فصل سوم ویدیوهای آموزشی | راهنمای خرید، انبار و ضدعفونی تخم نطفه دار

در این فصل از ویدیوهای آموزشی، به نحوه خرید، انبار و ضدعفونی تخم های نطفه دار پرداخته شده است. تخم نطفه دار یکی از اصلی ترین عناصر دخیل در جوجه کشی است، در واقع بدون وجود تخم نطفه دار ، امکان جوجه کشی وجود ندارد.

بسیاری از پرورش دهندگان توانایی تشخیص تخم نطفه دار با کیفیت و تازه را ندارند، برای افزایش اطلاعات شما و کمک به انجام یک جوجه کشی موفق و با راندمان بالا، این ویدیوهای آموزشی تدوین شده اند. ویدیو هایی همچون راهنمای خرید تخم نطفه دار، مکان مناسب برای خرید تخم، نحوه انبار و نگهداری تخم و شیوه ضدعفونی آن و… در زیر قابل مشاهده هستند.


تخم نطفه دار چیست و از کجا بخریم؟

جواب این سوال به صورت کاملا ساده در فیلم های آموزشی این فصل داده شده است. اما به صورت کلی لازم است بدانید که تخم های نطفه دار حاصل جفت گیری پرنده نر با پرنده ماده است. مثلا در مورد مرغ و خروس، زمانی که خروس جفت گیری موفقی با مرغ داشته باشد، بعد از گذشت یک هفته الی ده روز شاهد تولید تخم نطفه دار از طرف پرنده ماده خواهید بود.

بنابراین بایستی بدانید که تخم های نطفه دار متفاوت از تخم های خوراکی معمولی موجود در مغازه است و برای خرید آن حتما باید به خود پرورش دهنده ها مراجعه کنید. اگر به تازگی قصد جوجه کشی از تخم پرندگان را دارید، این فصل از ویدئو های آموزشی برای شما بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. در مقاله راهنمای خرید تخم نطفه دار نیز به نکات مهمی اشاره شده است.

چرا باید تخم نطفه دار را انبار کنیم؟

هیچ نیازی به انبار کردن تخم ها نیست. بهترین کار خرید تخم نطفه دار از پرورش دهنده و شروع جوجه کشی از آنها می باشد. اما در برخی مواقع به دلیل زیاد بودن تعداد تخم ها و یا آماده نبودن شرایط جوجه کشی، مجبور به انبار کردن تخم ها خواهیم بود. در این راستا، کارشناسان مجموعه اسکندری در یک ویدیوی آموزشی به شرایط و تکنیک های انبار و نگهداری صحیح تخم پرداخته اند.

چگونه از نطفه دار بودن تخم مطمئن شویم؟

تنها راه آگاهی از نطفه دار بودن تخم، نوربینی آن پس از گذشت یک هفته از زمان جوجه کشی است. برای این کار باید تخم ها را در داخل دستگاه قرار دهید و از آنها جوجه کشی کنید و از پس گذشت یک هفته، آنها را بیرون آورده و به کمک یک چراغ قوه قوی داخل تخم را مشاهده کنید، در صورت مشاهده رگ های خونی باید به نطفه دار بودن تخم پی ببرید در غیر این صورت تخم بدون نطفه بوده و باید از چرخه جوجه کشی حذف شود. برای دریافت اطلاعات دقیق تر، ویدیوی نطفه سنجی تخم نطفه دار را مشاهده فرمایید.

این فیلم های آموزشی برای چه کسانی مفید است؟

هر فرد علاقه مند به جوجه کشی و پرورش طیور بومی و زینتی می تواند مجموعه فیلم های آموزشی این مجموعه را تماشا کند و از مطالب و اطلاعات کاملا رایگان ارائه شده بهره مند شوند. بنابراین چه مشتری گروه صنعتی اسکندری هستید و چه از دستگاه های جوجه کشی متفرقه یا دست ساز استفاده می کنید، مشاهده این ویدیوها به افزایش راندمان جوجه کشی کمک شایانی خواهد کرد.

سایر منابع دسترسی به ویدیوهای آموزشی

علاوه بر این وب سایت، در سرویس هایی همچون یوتیوب، آپارات، تلگرام، اینستاگرام، نماشا و… می توانید به ویدیوهای کاملتری از این مجموعه دست پیدا کنید. لینک این سرویس ها در انتهای همین صفحه قابل دسترسی هستند.


نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *