۸ گونه پرنده خانگی آرام که مناسب نگهداری در منزل می باشند

92

معرفی ۸ گونه پرنده خانگی آرام مناسب برای محیط خانگی

به صورت طبیعی، پرندگان می توانند کاملاً پر سر و صدا باشند. پرندگان وحشی با هم نوعان خود تماس برقرار می کنند تا بقیه را از محل زندگی خود مطلع سازند و یا آنها را نسبت به شکارچیان هشدار دهند. با این وجود، گونه های پرندگان در میان گونه هایشان، میزان سر و صداهای متفاوتی دارند. اگرچه هیچ پرنده خانگی آرام، کاملاً ساکت نخواهد بود، اما چندین گونه، مستعد ایجاد سر و صدای زیاد نیستند.

برخی از این پرندگان تمایل به جیغ زدن و ایجاد صدای ناهنجار ندارند، در حالی که برخی دیگر صدای نرمی دارند که باعث ایجاد صدای نامحسوسی در پس زمینه می شود. در اینجا هشت مورد از انواع پرنده خانگی آرام را بیان می کنیم.

پرنده خانگی آرام مورد ۱ از ۸ فنچ

فنچ ها پرندگانی کوچک با صدای کمی هستند و برای افرادی که می خواهند پرنده خانگی آرام داشته باشند، گزینه مناسبی به شمار می روند. آنها در طول روز تمایل به ایجاد صدایی دلپذیر دارند و حتی یک دسته از آنها نیز از میزان سر و صدای نسبتاً کمی برخوردار هستند.

پرنده خانگی آرام مورد 1 از 8 فنچ - چیکن دیوایسدر حالی که آنها عموماً پرندگانی تمایل به دور از دسترس بودن برای انسان ها محسوب می شوند، اما ترجیح می دهند فضای خود را با دیگر همنوعان خود به اشتراک بگذارند. آنها به محوطه ای احتیاج دارند که بتوانند پرواز کنند، زیرا این تنها مکان برای تمرین آنها است.

هشدار : یک پرنده خانگی آرام ممکن است یک پرنده بیمار باشد. اگر پرنده خانگی شما به طور معمول صدا نمی کند، در اسرع وقت با یک دامپزشک مشورت کنید.

بررسی اجمالی گونه ها فنچ

 • طول : ۴ اینچ
 • وزن : ۰.۵ اونس
 • مشخصات فیزیکی : فنچ گورخری مذکر : رگه های سیاه و سفید در گلو، دارای گونه نارنجی و منقار قرمز – نارنجی. فنچ گورخری مونث : رنگ خاکستری در سراسر بدن و منقار کم رنگ تر

مورد ۲ از ۸ قناری

مانند سایر اعضای گونه فنچ، قناری ها لمس شدن را تحمل نخواهند کرد و به قفسی جادار به منظور پرواز نیاز دارند.

مورد 2 از 8 قناری - چیکن دیوایسعلاوه بر این، این پرندگان نسبتاً انفرادی هستند و ممکن است هنگام قرار گرفتن با هم نوعانشان در یک قفس، با هم بجنگند. اگرچه قناری های نر به دلیل آهنگ های ملودیک شناخته شده اند، اما اندازه کوچک آنها باعث می شود ظرفیت صدای آنها به حداقل برسد و به همین دلیل از انواع پرنده خانگی آرام محسوب می شوند.

بررسی اجمالی گونه ها قناری

 • طول : ۵ تا ۸ اینچ
 • وزن : ۰.۵ تا ۱ اونس
 • مشخصات فیزیکی : پرهای زرد روشن (مرسوم ترین)، قرمز، نارنجی یا سفید. برخی از گونه ها دارای تاج سر یا پرهای تزئینی هستند.

پرنده خانگی آرام مورد ۳ از ۸ مرغ عشق

از دیگر موارد پرنده خانگی آرام مرغ عشق ها (باجریگار) هستند که دقیقاً مثل عموزاده های بزرگتر طوطی خود توانایی یادگیری صحبت کردن را دارند. در حالی که آنها دوست دارند در طول روز چهچه بزنند، اما نمی توانند از نظر جسمی به اندازه یک پرنده بزرگ فریاد کنند.

پرنده خانگی آرام مورد 3 از 8 مرغ عشق - چیکن دیوایساین پرندگان باهوش و بازیگوش می توانند با صاحبان خود بسیار اجتماعی رفتار کنند. آنها برای سرگرمی نیاز به اسباب بازی های متنوعی داشته و همچنین نیاز دارند که چند ساعت در روز خارج از قفس پرواز کنند.

بررسی اجمالی گونه ها مرغ عشق

 • طول: ۶ تا ۸ اینچ
 • وزن: ۱ اونس
 • مشخصات فیزیکی: شکم سبز، پشت سیاه و زرد، سر زرد، دم آبی تیره، گونه ها شامل رنگ های آبی، زرد، سفید و خاکستری هستند.

مورد ۴ از ۸ طوطی کوچک

مانند مرغ عشق ها، طوطی های کوچک فاقد توانایی جیغ زدن مانند یک طوطی آمازون یا یک طوطی کاکلی هستند.

مورد 4 از 8 طوطی کوچک - چیکن دیوایسپچ پچ ها و صدا های نرم آنها به سختی باعث برهم خوردن آرامش ساکت ترین نواحی می شود و یک پرنده خانگی آرام هستند. اگرچه آنها کوچک هستند، اما این پرندگان پر از تاب و انرژی هستند. آنها نیاز به تعامل روزانه با صاحبان خود دارند تا آنها را اهلی نگه دارند.

بررسی اجمالی گونه ها طوطی کوچک

 • طول: ۴ تا ۵ اینچ
 • وزن: ۱ اونس
 • مشخصات فیزیکی: سر و بدن سبز، پشت و پلک آبی رنگ، گونه ها شامل رنگ های آبی، زرد و سفید هستند.

پرنده خانگی آرام مورد ۵ از ۸ عروس هلندی یا کاکاتیل

پرنده خانگی آرام به نام عروس هلندی : اگر به دنبال کوچکترین پرنده خانگی هستید که کمی بزرگتر از یک فنچ یا مرغ عشق باشد، یک کاکاتیل  را در نظر بگیرید. عروس هلندی می تواند آوازه خوان باشد، اما میزان صدای آنها به خصوص در مقایسه با پرندگان بزرگتر به ندرت به یک سطح آزار دهنده می رسد.

پرنده خانگی آرام مورد 5 از 8 عروس هلندی یا کاکاتیل - چیکن دیوایسآنها همچنین در یادگیری سوت زدن و تقلید صداهای اهل خانه کاملاً ماهر هستند و بسیاری از روزها را با سوت زدن آهنگ های مورد علاقه خود می گذرانند. این پرنده می تواند به عنوان بهترین پرنده خانگی برای کودکان شناخته شود.

بررسی اجمالی گونه ها عروس هلندی یا کاکاتیل

 • طول: ۱۲ تا ۱۳ اینچ
 • وزن: ۳ اونس
 • مشخصات فیزیکی: بدن خاکستری، صورت و تاج زرد، گونه نارنجی، دم دراز، گونه ها شامل آلبینو، لوتینو، رنگارنگ و دارچینی هستند.

مورد ۶ از ۸ طوطی سنگال

در حالی که بسیاری از طوطی ها بسیار پر سر و صدا و خواستار توجه هستند، طوطی های سنگال به یک رفتار آرام و ساکت تمایل دارند و یک طوطی مناسب برای آپارتمان هستند. در حالی که آنها آواز می خوانند و توانایی صحبت کردن دارند، نسبت به سایر طوطی های متوسط و بزرگ با احتمال کمتری فریاد می زنند.

مورد 6 از 8 طوطی سنگال - چیکن دیوایسآنها همچنین تمایل دارند که به سادگی با صاحبان مورد علاقه خود معاشرت کنند، اگرچه برای حفظ آنها نیاز به اسباب بازی ها و فعالیت هایی می باشد. به هر حال طوطی سنگال یک پرنده خانگی آرام می باشد.

بررسی اجمالی گونه ها طوطی سنگال

 • طول: ۱۰ اینچ
 • وزن: ۴ تا ۵ اونس
 • مشخصات فیزیکی: سر خاکستری، بال و سینه سبز، یک تکه V شکل از رنگ قرمز تا زرد بر روی شکم دارند.

مورد ۷ از ۸ طوطی بورکی

طوطی های بورکی به خاطر رفتار آرامشان یک پرنده خانگی آرام شناخته می شوند.

مورد 7 از 8 طوطی بورکی - چیکن دیوایسآنها تمایل دارند که در صبح زود و هنگام غروب فعالیت بیشتری داشته باشند و سر و صدا کنند، با این وجود سطح سر و صدای آنها در مقایسه با سایر طوطی ها هنوز پایین است که می تواند ویژگی یک پرنده خانگی آرام باشد. و در حالی که آنها پرندگانی با فعالیت متوسط هستند، اما یک محوطه جادار را برای پرواز ترجیح می دهند.

بررسی اجمالی گونه ها طوطی بورکی

 • طول: ۷ تا ۹ اینچ
 • وزن: ۲ اونس
 • مشخصات فیزیکی: پرهایی با لکه های قهوه ای، شکم صورتی، کفل آبی، منقار زرد قهوه ای، نرها تاج آبی دارند در حالی که ماده ها دارای تاج سفید هستند.

مورد ۸ از ۸ فاخته

فاخته ها ( قمری )  می توانند پرنده خانگی آرام و شیرینی باشند که مانند بسیاری از طوطی ها پر سروصدا و خواستار توجه نیستند.

مورد 8 از 8 فاخته - چیکن دیوایساین پرندگان به دلیل صدای دلپذیرشان شناخته شده اند، اگرچه ممکن است برخی از افراد از صدای آنها از خواب بیدار شوند که به ندرت اتفاق می افتد. با این حال، برای کسانی که پرنده خانگی آرام را ترجیح می دهند، فاخته می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

بررسی اجمالی گونه ها فاخته

 • طول: ۱۱ تا ۱۳ اینچ
 • وزن: ۵ تا ۸ اونس
 • مشخصات فیزیکی: پرهایی با رنگ خاکستری و قهوه ای گرفته، طوقه سیاه در اطراف پشت گردن، چشم ها و منقار سیاه، گونه ها شامل سفید، نارنجی و رنگارنگ هستند.

ویدیو معرفی پرندگان مناسب برای نگهداری در خانه

خلاصه ای بر معرفی هشت پرنده خانگی آرام :

گاهی انسان ها نیز احتیاج به یک همبازی و هم نشین دارند که برخی سگ و گربه را انتخاب می کنند و برخی نیز علاقه خاصی به پرنده های زینتی دارند. در این مقاله ۸ مورد از پرنده های زینتی آرام و قابل نگه داری در خانه را خدمت تان معرفی نبودیم و شما نبا به سلیقه خود می توانید یک یا چند گونه از آنها را انتخاب کنید.
در حالت کلی می توان گفت که اگر یک پرنده همبازی و بازیگوش می خواهید، مرغ عشق، عروس هلندی، سنگال و سایر طوطی سانان گزینه های مناسبی هستند. اما اگر پرنده ای می خواهید که از آواز آنها لذت ببرید وقت کمی برای رسیدگی به آنها دارید، قناری و فنچ و فاخته می توانند گزینه های مناسبی باشند. اما این نکته مهم را نیز به خاطر داشته باشید که هر پرنده های نیاز به مراقبت و نگهداری دارند و روزانه چند ساعت از وقت خود صرف نگه داری از پرنده ها بکنید.

در همین راستا پیشنهاد میکنیم نوشته انتخاب پرنده خانگی به صورت کارشناسی با هزینه کم نیز را نیز مطالعه بفرمایید. 

منبع منبع
ممکن است شما دوست داشته باشید
92 نظرات
 1. وحید می گوید

  سلام خسته نباشد خواستم دوتا عروس هلندی بخرم تو روستاییم گفتن گربه ببینه سکته میکنه درسته حتما جواب بده

  1. Admin می گوید

   سلام
   خیر
   بهتره تو خونه گربه نداشته باشی گربه بیرون مشکلی نداره

 2. مجتبی می گوید

  سلام
  پرنده ای هست که با قفس مکان نداشته باشه ذاتا
  یعنی اینکه اگه تو فضای باز آزاد دلش نخواد باشه یا نتونه

  1. Admin می گوید

   سلام
   خیر
   مگه اینکه بیمار باشه !

 3. مجتبی می گوید

  سلام
  پرنده ای هست که با قفس مشکلی نداشته باشه ذاتا ؟
  یعنی بیرون از قفس نتونه زندگی کنه
  می‌خوام یه پرنده برای فرزندم بخرم ولی اصلا دوست ندارم یه پرنده تو قفس ببینم باعث گرفتن آزادیش بشم
  لطفاً راهنمایی کنید اگه موردی هست

  1. Admin می گوید

   سلام
   خیر

 4. امین حسین می گوید

  سلام و عرض ادب.
  من دوست دارم برای تابستان مرغ عشق بخرم اما میترسم یه بیماری از اونا بیاد تو من.
  آیا ممکن هست؟
  و سر و صدای مرغ عشق متوسط هست یا زیاد،چون من با سر و صدای متوسط مشکلی ندارم .اما اگر بیش از حد باشه برای دوران مدرسه ها مشکل دارم.ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. Admin می گوید

   سلام
   بیماری از شما نره به اونا ، از اونا نمیاد به شما !
   میترسی پس نگیر ،گناه داره

 5. ناشناس می گوید

  سلام ی پرنده میخوام ک صدای خوبی داشته باشه و بخونه
  چی پیشنهاد میدید؟

  1. Admin می گوید

   توضیح کافی داخل پست موجوده

 6. ناشناس می گوید

  سلام.
  من می خواهم یک پرنده خونگی بگیرم.
  بین طوطی برزیلی و عروس هلندی موندم. نگهداری از کدوم راحت تر و بهتره؟ ممنون

  1. Admin می گوید

   سلام
   نگهدرای از هر دو به یک اندازه دشوار هست
   با توجه به هزینه های نگهداری و شرایط خونه ی خودتون باید انتخاب کنید (خونه بزرگ برای عروس هلندی بهتره)

 7. سهیل می گوید

  سلام میخوام تو تراس خونه پرنده داشته باشم البته ن اندازه طوطی و مرغ مینا یکم بزرگتر درحده مرغ و خروس چ پرنده های رو معرفی میکنید ک هم زیبا باشن هم نگهداریشون زیاد سخت نباشه بنده از اهواز هستم

  1. admin-r می گوید

   در مورد مرغ های زینتی تحقیق کنید

  2. ناشناس می گوید

   هر پرنده ای میخرید فقط طوطی خورشیدی نخرید فوق العاده پر درد سره فقط یک نفر از صبح تا شب باید باهاش بازی کنه و از کنارش به اندازه یک قدم هم فاصله نگیره ما جمعه خریدیم شنبه تصمیم گرفتیم پس بدیم

  3. علی می گوید

   طوطی کاسکو

 8. یاسی می گوید

  پرنده ای هست که هر وقت خواست بتونه بره بیرون و بیاد خونه دوباره؟ به جز کفتر

  1. admin-r می گوید

   مرغ

   1. ایتاچی می گوید

    سلام من بین عروس هلندی و ملنگو موندم کدوم سرو صداش کمتره

    1. admin-r می گوید

     هر دو سروصدا دارن، اگر با صدا مشکل دارید کلا نخرید بهتره. تا حدودی ملنگو ساکت تره نسبت به عروس

     1. ناشناس می گوید

      ملنگو فاجعه س جیغش

    2. علی می گوید

     عروس هندی

 9. یاشار می گوید

  سلام من یه پرنده خونگی میخوام بگیرم چه پرنده ای بگیرم که واسه اعصاب هم خوب باشه لطفا بگین

  1. admin-r می گوید

   بسته به سلیقه و نقدینگی شما داره.

