تشخیص سن و جنسیت طوطی برزیلی

137

تکنیک های تشخیص سن و جنسیت طوطی برزیلی

طوطی برزیلی که با نام lovebird یا طوطی عشق یا طوطی کوتوله نیز شناخته می شود، بسیار انسان دوست و خونگرم است و با توجه به هوش بالایی که دارد، امکان آموزش بازی و ترفند به این پرنده وجود دارد.

اگر شما نیز علاقه مند به پرورش و نگهداری طوطی برزیلی در منزل خود هستید، ابتدا باید در مورد این پرنده تحقیق کنید و با خصوصیات و روحیات آن آشنا شوید و شرایط لازم برای نگهداری و پرورش طوطی برزیلی را فراهم کنید. هم چنین در مقاله انتخاب بهترین پرنده خانگی توضیحات کاملی در مورد انواع پرنده های زینتی داده شده است. 

مطمئنا قدم اول قبل از خرید طوطی برزیلی ، آشنایی با روش هایی جهت تشخیص سن و جنسیت طوطی برزیلی است تا بتوانید بر اساس مهارتی که به دست آورده اید، یک جفت طوطی برزیلی نر و ماده و جوان انتخاب کنید تا در آینده نیز بتوانند جفت گیری و تولید مثل کنند که این کار به افزایش درآمد شما نیز کمک خواهد کرد. 

 

روش های تشخیص سن طوطی برزیلی چیست؟

برای اینکه بتوانید یک طوطی برزیلی جوان و آماده آموزش خریداری کنید، حتما باید به نکات گفته شده در مقاله توجه کنید، این نکات بسیار آسان و مهم هستند. از طریق توجه در شکل ظاهری و رفتارهای طوطی برزیلی می توان به سن آن پی برد. موارد مهم زیر را در نظر بگیرید :

حتما از فروشنده های معتبر و دارای سابقه خوب خریداری کنید، برای یافتن بهترین فروشنده می توانید از کسانی که پرنده زینتی خانگی مانند طوطی سانان را دارند، کمک بگیرید. چرا که فروشنده های خوش سابقه سن واقعی و دقیق پرنده را به شما خواهند گفت. 

از خود پرورش دهنده خرید کنید، کسی که خودش پرورش دهنده طوطی برزیلی است و از آنها جوجه کشی کرده باشد، به احتمال خیلی زیادی سن واقعی جوجه ها را به شما خواهد گفت.

جوجه طوطی برزیلی هایی که تازه به سن یک ماهگی رسیده اند، می توان متوجه وجود پرهای در حال رشد در بدن آنها شد و حتی قسمت هایی از بدن پرنده بدون پر خواهد بود. 

از طریق توجه به نوک طوطی برزیلی ها می توان به سن آنها پی برد. طوطی برزیلی که نوک کمرنگی دارد، کم سن است. اما طوطی که به سن ۴ ماهگی رسیده باشد نوکش کاملا قرمز و پررنگ خواهد شد. در ویدیوی زیر می توانید به طریقه تشخیص سن از طریق نوک توجه کنید. 

معمولا جوجه ها بدن ظریفی دارند و از هیکل و ظرافت بدن آنها می توان به جوان بودن آن پی برد. اما پرنده های بالغ و مسن پاهای فلس دار و پیری دارند، در حالی که پاهای پرنده جوان نازک و بدون فلس است. 

در صورتی که طوطی برزیلی جوجه بخواهد شما را گاز بگیرد، گازش انقدر هم دردناک نخواهد بود، اما قدرت یک طوطی برزیلی بالغ بالا خواهد بود و ممکن است دست شما را زخمی کند. 

طوطی برزیلی های یک ماهه ، هنوز کاملا پر دار نشده اند و به راحتی می توان به جوجه بودن آنها پی برد. 

طوطی برزیلی دو ماهه به تازگی پر دار شده و به راحتی می توان به تازه و جوان بودن پرها پی برد. هم چنین بر روی نوک پرنده می توان لکه های قهوه ای را مشاهده کرد.

بر روی نوک طوطی برزیلی سه ماهه می توان کم رنگ شدن لکه ها را مشاهده کرد و پرهای رنگی بیشتری رشد کرده است. 

بهترین سن برای خرید طوطی برزیلی کدام است؟

طوطی برزیلی ها در سن ۱۰ ماهگی به بلوغ می رسند و آماده جفت گیری و تخم گذاری می شوند. اگر می خواهید از آنها جوجه کشی کنید بهترین سن خرید همین است. اما اگر قصد شما از خرید طوطی برزیلی آموزش ترفند است، بهتر است طوطی برزیلی سه الی چهار ماهه را خریداری کنید و حتما باید به صورت تنها باشد چون طوطی های جفت امکان یادگیری کمتری دارند زیرا تمام حواس پرنده به جفتش است و به آموزش های شما توجه نخواهد کرد. 

تشخیص نر یا ماده بودن طوطی برزیلی چگونه انجام می شود؟

طوطی برزیلی های نر و ماده شباهت زیادی به یکدیگر دارند و مشاهده ظاهری نمی توان به نر و ماده بودن آنها پی برد، اما روش هایی در این مقاله توضیح داده شده که کمک زیادی به تشخیص جنسیت طوطی کوتوله خواهد کرد. به عنوان مثال از روی جثه، استخوان های لگن و رفتارهای پرنده می توان جنسیت آنها را فهمید. موارد زیر کمک زیادی خواهند کرد:

معمولا پرنده نر هیکل و جثه قوی تر و درشت تری نسبت به پرنده ماده دارد.

پرنده ماده رفتار آرام تری نسبت به طوطی برزیلی نر دارد و جیغ و داد های کمتری دارد، اگر دست خود را به سمت پرنده ماده ببرید شاید گاز نگیرد، اما پرنده نر حالت تهاجمی بیشتری از خود نشان خواهد داد.

اگر در قفس آنها لانه بسازید، پرنده ماده به سمت لانه خواهد رفت و از آن محافظت خواهد کرد و حتی در داخل قفس نخ و پوشال وجود داشته باشد، از آن برای لانه سازی استفاده خواهد کرد. 

از طریق بررسی استخوان لگن طوطی می توان به نر یا ماده بودن آن پی برد. کافیست پرنده را به پشت بر روی کف دست خود قرار دهید و استخوان لگن بین پاهای او را بررسی کنید، در صورتی که استخوان ها از هم فاصله داشته باشند، پرنده ماده است. اما در صورت نزدیک بودن استخوان ها می توان نتیجه گرفت که پرنده نر است. 

معمولا نوک پرنده ماده با نوک پرنده نر متفاوت است. نوک پرنده ماده پهن تر است اما نوک پرنده نر نازک تر دیده می شود. 

پرنده ماده گردن کوتاه و سر پهن تری دارد، اما پرنده نر گردن دراز و سر کوچکتری دارد.

معمولا سفیدی دور چشم پرنده ماده بیشتر از پرنده نر است. 

در این مقاله به نکات مهمی جهت تشخیص سن و جنسیت طوطی برزیلی یا همان طوطی کوتوله پرداخته شد، با استناد به نکات این مقاله تا حد زیادی در انتخاب و خرید یک جفت طوطی برزیلی جوان موفق عمل خواهید کرد. 

نکات مهم قبل از خرید طوطی برزیلی

قبل از اینکه برای خرید طوطی برزیلی به پرنده فروشی ها و یا سایت های اینترنتی مراجعه کنید بهتر است گفته های زیر را مد نظر قرار دهید :

نکات مهم قبل از خرید طوطی برزیلیالف – طوطی برزیلی ها حدود ۱۵ الی ۲۰ سال عمر می کنند، بنابراین شما باید به مدت ۲۰ سال با این پرنده زندگی کنید و این یک قرارداد طولانی مدت است. 

ب – شما باید وقت کافی برای بازی و آموزش پرنده داشته باشید، روزانه حداقل دو ساعت باید با او وقت بگذرانید، با او حرف بزنید، بهش غذا بدهید و او را سرگرم کنید. اگر مشغله کاری دارید و صرفا می خواهید یک پرنده خانگی داشته باشید. از این کار صرف نظر کنید چون طوطی برزیلی ها به توجه نیاز دارند و در صورت عدم توجه صاحبش دچار افسردگی خواهد شد. 

ج – در صورت عدم توجه  و یا گرسنه ماندن ، با سر و صدای زیاد او مواجه خواهید شد که باید توانایی تحمل صدای طوطی برزیلی را هم داشته باشید. 

د – آنها را روزانه به مدت یک الی دو ساعت از قفس بیرون بیاورید تا به صورت آزادانه در اتاق پرواز کنند. این کار به افزایش متابولیسم بدن پرنده و در نتیجه افزایش سلامت او کمک خواهد کرد. 

هـ – طوطی برزیلی ها جوندگان خوبی هستند، آنها می توانند هر چیزی را برای کنجکاوی بجوند، بنابراین حتما باید قفس و دانخوری و آبخوری آنها را از استیل تهیه کنید. زمانی که پرنده را برای پرواز در محیط اتاق رها می کنید، حتما وسایل گران قیمت و ارزشمند را از دسترس او خارج کنید و مهم تر اینکه حتما باید در و پنجره ها را ببندید.

در صورت وجود هرگونه سوال یا پیشنهاد می توانید از طریق قسمت نظرات پایین صفحه با ما درمیان بگذارید. 

ممکن است شما دوست داشته باشید
137 نظرات
 1. الینا می گوید

  احتمال داره چون هنوز به محیط عادت نداره غذا نمیخوره ؟ من واسش آب و ارزن نرم شده گذاشتم توی جعبه اما نمیره سمت شون تا بخوره خوابش میاد ؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   روشی رو که گفتم تست کنید و حتما باید محیطش گرم و اروم و بدون سر و صدا باشه
   تا استرس نداشته باشه

 2. الینا می گوید

  سلام یک جوجه ۲ ماهه خریداری کردم فروشنده گفت دانه خور شده و سرلاک نیازی نیست اما احساس میکنم ارزن نمیخوره و نمیتونه بخوره واسش ارزن نرم کردم مشکلی نداره ؟ نرم میخوره اما کم .بهش آب هم میتونم بدم ؟
  احساس میکنم حداقل شب ها باید سرلاک بدم چون کم غذا میخوره
  هنوز مخلوط میوه ( هویج پخته و موز و سیب با کمی آب جوشیده ) رو تست نکردم .مشکلی نداره این مخلوط رو بهش بدم
  موقعی ک خریدم دور نوک ش سرلاکی بود احساس میکنم دروغ گفته فروشنده و هنوز باید سرلاک بدم .یک روزه خریداری کردم نوک ش قرمزه و بالای نون چند تا خط کوتاه تره س و پرهاش کامل در اومده
  خواهش میکنم راهنمایی م کنید نمیره 🙁

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگر می خواهید بدونید پرنده سرلاکیه هنوز یا نه
   سرنگ خالی رو بیارید جلوی دهنش ، اگر دهنش رو باز و برای خوردن غذا بی قراری کرد، بدونید که هنوز سرلاکیه و باید هم بهش سرلاک بدید و مخلوط دانه ها و میوه و سبزیجات
   تا زمانی که کاملا دانخور بشه و از سرلاک دل بکنه

 3. m می گوید

  سلام ببخشید من یه طوطی کوتوله فیشر دارم که ۳ روزه که قفسش رو عوض کردیم و بزرگ خریدیم اما از اون موقع خیلییی دمش رو پایین میگیره و هی خودشو بالا پایین میکنه و حتی بهش دست هم که میزنیم در این موقع اصلاا متوجه نمیشه. ایا مشکلی داره یا میرقصه؟؟؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   خودشو به میله های قفس میماله؟

 4. انا می گوید

  سلام ممنون از سایت خوبتون من دوتا برزیلی دارم یکیش مطمعنم ماده هست ولی الان نرم لگتشو چک کردم یکم باز شده اما نه به اندازه ماده مادم ۴ ماهشه و نرم ۷ ماهه هست الانویعنی اشتباه میکردم ؟ نرم مادس؟ اخه بی نهایت شبی جفت ها هستن نرم چندبار سعی کرد بره رو کمر ماده اما ماده فرار میکرد ظاهرشم خیلی به نرها شباهت داره حالا اگه ماده باشه من بخوام اونیکی رو بفروشم اذیت نمیشن؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتر که اول به یک پرورش دهنده طوطی برزیلی مراجعه کنید تا جنسیت شون رو براتون تشخیص بده بعدش برای تعویض جفت تصمیم بگیرید.

 5. HADIS می گوید

  سلام خسته نباشید
  من یه کوتوله برزیلیه فیشر دارم می‌خواسم بدونم اگه جفت یا همبازیش رو میتونم از نژاد لپ هلویی بگیرم؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگر می خواهید ازش جوجه بگیرید بهتر که با یک پرورش دهنده مشورت کنید تا احتمال موفقیت کار رو بهتون بگه
   ولی اگر برای سرگرم شدن می خواهید می تونید انتخاب کنید و مشکلی نیست

 6. Someone می گوید

  سلام من یه طوطي برزیلی دارم ک نوکش زرد نارنجیه فک کنم هنوز بچس، الان دو روزه یا سه روز ک مدام همه چیو گاز میگیره گاهی آروم گاهی محکم ولی ب جز گاز گرفتن ما و وسایلمون کار دیگ نمیکنه مگه گشنش شه بره قفس غذا بخوره،و به نظر میاد که لاغر شده چیکارش کنم از اسباب بازیاشم می‌ترسه

  1. ادمین می گوید

   سلام
   در این چند روز ترسوندینش ؟ وقتی گاز میگیره شما چیکار میکنید ؟ عکس العمل چیه ؟
   فضلش چه رنگیه ؟

 7. Yeganeh می گوید

  سلام،من ی طوطی برزیلی شش ماهه دارم ،جنسیتش رو نمیدونم ،بعضی موقع ها شروع میکنه ب تیک تیک کردن سریع و سرش رو بالا پایین میکنه و غذاهایی ک خورده تو دهنش میاره ،ممکنه مشکلی داشته باشه ؟و اینکه اینجور وقتا ک تیک تیک میکنه دمش رو ب سمت پایین میاره و میماله ب دست من ،ممکنه از این رفتارش جنسیتش رو تشخیص بدم؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   امکانش زیاده که نر باشه
   مستی میکنه و به نظر نمیرسه که مشکلی داشته باشه

 8. m می گوید

  سلام . ببخشید من هفته پیش یه کوتوله برزیلی فیشر خریدم. دیروز دیدم یکم موهای سفید لای پرهاش روی سرش هست. این از چی هست؟
  و ببخشید من به عنوان دستی خریدمش اما اصلا نمیزاره نازش کنیم حتی ! این عادیه؟
  و مورد بعدی این که میشه بهش برنج بدم؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   برای اموزش ، پرنده حتما باید بین سنین سه الی چهار ماهگی باشه
   بیشتر از اون اموزشش سخت
   بهتر که از انواع دانه ها مانند ارزن و کتان و کافشه و بذر سبزیجات و … استفاده کنی
   ترکیب میوه و سبزیجات خرد شده هم بهش بده
   به مرور زمان بهتون عادت خواهد کرد عجله نکنید.

   1. m می گوید

    خیلی ممنون
    فقط ببخشید این موهای سفید از چی هست؟

    1. امیر می گوید

     موهای سفید نیست اینها غلاف پرهای تازه درامده هستند که بعد از درامدن پرهای سر از بین میروند درضمن سعی کنید یک جفت براش تهیه کنید چون تنهایی اذیت میشوند و معمولا جفت پرنده با‌نوک این علافهارا از بین میبرد و به زیباسازی کمک میکند

 9. امیر ماهزاده می گوید

  سلام من یک جفت برزیلی دارم که یکیشون تو لانه تخم گذاشته اما تا بحال ندیدم که جفت گیری کرده باشن و استخوان لگن هر دو هم تقریبا یک شکل و یک اندازه هست. چطور میتونم از رفتار اون یکی پرنده متوجه بشم که نر هست یا نه. پر سر و صدا تر هست و گاهی هم حرکات نمایشی میکنه. چندتا نمونه حرکات و رفتار پرنده نر و شکل جفتگیری بگید لطفا

  1. ادمین می گوید

   سلام
   مواردی که اطلاع داریم داخل پست گفتیم

 10. m می گوید

  سلام ببخشید من دیروز یک طوطی کوتوله فیشر خریدم.. دیروز خوب بود اما امروز خیلیییی خودش رو میخارونه .
  باید چیکار کنم؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   لای پرهاش رو بررسی کنید ببینید موجودات سفید کوچیکی نباشه

   1. m می گوید

    دیروز چیزایی مثل دونه های سفید مثل گرده گل روی بدنش بود اما امروز نیست اما هنوز خودش رو میخارونه.
    ممکنه از استرس باشه؟ چون هم میخارونه و هم میکنه.

    1. کارشناس وب سایت می گوید

     احتمال شپش یا کنه هست
     حتما به داروخانه حیوانات مراجعه کنید و شپش کش های مناسب رو تهیه کنید و استحمام پرنده رو فراموش نکنید .

   2. m می گوید

    اصلا نمیزاره دستم رو ببرم توی قفسش که لای پر هاش رو ببینم 🙁

    1. کارشناس وب سایت می گوید

     تلاشتون رو بکنید
     حتما باید وضعیت پرنده رو بررسی کنید و یا به دامپزشک مراجعه کنید

     1. m می گوید

      ممنون از پاسخگویی تون
      برای استحمام کاسه آب براش بزارم؟

      1. کارشناس وب سایت می گوید

       اره کاسه آب خوبه
       البته نباید خیلی گود باشه که پرنده غرق بشه

 11. m می گوید

  سلام. وقت بخیر من دیروز یک کوتوله فیشر به عنوان دستی خریدم اما وقتی دستمون رو توی قفس میبریم تا نازش کنیم فقط نوک میزنه.
  آیا این عادی هست؟ یعنی چون به ما عادت نداره اینجوریه؟؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بله عادیه
   چون عادت نداره اینجوریه
   اصرار نکنید و صبور باشید

 12. Setayesh می گوید

  سلام یک طوط برزیلی سبز ماده از قبل داشتم که خیلی گاز میگیره و منقارش قویه ولی با من اهلی شده برای اویک جفت گرفتیم اما اصلا باهم نمیسازن و نزدیک بود پاشو قطع کنه طویه من حدودا یه سالش هست اما اون یکی انگار کوچیک تره چیکار کنم باهم جفت شن

  1. ادمین می گوید

   سلام
   باید همسن یا نزدیک به هم باشه
   در ثانی همینجوری نباید بندازید پیش هم
   اول به مدت ۲ هفته در اتاق های جدا باشن
   همدیگه رو اصلا نبینن
   بعد از اون دو هفته در یک اتاق باشن و اون مدت طوطی قدیمی اصلا نیاد بیرون از قفس
   بعد میتونن کنار هم باشن
   اینجور صدای همو میشنون و مشتاق میشن

 13. Billie می گوید

  میشه لطفا به سوالاتم پاسخ بدید

  1. ادمین می گوید

   سلام
   همه سوالات پاسخ داده میشه به ترتیب
   از ارسال کامنت اسپم خودداری کنید

 14. ریحانه می گوید

  میتونم برای تزئین از چمن مصنوعی استفاده کنم؟

  1. ادمین می گوید

   سلام میشه ولی سودی برای پرنده نداره نمایشیه !

 15. ریحانه می گوید

  سلام
  طوطی برزیلی صورت هلویی به چه چوبی حساسیت نداره
  میخوام برای تزئین خونش استفاده کنم
  و این طوطی میوه و مغز میخوره؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   اطلاعی در این مورد ندارم و نشنیدم که به چیزی حساسیت داشته باشه !
   میوه و مغز هم میخوره ، مغز اجیل البته !

 16. نوشین می گوید

  سلام وقت بخیر،ببخشید من یک طوطی کوتوله خریداری کردم..بعد وقتی داشتیم میاوردیمش کولر ماشین روشن بود..الان ده روزه که خریدمش و مدفوعش شبیه طوطی کوتوله دیگم نیست و مدفوع رقیقی داره..این موضوع مربوط به بیماری خاصیه یا برای همون در معرض باد بودنشه..بعد چطور میشه رفعش کرد..اخه اگه بیماره برم پسش بدم..ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. ادمین می گوید

   سلام
   اینکه کولر روشن بوده ممکنه سرمابخوره ولی در این مدت اگه برای سرماخوردگیش کاری نکرده باشید الان وضعیش جالب نخواهد بود
   در اولین فرصت ببریدش دامپزشکی

  2. m می گوید

   سلام ببخشید من امروز صبح یک کوتوله ی فیشر به عنوان دستی خریدم اما حتی تا میام نازش کنم نوک میزنه…یعنی فروشنده دروغ گفته و این دستی نیست یا هنوز به ما عادت نداره؟

   1. ادمین می گوید

    سلام
    کمی طول میکشه عادت کنه شاید یک دو هفته
    صبور باشید

 17. ....... می گوید

  سلام روز به خیر
  من برای طوطی برزیلیم یه جفت خریدم و نمی دونم چقدر سن داره
  می ترسم خیلی سن و سال دار باشه آخه چند تا پر دمش نیست و نشکشم خط وخاش داره
  آیا میشه سن دقیق پرنده ها رو تشخیص داد ؟🙏🏻

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   نکات گفته شده داخل مقاله رو بخونید
   اگر به نتیجه نرسیدید باید به یک پرورش دهنده با تجربه طوطی برزیلی مراجعه کنید.

 18. ابوالفضل می گوید

  سلام طوطی برزیلی من وایت فیس سبز هس صورتش سبز بود الان من متوجه شدم که پرهای بالای دماغش زرد شده میشه بگین به چه دلیل اینجوری شده؟

  1. ابوالفضل می گوید

   ۴ ماهش هس

  2. کارشناس وب سایت می گوید

   به یک پرورش دهنده با تجربه طوطی های برزیلی مراجعه کنید.

 19. انا می گوید

  سلام من یک اشتباهی کردم برا طوطیم جفت گرفتم طوطیم ۴ ماهشه جفتش ۲ ماهشه من طوطیمو که گرفته بودم ۱ ماهه و نیم داشت همشم به من چسبیده بود اما این طوطی جدیده دیشب اوردمش همش از من فرار میکنه واینمیسه حتی بهش دون بدم میشه راهنمای کنی؟ باید جداشون کنم تا اون یکی دستی بشه؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اون طوطی قبلی هم کم کم به اون جدیده عادت میکنه و شما رو فراموش می کنه
   اگر با هم خوبن نیازی به جدا کردن نیست
   فقط وقت کافی براشون بذار تا هر دو به شما عادت کنن

 20. انا می گوید

  سلام من یدونه طوطی برزیلی ابی کاربنی دارم احتمالا نژاد لیلیان باشه چون صورتش به اندازه نقاب دار و سیاه گونه سیاه نیست … اخلاق و استخون لگنشم مثل نر ها هست و استعداد یادگیری حرف زدن بالایم داره فقط واسش یبار فیلم یک دقیقه ای گذاشتم الان کلمه بدو و بوس بده رو میگه و چهار ماهشه میخوام یک دونه برزیلی ماده فیشر بخرم ایا بعدا امکان جفت گیرشون هست؟ چون شنیدم دو رنگ متفاوت جوجه دار نمیشن.. اگه جوجه دار بشن امکان داره که رنگشون فقط فیشر یا ابی باشه؟ نمیخوام جوجه هاشون ترکیبی باشن

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگر می خواهید پرنده تون سخنگو و اهلی بمونه ، نیازی به خرید ماده نیست
   ولی اگر می خواهید ازشون جوجه بگیرید بهتر که هم نژادش رو خریداری کنید.

 21. زهرا می گوید

  سلام به من چه راهکار هایی پیشنهاد میکنیدکه پدرومادرم روراضی کنم به خرید این طوطی برزیلی های کوتوله؟؟؟
  ازادمین وووو واقعا خواهشمندم که کمکم کنید

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   باید اتاق جداگانه ای رو برای پرنده های در نظر بگیرید و مسئولیت نگهداری از اونا رو بر عهده بگیرید.

 22. ابراهیم می گوید

  سلام خسته نباشید
  من الآن دو هفته‌ای میشه یه طوطی برزیلی گرفتم تازه دون خوره اول خیلی می‌ترسید و غذا نمی‌خورد همه میگفتن که یه ماهی طول می‌کشه تا عادت کنه و از من نترسه همه هم رو این موضوع تاکید داشتن که به این زودی ها دستی نمیشه من هم باهاش فقط حرف میزدم و می‌گفتم متین بیا بوس بوس اما تو کمال تعجب سومین روز که رفتم غذا آبش رو عوض کنم خودش اومد تو دستم و دونه رو از دستم گرفت بعدشم که در قفس رو باز گذاشتم خودش اومد بیرون بعد یه ذره بازی خودش اومد روسرم نشست گفتم شاید اشتباه اومده اما الان فقط رو سرم میشینه و نمیشه جداش کرد تازه می‌گم بوس ،بوس میده
  اما چشم راستش رو خیلی می‌بنده حتی وقتی دارم نازش میکنم اما تو بینایی مشکل نداره حتی تو اون سر اتاقم باشه بهش تخمه آفتابگردان نشون میدم میاد می‌گیره و قرمز یا ورم هم نکرده می‌خواستم بدونم آیا چشمش مشکل نداره؟
  و اینکه صبح که از صداش بیدار شدم احساس کردم داره با صوت می‌گه متین بیا اول فکر کردم توهم زدم اما بعدا که فقط گفتم متین با صوت میگه بیا بیا و وقتی می‌گم بیا میگه متین اما خیلی واضح نیست باید چند بار گوش کنی بعد متوجه میشی که همه صوت هم شبیه هم هستند و می‌گن متین بعد ۲۰ دقیقه اونجوری صوت زدن عصبی مشه صداش رو می‌ندازه تو گلوش قرقر میکنه آیا می‌خواد حرف بزنه ؟ و اگه حرف بزنه واضح‌تر میشه یا مثل صوت میمونه؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   عروس هلندی و طوطی بریزیلی زودتر خو میگیرن ، مخصوصا اگه طرف مقابل رفتار درستی باهاشون داشته باشه ، اینجا بحث اعتماده ، شاید همون پرنده اگه میرفت تو یه خونه شلوغ پیش کسی که بزور میخواست بگیردشو نازش کنه ، یک ماه بیشتر زمان میبرد تا بیاد بشینه تو سر صاحبش !

   مورد بستن چشم ، اگه معاینه ی دقیقی صورت گرفته و هیچی مشاهده نمیشه ، مشکلی نداره ، کمی تغذیه رو بهبود بدید ، بهش مولتی ویتامین مخصوص طیور زینتی بدید شاید در بهترشدنش کمک کنه.
   واضحتر هم میشه ، باید اون کلمه رو باهاش تمرین کنید + هر وقت گفت بهش اون دانه ای که خیلی دوس داره رو بدید ، به عنوان تشویقی

 23. ابوالفضل می گوید

  سلام به چه دلیل پر های پیشونی کوتوله برزیلی من یکم ریخته ؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   آب تنی میکنه ؟ مولتی ویتامین مخصوص طیور زینتی بهش بدید
   همینطور کف دریا هم بدید

 24. ابوالفضل می گوید

  سلام من برای کوتوله برزیلیم چند مدل اسباب بازی خریدم داخل اسباب بازی زنگوله هس زنجیر هم داره میخواستم بدونم این فلز برای طوطی ضرر نداره؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگر از استیل باشه مشکلی نیست
   وگرنه ممکن مشکل ساز بشه

 25. ابوالفضل می گوید

  سلام ایا میشع از دم کوتوله تشخیص جنسیت داد؟ میگن اگه دم تیز باشع نر هس اگه چتری باشه ماده است

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   این نشانه های صد درصد نیستن
   برای تشخیص صد درصد حتما به یک پرورش دهنده با تجربه طوطی برزیلی مراجعه کنید.

 26. مونا می گوید

  سلام ايا ميتوان طوطي ك تقريبا ١ سالشه دستي كرد؟ يه فروشنده بهم گفته طوطيم ٥ ماهشه ، يكي گفته ١ سال !!!!

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   ۱ سال خیلی دیر برای اموزش
   بهتر که جوجه های سه یا چهار ماهه رو تهیه کنید.

 27. مونا می گوید

  سلام خسته نباشید ، طوطی برزیلی ۳ ماهه طبق گفته فروشنده خریداری کردم، همون موقع چشماش تقریبا نیمه باز بود گفتم ب فروشنده اما گفت هنوز بچس! چشم سمت چپش رو بیشتروقتا بستس ! تاحالا کامل باز شده جفت چشماش اما بیشتر وقتا یه چشمس بستس ایا بخاطر سن کمش هستش ؟! یا مشکلی داره؟! و اینکه من تو این چند روزه ندیدم غذایی بخوره با وجود اینکه هم میوه گذاشتم هم ارزن و همه چیزش کامله ….

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   پرنده شما به احتمال زیاد مریض
   اگر به تازگی خریدید حتما به فروشنده برگردونید و پرنده سالمی رو خریداری کنید
   پرنده های سالم معمولا با اشتها غذاشون رو می خورند و تیز و چابک و سرحال هستند.

 28. San می گوید

  طوطی من تخم میزاره اما روشون نمیخابه یکم میخابه بعد نمیخابه فقط روزی ۴ یا ۵ ساعت شاید بخابه مشکلی هست؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   شاید بازم میخواد تخم گذاری کنه
   اگر عادت به خوابیدن روی تخم ها نداشته باشه می تونید از ایزی باتور ۶ برای جوجه کشی استفاده کنید.

 29. میرزاخانی می گوید

  سلام
  آیا آزمایشی هست که سن طوطی برزیلی بالای ۳ سال رو مشخص کنه؟
  ممنون میشم راهنماییم بفرمایید🙏

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتر که به یک پرورش دهنده با تجربه و متخصص مراجعه کنید تا شما رو راهنمایی کنند.

 30. عسگری می گوید

  سلام
  شما در خصوص طوطی برزیلی برعکس نوشتید.
  طوطی ماده جثه بزرگتری دارد و نسبتا قوی تر است

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   آیا پرورش دهنده هستید؟
   گفته های خودتون رو با ارسال عکس ثابت کنید
   با تشکر
   برای اپلود عکس می تونید از picofile استفاده کنید.

 31. ابوالفضل می گوید

  سلام آیا میتوانم یا طوطی برزیلی گردو بدهم؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   گردو میشه داد ولی نباید تیره باشه
   ممکنه در انتخاب گردوی مناسب دچار اشتباه بشید پس پیشنهاد میدم کلا گردو ندید !

 32. ابوالفضل می گوید

  سلام من یک طوطی برزیلی وات فیس سبز دارم احتمالا ۳ ماهه هس چون گفتین لکه های قهوه ای روی نوکش هس طوطی منم دقیقا همینطوره نمیدونم نر هست یا ماده ولی بالای نوکش یعنی بالا تر از اون لکه قهوه ای اونجاش قرمز هس به چه دلیل اینجوری شده؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   موارد مورد نیاز در داخل پست نوشته شده
   اینکه اون قسمت قرمز شده هم به نظر نمیرسه که مشکلی داشته باشه ، مشکلات و بیماری ها همراه با چندین نشانه بروز میکنن

 33. امیر می گوید

  سلام من یه کوتوله نر دارم ۱۰ ماهه هست الان یک هفته هست دارم به صورت مداوم باهاش حرف میزنم براش آب و غذا میارم اما وقتی دستم میبرم داخل وحشی میشه وقتی هم میخوام بیارمش بیرون نمیزاره باید چیکار کنم؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   چند وقته خریدید؟
   برای اموزش باید دو یا سه ماه سن داشته باشه
   ۱۰ ماه برای اموزش دیر

 34. علی می گوید

  سلام بنده یه جفت برزیلی دارم، حدودا ۴ ماهه جفت گیری میکنن ولی هنوز تخم نگذاشتن! چرا؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   لونه دارن؟
   کف دریا و اب و غذای کافی بهشون میدید؟

   1. علی می گوید

    آره تو لونه هم میرن
    همه چی دارن

 35. عرفان می گوید

  سلام من یه جفت کوتوله دارم پاهاشون کجه ولی از بقیه چیز خاصی سالم سالم هستن میشه ازشون جوجه گرفت یا خیر روی میله هم به درستی میشین خوب هم پرواز میکنن..

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله میشه مشکلی نیست

 36. عرفان می گوید

  سلام من یه جفت کوتوله دارم پاهاشون کجه ولی از بقیه چیز خاصی سالم سالم هستن میشه ازشون جوجه گرفت یا خیر روی میله هم به درستی میشین خوب هم پرواز میکنن

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اره میشه مشکلی نیست

 37. احمد می گوید

  سلام استاد بزرگوار بنده یک جفت کوتوله دادم که هدیه بهم دادن نر زرد صورت هلویی و ماده آبی و سبزصورت سفید تقریبا یکسال و نیمه هستن اینها باهم جفت گیری میکنن لونه سازی انجام میدن بهشون تخمه ارزن کتان و قطره های تقویتی هم میدم.هر ماه ۵ تا تخم میکنن ۲۱ روز به بعد که میشه هیچ کدوم باز نمیشن و وقتی میشکنمشون زردی کاملا سالم ولی هیچ رگه ایی نداره متاسفانه و دوباره جفت گیری و دوباره یک هفته بعد ۵تا تخم.خییییلی ترسو هستن تا مارو میبینن میرن تو لونه.بردم مغازه دار گفت جداشون کن و تقویتشون کن.حالا سوال اینجاست اگر جداشون کنم افسرده نمیشن؟بعد بزارمشون روبروی هم؟بعد اینکه یک زیزرزمین خالی دارم بزارمشون کلا اونجا تا کسی رو نبینن بعد دوروز یکبار بهشون سر بزنم؟ممنون میشم پاسخگو باشید

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   زیر زمین مکان خوبی برای نگهداری هستش چون خلوت و عامل مزاحمی وجود نداره
   اگر نر و ماده با هم دعوا ندارند و از جفت شدن اونا مطمئن هستید نیازی به جدا کردن نر از ماده نیست
   فقط باید غذای گرم و کافی همراه با کف دریا ، یا پودر پوسته تخم مرغ بهشون بدید

   1. احمد می گوید

    ممنونم

 38. ارام می گوید

  سلام .ممنونم از پاسخگوییتون
  من یه کوتوله دارم که از بچگی بزرگش کردم اما جنسیتشو نمیدونم گفتن ماده است و براش جفت خریدم درزمانی که جدا بودن پرنده من بین بالاش کاغذ میذاشت و جلوی قفس اون حرکات نمایشی انجام میداد وقتی هم پیش هم رفتن با نوکش سراونو میگشت.بنظرتون نر نیست؟بعد دیدم کلاهردوشون تو لونه بیرون نمیان متوجه شدم دوتا تخم گذاشتن اما هردوشون تمام مدت تولونه هستن .امروز تخمها رو بیرون انداختن بعد ده روز که نطفه نداشتن .میشه راهنمایی کنین جفت هستن یا نه؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   قابل تشخیص نیست
   جداشون کنید ببینید هر دو تخم میزارن یا خیر !

 39. صابر می گوید

  سلام
  ایا میشه جوجه سه ماهه رو از روی استخوان لنگش جنسیتشو تشخیص داد؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله میشه
   باید در این کار مهارت داشته باشید

 40. مهدی می گوید

  سلام مجدد ، ببخشید من هر روز همه غذاهای تقویت کننده رو با دست بهشون میدم اما اصلا نمیان رو دست
  بعد یه سوال دیگه هم داشتم اینا اصلا غذا های مختلف رو امتحان نمیکنن هر چی براشون میزارم نوک هم بهش نمیزنن از دونه ها فقط ارزن و تخم کتان و تخمه و از میوه و سبزیجات فقط جوانه گندم و جعفری میخورن حتی پرتغال هم امتحان نمیکنن چیکار کنم ؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   مشکلی نیست اگه دوست نداشته باشن امتحان نخواهند کرد ! بوشو میفهمن و نمیخورن ! اصرار نکنید !
   اگه جفت باشن رو دست نمیان چون اهلی نخواهند شد

 41. مهدی می گوید

  سلام من یه جفت کوتوله آیرینگ دارم سه چهارماهشونه از فروشنده خوبی خریدم که کارش پرورش کوتوله هست
  از جنسیت هم مطمنم چون گفت من هر پرندمو بردم آزمایش دادم
  ببخشید الان یه هفتس تو خونمونه هر روز هم پیششونم اما هیچکدوم نمیان رو دستم چیکار کنم ؟
  آخه خیلی بهشون میرسم
  یعنی هیچ امیدی برای دستی شدن بهشون نیست ؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   رو دستتون بهش غذا بدید
   باهاشون سرگرم بشید و وقت تون رو بهشون اختصاص بدید
   معمولا پرنده های جفت بیشتر برای هم وقت میزارن باید خودتونو تو دلشون جا کنید.

 42. هادی می گوید

  سلامن طوطی مو وقتی از قفس بیرون میکنم دیگه بر نمیگرده به قفس باید چکار کنم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   باید اب و غذا داخل قفس باشه تا وقتی گرسنش شد خودش برگرده

 43. کلارا علیا می گوید

  ممنون از رهنماییتون سوالم این بود که من الان ی طوطی برزیلی ابی طوسی رنگ دارم از ۳ ماهگی گرفتمش چون زمستون بود نخواستم ببرم دامپزشک انفلونزا و…مریض نشه ی وقت هنوز جنسیتش مشخص نیست الان ۷ ماهشه و کلی بهم عادت کرده و همه چیو رعایت میکنم فقط نوشتید که اگه خواستیم برای جفت گیری باشن باهم نگیریم منم همینکارو کردم ولی وقتی ۱۰ ماهه بشه اون موقع باید براش جفت بخرم مشکلی نداره؟ جفتش بدون اینکه بهم عادت کنه مشکلی نداره؟ چجوری بفهمم باهم تفاهم دارن

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله موقعی که ۱۰ ماهه شد براش جفت بخرید
   معمولا با هم خوب میشن ، اگر نشدن هر کدوم رو توی یک قفس جداگانه و رو به روی هم قرار میدید تا به مرور زمان به هم عادت کنن بعدش میتونید جفت شون کنید.

 44. سلام لطفا جواب بدین می گوید

  سلام ببخشين کوتوله ماده صحبت ميکنه یا نر ؟
  کدو باهوشتره ؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   کوتوله نر باهوش تر و امکان صحبت کردن خواهد داشت

 45. سجاد می گوید

  سلام
  من یک جفت طوطی برزیلی دارم از کجا بدونم چند وقتشونه؟ آیا میتونن تخم بذارن؟
  نره خیلی ترسو هست ولی مادهه نه چکارکنم تخم بذارن؟
  لانه هم براشون گذاشتم چند دوره هم قطره تقویت نطفه بهشون دادم ولی هنوز خبری نیست…
  توی لانه پوشال گذاشته بودم همه رو ریختن بیرون.

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اونا برای جفت گیری حداقل باید ۱۰ ماه سن داشته باشند
   بهتر که برای تشخیص سن دقیق به یک پرورش دهنده یا فروشنده حرفه ای مراجعه کنید.

 46. امید می گوید

  سلام دستتون درد نکنه برای مطالب مفیدتون
  من یه جفت طوطی برزیلی سبز دارم
  که نره نوکش قرمزه
  ماده هه نوکش زرده
  چون ده یازده بار شده که نوک قرمزه سوار نوک زرده شده
  وهمچنین تا حالا تخم نزاشتن دلیلش چیه
  غذاشون هم غذای تجاری هست
  جاشون عالی یه
  رطوبت مناسب
  مکان مناسب
  لونه مناسب
  ۲ منبع آب
  فقط هر دوشون همسن هستند ولی نره نسبت به ماده هه کوچیک تره
  میشه لطف کنید کمک کنید
  ممنون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   حتما کلسیم یا پروتئین کافی ندارن
   تو قفسشون کف دریا بذارید و میزان پروتئین غذا رو بیشتر کنید
   هم چنین می تونید بهشون هفته ای دو بار تخم مرغ اب پز بدید

 47. Amirali می گوید

  سلام وقتتون بخیر .ی سوال داشتم
  آیا میشه طوطی برزیلی فیشر رو با طوطی اسبلت پاربلو آبی کاربنی جفت زد.. یا که ایا میشه طوطی برزیلی رو با طوطی برزیلی دیگه که رنگش متفاوته جفت زد.. من خیلی مشتاقم که طوطی برزیلی آبی کاربنی رو با ی رنگ دیگه جفت بزنم اما میگن که انگار نمیشه این کارو کرد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   باید اونا رو بندازید قفس و شرایط جفت گیری رو فراهم کنید بعدش می تونید نتیجه بگیرید که ایا جفت میشن یا ن
   برای اطلاع از شرایط جفت گیری طوطی برزیلی کلیک کنید.

 48. علی می گوید

  ببخشید ی سوال دیگه که داشتم این بود که میشه به عروس هلندی یک روزه سرلاک داد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله میشه
   فقط با احتیاط چون امکان خفگی داره

 49. ابوالفضل می گوید

  سلام من میخوام یه طوطی برزیلی بخرم غذای مورد علاقه اونا چیه یعنی باید روزانه چه چیزهایی به اون بدم؟؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   پست زیر رو مطالعه کنید :
   تغذیه عروس هلندی

 50. Sinar می گوید

  سلام یه جفت برزیلی صورت هلویی دارم که ۶تا تخم میکنه همشونم به دنیا میان ولی پدرو مادر بهشون غذا نمیده الان چهارسریه که این کارو میکنه سری اول همه مردن ولی بعد از اون از روز اول با سرلاک بزرگشون کردم دلیل این کار چیه

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   عادت نکردن به غذا دادن
   بهتر که با همون سرلاک بزرگشون کنید.

 51. Hasan می گوید

  سلام نزدیک دو سال کوتوله برزیلی را خریدم سال اول لانه گذاشتم یکی از آنها رفت داخل لانه تخم گذاشت و اون یکی غذا میداد ولی تخم بدون نطفه بود . امسال لانه گذاشتم بر سر خونه دعوا کردن بعد ی مدت که نبودم دیدمیکی داخل لانه تخم گذاشته یکی دیگشون پایین تخم گذاشته جفتشون خوابیدن رو تخم .جدیدا یکیشون اون یکی را میزنه الان نمیدونم یعنی هر دو ماده هستن ؟ چیکار کنم؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   خوب اگه جدا تخم گذاشته باشن پس ماده هستن ! تصاویرشون رو ببرید به یه پرورش دهنده ی معتبر تو شهرتون نشون بدید تا تشخیص بدن

 52. هانیه بابایی می گوید

  سلام من میخواستم یه طوطی برزیلی جوجه ۲یا۳ماهه بخرم از کجا متوجه بشوم که جوان هست و چند وقت بعد از خرید میتونم بیارمش بیرون از قفس یک سوال دیگه هم داشتم همه طوطی برزیلی ها خودشون قرمز میشه ودر چه سنی قرمز میشه.؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   موارد لازم داخل پست گفته شده ، اما دقیقترین روش ازمایش خون هست
   یه ماه اجازه بدید به محیط عادت کنه بعد
   چی جوجه برزیلی ها قرمز میشه ؟

 53. ماهان می گوید

  سلام من یک طوطی برزیلی دارم ماده هستش میخوام برم مسافرت در عرض یک هفته و میزارمش پیش یکی ازاقواممون که یک جفت مرغ عشق داره اگه در قفس باشه افسردگی میگیره

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتر که در یک قفس جداگانه باشه تا با هم درگیر نشن

 54. طاها می گوید

  سلام من دوتا جفت طوطی برزیلی دارم منظور از بزرگسال یعنی چه
  مثلا ۵ میشود

  1. ادمین می گوید

   سلام
   خیر ، به سن بلوغ برسه کافیه
   ۱ سال به بالا ، مشاهده شده در برخی از طوطی بریزیلی ها ۱.۵ و در برخی مقدار این عدد ۲ بوده

 55. سلام می گوید

  سلام طوطی برزیلی نر سخنگو میشه یا ماده ؟
  اخهمثلا عروس هلندی فقط نر هاش سخنگو میشن

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بله میتونه باشه ، بسته به میزان اموزش داره

 56. سیدرضا می گوید

  نزدیک دو سال هست یک جفت دارم. فروشنده می گفت عقیمند چون از یک خواهر وبرادر بودند. ماده بر خلاف نظر شما در لانه اش بیشتر گاز می گیرد اما نر ترسو هست و اصلا گاز نمی گیرد.بیرون قفس ماده روی سر و شانه می نشیند و دوست دارد لباس و هر چیز دم دستش را امتحان کند یا به عبارتی گاز بگیرد مثل لاله گوش خال روی گردن…

 57. سلن می گوید

  سلام

  من‌یه‌طوطی‌برزیلی‌دارم‌خیلی‌دوسش‌دارم‌

  نزدیک‌سه‌سالشع

  یه‌چند‌ماهیه‌نتونستم‌بهش‌توجه‌کنم‌

  امروز‌دیدم‌نوکش‌کبود‌شده‌و‌پرهاش‌میریزه‌

  دلیلش‌چیه؟؟

  لطفا‌جواب بدین

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   احتمالا خودش پرهاشو کنده
   وقتی که مورد بی توجهی قرار میگیره این کار رو میکنن
   بهتر که روزانه چند ساعت بهش توجه کنید
   اگر هم وقت کافی برای رسیدگی به اون رو ندارید براش جفت بخرید.

 58. ناشناس. می گوید

  ببخشید من یک جفت طوطی برزیلی صورت هلویی دارم که گفتن نرو ماده هستن نر نوکش کوچکتر از ماده و ماده جثه کوچکتری نسبت به نر دارد البته اونی که نر هست کاغذ لای پر خود میکند یعنی نر ماده است یا خیر ؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   با این موارد قابل تشخیص نیست
   تنها راه تشخیص جنسیت که کاملا هم علمی هست آزمایش خون هست

  2. امیر می گوید

   نر و ماده رو اشتباه گفته بهت ماده درشت و نر کوچیکتر

 59. Ali می گوید

  سلام یک طوطی برزیلی تازه گرفتم فکنم ۸ ماه است. زیاد گاز میگیره. ۲روزه که دارمش بعد چند روز درش بیارم که بپره در قوس هم انگار که عصبانی است و هی همه جارا گاز می‌گیرد چگونه دستیش بکنم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   مشکلی نیست به مرور زمان به شما و محیط عادت میکنه
   تا یکی دو هفته طول میکشه
   بهش غذای کافی بدید و اصلا اذیتش نکنید
   حتی سعی نکنید با زور بگیریدش

 60. علی عابدینی می گوید

  سلام. یه جفت کوتوله به عنوان مولد خریدم ولی ۲تاش ماده بودند بعد یه نر خریدم بایکیشون انداختم توقفس ولی ماده هی دعوا میکنه پرهای اون میکنه چکار کنم ممنون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   براشون لانه بسازید و غذای کافی بهشون بدید
   چون لانه نداره دعوا میکنه
   مقاله اموزش ساخت لانه طوطی برزیلی را مطالعه کنید

 61. فرید می گوید

  سلام آیا طوطی برزیلی حتماً باید
  جفت داشته باشد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگه میخواهید ازش جوجه بگیرید نیاز به جفت هست
   هم چنین اگر دیدید که افسرده شده باید براش جفت پیدا کنید

 62. .... می گوید

  سلام بنده یک سوال دارم من میخوام طوطی برزیلی بگیرم میخواستم بدونم اگه یه جفت بخرم بازم باید بهشون زیاد رسیدگی بشه و اگه دو سه ساعت تنها بمونن ایرادی نداره؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   منظورتون از رسیدگی دقیقا چیه !؟

   خیر اگه دو سه ساعت هم تنها با جفتش بمونه مشکلی ایجاد نمیشن و افسرده و .. هم نمیشن !

   رسیدگی ها که شامل تمیز کردن قفس ، تغذیه و اب هست مثل زمانی که تنهاست ، باید به صورت منظم داده بشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.