اهمیت فن سیرکوله و نحوه تمیز کردن آن

توصیه ما همیشه باز نکردن در دستگاه در دوره هچر بوده و علت این کار هم بالا بردن راندمان جوجه کشی هستش. با این کار جوجه ها سریعتر از تخم بیرون میان و شوک دمایی بهشون وارد نمیشه. پس از گذشت یک الی دو روز از دوران هچر شاهد تولد جوجه ها هستیم و در طی این مدت فن سیرکوله همواره در حال کار است.

طبیعتا با متولد شدن جوجه ها، گرد و غبار و پرز زیادی به فن می چسبه و اگه فن سیرکوله رو تمیز نکنیم، احتمال فاجعه و حتی صفر شدن راندمان جوجه کشی وجود داره !
پس راه حل چیه ؟

بسیار ساده ! کافیه که پس از پایان هچ و یا روزانه یکبار در دوران هچ، در دستگاه رو باز کرده و فن سیرکوله رو تمیز کنید یعنی گرد و غبار و پرزهای چسبیده به پره ها رو تمیز کنید، برای این کار هم می تونید از پمپ باد یا جاروبرقی و یک دستمال نرم و خشک استفاده کنید. اگر هم فردی فنی هستید، می تونید شافت یا بوش فن رو روغن کاری کنید.

نکته خیلی خیلی مهم در مورد دستگاه های ستر و هچر همزمان :

دستگاه های ستر و هچر همزمان همیشه در حال کار و جوجه کشی هستند، پس برای تمیز کردن فن سیرکوله این دستگاه ها چیکار باید بکنیم ؟

دو راه حل زیر رو برای دستگاه های ستر و هچر همزمان توصیه می کنیم :

اول – جایی که دستگاه قرار داره رو همیشه تمیز نگه دارید و حتما فن تهویه داشته باشه تا گرد و غبار کمتری وارد دستگاه بشه، اطراف دستگاه و دریچه های هوا رو هم همیشه تمیز نگه دارید.

دوم – همانطور که می دونید در ستر و هچر همزمان همه جوجه ها با هم به دنیا نمیان، پس در فاصله زمانی که در دستگاه را برای خالی کردن جوجه ها باز می کنید، می تونید از یک دستمال نرم خشک و در صورت امکان پمپ باد برای تمیز کردن فن سیرکوله استفاده کنید. اگه این کار رو به صورت دوره ای انجام بدید، قطعا راندمان دستگاه پایین نخواهد اومد.

شاید تمیز کردن فن ساده و بی اهمیت به نظر برسه، اما همین قطعه به ظاهر ساده تاثیر زیادی در موفقیت یا شکست جوجه کشی شما داره و اگه از کار بیفته، خفه شدن جوجه های داخل تخم دور از انتظار نیست.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *