حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی با ۱۵ هزار تومان در یک ساعت

ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی :

شاید شما هم مثل من در یک روستا زندگی می کنید و چند مرغ و اردک در خانه روستایی شما وجود دارد که دوست دارید از آنها جوجه کشی کنید.

شاید هم به عنوان یک تحقیق علمی از روی حس کنجکاوی یا یک تکلیف مدرسه تصمیم به ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی گرفته اید.

وقتی برای اولین بار ایده داشتن یک دستگاه جوجه کشی به سرم زد تصمیم گرفتم از بازار یک ماشین جوجه کشی خریداری کنم و دست به کار شدم.

اول از همه در گوگل به دنبال شرکت های تولید کننده دستگاه جوجه کشی گشتم نمونه های زیادی وجود داره مثلا دستگاه جوجه کشی حرفه ای یک ماشین جوجه کشی عالی به حساب میاد یا دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت مناسبی داره ولی خوب آخر همه گشتن های من به اینجا ختم شد که خرید ماشین جوجه کشی برای من ایده خوبی نیست چرا که تهیه آن از لحاظ مالی برایم مقدور نیست. پس تصمیم گرفتم یک دستگاه جوجه کشی خانگی برای خودم بسازم.

وقتی در اینترنت دنبال آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی گشتم ، آموزش جالبی پیدا نکردم و مطئنم که شما هم مثل من نا امید شده بودید.

ولی نگران نباشید من دست به ساخت یک ماشین جوجه کشی خانگی کاملا ساده زدم و با آن تخم های نطفه دار مرغ را جوجه کشی کردم.

در این آموزش می خوام تجربه خودم با شما به اشتراک بذارم.

نکته : اگر شما هم تصمیم به ساخت دستگاه جوجه کشی گرفته اید می توانید آموزش ساخت به همراه عکس ماشین جوجه کشی ساخت خودتان را برای ما ارسال نمایید تا با نام خودتان روی سایت قرار گیرید.

 

اول از همه باید بگم این دستگاه جوجه کشی که من ساختم کمتر از ۱۵ هزار تومان هزینه اش شده و حدودا هم یک ساعت وقت براش گذاشتم.
میدونم شما می تونید بهتر از این رو بسازید پس سعی خودتون رو بکنید. می دانم به نظر کار مشکلی می آید ولی بعد اگر دست بکار شوید خواهید دید که چقدر راحت و آسان است.

مرحله اول  ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : آماده سازی وسایل مورد نیاز

آماده سازی وسایل مورد نیاز

برای ساخت دستگاه جوجه کشی نیاز داریم به :

 1. یک جعبه از جنس یونولیت یا کارتون : برای بدنه یا محفظه دستگاه .
 2. یک سرپیچ لامپ یک لامپ رشته ای معمولی: جهت تامین کردن حرارت و ثایت ماندن آن.
 3. چند تکه چوب : برای ایجاد یک چهار چوب مناسب مانند تصویر.
 4. یک توری فلزی به همراه یک طلق شفاف : از مقاومت مناسبی برخوردارند و قادر به نگه داشتن چند تخم و ظرف آب و غذا میباشد.
 5. دماسنج با رطوبت سنج : یکی از موارد بسیار مهم است . برای سنجیدن دمای دستگاه از ان استفاده می شود.
 6. فنجان کوچک برای نگه داشتن آب : به عنوان منبع آب برای دستگاه خانگی.
 7. مقداری چسب : برای ثابت نگه داشتن مواد

توجه کنید برای انجام این کار باید کمی حوصله  داشته باشید..

 

یک توجه ویژه : بیشتر وسایلی که بالا نوشتم رو من داشتم و نیاز به خریدش نبود شاید اگر شما بخواهید همه وسایل رو خرید کنید از ۱۵هزار تومان کمی بیشتر بشه پس اگه  ساخت دستگاه جوجه کشی کمی هزینه اش بیشتر شد نگران نشید.

مرحله دوم  ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : ساخت چهار چوب مناسب دستگاه جوجه کشی

ساخت چهار چوب مناسب جوجه کشی
ساخت چهار چوب مناسب جوجه کشی

برای داخل جعبه یونولیت خودمون باید یک چهار چوب بسازیم ، طبق تصویر عمل کنید و داخل جعبه را اندازه گیری کنید و به همان اندازه این چهار چوب رو آماده کنید.

دقت کنید که ارتفاع رو طوری تنظیم کنید که بتوان به داخل جعبه به راحتی ظرف آب ، تخم مرغ های نطفه دار ، لامپ و … را قرار داد.

مرحله سوم  ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : اضافه کردن توری فلزی به قاب برای نگه داشتن تخم ها و وسایل

اضافه کردن توری فلزی به قاب
اضافه کردن توری فلزی به قاب

 

حالا که قاب رو ساختید باید توری فلزی رو به قاب میخ کنیم تا محکم سر جاش کشیده بشه .

توجه کنید که حتما نباید از توری فلزی استفاده کنید ، من از توری فلزی استفاده کردم چون اول اینکه دم دستم بود دوم اینکه مقاومت خوبی داره و می تونه چند تا تخم مرغ و ظرف آب راحت نگه داره.

 

ساخت ماشین جوجه کشی

مثل عکس توری فلزی رو به قاب دستگاه جوجه کشی محکم کنید.

مرحله چهارم  ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : اضافه کردن لامپ برای تامین حرارت

اضافه کردن لامپ

مانند تصویر یک سوراخ کوچک به اندازه سرپیچ لامپ روی جعبه یونولیت خودتون اضافه کنید ، دقت کنید این سوراخ باید دقیقا اندازه باشد بزرگ باشه لامپ از داخلش می افته و باعث بروز مشکل می شه .

ارتفاع محل قرار گیری لامپ باید طوری باشه که گرما یونولیت پایین ، بالا و پشت لامپ رو نسوزونه ، سرپیچ رو داخل سوراخ قرار بدید و لامپ رو در محلش محکم کنید.

لامپ دستگاه جوجه کشی

بهتر است تست کنید و ببینید که لامپ کار می کند یا نه.

مرحله پنجم  ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : اضاف کردن دو سوراخ برای تهویه ماشین جوجه کشی

اضاف کردن دو سوراخ برای تهیه ماشین جوجه کشی

همون طور که در تصویر می بنید دو سوراخ باید در کناره جعبه یونولیت ایجاد کنید.

این سوراخ های برای ایجاد گردش هوا در داخل دستگاه جوجه کشی هستند و اسیژن داخل داستگاه را تامین می کنند.

مهم است بدانید که تخم نطفه دار در داخل دستگاه برای رشد و زنده ماندن جنین به اکسیژن کافی نیاز دارد و در صورت تامین نشدن تخم ها از بین خواهند رفت.

مرحله ششم ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : آماده سازی و به کار گیری دستگاه برای جوجه کشی

مرحله ششم و نهایی از ساخت دستگاه جوجه شی خانگی
مرحله ششم و نهایی از ساخت دستگاه جوجه شی خانگی

در مرحله آخر ظرف آب رو اضافه کنید و لامپ را روشن کنید ، رطوبت سنج و دما سنجی که در مرحله اول اماده کردید رو داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید.

چند ساعتی صبر کنید و تخم های نطفه دار رو داخل دستگاه قرار دهید.

دما در داخل دستگاه جوجه کشی برای تخم های نطفه دار مرغ باید حدود ۳۷.۲ درجه باشد ، به عبارت دیگر بین ۳۷ درجه تا ۳۸ درجه مناسب است، میزان رطوبت در داخل دستگاه بین ۵۵ تا ۶۵ مناسب میباشد.

چند ساعتی صبر کنید و تخم ها را در دمای اتاق قرار دهید. همزمان دستگاه را به کار بیندازید تا دما و رطوبت تنظیم بشه و بعد تخم های نطفه دار رو داخل دستگاه قرار دهید.

مرحله ضروری  (اختیاری)

ساخت پنجربه برای دیدن داخل دستگاه جوجه کشی خانگی
ساخت پنجربه برای دیدن داخل دستگاه جوجه کشی خانگی

این مرحله اختیاری ولی پیشنهاد میشه انجام بدید.

چون اگه پنجره درست نکنید ، هی میخواید درب دستگاه بر دارید تا ببینید چه خبره ، و اینجوری دما و رطوبت قاطی میشه و تخم ها از دست میرن پس بهتر یک درب درست کنید و خیال خودتون رو راحت کنید.

برای ساخت درب یونولیت بالایی رو مثل عکس ببرید با چسب طلق شفاف رو که در مرحله اول گفته بودم رو به یونولیت بچسبونید.

با این کار یک پنجره دارید که داخل دستگاه رو می تونید باهاش ببنید.

فقط این پنجره رو زیاد بزرگ نکنید ، یک پنجره کوچیک هم کفایت می کنه.

جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی خانگی
جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی خانگی
دماسنج و رطوبت سنج
دماسنج و رطوبت سنج

چند نکته در مورد ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی :

ساخت ماشین جوجه کشی خانگی کار آسونیه ولی قسمتش سختش تنظیم درست دما و رطوبت در طول ۲۱ روز جوجه کشی از مرغ است ، چند تا نکته میگم امیدوارم بتونه برای شما مفید باشه :

 • نکته اول اینکه واقعا انتظار نداشته باشید یک دستگاه جوجه کشی ساده مثل همین که ساختیم کیفیت یک دستگاه جوجه کشی کارخانه ای رو داشته باشه ، پس کمی انتظار خودتون رو کم کنید.
 • نکته دوم اینکه با اینکه جوجه های مرغ مقاومت خوبی دارند ولی باید دما تنظیم بشه همون طور که گفتم دمای مناسب بین ۳۷ تا ۳۸ درجه سانتیگراد در مدل ما به همین خاطر دقت کنید.
 • نکته سوم : می تونید سوراخ های روی درب دستگاه باز کنید که باهاش دما رو تنظیم کنید یعنی با پوشوندن و باز کردن سوراخ ها دمای داخل دستگاه رو کم و زیاد کنید.
 • نکته چهارم : می تونید یک دیمر یا ترموستات بخرید تا فرایند دما رو اتوماتیک کنید این دستگاه با تنظیم دمای مورد نیاز ،  لامپ رو خاموش و روشن میکنه تا دما تنظیم بشه.
 • نکته پنجم : تخم ها رو طوری قرار دهید که زیاد نزدیک لامپ نباشند تا حرارت مستقیم اونارو از بین نبره.
 • نکته ششم : در مورد رطوبت توجه کنید که در سه روز آخر جوجه کشی که بهش دوران هچر میگن ۵ تا ۱۰ درصد رطوبت رو افزایش بدید با اضافه کردن آب بیشتر به ظرف آب.
 • نکته هفتم : باید توجه کنید که تخم های نطفه دار برای تبدیل شدن به جوجه باید روزی چند بار چرخش داده بشن تا جنین به دیواره تخم نچسبه ، برای اینکار روزی ۴ بار تخم ها رو مقداری چرخش بدید.
 • شب ها که دیگه نمیشه کاریش کرد پس قبل خواب یک بار چرخش بدید و بعد بخوابید.

یک مشکل بزرگ که دلیل بر پایین امدن راندمان دستگاه شده و همچنین کار شما را سخت می کند  اتوماتیک نبودن دستگاه جوجه کشی است.

موفق باشید.

 

In order to do a proper incubation , using an incubator is necessary these days.  Incubating from rare and expensive eggs need some time and it is complicated. Using an incubator is the best possible way. But it can be very expensive for some people. Make your home incubator. It is really easy and cheap.

دانلود فایل PDF مطلب : آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

ویدیو جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی خانگی ساخته شده

 


در این مرحله ساخت دستگاه جوجه کشی ما به پایان رسید.ولی همیشه دیدن نمونه های بیشتر می تواند منجر به آگاهی و تولید ایده های بهتر شود. بر همین اساس یک ویدیو ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی از کانال یوتیوب UK Here We Grow برای شما به صورت متن و زیر نویس روان فارسی آماده کرده ایم که می توانید با مشاهده آن ایده های جدیدی کسب نمایید.پیشنهاد میکنیم به هیچ وجه این ویدیو را از دست ندهید.

 

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی به صورت قدم به قدم

ساخت دستگاه جوجه کشی برای هر کسی لذت بخش و خوشایند خواهد بود اما به شرطی که در طراحی و ساخت آن تمام اصول و قواعد را رعایت نماید، به عنوان مثال در ساخت دستگاه جوجه کشی باید نوع بدنه را طوری انتخاب کنید که کمترین تبادل دمایی را با محیط بیرون داشته باشد، پس نتیجه می گیریم که استفاده از یونولیت (پلی استایرن) عاقلانه تر از کارتون یا مقوا خواهد بود یا اینکه وجود سیستم تامین دما و رطوبت و چرخش در دستگاه لازم خواهد بود، اما نحوه پیاده سازی این سیستم ها راهکار ها و فوت و فن های خاص خود را دارند که در این مقاله به صورت قدم به قدم و مرحله به مرحله آموزش داده خواهد شد پیشنهاد می کنیم حتما ادامه مقاله را دنبال کنید.

این نوشته از یک ویدیوی آموزشی برگرفته شده است، که شخص مورد نظر یک دستگاه جوجه کشی را از ۶ الی ۷ سال پیش ساخته و همچنان در حال استفاده از آن است و با استفاده از این دستگاه دست ساز توانسته به درصد هچ بالایی نیز برسد. در این ویدیو شخص ۳۰ عدد از تخم های نطفه دار مرغ های خود را برای تست جوجه کشی آماده کرده است.

ویدیو آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با زیر نویس فارسی

دانلود مستقیم با کیفیت خوب | دانلود مستقیم ویدیو با کیفیت پایین | مشاهده در سرویس اشتراک ویدیو EIG-SHOP

مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت دستگاه جوجه کشی

۱- یونولیت (پلی استایرن)

برای شروع حتما باید یک جعبه یونولیتی پیدا کنید، زیرا یونولیت تا حد زیادی از هدر رفت دما و رطوبت جلوگیری خواهد کرد. هر چه جعبه یونولیت شما ضخیم تر باشد، بهتر خواهد شد چون هم مقاومت بالایی در برابر ضربه خواهد داشت و هم تا حد زیادی از تبادل دما و رطوبت جلوگیری خواهد نمود. اطلاعات بیشتر ( بدنه مناسب برای دستگاه جوجه کشی )

۲- شیشه یا طلق شیشه ای

از این طلق برای ساخت پنجره دستگاه استفاده خواهیم کرد، زیرا در هر دستگاه جوجه کشی وجود پنجره لازم است تا روند جوجه کشی را بدون باز کردن درب دستگاه تحت نظر داشته باشیم.

۳- نوار چسب

برا چسباندن شیشه (همان طلق) به یونولیت استفاده خواهیم کرد، زیرا امکان خروج گرما و رطوبت از کناره های شیشه وجود خواهد داشت بنابراین باید توسط نوار چسب کاملا عایق بندی شود.

۴- فن کامپیوتر

برای انجام عمل تهویه در دستگاه جوجه کشی باید از یک فن کامپیوتر مناسب استفاده کنید.

۵- برد تنظیم و کنترل دما

شما می توانید برد مخصوصی را برای تنظیم و کنترل دمای دستگاه بسازید و یا سفارش ساخت آن را بدهید، برد استفاده شده در این دستگاه ابتدا المنت ها را روشن خواهد ساخت، به محض داغ شدن المنت ها، فن تعبیه شده در بالای برد شروع به کار خواهد نمود و گرمای تولیدی را در سراسر محفظه دستگاه پخش خواهد نمود. تمامی این مراحل توسط برد به صورت خودکار انجام می شود.

۶- المنت های سرامیکی

برای تولید گرمای مورد نیاز دستگاه از این المنت ها استفاده خواهد شد، در فروشگاه های لوازم الکترونیکی می توانید نمونه های آنها را پیدا کنید.

۷- موتور ساعت دیواری

شما از این موتور برای چرخش خودکار شانه ها استفاده خواهید کرد. موتور ساعت دیواری با یک دور در دقیقه کار خواهد کرد. البته می توانید از یک آرمیچر معمولی نیز استفاده کنید، اما برای کنترل چرخش آرمیچر باید سرعت چرخش آن را توسط برد تعریف کنید، این مورد کاملا به سلیقه شما بستگی خواهد داشت.

۸- صفحه چوبی یا پلاستیکی برای تامین رطوبت

همانند ویدیو از یک چارچوب چوبی یا پلاستیکی برای قرار دادن ظرف آب زیر آن و تخم ها روی آن استفاده خواهید کرد. ایده ساخت چارچوب ها کاملا سلیقه ای می باشد و طرح دلخواه خود را می توانید پیاده سازی کنید.

۹- شانه های تخم

از یک شانه چوبی یا پلاستیکی برای قرارگیری تخم ها در لابه لای آن استفاده خواهید کرد، هم چنین انتهای این شانه به موتور چرخش متصل خواهد شد، همانند ویدیو می توانید شانه چوبی یا پلاستیکی مورد نظر خود را بسازید.

۱۰- ظرف آب

برای تهیه ظرف آب به راحتی می توانید از ظرف های یکبار مصرف غذا استفاده کنید، هنگام ساخت صفحه زیرین دستگاه به این نکته توجه کنید که ظرف آب باید کاملا در زیر صفحه قرار بگیرد و هیچ گونه فشاری بر روی آنها وارد نشود.

۱۱- شارژر لپ تاپ

از شارژر لپ تاپ برای تامین برق مورد نیاز دستگاه استفاده خواهید کرد، دقت کنید که اگر از برق مستقیم استفاده کنید احتمال خطر آفرینی دستگاه و آتش سوزی آن بالا خواهد رفت، زیرا شما یک دستگاه کاملا غیر استاندارد خواهید ساخت و محیط داخل دستگاه به شدت مرطوب خواهد شد و هر لحظه احتمال جرقه و آتش سوزی در دستگاه وجود خواهد داشت. بنابراین توصیه میشود حتما از یک آداپتور استفاده نمایید، همانطور که می دانید آداپتورها برق ۲۲۰ ولت را به ۱۲ ولت بی خطر تبدیل میکنند.

برای شروع ساخت دستگاه مطابق با ویدیو عمل کنید و تمامی مراحل گفته شده را انجام دهید. اگر احساس می کنید توانایی تامین قطعات معرفی شده در دستگاه را ندارید می توانید از قطعات جایگزین استفاده کنید، مثلا به جای استفاده از المنت های سرامیکی می توانید از المنت های نسوز استفاده کنید که گروه صنعتی اسکندری در دستگاه های خود از آنها استفاده می کند یا به جای استفاده از موتور ساعت می توانید ترنر های مخصوص دستگاه های جوجه کشی را تهیه نمایید که ۱ دور در دقیقه کار می کنند. برای ساخت مدار تنظیم زمان چرخش فن و شروع به کار المنت ها می توانید از یک فرد متخصص در زمینه ساخت برد های الکترونیکی کمک بگیرید و یا ساخت ان را به همان فرد بسپارید.

در صورت وجود هرگونه سوال، پیشنهاد یا انتقاد می توانید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۵۵۸ دیدگاه
 • معین ۲ خرداد ۱۳۹۹ / ۵:۳۱:۳۱

  سلام چجوری تخم دستگاه را بچرخانم آیا باید درش را باز کنم؟

  • ایمان نظری ۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۸:۵۱:۴۷

   بله متاسفانه در سدتگاه های سدت ساز باید درب باز شود … البته می توانید چرخاننده تخم خریداری کنید.

 • ناشناس ۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۹:۵۵:۰۱

  سلام ببخشید من یک سوال داشتم میشه من تخم مرغ هارو۳۶۰ درجه رو به پهلو بچرخونم یا باید ۴۵ درجه بچرخونم هر دورو میشه کرد لطفا راهنمایی کنید

  • ایمان نظری ۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۸:۵۶:۰۷

   ۳۶۰ درجه عالیه ولی احتیاط کنید که به جنین اسیبی نرسه

 • عباس ۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۲:۲۲:۳۳

  سلام من الان ۶باری که سوال میپرسم ولی جوابمو نمیدین سواای داشتم اگه رطوبت سنج نباشه اشکالی نداره ومن الان درروز۵هستم در روز چندم میتونم نطفه سنجی کنم ورطوبت سنج هم ندارم و رطوبت هم فک کنم خوبه و بدنه هم یک بطری هست مشکلی نیست جواب بدین لطفا‍

  • ایمان نظری ۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۸:۵۹:۲۰

   عزیزم روز ۷ و ۱۴ می تونی نطفه سنجی کنی

   رطوبت سنج نباشه و اگر رطوبت از حد استاندارد فاصله داشته باشه راندمان کار پایین می آید و اگر میزان رطوبت خیلی از حد استاندارد فاصله بگیره ممکنه همه تخم ها از بین برن

 • Ali ۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۰:۰۲:۳۳

  سلام به همگی وقتی خواستیم تخم مرغ ها روبچر خونیم دما و رطوبت از دستگاه میره بیرون باید چی کار کرد؟لطفا بگید

  • ایمان نظری ۱ خرداد ۱۳۹۹ / ۸:۲۷:۴۴

   سیستم چرخش تخم اتوماتیک خریداری کنید …

   اگر دمای مکانی که دستگاه را در آن قرار داده اید برابر دمای اتاق باشد .. اتلاف دمایییو رطوبتی چندانی به هنگام باز شدن درب نخواهید داشت.

   در هر ۲۴ ساعت فقط ۴ بار تخم ها رو بچرخون و خیلی درب رو باز نزار .. با این حالت راندمان کارات یکم افت خواهد داشت

 • عباس ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۵۰:۵۵

  سلام من الان در روز۴جوجه کشی هستم وظرف اب را زیر لامپ گذاشتم ورطوبت سنج هم ندارم وبدنه را هم یک بطری گذاشتم حالا بخار ش یکم زیاده واگر بدنه بطری باشه طور نیست ودرروز چندم میتونم نطفه سنجی ‌کنم

 • ناشناس ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۶:۱۴:۰۰

  سلام به همگی من یک دستگاه جوجه کشی خانگی با کارتن ساختم یه چراغ ۴۰ وات ودماسنج هم گذاشتم طبق فیلم های اموزشی هر ۸ ساعت هم تخم مرغ هارو به پهلو می چرخونم با یه ظرف اب و اسفنج فقط رطوبت سنج نگذاشتم کف گارتن هم کاه ریختم و تخم مرغ ها رو قرار دادم و الان ۱۰ روزی میشه ولی تخم مرغ ها رو ۴۵ درجه قرارا ندادم روی کاه گذاشتم جوجه ها در میان ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  • ایمان نظری ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۰۵:۵۲

   احتمالش یکم ضعیفه … دما و رطوبت باید به میزان استاندارد باشد .. مال شما دقتش خیلی کمه … البته این فرانید تجربیه و پیشنهاد می کنم نا امید نشین ممکنه حتی رانمان خوبی هم باشه ولی می گم چون تجربیه هیچی معلوم نیس

 • امیرحسین ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۵۲:۵۱

  من با کارتن یک دستگاه جوجه کشی درست کردم با لامپ ۴۰ وات. چقدر آب باید توی جعبه بگذارم؟

  • ایمان نظری ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۲۴:۱۲

   یک ظرف مانند کاسه و یا سوپخوری را پر از آب کنید .. ولی باید کمی به لامپ نزدیک باشه تا گرمای لامپ بتونه آب رلا بخار کنه … ولی خیلی نزدیک نباشه تا بخار زیاد نشه

 • ناشناس ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۴:۱۲

  سلام خسته نباشید ما فقط باید تخم مرغ هارو رو به پهلو بچرخانیم یا بصورت عمودی هم میتونیم بچرخونیم واینکه درحالت ۳۶۰ درجه میتوان تخم مرغ هارو هم عمودی وهم افقی چرخوند

  • ایمان نظری ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۳۰:۱۶

   نه به هیچ عنوان

   فقط و فقط باید رو به پهلو بچرخانید

  • ناشناس ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۶:۱۶:۳۹

   فقط به پهلو باید بچرخونی تخم مرغ ها رو

 • عباس ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۰:۰۳

  سلام میشه بجای کارتن از بطری استفاده کرد اگه بگید ممنون میشم

 • عباس ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۵:۵۸:۱۹

  سلام اگه رطوبت سنج نباشه اشکالی نداره ومیشه بجای کارتون و..از بطری استفاده کرد ولامپم۴۰ولت است خوبه

 • ناشناس ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۰:۰۸

  سلام‌به‌مدیر‌سایت‌یک‌سوال‌داشتم‌اگه‌لامپ‌‌۲۱روز‌روشن‌باشه‌میسوزه
  لطفا‌جواب‌بدین

 • N ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰:۳۹:۲۳

  سلام من یه دستگاه نیمه اتوماتیک ساختم و الان روز ۴جوجه کشی است ولی وقتی اون تخم مرغ ها رو توی نور دیدم چیز خاصی توشون ندارن بعضی ها رگ های خیییلی کوجک و بفیه هیچی ! اشکال کار کجاس.!؟ مرغ هایی تخم مرعشون رو برداشتم تا الان جوجه در نیاوردن یه ساله اند ممکنه از تخم مرغ ها ایراد باشه؟ یا رطوبت کم و زیاد شده؟اخه اب رو ززیرلامپ گذاشتم ولی رطوبت سنج نداشتم فعلا چیکار ؟ لطفا تا دیر نشده به دادم برسید

 • امید بی باک ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۷:۴۹:۲۱

  سلام خسته نباشید من یک دستگاه جوجه کشی ساده درست کردم وتخم ها را گذاشتم در روز ششم برق ها رفتند یعنی قطع شدند حدود ۳۰ دقیقه ایا تخم ها دیگر به جوجه تبدیل میشوند یا نه

 • عباس ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۵۶:۴۲

  سلام ببخشید دوباره مزاحم میشم میشه بجای کارتون از بطری استفاده کرد واگر رطوبت سنج نباشه اشکالی نداره

 • جواد ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۵۹:۵۶

  سلام

 • عباس ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۶:۱۸

  سلام میشه بجای کارتون از بطری استفاده کرد

 • حسین ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۹:۲۳

  سلام خسته نباشید لطفا بگید به جوجه های که ۲۴ ساعت از هچ آن ها گذشته چه غذایی بدیم
  ممنون

 • عباس ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۳۶:۳۳

  ببخشید دوباره مزاحم میشم اگر رطوبت سنج نباشه اشکالی ندارد و میشه بجای کارتون از بطری استفاده کرد

 • عباس ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۱۶:۱۸

  سلام از سایت خوبتون ممنون میشه از بطری برای بدنه استفاده کرد و رطوبت سنج را از کججا باید گرفت ممنون

 • عطا ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۵:۵۹:۰۳

  ببخشید یک سوال داشتم من یک دستگاه درست کردم میشه هر بار که تخم هارو خودم میچرخونم ۳۶۰ درجه بچرخونم

 • amir ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۵:۲۶:۲۲

  سلام برا ی تنظیم دما میتونیم درو بازو بسته بکنیم

 • amir ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱:۱۶:۳۱

  سلام من با یونولیت درست کردم ولی دما اصلا ثابت نمیمونه اگه دردستگاه باز بمونه مشکلی داره

 • عباس ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۰:۵۵

  سلام میشه بجای کارتون یاو…ازکارتون استفاده کرد وبعدشم رطوبت سنج از کجا میشه خرید اگه نباشه اشکالی نداره

  • حسین ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۱۵:۵۲

   با کسب اجازه از مدیر محترم سایت
   از کارتن میشه استفاده کرد ولی باید داخلش فویل بزاری تا دما از کارتن بیرون نره و همچنین جلوی نور مستقیم رو هم بگیری چون باعث خراب شدن تخم ها میشه
   ۲. تو میتونی توی فروشگاه های اینترنتی دنبال رطوبت سنج و دماسنج دیجیتالی بگردی که کارت رو راه می اندازه
   یا حق

  • ایمان نظری ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۱۵:۵۵

   بله می شه استفاده کرد … میزان رطوبت باید سنجیده شود چرا که اگر رطوبت از حدی کم یا زیاد باشد راندمان جوجه کشی کاهش پیدا می کند..

  • کوچی ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱:۴۵:۴۲

   با اجازه ادمین،رطوبت سنج و دما سنج الکترونی را از نوین کیت خریداری کنید هم کاربردش دقیقه هم فروشنده منصف و انسان خیلی خوبیه البته مدلهای دیگر هم در اینترنت جستجو کنید این تجربه شخصی من بود

  • عباس ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۵۸:۳۴

   سلام ببخشید دوباره مزاحم میشم میشه بجای کارتون از بطری استفاده کرد واگر رطوبت سنج نباشه اشکالی نداره

 • عطا ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۱۶:۲۳

  لطفا جواب بدید

 • حسین ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۰۹:۳۱

  سلام خسته نباشید من در روز ۲۱ جوجه کشی هستم مقداری از تخم مرغ ها تبدیل به جوجه شدمد ولی بعضی ها داخل تخم زنده هستن و صدا هم میدن اما تخم مرغ ترک برنداشته خواستم بدونم میشه یه کم بشکونم تا نفس بکشن یا نه

  • ایمان نظری ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۱۸:۱۱

   نه به هیچ عنوان به تخم ها دست نزنید .. اگر با کمک شما از تخم خارج بشن فلج می شوند و یا طی چند روز می میرند..
   صبر کن خودش خارج بشه

 • حسین ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۹:۱۱

  سلام خسته نباشید
  غذای جوجه یک روزه چیه و من توی خونه چه غذایی رو میتونم به جوجه یک روزه بدم
  ممنون از سایت خوب شما

  • مهدی ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۱۹:۱۰

   سلام
   جوجه یک روزه(تازه تازه به دنیا اومده)غذایی که میخواد توی تخم مرغ هست ‌و یک غذا نمیخواد

 • عطا ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۳:۲۸

  سلام خسته نباشید من باز هم یک سوال داشتم من میخوام تخم مرغ هارو خودم روزی چهار بار تو دستگاه بادست بچرخونم حالا من هربار که تخم هارو می چرخونم۳۶۰ درجه روبه پهلو بچرخونم یاهمون ۴۵ درجه روبه پهلو بچرخونم کدوم بهتر است لطفا راهنمایی کنید

 • عطا ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۳۵:۲۹

  ببخشید میشه یک توضیح اساسی درباره چرخش تخم مرغ ها بگید واینکه میشه ما هرطوری که دوست داریم تخم هارو بچرخونیم یعنی به هر طرف وهر اندازه ای که دوست داریم بچرخونیم لطفا جواب بدید

  • ایمان نظری ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۲۷:۱۵

   برای چرخش تخم باید آنها رو رو به پهلو قرار دهید و به صورت ۴۵ درجه به سمت راست و بعد از مدتی ۴۵ درجه به سمت چپ بچرخانید … البته اکثر سیستم های چرخش تخم امروزی ؛ تخم ها رو به صورت ۳۶۰ درجه رو به پهلو چرخش می دهد.

 • ناشناس ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۳۱:۵۴

  ببخشید میشه یک توضیح اساسی درباره چرخش تخم مرغ ها بگیدواینکه میشه ما هرشکلی که میخاهیم تخم هارو بچرخانیم یعنی به هر طرفی که دوست داریم بچرخانیم لطفا جواب بدید

 • ناشناس ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۲۳:۳۶

  ببخشید میشه یک توضیح اساسی درباره چرخش تخم مرغ هابگید‌و اینکه میشه تخم هارو هر توری که دوست داریم یعنی به هرطرفی که میخاهیم بچرخانیم لطفا جواب بدید

 • ناشناس ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۱۷:۳۲

  ببخشید من میخوام یک دستگاه درست کنم ولی نمی دونم تخم ها رو چه شکلی بچرخونم میشه تخم ها رو به هرطرفی که دوست داریم بچرخانیم لطفا جواب بدید

 • وحید ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۴:۴۹:۱۳

  سلام من برای گرمای دستگاهی که درست کردم از المنت سیلیکونی نسوز استفاده کردم و دما رو با ترموستات بین بازه ۳۷.۵ و ۳۷.۶ گذاشتم وقتی دما میره رو ۳۷.۶ ترموستات قطع میکنه برق المنت رو ولی دما تا ۳۸ میره و موقعی که دما میاد پایین تا دوباره گرم بشه المنت دما تا ۳۷.۲ میاد پایین یعنی تاخیر در گرم شدن و سرد شدن المنت بازه دمایی رو بین ۳۷.۲ تا ۳۸ کرده آیا مشکل داره این مقدار تغییر و میشه کاریش کرد من قبلا از لامپ رشته ای استفاده کردم لامپ تاخیر در گرم شدن و سرد شدن نداره ولی چون سریع میسوزه و اشعه ماورافرا بنفش هم خوب نیست استفاده نکردم؟

 • حسین ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۴:۵۲:۱۲

  سلام
  خسته نباشید من در پایان روز ۱۸ همر را انجام دادم خواستم بدونم در زمان درستی انجام دادم یا نه

  • کوچی ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۴:۴۱

   برای تخم مرغ همان هیجده روز درسته برای ،قرقاول و کبک و غاز دوره هچر فرق میکنه

 • حسین ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۴:۵۱:۱۲

  سلام
  ببخشید اگه رطوبت در طول هچر ۷۵ باشه مشکلی پیش میاد
  ممنون از سایت خوبتون

  • ایمان نظری ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۴۶:۴۸

   میزان رطوبت برای هر پرنده در دوره ستر و هچر تعیین شده .. نهایت اختلاف هم می تواند ۵ درصد باشد

   اختلاف زیاد راندمان را کاهش می دهد

 • کاربر ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱:۰۶:۱۶

  سلام ۲۱ روز گذشت ولی وقتی تو تخم مرغ نور می اندازم هنوز یک چیز های مایعی وجود داره چرا؟؟؟؟

  • ایمان نظری ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۴۶:۱۹

   تخم نطفه دار دارای رگ های مخصوصی است که در برابر نور معلوم می شود .. تخمی که ۲۱ روز از تولد آن گذشته اگر نطفه دار هم باشد به جوجه تبدیل نمی شود.

 • حسین ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۴۳:۰۴

  سلام اگه دستگاه رطوبت ساز برای دستگاه جوجه کشی نصب کنیم دیگه نیازی نیست ظرف آب در دستگاه قرار بدیم ؟
  و سوال دوم لطفا آموزش ساخت راک و لنگی رو برای حرکت دادن تخم ها بزارید من موتور دارم برای این کار ولب بلد نیستم ازش استفاده کنم
  ممنون از شما

  • ایمان نظری ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱:۴۴:۵۷

   دو نوع رطوبت ساز اتومایز و التراسونیک داریم … که اتومایز به مراتب بهتر و پیشرفته تر است . با قرار دادن هر یک تنها کافیه مخزن انها را پر کنید تا آب را به صورت رطوبت به داخل کابین دستگاه منتشر نمایند.

 • ابوالفضل ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۵:۱۵:۳۰

  سلام و ممنون از سایت خوبتون. یکی دو تا سؤال داشتم می شود از این تخم مرغ های که از در مغازه می خریم یعنی از این تخم مرغ های که رنگ آنها سفید است استفاده کنیم یعنی از یخچال در بیاوریم و دو سه ساعت در دمای خانه قرار دهیم و بعد در داخل دستگاهی که ساختیم بگذاریم این تخم مرغ ها رنگ سفید ها که می خواهم استفاده کنم هیچ کدام نه نطفه ای نه رگه ای اگر در داخل دستگاه بگذاریم و تخم ها را بچرخانیم خودشان بعد از چند روز نطفه دار می شوند یا نه

  • ایمان نظری ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۰۳:۵۰

   نه متاسفانه … این امر غیر ممکن است.

 • ابولفضل ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۵۸:۳۳

  سلام از سایت خوبتان
  من یک سوال داشتم می شود از این تخم مرغ های که بابام از در مغازه خریده یعنی از اون تخم مرغ رنگ سفید ها می شود از اون ها استفاده کنیم از یخچال در بیاوریم و چند ساعت در دما خانه بگذاریم و بعد که گرم شد در ذستگاه بگذاریم ولی این ها هیچ کدام که می خواهم در دستگاه بگذارم نطفه ندارن آیا همون تخم مرغ ها رو که می چرخانیم خودشان نطفه دار میشوند و جوجه میشوند و یا نه

  ممنون از سایت خوبتان خوشحال می شوم گه اگر جواب بدهید

  • ناشناس ۵ خرداد ۱۳۹۹ / ۶:۰۱:۵۲

   سلام لامپ برای تخم مرغ۲۵واتخوب است یا۴۰وات

 • ابولفضل ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۲:۴۶

  ببخشید میشه جواب بدهید

 • ابولفضل ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۹:۱۵

  سلام میشه از این تخم مرغ ها رنگ سفید ها که از مغازه می خریم بگذاریم

  یک سوال دیگه تخم ها حتما باید نتفه دار باشند یا وقتی انها را میگذاریم و میچرخانیم خودشان نتفه دار میشوند

 • مدی ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۷:۰۶:۳۶

  بیخود
  جوجه ها رشد میکنن ولی استقامت بیرون اومدن رو ندارن نوک نمیزنند

  • ناشناس ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۵:۳۲:۳۳

   من یک ساختم ولی میرسم لامپ که بیشتر ها استفاد ه میشه بترکه

  • بهار ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱:۳۴:۲۵

   در سه روز آخر که وارد دوره هچ میشن، رطوبت رو ۵ تا ۱۰ درجه بیشتر کنین و دما رو نیم درجه کمتر کنین، تا بارطوبت بیشتر پوسته تخم ها قابلیت راحت تر شکسته شدن رو داشته باشن.

  • سجاد ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱:۵۰:۰۹

   سلام طبق اموزش شما دستگاه جوجه کشی درست کردم بعد۲۱ روزج.جه هاچند تاامدن بیرون
   تاچن روزباید داخل دستگاه باشن
   خیلی بی حالن چیزی هم براشون بریزم یانه؟

  • کوچی ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۴:۳۵

   تخم ها مغازه بدون خروس تولید میشن نطفه نداره تخم اگر رفت تو یخچال دیگه جوجه نمیشه بیشترین تعداد روزی که میشه تخم نطفه دار را در دمای ۲۵ درجه اتاق نگهداری کنیم ۵ روزه بیشتر شددنبال تخم مرغ نطفه دار جدید باشید منبع خرید یاید معتبر و صادق باشه گسی نباشه تخم مرغ ده روزه بگه مال دیروز و امروز جمع کردم ،برای نگهداری تخم مرغ بیش از پنج روز در دمای ثابت اتاق قبل از ورود به دستگاه باید روزی هفت هشت بار بچرخانید، یک دستگاه برای این کاز وجود دارد که تخم مرغ را می گرداند و چند روز بیشتز نگهداری میکنه ما در روستا برای تهیه چهل و هشت یا نود و شش دانه تخم مرغ از پنج یا ده خانه جمع می کنیم هم جدیده هم تنوع جوحه ها زیباتر میشه اگر سوالی بود در خدمتم

 • امیر حسین ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۷:۵۹:۱۶

  با سلام خدمت کارشناس محترم آب دستگاه رو باید چند بار در روز عوض کنیم؟
  ممنون

  • کارشناس وب سایت ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۵۴:۵۵

   بستگی به منطقه جغرافیایی شما دارد

 • علی ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۰۶:۴۵

  ببخشید اگه تخم ها را هر شش ساعت در روز چرخش بدیم مشکل نداره ممنون از سایتتون

  • کارشناس وب سایت ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۴۰:۴۰

   بهتر هر سه ساعت یکبار باشد.

 • علی ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۴:۴۲:۴۳

  سلام. ببخشید برای جعبه کارتونی ۳۰ در ۴۰ باید از لامپ چند وات استفاده کرد. وخواست بدونم که دو سوراخ گردش هوا زیر تور ی تخم مرغ ها روش هست باید باشه با بالای اون. لطفا جواب بدید ممنون

  • حجت ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰:۵۳:۱۲

   سلام دوست عزیز
   تنظیم دما یکم سخته ولی با یک دیمر میتونی به راحتی دما رو تنظیم کنی. فقط کافیه یک لامپ ۶۰ وات بگیری یا کمتر تا بتونی با پایین آوردن دیمر، دمار و بیاری پایین. در ضمن برحسب تجریه. دما محل نگهدای (محیط) باید یک نواخت باشه والا با نوسانات دمای اطراف هی باید دیکر رو رو دمای دلخواه تنظیم کنی.

 • امیر حسین ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۴۵:۵۶

  باز هم خدمت سایت خوبتون سلام عرض میکنم
  ببخشید تخم ها باید به چه صورت درون دستگاه قرار بگیرد؟
  با تشکر

  • کوچی ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۷:۴۴

   نوگ تخمها پایین طرف نوک تیزی تخم پایین و گردی بالا چون سر جوجه تو بالای تخم قرار دارد اونجا کمی خالیه و حباب هوا داره مثل کلاه فضانوردها از سمت گردی بالا نفس می کشه

 • امیرحسین ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱:۴۷:۱۹

  با سلام خدمت کارشناس گرامی سایت
  میخواستم بدونم لامپ باید چند ساعت در شبانه روز روشن باشه وتخم هارا چند درجه بچرخونیم؟
  لطفا جواب بدید

  • کارشناس وب سایت ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۲۶:۱۹

   همیشه باید روشن باشه و ۴۵ درجه بچرخانید.

 • مهسا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۴:۵۶:۴۷

  سلام ۳روز مونده ب دنیا بیان ولی تخم مرغ ها هیچ ترکی نبردن نشانه ای ندارن

  • کوچی ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۹:۴۸

   فقط یک روز مونده به آخر سوراخ کردن پوسته ها شروع می کنند سه روز زوده نگران نباشید

 • حسین ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۳۵:۵۷

  سلام خسته نباشید من در روز سوم جوجه کشی هستم و شب خواب موندم و تخم ها رو بعد از ۷ ساعت چرخوندم آیا مشکلی برای تخم ها پیش میاد

  • کارشناس وب سایت ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۱:۲۵

   برای یک بار مشکلی پیش نمی اید

  • امیر حسین ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۵۷:۴۵

   ببخشید لامپ باید چند ساعت در شبانه روز روشن باشه ؟و همچنین تخم هارا چند درجه بچرخانیم؟
   با تشکر از سایت عالیتون

 • حسین ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۴:۱۳:۴۲

  سلام خسته نباشید من تازه روز اول هستش تخم مرغ ها رو گذاشتم دما میزانه ولی رطوبت به ۶۶ و ۶۷ نیرسه آیا مشکلی داره یانه

 • حسن ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰:۰۲:۲۳

  سلام من در روز چهاردهم نطفه سنجی کردم تخم هارو برعکس گرفتم یعنی سمت پهن تخم بالا بود ایا اشکال داره یا نه نهایتا هر تخم ۵ ثانیه طول کشید ممنون میشم پاسخ بدین

 • حسین ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۳۷:۰۹

  سلام من برای دماسنج از ترموستات دیجیتال استفاده میکنم ولی برای رطوبت از دماسنج و رطوبت سنج استفاده میکنم که فک کنم دقیق نیست حالا اگه رطوبت سنج من دقتش کم باشه مشکلی داره ممنون از سایت خوبتون

 • پرهام ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۶:۱۸:۲۳

  اگه مرغی ۳۰ روز پیش تخم گذاشته باشه وما از اون تخم برای جوجه کشی استفاده کنیم، اون تخم جوجه میشه ؟؟؟؟
  یعنی بعد ۳۰ روز بذاریمش تو دستگاه

  • کوچی ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۱:۱۸

   حداکثرپنج روز بیشتر باشه دیگه جوجه نمیشه

 • علی اکبرحق شناس ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۳:۵۵:۰۷

  باسلام وعرض خسته نباشیدمن توسط دستورالعمل هایی کا دادین یه دونه دستگاه جوجه کشی خونگی درست فقط نمیدونم چرا کف و دیوارههای دستگاه عرق میزنه و داخل دستگاه بخاطر عرقی که میکنه آب جمع میشه لطفا توضیح دهید چیکارکنم که کف دستگاه اب جمع نشه یا دیواره ها و سقف دستگاه عرق نکنه خیس نشه

  • کارشناس وب سایت ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۳:۰۱

   از فن تهویه استفاده کنید تا رطوبت اضافی خارج شود

 • محمد ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۹:۰۶:۵۴

  سلام.آیا میشه با این دستگاه های جوجه کشی خونگی تخم عروس هلندی رو جوجه کرد.امکان داره؟؟و باید دماش برا این کار چند باشه
  ممنون از سایت عالیتون

 • حسین ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۸:۵۸:۲۴

  سلام ببخشید اگه تخم مرغ یه روزه باشه و تازه باشه میشه نطفه اون رو دید؟ و سوال دوم اینکه تخم مرغ تا چند روز میشه تو دستگاه گذاشت و اگه دمای تخم مرغ یه روزه یکم پایین باشه مشکلی پیش نمیاد ممنون

  • کارشناس وب سایت ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۷:۵۸

   نطفه سنجی هفت روز بعد از شروع جوجه کشی امکان پذیر است .

  • مجتبی ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۷:۳۵:۱۶

   سلام دستگاه من از جنس یونولیت است دما سنج و رطوبت سنج معمولی هم هس الان هشت روز ۱۰ تا تخم گذاشتم طی این مدت دما حدود ۳۷ و رطوبت حدود ۶۰ بوده هر شش ساعت هم چر خوندم .ولی الان با چراغ قوه داخل تخم میندازم خبری از نطفه یا رگه رگه نیست .اشکال کجاس .اگر کسی هم میدونه راهنمایی کنه ممنون

  • ابوالفضل ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۵۵:۵۸

   سلام
   اگه بخوایم نطفه سنجی کنیم طوری نیست تخم هارو از سر جاش برداشت آسیبی بهش نمیرسه؟. اگه نباید برداشت باید چجوری دید؟

 • امیر ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۱۰:۵۰

  سلام از لامپ چند درجه استفاده کنیم بهتره

  • کارشناس وب سایت ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۱۲:۱۸

   ۵۰ وات رشته ای

  • رضا ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۰:۱۰:۴۶

   با سلام سوالم این بود که لامپ دستگاه جوجه کشی باید چند وات باشه و بعد اینکه در یک شبانه روز لامپ باید چند ساعت روشن باشه

 • حسین ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۱:۰۰

  سلام ببخشید اگه رطوبت در طول ستر بین ۷۰تا ۷۵ باشه و دما هم بین ۳۷تا۳۸ باشه مشکلی پیش نمیاد ممنون از سایت خوبتون

  • کارشناس وب سایت ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۱۳:۱۴

   خیر مشکلی پیش نمی آید اما بهتر است از تغییرات شدید دما و رطوبت جلوگیری کنید

 • محمد ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۰۸:۴۹

  با سلام
  چجوری میشه فهمید که تخم مرغ ها جوجه میشن یا نه
  تخم مرغ ها خونگی هستند
  باتشکر

  • کارشناس وب سایت ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۲۰:۰۳

   باید نطفه سنجی کنید که ان هم یک هفته پس از جوجه کشی امکان پذیر است

 • علی رضا ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۴۰:۴۰

  با سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم خدمتتون من در روز ۷ نطفه سنجی کردم از ۲۱ تخم مرغ ۱۰ تاش نطفه ندارن میشه اونا را وردارم تخم مرغ جدید بزارم جاش ممنون اگه میشه زودتر جواب بدید قربان شما

  • کارشناس وب سایت ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۱۳:۳۶

   بله میشه ولی تخم ها ی جدید دیر از تخم بیرون می ایند باید اونها رو علامت گذاری کنید.

 • حسین ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ / ۶:۰۸:۰۱

  سلام من دستگاه درست کردم دو رور اول دما ۳۶ و رطوبت ۵۵ بوده ایا اتفاقی می افته واسه تخما ترموستاتم کالیبره نبود واسه همون امروز درس شده رطوبت ۵۵ چی کارکنم واسه افزایش رطوبت

 • حسن ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۱۵:۵۱

  باسلام من دستگاه درست کردم دمای ترموستات زود از ۳۷/۷ میاد به ۳۷ چه کنم ؟؟؟؟ مشکلی نداره ؟؟؟؟؟؟؟

  • کارشناس وب سایت ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۵۵:۳۳

   تغییرات دما در حد دهم درجه مشکلی ایجاد نمیکند

 • حسین ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۵:۱۳:۵۹

  ایا حتما باید لامپ زردهای پر مصرف باشد

  • شهریار ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ / ۰:۵۶:۰۳

   سلام. اگه تخم ها از چند روزه گذشته باشن مثلا ۱۰ یا ۱۵ روز پیش ایا به جوجه تبدیل می شوند؟ تخم های چند روزه رو می تونم‌بزارم . با تشکر

  • کارشناس وب سایت ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۳۹:۲۲

   تخم های نطفه دار را حداکثر تا یک هفته می توانید نگهداری کنید

 • حسن پیرانی ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۴:۵۹:۱۶

  سلام در طول مدت جوجه کشی فن باید مدام روشن باشه یا با لامپ قطع و وصل بشه موردی نداره

  • کارشناس وب سایت ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۳۴:۱۶

   موردی ندارد فقط باید دما و رطوبت و تهویه تخم به شکل صحیح انجام شود

  • sale ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۷:۱۸:۱۵

   ببخشید به جای یونولیت میشه از کارتن اساتفاده کرد؟؟

  • کارشناس وب سایت ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۴:۲۵

   بله میشه

 • حسین ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۷:۴۹

  سلام اگه تخم مرغ رو ۱۸۰ درجه بچرخونیم مشکلی برای تخم مرغ پیش میاد

  • کارشناس وب سایت ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۴:۴۲

   احتمال پاره شدن کیسه هوایی وجود دارد

 • محمد ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۳۴:۱۹

  برای بلدر چین هم میتونم استفاده کنم لطفا سریع تر بم بگین

  • کارشناس وب سایت ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۸:۴۲

   بله قابل استفاده است

  • حسن ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۷:۳۴:۰۷

   برای کف یونولیت حتما باید چیزی ریخته باشه یا خود کف یونولیت خوبه و دمای ترموستات دهم درجه تغیر میکنه ولی از ۳۷ پایینتر نمیاد اشکال نداره

 • حمیدرضاااا ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۰۴:۳۷

  سلام
  ببخشید میشه روزه ٢١ اگه جوجه ها نیومدن بیرون
  خودم تخم رو بشکونم?

  • کارشناس وب سایت ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۴:۳۶

   نه اجازه بدید خودشون بیرون بیان

  • احمد ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۰:۰۹:۰۰

   سلام و خسته نباشید.
   من نمیتونم رطوبت رو بالا ببرم باید چیکار کنم.
   لطفا سریع بگین.

 • سعید ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۴۹:۱۴

  باسلام و تشکر از مدیر سایت ممنون برای جواب دادن سوال قبلی ببخشید امروز روز ۲۱ است و تخم ها حتی ترک هم نخورده اند رطوبت دما و چرخش هم دقیق بوده نطفه سنجی کردیم پاهایش قشنگ دیده میشد ولی نشکسته بود علتش چیست؟ لطفا سریعا

  • کارشناس وب سایت ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۱۵:۲۸

   رطوبت و گرما کمتر از مقدار مورد نیاز بوده و جوجه ها دیرتر از تخم بیرون می آید

 • امیر ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۴:۲۲:۵۵

  سلام من ۸ تا گداشتم ۳تا خراب بودن ۵ تا زندن و داغ و سنگین‌هستن امروز ۲۱روزه هنوز در نیامدن چکار کنم زودتر دربیایند زندن رطوبت دما یکسان هست

 • امیر ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۶:۴۲

  سلام من ۸تا تخم گداشتم دستگاه ۳تا خراب بودن ۵تا دیگه پر و سنگین و داغ هستن در دوران ستر هر ۴ساعت چرخاندم ولی از روز هجدهم دیگه نچرخاندم امروز ۲۱روزه ولی هنوز در نیامدن دما رطوبت اندازه هست ایا در میان دیشب جلو نور گداشتم چند دیگه ای یک بار تکان میخوردن ایا در میان چه کنم زودتر دربیان ترک ندارن

 • سعید ۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۸:۴۴

  سلام من تخم هامو گذاشتم داخل دستگاه ۱۷روز گذشته یکی از تخم ها ترک برداشته علتش چیه؟

  • کارشناس وب سایت ۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۱:۰۱

   احتمال شکستگی قبل از جوجه کشی وجود دارد، بهتر تخم رو مورد نطفه سنجی قرار بدید تا مطمئن بشید.

 • Reza ۸ فروردین ۱۳۹۹ / ۹:۴۹:۵۹

  سلام ببخشید من تو سه روز اول جوجه گشی دما سنج نداشتم الان که دما سنج خریدم دما رو ۵۰ درجه بود به نظر شما تا حالا تخم مرغ ها خراب نشدن
  ممنون از سایت شما

  • کارشناس وب سایت ۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۱:۵۹

   بهتر تا روز هفتم جوجه کشی را ادامه بدید و پس از نطفه سنجی نتیجه مشخص خواهد شد

 • علی رضا ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۵:۵۶:۲۸

  روز بیست و یکم شد پس چرا
  در نمیان تخم ها نتفه دار هستند رگ های خونی هم تو تخم ها جریان پیدا کررده

  • مهدی ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱:۲۰:۳۳

   سلام ببخشید
   دماچند درجه باشد؟
   رطوبت چند درجه باشد؟
   لامپ برای اندازه یک یخدان چند ولت باشد؟
   کاسه اب کجا بزارم؟
   ایا دماسنج و رطوبت سنج نباشد طوری است؟؟؟؟؟؟؟

 • علی ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۵:۵۱:۴۱

  بیست یک روز گذشت پس چرا در نمیان نتفه دار هم هست تخم ها رگ های خونی هم توش جریان داره

 • ناشناس ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۴:۴۰:۴۵

  میشه از فن استفاده نکرد؟

 • ناشناس ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۴:۳۸:۴۲

  چیکار کنم رطوبت بالا بره؟

  • کارشناس وب سایت ۵ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۹:۵۵

   از ظرف آب بزرگتری استفاده کنید و یا از فن بزرگتری استفاده کنید.

 • سهیل ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۴:۲۶:۱۰

  رطوبت بلاتر از ۵۰ نمیره. باید چیکار کنم؟

  • کارشناس وب سایت ۵ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۴:۴۲

   از ظرف آب بزرگتری استفاده کنید و یا از فن پرقدرت تری استفاده شود

  • ابوالفضل ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۰۷:۱۷

   سلام
   میخواستم بدونم کف یونولیت چی بریزم و تخم هارو روش بزارم؟؟

 • m ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۳۵:۰۴

  سلام من دوتا تخم مرغ گذاشتم روی حوله داخل دستگاه به صورت خوابیده درست سوال بعدیم اگه تخمها یه نیم دور بچرخن چرخش بعدی برگرباز سرجای قبلیش درسته یا نه باید هی دور بزنه کامل

  • خشمشب ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۵۰:۳۵

   سلام ببخشید طوری باید از کف یونولیت فاصله داشته باشه یا طور به کف یونولیت چسبیده باشه؟

 • Ahmad ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۳۱:۲۳

  سلام علیکم .من یه دستگاه کوچیک ۴۰در۴۰درست کردم باکارتن ارتفاع هم ۳۰سانتی میشه من کف جعبه را۱۰سانتی پوشال ریختم ازهمین برادگی چوبای روسی. تخمهاراگذاشتم روی پوشالهارطوبت ۶۰بیشترنمیشه دوظرف آب هم گذشتم ودماهم ۳۶یا۳۷ چطوره ؟ خوبه یانه درضمن لامپ ۶وات گذاشتم

  • کارشناس وب سایت ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۸:۴۲:۲۹

   بهتره از لامپی بزرگتر استفاده کنید تا دما کی بالا برود.
   ظرف های اب را در زیر لامپ قرار دهید تا رطوبت بیشتری تولید شود
   حتما تهویه هوا با یک فن کوچک انجام شود
   بهتره تخم ها رو روزانه دو الی سه بار بچرخانید ولی طوری باشد که مجبور به باز کردن درب دستگاه نباشد.

 • ناشناس ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۶:۱۹:۴۷

  سلام میشه از لامپ ۱۰۰ استفاده کنم
  جعبش جعبه کند زنبوره

 • Reza ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۸:۲۹:۱۸

  س روی یک کارتن ۳۰* ۴۰ چند تا سوراخ واسه تهویه بزارم ضمنا فن هم لازمه

  • حسین ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۷:۲۹

   سلام.من با یونولیت دستگاه درست کردم درجه روی ۳۷ثابت.از روز چندم باید شروع به چرخاندن تخم ها کرد؟و اینکه شرایط جوریه که من باید درب ینولیت رو بردارم تا بچرخونم ایرادی نداره؟

 • محمد قاسم ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۲:۰۴

  سلام یخدان یونولیتی از کجا بگیرم

 • ناشناس ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۱:۵۴

  سلام ببخشید اون یخدان یا یونولیت را از کجا بگیرم

  • ناشناس ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۶:۵۹

   ازپلاستیک فروشی می توانی بگیرید

 • حسام ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۰۷:۳۵

  با سلام
  به جای لامپ میشه از وسایل گرمایشی استفاده کرد یا نه ؟
  توی سایتی نوشته بود نباید نور لامپ به تخم مرغ ها بزند و اگر بزند خراب می شود . ایا این حرف درست است ؟

  • کارشناس وب سایت ۵ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۱۰:۲۳

   اگر گرمای لامپ بیش از حد باشد، احتمال خرابی تخم وجود دارد.

 • امیرحسین ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۸:۰۱

  سلام برای ابن کار لامپ چند وات مناسب تر است اگر زود تر جواب بدید ممنونم .

  • کارشناس وب سایت ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۳۶:۴۹

   بهتره از لامپ های رشته ای ۴۰ الی ۵۰ وات استفاده کنید.

 • مهدی ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ / ۵:۰۳:۱۵

  سلام من ازیک کارتون ۵۰در۵۰ استفاده کردم ولامپ ۱۰۰وات گذاشتم ولی دما بالای۴۰ هست بایدچکارکنم

  • کارشناس وب سایت ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۱۸:۲۱

   از لامپ کوچکتری استفاده کنید.

 • امیر ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۰۴:۴۷

  سلام خسته نباشید من یک عرض کوچکی دارم لطف می کنید بگید من دماسنج و رطوبت سنج خیلی کنترلش سخت است چکار کنم ؟؟؟
  اگر بگید لطف کردید

  • کارشناس وب سایت ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۵۷:۳۸

   چاره ای نیست، برای داشتن جوجه سالم باید دما و رطوبت را در حد مشخصی نگه دارید.
   به مرور زمان تجربه شما در این کار افزایش خواهد یافت.

  • امیرعباس ۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۶:۳۰:۱۷

   سلام
   شما میتونی از ترموستات ۱۲۰۹ استفاده کنی

 • امبر احسان ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۲:۲۵:۴۲

  سلام
  من دستگاه جوجه کشی را دارم دما ی ان خیلی بالا میرود چکار کنم ؟؟؟؟ لطف کنید زود جواب من را به دهید

  • کارشناس وب سایت ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۵۹:۳۱

   اگر از لامپ استفاده می کنید، لامپ ها رو کوچک تر کنید. و اگر المنت هستش المنت های کوچکتری رو انتخاب کنید.

  • ناشناس ۲ اسفند ۱۳۹۸ / ۵:۳۸:۰۱

   سلام بابت چرخاندن جوجه ها چه جوری انجام بدم .

  • حسام ۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۳:۵۳:۲۷

   با سلام .
   ببخشید میشه به جای لامپ از وسایل گرمایشی استفاده کرد ؟ توی سایتی نوشته بود نباید نور لامپ به تخم مرغ ها بزنه اینتوری خراب می شن ، ایا این حرف درسته؟

  • کارشناس وب سایت ۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۰۹:۴۷

   بله میشه

  • ناشناس ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۱:۴۶:۲۲

   اگر هنوز هم کمی بالا است دریچه تبادل هوا بذارید

 • امبر احسان ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۲:۱۹:۴۴

  سلام من یک لامپ ۴۰وات خریده ام و یک یونلیت و دماسنج و رطوبت سنج و کاه و ۱۰عدد تخم مرغ نطفه دار و سیم و سر پنج لامپ و من دو پیاله زبر لامپ قرار دادم و کاه را در زبر تخم های نطفه دار قرار دادم و روز ی ۳,۴با تخم ها را می چرخانم ولی دماسنج خیلی دمایش بالا میرود میره روی ۴۰،۴۲و میشه کاری کرد ؟؟.

  • کارشناس وب سایت ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۹:۰۰:۴۱

   از لامپ کوچکتری استفاده کنید.

  • محسن ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۵:۰۲:۴۹

   سر راه لامپ دیمر نصب کنید که شدت نور و گرمای لامپ رو کم و زیاد کنید

 • عرفان ۳۰ دی ۱۳۹۸ / ۸:۰۸:۴۷

  خیلی خوب بود

 • محمد نورایی ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۰:۲۷:۰۷

  هزینه تمام شده این دستگاه چقدره منظورم قیمت خرید تمام وسایل است

  • مهدی ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ / ۶:۱۲:۳۶

   سلام ببخشید از این لامپ دایره ۱۰۰ میشه استفاده کنم؟

  • کارشناس وب سایت ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۹:۰۸:۱۷

   گرمای زیادی تولید میکنه و مناسب نیست

 • محمد نورایی ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۰:۲۱:۵۱

  سلام من یه دستگاه جوجه کشی ارزان برای جوجه کشی حدودا ۳تا۴ تخم مرغ میخوام که حداکثر قیمتش ۲۰۰هزار تومن باشه ایا همچین دستگاهی وجود داره

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۸:۵۰:۵۴

   همچین دستگاهی نیست، باید خودتان بسازیدش

 • هادی ۲۰ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۴:۵۸

  چه جور فنس یا توری میخواد

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۹:۰۲:۲۰

   بهتره که از جنس پلاستیک و محکم باشه
   فلزی هم باشه ایرادی نیست، اما باید ضد زنگ باشه

  • محمد ۳ فروردین ۱۳۹۹ / ۷:۵۱:۲۵

   سلام من درست کنم در میاد

 • کاظم ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۱:۲۷:۵۱

  سلام
  مرغ های من کارتن و چوب پنبه و یک پلاستیک خشک شکننده
  داشتم را با ولع میخورند؟؟
  پر خوری دارند نمک و وتامین هم میدم
  دلیلش چیه ؟

  • کارشناس وب سایت ۱۶ دی ۱۳۹۸ / ۸:۳۸:۱۹

   بهتره غذای بیشتری در اختیارشون قرار بدید

  • هادی ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۸:۲۹

   سلام دوست عزیز میگم چه جوری رطوبت به ۶۰برسونم هرچی آب خنک میزارم نمیشه

  • کارشناس وب سایت ۲۳ دی ۱۳۹۸ / ۸:۵۷:۱۴

   از فن بزرگتری استفاده کنید و لامپ رو به ظرف آب نزدیک تر کنید.

 • افخمی ۷ دی ۱۳۹۸ / ۶:۱۹:۲۷

  لطفا یک دستگاه واسه من درست کنین من ازتون میخرم

  • ناشناس ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۵۸:۳۶

   من درست کردم استفاده ام کردم عالیه

 • محمد ۲۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۷:۱۰

  سلام من تخم مرغ گذاشتم تو دستگاه همه چیزاشم درسته درمیان …..🙆

 • امیر ۲۲ آذر ۱۳۹۸ / ۱:۲۳:۵۲

  ببخشید اگه میشه یه راهنمایی حسابی به من بکنید من این که گزاشتن زیاد متوجه نشدم ممنون

 • ناشناس ۲۱ آذر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۹:۳۵

  ظرف اب باید زیر توری باشد یا بالای توری؟

  • علیا ۸ دی ۱۳۹۸ / ۶:۰۱:۳۶

   بالای توری

 • محمدرضا ۲۰ آذر ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۲:۵۸

  س ببخشید برای پنجاه عدد تخم مرغ. دستگاه جوجه کشی چقدر باید
  بزرگ باشه و اینکه چند لامپ و چند کاسه اب نیاز هست؟

  • میلا د ۸ دی ۱۳۹۸ / ۱:۰۸:۵۱

   لا مپ نمی ترکد

 • Navetta Aeroporto Palermo San Vito lo Capo ۱۸ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۳۴:۵۹

  مقاله فوق العاده ، بسیار خنده دار و جالب

 • علی ح ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۲۱:۰۳

  من با کارتون درست کردم کارتونم ۳۰در۳۰ است من از لامپ چند وات استفاده کنم

  • ناشناس ۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۵:۴۶

   ۲۵

 • علی ح ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۲:۱۷:۱۷

  سلام من با کارتون ۳۰در۳۰ درست کردم لامپ چند وات باشه؟

 • علی ۹ آذر ۱۳۹۸ / ۵:۳۱:۴۸

  باکارتون چه شکلی درست کنم؟
  لامپ چند وات باید باشد؟
  چقدر ارتفاع داشته باشه

 • ناشناس ۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۴:۰۰:۴۶

  سلام ببخشید من لامپ صد وات برای یونولیت ۵۰در۲۵استفاده کردم سوراخم زیاد درست کردم ولی هنوز دما بالاست چیکار کنم؟

  • رضا ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۴:۰۹

   سلام استفاده از المنت متصل به دیمر تنظیم دما راه حل شماست

  • ناشناس ۱۰ دی ۱۳۹۸ / ۷:۱۰:۲۹

   لامپتو عوض کن دوتا ۱۵دات بخر

 • ح ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۴:۰۴

  سلام باید همیششه دستگاه تو برق باشه؟

  • کارشناس وب سایت ۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۹:۱۲:۵۱

   بله

 • ح ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۸:۴۵

  سلام میشه بدون دما سنج درست کرد

  • کارشناس وب سایت ۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۹:۱۳:۲۲

   بله ولی اگر دماسنج باشه، راندمان بالا خواهد رفت.

 • یا علی ۲۶ تیر ۱۳۹۸ / ۰:۳۸:۱۲

  از لامپ گازی هم میشه استفاده کرد

  • مجتبی ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۳:۰۶:۰۲

   سلام من یه دستگاه با کار ساختم روز پنجم تخما رو چک.کردم.رگ.خونی داشتن ولی روز هشتم چک کردم یکیشون جنین مرده بود دلیلش چی میتونه باشه

 • aysoo ۲۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۰:۱۹

  ببخشید من تو یه جعبه ۵۰در ۵۰ چنتا تخم مرغ گذاشتم با یه کاسه آب و دماسنج رطوبت سنج تو شهر ما گیر نمیاد چندجاهم پرسیدم خندیدن.جناب من تو جعبه یه لامپ۱۵وات گذاشتم ک دما میشه ۳۸.الی۳۸.۷ولی سی و هفت درجه نمیشه حتی ۳۹درجه هم نمیشه دیمرم هم برا لامپ من جواب گو نیست سوراخ گذاشتم تو جعبه ظرف آب م گذاشتم میشه یه راهنمایی کنید منو تا دما بشه ۳۷

 • aysoo ۲۰ تیر ۱۳۹۸ / ۸:۵۱:۵۳

  ببخشید ما تو‌ شهرستان خیلی کوچیک زندگی میکنیم دماسنج خریدم ولی هیچ جا رطوبت سنج نداشت
  بدون رطوبت سنج هم میشه؟؟

  • مدیر سایت ۲۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۴:۱۴

   با امتحان و خطا می تونید تا ی جای پیش برید.

  • معین ۲۶ تیر ۱۳۹۸ / ۴:۰۰:۱۲

   عععااااللللیییییییییییییییییییییییییی‍پ

  • ناشناس ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۱:۱۷:۰۲

   بله

  • ناشناس ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ / ۲:۳۹:۲۴

   سلام تخم مرغ هارا باید روز چهاربار چقدر به چرخانیم

 • علی ربانی ۱۷ تیر ۱۳۹۸ / ۸:۴۲:۱۳

  سللام خسته نباشید امروز روز ۲۰جوجه کشی هست و از دیروز علائم نوک زدگی بر روی تخم مرغ دیده شده و فقط جای یه نوک و تا امروز تغییری نکرده میخواستم ببینم از دید کارشناسا عادی یانه؟ ایا باید کمک کرد به بیرون اومدن؟ رطوبت دستگاه هم بین ۶۸ تا ۷۲ متغییر بود خواهشا جوابم رو بدید ممنونم از وبلاگ خوبتون

  • آیسو ۲۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۲:۳۸

   میشه بیای تلگرام من چنتا سوال ازت بپرسم آیدی تلگرامتم بده

 • مهدی ۱۳ تیر ۱۳۹۸ / ۶:۱۹:۴۳

  سلام خدمت مدیرت سایت
  چه لامپی برای جعبه۳۰در۳۰خوبه مثلا چند وات

  • کارشناس وب سایت ۱۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۴:۵۹

   ۱۰۰ وات کفایت میکنه

 • علی ربانی ۱۲ تیر ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۱:۰۴

  سلام تخم مرغ هایی که روی شانه ستر هستن رو باید برای هچر به بغل خوابوند؟ کلا راهنمایی کنید در دوران هچر تخم مرغ چه وضعیتی باید باشه ؟به بغل ایساده یا …
  ممنونم از مدیر محترم

  • کارشناس وب سایت ۱۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۲۶:۰۱

   بله در دوره هچر باید آنها را به پهلو بخوابانید.
   برای دریافت راهنمایی بیشتر با خدمات پس از فروش تماس بگیرید
   ۰۴۴۳۲۳۸۷۷۸۷

 • محمد ۴ تیر ۱۳۹۸ / ۹:۵۷:۳۳

  منم‌موفق شدم باورم‌نمیشه خخخ ۱۰تا‌تخم‌مرع و ۴ تا بلدرچین‌همزمان‌گداشتم‌که‌ ۱۴ تاشون در اومدن!!عالیه! ۵ روزه در اومدن و همه‌سالم‌و سرحال

 • امیر ۳ تیر ۱۳۹۸ / ۶:۵۶:۳۲

  سلام من چگونه میتوانم دما ورطوبت را تنظیم کنم

 • رضا ۲ تیر ۱۳۹۸ / ۳:۲۷:۲۹

  سلام
  من با فوم جا یخی درست کردم لامپ۱۰۰و دیمر گزاشتم ولی رو کمترین درجه هم دما بالای ۴۰ هست چکار کنم اگه حفره ایجاد کنم رطوبت میاد پایین از لامپ ۴۰ میتونم ایتفاده کنم یا حفره ایجاد کنم که رطوبت هم میاد پایین لطفا راهنمایی کنید

 • amin ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۴:۳۰:۰۰

  سلام خسته نباشید . من باکس رو با ام دی اف ساختم برای عایق بودنش میشه از پلاستیک استفاده کنم داخلش؟

 • مجید مولائی ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۶:۰۷:۰۴

  سلام.دستگاه دست سازمن از۹تا تخم همه کامل تشکیل شده بودن اما هیچ یک درنیامدن.رطوبت حدود۴۵بود.علت چرخاندن میشه چون تا۱۸روزچرخشی ندادم

 • amin ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۹:۰۴

  ممنون از راهنماییتون منظور از متحرک حرکت جوجه داخل تخم مرغ ؟

 • amin ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۹:۳۸:۴۸

  سلام خسته نباشید الان ۲۲ روز میگذره چجوری بفهمم تخم مرغ ها خراب شدن یا نه؟

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۳:۲۶

   چند تا از تخم ها را در محیطی تاریک و گرم نطفه سنجی کنید، اگر متحرک بود پس زنده است.

 • حسن ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۷:۰۰:۵۴

  سلام من ديمرم لامپى رو که بهش وصل ميکنم روشن نميکنه ميتونه علت چى باشه؟ لامپ رو جاى ديگه امتحان ميکنم روشن ميشه,ديمرم فازمتر بهش زدم فازمتر روش ميشه به نظرتون مشکل از کجاست درست ميشه کرد؟

  • ناشناس ۱۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۶:۱۸

   ممکنه دیمر را اشتباه وصل کرده باش سوخته باشد

 • احمد ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۹:۰۵

  من چطور دمارو بیارم پایین

 • حمید ۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۴:۰۳:۰۰

  سلام.میخاستم ازتون بپرسم برای کنترل دما ورطوبت باید چکار کنیم.مثلا اگر دما بالا رفته چطوری پایین بیاوریم یا ظرف اب باید چقدر باشه؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدین…

 • حمیداوی ۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۴:۳۸:۰۱

  سلام وقت بخیر.من دستگاه جوجه کشی درست کردم بایونولیت همه وسایلش هم کاملن ولی نمیدونم چراتخم مرغ ها اصلاحتی ریشه هم نمیزنن.البته دماسنج ورطوبت سنجم دیجیتالی نیستن.لطفاراهنماییم کنید.

 • رامین ۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۹:۲۹:۴۱

  سلام من یه دستگاه دست ساز درست کردم ترمستات و رماسنج و رطتوبت سنج هم گذاشتم اما هیچ یک ازتخم ها بعد یک ماه در نیومدن البته تخم اردک بوده هر ۶ ساعت یک چهارم تخم ها رو چرخندم رطوبت و دما هم دقیق بود

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۲:۰۱

   به احتمال زیاد تخم ها نطفه دار نبودند

  • علی ۴ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۱۴:۵۵

   اندازه اینی که شما درست کردید چنده

 • 5 ۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۸:۱۴

  خوبه

 • محمود ۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۴:۰۸:۳۵

  سر پیچ لامپ رو از کجا بخرم چیجوری تخم رو بچرخونم دما بالا پایین میشه؟

 • امیرعلی ۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۰۳:۱۹

  لامپ دستگاه جوجه کشی باید چند ولت باشد

 • محمد ۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۸:۵۹:۵۴

  سلام. اگه درب قوطی یونولیتی باز گوشه ها باز باشه مشکلی پیش‌میاد؟ دما روی ۳۷‌.۵ هست اگه درب بسته باشه دما بیشتر از ۴۰‌میصه. ولی قوتی یونولیتی رو داخل یه کارتون گداشتم لامپ رو‌هم‌ازینور کارتون با یه‌چوب سوراخ‌کردم‌ که اصلا حرکتی‌نکنه و تنطیم‌باشه. فقط وقت جابجا‌کردن تخم باید درب رو بردارم‌و سریع جابجا‌کنم

 • امید ق ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۹:۴۳:۳۵

  با عرض سلام خدمت‌ کارشناس محترم.من دستگاه رو ساختم ولی از ۲۰تا تخم ۴تا جوجه شدن بقیه تخم ها هم جوجه کامل دارن ولی در نیومدن مشکلش از چی میتونه باشه

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۰۷:۰۳

   باید در سه روز اخر جوجه کشی، دما و رطوبت دستگاه را بالا ببرید تا پوسته تخم ها نرم تر شود.

 • امیر ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱:۱۴:۴۲

  سلام ببخشید لامپ بکار رفته در سازه باید چند ولت باشد

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۰۷:۲۸

   ۱۰۰ وات کفایت می کند.

  • حسین ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ / ۴:۰۷:۴۳

   سلام من ی سوالی داشتم چطوری میشه رطوبت ودمارو کنترل کرد چندساعتی باید تخم هارو بچرخوانیم

 • مسعود ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱:۱۱:۴۷

  با سلام امروز برق خونمون دو ساعت رفت و دستگاهی که با کارتون درست کرده بودم توش تخم بود و لامپ به مدت دوساعت قطع شد ایا اشکالی دارع یا تخم مرغا خراب شدند ؟؟؟؟

  • مدیر سایت ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۸:۰۸

   سلام
   اگر محیط گرم بوده باشه ، مشکلی پیش نمیاد.

 • امید ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۴:۴۹:۳۸

  آیا شما از این دستگاه جوجه گرفته اید؟

 • طاها ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۷:۱۰

  چجوری دمای تخم را بسنجیم و چگونه دمای رطوبت دستگا رو بسنجیم ؟؟؟

  • مدیر سایت ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۷:۵۷

   با دما سنج و رطوبت سنج

 • مهدی ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۷:۴۱:۳۹

  سلام موقع چرخش تخم مرغها باید در را باز کنیم یا نه؟

  • مدیر سایت ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۶:۵۰

   سلام
   بستگی به طراحی شما داره ، اگر این کار رو انجام ندید که عالی میشه ولیدر غیر این صورت سریع این کار رو انچام بدید.

  • ناشناس ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱:۵۸:۵۱

   دست گاه برای تخم شتر مرغ کار میکنه

 • محمد ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۷:۰۸:۴۹

  با سلام و خسته نباشید یک لامپی ۲۵واتی که ۲۱روز شبانه روزی روشن باشد تقریبا چقدر به مبلق قبض برق اضافه می شود

 • ابولفضل ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۰:۱۸:۴۰

  من دستگاه رو ساختم رطوبت ۵۵ولی دما۴۰ لطفا بگیدچه کار کنم

  • ۰۰۰۰۰ ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۳:۲۳:۵۸

   چگونه تخم ها را بچر خانیم ؟؟؟؟؟ لطفاً سریع

 • حسین ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱:۵۴:۰۹

  با سلام خدمتکار شناس محترم
  سوالی که دارم اینکه زمان چرخش تخمک مرغ ها با ید درب دستگاه باز شود دمای و رطوبت داخل دستگاه هدر می رود در این زمیینه راهنمایی کنید
  با تشکر

 • امیر ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۷:۵۵:۵۹

  سلام
  من ۱۷تا تخم مرغ گذاشتم داخل دستگاه ک ساختم ولی ۱۳ تاش شدجوجه چیکار کنم راندمان بره بالا ممنون میشم کمک کنید

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۸:۲۲:۴۴

   دما و رطوبت و چرخش باید دقیق تر بشن
   تخم های نطفه دار باید تازه باشند.

 • امیررضا ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۳:۰۶:۱۴

  سلام من میخوام با یخچال،یک دستگاه بسازم اما بنظرتون از نظر فروش موفق میشم چون تصمیم دارم در تا ظرفیت سیصد و خورده ای بسازم.
  سلام من با یخچال میخوام دستگاه درست کنم. با توجه به این قیمت رطوبت ساز،پول کافی براش ندارم و اگر بخوام از ایده یک ظرف آب و فن استفاده کنیم می تونم که فن کنار آب رو به کنترلر وصل کنم تا رطوبت ثابت بمونه؟؟
  بعد رابطه بااینکه توی تابستان رادمان جوجه کشی میاد پایین،جوجه کشی نباید انجام بدیم؟؟

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۸:۴۸:۱۵

   بله میشه از ظرف اب و فن استفاده کرد
   در فصل تابستان باید دقت بیشتری در تنظیم گرما و رطوبت داشته باشید تا راندمان پایین نیاد

 • امیررضا ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۴:۰۱:۳۱

  سلام من میخوام با یخچال،یک دستگاه بسازم اما بنظرتون از نظر فروش موفق میشم چون تصمیم دارم تا ظرفیت سیصد و خورده بسازم‌.
  با توجه به این قیمت رطوبت ساز،پول کافی براش ندارم و اگر بخوام از ایده یک ظرف آب و فن استفاده کنیم می تونم که فن کنار آب رو به کنترلر وصل کنم تا رطوبت ثابت بمونه؟؟

 • احسان ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۳:۴۲:۲۶

  سلام من دستگاه جوجه کشی درست کردم ولی رطوبت پایینه ولی جوجه ها در نیندن تخم ها شکوندم دیدم که جوجه کامله ولی نک زده به پوستهی تخم من ولی دیواری تخم مرغ نشکسته و اان دوباره درست کردم رطوبت ۵روز الان۳۵بود ولی لان۵۶هست خوبه

  • b.sh ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۴:۱۲:۱۲

   دما و رطوبتش درست نیست برای همین جوجه ها بیرون نیومدن
   حتما باید از دما سنج و رطوبت سنج استفاده می کردید

 • علیرضا ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۵:۴۸

  سلام چطور میتونم دما ورطوبت رو ثابت نگه دارم

  • کارشناس وب سایت (شامی) ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۵:۰۸:۱۰

   باید از روشی استفاده کنید که دما و رطوبت به صورت ثابت و پیوسته تولید شود
   به کمک دما سنج و رطوبت سنج هر چند دقیقه یکبار دمای داخل دستگاه را کنترل کنید تا روش ثابت تولید دما و رطوبت دستتون بیاد

 • ارین ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱:۲۳:۳۵

  سلام من تخم هام بیرونن اشکالی نداره الان بزارم داخل دستگاه

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۵:۲۳:۳۰

   بله از الان داخل دستگاه بذارید تا دما و رطوبتش به صورت تدریجی بالا بره

 • احمد ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱:۲۱:۰۴

  سلام من یک سوال داشتم من دوهفته تخم ها بیرونن شکالی ندارد که الان بزارم داخل دستگاه

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۵:۲۴:۵۵

   احتمال مرگ نطفه ها بالاست، بهتره از تخم های تازه استفاده کنید.

 • احسانن ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ / ۴:۲۹:۰۳

  سلام من گفتم دستگاه از اینایی که سفیدن داخلش ماهی میزاره درست کردم مثل شما که درست کردید دیگه دما رو۳۶.۷و رطوبت۴۳درصد الان۸روزه که گذاشتم
  ممنون از همراهیتون
  مشکلی هست یعنی رطوبت پایینه رطوبت چرا در دستگاه استفاده میشه نمیشه در بیاریم

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۸:۲۲:۰۴

   هم رطوبت سنج و هم دماسنج باید داخل دستگاه باشند.

 • ابوالفضل ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ / ۳:۱۲:۱۴

  سلام میخواستم بدونم از این دستگاه ها میتوان تخم قرقاول هم به جوجه تبدیل کرد؟

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۸:۲۳:۰۶

   بله میشه
   فقط باید دما، رطوبت و چرخش رو به دقت مد نظر قرار دهید.

 • حسام ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ / ۳:۳۲:۵۰

  سلام . تخم ها الان ۲۰ روزه اند .می خواستم بپرسم که تخم ها بو می دهند آیا جنین مرد؟
  نوربینی کردم سالم بودند .

 • حسام ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۷:۴۱

  سلام . من دستگاه رو سخاختم و الان تخم ها ۲۰ روزه هستند . می خواستم بگم تخم بو می دند آیا جوجه ها مردن؟

 • احسانن ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۶:۱۸:۵۱

  سلام چکار کنم دما و رطوبت تنظیم نمیشه رسیده گی کنید اگه میدونستم جواب نمیدید درست نمی کردم دو سه بار بهتون پیام دادم جواب بده رطوبت هم بیشتر از ۳۵نمیره بالا حوله کذاشتم ظرف بزرگ هم گذاشتم

  • مدیر سایت ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۳:۲۹

   سلام
   درزهای بدنه دستگاهی که ساختید رو بگیرید.رطوبت بالا میره
   دما و رطوبت الان چقدر؟

  • آیسو ۲۰ تیر ۱۳۹۸ / ۹:۵۸:۲۴

   ههههههه
   بلاخره جوابتو دادن یانه؟

 • Amir ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ / ۵:۲۷:۴۱

  سلام درصد موفقیت این دستگاه چقدره؟

  • علی ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱:۱۹:۱۴

   سلام‌دما برا تخم‌ بوقلمون چقدر باید باشع

 • محمدرضا ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ / ۹:۰۰:۴۳

  با سلام من جوجه هام تو تخم شکل گرفته ایا در اومدن از تخم باید جوجه رو کمک کنیم یا نه

 • احسان ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ / ۲:۲۲:۰۵

  سلام من دستگاه جوجه کشی ساختم ولی نمیتونم دما و رطوبت را تنظیم کنم دیمر هم گذاشتم

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۸:۴۰:۲۶

   از دماسنج و رطوبت سنج استفاده کنید.

 • لطیفه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۷:۴۲

  سلام من یه دستگاه بافیبردرست کردم الان نمیدونم دماورطوبت تشوکنترل کنم راه حل چیه

 • Ramin ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۹:۲۶:۵۸

  سلام
  ببخشید من دستگاه را ساختم اما بدلیل اشکال در تنظیم دما در روز اول دما از چهل تا پنجاه رفت بالا در مدت دو تا سه ساعت خواستم ببینم تخم مرغ ها در این مدت از بین رفته آمد یا نه

  • مدیر سایت ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ / ۳:۰۲:۰۷

   سلام
   خیر . جوجه کشی را ادامه دهید

  • احسان ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ / ۸:۵۴:۵۴

   سلام من دستگا رو ساختم ولی دگا رو ۳۷نمیشه دیمر دارم تنظیم نمیشه اگه کم کنم که زبر۳۷یا زیاد کنم بالای۳۷چکار کنم یا رطوبت هم همینطور رو۶۰نمیره لطفا زود جواب بدهید

 • امیرحسین ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۳:۵۱:۰۰

  سلام بدون رطوبت سنج هم میشه درست کرد

  • آره دوست عزیز ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ / ۰:۱۵:۲۰

   آره دوست عزیز

 • احسان ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۰۰:۴۳

  سلام من الان هفده هم روز کا یادم رفت تخم مرغ بچرخانم خراب شدن یا نه یعنی دیگهیک روزه به هچر میرسه ببخشید زود جواب بدهید

  • مدیر سایت ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۸:۱۹:۴۲

   سلام
   ادامه بدید ، انشاالله که مشکلی با یک روز و در روز ۱۷ پیش نیامده باشد.
   احتمالش کمه که مشکلی پیش بیاد.

 • ahsan ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ / ۹:۰۹:۳۵

  سلام من دستگاه جوجه کشی دست ساز درست کردم ولی روز هفده هم یادم رفت تخم ها رو بچرخانم خراب شدن یا نه

 • ناشناس ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ / ۲:۵۴:۵۶

  کدام رطوبت سنج ها دقیقا

 • حسام ۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۱:۲۳

  سلام . دستگاه من الان روشنه و رطوبت اون از ۴۵ تا ۵۰ بیشتر نمی ره . چکار کنم . لطفا سریع اطلاع بدین.

  • مدیر سایت ۵ فروردین ۱۳۹۸ / ۸:۵۶:۲۱

   سلام
   مقدار آب داخل ظرف رو افزایش بدید.
   از حوله مرطوب استفاده کنید.

  • Ehsan ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۰:۱۸

   سلام ببخشید من یک دستگاه دست ساز ساختم ۷۰ عدد تخم مرغ در داخل دستگاه قرار دادم ولی امروز بعد از چهار روز رفتم دو ساعتی خوابیدم یکی رفته بود نور لامپ رو زیاد کرده دما تا ۴۲رسیده بود من دوباره دما رو تنظیم کردم و همون لحظه تخم مرغ ها رو بعد از چهار روز کدلینگ کردم رگهای زیادی در تخم تشکیل شده بود ولی جنین به دیواره تخم چسبیده بود به نظر شما تخم مرغ ها از بین رفتن

  • مدیر سایت ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ / ۸:۵۱:۱۱

   سلام
   چسبیدن جنین به دیواره ، بیشتر مربوط به چرخش نامناسب تخم های نطفه دار .
   در مورد دما ، اگر زمان زیادی در دمای زیاد یا کم قرار نگیرند مشکلی نداره ، ولی خوب برای بیش از مثلا ۱۲ ساعت در این حالت باشند طبیعی که دچار مشکل خواهند شد.
   اگر ویدیو از دستگاهی که ساختید دارید برای ما ارسال کنید.

 • دوست ندارم کسی بدونه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۱:۲۵

  سلام
  داداش این دستگاه رو اگه با روش دوم یعنی با استفاده از برد اوتومات بسازیم میشه شماتیک یه برد رو برامون بدید که کار مورد نظر رو انجام بده؟
  لطفا اگه ممکنه و خواهش میکنم که در تلگرام به آی دی : robosoren@پیام بدید و پاسخ گو باشید
  خیلی ممنون میشم

  • مدیر سایت ۵ فروردین ۱۳۹۸ / ۹:۰۴:۱۵

   سلام
   متاسفانه در حال حاضر موردی که فرمودید برای ما امکانش نیست.

 • ناشناس ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ / ۶:۱۰:۴۱

  بدرد نمی خوره درست نکنین چون من درست کردم وهمه تخم مرغ ها خراب شدند من مثل همون همه کارهاروانجام دادم اماهیچی در نیومد دما اندازه بود روطوب اندازه بود چرخش سر جاخودش بود حاصل ۲۱روز هیچی نشد ۱۵تخم مرغ هم ازبین رفت…

 • ناشناس ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ / ۱:۰۱:۵۱

  هنوز درستش نکردم ولی بنظرم خیلی خوبه

 • یوسف ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ / ۳:۴۶:۲۵

  سلام من با کلمن دایرهی دست کردم و لامپ ۲۵ وات اما دما تا ۴۵ میرسه مشکلی نداره

  • احسان ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۰:۳۱

   سلام من دستگاه جوجه کشی درست کردم ولی رطوبت نمیاد بالا وقتی حوله میزارم دما میاد پایین اب هم تو ظرف ریخته شده هم زیاده و ظرف بزرگه دما و رطوبت هم تنظیم نمیشه زود جواستم جوابو بگیرم ممنون از مدیر سایت

 • ارین ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ / ۲:۴۷:۰۱

  سلام ببخشید برای جوجه کشی باید چه تخمی گذاشت

  • مدیر سایت ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۷:۵۹

   سلام
   تخمی که نطفه داشته باشه

 • سقا ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ / ۰:۳۴:۵۶

  سلام رطوبت از ۲۵ بالا نمیره چکار باید بکنیم

  • مدیر سایت ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ / ۹:۰۸:۳۱

   سلام
   آب ریخته شده در ظرف آب رو زیاد کنید.از ظرف آبی پهن تر استفاده کنید

 • بابک ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۰:۱۱:۲۵

  سلام دستگاه های جدید ایزی باتور کی معرفی میشن؟؟؟

  • مدیر سایت ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۸:۵۶

   سلام
   شش ماهه دوم سال آینده

 • سید هادی ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۹:۵۷

  قیمت رطوبت سنج معمولی برای راه انداختن دستگاه چنده /

  • مدیر سایت ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۱:۱۴

   برای دستگاه های کارخانه از رطوبت ساز التراسونیک معمولا استفاده می کنند که می تونید در صفحه مخصوص به خودش قیمت و مشخصات رو مشاهده کنید.
   ولی برای دستگاه جوجه کشی دست ساز از یک ظرف آب هم استفاده کنید کفایت می کنه.

 • ابوالفضل ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۴:۳۶

  تاکی طول میکشه بیاری خونمون

 • محمد حسین ۷ اسفند ۱۳۹۷ / ۷:۵۳:۱۱

  سلام خدا قوت میخواستم بدونم اگه نخم بلدرچین بگذاریم چقدر طول میکشه که در بیان ممنون.

  • مدیر سایت ۹ اسفند ۱۳۹۷ / ۸:۱۸:۱۹

   سلام
   طول دوره جوجه کشی حدودا ۱۷ روز

 • HAMIDREZAحمیدرضا ۷ اسفند ۱۳۹۷ / ۵:۱۷:۵۲

  سلام من هنوز درست نکردم میخواستم بدونم یه لامپ ١۰۰ ولت کافی است؟ دما و رطوبت برای ٢تا تخم مرغ چقدر باشه؟لطفا جواب بدید

 • میثم عمران ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۵:۴۶:۵۳

  سلام اگه بجای کارتون از چوب استفاده کنیم اشکالی نداره

 • میثم عمران ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۱:۱۰:۱۱

  آیا حتما باید رطوبت سنج هم باشه

  • مدیر سایت ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۶:۴۷

   بله

 • ناشناس ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۴:۰۹:۲۳

  سلام وقتی جوجه ها از تخم بیرون می آیند چه جوری بهشون غذا بدیم

  • مدیر سایت ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۲:۱۸

   سلام
   بستگی به نوع پرنده داره ، در مورد مرغ ، خود جوجه از وقتی به دنیا میاد می تونه غذا بخوره.

 • ناشناس ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۴:۰۰:۵۵

  وقتی جوجه ها از تخم بیرون آمدن چجوری بهشون غذا بدیم

 • جواد ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ / ۷:۳۷:۴۱

  چندروزه جوجه در میاد

  • فردین ۱ اسفند ۱۳۹۷ / ۹:۵۷:۰۹

   ۲۱ روزه در میاد داداش

 • نیدراز ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ / ۵:۴۰:۵۴

  ببخشید تخم مرغارو باید چطوری توی دستگاه بذاریم

 • ماهان ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۳:۱۳:۰۰

  می خواستم بدونم من هر ۶ ساعت تخم مرغ رو ۹۰ درجه می چرخنم میخواستم بدونم درسته

  • مدیر سایت ۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۹:۴۵

   سلام
   بله مشکلی نیست ، ادامه بدید.

 • حسین ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۱:۳۲

  سلام ببخشید اگه تخم رو بیرون بیارم برای نطفه سنجی ببینیم چراغ قوه بندازیم مشکلی پیش میاد

  • مدیر سایت ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ / ۹:۵۹:۲۰

   سلام
   باید از نوعی چراغ قوه استفاده کنید که گرما نداشته باشه و نور شدید هم نداشته باشه.

 • حمیدرضا ۸ بهمن ۱۳۹۷ / ۸:۴۷:۴۷

  سلام بنده از دیمر استفاده کردم می خواستم بپرسم دمای دستگاه رو هر جور که راه داشت سعی کردم تنظیم کنم اما بار اختلاف دما هست ( بین ۳۷ الی ۳۸.۵) . آیا راهی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به غیر از ترموستات البته

 • حمیدرضا ۷ بهمن ۱۳۹۷ / ۹:۰۶:۲۹

  با سلام میشه جواب بدید اختلاف دما در چند درجه مشکلی بوجود نمیاره؟؟ مثلا دمای دستگاه من از ۳۶ الی ۳۸ اختلاف دما داره

  • مدیر سایت ۸ بهمن ۱۳۹۷ / ۳:۴۰:۱۶

   سلام
   در نمونه های دست ساز خانگی طبیعی است و درسته راندمان رو کاهش میده ولی طبیعی است و نمیشه کاریش کرد.
   اگر حرفه ای تر با تجهیزات بسازید خطا کمتر میشه.

 • Javad ۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۱:۱۷:۴۵

  سلام خسته نباشید ‌. اگر چخرش دستگاه در هر ۱۰ دقیقه ۳۰ ثانیه بچرخد مشکلی پیش میاد برای تخم مرغ ها

  • مدیر سایت ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۴:۲۳

   سلام خیر.
   فقط دقت کنید ۳۰ ثانیه نبایست بچرخه ، ۲ ثانیه کفایت می کنه.

 • امیر حسین ۴ بهمن ۱۳۹۷ / ۳:۳۳:۵۴

  چطور میتونم PDFاینو دانلود کنم

  • مدیر سایت ۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۸:۵۵:۱۰

   در ابتدای مطلب بر روی آیکون PDF کلیک کنید تا PDF شروع به دانلود بشه

 • حمیدرضا ۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱:۴۶:۱۸

  با درود احترام خدمت شما کارشناس محترم
  سوالی که میخواستم ازتون بپرسم این بود که بنده ترموستاتی تهیه کردم که اختلاف درجه آن زیاده. یعنی روی ۴۰ درجه سانتی گراد خاموش میشه و روی ۳۴ درجه روشن میکنه (۶ درجه اختلاف) البته دیمر هم زدم .. آیا این اختلاف مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟؟

 • حمیدرضا ۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱:۴۵:۱۹

  با درود و احترام خدمت شما کارشناس محترم
  سوالی که میخواستم ازتون بپرسم این بود که بنده ترموستاتی تهیه کردم که اختلاف درجه آن زیاده. یعنی روی ۴۰ درجه سانتی گراد خاموش میشه و روی ۳۴ درجه روشن میکنه (۶ درجه اختلاف) البته دیمر هم زدم .. آیا این اختلاف مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟؟

 • معراج محمدی ۲۹ دی ۱۳۹۷ / ۹:۰۹:۴۵

  ببخشید میشه از کارتن استفاده بکنیم از این جعبه های فیبری گیر نیاوردم

 • امیر ۲۸ دی ۱۳۹۷ / ۷:۰۶:۳۵

  سلام .من این دستگاه رو ساختم و الان ۵روزه که دارم ازشون نگهداری میکنم و همه چیز روبه راهه .میخواستم ببینم تا الان جنینی در تخم تشکیل شده یا چطوری میتونم از تخم (مرغ)نطفه بینی کنم .ممنون میشم اگه جواب بدین.

  • مدیر سایت ۲۹ دی ۱۳۹۷ / ۸:۳۵:۵۱

   سلام
   تا روز پنج چیز زیادی برای دیدن نیست ، ولی چند روز دیگه می تونید با یک نور مثل نور چراغ قوه که گرمای زیادی نداشته باشه در یک محیط تاریک نطفه سنجی کنید.
   می تونید از آموزش های زیر نیز استفاده کنید.
   آموزش نطفه سنجی
   ویدیو نطفه سنجی از تخم نطفه دار بلدرچین

 • امیر ۲۸ دی ۱۳۹۷ / ۶:۴۳:۲۳

  سلام.من این دستگاه رو ساختم و امروز ۵روزه که دارم ازشون نگهداری میکنم.میخواستم ببینم تا الان آیا جنینی تشکیل شده؟و اگه تشکیل شده چطوری باید بفهمم یا نطفه بینی کنم؟ممنون میشم جواب بدین.

  • مدیر سایت ۲۹ دی ۱۳۹۷ / ۸:۳۶:۱۱

   پاسخ داده شد.

 • معراج محمدی ۲۷ دی ۱۳۹۷ / ۲:۵۷:۰۴

  من برم درست کنم مطمعینن جوجه میشه

  • مدیر سایت ۲۹ دی ۱۳۹۷ / ۸:۴۴:۱۶

   اگر با دقت درست کنید بله مطمئن باشید در حد خودش تخم های نطفه دار رو تبدیل به جوجه میکنه.

 • حسیت ۲۳ دی ۱۳۹۷ / ۹:۲۶:۵۵

  سلام رطوبت سنج راباید از کجا تهیه کنم

  • مدیر سایت ۲۴ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۵:۲۳

   سلام
   معمولا ابزار فروشی ها ، لوازم فروش دام و طیور ، داروخانه ها و …. دارند.
   همچنین در صورتی که نتونستید مورد مناسب پیدا کنید با واحد فروش شرکت تماس بگیرید تا برای شما ارسال کنند.

 • رضا ۲۳ دی ۱۳۹۷ / ۲:۱۹:۳۱

  سلام وخسته نباشید من یک دستگاه درست کردم صبح که بلند شدم دما از۳۷درجه رسیده بود به۳۱درجه ممکن است تخم ها خراب شده باشن توراخدا جواب بدین

  • مدیر سایت ۲۴ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۵:۵۸

   سلام
   چند ساعت اختلاف دما مشکل زیادی ایجاد نمیکنه.

 • شاهین 5555555555555555555 ۲۳ دی ۱۳۹۷ / ۱:۲۰:۱۹

  چگونه می تونم دستگاه رو برای وقتی که می خوام برم سفر یا یجایی دیگر . اتومات کنم ؟ اخه من تصمیم دارم تخم شتر مرغ در دستگاه بگذارم و شما خودتون بهتر می دونید که دوران جوجه کشی شتر مرغ خیلی بیشتر از مرغ و بلدرچین است . خواهش می کنم پاسخ مرا بدهید

  • مدیر سایت ۲۴ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۶:۳۱

   منظور شما دستگاه دست ساز یا دستگاه کارخانه ای؟

 • ادریس ۱۹ دی ۱۳۹۷ / ۳:۲۲:۱۵

  سلام باید رطوبت سنج چند فارانهایت باشه

  • مدیر سایت ۱۹ دی ۱۳۹۷ / ۵:۱۹:۵۹

   سلام
   بین ۱۳۱ تا ۱۴۹ فارنهایت

 • صادق ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۸:۱۷:۴۸

  آیا این دستگاه را می توانیم از شما بخریم

  • مدیر سایت ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۸:۴۵:۳۸

   پاسخ داده شد.

 • صادق ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۸:۱۵:۲۳

  آیا می توانیم این دستگاه را از شما بخریم

  • مدیر سایت ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۸:۴۵:۰۸

   خیر . گروه صنعتی اسکندری تنها محصولات تولید خود را به فروش می رساند.

 • ناشناس ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۶:۱۲:۱۲

  ببخشيد بهترين رطوبت چنده

 • سینا ۱۴ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۱:۳۵

  سلام ببخشید اگه باید هر روز ۴ بار تخم ها را بچرخوانیم دما تعقییر میکنه باید چه کار کرد

  • مدیر سایت ۱۵ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۷:۲۶

   سلام
   بایست با خلاقیت خودتون یک کار انجام بدید. مثلا شخصی رو دیدم که از بیرون چوب های رو قرار داده بود مثل نی و از بیرون تخم ها رو چرخش میداد.

  • امیررضا ۱۷ دی ۱۳۹۷ / ۳:۴۷:۴۵

   سلام ببخشید یک راهنماهی میکنید
   یکی از اون فیلم های ساخت جوجه کشی رو برام بفرسی
   تا دورست کنم ممنون جواب بده

 • سیناااا ۱۴ دی ۱۳۹۷ / ۲:۰۴:۵۹

  سلام.میخواستم بدونم چطوری باید تخم رو بچرخونم؟لطفا جواب بدید.

 • کیارش ۱۳ دی ۱۳۹۷ / ۷:۱۴:۴۶

  ببخشید چطور باید تخم هارا چرخش بدیم

 • ابوالفضل ۸ دی ۱۳۹۷ / ۴:۳۸:۴۷

  سلام دمای هوا باید روی چند باشه

 • هادی ۷ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۳:۴۵

  قیمت دما سنج و رطوبت سنجه فقط ۱۵ تومن

  • ناشناس ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۹:۰۶:۱۲

   چجوری من که این قیمت گیر نیاوردم

 • محمد ۴ دی ۱۳۹۷ / ۵:۱۴:۱۶

  سلام این نوع جوجه کشی برای پرندگان زینتی مانند طوطی استفاده میشود لطفا جواب بدین

  • مدیر سایت ۱۱ دی ۱۳۹۷ / ۸:۴۴:۴۸

   سلام
   خیر

 • مهدی ۲۴ آذر ۱۳۹۷ / ۲:۰۷:۲۸

  توری نیست دیمر نزاریم

 • ناشناس ۲۳ آذر ۱۳۹۷ / ۷:۳۳:۱۳

  سلام میشه از رطوبت سنج برای جوجه کشی استفاده نکنیم استفاده نکنیم مشکلی نداره

  • مدیر سایت ۲۴ آذر ۱۳۹۷ / ۸:۲۱:۲۳

   سلام
   تنظیم رطوبت مهم ، اگر استفاده نکنید چطور میخواید رطوبت رو تنظیم کنید؟

 • ناشناس ۲۳ آذر ۱۳۹۷ / ۷:۳۳:۱۳

  سلام میشه از رطوبت سنج برای جوجه کشی استفاده نکنیم استفاده نکنیم مشکلی نداره

 • جواد ۲۰ آذر ۱۳۹۷ / ۳:۴۹:۴۸

  سلام اگه پنجره بگذاریم دما بیرون نمی ره

  • مدیر سایت ۲۱ آذر ۱۳۹۷ / ۸:۱۸:۱۳

   سلام
   بستگی داره چطور عایق کنید.

 • جواد ۲۰ آذر ۱۳۹۷ / ۳:۴۶:۴۸

  سلام اگر پنجره بگذاریم دما بیرون نمیره لطفا جواب بدین عجله دارم

 • مرعی ۲۰ آذر ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۰:۴۵

  سلام میشه دستگاه رو درجای مناسبی بااجروسیمان یا گل به شکل ثابتی بنا کنیم؟
  که زیاد تکون نخوره هم اب بریزه و هم تخما اسیب نبینن

 • مرعی ۱۷ آذر ۱۳۹۷ / ۵:۲۱:۵۰

  سلام برا اینکه هی دستگاه رو باز نکنم تخم ها رو روی جایی متحرک قرار گزاشتم و از بیرون با نخ صفحه رو میچرخانم سوال بنده اینه که چند درجه صفحه رو بچرخانم؟
  و سمت نکشون روبه پایین گذاشتم درسته؟ یا برعکسشون کنم؟

  • مدیر سایت ۱۹ آذر ۱۳۹۷ / ۹:۲۱:۵۶

   سلام
   دقیقا سیستم شما رو متوجه نشدم ولی در دستگاه های جوجه کشی معمول چرخش ۴۵ درجه برای هر طرف می باشد که در کل میشه ۹۰ درجه.
   برای مورد سمت تخم هم ، نوک تیز باید رو به پایین باشه.

 • ناشناس ۱۷ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۴:۳۸

  سلام.ببخشید من باکارتون درست کردم دما خوبه ولی رطوبت بالانمیاد ظرف اب بزرگ گذاشتم حوله هم گذاشتم ولی رطوبت۴۰

 • فرزاد ۱۵ آذر ۱۳۹۷ / ۱:۲۴:۱۷

  سلام به جای کائو چوپ چه چیز دیگه میتوان درست کرد

 • ناشناس ۱۵ آذر ۱۳۹۷ / ۱:۱۱:۲۰

  خیر

 • محمد ۱۳ آذر ۱۳۹۷ / ۶:۳۷:۳۶

  سلام وقت تخم ها به وقط در آمدن رسید باید خودمون از تخم درشان بیاوریم

  • مدیر سایت ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۸:۲۵:۳۵

   سلام
   خیر . خودشون باید از تخم بیرون بیان

 • ابوالفضل ۱۰ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۰:۱۱

  سلام
  من دستگاه رو ساختم ولی هرکاری میکنم رطوبت بالای ۴۰ نمیره! چکار کنم؟

 • محمد امین ۹ آذر ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۷:۵۰

  باسلام من دستگاه روساختم ولی الان نمبتونم دمای اونو پایین بیارم برای روزهیجدم لطفاراهنمایی کنید

  • مدیر سایت ۱۰ آذر ۱۳۹۷ / ۸:۳۸:۵۱

   روی کارتون سوراخ ایجاد کنید.

 • Erfan ۱ آذر ۱۳۹۷ / ۱:۲۹:۴۵

  سلام ببخشید دماورطوبط برای تخم بلدرچین باید چقدر باشه

  • ناشناس ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ / ۸:۴۷:۲۴

   ن۸ک

 • ناشناس ۲۸ آبان ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۰:۵۱

  تشکر از رهنمایی تان دوست عزیز ابراهیم هستم از افغانستان میرسی

 • علیرضا ۲۵ آبان ۱۳۹۷ / ۱:۵۰:۳۸

  ببخشید مدیر سایت جواب بدید سریع لازم دارم میشه برای بلدرچین دستگاه کوچک تری بسازی باید لامپ چی بزنم بابام با یخچال درست کرد بعد از ۲۰ تخم ۷ تا رد اومد یکیش مرد ۶ مونده میشه تخم مرغ رو پشت یخچال یعنی موتور یخچال بگذاری چون من شنیدم میشه امتحان کن ضرر نداره

  • مدیر سایت ۲۶ آبان ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۹:۴۷

   هر چقدر دستگاه کوچیک تر باشه ، خوب طبیعی از لامپ کوچکتری استفاده کنید.
   متوجه قسمت دوم سوال شما نشدم.

 • محمد ۲۵ آبان ۱۳۹۷ / ۱:۳۱:۰۷

  سلام ببخشید من دستگاهو با کارتن ساختم اما دما بالاست روی ۴۴مونده چراغو خاموش میکنم میاد پایین چه کار کنم سابت بمونه روی ۳۷.۷درجه سانتیگراد
  ممنون از مدیر سایت

 • ناشناس ۲۵ آبان ۱۳۹۷ / ۱:۲۵:۵۰

  سلام ببخشید من دشگاهو ساختم اما دما بالاست چه کار کنم ؟؟؟ لطفا جواب بدید

  • مدیر سایت ۲۶ آبان ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۱:۴۱

   از ترموستات استفاده کنید.

 • جواد ۱۸ آبان ۱۳۹۷ / ۰:۴۹:۱۰

  سلام، وقت بخیر
  بابت توضیحات جامع و مفیدی که ارائه کردید ازتون ممنونم
  دو تا سوال دارم از محضرتون، اول این که آیا تخم مرغ ها رو باید خیلی آهسته چرخوند؟
  و دوم این که وقتی درب دستگاه رو باز میکنیم برای چرخوندن تخم مرغ ها، اون تغییر دما و رطوبت که ایجاد میشه، مشکلی به وجود نمیاره؟

  • مدیر سایت ۲۱ آبان ۱۳۹۷ / ۸:۵۷:۱۱

   سلام
   در مورد سوال اول شما ، بله بایست تخم ها را بسیار آهسته چرخش بدید.
   تغییر دما و رطوبت روی تخم های نطفه دار تاثیر میذاره ولی نه در چند دقیفه ، شما سعی کنید زمان رو در حداقل نگهدارید و نگران نباشید با چند دقیقه باز موندن درب اتفاقی نمی افته.

  • علیرضا ۲۵ آبان ۱۳۹۷ / ۱:۵۱:۲۷

   نه من میدونم یا تو

  • علی ۱۸ آذر ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۶:۱۶

   اره باید ارام باشد ……ن رطبوبت مشکلی نداره البته حداقل ۱۰ دیقه

 • علی ۱۶ آبان ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۴:۱۶

  ببخشید برای زیر تخم ها میتوان از کارتن شونه تخم مرغ ۳۶تایی استفاده کرد ممنون از اطلاعاتتان یا حق

  • مدیر سایت ۲۱ آبان ۱۳۹۷ / ۵:۲۹:۲۴

   بله

  • حمید ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ / ۶:۵۹:۳۷

   سلام حمید هستم من الان یه دستگاه درست کردم از کارتون یک لامپ و یه دماسنج و ظرف آب گذاشتم ایرادی نداره الان دما ۳۷راهنماییم کنید گفتن رطوبت سنج نمیخاد

 • علی ۱۵ آبان ۱۳۹۷ / ۵:۰۵:۱۰

  دستگاه جوجه کشی برای ۵۰تا تخم چند سانتی متر باید باشد ؟ واین دما که گفتین برای تخم جوجه خونگی است ؟ یا حق

  • مدیر سایت ۱۶ آبان ۱۳۹۷ / ۸:۲۵:۳۹

   هر چقدر از بزرگ بودن فضا جلوگیری کنید این به نفع شماست ، بهتر می تونید دما و رطوبت رو کنترل کنید. بهتر در نسبت مناسب مثلا ۵۰ * ۵۰ در نظر بگیرید. با ارتفاع ۴۰ سانت.

 • علی ۱۵ آبان ۱۳۹۷ / ۲:۱۹:۵۳

  سلام ببخشید پول برق چقدر میشود

  • مدیر سایت ۱۲ آذر ۱۳۹۷ / ۸:۵۸:۱۴

   سلام
   بایست خودتون اندازه گیری کنید.

  • ناشناس ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۰:۱۶:۳۶

   بستگی دارد

 • مهدی ۱۴ آبان ۱۳۹۷ / ۷:۵۷:۲۹

  با سلام
  باید از شما ک به این خوبی طرح خودتون رو به اشتراک گذاشتین تشکر کرد
  امیدوارم در تمام مراحل زندگی خداوند پشت و پناه شما باشه.
  اگه در کارتون کارآفرینی داشته باشید عالیه منظورم خرید جوجه ها به صورت تضمین شده اگه این کار رو بکنید منافعش رو خواهید دید.
  یاحق.

  • مدیر سایت ۱۵ آبان ۱۳۹۷ / ۸:۱۷:۴۹

   سلام
   از اینکه دیدگاه خودتون را در چکین دیوایس به اشتراک گذاشته اید سپاسگذاریم.
   بحث خرید جوجه ، در حال حاضر دور از سیاست های شرکت می باشد و متاسفانه زیر ساخت لازم برای این امر فراهم نیست.
   در صورت اجرای طرحی در این مورد اطلاع رسانی خواهد گردید.

 • محسن ۱۲ آبان ۱۳۹۷ / ۱:۰۶:۱۸

  سلام وقتتون بخیر
  ی سوال داشتم..
  من طبق آموزش هاتون پیش رفتم و الان همه چی روبراهه
  من ۹ آبان نزدیک ساعت ۱۲ ظهر بود تخم مرغا رو گذاشتم توی دستگاهی که درست کردم. ولی دما و رطوبتش دقیق نبود.یعنی مثلا دما بود ۳۴ و رطوبت بود ۴۶ درصد.
  تا شبش همینجوری بود.ولی بعدش سریع درست کردم الان نرمال ثابت نگهش داشتم دما ۳۷.۵ و رطوبت هم ۶۳ درصد.
  میخوام بپرسم بنظرتون توی اون چند ساعت اول برای تخم مرغا اتفاقی افتاده یا نه؟
  میترسم از بین رفته باشه..

  • مدیر سایت ۱۲ آبان ۱۳۹۷ / ۲:۲۱:۳۶

   سلام
   خیر نگران نباشید ، نباید اتفاق خاصی براشون بیفته .
   در نهایت امیدوارم که جوجه ها با موفقیت هچ بشند ، در صورتی که تمایل داشتید تجربه ساختتون رو به همراه عکس و فیلم برامون ارسال کنید تا در سایت به اسم خودتون درج کنیم.
   موفق باشید.

 • امیر ۱۰ آبان ۱۳۹۷ / ۹:۲۰:۴۹

  سلام تخم مرغ هارامیشودبادست چرخاند

  • مدیر سایت ۱۰ آبان ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۷:۳۰

   میتونید بچرخونید ، ولی خسته کننده است و میتونه در صورت فراموشی مشکل برای جنین ایجاد کنه

 • عباس ۱۷ مهر ۱۳۹۷ / ۸:۴۹:۱۷

  سلام ببخشین برای ساخت دستگاه ۲۰۰تایی ابعاد اون سیفولنت باید چند باشه واز چندتا لامپ چند ولتی استفاده کنم وزاویه ی چرخش در طول چهار مرتبه در روز چگونه باشه؟

 • مرتضی ۱۶ مهر ۱۳۹۷ / ۴:۰۹:۵۷

  ازمن رطوبتش رو ۸۰هست چطور پایین بیارم

  • مدیر سایت ۱۶ مهر ۱۳۹۷ / ۵:۰۵:۴۰

   ظرف اب رو خالی کنید ، آب داخل دستگاه رو کم کنید.
   تهویه رو بیشتر کنید.

 • طیبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۵:۰۱

  سلام به همگی
  من بدون ساختن دستگاه و خیلی خیلی راحت تمام تخم بلدرچین هامو جوجه کردم
  همه سالم و خوشگل
  یه کارتون کوچیک برداشتم تخم بلدرچین هامو توش چیدم
  یه ظرف اب هم کنارشون گذاشتم.یه لامپ هم به برق زدمو جعبه رو کنار لامپ قرار دادم.فقط فاصلش رو جوری تنظیم کردم که دما۳۷درجه یشه.روزی ۴بار هم تخم هارو میچرخوندم.همین
  هیچ پولی هم خرج نشد.همشونم جوجه شدن

  • محمد نورایی ۲۰ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۷:۰۸

   سلام تخم نطفه دار بلدرچین رو از کجا باید خرید

  • کارشناس وب سایت ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۹:۰۰:۵۲

   سعی کنید به صورت حضوری و از خود پرورش دهنده های بلدرچین خریداری کنید.

 • Morteza ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ / ۲:۵۴:۲۲

  سلام دوسال مهم اول برای ساخت دستگاه خونگی از سلیفون میشه استفاده کرد بهتره یا نه؟ودوم بالامپ صد آب موجود کم شد باید پر کرد …..

  • ققققق ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۴:۱۳

   س

  • عباس ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۶:۳۹

   سلام ارز ادب ببخشید دوباره مزاحم میشم میشه بجای کارتون از بطری استفادن کرد ولاپ من هم ۴۰ولت اشکالی نداره

 • ناشناس ۷ شهریور ۱۳۹۷ / ۴:۱۴:۰۱

  سلام یخدان یونولیتی رو از کجا تهیه کنم؟

 • امیر ۵ شهریور ۱۳۹۷ / ۲:۵۷:۵۰

  سلام میشه استفاده کرد ممنون

 • محمد ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ / ۱:۲۷:۱۷

  سلام من خودم یه دستگاه جوجه کشی ساختم فقط میخوام بدونم که وقتی مسافرتی یا جایی میریم باید چیکارش کنیم که تخما خراب نشن

  • ناشناس ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۶:۲۲

   من دستگاه جوجه کسی دست ساز ارزان میخواهم پایین ۳۰ هزار تومان کسی داشت زنگ بزن ۰۹۳۰۶۴۲۹۱۳۰

  • ناشناس ۲۶ تیر ۱۳۹۸ / ۰:۳۵:۰۶

   چند تا ظرف آب بزار که وقتی کم شدند آب ها اون ظرف ها باشه

 • مهدی ۸ مرداد ۱۳۹۷ / ۳:۳۱:۲۹

  ایا میتوان تخم ها را در کف روی کاه گذاشت اگه جواب بدین خوش حال میشم

  • m.bigham ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۲:۳۹

   بله میشه دقیقا شرایط مرغ مادر واسش شبیه سازی میشه

 • مهدی ۸ مرداد ۱۳۹۷ / ۳:۲۳:۳۷

  ایا میتوان تخم ها رادر ته جعبه روی کاه قرار داد؟

 • سیاوش ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ / ۷:۲۴:۳۵

  سلام ببخشید می شود از تخم بوقلمون هم استفاده کرد؟

  • m.bigham ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ / ۵:۲۸:۴۸

   اره ولی از اونجایی که تخم این پرنده قیمتی هستش و ارزش زیادی داره پیشنهاد نمیکنم

  • رضا ۱ مرداد ۱۳۹۷ / ۹:۲۲:۳۷

   می توان این دستگاه را برای تخم بلدر چین استفاده کرد

  • m.bigham ۲ مرداد ۱۳۹۷ / ۸:۱۷:۲۶

   بله شما با ساخت این دستگاه جوجه کشی قادر به جوجه کشی از بلدرچین خواهید بود

 • Ali ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ / ۷:۴۱:۴۴

  سلام من هر روز تخم مرغ ها رو از دستگاه بیرون می آوردم ببینم که تخم مرغ ها شکل گرفته است یا نه و در روز ۲۱ شکل نگرفت بنضر شما یعنی مشکل این بوده است

  • m.bigham ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ / ۹:۰۸:۵۰

   نطفه سنجی فقط یک بار باید صورت بگیره و اونم در روز ۷ تم هستش جابه جاییی مداوم تخم ها باعث میشه تخم ها به جوجه تبدیل نشن

 • علیرضا ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۰:۲۰

  سلام میشه از این دستگاه برای تخم طوطی استفاده کرد

  • m.bigham ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۱:۱۹:۴۳

   سلام
   از انجایی که برای جوجه کشی از طوطی به دستگاه جوجه کشی با سنسور های دقیق نیاز هست پیشنهاد نمیشود از دستگاه جوجه کشی دست ساز استفاده شود همچنین تخم نطفه دار طوطی خیلی گران است و صرفه اقتصادی ندارد پرورش همچین پرنده ای برای پرورش پرندگان زینتی پیشنهاد میشود از دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۶ استفاده شود

 • ناشناس ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ / ۱:۰۵:۱۹

  کجا میشه رطوبت سنج ساده ارزان پیدا کرد لطفا بگید بوشهر

  • احسان ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ / ۰:۱۳:۰۴

   سلام من تو دستگاهم ظرف اب گذاشتم ولی رطوبت از ۵۰ بالاتر نمیره

  • m.bigham ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ / ۳:۱۷:۲۱

   اختلاف زطوبت در حدود ۱۵ درجه خللی در فرایند جوجه کشی ایجاد نمیکند میتونید ظرف آّب رو به لامپ نزذیک کنید.

 • مسعود ۹ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۷:۵۴

  سلام میشه ازدماسنج چوبی هم استفاده کرد ؟یانه
  ازاین دماسنجاکه یه خط قرمزداره

  • m.bigham ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۷:۲۱

   سلام بله میشه استفاده کرد ولی بهتر بود از دما سنج الکلی برای ساخت دستگاه جوجه کشی استفاده بشه

 • محمدرضا ۳ خرداد ۱۳۹۷ / ۱:۱۱:۱۵

  ببخشید ایا بیرون اومدن جوجه بلدرچین از تخم مثل مرغ و ۲۱روز طول میکشه یا زود تر یا دور تر

 • korosh ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۱:۰۱:۵۱

  دوست عزیر اگر(دماورطوبت)سنج بالا یا پایین تر از اون چیزی که باید باشه نشون داد بعد چجوری باید دماورطوبت رو بالا یا پایین بیاریم با عوض کردن لامپ یا راه دیگه ای هست؟؟؟؟

  • مدیر سایت ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۸:۱۵:۱۷

   لامپ رو عوض کنید ، میزان آب رو افزایش یا کاهش بدید.

 • امید ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۷:۵۴:۰۳

  سلام اقا من چگونه می تونم این دستگاه و اتوماتیک کنم

 • Vahid ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۸:۳۵:۵۴

  سلام میشه بدنه رو با فویل عایق کنیم و استفاده از فن واسه گردش هوا لازمه یا ن. و اینمه بهتر نیست ی کارتن بین لامپ و تخمها گذاشت تا نور مستقیم تخمهارو خراب نکنه.

 • عباس ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۹:۲۱:۱۱

  تخم ها و آب باید روی تور باشه یا زیر تور

  • مدیر سایت ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۸:۰۶:۵۳

   تخم ها بایست روی تور باشند.
   آب تفاوتی ندارد.

  • محمد نورایی ۲۰ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۳:۵۰

   تخم ها روی تور اب زیر تور

 • عباس ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۹:۲۱:۱۱

  تخم ها و آب باید روی تور باشه یا زیر تور

  • سلام لامپ چند وات میشه استفاده کرد من با کارتون درست کردم ۱۹ دی ۱۳۹۷ / ۷:۰۷:۱۳

   مندر یک کارتون درست کردم لامپ چند وات لازمه

 • مهدی ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۹:۱۵:۵۶

  سلام درجه رطوبت باید چند باشه؟

  • مدیر سایت ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۸:۰۷:۲۵

   ۶۰ تا ۶۵ برای مرغ

 • سینا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱:۵۵:۴۶

  سلام من میخواستم بدونیم این دستگاه شما جنسش یونولیته ذوب نمیشه یا وقتی دستگاهو باز میکنید دما پایین میاد تخما خراب نمیشن

 • مجتبی ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۳:۲۹:۴۰

  رطوبت باید روی یک حالت خاص باشه؟

  • مدیر سایت ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۸:۱۵:۲۷

   متوجه منظور شما نشدم.

 • هدیه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۸:۰۸:۰۰

  ممنون از توضیحاتتون

  • ناشناس ۸ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۳:۲۶

   میشه شمارتونوبدید

 • جواد ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۹:۰۲:۲۴

  متن دیدگاه
  سلام
  واسه چرخوندن تخمها بدون باز کردن درب بدنه چه کار میشه کرد که دما رطوبت ثابت بمونه

  • مدیر سایت ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۸:۲۸:۴۵

   سلام
   میتونید از ایده دوست عزیزمون در این صفحه استفاده کنید.
   https://chicken-device.ir/making-incubator/

 • مریخی ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۴:۴۶:۲۰

  سلام . رطوبت باید روی چند باشه

  • مریخی ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۴:۴۸:۰۸

   دستگاه دماسنج و رطوبت سنج رو از چه مکانی باس تهیه کنیم ؟

  • مدیر سایت ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۸:۳۱:۱۹

   سلام
   با واحد فروش شرکت تماس بگیرید.

  • مدیر سایت ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۸:۳۱:۳۹

   سلام
   در مرغ بین ۶۰ تا ۶۵ درصد

 • ali ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۷:۵۷:۰۵

  ببخشید لامپ چهل ۴۰ وات میشه استفاده کدد

  • مدیر سایت ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱:۰۹:۵۹

   اگر دما رو تامین کنه بله می تونید استفاده کنید

 • milad ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۱:۳۴:۰۳

  سلام
  من یک دستگاه درست کردم مثل دستگاه های اتوماتیک است ولی باید با دست بچرخانم
  میشه بگین هر چند بار باید بچرخانم؟
  خواهش میکنم راهنماییم کنین

  • مدیر سایت ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۱:۲۲:۰۶

   سلام
   روزانه به طور معمول باید مرتبه هر چهار ساعت یک بار چرخش داشته باشید.

 • امیررضا ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۲:۲۶:۱۶

  باسلام
  من یک دستگاه جوجه کشی درست کردم
  وقتی که فن خاموشه رطوبت تا ۸۰%هم میرسه اما وقتی فن رو روشن میکنم رطوبت میاد پایین چیکارش کنم تا خوب بشه لطفا راهنمایی کنید

 • سجاد کلانتری ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۶:۴۵:۴۳

  سلاموتو رو خدا جواب بدین.
  من با کارتن دستگاه درست کردم و دما ۳۷.۵ ولی رطوبت ۵۰ درصده اصلا بالا نمیره با اینکه ظرف اب بیشتری گذاشتم.

  به نظر شما میتونم تو این شرایط از تخم ها جوجه کشی کنم؟

  • مدیر سایت ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۸:۱۶:۳۶

   سلام
   یک حوله رو خیس کنید و داخل دستگاه قرار بدید

  • مدیر سایت ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۸:۱۶:۵۷

   سلام
   یک حوله رو خیس کنید و داخل دستگاه قرار بدید و اگر تونستید از اسفنج هم می تونید استفاده کنید

 • احمد ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۳:۰۱:۵۷

  اگه دما سنج و رطوبت سنج نزارم به مشکل بر میخورم

  • مدیر سایت ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۳:۳۱:۱۶

   راندمان پایینی خواهید داشت

 • ناشناس ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۷:۴۵:۵۳

  سلام.ببخشید ابعاد جعبه برای جوجه کشی باید تقریبا چند باشه؟

 • امیر ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۹:۵۷

  چگونه رطوبت دستگاه را کنترل کنیم مثلاً کم یا زیاد

  • مدیر سایت ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۶:۳۲

   با کم یا زیاد کردن آب

 • سپهر ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۰:۱۵:۳۸

  سلام. ایرادی داره اگه موتور دستگاه جوجه کشی که ساختم هر ۵ دقیقه بچرخه ؟ برای تخم مرغا اشکالی ایچاد می کنه ؟

  • مدیر سایت ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۸:۲۱

   سلام
   استاندارد چرخش دستگاه جوجه کشی ۶ مرتبه در ۲۴ ساعت به صورت ۱۸۰ درجه می باشد ( ۴۵ درجه رفت به بالا ، ۴۵ برگشت به حالت اول | ۴۵ درجه رفت به پایین ، ۴۵ درجه برگشت به حالت اول ) در غیر این صورت راندمان درصدی مشکل خواهد داشت.

 • سپهر ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ / ۹:۰۲:۴۵

  اگه‌ موتور دستگاه جوجه کشی دست سازم هر ۵ دقیقه یک بار بچرخه آیا برای تخم مرغا مشکلی پیش میاد ؟

  • مدیر سایت ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۸:۰۳

   پاسخ داده شد

  • مهدی ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۰:۲۱

   خیلی بد بود

 • ناشناس ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ / ۴:۱۶:۳۶

  برای خرید دمت سنج کجا باید بردیم و لامپ و جا لامپی چادری باشه

 • وحید ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ / ۳:۳۰:۰۱

  عالی بود

  • علی رضا ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۶:۰۳:۰۶

   روز بیست و یکم شد پس چرا
   در نمیان تخم ها نتفه دار هستند رگ های خونی هم تو تخم ها جریان پیدا کررده

 • علي ممنون ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ / ۴:۴۱:۵۰

  خوبه ممنون

 • ابوالفضل ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ / ۱۰:۱۷:۱۱

  میشه از تخم بلدرچین هم استفاده کرد

  • مدیر سایت ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۴:۱۳

   بله میتونید برای جوجه کشی از بلدرچین هم استفاده کنید.

 • Armin ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ / ۱:۴۳:۳۵

  سلام
  این دستگاه برای تخم بلدرچینم میشه؟

  • مدیر سایت ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۲:۱۳

   سلام
   بله می تونید استفاده کنید.

 • Armin ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ / ۰:۳۰:۳۳

  ببخشید با تخم بلدرچین هم میشه؟

  • مدیر سایت ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ / ۱۰:۵۸:۴۰

   بله می تونید استفاده کنید.

 • Armin ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ / ۰:۲۹:۳۶

  به نظرتون با تخم بلدرچین هم میشه؟

 • علیرضا ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ / ۲:۲۷:۰۱

  سلام خیلی ببخشید یونانیت می شود توضیح بدید چیه و هر چند ساعت تخم مرغ ها را دور بدیم با تشکر

 • علیرضا ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۵:۵۹

  سلام
  دستگاه برای بلدرچین هم جواب میده؟؟

  • مدیر سایت ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ / ۸:۵۸:۰۹

   سلام
   با راندکان متوسط بله جواب می ده.

 • یاسن ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ / ۲:۵۹:۵۳

  حتما باید دماسنج باشه؟؟؟؟

  • مدیر سایت ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ / ۵:۱۸:۲۱

   باشه بهتر

 • رضا عباس زاده ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ / ۱:۵۸:۲۴

  با سلام دستگاه من خونه گی است و وقتی شب میخوام بخوابم چطور باید تخم هارو بچر خونم

  • مدیر سایت ۱۹ فروردین ۱۳۹۷ / ۲:۱۸:۵۸

   سلام
   کار خاصی نمیشه کرد باید از محصول اتوماتیک استفاده کنید.

 • رضا ۱۲ فروردین ۱۳۹۷ / ۳:۱۹:۱۳

  سلام من با آکواریوم درست کردم به نظرتون جواب میده

 • امیر مهدی ۹ فروردین ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۰:۰۶

  سلام برای چرخاندن تخم مرغ در راباز میکنیم اشکال هم بوجود میاید

  • مدیر سایت ۹ فروردین ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۸:۳۰

   سلام
   سریع باید این کار رو انجام بدید

 • ارش ۶ فروردین ۱۳۹۷ / ۶:۱۵:۵۵

  چرا اکثر جوجها خروس میشن و چه باید کرد که مرغ بشن؟

  • مدیر سایت ۶ فروردین ۱۳۹۷ / ۸:۴۷:۳۱

   این برمیگرده به محلی که تخم های نطفه دار رو تهیه می کنید.بایست نسبت در گله رعایت بشه و عوامل دیگر

 • ramin ۲ فروردین ۱۳۹۷ / ۴:۵۴:۰۲

  سلام شرمنده این دستگاه تخم غاز رو میتونه جوجه کنه

  • مدیر سایت ۴ فروردین ۱۳۹۷ / ۱۲:۱۷:۳۸

   سلام
   احتمالش خیلی کمه

 • امیر ۲۵ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۶:۵۶

  سلام. در روز های آخر تخم مرغی که در دستگاه جوجه کشی است دما چقدر باید باشه وهنگام آمدن جوجه مرغ از تخم دما باد چقدر باشه.

  • مدیر سایت ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ / ۸:۴۲:۲۷

   سلام
   دمای دستگاه ۳۷.۲ و دمای نگهداری جوجه ۳۷ درجه بایست باشد.

  • البی ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۲:۳۰:۳۵

   عدل

 • محمد رضا ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ / ۹:۳۳:۲۲

  باسلام.
  سایز جعبه چگونه باید باشد

 • امیر ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ / ۷:۰۱:۴۴

  سلام بهترین دما چند است

  • مدیر سایت ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ / ۸:۱۳:۵۳

   سلام
   ۳۷.۲

 • علی ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۰:۴۸:۰۱

  سلام
  میشه طول و عرض وارتفاعو دقیق بگین واینکه لامپ چند وات باشه کفایت میکنه؟

 • مهدی ۸ اسفند ۱۳۹۶ / ۹:۵۰:۲۹

  ببخشید توی زمستون هم اینکار رو میشه کرد ؟؟

  • مدیر سایت ۹ اسفند ۱۳۹۶ / ۸:۲۸:۴۱

   سلام
   بله.

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۲:۳۰

   بله مثال گلخونه. که تو هر فصلی میشه میوه کشت کرد.
   @hardmo. ایدی تلگرامم. هر سوالی بنده در خدمتم. یک بار خودم درست کردم.خوشحال میشم کمکتون کنم

 • حسین ۶ اسفند ۱۳۹۶ / ۱:۱۰:۲۰

  سلام.برای کارتون چی توز چند ظرف آب خوبه
  کمی از دستگاه شما بزرگتره برای تخم بلدرچین

  • مهدی ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۵۴:۳۵

   بیا تلگرام همه چیزو از صفر برات تو ضیح بدم ایدیم@hardmo

   هرکس هم خواست بیاد یادش بدم

  • مدیر سایت ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ / ۸:۱۱:۴۶

   چه قدر خوب میشد آموزش خودتون رو برامون ارسال کنید تا به اسم خودتون رو سایت قرار بگیره و همه استفاده کنند.

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۶:۱۵

   چشم
   بیا تلگرامم براتون کامل با توضیحات میدم
   دستگاهی که بتونه هچ خیلی خوبی داشته باشه.واقعا خوشحال میشم .بیاد تلگراممم
   @hardmo

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۴:۱۰

   یک ضرف اب
   هرچه ظرف بزرگتر رطوبت بیشتر
   ایدی تلگرامم. @hardmo. خوشحال میشم کمکتون کنم. با تشکر از مدیر سایت

 • امیر ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / ۵:۱۶:۴۸

  در روز چند بار باید تخم ها را بچرخانیم

  • مدیر سایت ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / ۵:۱۹:۵۱

   در حالت اتوماتیک حداقل شش مرتبه ولی اگر نتونستید به صورت دستی این تعداد چرخش رو داشته باشید حداقل ۳ ۴ مرتبه چرخش در روز رو بدید.

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۷:۴۰

   دستی هر ۴تا۶بار

   ایدی تلگرامم. @hardmo. خوشحال میشم کمکتون کنم. با تشکر از مدیر سایت

  • امیر ۵ شهریور ۱۳۹۷ / ۲:۵۶:۴۶

   ۲بار

 • Esmat ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ / ۷:۲۰:۱۸

  سلام شما تا به حال از اين دستگاه از چه نوع پرنده ايي جوجه كشي كرديد؟!؟؟

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۹:۱۳

   بلدر چین_مرغ_اردک
   عکساش هم هست البته من فقط مرغ
   بقیه دوستانم بلدر چین واردک
   عکساشو بیا بدم
   ایدی تلگرامم. @hardmo. خوشحال میشم کمکتون کنم. با تشکر از مدیر سایت

 • رضا ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ / ۴:۵۸:۱۵

  سلام به دوستان و مدیر محترم سایت این دستگاه همه چیش خوبه فقط اگه بشه یه فکری برای چرخش اتوماتیک تخم ها بکنید خیلی عالی میشه چون در هر روز اگه بخوایم حداقل پنج بار درب جعبه رو باز کنیم و ببندیم دما و رطوبت دستگاه به هم میخوره و به نظر من مشکل زیادی برای تخم ها به وجود میاد
  با تشکر

  • رهام خیری ۴ اسفند ۱۳۹۶ / ۱:۲۴:۵۴

   سلام خدمت شما
   میتونید یک میله زیر قب وصل کنید که قاب حال لغزان داشته بعد به قاب یه آرمیچر قدرت(سرعت بسیاری پایینی دارن)وصل منین
   من خودم توی مدرسه یه دستگاه ۳۰۰ عددی تمام اتوماتیک ساختم
   اما خرجش زیاد شد (حدود ۲ ملیون تومن)

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۲۰:۵۶

   اونم راهی داره. می تونی. نیمه اتوماتیک یا اتوماتیکشو دزست کنی.که بستگی به هزینه خودت داره.مثل الا کلنگ. توضیحات بیشتر تلگرام
   ایدی تلگرامم. @hardmo. خوشحال میشم کمکتون کنم. با تشکر از مدیر سایت

 • رحمت ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ / ۴:۳۰:۰۷

  سلام،ببخشید درمورد این دستگاه که گفتین طریقه قرار دادن تخمها تو جعبه بایدبه چه صورتی باشه ونحوه چرخش چگونه صورت میگیره؟ممنون

  • مدیر سایت ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ / ۹:۲۶:۵۲

   سلام
   تخم ها رو کف دستگاه بچینید و چرخش تخم ها باید روزی حداقل ۵ مرتبه صورت بگیره

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۲۱:۵۵

   میتونید نیمه اتوماتیک هم درست کنید که درب دستگاه باز وبسته نشه
   ایدی تلگرامم. @hardmo. خوشحال میشم کمکتون کنم. با تشکر از مدیر سایت

 • متین ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ / ۴:۵۴:۰۳

  سلام خوب بود فقط اگه امکانش هست اموزش سات اون آبخوریه و دان خوریه هم بزارید ممنون

 • مهرشاد ۸ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۱:۳۶:۵۲

  فایده این چهار چوب وتور فلزی چیه

  • مدیر سایت ۹ بهمن ۱۳۹۶ / ۹:۰۶:۱۲

   به عنوان سبد هچ استفاده میشه در دورانی که جوجه ها می خوان از تخم در بیان

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۲۲:۵۵

   میتونید از سبد میوه استفاده کنید.
   ایدی تلگرامم. @hardmo. خوشحال میشم کمکتون کنم. با تشکر از مدیر سایت

 • مهرشاد ۸ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۱:۰۳:۳۴

  ببخشید اگر رطوبت سنج نباشه چکرکنم

  • مدیر سایت ۹ بهمن ۱۳۹۶ / ۹:۰۸:۰۶

   برای جوجه کشی بهتر نیاز به رطوبت سنج ، در صورت نبودن رطوبت سنج چون نمیدونید دقیق رطوبت چقدر ممکن تخم ها دچار مشکل بشند.

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۲۶:۰۲

   بدون نبود رطوبت سنج هم تخما حتما در میان فقط مشکلش اینه جوجه کیفیت کمتری داره
   ایدی تلگرامم. @hardmo. خوشحال میشم کمکتون کنم. با تشکر از مدیر سایت

 • مهرشاد ۸ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۰:۴۸:۱۷

  اگر عرتفا ۱۱ طول ۳۴ عرض۲۲ باشه لامپ جند ولت میخواد وبجای یو نو لیت کرتن باشه اشکال داره

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۲۷:۱۵

   لامپ صد خوبه
   مشکل کارتون اینه تو رطوبت از هم میپاشه ولی یک کاری هست اگه بکنی اینطوری نمیشه
   ایدی تلگرامم. @hardmo. خوشحال میشم کمکتون کنم. با تشکر از مدیر سایت

 • SANHAN ۵ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۲:۵۲:۴۱

  سلام بببخشید طبق نصویر لامپتون کوچیکه میشه بگید باید چند وات باشه

  • مدیر سایت ۷ بهمن ۱۳۹۶ / ۸:۲۲:۱۸

   سلام
   لامپ صد وات کفایت میکنه.

  • علیرضا ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ / ۳:۲۷:۴۹

   عالیه

 • ابوالفضل ۲۹ دی ۱۳۹۶ / ۱۲:۰۹:۵۱

  قیمت دیمر حدود چند تا چند تومانه و ارتفاع ،طول و عرض جعبه باید حدود چند تا چند باشه

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۲۹:۱۶

   یخدان n7
   بگیرید این سایزش بود
   ایدی تلگرامم. @hardmo. خوشحال میشم کمکتون کنم. با تشکر از مدیر سایت

 • Ali ۹ دی ۱۳۹۶ / ۱۱:۲۴:۵۳

  سلام

  این جعبه چند در چند هستش ?؟

  • مدیر سایت ۹ دی ۱۳۹۶ / ۱۱:۲۹:۲۳

   سلام
   اندازه مهم نیست و لازم نیست دقیق باشه ولی بهتر حدودا یک متر در یک متر باشه یا کوچیکتر

  • ﺑﻬﺰاﺩ ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ / ۱:۵۹:۲۸

   اﮔﺮ ﻛﺎﺭﺗﻮﻥ ﺑﺰاﺭﻳﻢ اﺷﻜﺎﻟﻲ ﺩاﺭﻩ

  • ﺑﻬﺰاﺩ ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۱:۰۸:۴۹

   ﺭﻃﻮﺏ ﺳﻨﺞ ﻭﺩﻣﺎﺳﻨﺞ ﺣﺘﻤﺎ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺰاﺭﻡ ﻣﻬﻤﻪ ﻳﺎ ﻧﻪ

  • مدیر سایت ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ / ۱:۱۶:۱۷

   بله مهمه

  • حسین ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ / ۳:۰۵:۱۸

   سلام چند درصد از تخم مرغ ها جوجه میشن

  • مهدی ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ / ۳:۲۶:۴۸

   مال من از ۱۸تا ۱۵تاش جوجه شدن

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۳۳:۰۹

   دماسنج حتما
   رطوبت سنج. به کیفیت جوجه هات خیلی خیلی کمک میکنه
   واگرنه بدون رطوبت سنج هم در میان ولی کیفیت جوجه یکروزه پایینه
   ایدی تلگرامم. @hardmo. خوشحال میشم کمکتون کنم. با تشکر از مدیر سایت

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۳۲:۰۵

   نه اشکال نداره تو رطوبت دووم نمیاره یک کازی هست یکنی حل میشه
   ایدی تلگرامم. @hardmo. خوشحال میشم کمکتون کنم. با تشکر از مدیر سایت

  • ﺑﻬﺰاﺩ ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ / ۲:۰۲:۳۹

   ﺑﺒﺨﺸﻴﺪاﺯﻛﺎﺭﺗﻮﻥ ﻣﻴﺸﻪ اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﺮﺩ

  • مهدی ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۱:۳۰:۴۸

   نه اشکالی نداره ها عیبش تو رطوبت دووم نمیاره. ولیکن یک کاری هست بکنی کاری نمیشه
   ایدی تلگرامم. @hardmo. خوشحال میشم کمکتون کنم. با تشکر از مدیر سایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.