغ عشق از توی اینترنت دانلود کن براشون بزار گوش بدن تا تحریک شن برای اینکه تخم هاشون در بیاد سفیده ی تخم مرغ براشون رنده کن بده بخورم اگه تخم کتان هم بدی بهشون که پرنده فروشی ها دارن قطعا تخمش جوجه میده

 • سروش ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۵۳:۵۵

  سلام
  من مرغ عشق هما جوجه گراشتن و از روز اول ک اولین جوجه به دنیا اومد ماده نر رو میزد نر رو جدا کردم بعد دو روز مجدد داخل قفس گزاشتم و باز هم ماده نرو میزد مجدد الان جند روزه جدا گذاشتم .ماده به تنهایی میتونه ۴تا جوجه رو بزرگ کنه؟

 • علی ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۹:۱۷:۰۴

  سلام وقت بخیر
  بنده یک جفت مرغ عشق دارم که تاحالت حالا چندباری ازشون جوجه گرفتم ،ولی این دفعه که جوجه هاشون از لانه خارج شدن نربا ماده رفتار خشنی داشت و پرهای پشت سر ماده رو کمی شو کند و به زور با ماده رابطه برقرار کرد ،و بنده هم که دبدم درگیریشون بالا گرفته ،جداشون کردم. و الان مادههم یک تخم گذاشته و روی تخم می شینه و نر رو همبه در قفسی دیگر نزدیکش قرار دادم ولی امروز بعد از چند روز دوباره گذاشتمشون در یک قفسلاخ ولی بازم درگیر شدن ،چه کاری بایدانجام بدم ؟؟ممنونم

  • ℳ¤ɦムℳℳムの ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۳:۰۱:۰۶

   دداش من یه جفت مرغ عشق دارم که حدود دو ماه پیش تخم کرده بودن ولی چون دست کسی بود نتونسته بود برسه تخم هاشون خراب شد
   الان نمیدونم که جفت کردن یا نه ولی مرغ عشق ماده یه چند روزی هست که رفته تو لونه و فقط واسه غذا خوردن و آب خوردن میاد بیرون بالای منقارش هم شکلاتی شده
   وقتی هم توی لونه یه بعضی وقتا منقارشو میکشه به دیواره های لونه …. من خیلی کم بهشون سر میزنم و نمیدونم که جفت کردن یا نه
   اینا علاعم چیه؟؟؟؟

 • امیر ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۱۸:۳۷

  سلام
  نر و ماده حداکثر و حداقل چند وقت طول میکشه با هم جفت بشن؟

  • شاهین ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۶:۰۳:۳۴

   دوست عزیز این کاملا به شرایط نگهداری و تغذیه شما بستگی داره ولی بطور کلی اگر شرایط خوب باشه میانگین تایم بخصوص تو این فصل(بهار)بیست روز هست

 • امیر ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۶:۲۰:۴۱

  سلام
  آیا بیماری مرغ عشق به مرغ عشقای دیگه منتقل میشه؟

  • کارشناس وب سایت ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۴۲:۵۹

   بستگی به نوع بیماری دارد بهتر است پرنده بیمار را از سایر پرنده ها جدا کنید

 • Mohamad ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۱۲:۳۴

  من مرغ عشق مادهم سر مرغ عشق نر را می خارونه نشانه چيست

 • محمد امیر ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۹:۱۸

  باسلام از کجا بفهمیم جوجه مرغ عشق تازه دون خور شده نر است یا ماده

  • Erfan ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۷:۰۹

   باید حداقل ۱ماه از دون خور شدنش بگذره تا ۲ ماه

 • امیر ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۰۶:۵۲

  سلام
  وقت بخیر
  یه نر و یه ماده مرغ عشق که با هم جفت نیستن رو الان دوروزه کنار هم گذاشتم
  اما نر سرشو میبره پشتش و بین پرهاش قرار میده
  دلیلش چیه؟
  سردشه و مریض شده یا کم خوابی و یا دلیل دیگه ای داره؟

  • کارشناس وب سایت ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۳۳:۳۰

   دمای محیط رو بالا ببرید و در صورت درمان نشدن با دامپزشک مشورت کنید.

  • امیر ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۹:۱۶:۳۵

   سلام.دو تا مرغ عشق دارم. سرحال هستن و آماده جفت گیری.رنگ نوک نر آبی و رنگ نوک ماده قهوه ای هست.فقط بعضی وقتا با هم دعوا میکنن و ماده نمیزاره نره بعضی وقتا دونه بخوره.تازه لونه براشون گذاشتم نزدیک سقف قفس.چوب هم روبروش گذاشتم ولی نمیرن توی لونه اصلا علتش چیه؟ آیا جفت نیستن با هم؟

  • Erfan ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۶:۰۲

   مرغ عشق بخواد بخوابه اینطوری میشه..چون جاش جدیده اینطوریه چیز خاصی نیس درست میشه 😁😁

 • امیر ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۶:۲۶:۵۶

  من یک سئوال داشتم

  اگه چند جفت ۳ یا ۴ جفت مرغ عشق توی قفس بزرگ بزاریجفت میشن و تخم میزارن

  لطفا سریع جواب بدین

 • یاشار ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۰:۲۹:۱۹

  سلام من یجفت مرغ عشق دارم نر دماغش آبی از ماده کوچکتر ماده هم دماغش قهوه ای نر زیاد آواز میمونه بهم غذا می جوجه میدن یا نه

  • امیر ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۶:۴۲:۳۹

   میشه ۲ یا ۳ جفت مرغ عشق رو تو یه قفسه یکنیم در یکنیم گزاشت که تخم کنن

  • ناشناس ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۶:۴۳:۲۹

   میشه

  • بهمن ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۴:۱۸:۱۸

   سلام من ی جفت مرغ عشق دارم دو سه ماهی هس پیش همن جفت گیری نمیکنن همچی فراهمه ولی اصلا جفت گیری نمیکنن علت چی میتونه باشه؟

 • ناشناس ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۸:۲۷

  سلام مرغ عشق ماده چرا دم هاش ریخته؟؟ دلیلش چیه؟؟

  • امین ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۰:۱۸:۳۲

   سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم نوک یکیشون رنگ آبی اسمونیه اما بالای نوکش آبی نیست به نظرتون ماده است؟لطفا جواب بدید.

  • R ۲۰ تیر ۱۳۹۹ / ۱:۴۸:۲۲

   دوتاشون هم نره
   چون نردماغش آبی و ماده سفید قهوهای صورتی

 • ممد ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۳:۲۶

  اونایی که تو این سایت میان میبینن ترجبه داشتن مرغ عشقو دارن لطفا جوابمو بدین ممنون میشم . مرغ عشقم دومی تخمی که گذاشت کمی خونی بود مشکلی پیش نمیاد. بعد بعضی وقتا با چراغ نور میندازم داخل لونه تخم تا ببینم چند تا تخم گذاشته البته دست نمیزنم مشکلی پیش نمیاره موقعی این کارو میکنم که ماده میاد بیرون

  • ناشناس ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۹:۴۵:۱۵

   ن مشکلی نداره

 • امیر ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۶:۰۴:۲۲

  یه قفسن و اون نر جفت رو تنها گذاشتم تو قفس جدا
  آیا ماده با نر جدید با هم جفت میشن؟
  نظر شما چیه؟

  • ممد ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۴:۵۱:۰۵

   اره

  • جواد ۶ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۰:۵۱

   آره جفت میشن ملی نر قبلی رو ازش دور کن

 • Majidfff26 ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۳۷:۴۵

  سلام ی جفت مرغ عشق گرفتم نزدیک چهارده ماه هست ولی هنوز تخم نذاشتن چه مشکلی وجود داره میشه راهنمایی کنید

 • سپید ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۵۵:۰۴

  سلام
  من یه جفت مرغ عشق داشتم تخم گذاشتن الان شدن ۵ تا
  تو یه قفسن و بچه ها اندازه والدین شدن، میخواستم جداشون کنم ولی احساس کردم دلتنگن دوباره گذاشتم کنار هم
  ماده جدیدا بازم تخم گذاشته و یکی از ۴ تا تخما جوجه شده و بیرون اومده، آیا اونیکی جوجه هارو جدا کنم؟
  و اینکه اون جوجه ها با هم جفتگیری میکنن یا باید با یه مرغ عشق دیگه جفتشون کنم؟
  خواهش میکنم جوابمو بدین لطفا

 • ممد ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۶:۱۸:۵۵

  من اگه داخل لونه مرغ عشق که تخم گذاشته نگاه کنم مشکلی پیش میاد

 • رامین ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۱۲:۴۸

  سلام وقتتون بخیر چنتا سوال داشتم
  من دو جفت مرغ عشق دارم یه جفت روی جوجه گوشتی هستن تغذیه مناسب براشون چیه بهشون بدم؟؟
  یه جفت هم دارن جفتگیری میکنن الان ۲روزه روزی چندبار جفتگیری میکنن برای اونا چه تغذییه بدم؟؟
  و سوال آخر این که این جفتا هرکدوم تو یه قفس هستن اون جفتی که درحال جفتگیری هستن وقتی جفتگیری میکنن این یکی نر کلافه میشه هی جیغ میزنه تو قفس بی قرار میشه دلیلش چیه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 • میثم ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۲۷:۵۶

  سلام مرغ عشق های من‌ماده چرا به داخل لونه نمیره

 • ناشناس ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ / ۳:۴۶:۱۰

  من سه تا مرغ دارم ۲ نر یه ماده بجای اینکه نر ها برن پیش ماده باهم جفت میکنن البته نوک گیری میکنن نمی چرا لطفا راهنمایی کنید

 • عباس دستمزد ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۰۰:۵۲

  سلام روزبخیر
  یک سوال داشتم
  مرغ عشق نر و ماده میشه باهم عوض کرد اگه ماده با یه ماده دیگه عوض بشه قهرنمی کنند؟

  • کارشناس وب سایت ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۷:۳۳

   مشکلی پیش نمی آید باز هم جفت گیری میکند

 • علی ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۴:۵۹:۱۳

  سلام و عرض تشکر
  ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید
  مرغ عشق نر سعی میکنه جفت گیری کنه ولی ماده اجازه نمیده، بالای نوک ماده سفید هست؛ حدود ۵ ماه درامشون
  مرغ عشق ماده سرشو تکان میده و میرقصه
  ممنونم جواب بدهید

 • عباس ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۲:۳۸

  سلام
  ازکجا بفهمیم که مرغ عشق چندسال یا چندماه دارد

  • کارشناس وب سایت ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۰:۲۴

   به مقالات تشخیص سن مرغ عشق مراجعه کنید

  • ناشناس ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۴:۴۸:۳۶

   از روی پاهاش

 • امیر ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۶:۵۲:۰۶

  سلام من یکی مرغ عشق نر دارم و ۲ ماده بیست روز هم هست که خریدم اشکالی نداره یکی از ماده هارا جدا کنم

  • کارشناس وب سایت ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۰۹:۵۱

   نه مشکلی نیست

 • امیر ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۶:۴۹:۳۳

  سلام من یکی مرغ عشق نر دارم و ۲ ماده امکان جفت گیری هست و برای اینکه سریعتر جفت گیری کنن چه غذایی به آنها بدهم

  • مهدی ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۱۰:۳۹

   مرغ عشق من میره تو لونه کی تخم میکته

 • hm ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۰۹:۲۹

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم ولی جفت گیری نمی کنند فقط به نوک هم ضربه می زنند وشرایطشون هم خوبه و حدود ۳ هفته هم هست که انداختمشون پیش هم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

 • فریدون ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۴۴:۲۵

  مرغ عشق ام همش رو ظرف غذا جفت‌گیری می‌کنند من که تاحالا ندیدم جای دیگه اینکارو بکنن

 • فریدون ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۴۳:۰۲

  سلام، مرغ عشق نر رو میخواد پاهاش رو، رو ماده بزاره ولی ماده انگار نمیخواد و خودش رو برعکس میکنه و دراز میکشه و بعد از چند لحظه تند تند بال بال میزنه، و من تاحالا سه بار دیدم نر تلاش میکنه، جفت‌گیری شونو ندیدم ولی، یه بارم شب بود و صر وصدا میکردم دیدم نر کلا رو ماده هست اما خوشکش زده چون نر رام نیست

 • ناشناس ۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۰:۰۵:۴۳

  سلام من دوتا مزغ عشق دارم که از آشنا گرفتم و وقتی گرفتم جوجه بودن و از تخم مرغ عشقهای خودش بیرون اومدن
  وقتی آنها رو خریدم و به خونه اوردم پرواز میکردن ولی الان اصلا پرواز نمیکنن دلیل چیست

 • ناشناس ۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۲۵:۳۷

  با سلام خسته نباشید
  یک ماهی میشه ک مرغ عشق جفت خریدیم زمانی ک خریدیم تخم داشت و مرغ ماده روی تخم مینشست و وقتی میخاست دون بخوره نر اجازه نمی داد و ماده خیلی لاغر شد بود
  من داخل لونه دون ریختم ک راحت باشه ماده
  اما نر چند باری رفت داخل لونه و تخم و شکست بعد از اون تو مدت ۳هفته مرغ ماده س تا تخم گزاشت اما روی میله ک افتادو شکست
  در واقع نر اجازه نداد ماده بره توی لونه

  الان نوکشون قهوه ای و آبی شده اما جفتگیری نمیکنن
  چرا
  مرغ نر انگار اصلا تمایلی ب ماده نداره
  ی بارم موقع جفتگیری از روی میله افتاد

  • سینا ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۲۲:۱۷

   یک ماده دیگر بگیر خب

 • هیوا ۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۴:۳۳:۳۴

  سلام
  مرغ عشق های من با هم نوک به نوک میشن نره بینیش کمکم داره آبی میشه و ماده زیاد به لانه سر می‌زنه داخل لانه پر می‌ریزند ولی من خودم جفت‌گیری شان را ندیدم کمک کنید 🙏

 • کورش ۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۴:۱۰

  سلام خدمت شما کارشناس عزیز.
  عید و سال نو رو به شما تبریک عرض میکنم.
  یک سوال از حضورتون داشتم که اگه لطف کنید و پاسخ بدین واقعا متشکر میشم.
  مرغ عشق مادم ۵تا تخم گذاشته ومن تا این لحظه از همه چیز راضی هستم.
  از اولین روزی که مرغ ماده رو به قفس آوردم تا الان که تخم گذاشته هیچگاه سقف لانه رو باز نکردم.
  اما خیلی کنجکاو وعلاقه مند به برسی و چک لانه هستم.
  باتوجه به تجربه و علم شما من میتونم در این شرایط، در لانه را تا حدودی جابه جا بکنم،یا خیر؟
  ببخشید که وقتتون رو گرفتم.
  امیدوارم سالی سر شار از خیرو شادی ،همراه با سلامتی داشته باشید.

  • ناشناس ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۳:۱۳:۲۳

   اره باو باز کن نگاه کن عیبی نداره

 • صدیق ۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۱:۵۳

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید مرغ عشق من جوجه خودش که بزرگ شده بود رو زده و الان نوک جوجه افتاده
  آیا دوباره نوک در میاره؟؟
  برا غذا دادن بهش چیکار کنم؟؟؟
  ممنون

  • سینا ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۲۷:۲۱

   باسرنگ و شلنگ اب کولر از گلوبده پایین تابرسه به چین دان پرنده بعد اروم اروم سرنگ را فشار بده تاغذا وارد چیندان پرنده بشه

 • رضا ۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۶:۲۴:۰۴

  سلام ببخشید وقتی مرغ عشق ماده اعلان آمادگی میکنه نر نمره روش میتونه از بالغ نبودن نباش و چند بار از میله افتادن و الان میله را تعویض کردم چوبی گذاشتم علتش چیه و نر خی ای مستی میکنه

 • amir ۵ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۰۰:۵۴

  سلام، من یه جفت مرغ عشق بالغ دارم، که دوبار سعی کردن جفت گیری کنن اما از میله افتادن، بعد اون ماده سمت نر نمیره اگه هم بره نر فرار میکنه، بعضی وقتها خیلی کم بهم دانه میدن چرا از هم فرار میکنن

  • کارشناس وب سایت ۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۱:۱۱

   علت سست بودن میله نشیمنگاه و افتادن پرنده ها از میله ، تجربه بدی براشون رقم خورده و شما می توانید دوباره میله را سفت کنید و با دادن دانه های گرم و آماده کردن شرایط جفت گیری، پرنده ها را ترغیب به جفت گیری کنید

  • مرتضی بیات ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۴:۳۱

   آنها یعنی با هم نمی سا زند

 • صدرا ۳ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۴:۵۸

  من تازه مرغ عشق مر گرفتم تا با مرغ عشق ماده جفت بخوره ولی مرغ عشق ماده از اول که گرفتم وحشی بود و وحشی هست الان همدیگرو میزنن

 • محمد ۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۱۷:۰۷

  سلام من یه سوالی داشتم
  مرغ عشق های من یک بار تخم گذاشتن ولی تخم و پایین قفس انداختن ، الان هم خیلی وقته که جفت گیری میکنن ولی اصلا تخم نمیذاره نمیدونم مشکل چیه مرغ عشق ماده میره گوشه های قفس و دمش و بالا نگه میداره و سرش و میذاره پایین قفس و چشهاشم میبنده خیلی این کارو انجام میده الان چند ماهی هست جفت گیری میکنن ولی تخم نمیذاره فقط میره گوشه قفس و …
  نمیدونم مشکلش چیه ؟ممنون میشم جواب بدید

 • امید ۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۳۶:۱۹

  با سلام خواستم بگم نر من خیلی خیلی مسته ماده ام چند بار جوجه داده الان نر قبلیش مرد یه نر جدید گرفتم خیلی مسته ولی یک ماهی پیش هم هستن ولی ماده اصلا رو نشون نمیده به نره چیکار کنم نا جفت بشن

 • علی ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۲:۴۵:۱۸

  سلام
  ارادتمند
  قربان مرغ عشق های من هفته پیش اقدام به جفت گیری کردن، الان حدود دو سه روزی هست مرغ عشق ماده روی لونه وایمیسه و با پاش سعی میکنه به نوعی سقف لونه رو بکنه و با نوکش به لونه نوک میزنه
  دلیلش چی میتونه باشه؟
  متشکرم

  • ناشناس ۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۳:۳۰

   سلام دور سر لونه رو چسب بزن

 • مجتبی ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۴:۵۹

  سلام وقت بخیر ده روزی میشه یه جفت مرع عشق خریدم ماده تو شکمش تخم داره ولی نره دیگه مثل اون روزی که تومغازه با ماده عشق بازی میکرد دیگه بی تفاوت تر شده بعضی وقتها هم هم دیگه رو میزنن میشهتو این وضعیت نرو عوض کرد

 • حمید ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۸:۱۲

  سلام. ماده خریدم ۱۰روز است .نره خیلی مست هست و میخواد جفت گیری کند . اما ماده تمایل نداره و در گوشه قفس آرام نشسته . باید چیکار کنم که ماده جفت گیری کند؟

 • رضا ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۳۷:۰۸

  سلام نبود حلقه سفید دور چشم مرغ عشق ماده چیه و آیا امکان داره که وجود نداشتن باشه

 • رضا ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۳۲:۵۰

  سلام ببخشید وقتی هوا گرم شد میتونم حیاط بزارم شون

 • کریمی ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۰:۳۰:۰۱

  سلام مرغ عشق های من نوک شون به همون رنگ هایی که گفتین در اومده و ماده خیلی به سمت نر میره ولی نر خیلی کمتر اظهار جفت گیری میکنه و ماده اونو میزنه و نوک هاشون رو بهم نزدیک میکنن و غذا هم ارزن بهشون میدم و تخم مرغ و جوانه گندم و …برای تحریک شون دادم ولی ته لونه ماده هم چیزی نزاشتم
  لطفا راهنمایی کنید چی ته لونه بزارم و چرا مرغ عشق ماده تر را میزنه
  تشکر

  • کارشناس وب سایت ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۸:۲۰:۴۲

   براشون لانه بسازید تا جفت گیری کنند

 • رضا ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۵:۰۵:۳۲

  سلام ببخشید آیا نبود نور خورشید با عث جفت گیری نکردن مرغ عشق ها میشه چون هیچ نوری به رویشان نمی تابه و نر کم کم روی بینیش آبی کم رنگ میشه علامت چیه لطفا جواب بدین

  • کارشناس وب سایت ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۰۹:۴۷

   برای جفت گیری آماده میشه
   پرنده ها رو جلوی پنجره قرار بدید روزانه یک ساعت تا از نور آفتاب استفاده کنند

 • بینام ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۲:۲۰

  سلام من به مرغ عشقم ارزن و تخم کتان و تخم مرغ ابپز و هویچ میدم غذای مناسبی هستن اینا؟؟؟

  • کارشناس وب سایت ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۵:۰۷

   بله

 • محمد امیر ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۲۴:۵۵

  باسلام تغذیه مرغ عقش در زمان خوابیدن روی تخم ها چیه

 • پوریا ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۶:۲۳:۴۲

  سلام
  وقتتون بخیر من یه جفت مرغ عشق دارم که تقریبا ۴،۵ماهه پیش هم هستن مرغ عشق نرم خیلی تو خودشه و میلی به جفت گیری نداره ولی ماده خیلی اماده هست و مدام مستی میکنه دلیلش چی میتونه باشه که مرغ عشق نرم تمایلی به جفت شدن نداره.
  با تشکر

 • امیر ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۷:۴۹

  دوباره سلام چرا مرغ عشق ماده ام تولونه روتخم هاش است مرغ عشق نر هم میره تولونه

  • کارشناس وب سایت ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۳:۴۳

   شاید مرغ عشق نر قصد جفت گیری را داشته باشد
   می توانید تا زمان بیرون امدن جوجه ها و بزرگ شدن آنها ، مرغ عشق های نر و ماده را از هم جدا کنید.

 • امیر ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۴:۵۵

  باسلام ممنون از سایت خوبتون مرغ عشقام تخم گذاشتن ماده ام روشون میخوابه چیکار کنم نر دوباره زمانی که ماده روتخماش هست نخواد جفت گیری کنه باتشکر

  • کارشناس وب سایت ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۵:۳۸

   از هم جداشون کن ، هر کدام را در داخل یک قفس جداگانه قرار بده

 • مهدی ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۶:۴۵:۱۰

  سلام من قبلا یه مرغ عشق ماده ونر داشتم که ماده مرد ومن یه ماده دیگه جایگذین کردم اول نرم ناراحت بود ولی بعد اقدام به جفت گیری کرد و در اولین حرکت ماده نر را پذیرفت وبعد از یک ماه ماده دم خپود رابه بالا کرفت و نر بر روی ماده رفت این عمل را در روز چند بار انجام میدادند و ماده بعد از چند روز به درون لانه رفت وزود به زود به لانه میرفت و نر در دهان او از بالا غذا میریخت که همین الانم دارن این کارو میکنن من حالا دوسوعال دارم وقتی پرنده نرم رو ماده میره میفته در حالی که ماده هیچ مقاومتی نمیکنی و تعادل رو از دست میده ومیفته چرا این اتفاق میفته واین که ماده ام دماغش.سفیده چرا ومیخات تخم بذاره

  • کارشناس وب سایت ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۴۲:۰۳

   برای اینکه پرنده تعادلش رو از دست نده
   بهتره میله نشیمن رو محکم کنید و از چوب های سفت تری استفاده کنید
   برخی از مرغ عشق ها هیچ نوع تغیر رنگی بر روی بینی انها به وجود نمی اید.

  • مهدی بابایی ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۱۸:۵۹

   مرغ عشق من میره تو لونه کی تخم میکته

 • Mah3a ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۴:۴۱:۱۴

  سلام.من حدودا ۲ ماهه ک دوتا مرغ عشق خریدم.تا الان اینطور ک خوندم مرغ عشق نر باید بالای نوکش سبز رنگ باشه و ماده به رنگ قهوه ای. مرغ عشق نر من نوکش سبز نیست.امکان داره هر دو مرغ عشق ماده باشن؟ اینم بگم ک جفت گیری میکنن با هم ۸ تا تخم هم دارن.ماده رو تخما میشینه اما بعد از حدود ۱ ماه هنوز تخما جوجه نشدن.

  • کارشناس وب سایت ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۸:۳۸

   احتمالا هنور به سن بلوغ نرسیدند و در نتیجه نطفه ای منتقل نشده

 • سعید ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۰۹:۰۰

  سلام مرغ عشق من اصلا لونه نمیره حتی از روی شاخه تخم گذاشت و تخم افتاد کف قفس شکست بنظر شما مشکلش چیه؟

  • کارشناس وب سایت ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۲۷:۴۵

   شاید لانه کیفیت لازم رو نداره
   با مواد نرم لانه رو بسازید و اب و غذای پرنده رو نزدیک لانه قرار بدید

 • Mina ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۱:۴۸

  من ازکجابفهمم ماده ام بالغ شده. دورچشمش حلقه ی سفید نیست. وتوی یکماه رنگ دماغش ازقهوه ایی به سفید تعغیررنگ میده. مرغ عشق نر خیلی مسته ولی ماده هیچ حسی نداره. مرغ نرغذااستفراغ میکنه دهنش تامیاد جفت گیری صورت بگیره مرغ ماده نررومیزنه و میره داخل لونه. من نمیدونم بایدچیکارکنم. میترسم بی زبونامشکلی داشته باشن.

 • سعید ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۵۶:۵۲

  سلام‌من حدودا یک هفته ای میشه یک‌جفت مرغ عشق خریدم که شکم ماده ورم کرده بود و تخم داشت و چن روز پیش ماده از روی شاخه بالای قفس بدون رفتن به لونه یا اومدن به کف قفس تخم گذاری کرد کف قفس و تخم شکست واصلا تو لونه هم نمیره. بنظر شما مشکل چیه؟

 • ناشناس ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۵۵:۰۷

  سلام.. مرغ عشق من ۵تا تخم کرده.امکانش هست که تخم عروس زیرش بزارم؟

  • کارشناس وب سایت ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۸:۵۷:۴۵

   بله میشه

  • محمد ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۴۶:۲۵

   سلام من دوتا مرغ عشق نر دارم ویک ماده نر دومی جای نر اولی رو گرفته ینی خودم رفتم یه نر دیگه خریدم گفتم شاید نر اولی بالغ نباشه و فکر کنم همین طور هم بود والان نوک به نوک میکنن ولی هنوز تخم نگذاشتن ماده از روز اول توی لانه می رفت ینی به نظر شما تخم میکنه

 • زهرا ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۵۰:۰۵

  سلام. من یک جفت مرغ عشق ۶ماه خریدم. مرغ عشق نرم دورچشمش حلقه ی سفید هست. وخیلی هم مسته. تودهن ماده غذااستفراغ میکنه. خیلی هم سروصدامیکنه. ولی مرغ ماده ام حدودیک ماه پیش رنگ دماغش قهوه ایی تیره شد والان سفیدشده. تامرغ نرمیاد باهاش جفت گیری کنه ماده بانوک میزندش. غذا ومکانش هم عالیه. فقط نمیدونم چراماده اجازه جفت گیری نمیده. لطفا کمکم کنید

  • کارشناس وب سایت ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۰۵:۰۴

   مدتی اونها رو از هم جدا کنید هر کدوم رو داخل یک قفس جداگانه ولی در کنار هم قرار بدید

 • مجتبی ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۰۷:۱۶

  ضمن سلام و خسته نباشید
  من تقریبا یک ماهی هست یک جفت مرغ عشق خریدم ۱:سه روزی هست ماده بی حاله سرشو روبه عقب جمع میکنه و داخل بدن خودش میزاره دلیلش چیه؟۲:خیلی میترسن حتی وقتی میخوام ظرف غذا و آبشونو بردارم از داخل قفس و ازتابشونم ترس دارن همینجوری میشن معمولا؟۳:ظرف حمام چه مدت داخل قفس بمونه؟وگرمی سردی آبش چجوری باشه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • کارشناس وب سایت ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۸:۵۸:۲۱

   غذاهای مورد علاقشون رو بهشان بدید
   سعی کنید محیط شان را ارام و بی سر و دا کنید
   اب ظرف حمام و اب اشامیدنی باید روزانه عوض بشه و حتما باید اب ولرم باشه
   علت اینکه پرنده خودشو جمع میکنه میتونه از سرما باشه
   دمای محیط رو ببرید بالا

 • امیر بشیری ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۷:۲۰:۱۷

  سلام یک هفته میشه یک جفت مرغ عشق خریداری کرده ام رنگ نوک ماده صورتی هستش نر ابی کم رنگ بالغ هستن یا خیر؟

  • کارشناس وب سایت ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ / ۸:۲۳:۰۶

   بله اماده جفت گیری هستند
   به تغذیه پرنده ها رسیدگی کنی و محیط رو براشون ارام و گرم کنید

 • آتلان ۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۲۱:۳۷

  من یک جفت مرغ عشق خریدم الان آنها ۳ماه هست و الان نه تو اونه میخوابن نه جفتگیری می‌کند

  • کارشناس وب سایت ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۱:۳۵

   به تغذیه اونها رسیدگی کنید و ارامش محیط رو فراهم کنید.

 • کورش ۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۸:۵۹

  سلام خدمت شما کار شناس محترم .
  خیلی خیلی ممنونم بابت سایت وراهنمایی های عالی تون.
  تمام کارهایی که به من گفتید رو مو به مو انجام دادم .راستش درمورد جفت گیری مرغ عشق هام باید بگم که نر تا حالا روی ماده رفته و تنها قسمتی از بدنش رو مماس با ماده کرده ولی وقتی می خواهد به قسمت دیگه ای حرکت کنه ماده نمیزاره .البته همین کار باعث شده که ماده نسبت به نر تعحد داشته باشه .
  ماده خیلی بیشتر از قبل به داخل لانه می ره و حتی مدت زمان بیشتری درون لانه میمونه. گاهی اوقات نر هم به داخل لانه می ره ، ماده هم خیلی کم دیواره ها را خراش میده.
  جدیدا کارایی میکنن که برام خیلی جالب و عجیب. نر ،ماده رو تشویق می کنه تا مرغ ماده روی اون بیاد وخوم تاحالا این رو مشاهده کردم که نر تلاش میکنه تا زیر ماده بده.
  به نظر شما این رفتار ها برای چیه؟؟؟
  نرو و ماده خیلی خیلی باهم خوبن ولی تنها یکبار نر موفق به جفت گیری شده.
  وقتی به رفتار هاشون دقت میکنم تمام حالت های یک جفت کامل رو توشون میبینم.
  خیلی لطف میکنید اگر پاسخ سوالم رو بدین با تشکر وخسته نباشید خدمت شما کار شناس عزیز.

 • محمد امیر ۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۴:۵۷:۵۱

  باسلام مرغ عشق هام جفت اند باهم چرا مرغ عشق نرم میره داخل لانه مرغ عشق ماده ان را بیرون می اندازد

  • کارشناس وب سایت ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۹:۳۷

   مرغ عشق ماده می خواهد تخم گذاری کند

 • روزگار ۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۷:۰۸:۰۵

  سلام ممنون از زحمات شما
  مرغ عشق ماده من تخم در شکمش پیچیده بود رفتم پیش پرنده فروش تخم رو دراورد بعدش چند روزی هست حال نداره بیشتر میخوابه ولی غذا میخوره
  چکار کنم مرغ عشقم حالش خوب شه دلم واسش میسوزه؟

  • کارشناس وب سایت ۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۸:۳۴:۱۵

   به تغذیه پرنده رسیدگی کنید، محیطش رو گرم نگه دارید و از دانه های روغنی استفاده کنید.

 • محمد امیر ۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۱۴:۲۱

  باسلام مرغ عشق ها یک هفته بعد اولین جفت گیری تخم میگذارند یا یک هفته بعد پایان دوره جفت گیری تخم میگذارند

  • کارشناس وب سایت ۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۸:۴۷:۱۴

   سلام
   یک هفته بعد از اولین جفت گیری

 • محمد مهدی ۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۴:۴۰:۲۴

  من دو مرغ عشق دارم جفت شدند میتونم یک ماده ديگه هم بزارم پیشهشون چون جفت گیری میکنند ولی تخم نمیزارن چه چيز های بدم بتونن جفت گیری کنند

  • کارشناس وب سایت ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۸:۵۹:۳۲

   بله می توانید ماده دیگری هم بذارید داخل قفس
   بهتره از دانه های گرم و پر انرژی استفاده کنید.

 • محمد مهدی ۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۴:۳۶:۴۰

  از کجا بفهمم که چند سالشان هست مرغ عشق ها

  • کارشناس وب سایت ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۸:۵۹:۴۹

   باید از یک متخصص کمک بگیرید

 • فایزه ۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۴۹:۳۴

  سلام مرغ عشق ها چند روز روی تخم می خوابن و انکه ایا ظرف اب برای حموم کردن لازمه یا نه

  • کارشناس وب سایت ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۱۲:۵۳

   ۱۸ روز
   در این دوره نباید استحمام کنند.

 • ناشناس ۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۳۸:۱۵

  سلام مرغ عشق ها چند روز روی تخم هایشان می خوابند

  • کارشناس وب سایت ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۱۳:۰۱

   ۱۸ روز

 • محمد امیر ۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۰:۱۳

  باسلام سه ما هی میشه یک جفت مرغ عشق خریدم بالاخره بعد از یک هفته بخور گیاه اکالیپتوس جفت گیری کرده اند وماده اکثر او قات در لانه است به نظر شما یک بار جفت گیری کافی است تا تخم بزارند

  • کارشناس وب سایت ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۱۳:۴۸

   برای نطفه دار شدن تخم ها حتما باید چندین بار جفت گیری کنند.

 • Mahdi ۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۲:۵۳

  سلام من دوتا مرغ عشق دارم ماده هلندی هس و نر دورگه ایرانی هلندی هس
  ماده نرو میزنه
  نوک ماده قهوه ای چوبی هس ونوک نر ابی پررنگ هس
  ماده ه مو های سر ش رو پف می کنه و نزدیک نر میشه اواز می خونه ولی نر عکس العملی نشون نمی ده باید چی کار کنم که جفت گیری کنن
  یچیز دیگه که ابی موهای سرش سیخ سیخی هس

  • کارشناس وب سایت ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۱۵:۰۰

   بهتره پرنده ها رو جدا کنید و هر کدام رو در یک قفس جداگانه و در کنار هم قرار بدید تا به مرور زمان به هم عادت کنند.

 • محمد مهدی ۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۳:۵۷:۱۷

  من دو مرغ عشق دارم جفت شدند و جفت گیری هم میکنند ولی تخم نمیزارن مشکل چیست لطفا جواب بديد؟ یکی مرغ عشق ماده بگیرم پیشهشون بزارم جفت شود؟

  • کارشناس وب سایت ۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۸:۳۹:۵۱

   به سن مرغ عشق ها توجه کنید، حتما باید دوره سن بلوغ را رد کرده باشند و کمتر از چهار سال سن داشته باشند. به تغذیه پرنده ها دقت کنید، تغدبه کاملی داشته باشند
   در تغذیه آنها از پروتئین و کلسیم استفاده کنید.

 • روزگار ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۱:۰۸:۰۵

  سلام مرغ عشق ماده دارم که ۴ روز هست زیر شکمش ورم کرده فکر کنم تخم داره میره تو لونه ولی تخم نمیزاره میترسم تخم تو شکمش پیچیده باشه
  چقدر طول میده که تخم بذاره از زمانی که زیر شکمش ورم کرده تا تخم بذاره؟

  • کارشناس وب سایت ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۲۳:۲۵

   در گلوی پرنده مقداری روغن زیتون بچکانید، تا روده های ان برای خروج تخم نرم تر شود.

 • خالد ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۱:۲۵:۳۰

  سلام وقت بخیر
  جناب من یک جفت مرغ عشق لوتینو و آلبینو چشم شرابی هلندی دارم
  جنسیت مرغ عشق نر زرد
  جنسیت مرغ عشق ماده سفید
  کاملا بالغ هستن یک سری ماده دوتا تخم کرد بعد تخمارو انداخت بیرون
  حالا دوباره آماده شدن واسه تخم گذاری و میخواستم بدونم چرا جفت گیریشون خیلی کوتاس ب ۳ ثانیه بیشتر کشیده نمیشه آیا اینجور جفت گیری با موفقیت انجام میشه یا مشکل داره. چون هر وقت ماده خم شد جنس نر میره بالاش جفت گیری طولانی انجام نمیده سریع میپره از روش میره

  • کارشناس وب سایت ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۳۵:۰۳

   مطمئن بشید که از چیزی ترس ندارند و محیط کاملا امن هست
   دوم اینکه حتما میله نشیمن رو محکم کنید چون شل و لق بودن میله باعث عدم تعادل آنها در جفت گیری میشه

 • ناشناس ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۶:۰۶

  سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون میخواستم بگم من به تازگی یک جفت مرغ عشق خریدم نر زیاد صرو صدا نمیکنه ولی ماده صرو صدا میکنه بعد دو روز بعد از خرید نر یکسر با نوکش سر ماده را میخاروند یک دفعه بعد یک روز ماده میخواد بیاد طرف نر نر نوک ماده میگیره وو صرو صدا میکنه تازه بینی ماده هم صورتی یا بنفش کم رنگ. چی کارکنم بنظر شما دعوا میافتن یا دارن برای جفگیری اماده میشن خواهش میکنم. پاسخ دهید

  • کارشناس وب سایت ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۴۳:۴۸

   دارن برای جفت گیری اماده میشن
   نوک پرنده نر باید ابی و نوک پرنده ماده باید قهوه ای باشه

 • مهدی شاهسوند ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۴:۰۹:۲۳

  سلام من مرغ عشق هام را تازه جدا کردم چون دعوا میکردن من باید ان هارا کنار هم بگزارم یا بگزارم آنها هم دیگر را نگاه کنن

  • کارشناس وب سایت ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۴۶:۴۳

   هر کدام رو در یک قفس جداگانه قرار بدید تا کم کم به نبود هم عادت کنند.

 • کورش ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۳:۰۸:۳۲

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما. ممنون از پاسخ های بسیار خوبتون.

  راستش مرغ عشق نر حدود ۳۸ بار روی مرغ ماده رفته و دوباره افتاده پایین.
  خودم احساس میکنم زمانی که مرغ نر روی ماده می ره ماده تقریبا روی میله سر و تکون میخوره و این تکان ناگهانی از طرف ماده موجب افتادن نر میشود .
  ۱، برای رفع این مشکل باید چیکار کنم؟؟؟؟
  مرغ نر و ماده باهم بازی میکنند،به یکدیگر غذا میدهند، کنار یکدیگر میخوابند و همچنین هم را تمیز میکنند .جدیدا مرغ نر به داخل لانه میرود و ماده هم به دنبالش میرود .سپس مرغ نر بیرون میاد تا ماده درون لانه تنها باشه ،خودم فکر میکنم مرغ نر ماده را به تخم گذاری تشویق میکنه.
  اما از اینکه آنها با یکدیگر جفت نکردند تقریبا مطمئن هستم .
  تمام وسایل و خوراکی های مختلف راهم در اختیار دارند .
  من واقعا متوجه رفتار آنها نمی شوم ولی از آمادگی جفت گیری آنها مطمئن هستم.
  عذرخواهی می کنم که متن طولانی شد، با تشکر و خسته نباشید خدمت شما کار شناس محترم.

  • کارشناس وب سایت ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۵۰:۲۶

   همه چیز عالیه
   فقط مشکل از میله نشیمن هستش
   بهتره از یک میله محکم و زیر استفاده کنید و اونو محکم به دیواره های قفس متصل کنید.

 • محدثه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۳۶:۳۴

  سلام من تازه مرغ عشق خریدم هیچ اطلاعاتی ندارم ایا بایدداخل لانش کاه بریزم یا احتیاج نیس منظورازحمام کردن مرغ عشق ینی چجور حمامش کنم و اینک صدای خودشونو ضبط کردم براشون گذاشتم پراشونوبازمیکنن ب اینور وونورمیرن و میخونن صدارودوس دارن یامیترسن؟؟؟ایا مرغ عشق از اینک براشون اهنگ بزاری خوششون میایانه .مرغ عشقای من برخلاف عکسای بالاس اونیک رنگش زرده دماغش ابیه اونیک ابیه رنگش دماغش شکلاتیه کدوم نره کدوم مادس نمیدونم لطفا چیزهای واجب درمورد مرغ عشق رو برام توضیح بدین ب راهنمایی خیلی احتیاج دارم ممنون

 • مهدی شاهسوند ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۵:۵۵:۱۳

  سلام خسته نباشید ایا درسته که مرغ عشق هارا باید شش ماه جدا کنید ممنون میشم

  • کارشناس وب سایت ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۰۲:۰۱

   بله اگر با هم دعوا کنند ، باید اونها رو مدتی از هم جدا کنید.

 • حمیدرضا ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۷:۴۸:۲۵

  سلام
  مرغ عشق ماده به جوجه هاش غذا میده جدیدا روی نوکش انگار جوش چرکی زده باید چکار کرد؟

  • کارشناس وب سایت ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۰۴:۵۲

   به دامپزشک مراجعه کنید ، راهنمایی می کنند شما رو

 • رض ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۰۶:۳۱

  سلام ممنون از پاسحاتون ببخشید بینی ماده سفیده ایا اماده جفت گیری است و برای نمشیمنگاه قطر میله چند باشه و میتونه چوبی باشه

  • کارشناس وب سایت ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۵۵:۰۷

   بعضی از مرغ عشق ها رنگ بینی شان هم چنان سفید میمونه ، اما قهوه ای شدن نوک بینی ملاک بهتره برای تشخیص آمادگی پرنده ماده برای جفت گیری است.
   بله نشیمن گاه چوبی خوب است و باید به اندازه ای باشد که پنجه های پرنده کاملا به هم برسد.

 • رضا ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۵۰:۱۶

  سلام خسته نباشی.یک جفت از مر؏ عشقام نره تنها بود ماده هم تنها بود بعداز چندوقت گذاشتم گفت هم بعد از چند روز جفت گیری کردن .نره ماده میزنه ولی نه ماده بشتر اوقات تو لونه است .به نظرتون مال ترس از نره هست یا ……باتشکر از شما

 • کورش ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۳:۲۶:۵۰

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  خیلی خیلی ممنونم بابت پاسخ به سوالات قبلی.راستش موقع گذاشتن سیب داخل لانه متوجه تغییر رنگ بینی هردو مرغ هام شدم و مرغ نرا کنار مرغ ماده انداختم.
  دقیقا همین امروز خودم مشاهده کردم که ماده به نر اجازه دانه دادن داد .
  ولی وقتی مرغ نر روی ماده رفت پس از ۴تا ۵ ثانیه هردو افتادن.دوباره نر کار های قبلی را انجام داد و روی ماده رفت و دوباره ماده تعادلش رو از دست داد و هردو افتادند این عمل سه دفعه اتفاق افتاد.
  از اینکه میله محکمه میشه گفت تقریبا اطمینان دارم.ناخن های نر هم بلند نیست
  تنها مورد اینکه مادم ۲سالشه و نرم هم۱ سال وخورده ای.
  جسه ی ماده هم بزرگ تره ،اگه میشه راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم .
  با تشکر و خسته نباشید شید!!!

  • کارشناس وب سایت ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۲۲:۱۸

   مطمئن بشید که پرنده ها در حالت عادی کاملا تعادل خود را بر روی میله ها حفظ می کنند. و کاملا بتونند میله رو چنگ بزنند، بعد از عوض کردن میله ، اون رو کاملا محکم ببندید تا حتی کوچکترین لقی هم نداشته باشه

 • رضا ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۲:۲۴:۴۸

  ببخشید اونی که میگید هنگام اماده بودن مرغ عشق ماده نر نمیره میله یعنی چطور نا امنه چون منم با ابن مشکل روبرو هستم و چند بار نر رفته نشسته و به زمین افتادن دیگه ترسیده نمیره و میله هم محکمه لطفا جواب بدین

  • کارشناس وب سایت ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۲۳:۱۶

   از میله نازکتری استفاده کنید و اون رو کاملا به دیواره های قفس ببندید، کوچکترین لقی باعث افتادن پرنده ها میشه

 • رضا ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۲:۰۸:۴۴

  سلام من وقتی صدای جفت گیری مرغ عشق های دیگران را پخش میکنم ماده هیجان میگیره و به سمت نر میره و نر میترسه و فرار میکنه علتش چی میتونه باشه و بینی ماده سفید و نر ابی پرتگه کدوم اماده هست و لانه بعضی وقتا میره لانه و اونجا پر زیاد میزنه و سرو صدا میکنه لطف کنین جواب بدین

 • کورش ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۱۵:۳۱

  با سلام خدمت شما.خیلی خیلی سپاس گذارم بابت مطالب عالی که در اختیار ما قرار می دهیم!!
  امید و ارم پیام های قبلیم رو بیاد داشته باشین.راستش دیروز موقع گذاشتن سیب داخل لانه متوجه تغییر رنگ بینی هردو مرغ هام شدم .دقیقا،همان رنگی که داخل این سات نوشته شده بود.منم از روی ذوق برداشتم نرو کنار ماده گذاشتم.
  هردوشون از دیدن هم خیلی خوشحال شدن.سوال هایی که دارم رودر زیر ذکر کردم
  ۱،مرغ نر میخواهد جفت شود وبه این منظور به ماده غذادهد اما مرغ ماده انگار از چیزی اطمینان ندارد،باید چی داخل قفس قرار دهم تنها وسیله ی بازیندارن؟؟
  ۲،وقتی مرغ نر میخواهد به ماده غذا دهد ماده قبول نمی کن و دقیقا برعکس،باید چیکار کنم؟؟؟؟؟
  ۳، درهمه ی مطالب گفته شده باید قفس در مکانی خلوت قرار داشته باشد ولی قفس من در راه رو،وتقریبا نزدیک سالن است و خوب صدای انسان به گوش میرسد،ولی مرغ عشق های قبلیم در همین شرایط تخم گذاشتن در واقع به محیط
  عادت کرده بودن البته هردو ماده بودن و تخم ها بدون نطفه.
  چیکار کنم؟قفس رو تغییر بدم؟؟؟ آخه کل خونه تقریبا پر صداس
  ۴،چه غذایی به مرغ نر بدم که مستی کنه و جفت شه؟؟؟؟؟
  خیلی ببخشید که طولانی شد خیلی ممنون میشم اگه لطف کنید
  جواب بدین . با تشکر و خسته نباشید!!

  • کارشناس وب سایت ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۴۵:۰۲

   در داخل قفس حتما باید لانه وجود داشته باشه تا پرنده ماده برای تخم گذاری به داخل لانه برود.
   اموزش ساحت لانه مرغ عشق در مقالات مربوطه توضیح داده شده .
   برای تغذیه پرنده نر از دانه های گرم مانند تخم کتان و آفتابگردان استفاده کنید و میزان کلسیم و پروتئین غذای پرنده ماده رو هم بیشتر کنید.

 • کورش ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۱:۲۷

  با سلام خدمت شما.واقعا متشکرم که پاسخ سوال قبلی رو دادین!!
  راستش مرغ عشق هام باهم یک مقدار دعوا میکردن منهم جداشدن کردم.
  همان دیشب که جداشدن کردم مرغ نرم یکمی آواز خواند.
  امروز هم آوازی یکنواخت،همراه با پف کردن پر های بالای بینی و سر خواند،هنگام خواندن آواز هم به ماده که در قفسی مجازا کنار قفس خودش بود نگاه میکرد.
  ماده هم با شنیدن صدای نر بعضی اوقات جواب میداد.
  سوالم اینکه نرو کنار مادم بندازم یا خیر؟؟؟ آخه این دومین روز جدایی شون هست.نمیدونم اگه کنار هم بر ن دعوا میکنند یا خیر!!!
  واقعا ممنونتون میشم اگه پاسخ بدین .باتشکر وخسته نباشید.

  • کارشناس وب سایت ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۲۶:۱۵

   اجازه بدید تا یک هفته همینجوری بمانند تا کاملا برای دیدن یکدیگر اشتیاق پیدا کنند.

 • mehdiw ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۲:۰۰

  سلام‌.من توی محیط کارم ی مرغ عشق نر داشتم .ک اونو ب خونه اوردم .ی ماده هم‌براش خریدم الان ک ن پیش ماده میره ووسه نوک گیری ، ماده با نوک اونو میزنه .و زیاد هم نمیخونن واسه هم.باید چیکار کنم

  • کارشناس وب سایت ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۲۶:۴۶

   هر کدوم رو توی یک قفس جداگانه کنار هم قرار بدید.

  • ستاره ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۱:۵۸:۲۲

   سلام خسته نباشین
   من تو قفس یک جفت مرغ عشق دارم ک مرتبا باهم جفت گیری میکنن و جوجه در میارن ولی قبل اون که چشم جوجه ها باز بشه اونا را از لونه می ندازه بیرون و باز تخم می ذاره ……چه کنم
   تر هم مرتبا به ماده غذا میده دم در لونه و گاهی هم تو لانه می ره…

  • کارشناس وب سایت ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۳۰:۱۹

   بعد از اینکه پرنده ماده روی تخم ها خوابید، پرنده نر را از قفس بیرون کنید و در داخل یک قفس دیگری قرار دهید. تا ماده به مراقبت از جوجه ها بپردازد.

 • کورش ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۰:۳۷

  با سلام. خیلی ممنون بابت سایت عالی تون.تازه یک روز هست که یک مرغ عشق نر خریدم.مرغ عشق نرم تا دیروز خودش یک ماده داشت و الان اون رو کنار یک مرغ عشق ماده ی دیگه انداختم.میدونم که مرغ نر به مدت زمان نیاز داره تا جفت کنه.مرغ ما دم خیلی تمایل به بازی با نر دا ره ولی نر خیر.

  مرغ ماده از نر بزرگتر هست مشکلی تو جفت گیری نداره??

  میخواستم بدونم مرغ عشق هام رو از هم جدا کنم یا نه???? با تشکر .

  • کارشناس وب سایت ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۱۷:۵۹

   اگر با هم دعوا نمی کنند ، در یک قفس بمانند تا کم کم با هم جفت شوند.

 • Ehsan ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۲:۴۹:۰۸

  سلام.من رفتم از پرنده فروشی پرسیدم که از مرغ عشق هام کدوم ماده است اونم یکیشو گفت ولی دور نوکش سفید بود و بعد چند وقت الان دور نوکش آبی شده و کمی هم چاق تر شده وکارهای عجیبی را از خودش در میاره می خواستم بدونم آیا این مرغ عشق ماده هست یا نه؟

  • کارشناس وب سایت ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۰۲:۴۲

   دور بینی مرغ عشق نر آبی میشه
   مرغ عشق شما نره ، ماده نیست.

  • مهدی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۵:۰۴:۳۱

   سلام
   من باید چه چیزی بهشون بدهم تا جفت گیری موفق داشته باشند

  • ایمان نظری ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۹:۴۵

   اول از همه باید نوع پرنده را اعلام کنید چرا که جوجه کشی و تخم گذاری هر پرنده با دیگری متفاوت است.

 • علیرضا ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۹:۲۲

  سلام ببخشید من یک جفت مرغ عشق دارم رنگ دماغ ماده قبلا قهوه ای بود الان کمکم داره سفید میشه علتش چیه

  • کارشناس وب سایت ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۰۳:۴۷

   قبلا اماده جفت گیری بوده ، ولی الان نه

 • مهدی شاهسوند ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۴:۲۰:۵۲

  سلام یک جفت مرغ عشق دارم که چند ماهی است که مرغ عشق های من جفت گیری نمیکنن باید چکار کنم ولی گاهی در شب باهم دعوا میکنن

  • کارشناس وب سایت ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۲۳:۲۱

   یه مدت اونها رو از هم جدا کنید و هر کدام رو در یک قفس جداگانه و در کنار هم قرار بدید ، بعد از یک مدت جدایی دوباره اونها رو در یک قفس بندازید.

 • سجاد ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۲:۴۵:۰۳

  سلام
  من یک جفت مرغ عشق دارم که جفت شدن ولی موقع جفت‌گیری ماده که آماده میشه نر نمیره روی ماده، میخواستم بدونم علتش چیه؟

  • کارشناس وب سایت ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۲۷:۱۷

   مطمئن باشید که ماده در جای امنی میخوابه
   چون اگر میله ای که پرنده ماده روش می شیند، نا امن باشد پرنده نر هم برای جلوگیری از افتادن ، روی پرنده ماده نمی خوابد.
   هم چنین ببینید که پرنده نر ناخن های بزرگی داره یا خیر. ناخن های بزرگ پرنده ماده رو اذیت میکنه و مانع از جفت گیری میشه

  • علیرضا ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۳۹:۰۸

   سلام من یه جفت مرغ عشق از پرنده فروشی خریدم گفت تا حالا تخم گذاشتن منم خریدم الان چهار روزی هست مادمم پرهای دمش ریخته و پرای سینش کم پشت شده و خیلی تکون نمیخوره بنظرتون تخم میزاره

 • حسیم اسدی ۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۵۸:۴۶

  سلام لطفا جواب بدین من یه جفت مرغ عشق خریدم معمولی چشم قرمز تک رنگ هستن هر دوتاشم زردن یکیش بینیش سفیده یکیش قهوه ای شکلاتی یا تیره میخواستم بدونم واقعا جفتن یعنی نر و ماده هستن کدومش نره کدومش مادس؟ از وقتی خریدم یکیش چند بار هی میره تو لونه و درمیاد دقت نکردم کدومشه بعدشم نوکاشونو میزنن به هم. بی زحمت جواب بدین

  • کارشناس وب سایت ۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۵۱:۳۹

   پرنده ای که مدام به داخل لانه می رود، ماده است.

  • مرتضی بیات ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۲:۳۰

   سلام برای من سعی می کنه که جفت گیری کنه ولی ماده نمی گزاره

 • سامان ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۵:۰۵

  سلام من تخم مرغ یا سبزیجات رو توی یک ظرف در کف میزارم که بیان بخورن اما نمیرن سمتش اما وقتی روی روی بالای لونه شون میزارم میان میخورن غذای مرغ عشق ها باید چجوری در قفس گذاشته بشه؟

  • کارشناس وب سایت ۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۰۴:۳۹

   بهتره از ظروف کم عمق استفاده کنید تا به راحتی به داخل کاسه دسترسی پیدا کنند. از بشقاب استفاده کنید.

 • بهروز ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۱:۳۵

  سلام وقتی مرغ عشق ها از لونه میان بیرون بعد از چند روز باید از پدر و مادرشون جدا بشن؟

  • کارشناس وب سایت ۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۰۷:۲۶

   بعد از یک ماه

 • علی ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۰:۰۶:۰۹

  سلام من تازه دوتامرغ عشق نروماده سالم خریدم ولی اوناهمش روقفس میشینن وازمدفوع خودشون هم میخورنددلیل این کارچیه

  • کارشناس وب سایت ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۰۹:۳۱

   تغذیه پرنده ها رو بیشتر کنبد و از انواع دانه ها و میوه ها مخصوصا پلت مخصوص مرغ عشق استفاده کنبد.

 • منصور ۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۲:۴۵

  سلام من دوتا مرغ عشق برا پسرم خریدم تک رنگ و زرد رنگ هستن به قولا چشم قرمزن پرنده فروشه گفت که هر دوتاش بالغ هستن و یه بار تخم گذاشتن و … یکیش بینیش روشن تقریبا سفیده انگار یکیشم رنگ بینیش قهوه ای تیرس میخواستم بدونم آیا واقعا نر و ماده هستن یا بالغ هستن؟

 • منصور ۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۳۸:۲۳

  سلام بنده یه جفت مرغ عشق برا پسرم خریدم پرنده فروشه گفت که دوتاشون بالغ هستن و یه بارم قبلا تخم گذاشتن حالا راست و دروغشو نمیدونم میخوام بدونم چطور بفهمم که پرنده ها بالغ هستن؟ پرنده هام نوک یکیش روشنه تقریبا میخوره یکیشم خیلی تیرس انگار قهوه ای شکلاتیه بعد چند روزه نوکاشون میزنن به هم همو ناز میکنن لزفا راهنمایی کنین اگه بالغ نیستن برم بدم پس

 • رضا ۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۴:۵۳

  سلام بینی مرغ عشق ماده سفیده ایا اماده جفت گیری است و نر مسته حالا چی میشه

  • کارشناس وب سایت ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۲۷:۰۸

   اگر با هم بازی می کنند، پس اماده جفت گیری هستند.

 • ابوالفضل ۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۰:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من یک جفت مرغ عشق دارم بعد از ۲۰روز ماده رفت تو لونش منم تو لونش کاه ریختم که گرم و نرم باشه ماده کاه هارو در میاره
  بالای نوک نر ابی کمرنگه ولی پاینش سرمه ای
  بالای نوک ماده روبه سفید مایل به کرم است
  حدودا کی تخم میزارن نیاز به دارو ویتامین یا پروتئین ندارند

  • کارشناس وب سایت ۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۳۷:۰۰

   برای ترغیب پرنده ها به جفت گیری از مولتی ویتامین و غذاهای تقویتی و دارای پروتئین و کلسیم بالا استفاده کنید.

  • محد کریمی ۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۶:۵۲:۱۵

   سلام وخسته نباشید به کار شناس عزیز من یک مرغ عشق ماده از سرکار اوردم ویک نر براش خریدم از چهار شنبه هفته قبل اوردم ولی هنوز اتفاقی برای جفت گیری نیو فتاده ولی باهم نوک تونک میکنند چیکار کنم جفت گیری بکنند

  • کارشناس وب سایت ۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۵۷:۵۷

   باید مدتی صبر کنید تا به هم عادت کنند. مرتبا اونها رو تغذیه کنید و محیط ارام و ساکتی رو برای اونها فراهم کنید.

  • ناشناس ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۰:۴۰:۴۰

   سلام
   من یک جفت مرغ عشق از آشنا گرفتم که جوجه بودن یعنی مرغ عشقای خودش تخم گذاشته و جوجه شده بودن من موقعی که اوردم هم پرواز می کردن تو قفس هم خیلی عالی راه میرفتن الان مدتی هست که اثلا پرواز نمی کنن و اینکه موقع راه رفتن مثل چلاقها راه میرون و اینکه یکیشون که می تاد از بالا به پایین بپره انگاری بلد نیست بالهاشو باز کنه و موقعی هم که بالا میرن به کمک نوکشون به بالا میرن

  • کارشناس وب سایت ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۱۰:۱۹

   شاید پرنده ها بیمار شدند، به دامپزشک مراجعه کنید.

 • مهدی شاهسوند ۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۳۷:۴۰

  سلام من که چند وقتی به قفس نگاه کردن ماده همش به لانه میرود ولی گاهی بیرون میرود و شبها به بیرون لونه میخوابد نشانی بیماریست لطف پاسخگو باشید ممنون میشم

  • کارشناس وب سایت ۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۴۳:۵۹

   اگر مرغ عشق های شما جفت باشند، احتمال تخم گذاری در اینده وجود داره

 • مهدی شاهسوند ۳۰ دی ۱۳۹۸ / ۹:۵۱:۴۵

  سلام من یک ماه است که مرغ عشق خریدم ولی مرغ عشق ماده ام خیلی آروم و سرحال است ولی درروز میخوابد نرم همین طور کمکم کنید خواهش میکنم

 • مهدی ۲۹ دی ۱۳۹۸ / ۴:۲۷:۲۶

  سلام من مرغ عشق ماده دارم خیلی ساخته و نمی خونه ولی علاعم بیماری نداره به نظرتون چشه؟

  • کارشناس وب سایت ۳۰ دی ۱۳۹۸ / ۸:۲۲:۳۰

   ببینید که پرنده شما بی حال و کسل نیست؟

 • محمد ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۹:۳۶:۴۵

  من تازه یک جفت مرغ عشق خریدم ولی آنها همش در گوشه ای نشسته اندوتکان نمیخورند

 • محمد ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۹:۳۶:۴۵

  من تازه یک جفت مرغ عشق خریدم ولی آنها همش در گوشه ای نشسته اندوتکان نمیخورند

 • محمد ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۷:۵۲:۵۸

  سلام من یک ماه میشه یک جفت مرغ عشق خریدم و نرم خیلی مست است ولی ماده ام تن به جفت گیری نمی دهد راهنمایی میکند

 • مهدی شاهسوند ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۶:۰۰:۲۰

  مرغ عشق من مرده

 • مهدی شاهسوند ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۵:۵۵:۲۶

  چرا مرغ عشق من نر را میزنه

 • مهدی شاهسوند ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۵:۵۳:۴۱

  سلام مرغ عشق من دماغش سفید است آماده جفت گیری است

 • مهدی ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۵:۵۲:۴۹

  سلام مرغ عشق من دماغش سفید است آماده جفت گیری است

 • رضا ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۱:۳۸

  و اینکه مرغ عشق نر بینیش بنفش بود و تازه ابی ابی شده ایا از تجربه کم میتونه باشه که از میله میفتن

 • رضا ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۸:۴۱

  سلام میله ها محکمه امکان داره اولین بارش باشه و میله باید چگونه باشه

 • مهدی رستمی ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۵:۴۵

  من ی جفت مرغ عشق دارم بردم پرنده فروشی گفت هنوز به سن بلوغ نرسیدند ولی عید تخم میذارن ولی اینا بعضی موقع ها هم دیگرو بوس میکنند یا نر غذا بالا میاره میده به ماده یا همدیگرو میخارونند با این علائم بازم باید تا عید صبر کنم؟

  • کارشناس وب سایت ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۸:۴۵:۳۳

   مرغ عشق هایی که زیر یکسال سن دارند، هنوز به سن بلوغ نرسیده اند، اما باز هم عشق بازی می کنند ولی برای اینکه تخم هایی نطفه دار بگذارند باید حداقل یکسال سن داشته باشند.

 • شيما ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۸:۱۲

  سلام، من ١ هفته است يه جفت مرغ عشق نر و ماده گرفتم. به جز ارزن چيزي نميخورن. چيكار كنم كه ميوه و سبزيجات هم بخورن؟ و اينكه اصلا دستي نيستن، خيلي ميترسن. جچكار كنم براي شرايط بهتر واسشون؟

  • کارشناس وب سایت ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۸:۵۱:۲۳

   به مرور زمان به شما و محیط عادت می کنه
   بهتره همراه با ارزان مقداری میوه و سبزیجات بهشان بدهید تا به خوردن آنها نیز ترغیب شود.

 • الهام ۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۵:۳۲:۱۵

  سلام مرغ عشق نر و ماده ای که از یک پدر و مادر هستند با هم جفت گیری انجام خواهند داد؟

  • کارشناس وب سایت ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۹:۱۸:۰۹

   انجام خواهند داد، اما به علت نسبت خانوادگی که دارند احتمالا جوجه هایی فلج یا مشکل دار متولد شوند.

 • علی ۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۴:۴۳:۲۳

  ببخشید من یک مرغ عشق نر داشتم که دماغش آبی هست ولی آبی کمرنگ نیست بعد از یک ماه یک ماده که دماغش قهویی هست رو کنارش گذاشتم میشه بهم بگین چقد طول میکشه که آن ها جفت بشن؟

  • کارشناس وب سایت ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۹:۲۰:۰۹

   اگر تازه همدیگر رو دیده باشند، حدودا یک هفته طول میکشه تا با هم آشنا بشن و کم کم عشق بازی کنند
   بعد از یکی دو هفته جفت گیری خواهند کرد، اما شما نیز در این مدت اب و غذای سالم و کافی در اختیارشون قرار بدید
   دمای اتاق رو بالا ببرید و هر از گاهی اب اسپری کنید رو قفس شون

 • رضا ۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۱:۴۸

  سلام علت افتادن مرغ عشق ماده از میله حین جفت گیری چیه

  • کارشناس وب سایت ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۹:۲۶:۵۷

   به احتمال زیاد میله محکم نیست. اطمینان پیدا کنید که میله به اندازه کافی محکم هستش

 • احمد رضا ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱:۲۱:۵۵

  سلام من چندماهی است که مرغ عشق دارم ولی تو لونه نمیرن ولی دربیرو ازلانه باهم اواز میخاند ایا امادهی جفت گیری است

  • کارشناس وب سایت ۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۸:۵۸:۴۳

   لانه باید کاملا نرم و تمیز باشد تا برای رفتن داخل لانه اشتیاق داشته باشند.

 • احسان ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۸:۲۹

  سلام مرغ عشق من ۳ تخم گذاشت و خیلی روشون خوابید.من گفتم شاید نطفه نداره با چراغ دیدم نطفه نداشت نوک مادم قهوه ای و نوک نرم آبی.تخمار با لونرو برداشتم مرغ عشق هام تو خونن کنار پنجره هم نور خوبه هم دما و هم تغذیه نرمم یکم از ماده میترسه الان فصل تخمگذاری هستش یا نه؟ چیکار کنم تخم نطفه دار بزاره لطفا کمکم کنید ممنون میشم.

  • کارشناس وب سایت ۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۹:۰۳:۱۰

   شایذ اولین بارشون که تخمگذاری کردند برای همین تخم ها بدون نطفه بودند.
   بهتره یک فرصت دیگه به مرغ عشق ها بدید تا جفت گیری و تخم گذاری کنند.
   حتما باید لانه امن و مناسبی در داخل قفس اونها وجود داشته باشه
   و اب و غذای کافی در اختیار اونها قرار بدید.

 • Sajjad ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۲:۵۹

  سلام من مرغ عشق هام را به اتاق گذاشتم الان ۲سال تخم گذاری نکردند چی کار کنم

  • کارشناس وب سایت ۲۶ دی ۱۳۹۸ / ۹:۰۷:۲۹

   مرغ عشق های ۳ سال به بالا تمایل کمتری به جفت گیری دارند
   به ارام و گرم بودن اتاق و در دسترس بودن غذافی کافی هم بستگی داره

 • مریم ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۷:۵۰:۴۵

  سلام خسته نباشید مرغ عشق من ۱۰ روزه زیر شکمش ورم کرده و حجم مدفوعش زیاد شده و دایم توی لونس ولی تخم نمیذاره پف نکرده و کسل نیست ولی هر روز زیر شکمش بزرگتر میشه لطفا کمک کنین چرا تخم گذاری انجام نمیشه ۴روز پیش روغن زیتون دادم بهش و دو روزه تو ابشون سرکه سیب میریزم ممنون

  • کارشناس وب سایت ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۸:۴۰:۱۳

   احتمال پیچش تخم در داخل شکم پرنده وجود دارد، بهتره با دامپزشک مشورت کنید.

 • امیر ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۰:۴۰:۵۹

  باسلام یک هفته هست یک جفت مرغ عشق خریداری کردم اوباش با هم خوب بودن ولی الان ماده با نر قهر شده نر هی می‌ره سمت ماده و ماده نر رو میزنم زیاد هم تو قفس نمیرن نر هم هی عطسه می‌کنه ولی من جفت گیریشون رو ندیدم

  • کارشناس وب سایت ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۸:۵۴:۰۷

   بهتره هر دو پرنده رو در قفس هایی جداگانه و نزدیک به هم قرار بدید و پس از مدتی اگر مشاهده کردید که از لابه لای میله های قفس ، نوک همدیگر رو می خورند، می توانید آنها را در یک قفس بیندازید.

 • محمد ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۵:۴۰

  سلام من ی دونه مرغ عشق ماده داشتم یه نر واسش گرفتم ماده سمت نر میره ولی نر فرار میکنه دلیلش چیه ؟؟

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱:۱۸:۱۹

   بهتره هر کدام از پرنده ها را در قفسی جداگانه و در کنار هم قرار دهید تا کم کم به مشتاق شوند و در صورتی که مشاهده کردید از لای میله های قفس نوک همدیگر رو می خورند، می توانید در یک قفس قرار دهید.

 • جواد ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۷:۳۱

  ببخشید من یه جفت مرغ عشق دارم که به نظر میرسد مرغ نر بزرگ تر ماده است به نظر شما برای مرغ نرم یه ماده جدید بخرم یا بزارم با هم بمانند انگار مرغ عشق نر یکی دو ماه بزرگ تر از ماده است

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱:۱۹:۰۲

   اشکالی ندارد، به مرور زمان به هم عادت خواهند کرد.

 • احمد سروش ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۰:۱۶

  سلام عليكم من یه جوره مرغ عشق دارم که مرغ عشق نر بر منقار آمده میزنه و نمیدونم که چی وقت تخم میزاره لانه پلاستیکی هم هستش

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱:۲۵:۴۰

   منتظر جفت گیری پرنده ها باشید، یک هفته پس از جفت گیری ، پرنده ماده تخم گذاری خواهد کرد. و دائما در لانه خواهد بود و توسط پرنده نر تغذیه خواهد شد.

 • احدی ۲۰ دی ۱۳۹۸ / ۳:۵۸:۰۹

  سلام ببخشد من یه جفت مرغ عشق دارم ماده الان دوماهه میره تو لونه اما از تخم خبری نیست نر هم میره جلوی لونه به ماده دونه میده.

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۹:۰۸:۲۲

   ببینید که مرغ عشق ها به سن بلوغ جنسی رسیده اند.
   مرغ عشق های زیر یک سال قادر به تولید تخم نطفه دار نخواهند بود، بنابراین جوجه ای نیز تولید نمی کنند با اینکه شاید جفت گیری هم کرده باشند.

  • امیررضا ۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۷:۴۵:۴۸

   با سلام🖐️خسته نباشید من یک جفت مرغ عشق دارم هر دو یک سن هستند خواستم این دو تا همه ی عوامل جفت شدن رو دارند ولی من ندیدم مرغ عشق نر بپره رو ماده..

   مرغ هشق ماده من ۲یا۳روزی هست که همش پف میکنه و سرش میکنه تو بالش بیشتر طول روز هم داخل قفس بعضی وقت ها هم دوتایی میرن داخل لونه خواستم بدونم که مرغ عشق ماده مریض نیست؟؟؟
   با تشکر 🌷🌷

  • کارشناس وب سایت ۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۲۰:۰۸

   احتمال بیمار بودن مرغ عشق ماده وجود داره

 • مهدی ۲۰ دی ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۶:۴۵

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم ۱سال دارم ولی جفت گیری نکردن ماده قبل از این یک نر داشته مرد و ولی الان ۶یا۷ماه که نره جدید کنارش چرا جفت گیری نمیکنه ولی بعضی اقات نوک میدن ولی جفت گیری نمیکنه

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۹:۱۲:۱۶

   بهتره که غذای کافی در اختیارشون بگذارید و بیشتر اوقات اونها رو تنها بگذارید.
   برای تحریک به جفت گیری با استفاده از یک بخار ساز ، بخار اکالیپتوس را در اتاق منتشر کنید و با استفاده از یک آبپاش مقداری آّب بر روی آنها اسپری کنید تا احساس بارانی شدن هوا را داشته باشند، چون مرغ عشق ها در هوای بارانی جفت گیری می کنند.

 • جواد ۱۸ دی ۱۳۹۸ / ۳:۴۲:۴۴

  من یک جفت مرغ عشق دارم که رنگ‌ دماغ ماده قهوه ای است میخواستم بدونم که تخم می گذارد ؟چند روز طول می کشد ؟

  • کارشناس وب سایت ۱۹ دی ۱۳۹۸ / ۸:۴۷:۲۴

   حدود یک هفته بعد از جفت گیری ، معمولا اولین تخم گذاشته میشه

 • حسین ۱۶ دی ۱۳۹۸ / ۷:۲۳:۴۴

  سلام مرغ عشق ماده من کمی از دماغش رنگه قهوی گرفته ایا دوتا شون جفن شدن

 • محمد ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۸:۴۶:۲۸

  سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم البته یک ماه میشه هنوز تخم نزاشتن ولی نر هی میخواد به پشت ماده ببپره ولی ماده نمیزاره .علتش چی هست ممنون میشم راهنماییم کنید

  • کارشناس وب سایت ۱۶ دی ۱۳۹۸ / ۸:۲۶:۵۰

   اگر داخل قفس لانه وجود نداشته باشه
   احتمالا مرغ عشق ماده اجازه جفت گیری نده

 • علیرضا ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۶:۲۲:۴۰

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که پنج تا تخم گذاشته بودن و اما تخماشون لق شد و تخماشونو بر داشتم و الان نره میخواد جفت گیری کنه اما ماده فرار میکنه چیکار کنم

 • هادی ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۳:۱۰:۰۸

  مرغ عشق ماده من چرا ۲ تا تخم گذاشته چرا بیشتر نگذاشته چرا مرغ عشق ماده روی تخم نمی خوابد ولی بعضی وقتا می ره داخل لونه چیکار کنم

  • کارشناس وب سایت ۱۶ دی ۱۳۹۸ / ۸:۳۴:۲۱

   مرغ عشق پس از اینکه ۴ تا تخم گذاشت بر روی تخم ها می خوابه
   بهتره تغذیش رو رعایت کنید از پروتئبن و کلسیم بیشتری توی تغذیش استفاده کنید تا هر چه سریعتر تخم گذاری کنه

 • امیر عباس ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۲:۳۷:۳۸

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم خیلی وقت خریدم ماده دماغش قهوه ای بود اوردمش خونه هی با نر دعوا میکرد الان نره تلاش میکنه ولی ماده پا نمیده به نظر شما ماده قبلا جفت داشته و این نرو به عنوان جفت قبول میکنه

 • مجتبی ۱۴ دی ۱۳۹۸ / ۹:۲۰:۴۹

  علت جفت گیری بیش حد مرغ عشق چیه ۷ روزه پشت سرم دارن جفت گیری میکنن اونم ۳الی۴ بار و کی اولین تخم میذارن
  میشه جواب بدین

  • کارشناس وب سایت ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۸:۴۰:۰۹

   معمولا پس از یک هفته جفت گیری، اولین تخم رو میزارن
   بهتره لانه مناسبی رو برای مرغ عشق ها فراهم کنید.

 • سوگند ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۹:۲۹

  سلام من دو جفت مرغ عشق دارم که هر دو جفتشون جفت گیری کردند. بعد از چند روز ماده ها تخم می گذارند.

 • Mohsen ۹ دی ۱۳۹۸ / ۸:۲۷:۰۳

  سلام وقت بخیر من یک جفت مرغ عشق معمولی دارم تخم میزارن ولی جوجه نمیکنن بعد از یک ماه نزدیک به ۱۰ تا تخم شده وبعد میرم میشکنم نطفعه هم دارن ولی چرا تخم تبدیل به جوجه نمیشه خدا میدونه میشه دلیلش برام بگی مممنون میشم

 • سجاد ۹ دی ۱۳۹۸ / ۳:۲۱:۱۲

  ی جفت دارم نر جون و ماده بزرگتر نره علائم جفتگیری نشون میده ماده میزنتش بعضی وقتا دونه از دهن نر میگیره ولی باز بعدش میزنتش غذاشونم کافی تو محیط اتاقم نگه میدارم بدون سرو صدا

 • امیر ۸ دی ۱۳۹۸ / ۵:۰۲:۲۳

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم که یک بار جفت گیری کردن و تخم بی نطفه گذاشتند بعد از اون دیگه حتی جفت گیری هم نکردند مشکل چیه

  • کارشناس وب سایت ۹ دی ۱۳۹۸ / ۸:۳۰:۵۹

   به تغذیه پرنده ها توجه کنید

 • مهدی ۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۹:۰۵

  سلام
  ببخشید من یه جفت مرغ عشق دارم که به نظر میرسد مرغ نر بزرگ تر ماده است به نظر شما برای مرغ نرم یه ماده جدید بخرم یا بزارم با هم بمانند انگار مرغ عشق نر یکی دو ماه بزرگ تر از ماده است

 • مهدی ۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۰:۰۴

  سلام مرغ عشق ماده من موقع خرید رنگ بینی قهوه ای داشت الان تو جفت گیری با نر جدید که داشتم مشکل به وجود میاد؟

 • تینا ۲ دی ۱۳۹۸ / ۹:۱۳:۱۱

  من دو مرغ عشق ماده رو با یه مرغ عشق نر تو یه قفس گذاشتم . به نظر شما مشکلی داره ؟

  • کارشناس وب سایت ۳ دی ۱۳۹۸ / ۸:۲۱:۵۴

   احتمال درگیری بین مرغ عشق ها وجود دارد، بهتر است فقط یک جفت مرغ عشق در قفس وجود داشته باشد.

 • تینا ۲ دی ۱۳۹۸ / ۸:۴۷:۵۵

  سلام خسته نباشید .من دقیقا دو ماهه که یه جفت مرغ عشق خریدم و با توجه به مطالبی که در این مورد خوندم دیدم مرغ عشق ماده نوکش صورتیه و باید کاملا سفید باشه در این صورت آماده ی جفت گیریه .برای همین مرغ عشق ماده ی یکی رو با نرم تو یه قفس انداختم الان ۱ ماه و نیمه هیچ علایمی نمیبینم چرا ؟ میشه راهنمایی کنید .

 • عرشیا ۲ دی ۱۳۹۸ / ۳:۳۴:۱۰

  من ۶ ماه است که یک جفت مرغ دارم و هنوز تخم نگذاشتن دلیلش چیست

 • ناشناس ۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۹:۵۲

  سلام من دوتامرغ عشق دوهفته میشه خریدم سوالم اینه که مرغ عشق ماده چندروزی پکروبی حوصله شده میترسم مریض شده باشه ازکجابفهمم لطفا جواب بدین

  • کارشناس وب سایت ۲ دی ۱۳۹۸ / ۸:۱۵:۳۴

   احتمال بیماری پرنده وجود دارد، بهتر است از دامپزشک و یا افراد با تجربه در زمینه پرورش مرغ عشق کمک بگیرید.

 • Hossein ۱ دی ۱۳۹۸ / ۲:۴۰:۰۵

  سلام. بنده دوجفت مرغ عشق داخل یک قفس با اندازه متوسط دارم. تقریبا همه علائم جفت گیری را هر دو جفت دارند . دو تا لانه هم براشون گذاشتم. ماده ها خصوصا یکیشون زیاد داخل لانه ها میرند. بفرمایید آیا اصلا در مقابل دیگری جفت گیری میکنند? آیا جفت گیری را داخل لانه انجام میدهند یا بیرون?

 • سانیا ۱ دی ۱۳۹۸ / ۱:۰۲:۴۲

  دوتا مرغ عشق من خیلی وقته با همن نزدیک ۶ماهه اما جفت گیری نمیکنن … نر من جوون تر از مادمه ،میشه راهنمایی کنین؟

 • abbas ۲۸ آذر ۱۳۹۸ / ۱:۵۳:۱۴

  با عرض سلام و خسته نباشید یه سوال از خدمتتون داشتم من دو تا مرغ عشق داشتم سبز رنگ متاسفانه ۱۰ روز پیش جنس نر مرد البته جفت گیری کرده بودند الان ماده تخم گذاشته میخواستم ببینم الان چطور میشه آیا لازم من کاری بکنم یا نه؟ با تشکر

  • کارشناس وب سایت ۲۸ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۱۷:۳۸

   بهتره لانه رو اماده کنید تا مرغ عشق ماده تخم گذاری بکنه ، غذای کافی در اختیارش قرار بدید و محیط رو ارام و گرم نگه دارید.

  • محمداحمدی ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۷:۲۸:۴۷

   داروی ضد عفونی کننده براشون بریز تو آبشون بریز ظرف آبشون بردار تا تشنه بمونن حداقل شب تا صبح مرغ عشق من همین مشکل داشت دارو دادم درست شد

 • سوگند ۲۵ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۰:۱۱

  سلام مرغ عشق های من خیلی وقته جوجه دار شدن جوجه هارو جدا کردم ولی بعد از ده ماه هنوز دیگ مرغ عشق هام جفت گیری نکردن هر دو سعی در جوجه دار شدن دارن ولی هر ک میخوان جفت گیری کنن دعواشون میشه. چکار کنم؟!!

 • محمدحسین ۲۵ آذر ۱۳۹۸ / ۰:۳۷:۰۰

  سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم اینا سه هفته گذشته اما باهم جفت نمیشن وقتی هم ب هم نزدیک میشن همدیگرو میزنن حتی جداشون کردم ولی بخاطر ب هم رسیدن هرکاری کردن بعد مانع رو برداشتم بازم بهم زیاد نزدیک نمیشن اصلا تو کارشون موندم بازم صبر کنم یا راه حل دیگه ای داره؟

  • کارشناس وب سایت ۲۵ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۵۹:۵۴

   سعی کنید با تغذیه گرم و بخار اکالیپتوس اون ها رو تحریک کنید.

 • مهدی ۲۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۸:۱۳

  سلام من یه جفت مرغ عشق دارم همی غذاهایی مثل ارزن تخم کتان جوانه کندم و گاهی اوقات میوه هایی مثل کردو هویچ وکاهو دادم همی الاعم جفت شدن دارن یه بولوغ رسیدن قفس بزرگ لونه تاب وسایل بزی دارن پر اشتهان جنب و جوش زیادی دارن والاعم تخم گذاری دارن بسیار هم دیگر دوست دارن و ماده دماقش قوه ای شده نر تو دهن ماده غذا میزاره ولی تخم نمیزارن😴

 • امیر ۲۱ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۱۲:۱۷

  سلام من مرغ عشق دارم
  الان یه هفتس که همش تو لانه هستن و فقط نر برای مدت کوتاهی میاد بیرون و بعد میره داخل
  بعد من وقتی سوت میزنم یکی از مرغ عشق ها هم صدا از خودش در میاره ، امکان داره که در حال تخم گذاری باشن

 • کامران ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۵:۲۸:۱۳

  با سلام مرغ عشق من از ده روز پیش یک روز درمیان داره تخم میگذاره ,
  اما با وجود اینکه یکسره هر دوتا داخل لانه ای که به دیوار قفس است میباشند , تخمها را در ظرف روبازی که ماسه نرم درونش ریخته ام و کف قفس هست گذاشته اند.
  ۱. آیا تخمها را بردارم و داخل لانه بگذارم یا نه
  ۲. تا الآن پنج تا تخم گذاشته اند اما روی آنها نمیخوابند, چکار کنم؟
  ممنون از راهنماییتان

  • کارشناس وب سایت ۲۱ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۳۷:۳۱

   بهتره که تخم ها را به لانه منتقل کنید

 • ناشناس ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۷:۵۰:۳۸

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارمذ نمیدونم چرا همی الا
  عم تخم گذاری دارن تخم نمیکنن چرا 😩😩

  • کارشناس وب سایت ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۱۱:۵۷

   تغذیه شونو افزایش بدید از منابع پروتئینی و کلسیم دار استفاده کنید و محیط شون رو گرم و بی سر و صدا نگه دارید.

 • محمد ۱۸ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۳۱:۱۰

  سلام خسته نباشید من یک جفت مرغ عشق دارم که در آب کاری می هلندی درجه دو و ماده ابی آسمانی آدامس نزدیک به دوازده روز از هم جداشون کردم بعد که انداختم پیش هم تمامی علایم که تو سایت گفته بودید رو داشتند فقط نرم که میرفت روی ماده تا جفت گیری رو شروع کنن ماده نینداخته پایین البته ترم ۳ بار خودشو رو ماده عقب جلو کرد بعد از اون یکی دو دفعه خواست بره ماده پیشنهادمان میده بالا ولی میده روش میندازن پایین باهم به خورده هر از گاهی زد و خورد دارم در ضمن نر سر ماده رو میخارونه وقتی رفته باشه تولانه

 • عرفان ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۷:۵۹

  سلام من دو تا مرغ عشق نر رو با یدونه ماده انداختم توی قفس،مشکلی نداره؟

  • کارشناس وب سایت ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۴:۳۷:۳۸

   احتمال اینکه نر ها با هم درگیر بشن وجود داره

 • رضا ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۴:۱۲:۰۶

  سلام دوجفت مرغ عشق دارم هم زیاد نوک یکدیگر رو میزنند وهم مرغ عشق نر نوکش رو به نشیمنگاه مزنه ایا این نشانه ی جفت شدن انها هست
  لطفا جواب بدین

 • رسول ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۶:۴۹:۰۹

  سلام مرع عشق من دیروز تخم کرد بعد چند روز دیگه بازم تخم میکنه

  • کارشناس وب سایت ۱۲ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۴۴:۳۰

   معمولا هر دو سه روز یکبار یک تخم میزاره

  • ناشناس ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۶:۳۲

   بله هر یک روز در میان تا ۵ تا بشه

 • محمد ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۱۵:۴۰

  سلام
  يك جفت مرغ عشق دارم كه تقريبا بيست روز پيش دوتا تخم گذاشتن و چون تو مغازه بودن و محيط سرد بود بردمشون خونه!
  بعد كه اوردمشون خونه دوتا تخم رو بيرون پرت كردن و ديگه روش نخوابيد ماده و الان چند روزه كه مرغ عشق نر ماده رو ميزنه و سر ماده خوني شده!
  علت از چي ميتونه باشه؟

 • خالد ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۳۸:۰۰

  سلام ی جفت آلبینو و لوتینو دارم
  ماده ۲۰ روزه میره لونه هر روز
  نر هم زیاد مستی میکنه باهاش نوک ب نوک میشه
  بعد توجه کردم دماغ ماده از سفید ب قهوه ای تبدیل شده. بعد ماده میاد سوار نر میشه تا نر سوار ماده شه. دلیلش چیه؟

  • کارشناس وب سایت ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۰۰:۵۰

   اماده جفت گیری و تخم گذاری هستند
   لطفا شرایط رو فراهم کنید
   محیط شون رو گرم و ارام کنید، حتما در داخل لانه از کاموا یا پوشال های نرم استفاده کنید و با دانه های گرم اونها رو تغذیه کنید.

  • مهدی ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۲۶:۱۷

   من یک جفت مرغ عشق دارم نر رو ماده میخواد بره ماده نمیزاره یکی دو بار ۲و۳ صبح دیدم رفتن ولی نمیدونم چرا ماده همه ی الاعم تخم گذاری داره 😂

 • ایلیا ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۱۶:۱۶

  سلام من یک جفت مرغ عشق گرفتم تازگی ها هی از این طرف قفس به اون طرف قفس میرن
  یعنی اماده ی جفت گیری هستن؟
  لطفا سریع جواب بدید

  • کارشناس وب سایت ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۳۱:۵۰

   با توجه به اینکه فصل جفت گیری شون نزدیکه، این احتمال هست. به سایر نشانه های اونها هم توجه کنید که توی مقاله توضیح داده شده و شرایط محیطی مناسبی رو برای اونها فراهم کنید.

  • مجتبی ۱۸ آذر ۱۳۹۸ / ۳:۰۷:۵۱

   سلام لونه مرغ عشق من پلاستیکی هست آیا توی لونه شون چیزی بزارم
   چه چیزی بزارم؟

 • محمد حسین ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۳:۵۱:۱۲

  با سلام و خسته نباشید. من هنوز مرغ عشق نخریدم ولی از چندجا شنیدم ک بعد از یک دوره تخم گذاری به ماده استراحت بدهیم. یا اینکه لانه شان را از قفس بیرون بیاریم. خاستم بدون منظور از استراحت یعنی چه و باید چند وقت لانه باید خارج باشد و ایا هنوز برای دوره های بعد تخم گذاری این کار لازم است؟ لطفا مدیر سایت به طور کامل توضییح دهید ممنونم.

  • کارشناس وب سایت ۱۰ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۴۰:۴۹

   فصل جفت گیری مرغ عشق ها از اوایل بهار شروع میشه
   مرغ عشق ماده پس از گذاشتن ۴ الی ۵ تخم بر روی اونها خواهد خوابید تا تبدیل به جوجه شوند
   اواخر تابستان تا اواخر پاییز دوره استراحت مرغ عشق هاست شما باید در این دوره لانه را از قفس خارج کنید.

 • آرمین ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۳:۳۳:۲۹

  سلام من سه مرغ عشق دارم سه تدو ماده یک نر حالا یک مرغ عشق ماده رو جودا کردم ایا جفت گیری می کنن یا نه

 • امیر محمد ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۶:۳۱:۴۵

  من دوتا مرغ عشق دارم اوناهر روز و شب جفگیری میکردن و ماده بیشتر روزش رو داخل لونه بود اما الان که دو روزه قفسشونو عوض کردم و یه قفس بزگ تر گرفتم دیگه نه از جفتگیری خبریه؟اگه چند روز تو این قفس بمونن دوباره جفتگیری می کنن؟

  • کارشناس وب سایت ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۱۵:۰۳

   به خاطر تغییر قفس طبیعی هستش
   همه شرایط مانند قبل باشه به زودی به حالت قبل برمی گرددند

  • مهدی ۱۱ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۱۷:۰۷

   سلام من یک جفت مرغ عشق دارم همی غذاهای مفید مثل جوانه کندم ارزن و تخم کتان و همی الا عمی که گفته بودین را دارن مثل نر به قفس نوک میزنه ماده دواقش از قوه ای شده نر برای ماده نمایش اجرا میکنه نر هی میره اینور اون ور و جفت شدن پرسیدم از پرنده فورشا وبه بلوغ هم رسیدن چرا تخم نمیزارن 😩

 • نیلوفر ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۲:۲۷:۳۰

  سلام وقتتون بخیر ،مرغ عشقم چند روز تو خونه تنها بوده دیگه نمی خونه😔لطفا راهنماییم کنید

  • کارشناس وب سایت ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۲۸:۳۶

   بهتره غذای مورد علاقه اش رو در اختیارش بذارید و با مهربانی با اون رفتار کنید

  • مجتبی ۱۸ آذر ۱۳۹۸ / ۳:۱۳:۳۸

   عیبی نداره همیشه لونه توی قفس باشه و آیا میشه مرغ عشق توی هر فصلی تخم بزارد؟

 • محمد ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۲:۰۴:۵۸

  سلام من ۲تا مرغ عشق دارم هم به هم غذا میدن هم دهن همو تمیز میکنن و کل نکات رو رعایت کردم ولی نه توخونه میرن نه جفت گیریشونو دیدم لطفا کمک

  • کارشناس وب سایت ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۳۰:۲۵

   بهتره به جنسیت شون دقت کنید. برخی مواقع دو تا پرنده ماده یا دو تا پرنده نر با همدیگر بازی می کنند و این باعث گمراه شدن پرورش دهنده میشه

 • مهدی ۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۰:۴۵:۱۵

  س من ۴ مرغ عشق نر و ۴ مرغ عشق ماده دارم که در ۱قفس هستند ولی قفص بزرگ و لونه هم ۴ تا دارم آیا جوجه میارن

  • bonya ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۶:۳۷:۵۱

   صددرصد فقط باید یکم صبر کنید

  • رضا ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۵:۳۶:۲۵

   سلام ببخشید نوک مرغ عشقام یکم دراز شده از چی استفاده کنم قند کذاشتم بین میله ها و کف دریا ندارم و قیمتش چنده و میله چوبی هم دارن

 • الهام ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۹:۴۹:۲۹

  انگار داره میمیره لطفا راهنماییم کنید.

 • الهام ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۹:۴۷:۱۰

  سلام مرغ عشقای من اولین بار ۶ تا تخم داشتن که ۳ تاش جوجه شد. بعد از یه ماه دوباره جفت گیری کردن و ۸ تا تخم گذاشته که تا حالا ۳ تاش جوجه شده ولی ماده خیلی بی حال شده حالت پرهای دور چشمش عوض شده انگار کم شده و اصلا غذا نمیخوره حالت بدنش عوض شده پاهاش از حالت طبیعی بازتره خیلی پکر و ضعیف شده باید چیکار کنم. خطرناکه؟

  • amin ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۳۳:۱۷

   سلام من دو تا مرغ عشق دارم ک ماده تخم کرده میره تو لونه ولی کنار تخم میشه دلیلش چیه؟

  • کارشناس وب سایت ۱۳ آذر ۱۳۹۸ / ۴:۳۵:۳۰

   شاید هنوز جوونه و تا حالا تجربه جوجه کشی نداشته

 • علی ۳۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۸:۲۲

  سلام ببخشد من یک مرغ عشق ماده دارم تا زه خریدم رنگ دماغش قهوه ای است ابا تخم میگذارد با نه میشه کمک کنید

  • امیر حسین ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۷:۲۲:۰۴

   باید مرغ عشق شما دماغش تغیر رنگ بده یعنی سفید بشه تا بعد جفت گیری کنند

  • الیاس ۱۹ آذر ۱۳۹۸ / ۶:۰۵:۵۳

   من دو مرغ عشق دارم جفت گیری می کنند ولی تخم نمی گذاره دلیل چیست

  • کارشناس وب سایت ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۸:۱۵:۲۴

   تغذیشونو بهتر است، لانه شون رو با مواد خوب پر کنید و محیطی ارام و بی سر و صدا براشون فراهم کنید به زودی تخم گذاری می کنند .

 • آنی ۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۸:۱۸

  سلام مرغ عشق ماده من روی دماغش ی برامدگی داره مثل تاول نمیدونم چیه تقریبا ی ساله که هست ی بار هم تخم گذاشت ولی ی دونه تخم بود همونم کف قفس شکسته پیدا کردم مشکلش چیه ؟ (۲ سالشه)

 • علی ۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۹:۴۳

  اقا من یه سال ی جفت دارم ولی اصلا جفت گیری نمیکنن
  فقط دعوا میکنن
  نر میخواد جفت بگیره ولی ماده نمیزاره چیکار کنم همه چیزم بهشون میدم تخم نرغ پوستش ارزن بلال کاهو همه چی

  • کارشناس وب سایت ۳۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۸:۰۰

   به جنسیت انها خوب دقت کنید، شاید هر دو پرنده نر هستند و شما خبر ندارید. و یا شاید هم داخل قفس لانه نگذاشتید چون اگر لانه وجود نداشته باشد، مرغ عشق ماده از جفت گیری خودداری می کند.

  • bonya ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۶:۴۰:۰۹

   شاید استرس بهشون وارد شده یا هم بهتره یه ماده دیگه بگیرید

  • علی ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱:۱۸:۳۹

   جناب کارشناس
   من به جنسیتشون نگاه کردم نر رو نوکش ابی ماده قهوه ای
   لونه هم براشون گذاشتم تازه خاگ رسم ریختم تا نرم گرم باشه براشون
   ولی اصلا جفت نمیگیرن
   فقط دعوا میکنن

  • کارشناس وب سایت ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۱۷:۵۷

   پس بهتره هر کدام رو داخل یک قفس جداگانه قرار بدید طوری که همدیگر رو از دور ببینند. پس از گذشت چند روز اگر شاهد بی قراری پرنده ها بودید، بدانید که اماده جفت گیری هستند.

 • مهدی ۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۱:۰۷

  سلام من سه ماه که بک جفت مرغ عشق خریدم بعضی وقتا ماده میره تو لانه گاهی هم هر دو تا شون میرن تو لانه ولی تخم نمیگذارند من باید چه کار کنم؟؟

  • کارشناس وب سایت ۳۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۴:۴۲

   شاید تغذیه کافی ندارند یا محیط شان استرس زا است

 • طاها ۲۹ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۴۷:۱۲

  سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم لا نشون از بیرونه ولی اصلا داخلش نمیرن سه هفته میشه خریدم شون کمک کنید

 • Arshiya ۲۸ تیر ۱۳۹۸ / ۲:۲۸:۲۴

  سلام من یکجفت مرغ عشق خریدم تو مغاره جفتگیری کرده بودن ماده ام تولونه هی میرفت پسشم باد کرده وقتی اوردم قفسو لونش عوض کردم حالا اصلا تو لونه نمیره تخمم تو شکمش هست اما نمیزاره الان چکار کنم لطفا جواب بدید

  • کارشناس وب سایت ۲۹ تیر ۱۳۹۸ / ۸:۴۸:۲۸

   چون به محیط جدید عادت نداره، از تخم گذاشتن و خوابیدن روی تخم میترسه
   بهتره اونا را به حال خودشون بگذارید و اصلا مزاحمشون نشید، قفسشون توی یک اتاق خلوت و ساکت باشه تا در ارامش کامل تخم بگذاره

  • mahan ۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۸:۵۷

   سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم ماده هلندیه و نر معمولی خواستم ببینم چون نژادشون فرق میکنه باهم جفتگیری هم میکنن؟؟؟ بعدشم زیاد تحرک ندارن و سرو صداشونم کمه

  • ناشناس ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۷:۴۸:۵۴

   سلام من یه دوسه هفته ای میشه یک جفت مرغ عشق خریدم ورنگ دماغ نر بنفش هست ورنگ دماغ ماده هم سفید هست همین امروز نر سوار ماده شد ولی نر نتونست قشنگ دمش را با دم ماده مماس کنه بنظر شما دوباره جفتگیری می کنند

  • کارشناس وب سایت ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۱۹:۰۱

   بله

 • سهیل ۲۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۵۷:۱۰

  من یک مرغ عشق دارم که جوفتشون هم نر است ولی به پرنده فروشی که نشون دادم میگه که مادس ولی به جای دیگه نشون دادم گفته نر ولی اون قبول نمیکنه

  • کارشناس وب سایت ۲۹ تیر ۱۳۹۸ / ۹:۰۰:۰۸

   از طریق لمس استخوان های لگن می توان به جنسیت آنها پی برد، اگر استخوان های قسمت کلواک از هم فاصله داشتند بدانید پرنده ماده است، اما اگر استخوان ها نزدیک به هم بودند می توان گفت که پرنده نر است.

 • نیما ۲۶ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۹:۴۶

  سلام من یک مرغ عشق نر دارم ویک ماده که رنگ دماغش قهویی هست یعنی مرغ عشق نر و ماده پدر دختر هستند که انداختمشون تو یک قفس حدود یک هفته جدا شون کردم بعد از یک هفته انداختمشون پیش هم روز دوم که شد دیدم که مرغ عشق نره به زور رفته روی مرغ عشق ماده که دخترش به حساب میاد ولی مرغ عشق ماده دمش را بالا نمی آورد که نره با هاش جفت گیری کنه و بهم بگید که باید چه کنم که مرغ عشق ماده که دخترش به حساب میاد تا راضی بشه دمشو بیار بالا تا مرغ عشق نره با هاش جفت گیری کنه و مرغ عشق نره مست مست هست و بار اولش هم نیست که دارم مرغ عشق نره رو دارم جفت میزنم و قبلان مرغ عشق نر قبلن هم جفتش زده بودم و الان این هفتومین مرغ عشق ماده هست که انداختم باش مرغ عشق ماده قبلی نره همشون تخم گذاشتن و جوجه شد ولی یک بار اومدم مرغ عشق نر رو با دخترش جفت بزنم که نشد و مرغ عشق ماده رنگ ماغشم قهویی شده بوده و رسیدکی زیاد هم بهشون میکنم و چال هم براشون هم گذاشتم

  • دفترخونه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۸:۳۴:۰۷

   حتما مهریه اش رو نداده که باهاش جفت نمیشه!!!!

 • ناشناس ۲۵ تیر ۱۳۹۸ / ۵:۱۲:۳۳

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم اما جفت گیری نمیکنن چیکار کنم

  • bonya ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۶:۴۲:۱۹

   همه شرایط رو براشون مهیا کنین و یکم هم صبر کنید

 • عطیه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ / ۶:۵۶:۲۱

  سلام من یه جفت مرغ عشق دارم که اصلا اواز میخونن برای تحریکشون اهنگ هم میزارم اوایل به اهنگ خیلی واکنش نشون میدادن و اواز میخوندن ولی جدیدا دیگه با اهنگم زیاد اواز نمیخونن حتی تو فضای ازادم که میبرمشون دیگه مثل قبل اواز نمیخونن بهشون فقط ارزن و هویج تاحالا دادم میشه بگین مشکل چیه

 • عرشیا ۱۲ تیر ۱۳۹۸ / ۸:۰۴:۱۷

  سلام‌من‌یک‌جفت‌مرغ‌عشق‌دارم‌اصلا‌توی‌لونه‌نمیرن‌هم‌دیگرو‌تمیز‌میکنند‌‌تو‌دهن‌همدیگه‌غذا‌میذارند‌ولی‌جفت‌گیری‌نمی‌کنند‌بنظر‌شما‌جفت‌شدن‌یا‌نه‌……..

 • مهدی ۱۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۱۴:۳۸

  سلام من یه جفت مرغ عشق دارم دماغ ماده سفید شده به نظرتون آماده هست برای جفت گیری از زمستون خریدم

 • مهدی ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۷:۰۹:۱۶

  سلام من سه ماهه یک جفت مرغ عشق خریدم.تو ۲ هفته ۴ تخم گذاشت و سه تاشو پرت کردند بیرون و خوردند چرا؟؟ازتون خواهش میکنم جواب بدهید!!!!!!!!!!

  • کارشناس وب سایت ۱۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۰۵:۲۹

   سعی کنید تغذیه مرغ عشق ها را کامل کنید، تخم مرغ اب پز و پوسته تخم مرغ خورد شده را به آنها بدهید تا احساس کمبود پروتئبن و کلسیم نکنند و در نتیجه تخم های خود را نخورند.

  • مهدی ۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۵:۴۰

   سلام من سه ماهکه یک جفت مرغ عشق خریدم نر هر چی اسرار میکند ماده تن به جفت گیری نمیدهد من باید چه کار کنم ؟؟

 • ناشناس ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۶:۲۵:۰۶

  با سلام لطفا کسانی که خوندن وبلدن جواب من روبدن
  یه مرغ عشق دارم که داماغش اول سفید مایل به آبی بود الا یکم احساس میکنم آبی یه نمور بیشتر شده این ماده است یا نر

 • سوگند ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۴۵:۲۷

  سلام خسته نباشید آیا مرغ عشقی که نوکش کاملا سفیده هم میتونه نر باشه چون وقتی از جفتش جداش میکنم مانند نر میرقصه و آواز میخونه

 • محمدرضا ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۳۰:۴۱

  سلام من یک مرغ عشق ماده اماده و تنها داشتم والان یک هفتس مرغ عشق نر اوردم از لحظه ای که کنار هم گزاشتم دونه عوض میکردن ماده سرشو بالا پایین میکنه وبعد دونه عوض میکنن فقط نر نمیتونه بپره مشکل داره برای جوجه کشی ؟؟؟نر دستی هست مشکل داره برای جوجه کشی؟؟ممنون میشم جواب بدید

 • ناشناس ۱۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۹:۵۷

  سلام من یه جفت مرغ عشق دارم سه ماهه گرفتم ماده دماغش سفید شده بعد هیچ توی لونه نمیرن چیکار کنم

 • ناشناس ۸ تیر ۱۳۹۸ / ۹:۵۴:۱۴

  سلام من به جفت مرغ عشق دارم نره به نوک ماده نوک میزنم ماده هم پرها نره رو تمیز میکنم این نشانه چیست

 • رسول ۴ تیر ۱۳۹۸ / ۶:۰۴:۵۹

  سلام من چند روز پیش مرغ عشق ماده ام که تو قفس بودن گربه خوردتش تازه هم تخم گذاشته بود الان یک ماده دیگری آوردم آیا دوباره جفت میگیره

  • کارشناس وب سایت ۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۸:۵۱

   مدتی طول میکشه تا به هم عادت کنند.

 • ارزو ۴ تیر ۱۳۹۸ / ۳:۴۱:۱۹

  سلام خسته نباشید .الان دو هفتس مرغ عشق نر من گیج میزنه خودشو نمیتونه نگه داره رو میله هر از گاهی میوفته ته قفس .بعد یه طرفی راه میره .دلیلش چیه میشه راهنمایی کنید

  • کارشناس وب سایت ۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۹:۴۰

   بررسی کنید که پاهاش سالمه
   به احتمال زیاد یا پایش شکسته یا بیمار شده

  • مجتبی ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۶:۴۵

   سلام مرغ عشق شما جفت گیری کرده جون نداره درست میشه

 • مریم ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۹:۱۵

  من یک جفت مرغ عشق دارم اما دستی نیستندچطوربایدحمامشون کنم

  • پوریا ۷ تیر ۱۳۹۸ / ۲:۴۵:۳۰

   من دو مرغ عشق دارم و نمیدونم کدومش نره کدومش ماده و روی دماغشان هم نمیفهمم دیگه چه راه های میشناسید

  • کارشناس وب سایت ۸ تیر ۱۳۹۸ / ۸:۵۱:۰۳

   باید به استخوان لگن آنها دقت کنید.

 • مریم ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۰:۱۱

  من یک جفت مرغ عشق دارم اما دستی نیستند چطوربایدآنهارو حمام کنم اطفاراهنمایی کنید

 • سید مهدی حسینی ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۳:۱۷

  سلام مرغ عشق های من خیلی تا الان تخم گذاشتن ولی داعما تخماشونو میخورن چیکارشون کنم

  • کارشناس وب سایت ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۸:۴۵:۳۰

   سعی کنید تغذیه کاملی در اختیارشون قرار بدید تا در صورت گرسنه شدن تخم ها رو نخورن

  • مهدی ۱۶ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۲۸:۵۶

   من یک جفت مرغ عشق دارم نر رو ماده میخواد بره ماده نمیزاره یکی دو بار ۲و۳ صبح دیدم رفتن ولی نمیدونم چرا ماده همه ی الاعم تخم گذاری داره 😂

 • hamideh ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۸:۴۳:۰۴

  سلام من ۲ سال هست یه مرغ عشق نر دارم تا حالا ۵ تا جفت براش گرفتم همشون فرار کردن با ۲ تاشونم بد نبود هیچ تخمی هم نذاشته میگن سنش بالاست الان هم مریض شده همش خس خس میکنه چیکار کنم خواهشا راهنماییم کنین؟؟

 • محمد رضا ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۹:۰۴:۴۴

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم ماده هر چند دقیقه یک بار خودشو با نوک میخاره ب نظر شما مشکلش چیه

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۷:۳۳

   به احتمال زیاد بیماری قارچی داره
   بهداشت قفس را بالا ببرید و هفته ای دو الی سه مرتبه پرنده را حمام ببرید.

 • عرفان ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۶:۱۹

  سلام یه جفت مرغ عشق دارم همش نر به ماده غذا میده نوک شون روی نوک همه خیلی آواز میخونن چطور بفهمم کی جفت گیری میکنن ؟

 • Ali ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۳۸:۲۶

  سلام من ۱جفت مرغ عشق ۶ماهه که دارم ولی اصلا باهم جفت نمیشن بهنوک هم دیگه میزنن و تغذیه هم عالی میدم لطفا بگید مشکل چیه

 • فاطمه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۲:۵۷

  متن دیدگاه
  من دوروزه یه جفت مرغ عشق خریدم وقتی یه جا میشینن تکون نمیخورن اوازم نمیخونن ولی وقتی اهنگ میزارم نره گوش میده ماده اول خیلی این ور اون ور میرفت ولی دیگه نمیره همدیگرو میخارونن بوس میکنن یه موقعاییم انگار یه چیزب میزارن دهن هم پراشونم پب میکنن و نره بیشتر پف میکنه به نظرتون جفت گیری کردن؟؟؟؟اگه نه چکار کنم که زودتر جفت گیری کننن
  راستی منظور از کف دریا چیه باید چکارش کنیم

 • shahin ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۹:۴۵:۳۲

  سلام الان سه الا چار ماه جفت نشدن نوک نوکیم زیاد میکنن من لطف کنین بگید علت جفت نشدن اونها چیه.مرسی

  • مرتضی ۶ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۲۱:۵۲

   سلام اگه مرغ عشق ها هم سن باشن بازم امکان داره ک مرغ عشق ماده نر رو بزنه

 • محمد جواد ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۱:۵۹

  نه عزیز جفت مرغ عشق تون ماده ی نر ابی و ماده سفید یا قهوایی میشود بیمشون

 • مهدخت ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۳۵:۵۸

  مرغ عشق من دقیقا مثل متن شماست

 • ناشناس ۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۳:۰۰:۱۶

  سلام من ۱ ماه است یک جفت مرغ عشق خریدهام اما نر و ماده مداما بدن همدیگر را تمیز می کنند جفت گیری نمی کنن

  • 1235 ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۳:۴۱:۱۵

   نترس داش اونا جفت گیری می کنند ولی یکم دیر

 • محمد جواد ۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۵:۴۴:۵۹

  با سلام وقتی مرغ عشق می خواهد تخم گذاری کند نوک و دماغ نر و ماده هردو قهوه ای میشود

  • محمد جواد ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۱:۲۴

   نه عزیز جفت مرغ عشق تون ماده ی نر ابی و ماده سفید یا قهوایی میشود بیمشون

 • محمد‌ ۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۸:۵۰

  سلام من یک جفت مرغ عشق خریدن ۱۵ روز ماده نر میزنه چکار کنم

  • معین ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۳:۴۷:۲۷

   ماده سنش از نر بیشتره واسه همون

 • محمد‌ ۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۴:۲۰

  سلام من یک جفت مرغ عشق خریدن ۱۵ روز جفت گیری نمی کنن نر اماده نیست چکار کنم

  • اریا ۲۰ تیر ۱۳۹۸ / ۵:۰۷:۰۲

   سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم نر به ماده غذا میده ماده بعضی وقتها به لانه می ره نر میرقصه یعنی جفت گیری کردن

 • بهزاد ۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۵:۴۸

  سلام من مرغ عشق مادم داخل اغل زیاد میره وتمیز کاری خیلی انجام میده ولی نر نمیره توی اغل به ماده غذابه میخوام بدونم چرا …………؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس ۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۶:۵۲:۱۱

  سلام یک جفت مرغ عشق نر و ماده دارم چند وقت هست خیلی دعوا میکنند و سروصدا شون خیلی زیادتر از قبل شده میدونید نشانش چیه؟

 • ناشناس ۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۶:۵۲:۱۱

  سلام یک جفت مرغ عشق نر و ماده دارم چند وقت هست خیلی دعوا میکنند و سروصدا شون خیلی زیادتر از قبل شده میدونید نشانش چیه؟

 • amirali ۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۲:۱۰:۰۵

  باسلام. من یک جفت مرغ عشق دارم که تقریبا یک سال بیشتر دارند.همه نشانه ها در نر ۸ ماه میباشد ولی ماده همش قهر میکند و درون لانه میرود.رنگ نر زرد و رنگ ماده زرد و سبز میباشد. نوک نر ابی روشن و ماده سفید هستند ولی نمی دانم چرا جفت گیری نمیکنن غذا هاشون هم هرروز تعویز میگردد و ابشان هم همینطور.لطفا راهنمایی ام کنید.باتشکر

 • میلاد ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۰۴:۱۹

  سلام برادر محترم من در افغانستان زندهگی دارم میشه از شما پرنده خریداری کنم منظورم این است که ارسال کرده می توانید

 • Amirali ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۷:۱۰:۲۸

  باسلام.من یک جفت مرغ عشق که ماده ام فاکتور اول ابلغ هستش و نرم اسپانگل فاکتر دوم.اینها بیش از ۶ ماه هست که پیش هم هستند ولی جفت نمیشن تا تخم بگذارند.

  • حمید ۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۳:۲۴

   سلام دوست عزیز مرغ عشق هات رو داخل قفس جوجه پرون قرار بده و بعد از دو هفته پیش هم بزار تا سریع اقدام به جفت گیری کنند

  • اسماعیل ۴ تیر ۱۳۹۸ / ۴:۵۶:۵۸

   یچیزی که خیلی مهمه و خودمم تازه فهمیدم اینه که نباید جا پرنده ها رو عوض کرد همیشه پرنده رو یجای خونه بذارید

 • محمد ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۳:۳۳:۲۰

  سلام من سک جفت مرغ عشق دارم نر از ماده کوچیک نره حدودا ۴ یا ۵ ماه وقتی نره میخواد بره روش ماده بد جوری میزنتش من دماشونو قیچی کردم با بالاشون تا توخونه ول باشن و الانم تو خونه ولا ایا تخم میزارن وقتی که دمشون کوتاه

 • محمود ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۳:۰۲:۴۵

  من یجفت مرغعشق دارم ولی داخل لونه نمیرن کف لونه حیچی نی ست چی بزارم

 • ناشناس ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۷:۴۷:۲۱

  سلام من یه جفت مرغ عشق نر و ماده دارم ولی بیشتر نر تو لانه میرود ماده همش بیرون و اینکه نر بیشتر اواز میخونه به این طرف و انطرف پرواز میکنه و ماده هم یکم چاق شده بنظرتون جفت شدن؟؟؟؟

  • حمید ۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۶:۵۴

   سلام مرغ عشق های شما بالغ نیستن و تجربه تخم گذاری ندارن پس از لانه به عنوان پناهگاه استفاده میکنن .میتونی فعلا لانه رو بیرون بیاری

 • سمیر ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۷:۰۰:۵۳

  مرغ عشقی های من ۴ هفته شد تا هنوز چوچه کشی نکردن اما نول جنگی میکنند
  چی کنم باید

 • سینا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱:۳۷:۱۸

  من یک جفت مرغ عشق دارم نره به ماده غذا میده ماده توی چال میره نره صدا میکنه شکلک درمیاره هی میپر ین ورو اون ور ولی سوار نمیشه چرا

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۵:۲۳:۴۲

   شاید قبلا جفت گیری کردن و مرغ عشق ماده اماده تخم گذاری هستش

 • امین ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ / ۲:۴۲:۱۱

  سلام من یک جفت مرغ عشق دارم یک هفته بود بچه هاش از تختم بیرون اومده بودن دوروز پیش مردن حالا کی دوباره تخم میزاره

  • کارشناس وب سایت (شامی) ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۵:۰۲:۰۲

   تغذیه کامل + محیط گرم و ارام + وجود لانه در قفس

 • فرهاد ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۸:۰۸

  یک جفت مرغ عشق دارم همدیگر را می خوارن ومرغ عشق نر به ماده غذا می دهدنر داخل لانه نمیرود آیا این دو جفت هستند

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۵:۳۰:۰۶

   بله
   با ایجاد شرایط ارام و گرم و تغذیه کافی
   منتظر تخم گذاری مرغ عشق ماده باشید.

 • Seyyedstar ۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۷:۰۰

  دو مرغ عشق دارم نمی دانم کدام تر و کدام ماده است
  شاید هردو مر ویا هردو ماده باشند و یا نر و ماده باشند ولی چیزی که از اینها دیدم این بود که اول یکی از آنها داخل لانه میرفت بعد آن یکی بعد شیفتی داخل لانه میرفتند ولی تخم نگذاشتند آیا این ها نر و ماده اند و ایا می خواهند تخم بگذارند

 • ناشناس ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۹:۰۷:۰۸

  سلام من یه جفت مرغ عشق خریدم که همدیگشون می خارونن یعنی اینها جفت شدند

  • ناشناس ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۳:۰۱:۰۶

   س احتمالا زیادی نشه شدن اشتباهی همدیگه رو می خارونن.

 • سارینا ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ / ۷:۲۵:۳۸

  سلام
  من دو روز یک جفت مرغ عشق خریدم جفت گیری نمیکنند چی کار کنم و نرخ هم خیلی خودشو پف میکنه چی کار کنم تا جفت گیری کنند

  • ناشناس ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۲۶:۳۷

   در آب شوت ویتامین ع بریز

  • ناشناس ۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۲:۵۱

   اخه

  • حسین ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۹:۱۶:۴۴

   سلام من مرغ عشق هام باهم به لانه میرن مرغ عشق نر به ماده غذا میده چه بی رون از لونه چه خارج از لانه

 • ناشناس ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۲:۵۲:۲۰

  سلام

 • مبین ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۸:۵۵

  سلام نر تو لونه نمی ره چکار کنم نر رو ماده سوار نیشه چیکار کنم

 • محمدامين ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۸:۴۱:۲۱

  نر توی لانه نمیرود چیکار کنم

  • behzad ۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۱:۰۱:۵۰

   سلام. من جفت مرغ عشق دارم. اولین بارشونه تخم گذاشتن و دو تا جوجه دادن. الان ماده تو لونه پیش جوجه هاس ولی تا میاد بیرون نر نمیزاره غذا بخوره و با هم درگیر میشن و ماده باز میگرده تو لونه. اینجوری میترسم تغذیه جوجه ها مختل بشه و مشکلی پیش بیاد. بنظرتون چیکاکنم نره بزاره ماده غذا بخوره؟؟؟؟

  • کارشناس وب سایت ۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۲۲:۵۵

   پرنده نر رو جدا کنید و در یک قفس دیگری پرورش دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.