 10. مدیسا می گوید

  من بین خرید عروس هلندی و طوطی برزیلی موندم کدوم رو بخرم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   به بودجه و سلیقت توجه کن

  2. سورنا می گوید

   عروس هلندي من خودم يك عروس هلندي دارم اسمش دورنا است و پسر خيلي خوبي هم هست

   1. ناشناس می گوید

    سلام تنها بدون جفت میمونه سرو صدا نمیکنه.اخه منم میخام بگیرم فک کنم تنها نمدنم میمونه

 11. مجید می گوید

  عالی بود

 12. ناشناس می گوید

  سلام من میخوام پرنده خونگی بگیرم ، بنظرتون مرغ عشق بهتره یا طوطی برزیلی

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   هر دو عالی هستن اما طوطی برزیلی هوش بالاتری داره

  2. سورنا می گوید

   طوطي برزيلي چون خيلي بامزه است

  3. ناشناس می گوید

   کوتوله

 13. وحید می گوید

  فکر کنم اسم فاخته رو اشتباها نوشتید قمری، تا جایی که من میدونم قمری همون یاکریم هست که ۲ جوره. یکی باغی که روی گردنش طوق داره و معمولا خاکستری رنگ هستند. یکی هم خونگی هست که سینه مسی رنگ و خال خال داره

 14. تقی راد می گوید

  با سلام،۷۰سالمه از قدیم الایام هروقت میخواستم یه پرنده مثل ،فنچ ،قناری ووو بخرم میگفتن ،اومد، نداره خوب نیست ولی توخیابون که رد میشم وقتی مبینمشون ۷،۸ دقیقه نگاهشون میکنم و کیفور میشم ،آیا واقعا این پرنده به این زیبایی شوم هستند،یه جواب درست درمون بمن بدهید

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   سلام بزرگوار
   بهتر که این خرافات رو کنار بذاریم.
   این پرنده های معصوم هیچ بدی ندارن
   به نظرم قدیمی ها این حرف رو برای جلوگیری از به اسارت در اوردن پرنده ها ترویج دادن

  2. امیرمهدی می گوید

   نه این ها همه خرافات هستند پرنده ها نشاط به آدم ها میدن و خیلی هم سرگرم کننده است

 15. محمد جواد می گوید

  ممنون از لطف و پاسخ شما

 16. مهدی می گوید

  من میخوام مرغ عشق بخرم و تولید مثل کنند باید چه کار کنم ممنونم اگهد جواب بدب

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   کافیه یک جفت مولد از اونا رو از یک پرورش دهنده معتبر و با تجربه خریداری کنید
   مقاله اموزش تولید مثل مرغ عشق رو بخونید.

 17. پروش طیور می گوید

  سلام از نظر من که همه نوع پرنده داشتم تو خونه بهترین گزینه بوقلمون و مرغ و خروسه چون علاوه بر اینکه حیوان خانگی است میشه از تخم و گوشتشون هم استفاده کرد
  باتشکر از گروه صنایع اسکندری که همیشه بهترین اطلاعات و وسایل را در اختیار ما قرار می دهند🌹💐🌹🌹

 18. Matin می گوید

  سلام من عروس هلنی یا فنچ بخرم کدوم سر و صدای کمتری داره ممنون میشم جواب بدید

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   عروس هلندی سر و صدای کمتری داره

  2. یاسین می گوید

   عروس صدای کمیداره چون اگه بخوای فنچ گله ای بخری سخته من ۴تا دام تا صبح دعوا میکنن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس