ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی با ۱۵ هزار تومان در یک ساعت

690

ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی :

شاید شما هم مثل من در یک روستا زندگی می کنید و چند مرغ و اردک در خانه روستایی شما وجود دارد که دوست دارید از آنها جوجه کشی کنید.

شاید هم به عنوان یک تحقیق علمی از روی حس کنجکاوی یا یک تکلیف مدرسه تصمیم به ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی گرفته اید.

وقتی برای اولین بار ایده داشتن یک دستگاه جوجه کشی به سرم زد تصمیم گرفتم از بازار یک ماشین جوجه کشی خریداری کنم و دست به کار شدم.

اول از همه در گوگل به دنبال گروه های تولید کننده دستگاه جوجه کشی گشتم نمونه های زیادی وجود داره مثلا دستگاه جوجه کشی حرفه ای یک ماشین جوجه کشی عالی به حساب میاد یا دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت مناسبی داره ولی خوب آخر همه گشتن های من به اینجا ختم شد که خرید ماشین جوجه کشی برای من ایده خوبی نیست چرا که تهیه آن از لحاظ مالی برایم مقدور نیست. پس تصمیم گرفتم یک دستگاه جوجه کشی خانگی برای خودم بسازم.

وقتی در اینترنت دنبال آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی گشتم ، آموزش جالبی پیدا نکردم و مطئنم که شما هم مثل من نا امید شده بودید.

ولی نگران نباشید من دست به ساخت یک ماشین جوجه کشی خانگی کاملا ساده زدم و با آن تخم های نطفه دار مرغ را جوجه کشی کردم.

در این آموزش می خوام تجربه خودم با شما به اشتراک بذارم.

نکته : اگر شما هم تصمیم به ساخت دستگاه جوجه کشی گرفته اید می توانید آموزش ساخت به همراه عکس ماشین جوجه کشی ساخت خودتان را برای ما ارسال نمایید تا با نام خودتان روی سایت قرار گیرید.

 

اول از همه باید بگم این دستگاه جوجه کشی که من ساختم کمتر از ۱۵ هزار تومان هزینه اش شده و حدودا هم یک ساعت وقت براش گذاشتم.
میدونم شما می تونید بهتر از این رو بسازید پس سعی خودتون رو بکنید. می دانم به نظر کار مشکلی می آید ولی بعد اگر دست بکار شوید خواهید دید که چقدر راحت و آسان است.

مرحله اول ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : آماده سازی وسایل مورد نیاز

آماده سازی وسایل مورد نیاز

برای ساخت دستگاه جوجه کشی نیاز داریم به :

 1. یک جعبه از جنس یونولیت یا کارتون : برای بدنه یا محفظه دستگاه .
 2. یک سرپیچ لامپ یک لامپ رشته ای معمولی: جهت تامین کردن حرارت و ثایت ماندن آن.
 3. چند تکه چوب : برای ایجاد یک چهار چوب مناسب مانند تصویر.
 4. یک توری فلزی به همراه یک طلق شفاف : از مقاومت مناسبی برخوردارند و قادر به نگه داشتن چند تخم و ظرف آب و غذا میباشد.
 5. دماسنج با رطوبت سنج : یکی از موارد بسیار مهم است . برای سنجیدن دمای دستگاه از ان استفاده می شود.
 6. فنجان کوچک برای نگه داشتن آب : به عنوان منبع آب برای دستگاه خانگی.
 7. مقداری چسب : برای ثابت نگه داشتن مواد

توجه کنید برای انجام این کار باید کمی حوصله داشته باشید..

یک توجه ویژه : بیشتر وسایلی که بالا نوشتم رو من داشتم و نیاز به خریدش نبود شاید اگر شما بخواهید همه وسایل رو خرید کنید از ۱۵هزار تومان کمی بیشتر بشه پس اگه ساخت دستگاه جوجه کشی کمی هزینه اش بیشتر شد نگران نشید.

مرحله دوم ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : ساخت چهار چوب مناسب دستگاه جوجه کشی

ساخت چهار چوب مناسب جوجه کشی
ساخت چهار چوب مناسب جوجه کشی

برای داخل جعبه یونولیت خودمون باید یک چهار چوب بسازیم ، طبق تصویر عمل کنید و داخل جعبه را اندازه گیری کنید و به همان اندازه این چهار چوب رو آماده کنید.

دقت کنید که ارتفاع رو طوری تنظیم کنید که بتوان به داخل جعبه به راحتی ظرف آب ، تخم مرغ های نطفه دار ، لامپ و … را قرار داد.

مرحله سوم ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : اضافه کردن توری فلزی به قاب برای نگه داشتن تخم ها و وسایل

اضافه کردن توری فلزی به قاب
اضافه کردن توری فلزی به قاب

 

حالا که قاب رو ساختید باید توری فلزی رو به قاب میخ کنیم تا محکم سر جاش کشیده بشه .

توجه کنید که حتما نباید از توری فلزی استفاده کنید ، من از توری فلزی استفاده کردم چون اول اینکه دم دستم بود دوم اینکه مقاومت خوبی داره و می تونه چند تا تخم مرغ و ظرف آب راحت نگه داره.

 

ساخت ماشین جوجه کشی

مثل عکس توری فلزی رو به قاب دستگاه جوجه کشی محکم کنید.

مرحله چهارم ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : اضافه کردن لامپ برای تامین حرارت

اضافه کردن لامپ

مانند تصویر یک سوراخ کوچک به اندازه سرپیچ لامپ روی جعبه یونولیت خودتون اضافه کنید ، دقت کنید این سوراخ باید دقیقا اندازه باشد بزرگ باشه لامپ از داخلش می افته و باعث بروز مشکل می شه .

ارتفاع محل قرار گیری لامپ باید طوری باشه که گرما یونولیت پایین ، بالا و پشت لامپ رو نسوزونه ، سرپیچ رو داخل سوراخ قرار بدید و لامپ رو در محلش محکم کنید.

لامپ دستگاه جوجه کشی

بهتر است تست کنید و ببینید که لامپ کار می کند یا نه.

مرحله پنجم ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : اضاف کردن دو سوراخ برای تهویه ماشین جوجه کشی

اضاف کردن دو سوراخ برای تهیه ماشین جوجه کشی

همون طور که در تصویر می بنید دو سوراخ باید در کناره جعبه یونولیت ایجاد کنید.

این سوراخ های برای ایجاد گردش هوا در داخل دستگاه جوجه کشی هستند و اسیژن داخل داستگاه را تامین می کنند.

مهم است بدانید که تخم نطفه دار در داخل دستگاه برای رشد و زنده ماندن جنین به اکسیژن کافی نیاز دارد و در صورت تامین نشدن تخم ها از بین خواهند رفت.

مرحله ششم ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : آماده سازی و به کار گیری دستگاه برای جوجه کشی

مرحله ششم و نهایی از ساخت دستگاه جوجه شی خانگی
مرحله ششم و نهایی از ساخت دستگاه جوجه شی خانگی

در مرحله آخر ظرف آب رو اضافه کنید و لامپ را روشن کنید ، رطوبت سنج و دما سنجی که در مرحله اول اماده کردید رو داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید.

چند ساعتی صبر کنید و تخم های نطفه دار رو داخل دستگاه قرار دهید.

دما در داخل دستگاه جوجه کشی برای تخم های نطفه دار مرغ باید حدود ۳۷.۲ درجه باشد ، به عبارت دیگر بین ۳۷ درجه تا ۳۸ درجه مناسب است، میزان رطوبت در داخل دستگاه بین ۵۵ تا ۶۵ مناسب میباشد.

چند ساعتی صبر کنید و تخم ها را در دمای اتاق قرار دهید. همزمان دستگاه را به کار بیندازید تا دما و رطوبت تنظیم بشه و بعد تخم های نطفه دار رو داخل دستگاه قرار دهید.

مرحله ضروری (اختیاری)

ساخت پنجربه برای دیدن داخل دستگاه جوجه کشی خانگی
ساخت پنجربه برای دیدن داخل دستگاه جوجه کشی خانگی

این مرحله اختیاری ولی پیشنهاد میشه انجام بدید.

چون اگه پنجره درست نکنید ، هی میخواید درب دستگاه بر دارید تا ببینید چه خبره ، و اینجوری دما و رطوبت قاطی میشه و تخم ها از دست میرن پس بهتر یک درب درست کنید و خیال خودتون رو راحت کنید.

برای ساخت درب یونولیت بالایی رو مثل عکس ببرید با چسب طلق شفاف رو که در مرحله اول گفته بودم رو به یونولیت بچسبونید.

با این کار یک پنجره دارید که داخل دستگاه رو می تونید باهاش ببنید.

فقط این پنجره رو زیاد بزرگ نکنید ، یک پنجره کوچیک هم کفایت می کنه.

جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی خانگی
جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی خانگی
دماسنج و رطوبت سنج
دماسنج و رطوبت سنج

چند نکته در مورد ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی :

ساخت ماشین جوجه کشی خانگی کار آسونیه ولی قسمتش سختش تنظیم درست دما و رطوبت در طول ۲۱ روز جوجه کشی از مرغ است ، چند تا نکته میگم امیدوارم بتونه برای شما مفید باشه :

 • نکته اول اینکه واقعا انتظار نداشته باشید یک دستگاه جوجه کشی ساده مثل همین که ساختیم کیفیت یک دستگاه جوجه کشی کارخانه ای رو داشته باشه ، پس کمی انتظار خودتون رو کم کنید.
 • نکته دوم اینکه با اینکه جوجه های مرغ مقاومت خوبی دارند ولی باید دما تنظیم بشه همون طور که گفتم دمای مناسب بین ۳۷ تا ۳۸ درجه سانتیگراد در مدل ما به همین خاطر دقت کنید.
 • نکته سوم : می تونید سوراخ های روی درب دستگاه باز کنید که باهاش دما رو تنظیم کنید یعنی با پوشوندن و باز کردن سوراخ ها دمای داخل دستگاه رو کم و زیاد کنید.
 • نکته چهارم : می تونید یک دیمر یا ترموستات بخرید تا فرایند دما رو اتوماتیک کنید این دستگاه با تنظیم دمای مورد نیاز ، لامپ رو خاموش و روشن میکنه تا دما تنظیم بشه.
 • نکته پنجم : تخم ها رو طوری قرار دهید که زیاد نزدیک لامپ نباشند تا حرارت مستقیم اونارو از بین نبره.
 • نکته ششم : در مورد رطوبت توجه کنید که در سه روز آخر جوجه کشی که بهش دوران هچر میگن ۵ تا ۱۰ درصد رطوبت رو افزایش بدید با اضافه کردن آب بیشتر به ظرف آب.
 • نکته هفتم : باید توجه کنید که تخم های نطفه دار برای تبدیل شدن به جوجه باید روزی چند بار چرخش داده بشن تا جنین به دیواره تخم نچسبه ، برای اینکار روزی ۴ بار تخم ها رو مقداری چرخش بدید.
 • شب ها که دیگه نمیشه کاریش کرد پس قبل خواب یک بار چرخش بدید و بعد بخوابید.

یک مشکل بزرگ که دلیل بر پایین امدن راندمان دستگاه شده و همچنین کار شما را سخت می کند اتوماتیک نبودن دستگاه جوجه کشی است.

برای ساخت دستگاه جوجه کشی چه ابزاری مورد نیاز است ؟

با توجه به هدف شما برای ساخت دستگاه جوجه کشی ابزارهای مختلفی میتوان به دستگاه اضافه کرد. برای مشاهده لوازم مورد نیاز میتوانید به صفحه تجهیزات دستگاه جوجه کشی مراجعه کنید .

قیمت تمام شده برای ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی چقدر است ؟

قیمت با توجه به لوازم در نظر گرفته شده می باشد. از ساده ترین دستگاه با قیمتی زیر ۱۰۰ هزار تومان تا دستگاه های پیشرفته با قیمت های بالا می توان ساخت .

چرخش تخم ها در دستگاه جوجه کشی دست ساز به چه صورت است ؟

امکان چرخاندن تخم ها هم به صورت دستی و هم تعبیه ی ابزاری به منظور چرخش مکانیکی تخم ها از بیرون محفظه ی دستگاه وجود دارد که با توجه به نوع ساخت دستگاه متفاوت می باشد.

موفق باشید.

In order to do a proper incubation , using an incubator is necessary these days. Incubating from rare and expensive eggs need some time and it is complicated. Using an incubator is the best possible way. But it can be very expensive for some people. Make your home incubator. It is really easy and cheap.

دانلود فایل PDF مطلب : آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

ویدیو جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی خانگی ساخته شده


در این مرحله ساخت دستگاه جوجه کشی ما به پایان رسید.ولی همیشه دیدن نمونه های بیشتر می تواند منجر به آگاهی و تولید ایده های بهتر شود. بر همین اساس یک ویدیو ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی از کانال یوتیوب UK Here We Grow برای شما به صورت متن و زیر نویس روان فارسی آماده کرده ایم که می توانید با مشاهده آن ایده های جدیدی کسب نمایید.پیشنهاد میکنیم به هیچ وجه این ویدیو را از دست ندهید.

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی به صورت قدم به قدم

ساخت دستگاه جوجه کشی برای هر کسی لذت بخش و خوشایند خواهد بود اما به شرطی که در طراحی و ساخت آن تمام اصول و قواعد را رعایت نماید، به عنوان مثال در ساخت دستگاه جوجه کشی باید نوع بدنه را طوری انتخاب کنید که کمترین تبادل دمایی را با محیط بیرون داشته باشد، پس نتیجه می گیریم که استفاده از یونولیت (پلی استایرن) عاقلانه تر از کارتون یا مقوا خواهد بود یا اینکه وجود سیستم تامین دما و رطوبت و چرخش در دستگاه لازم خواهد بود، اما نحوه پیاده سازی این سیستم ها راهکار ها و فوت و فن های خاص خود را دارند که در این مقاله به صورت قدم به قدم و مرحله به مرحله آموزش داده خواهد شد پیشنهاد می کنیم حتما ادامه مقاله را دنبال کنید.

این نوشته از یک ویدیوی آموزشی برگرفته شده است، که شخص مورد نظر یک دستگاه جوجه کشی را از ۶ الی ۷ سال پیش ساخته و همچنان در حال استفاده از آن است و با استفاده از این دستگاه دست ساز توانسته به درصد هچ بالایی نیز برسد. در این ویدیو شخص ۳۰ عدد از تخم های نطفه دار مرغ های خود را برای تست جوجه کشی آماده کرده است.

ویدیو آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با زیر نویس فارسی

دانلود مستقیم با کیفیت خوب | دانلود مستقیم ویدیو با کیفیت پایین | مشاهده در سرویس اشتراک ویدیو EIG-SHOP

مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت دستگاه جوجه کشی

۱- یونولیت (پلی استایرن)

برای شروع حتما باید یک جعبه یونولیتی پیدا کنید، زیرا یونولیت تا حد زیادی از هدر رفت دما و رطوبت جلوگیری خواهد کرد. هر چه جعبه یونولیت شما ضخیم تر باشد، بهتر خواهد شد چون هم مقاومت بالایی در برابر ضربه خواهد داشت و هم تا حد زیادی از تبادل دما و رطوبت جلوگیری خواهد نمود. اطلاعات بیشتر ( بدنه مناسب برای دستگاه جوجه کشی )

۲- شیشه یا طلق شیشه ای

از این طلق برای ساخت پنجره دستگاه استفاده خواهیم کرد، زیرا در هر دستگاه جوجه کشی وجود پنجره لازم است تا روند جوجه کشی را بدون باز کردن درب دستگاه تحت نظر داشته باشیم.

۳- نوار چسب

برا چسباندن شیشه (همان طلق) به یونولیت استفاده خواهیم کرد، زیرا امکان خروج گرما و رطوبت از کناره های شیشه وجود خواهد داشت بنابراین باید توسط نوار چسب کاملا عایق بندی شود.

۴- فن کامپیوتر

برای انجام عمل تهویه در دستگاه جوجه کشی باید از یک فن کامپیوتر مناسب استفاده کنید.

۵- برد تنظیم و کنترل دما

شما می توانید برد مخصوصی را برای تنظیم و کنترل دمای دستگاه بسازید و یا سفارش ساخت آن را بدهید، برد استفاده شده در این دستگاه ابتدا المنت ها را روشن خواهد ساخت، به محض داغ شدن المنت ها، فن تعبیه شده در بالای برد شروع به کار خواهد نمود و گرمای تولیدی را در سراسر محفظه دستگاه پخش خواهد نمود. تمامی این مراحل توسط برد به صورت خودکار انجام می شود.

۶- المنت های سرامیکی

برای تولید گرمای مورد نیاز دستگاه از این المنت ها استفاده خواهد شد، در فروشگاه های لوازم الکترونیکی می توانید نمونه های آنها را پیدا کنید.

۷- موتور ساعت دیواری

شما از این موتور برای چرخش خودکار شانه ها استفاده خواهید کرد. موتور ساعت دیواری با یک دور در دقیقه کار خواهد کرد. البته می توانید از یک آرمیچر معمولی نیز استفاده کنید، اما برای کنترل چرخش آرمیچر باید سرعت چرخش آن را توسط برد تعریف کنید، این مورد کاملا به سلیقه شما بستگی خواهد داشت.

۸- صفحه چوبی یا پلاستیکی برای تامین رطوبت

همانند ویدیو از یک چارچوب چوبی یا پلاستیکی برای قرار دادن ظرف آب زیر آن و تخم ها روی آن استفاده خواهید کرد. ایده ساخت چارچوب ها کاملا سلیقه ای می باشد و طرح دلخواه خود را می توانید پیاده سازی کنید.

۹- شانه های تخم

از یک شانه چوبی یا پلاستیکی برای قرارگیری تخم ها در لابه لای آن استفاده خواهید کرد، هم چنین انتهای این شانه به موتور چرخش متصل خواهد شد، همانند ویدیو می توانید شانه چوبی یا پلاستیکی مورد نظر خود را بسازید.

۱۰- ظرف آب

برای تهیه ظرف آب به راحتی می توانید از ظرف های یکبار مصرف غذا استفاده کنید، هنگام ساخت صفحه زیرین دستگاه به این نکته توجه کنید که ظرف آب باید کاملا در زیر صفحه قرار بگیرد و هیچ گونه فشاری بر روی آنها وارد نشود.

۱۱- شارژر لپ تاپ

از شارژر لپ تاپ برای تامین برق مورد نیاز دستگاه استفاده خواهید کرد، دقت کنید که اگر از برق مستقیم استفاده کنید احتمال خطر آفرینی دستگاه و آتش سوزی آن بالا خواهد رفت، زیرا شما یک دستگاه کاملا غیر استاندارد خواهید ساخت و محیط داخل دستگاه به شدت مرطوب خواهد شد و هر لحظه احتمال جرقه و آتش سوزی در دستگاه وجود خواهد داشت. بنابراین توصیه میشود حتما از یک آداپتور استفاده نمایید، همانطور که می دانید آداپتورها برق ۲۲۰ ولت را به ۱۲ ولت بی خطر تبدیل میکنند.

برای شروع ساخت دستگاه مطابق با ویدیو عمل کنید و تمامی مراحل گفته شده را انجام دهید. اگر احساس می کنید توانایی تامین قطعات معرفی شده در دستگاه را ندارید می توانید از قطعات جایگزین استفاده کنید، مثلا به جای استفاده از المنت های سرامیکی می توانید از المنت های نسوز استفاده کنید که گروه صنعتی اسکندری در دستگاه های خود از آنها استفاده می کند یا به جای استفاده از موتور ساعت می توانید ترنر های مخصوص دستگاه های جوجه کشی را تهیه نمایید که ۱ دور در دقیقه کار می کنند. برای ساخت مدار تنظیم زمان چرخش فن و شروع به کار المنت ها می توانید از یک فرد متخصص در زمینه ساخت برد های الکترونیکی کمک بگیرید و یا ساخت ان را به همان فرد بسپارید.

در صورت وجود هرگونه سوال، پیشنهاد یا انتقاد می توانید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
690 نظرات
 1. فرزانه می گوید

  سلامو قت بخیر. من میخوام این دستگاه رو درست کنم. الان که زمستان هست باید در چه جایی قرار بدیم دستگاه رو و دما باید چند درجه باشه؟ من جعبه ی یونولیتی رو ندارم به جاش میشه از کارتن محکم و مقاوم استفاده کرد؟ لطفا سریع جوابمو بدین لطفا🙏🙏🙏🙏🙏

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله میشه
   باید دستگاه رو داخل اتاق قرار بدید دمای اتاق باید ۲۵ الی ۲۷ درجه باشه
   دمای داخل دستگاه هم باید ۳۷ درجه باشه

 2. علی اصغر می گوید

  سلام… دستگاه من رطوبت سنج نداره…تخم مرغ گذاشتم پس از ده روز معاینه نطفه سنجی کردم…دیدم نطفه داره ولی بعد از ۲۱رور جوجه ها در نیومدن …علت چیست؟؟؟….ممنون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   برای تبدیل شدن به موقع تخم به جوجه حتما باید از دماسنج و رطوبت سنج استفاده کنید
   کم بودن رطوبت باعث سفتی پوسته و در نتیجه مردن جوجه داخل تخم میشه

 3. مهدی می گوید

  سلام من میخوام فقط از گرمای لامپ استفاده کنم یعنی به تخمای دستگاه نور نخوره بنظرتون چطوری میتونم این کارو انجام بدم.

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بین تخم ها و لامپ یک لایه کارتون ضخیم قرار بدید اما کارتون باید فاصله زیادی از لامپ داشته باشد تا دچار اتش سوزی نشود.

 4. علی می گوید

  سلام ی سوال داشتم میشه بجای لامپ معمولی از لامپ ال ای دی استفاده کرد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   سلام خیر
   لامپ های led گرما تولید نمی کنند و هدف اصلی ما از لامپ های رشته ای تولید گرماست. در واقع به گرمای ان نیاز داریم نه به نور ان

 5. علیرضا می گوید

  سلام دستتون درد نکنه عالی بود من با این روش درستش کردم خوب بود عالی

  1. ادمین می گوید

   سلام
   موفق باشید

 6. امیر می گوید

  سالام من با لامپ صد وات هستم راهی نیست که دما پاین بیاد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   یا باید از لامپ کوچکتر استفاده کنید و یا از جعبه بزرگتر که دارای فن تهویه هم باشد.

 7. نیما می گوید

  سلام خسته نباشید
  جناب من برای دستگاهم یک لامپ صد وات وصل کردم ولی دمام خیلی میاد بالا میاد رو ۴۲دیمرم وصل کردم ولی با اینکه رو کم دمام میاد بالا چکار کنم باید
  بعدشم من دوتا فن وصل کردن ولی با برق ضعیف شارژر ۶یا۷ولتی اشکالی ندارد و اینکه جفتشو روشن باشه یا که یکیش کافی

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از لامپ رشته ای ۴۰ وات استفاده کنید

 8. سینا می گوید

  سلام من یه لامپ صد وات رشته ای وصل کردم ولی دمام از ۴۲پایین تر نمیاد دیمر هم داره دستگاه و اینکه من وقتی صورتم نزدیک دستگاه میبرم انگار یکم به خشک یعنی رطوبتم نامیزون و چه کار کنم دمام پایین بیاد
  و اینکه من دوتا فن وصل کردم اشکال ندارد جفتشو روشن باشه یا یک دونش کافی فن ها هم به آدابتور ۵و۶وات وصلت فک میکنم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از لامپ ۴۰ وات استفاده کنید و ظرف اب رو زیر لامپ قرار بدید

 9. نیما می گوید

  سلام میخواستم بدونم فن بیست چهار ساعتها روشن باشه نمیسوزه فن سی‌پی‌یو نصب کردم واینکه دما تا چند بیاد خوبه و چطور میشه یک در برای چرخاندن تخم ها درست کرد که دما فوری خارج نشه

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   نه فن سی پی یو با دوام است.
   دما باید بین ۳۷ الی ۳۷.۵ باشه
   برای چرخاندن تخم ها باید میله ای رو به شانه تخم ها وصل کنید و از بیرون انها را بچرخانید تا نیازی به باز کردن درب دستگاه نباشه

 10. ملینا می گوید

  سلام من می‌خوام این دستگاه رو درست کنم فقط نمیدونم که من برای جریآن هوا می تونم سوراخ های ایجاد کنم آخه درستگاه تهویه هوا رو ندارم و دومی این است که برای تخم فنچ میشه این دستگاه درست کرد یانه و لامپ هم حتی باید رنگش زرد باشه و من در گوشیم بر نامه روطوبت سنج و دما سنج نصب کردم اگه با گوشی اندازه بگیرم موردی ندارد
  وممنون میشم جواب بدیدی

  1. ادمین می گوید

   سلام
   وجود سوراخ میتونه مفید باشه هم در تهویه و هم در رطوبت
   اما نمیتونه جایگزین فن باشه ، فن وجودش بسیار لازم هست ، هم برای گردش هوا و هم برای رطوبت
   رنگ لامپ زیاد مهم نیست ، گرمایی که ایجاد میکنه مهمه
   رطوبت سنج و دماسنج گوشی مناسب نخواهد بود ، چرا که بر اساس اطلاعات ماهواره ای دما و رطوبت محل رو میده ، گوشی خودش سنسور دما و رطوبت نداره ، اگرم سنسور داشته باشه ، سنسور دما هست و امکان اینکه سنسور رطوبت داشته باشه بسیار بسیار ناچیزه ! بهتره از دماسنج معمولی و رطوبت سنج معمولی استفاده کنید .

 11. سامان می گوید

  سلام ایسودا چجوری درست کردی با لامپ چن وات

 12. سامان می گوید

  سلام ادیسا دستگاه رو چجوری درست کردی

 13. سینا می گوید

  سلام ببخشید شما میگین برای طوطی پایین ولی میشه بگید چند درصد احتمالش هست یا نه اصلا امکان داره واینکه اگه میشه یک سایت یا یک شخصی رو معرفی کنید که بتونه کمک کنه
  ممنون از سایت خوبتون

  1. ادمین می گوید

   سلام
   مشخصا که نمیشه درصدی گفت چون شما شخصا هم اقدام به ساخت دو دستگاه جوجه کشی مثل هم کنید اختلاف ۵۰ درصدی در راندمان خواهند داشت ! به طور کلی امکان تشخیص این مورد در دستگاه های دست ساز امکان پذیر نیست
   شدنش میشه ولی تخم این پرنده ها حساسه ، گردش ، دما ، رطوبت و تهویه باید بسیار دقیق باشه ، اگه دقیق نباشه نطفه به سرعت از بین میره
   اگه بتونید چنین دستگاهی تولید کنید ، مشخصا موفق میشید

 14. نیما می گوید

  س ممنون از سایت خوبتون من چند تا سوال داشتم
  ۱فن به چه سمتی باشه خوبه هوا رو قشنگ ‌میچرخونه و چطور وسلش کنم
  ۲من قبلا جوجه کشی رو بدون رطوبت سنج انجام دادم و موفق شدم ۳ تا جوجه گرفتم چطور دقیق تر رطوبت بفهمم
  ۳میخواستم بدونم امکان گرفتن جوجه طوطی با دستگاه خونگی به طوری که دما و رطوبت اوکی باشه هست یا صفر درصد یا امکان داره موفق شدم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   سلام
   فن رو طوری نصب کنید که هوا را به سمت بیرون انتقال بدهد و در طرف دیگر جعبه نیز چند تا سوراخ کوچک قرار بدید تا هوای تازه را به داخل بکشد.
   برای تعیین دقیق رطوبت بهتر که یک ظرف اب را در داخل جعبه قرار بدید و یک رطوبت سنج دیجیتالی نیز در داخل ان قرار داده شود.
   جوجه کشی از طوطی ها سخته و با دستگاه دست ساز احتمال موفقیت پایین

 15. ابوالفضل می گوید

  سلام من یه دستگاه جوجه کشی درست کردم لامپ ۴۰واتدما خیلی میره بالا میشه۴۲ اامپ ۵۰وات بزارم دما خیلی میاد پایین لامپ چند وات خوبه

  1. ادمین می گوید

   سلام
   انتخاب نوع لامپ بسته به شرایط محیط نگهداری و بدنه ی دستگاه و اندازه و … داره
   لامپ ۴۰ وات دما خیلی میره بالا ۴۲ تا لامپ ۵۰ وات میخواید بزارید !!؟ بیشتر توضیح بدید تا راهنمایی کنم ، متوجه کاری که انجام دادید نشدم

 16. سینا می گوید

  سلام علیکم لامپ صد وات تو دستگاه گزاشتم بنظرتون ده ساعت روشن باشه نمیسوزه

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بله امکان سوختن لامپ وجود داره که بستگی به کیفیت اون داره ، استفاده از ترموستات میتونه در این مورد کمک کننده باشه

 17. ناشناس می گوید

  سلام هر روز در دستگاه باز کنم تخم ها بچرخونم مشکلی نیست

  1. ادمین می گوید

   سلام
   با توجه به دستساز بودن دستگاه امکان کاهش راندمان زیاد هست
   برای اینکار میتونید ابتکار بزنید و شرایطی رو فراهم کنید که از خارج دستگاه هم بشه تخم هارو چرخوند ، عکس های موجود رو مشاهده کنید

 18. آیسودا می گوید

  اقا دمتون گرم پارسال از ۸تا تخم ۶تا جوجه دراومد امسال ۱۶تا گذاشتیم بینیم چی میشه چون رطوبت سنج نداریم ظرف آب بزرگ گذاشتیم کنار ظرف دیواره کارتن رو سوراخ سوراخ مردیم تا رطوبت اوکی باشه دماهم ۳۷/۵هس

  1. ادمین می گوید

   سلام
   آفرین بر شما ، با تجربه هایی که هر ساله بدست میارید در این کار موفق تر هم خواهید شد

 19. ارسلان قاسمی می گوید

  سلام من دستگاه رو درسک کردم ولی هر روز چراغ می سوزه واو رو عوض میکنم چراغ ۷۰ وات است لطفا کمکم کنید

  1. ادمین می گوید

   سلام
   شاید در سیم کشی اشتباهی رخ داده یا سرپیچ مناسب نیست
   این مورد رو باید از برق کارها بپرسید تا رفع کنن

 20. بی نام می گوید

  سلام هرچند روز یک بار تخم مرغ هارو برگردونیم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   روزی ۴ تا ۵ بار
   هر چقدر بیشتر بهتر (به صورتی که برنامه ریزی شده باشه) در دستگاه های صنعتی و پیشرفته ، تخم ها در هر ساعت یک دور کامل میچرخن با سرعت بسیار کم

 21. امیررضا می گوید

  لطفا فیلم ساختن رابزارید ممنون

  1. ادمین می گوید

   سلام
   فعلا امکان ساخت فیلم وجود ندارد
   آموزش کامل هست و هر جا سوال داشتید بپرسید راهنمایی میکنیم

 22. Aylin می گوید

  درجوجه کشی خانگی رطوبت تخم کبک ۱۸تا۳۷درجه بالانمی رود درسته یا نه؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   رطوبت ۱۸ درجه !؟ نه جانم با این شرایط جوجه نمیده باید رطوبت رو ببری بالا

 23. ایمان می گوید

  سلام ببخشید چرخاندن تخم مرغها رو از چندمین روز باید شروعکرد؟؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   از همون روز اول باید شروع کرد و تا روز اول هچ باید ادامه داد

 24. Melika می گوید

  سلام خواستم بپرسم برای اینکه بخوام رطوبت مناسب رو بدون رطوبت سنج داشته باشم جدولی هست که بدونم توی دمای مورد نظر چه میزان آبی میتونه رطوبت مورد نظرو ایجاد کنه؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   نه به این صورت نمیشه اندازه گیری کرد مگر اینکه محیط خلا باشه !!! که در اون حالت هم باید اول رطوبت مشخص بشه !
   بدون هیچ اطلاعی از رطوبت نمیشه تنظیمات صحیح رو اعمال کرد.
   اما
   میتونید به صورت نسبی از رطوبت محیط کمک بگیرید ولی دقت جوجه کشی شما دقیق نخواهد بود .
   برای مثال الان دما در شهر رشت ۲۹ و رطوبت ۶۰ درصد هست . برای ستر مرغ باید دما رو ببرید روی ۳۷ که رطوبت کم میشه و در نتیجه باید رطوبت رو با ظرف اب ایجاد کنید . در طول شبانه روز هم رطوبت و دمای محیطی تغییر میکنه

   جدول دما و رطوبت جوجه کشی از طیور

 25. پویا می گوید

  امروز ۲۳روزه چرا تخم مرغ ها در دستگاه جوجه کشی ،جوجه نشده ایا دستگاه جوجه کشی ساده واقعی است یا نه ممنون

  1. ادمین می گوید

   سلام
   چند بار این سوال رو تکرار کردید ک دستگاه جوجه کشی ساده واقعی هست یا نه ، منظورتون از این کلمه چیه ؟ توضیح بدید تا بگم

   اینکه پرنده ها جوجه نشدن دلایل مختلفی داره ، تنظیم نبودن دما ، رطوبت ، تهویه مناسب ، چرخش نامناسب ، ضعف در تخم نطفه دار

 26. سبحان می گوید

  ایا میشه از فروشگاه های اینتر نتی تخم نطفه دار خرید

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بهتره هیچ وقت از هیچ فروشگاه اینترنتی اقدام به خرید تخم نطفه دار نکنید

 27. امیرحسین رستمی می گوید

  سلام من خیلی دنبال دستگاه رطوبت سنج میگردم ولی هیچ جایی دستگاه رطوبت سنج نداره

  1. ادمین می گوید

   سلام
   این دستگاه رو میتونید در فروشگاه های لوازم پزشکی به راحتی پیدا کنید
   همینطور میتونید با شماره ی زیر تماس بگیرید تا براتون ارسال بشه :
   ۰۹۱۴۳۴۰۳۴۶۳ مهندس محمودی

 28. سبحان می گوید

  سلام وقتی که تخم را شکستم جوجه بود ولی مرده وبا زردی ومی خواستم که بدون جعبه یونولیتی از کجا باید گیر بیاورم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بازار میتونید پیدا کنید ، جای مشخصی برای فروش نداره

 29. سبحان می گوید

  سلام من روز بیست یکم وجوجه از تخم بیرون نیومده ایا اگه خودم با احتیاط بشکونم مشکلی پیش میاد یا نطفه سنجی لطفاً زود جواب بدین

  1. ادمین می گوید

   سلام
   الان که دیگه نطفه نیست نطفه سنجی نشون بده
   بشکونید ببینید چی هست ، رشد کرده نکرده ، به امکان زیاد این دوره از جوجه کشی شما با شکست مواجه شده ، دلایل رو پیدا کنید و دوره ی جدید رو با رفع مشکلات شروع کنید
   دقت کنید که تخم نطفه دار رو از یک فروشنده نخرید ، مثلا ۱۰ تا تخم میزارید ، از ۲ یا ۳ فروشنده تخم ها رو تهیه کنید و علامت بزنید تا سری بعد اقدام به خرید تخم مناسب کنید

 30. یاسین می گوید

  سلام من ابعاد دستگاهم اینه
  ارتفاع ۳۲س عرض ۳۸س طول۴۶س
  مجبور شدم برای پایین اوردن دما سوراخ ایجاد کنم ابعاد سوراخ ها اینه سمت راست لامپ
  ۴در۸ ۵در۸ ۹در۴ ۹در۷ ۱۳در۳
  سمت چپ لامپ
  ۹در۷ ۱۳در۳ ۱۶در۵
  رو به روی لامپ
  ۸در۸
  سقف
  ۴ تا سوراخ در ابعاد ۳در۳
  دماش رو تنضیم کردم اما به دلیل تغیرات دمایی در هوا دمای دستگاهم تغیر میکنه مثلاً وقتی زهره دما بالا هست و وقتی شبه پایین
  چیکارش کنم سوراخ هارم که میبندم دما بالاست
  واینکه رطوبتش رو هر کاری میکنم درست نمیشه حتا ۱۱ درصد هم نمیشه ایا ممکنه از سوراخ ها خارج بشه لطفاً یک راهی ارائه بدین که سوراخ ایجاد نکنم ولی دما رو درست کنم یا کمتر سوراخ ایجاد کنم تا رطوبت خارج نشه
  لامپ من ۶۰ وات پر مصرف

  1. ادمین می گوید

   سلام
   به نظر من تعداد سوراخ هایی که قرار دادید زیاده
   اینکه دما تغییر میکنه طبیعی هست و شما باید از اینکار جلوگیری کنید ، یا هوای محیط رو کنترل کنید ، یا خودتون به صورت دستی دما رو تغییر بدید و یا اینکه از ترموستات استفاده کنید که دما رو اتومات تنظیم کنه
   جعبه رو با ورق گالوانیزه بپوشونید ، داخلشو ، تا اگه قوطی هست رطوبت جذب بدنه نشه
   دما رو هم میگید که تنظیم کردید
   یه کاری هم که میشه کرد ، اینه که از یه فن کامپیوتر کوچیک بین لامپ و ظرف آب استفاده کنید ، به گونه ای که باد از طرف لامپ به سمت ظرف آب پرتاب بشه

 31. یاسین می گوید

  سلام با رطوبت سنج دیجیتالی و بله مطمئن نیستم درست باشه اما وقتی تو یه جاییش میزاری رطوبتش رو نشون میده
  به نظر شما احتمالش هست که چون سوراخ زیاد زدم رطوبت خارج بشه البته سوراخ ها را تو نیمه بالایی زدم بعضی از سوراخ ها ۲در۳ هست
  یه ۷ ۸ تا سوراخی زدم تا دماش رو درست کردم

  1. ادمین می گوید

   بستگی به ابعاد دستگاه میشه سوراخ هارو بررسی کرد
   ولی در کل با یک رطوبت سنج دیگه هم تست کنید ، نمیشه تغییرات رو اعمال کنید و اصلا فرقی نکنه

 32. یاسین می گوید

  سلام ببخشید من همون طور که گفتیید لامپ ۶۰ وات پر مصرف گذاشتم رطوبتش باز هم حتا ۱ درصدم افزایش نیافت
  حالا رطوبتش به کنار دماش رو هرکار میکنم از ۳۹ درجه پایین نمیاد
  با اینکه کلی سوراخ بزرگ وکوچیک ایجاد کردم که دما پایین بیاد اما نمییاد
  و اینکه اصلاً رطوبت برای چیه
  لطفاً سریعتر جواب بدید
  ممنون از سایت خوبتون

  1. ادمین می گوید

   سلام
   یاسین جان رطوبت رو با چی اندازه میگیری ؟ مطمئنی رطوبت سنجت درست کار میکنه ؟
   رطوبت هم در فرایند تبدیل نطفه به جوجه مورد نیاز هست و هم در فرایند خروج جوجه از تخم . رطوبت تخم رو نرم میکنه تا جوجه بتونه اونو بشکونه و بیرون بیاد

 33. امیرحسین رستمی می گوید

  سلام ببخشی میشه به جای تور آهنی از براده چوب استفاده کرد

  1. ادمین می گوید

   سلام
   این دستگاه ها دست ساز هست ، پس هر مدلی که دلتون بخواد میتونید توش اضافه کنید
   با تجربه میتونید این موارد رو تست کنید و بیشتر یاد بگیرید
   در مورد براده چوب یه نکته ای که هست ، به نظر من رطوبت رو جذب میکنه و ممکنه ایجاد خشکی بشه

 34. یاسین می گوید

  سلام ببخشید
  من دستگاه را درست کردم اما دماش رو تنظیم اما رطوبتش رو هر کاری میکنم از ۱۰ درصد تکونم نمیخوره با اینکه سه تا کاسه آب گذاشتم
  لامپمم ۱۵ وات شمعیه

  1. ادمین می گوید

   سلام
   عزیز دل من تو اموزش نوشتم دو تا لامپ ۱۰۰ وات پرمصرف ! اونوقت شما با یدونه لامپ ۱۵ وات اونم شمعی میخواید رطوبت ایجاد بشه !!! دما هم که تنظیم شده به خاطر شرایط دمایی تابستان هست وگرنه لامپ ۱۵ وات خودشم نمیتونه گرم کنه چه برسه به محیط پیرامون !
   حداقل از لامپ های ۵۰ وات پرمصرف استفاده کنید . اون گرما باید به آب برخورد کنه و اون رو به بخار تبدیل کنه

 35. الیاس می گوید

  سلام ببخشید من دستگاهو درست کردم وقتی لامپ خاموشه رطوبت تا ۷۰ هم میاد ولی وقتی لامپو روشن میکنم رطوبت از ۴۵ بالاتر نمیره چکار کنم لطفا کمک کنید

  1. ادمین می گوید

   سلام
   این به دلیل ایجاد خشکی توسط لامپ هست
   ظرف آبی که گذاشتید رو نزدیک به لامپ کنید و مجددا تست کنید
   لامپی هم که استفاده میکنید بیش از حد قوی نباشه (نسبت به اندازه ی جعبه متناسب باشه)

 36. ناشناس می گوید

  سلام قیمت مادرمصنوعی جوجه مرغ چند

  1. ادمین می گوید

   سلام
   برای دریافت قیمت و مشاوره ی خرید با شماره ی زیر تماس بگیرید :
   ۰۹۱۴۴۴۸۵۵۹۰ مهندس علیزاده

   تلگرام و واتس اپ هم میتونید پیغام بدید

  2. امیرحسین رستمی می گوید

   سلام رطوبت سنج حتما واجب هستش

   1. ادمین می گوید

    سلام
    سنجش رطوبت برای تنظیم دقیق اون واجب هست
    اگه میتونید بدون رطوبت سنج میزان رطوبت دستگاه رو تشخیص بدید ، لازم نیست !

 37. محمد جواد می گوید

  سلام
  من برای چرخاندن تخم مرغ چند میله وارد دستگاه کردم و تخم مرغ ها را رویش قرار دادم و وقتی میله را میچرخانم تخم مرغ هم می چرخه
  وقت اگه لامپی که لقب گرفته مادر مصنوعی جوجه کشی دیگه دماسنج و رطوبت سنج نمیخواد

  1. ادمین می گوید

   سلام
   مادر مصنوعی دما ایجاد میکنه
   رطوبت سنج و دماسنج مقادیر دما و رطوبت رو اندازه گیری می کنن و بهتون میگن که دما بالا هست یا پایین !
   ارتباطی با وجود مادر مصنوعی ندارن

 38. سبحان می گوید

  سلاممی خواستم بدونم که ساخت دستگاه جوجه کشی با بطری میشه یا نه جواب میده

  1. ادمین می گوید

   سلام
   با بطری ؟! بطری چی ؟!

  2. سبحان می گوید

   ایا میشه با بطری اب یا مخزن ابسرد کن دستگاه جوجه کشی درست کرد

   1. ادمین می گوید

    سلام
    با بطری آب ؟! مخزن آب منظورتونه
    تو ساخت هر وسیله ای خلاقیت میتونه باعث بوجود آوردن شرایط مختلفی بشه
    اینکه شما بتونید همچین کار کنید بستگی به توانایی های خودتون داره
    باید در تامین هوای لازم (تهویه) و امکان کنترل دما تحقیق کنید
    من چون همچین چیزی درس نکردم نمیتونم دقیق راهنمایی کنم

 39. سجاد زارع می گوید

  سلام.
  از لامپ استفاده کنم بهتره یا از المنت؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   اگه امکان کنترل جریان و دما در المنت رو داشته باشید المنت بهتره چون کنترل دماش آسانتر و دقیقتره

 40. حسین می گوید

  سلام برای جوجه کشی یونولیت خوبه یا کارتن من نمیخام هزینه اضافی بدم از کارتن استفاده میکنم و از داخل عایقش میکنم با زر ورق و روی زر ورق یونولیت نازک میچسبونم میشه

  1. ادمین می گوید

   شدنش که با کاغذم میشه درست کرد ، مهم اینه که شرایط بهینه رو توش ایجاد کنید ، کاررتن به خودی خود رطوبت رو جذب میکنه ، باید چک کنید و ببینید ایا زرورق جلوی اینکار رو خواهد گرفت یا خیر

 41. یاسین می گوید

  سلام ببخشید آیا میتوان بدون لامپ مادر مصنوعی بعد از اینکه جوجه ها از تخم در آمده بودند زندشون نگه داشت

  و اینکه لامپ مادر مصنوعی تقریباً چند درجه حرارت ایجاد می‌کند
  میشه یه راهی بگین که بجای لامپ مادر از یک چیز دیگر استفاده کرد چون گران است

  لطفا همه‌ی کار هایی که باید بعد از در آمدن جوجه از تخم رو بادقت و جزئیات کامل توضیح دهید

  ممنون از سایت بسیار عالیتان

  1. ادمین می گوید

   سلام
   شدنش که میشه ! اما توصیه شده که از مادرمصنوعی استفاده بشه
   نوری که مادر مصنوعی به پرنده ها می تابونه ، فقط برای گرم کردنشون نیست و چون نوری از جنس اینفرارد هست و الودگی های محیطی و مضر برای پرنده رو از بین میبره
   درجه حرارت با توجه به نوع لامپ خریداری شده متفاوت هست
   مطالعه ی مقالات زیر رو بهتون پیشنهاد میکنم :

   نگهداری جوجه ها در هفته اول
   مراقبت جوجه یک روزه | دو هفته ی اول

 42. ادریس می گوید

  من یکی ساختیم ولی برای چر خواندن تخم باید درب
  ماشینو باز و بسته کنم به خخم ها آسیب که نمی زنه

  1. ادمین می گوید

   سلام
   دلیل پایین بودن راندمان دستگاه های دستساز همینه
   برای افزایش راندمان میتونید یه خروجی درست کنید و از قسمت بیرون دستگاه اقدام به گردوندن تخم ها کنید
   در این صورت تخم ها باید روی چیزی شبیه شانه قرار داشته باشن
   روش چرخش دستگاها های بریان مرغ رو در نظر بگیرید ، اونایی که دستی هستن و از بیرون چرخونده میشن ، چیزی شبیه اون باید درس کنید

 43. Mohsen می گوید

  سلام چطکری رطوبت رو تو دوره هچر افزایش بدم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   با نزدیک کردن لامپ به ظرف آب
   و یا قرار دادن فن بین لامپ و ظرف آب

 44. یاسین می گوید

  ببخشید جوجه بلدرچین که تازه به دنیا آمدن چند ساعت باید داخل دستگاه باشه و مرغ باید چند ساعت داخل دستگاه باشه
  و آیا در این زمان که تازه بدنیا اومدن و باید داخل دستگاه دستگاه باید درش بسته باشه یا باز

  1. ادمین می گوید

   سلام
   به طور کلی وقتی جوجه ها از تخم بیرون میان، کمی بدنشون خیس هست ، بهتره اجازه بدید ۸ ساعت زمان بگذره بعد جوجه رو از دستگاه خارج کنید
   دقت کنید که هر ۸ ساعت در دستگاه رو باز کنید تا رطوبت دستگاه کاهش شدید نداشته باشه و از باز و بسته کردن مکرر درب دستگاه خودداری کنید
   همینطور پرنده ها به دلیل خیس بودن ، بعد از خروج از دستگاه باید زیر نور مادر مصنوعی قرار بگیرند

 45. یاسین می گوید

  ببخشید من می خواهم یک دانه رطوبت سنج بخرم اما پدرم میگوید نباید بخری او میگوید او می گوید اگر رطوبت لازم است پس مرغ چگونه در گرما تخمهایش جوجه می شوند
  به نظر شما چگونه قانعش کنم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   رطوبت سنج وسیله ای برای اندازه گیری رطوبت هست ، خودش رطوبت تولید نمیکنه ! رطوبت رو باید به وسیله ی ظرف آب تولید کنید
   مرغ مادر هم از رطوبت بدن خودش برای جوجه کشی از تخمهاش استفاده میکنه، اگه مرغ رو زمان کرچی ببینید و به پرهای زیر بدنش دست بزنید متوجه میشید !

   فرض کنید که ماشین دارید و میخواید بنزین بزنید ، وقتی که نمیدونید چقدر بنزین تو باک دارید ، چطور میخواید بنزین بزنید ؟ با باک خالی میتونید برید سفر ؟! اگه وسط راه بنزین تموم شد اونوقت میخواید چیکار کنید ؟!
   دستگاه جوجه کشی هم همین شرایط رو داره ، اگه نتونید رطوبت رو درست اندازه گیری کنید ، درصد بالایی از تخم ها تلف خواهند شد ،چون پوسته ی تخم سفته ، و شما میزان رطوبت رو نمیدونید چقدره که افزایش یا کاهشش بدید ، جوجه نمیتونه پوسته رو بشکونه و داخل تخم تلف میشه
   میتونید تست کنید !

 46. مهدی می گوید

  سلام ببخشید تو دوره هچر من رطوبتو هرکاری میکنم بالاتر از ۶۶ نمیره کارتن دیگه خیس شده چکار کنم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   با این شرایط به مشکل خواهید خورد ، کارتن رو طوری بپوشونید که خیس نشه !
   لامپ رو هم به ظرف آب نزدیکتر کنید ، در صورت نیاز از فن استفاده کنید

 47. حسین نیکوفر می گوید

  سلام من از کجا میتونم ترموستات رو تو تبریز با هزینه کم بخرم از کجا میپرسی میگن۲۰۰هزار تومان

  1. ادمین می گوید

   ترموستات ها دارای سنسور هستن ، هر چقدر سنسور دقیقتر باشه قیمتش میره بالاتر
   هر چقدر سنسور ضعیفتر باشه قیمت پایین کارایی پاییین
   همینطور لوازم برقی ها خودشون هم ترموستات های اروزن قیمت درس میکنن ، میتونید برید و ازشون بخواید براتون درس کنن
   ولی دقت داشته باشید که ترموستات رو در محیط مرطوب استفاده خواهید کرد

 48. یاسین می گوید

  سلام ببخشید آیا میشه بدون رطوبت سنج یا ترموستات جوجه کشی کرد
  و در سه روز آخر چجوری باید رطوبت هوا رو تغییر داد
  و آیا رطوبت لازم برای تخم بلدرچین با مرغ فرق میکند و اگر فرق میکند چند درجه است
  و آیا میشه به جای جعبه یونولیتی از کارتونی استفاده کرد که دور داخلش و پایین و بالاش ورقه آلمینیوم چسبیده باشه
  و به نظر شما لامپ ۶۰وات شمعی برای کارتونی در چه ابعادی مناسب است
  و میشه بدون اندازه گیری درجه رطوبت جوجه کشی کرد و اگر میشه چند درصد احتمال داره سالم در بیان

  ممنون از سایت خوبتون

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بدون رطوبت سنج که از نظر شدن میشه ! ولی اینکه چطور میخواید رطوبت رو تنظیم کنید و اصلا چطور قراره متوجه بشید رطوبت چنده جای سوال داره !! اگه نتونید رطوبت رو اندازه بگیرید مشخصا میزان تغییرش رو هم نمیتونید اعمال کنید !
   ترموستات خیر ، نیازی نیست ، بیشتر برای عملکرد اتوماتیک و بدون مشکل ترموستات پیشنهاد میشه
   رطوبت رو با استفاده از نزدیک کردن ظرف آب به لامپ و یا قرار دادن فن بین این دو میتونید افزایش بدید
   جعبه هر مدلی باشه میشه ، فرقی نداره ، شما باید شرایط دما و رطوبت رو با توجه به اون جعبه انتخاب کردید تنظیم کنید
   لامپ ۶۰ وات شمعی خیر ! ۱۰۰ وات پرمصرف نیازه ، شمعی فایده ای نداره
   در مورد اندازه گیری درجه رطوبت هم توضیح دادم بالا ، نمیشه گفت چند درصد سالم میمونن یا خیر ، اگه دستگاه بی نقص باشه ۱۰۰ درصد سالمن ، اگر نقص داشته باشه بین ۰ تا ۱۰۰ !
   برای دما و رطوبت مورد نیاز پرنده ها هم به لینک زیر برید :
   جدول دما و رطوبت جوجه کشی

 49. یاسین می گوید

  ببخشید چند میلی لیتر آب باید در کاسه ریخت و لامپ
  ۶۰ وات پرمصرف برای کارتون در چه ابعادی مناسب است و کاسه آب را در چه فاصله ای از لامپ باید گذاشت

  1. ادمین می گوید

   سلام
   عزیز دل در دستگاه های دست ساز این مواردی که گفتید به دقت بررسی نمیشه و بر اساس تجربه ی شخص و تست و آزمون های مختلف محل مناسب پیدا میشه
   بدین صورت که باید با دستگاه رطوبت سنج و دما سنج محیط دستگاه مرتب بررسی بشه تا مکان دقیق قطعات مشخص بشه
   اینکه چقدر اب بریزید زیاد مهم نیست ، نصفه پر کنید ظرفو ، ۶۰ وات پرمصرف منظورتون شمعی هست ؟ شمعی به نظرم نتونه دمای مناسب رو ایجاد کنه ، ۱۰۰ وات رشته ای بهتره

 50. بنیامین می گوید

  سلام برای گذاشتن فن باید جهت وزش باد به سمت تخم ها باشه؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   اگه اینجوری نباشه بهتره چون شک دمایی بهشون وارد میشه
   بهتره به سمت اب باشه تا رطوبت بهتر چرخش داده بشه

 51. سبحان می گوید

  سللم موفقیت این دستگاه جوجه کشی چقدره

  1. chicken-admin می گوید

   سلام
   قابل پیش بینی نیست

 52. سجاد می گوید

  سلام ببخشید میشه در این دستگاه به جای لامپ از المنت استفاده کرد؟

  1. chicken-admin می گوید

   سلام
   هر موردی که امکان گرم کردن داشته باشه میشه گذاشت، اما قبلش باید موارد امنیتی رو در نظر گرفت ! اینکه اصلا دمای المنت قابل کنترل خواهد بود یا خیر !!
   و خطر آتش سوزی المنت رو بدون وجود محافظ آیا میشه رفع کرد یا خیر
   در صورتی که این دو مورد رو حل کنید تفاوتی نمیکنه ، در اون صورت برای سیستم رطوبت رسانی هم باید تدابیر دیگه ای در نظر بگیرید (چون دمای المنت بالاست و رطوبت بالایی در صورت کارکرد فن خواهید داشت)

 53. ناشناس می گوید

  سلام برای جوجه کش ترمستات دار دماسنج ورطوبت سنج لازم هست

  1. chicken-admin می گوید

   سلام
   برای مشاهده ی لوازم مورد نیاز به صفحه ی زیر مراجعه کنید
   لوازم جوجه کشی
   لامپ مادر مصنوعی
   ترموستات

 54. sina می گوید

  سلام خیلی ممنون

  1. chicken-admin می گوید

   سلام
   ممنون از شما

 55. پرهام می گوید

  سلام
  دما در ستر و هچر رو بگید
  رطوبت در ستر و هچر رو بگید
  ایا برای نطفه سنجی میشه از چراغ قوه موبایل استفاده کرد؟
  ایجاد سوراخ برای ورود و خروج هوا لازم است؟
  داخل دستگاه با وجود لامپ چجوری تاریک باشه؟
  لطفا از واژه پاسخ داده شد استفاده نکنید
  لطفا هر چه سریعتر پاسخ دهید

  باتشکر

 56. امیرحسین می گوید

  فاصله ی لامپ تا یونولیت باید چقد باشه
  با تشکر

 57. امیرحسین می گوید

  سلام و خسته نباشید خدمت همه
  فاصله ی لامپ تا یونولیت باید چقدر باشد لطفا جواب بدید
  با تشکر

 58. مهدی می گوید

  سلام فن در دستگاه جوجه کشی باید همواره روشن باشد

 59. ناشناس می گوید

  سلام من میتونم بپرسم تخم ها را هر چند ساعت یک بار بچرخان و در یک جهت باشد و رو به پشت بچرخانم و اگه به جای اب از اسفنج استفاده کنیم هم باید اب اسفنج را روزی عوض کنیم من اهل روستا هستم برای همین امکانات زیادی اینجا نیست مثل دیمر یا چیز های دیگه حتی نمیدونم دیمر چیه لطفا مرا راهنمایی کنید

 60. معین می گوید

  سلام چجوری تخم دستگاه را بچرخانم آیا باید درش را باز کنم؟

  1. ایمان نظری می گوید

   بله متاسفانه در سدتگاه های سدت ساز باید درب باز شود … البته می توانید چرخاننده تخم خریداری کنید.

  2. علیرضا می گوید

   شما میتوانید از یک دستکش استفاده کنید طوری که یونولیت یا کارتون را کمی کوچک تراز سایز دست کش ببرید و دستکش را داخل قرار دهید در این صورت نباید در دستگاه را باز کرد با دست کردن داخل دستکش میتوان از را چرخاند

  3. علیرضا می گوید

   سلام میخواستم بدونم در ۲۴ ساعت حدودا چند ساعت باید لامپ روشن باشه؟

   1. ادمین می گوید

    سلام
    با توجه به شرایط گرمایی و رطوبتی باید بررسی کنید ببینید که چقدر روشن باشه مناسبه
    اصولا باید به صورت دائم روشن باشه، مگه اینکه محیط نگهداری دارای شرایط ایده ال باشه که نیاز به تغییر زیادی در دما و رطوبت احساس نشه

 61. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید من یک سوال داشتم میشه من تخم مرغ هارو۳۶۰ درجه رو به پهلو بچرخونم یا باید ۴۵ درجه بچرخونم هر دورو میشه کرد لطفا راهنمایی کنید

  1. ایمان نظری می گوید

   ۳۶۰ درجه عالیه ولی احتیاط کنید که به جنین اسیبی نرسه

 62. عباس می گوید

  سلام من الان ۶باری که سوال میپرسم ولی جوابمو نمیدین سواای داشتم اگه رطوبت سنج نباشه اشکالی نداره ومن الان درروز۵هستم در روز چندم میتونم نطفه سنجی کنم ورطوبت سنج هم ندارم و رطوبت هم فک کنم خوبه و بدنه هم یک بطری هست مشکلی نیست جواب بدین لطفا‍

  1. ایمان نظری می گوید

   عزیزم روز ۷ و ۱۴ می تونی نطفه سنجی کنی

   رطوبت سنج نباشه و اگر رطوبت از حد استاندارد فاصله داشته باشه راندمان کار پایین می آید و اگر میزان رطوبت خیلی از حد استاندارد فاصله بگیره ممکنه همه تخم ها از بین برن

 63. Ali می گوید

  سلام به همگی وقتی خواستیم تخم مرغ ها روبچر خونیم دما و رطوبت از دستگاه میره بیرون باید چی کار کرد؟لطفا بگید

  1. ایمان نظری می گوید

   سیستم چرخش تخم اتوماتیک خریداری کنید …

   اگر دمای مکانی که دستگاه را در آن قرار داده اید برابر دمای اتاق باشد .. اتلاف دمایییو رطوبتی چندانی به هنگام باز شدن درب نخواهید داشت.

   در هر ۲۴ ساعت فقط ۴ بار تخم ها رو بچرخون و خیلی درب رو باز نزار .. با این حالت راندمان کارات یکم افت خواهد داشت

 64. عباس می گوید

  سلام من الان در روز۴جوجه کشی هستم وظرف اب را زیر لامپ گذاشتم ورطوبت سنج هم ندارم وبدنه را هم یک بطری گذاشتم حالا بخار ش یکم زیاده واگر بدنه بطری باشه طور نیست ودرروز چندم میتونم نطفه سنجی ‌کنم

 65. ناشناس می گوید

  سلام به همگی من یک دستگاه جوجه کشی خانگی با کارتن ساختم یه چراغ ۴۰ وات ودماسنج هم گذاشتم طبق فیلم های اموزشی هر ۸ ساعت هم تخم مرغ هارو به پهلو می چرخونم با یه ظرف اب و اسفنج فقط رطوبت سنج نگذاشتم کف گارتن هم کاه ریختم و تخم مرغ ها رو قرار دادم و الان ۱۰ روزی میشه ولی تخم مرغ ها رو ۴۵ درجه قرارا ندادم روی کاه گذاشتم جوجه ها در میان ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  1. ایمان نظری می گوید

   احتمالش یکم ضعیفه … دما و رطوبت باید به میزان استاندارد باشد .. مال شما دقتش خیلی کمه … البته این فرانید تجربیه و پیشنهاد می کنم نا امید نشین ممکنه حتی رانمان خوبی هم باشه ولی می گم چون تجربیه هیچی معلوم نیس

 66. امیرحسین می گوید

  من با کارتن یک دستگاه جوجه کشی درست کردم با لامپ ۴۰ وات. چقدر آب باید توی جعبه بگذارم؟

  1. ایمان نظری می گوید

   یک ظرف مانند کاسه و یا سوپخوری را پر از آب کنید .. ولی باید کمی به لامپ نزدیک باشه تا گرمای لامپ بتونه آب رلا بخار کنه … ولی خیلی نزدیک نباشه تا بخار زیاد نشه

 67. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید ما فقط باید تخم مرغ هارو رو به پهلو بچرخانیم یا بصورت عمودی هم میتونیم بچرخونیم واینکه درحالت ۳۶۰ درجه میتوان تخم مرغ هارو هم عمودی وهم افقی چرخوند

  1. ایمان نظری می گوید

   نه به هیچ عنوان

   فقط و فقط باید رو به پهلو بچرخانید

  2. ناشناس می گوید

   فقط به پهلو باید بچرخونی تخم مرغ ها رو

 68. عباس می گوید

  سلام میشه بجای کارتن از بطری استفاده کرد اگه بگید ممنون میشم

 69. عباس می گوید

  سلام اگه رطوبت سنج نباشه اشکالی نداره ومیشه بجای کارتون و..از بطری استفاده کرد ولامپم۴۰ولت است خوبه

  1. ابوالفضل می گوید

   سلام از چه لامپی باید برای دستگاه جوجه کشی استفاده کنیم!؟؟؟

   1. مدیر سایت می گوید

    سلام
    بسته به اندازه ی جعبه ی طراحی شده فرق داره
    ۱۰۰ وات معمولی میتونه مناسب باشه

 70. ناشناس می گوید

  سلام‌به‌مدیر‌سایت‌یک‌سوال‌داشتم‌اگه‌لامپ‌‌۲۱روز‌روشن‌باشه‌میسوزه
  لطفا‌جواب‌بدین

 71. N می گوید

  سلام من یه دستگاه نیمه اتوماتیک ساختم و الان روز ۴جوجه کشی است ولی وقتی اون تخم مرغ ها رو توی نور دیدم چیز خاصی توشون ندارن بعضی ها رگ های خیییلی کوجک و بفیه هیچی ! اشکال کار کجاس.!؟ مرغ هایی تخم مرعشون رو برداشتم تا الان جوجه در نیاوردن یه ساله اند ممکنه از تخم مرغ ها ایراد باشه؟ یا رطوبت کم و زیاد شده؟اخه اب رو ززیرلامپ گذاشتم ولی رطوبت سنج نداشتم فعلا چیکار ؟ لطفا تا دیر نشده به دادم برسید

 72. امید بی باک می گوید

  سلام خسته نباشید من یک دستگاه جوجه کشی ساده درست کردم وتخم ها را گذاشتم در روز ششم برق ها رفتند یعنی قطع شدند حدود ۳۰ دقیقه ایا تخم ها دیگر به جوجه تبدیل میشوند یا نه

 73. عباس می گوید

  سلام ببخشید دوباره مزاحم میشم میشه بجای کارتون از بطری استفاده کرد واگر رطوبت سنج نباشه اشکالی نداره

 74. جواد می گوید

  سلام

 75. عباس می گوید

  سلام میشه بجای کارتون از بطری استفاده کرد

 76. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید لطفا بگید به جوجه های که ۲۴ ساعت از هچ آن ها گذشته چه غذایی بدیم
  ممنون

 77. عباس می گوید

  ببخشید دوباره مزاحم میشم اگر رطوبت سنج نباشه اشکالی ندارد و میشه بجای کارتون از بطری استفاده کرد

 78. عباس می گوید

  سلام از سایت خوبتون ممنون میشه از بطری برای بدنه استفاده کرد و رطوبت سنج را از کججا باید گرفت ممنون

  1. ابوالفضل می گوید

   باسلام و قت بخیر
   ببخشید از تخم هایی که شما در دستگاه جوجه کشی خود قرار داده اید جوجه بدست امده است؟

 79. عطا می گوید

  ببخشید یک سوال داشتم من یک دستگاه درست کردم میشه هر بار که تخم هارو خودم میچرخونم ۳۶۰ درجه بچرخونم

  1. ابوالفضل می گوید

   باسلام و قت بخیر
   ببخشید از تخم هایی که شما در دستگاه جوجه کشی خود قرار داده اید جوجه بدست امده است؟

 80. amir می گوید

  سلام برا ی تنظیم دما میتونیم درو بازو بسته بکنیم

  1. محمد می گوید

   باسلام من یک دستگاه درست کردم با چوب به طول ۴۲سانت و عمق ۳۰سانت میخواستم ببینم لامپ چند وات براش لازمه ممنون میشم جواب بدین

   1. ادمین می گوید

    سلام
    اینجوری نمیشه حدس زد ، تو دستگاه های دست ساز شرایط استانداردی وجود نداره ، چون درز ها و خروجی های هوا رو نمیشه به صورت استاندارد طراحی کرد (دلیل نوع برش و نوع مواد مصرفی هست )
    در نتیجه باید تست کنید ، با یه دماسنج و دو تا لامپ میتونید تستش کنید ، از لامپ های شمعی استفاده نکنید ، ۵۰ وات پرمصرف و ۱۰۰ وات پرمصرف رو تست کنید

 81. amir می گوید

  سلام من با یونولیت درست کردم ولی دما اصلا ثابت نمیمونه اگه دردستگاه باز بمونه مشکلی داره

 82. عباس می گوید

  سلام میشه بجای کارتون یاو…ازکارتون استفاده کرد وبعدشم رطوبت سنج از کجا میشه خرید اگه نباشه اشکالی نداره

  1. حسین می گوید

   با کسب اجازه از مدیر محترم سایت
   از کارتن میشه استفاده کرد ولی باید داخلش فویل بزاری تا دما از کارتن بیرون نره و همچنین جلوی نور مستقیم رو هم بگیری چون باعث خراب شدن تخم ها میشه
   ۲. تو میتونی توی فروشگاه های اینترنتی دنبال رطوبت سنج و دماسنج دیجیتالی بگردی که کارت رو راه می اندازه
   یا حق

  2. ایمان نظری می گوید

   بله می شه استفاده کرد … میزان رطوبت باید سنجیده شود چرا که اگر رطوبت از حدی کم یا زیاد باشد راندمان جوجه کشی کاهش پیدا می کند..

  3. کوچی می گوید

   با اجازه ادمین،رطوبت سنج و دما سنج الکترونی را از نوین کیت خریداری کنید هم کاربردش دقیقه هم فروشنده منصف و انسان خیلی خوبیه البته مدلهای دیگر هم در اینترنت جستجو کنید این تجربه شخصی من بود

  4. عباس می گوید

   سلام ببخشید دوباره مزاحم میشم میشه بجای کارتون از بطری استفاده کرد واگر رطوبت سنج نباشه اشکالی نداره

 83. عطا می گوید

  لطفا جواب بدید

 84. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید من در روز ۲۱ جوجه کشی هستم مقداری از تخم مرغ ها تبدیل به جوجه شدمد ولی بعضی ها داخل تخم زنده هستن و صدا هم میدن اما تخم مرغ ترک برنداشته خواستم بدونم میشه یه کم بشکونم تا نفس بکشن یا نه

  1. ایمان نظری می گوید

   نه به هیچ عنوان به تخم ها دست نزنید .. اگر با کمک شما از تخم خارج بشن فلج می شوند و یا طی چند روز می میرند..
   صبر کن خودش خارج بشه

 85. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید
  غذای جوجه یک روزه چیه و من توی خونه چه غذایی رو میتونم به جوجه یک روزه بدم
  ممنون از سایت خوب شما

  1. مهدی می گوید

   سلام
   جوجه یک روزه(تازه تازه به دنیا اومده)غذایی که میخواد توی تخم مرغ هست ‌و یک غذا نمیخواد

   1. ایمان نظری می گوید

    کاملاًٌ درسته

 86. عطا می گوید

  سلام خسته نباشید من باز هم یک سوال داشتم من میخوام تخم مرغ هارو خودم روزی چهار بار تو دستگاه بادست بچرخونم حالا من هربار که تخم هارو می چرخونم۳۶۰ درجه روبه پهلو بچرخونم یاهمون ۴۵ درجه روبه پهلو بچرخونم کدوم بهتر است لطفا راهنمایی کنید

 87. عطا می گوید

  ببخشید میشه یک توضیح اساسی درباره چرخش تخم مرغ ها بگید واینکه میشه ما هرطوری که دوست داریم تخم هارو بچرخونیم یعنی به هر طرف وهر اندازه ای که دوست داریم بچرخونیم لطفا جواب بدید

  1. ایمان نظری می گوید

   برای چرخش تخم باید آنها رو رو به پهلو قرار دهید و به صورت ۴۵ درجه به سمت راست و بعد از مدتی ۴۵ درجه به سمت چپ بچرخانید … البته اکثر سیستم های چرخش تخم امروزی ؛ تخم ها رو به صورت ۳۶۰ درجه رو به پهلو چرخش می دهد.

 88. ناشناس می گوید

  ببخشید میشه یک توضیح اساسی درباره چرخش تخم مرغ ها بگیدواینکه میشه ما هرشکلی که میخاهیم تخم هارو بچرخانیم یعنی به هر طرفی که دوست داریم بچرخانیم لطفا جواب بدید

 89. ناشناس می گوید

  ببخشید میشه یک توضیح اساسی درباره چرخش تخم مرغ هابگید‌و اینکه میشه تخم هارو هر توری که دوست داریم یعنی به هرطرفی که میخاهیم بچرخانیم لطفا جواب بدید

 90. ناشناس می گوید

  ببخشید من میخوام یک دستگاه درست کنم ولی نمی دونم تخم ها رو چه شکلی بچرخونم میشه تخم ها رو به هرطرفی که دوست داریم بچرخانیم لطفا جواب بدید

  1. ایمان نظری می گوید

   توضیح داده شد

 91. وحید می گوید

  سلام من برای گرمای دستگاهی که درست کردم از المنت سیلیکونی نسوز استفاده کردم و دما رو با ترموستات بین بازه ۳۷.۵ و ۳۷.۶ گذاشتم وقتی دما میره رو ۳۷.۶ ترموستات قطع میکنه برق المنت رو ولی دما تا ۳۸ میره و موقعی که دما میاد پایین تا دوباره گرم بشه المنت دما تا ۳۷.۲ میاد پایین یعنی تاخیر در گرم شدن و سرد شدن المنت بازه دمایی رو بین ۳۷.۲ تا ۳۸ کرده آیا مشکل داره این مقدار تغییر و میشه کاریش کرد من قبلا از لامپ رشته ای استفاده کردم لامپ تاخیر در گرم شدن و سرد شدن نداره ولی چون سریع میسوزه و اشعه ماورافرا بنفش هم خوب نیست استفاده نکردم؟

 92. حسین می گوید

  سلام
  خسته نباشید من در پایان روز ۱۸ همر را انجام دادم خواستم بدونم در زمان درستی انجام دادم یا نه

  1. کوچی می گوید

   برای تخم مرغ همان هیجده روز درسته برای ،قرقاول و کبک و غاز دوره هچر فرق میکنه

 93. حسین می گوید

  سلام
  ببخشید اگه رطوبت در طول هچر ۷۵ باشه مشکلی پیش میاد
  ممنون از سایت خوبتون

  1. ایمان نظری می گوید

   میزان رطوبت برای هر پرنده در دوره ستر و هچر تعیین شده .. نهایت اختلاف هم می تواند ۵ درصد باشد

   اختلاف زیاد راندمان را کاهش می دهد

 94. کاربر می گوید

  سلام ۲۱ روز گذشت ولی وقتی تو تخم مرغ نور می اندازم هنوز یک چیز های مایعی وجود داره چرا؟؟؟؟

  1. ایمان نظری می گوید

   تخم نطفه دار دارای رگ های مخصوصی است که در برابر نور معلوم می شود .. تخمی که ۲۱ روز از تولد آن گذشته اگر نطفه دار هم باشد به جوجه تبدیل نمی شود.

 95. حسین می گوید

  سلام اگه دستگاه رطوبت ساز برای دستگاه جوجه کشی نصب کنیم دیگه نیازی نیست ظرف آب در دستگاه قرار بدیم ؟
  و سوال دوم لطفا آموزش ساخت راک و لنگی رو برای حرکت دادن تخم ها بزارید من موتور دارم برای این کار ولب بلد نیستم ازش استفاده کنم
  ممنون از شما

  1. ایمان نظری می گوید

   دو نوع رطوبت ساز اتومایز و التراسونیک داریم … که اتومایز به مراتب بهتر و پیشرفته تر است . با قرار دادن هر یک تنها کافیه مخزن انها را پر کنید تا آب را به صورت رطوبت به داخل کابین دستگاه منتشر نمایند.

 96. ابوالفضل می گوید

  سلام و ممنون از سایت خوبتون. یکی دو تا سؤال داشتم می شود از این تخم مرغ های که از در مغازه می خریم یعنی از این تخم مرغ های که رنگ آنها سفید است استفاده کنیم یعنی از یخچال در بیاوریم و دو سه ساعت در دمای خانه قرار دهیم و بعد در داخل دستگاهی که ساختیم بگذاریم این تخم مرغ ها رنگ سفید ها که می خواهم استفاده کنم هیچ کدام نه نطفه ای نه رگه ای اگر در داخل دستگاه بگذاریم و تخم ها را بچرخانیم خودشان بعد از چند روز نطفه دار می شوند یا نه

  1. ایمان نظری می گوید

   نه متاسفانه … این امر غیر ممکن است.

 97. ابولفضل می گوید

  سلام از سایت خوبتان
  من یک سوال داشتم می شود از این تخم مرغ های که بابام از در مغازه خریده یعنی از اون تخم مرغ رنگ سفید ها می شود از اون ها استفاده کنیم از یخچال در بیاوریم و چند ساعت در دما خانه بگذاریم و بعد که گرم شد در ذستگاه بگذاریم ولی این ها هیچ کدام که می خواهم در دستگاه بگذارم نطفه ندارن آیا همون تخم مرغ ها رو که می چرخانیم خودشان نطفه دار میشوند و جوجه میشوند و یا نه

  ممنون از سایت خوبتان خوشحال می شوم گه اگر جواب بدهید

  1. ناشناس می گوید

   سلام لامپ برای تخم مرغ۲۵واتخوب است یا۴۰وات

 98. ابولفضل می گوید

  ببخشید میشه جواب بدهید

 99. ابولفضل می گوید

  سلام میشه از این تخم مرغ ها رنگ سفید ها که از مغازه می خریم بگذاریم

  یک سوال دیگه تخم ها حتما باید نتفه دار باشند یا وقتی انها را میگذاریم و میچرخانیم خودشان نتفه دار میشوند

 100. مدی می گوید

  بیخود
  جوجه ها رشد میکنن ولی استقامت بیرون اومدن رو ندارن نوک نمیزنند

  1. ناشناس می گوید

   من یک ساختم ولی میرسم لامپ که بیشتر ها استفاد ه میشه بترکه

  2. بهار می گوید

   در سه روز آخر که وارد دوره هچ میشن، رطوبت رو ۵ تا ۱۰ درجه بیشتر کنین و دما رو نیم درجه کمتر کنین، تا بارطوبت بیشتر پوسته تخم ها قابلیت راحت تر شکسته شدن رو داشته باشن.

  3. سجاد می گوید

   سلام طبق اموزش شما دستگاه جوجه کشی درست کردم بعد۲۱ روزج.جه هاچند تاامدن بیرون
   تاچن روزباید داخل دستگاه باشن
   خیلی بی حالن چیزی هم براشون بریزم یانه؟

  4. کوچی می گوید

   تخم ها مغازه بدون خروس تولید میشن نطفه نداره تخم اگر رفت تو یخچال دیگه جوجه نمیشه بیشترین تعداد روزی که میشه تخم نطفه دار را در دمای ۲۵ درجه اتاق نگهداری کنیم ۵ روزه بیشتر شددنبال تخم مرغ نطفه دار جدید باشید منبع خرید یاید معتبر و صادق باشه گسی نباشه تخم مرغ ده روزه بگه مال دیروز و امروز جمع کردم ،برای نگهداری تخم مرغ بیش از پنج روز در دمای ثابت اتاق قبل از ورود به دستگاه باید روزی هفت هشت بار بچرخانید، یک دستگاه برای این کاز وجود دارد که تخم مرغ را می گرداند و چند روز بیشتز نگهداری میکنه ما در روستا برای تهیه چهل و هشت یا نود و شش دانه تخم مرغ از پنج یا ده خانه جمع می کنیم هم جدیده هم تنوع جوحه ها زیباتر میشه اگر سوالی بود در خدمتم

 101. امیر حسین می گوید

  با سلام خدمت کارشناس محترم آب دستگاه رو باید چند بار در روز عوض کنیم؟
  ممنون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بستگی به منطقه جغرافیایی شما دارد

 102. علی می گوید

  ببخشید اگه تخم ها را هر شش ساعت در روز چرخش بدیم مشکل نداره ممنون از سایتتون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتر هر سه ساعت یکبار باشد.

 103. علی می گوید

  سلام. ببخشید برای جعبه کارتونی ۳۰ در ۴۰ باید از لامپ چند وات استفاده کرد. وخواست بدونم که دو سوراخ گردش هوا زیر تور ی تخم مرغ ها روش هست باید باشه با بالای اون. لطفا جواب بدید ممنون

  1. حجت می گوید

   سلام دوست عزیز
   تنظیم دما یکم سخته ولی با یک دیمر میتونی به راحتی دما رو تنظیم کنی. فقط کافیه یک لامپ ۶۰ وات بگیری یا کمتر تا بتونی با پایین آوردن دیمر، دمار و بیاری پایین. در ضمن برحسب تجریه. دما محل نگهدای (محیط) باید یک نواخت باشه والا با نوسانات دمای اطراف هی باید دیکر رو رو دمای دلخواه تنظیم کنی.

 104. امیر حسین می گوید

  باز هم خدمت سایت خوبتون سلام عرض میکنم
  ببخشید تخم ها باید به چه صورت درون دستگاه قرار بگیرد؟
  با تشکر

  1. کوچی می گوید

   نوگ تخمها پایین طرف نوک تیزی تخم پایین و گردی بالا چون سر جوجه تو بالای تخم قرار دارد اونجا کمی خالیه و حباب هوا داره مثل کلاه فضانوردها از سمت گردی بالا نفس می کشه

 105. امیرحسین می گوید

  با سلام خدمت کارشناس گرامی سایت
  میخواستم بدونم لامپ باید چند ساعت در شبانه روز روشن باشه وتخم هارا چند درجه بچرخونیم؟
  لطفا جواب بدید

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   همیشه باید روشن باشه و ۴۵ درجه بچرخانید.

 106. مهسا می گوید

  سلام ۳روز مونده ب دنیا بیان ولی تخم مرغ ها هیچ ترکی نبردن نشانه ای ندارن

  1. کوچی می گوید

   فقط یک روز مونده به آخر سوراخ کردن پوسته ها شروع می کنند سه روز زوده نگران نباشید

 107. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید من در روز سوم جوجه کشی هستم و شب خواب موندم و تخم ها رو بعد از ۷ ساعت چرخوندم آیا مشکلی برای تخم ها پیش میاد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   برای یک بار مشکلی پیش نمی اید

  2. امیر حسین می گوید

   ببخشید لامپ باید چند ساعت در شبانه روز روشن باشه ؟و همچنین تخم هارا چند درجه بچرخانیم؟
   با تشکر از سایت عالیتون

 108. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید من تازه روز اول هستش تخم مرغ ها رو گذاشتم دما میزانه ولی رطوبت به ۶۶ و ۶۷ نیرسه آیا مشکلی داره یانه

 109. حسن می گوید

  سلام من در روز چهاردهم نطفه سنجی کردم تخم هارو برعکس گرفتم یعنی سمت پهن تخم بالا بود ایا اشکال داره یا نه نهایتا هر تخم ۵ ثانیه طول کشید ممنون میشم پاسخ بدین

 110. حسین می گوید

  سلام من برای دماسنج از ترموستات دیجیتال استفاده میکنم ولی برای رطوبت از دماسنج و رطوبت سنج استفاده میکنم که فک کنم دقیق نیست حالا اگه رطوبت سنج من دقتش کم باشه مشکلی داره ممنون از سایت خوبتون

 111. پرهام می گوید

  اگه مرغی ۳۰ روز پیش تخم گذاشته باشه وما از اون تخم برای جوجه کشی استفاده کنیم، اون تخم جوجه میشه ؟؟؟؟
  یعنی بعد ۳۰ روز بذاریمش تو دستگاه

  1. کوچی می گوید

   حداکثرپنج روز بیشتر باشه دیگه جوجه نمیشه

 112. علی اکبرحق شناس می گوید

  باسلام وعرض خسته نباشیدمن توسط دستورالعمل هایی کا دادین یه دونه دستگاه جوجه کشی خونگی درست فقط نمیدونم چرا کف و دیوارههای دستگاه عرق میزنه و داخل دستگاه بخاطر عرقی که میکنه آب جمع میشه لطفا توضیح دهید چیکارکنم که کف دستگاه اب جمع نشه یا دیواره ها و سقف دستگاه عرق نکنه خیس نشه

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از فن تهویه استفاده کنید تا رطوبت اضافی خارج شود

 113. محمد می گوید

  سلام.آیا میشه با این دستگاه های جوجه کشی خونگی تخم عروس هلندی رو جوجه کرد.امکان داره؟؟و باید دماش برا این کار چند باشه
  ممنون از سایت عالیتون

 114. حسین می گوید

  سلام ببخشید اگه تخم مرغ یه روزه باشه و تازه باشه میشه نطفه اون رو دید؟ و سوال دوم اینکه تخم مرغ تا چند روز میشه تو دستگاه گذاشت و اگه دمای تخم مرغ یه روزه یکم پایین باشه مشکلی پیش نمیاد ممنون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   نطفه سنجی هفت روز بعد از شروع جوجه کشی امکان پذیر است .

  2. مجتبی می گوید

   سلام دستگاه من از جنس یونولیت است دما سنج و رطوبت سنج معمولی هم هس الان هشت روز ۱۰ تا تخم گذاشتم طی این مدت دما حدود ۳۷ و رطوبت حدود ۶۰ بوده هر شش ساعت هم چر خوندم .ولی الان با چراغ قوه داخل تخم میندازم خبری از نطفه یا رگه رگه نیست .اشکال کجاس .اگر کسی هم میدونه راهنمایی کنه ممنون

  3. ابوالفضل می گوید

   سلام
   اگه بخوایم نطفه سنجی کنیم طوری نیست تخم هارو از سر جاش برداشت آسیبی بهش نمیرسه؟. اگه نباید برداشت باید چجوری دید؟

 115. امیر می گوید

  سلام از لامپ چند درجه استفاده کنیم بهتره

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   ۵۰ وات رشته ای

  2. رضا می گوید

   با سلام سوالم این بود که لامپ دستگاه جوجه کشی باید چند وات باشه و بعد اینکه در یک شبانه روز لامپ باید چند ساعت روشن باشه

 116. حسین می گوید

  سلام ببخشید اگه رطوبت در طول ستر بین ۷۰تا ۷۵ باشه و دما هم بین ۳۷تا۳۸ باشه مشکلی پیش نمیاد ممنون از سایت خوبتون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   خیر مشکلی پیش نمی آید اما بهتر است از تغییرات شدید دما و رطوبت جلوگیری کنید

 117. محمد می گوید

  با سلام
  چجوری میشه فهمید که تخم مرغ ها جوجه میشن یا نه
  تخم مرغ ها خونگی هستند
  باتشکر

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   باید نطفه سنجی کنید که ان هم یک هفته پس از جوجه کشی امکان پذیر است

 118. علی رضا می گوید

  با سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم خدمتتون من در روز ۷ نطفه سنجی کردم از ۲۱ تخم مرغ ۱۰ تاش نطفه ندارن میشه اونا را وردارم تخم مرغ جدید بزارم جاش ممنون اگه میشه زودتر جواب بدید قربان شما

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله میشه ولی تخم ها ی جدید دیر از تخم بیرون می ایند باید اونها رو علامت گذاری کنید.

 119. حسین می گوید

  سلام من دستگاه درست کردم دو رور اول دما ۳۶ و رطوبت ۵۵ بوده ایا اتفاقی می افته واسه تخما ترموستاتم کالیبره نبود واسه همون امروز درس شده رطوبت ۵۵ چی کارکنم واسه افزایش رطوبت

 120. حسن می گوید

  باسلام من دستگاه درست کردم دمای ترموستات زود از ۳۷/۷ میاد به ۳۷ چه کنم ؟؟؟؟ مشکلی نداره ؟؟؟؟؟؟؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   تغییرات دما در حد دهم درجه مشکلی ایجاد نمیکند

 121. حسین می گوید

  ایا حتما باید لامپ زردهای پر مصرف باشد

  1. شهریار می گوید

   سلام. اگه تخم ها از چند روزه گذشته باشن مثلا ۱۰ یا ۱۵ روز پیش ایا به جوجه تبدیل می شوند؟ تخم های چند روزه رو می تونم‌بزارم . با تشکر

   1. کارشناس وب سایت می گوید

    تخم های نطفه دار را حداکثر تا یک هفته می توانید نگهداری کنید

 122. حسن پیرانی می گوید

  سلام در طول مدت جوجه کشی فن باید مدام روشن باشه یا با لامپ قطع و وصل بشه موردی نداره

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   موردی ندارد فقط باید دما و رطوبت و تهویه تخم به شکل صحیح انجام شود

  2. sale می گوید

   ببخشید به جای یونولیت میشه از کارتن اساتفاده کرد؟؟

   1. کارشناس وب سایت می گوید

    بله میشه

 123. حسین می گوید

  سلام اگه تخم مرغ رو ۱۸۰ درجه بچرخونیم مشکلی برای تخم مرغ پیش میاد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   احتمال پاره شدن کیسه هوایی وجود دارد

 124. محمد می گوید

  برای بلدر چین هم میتونم استفاده کنم لطفا سریع تر بم بگین

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله قابل استفاده است

  2. حسن می گوید

   برای کف یونولیت حتما باید چیزی ریخته باشه یا خود کف یونولیت خوبه و دمای ترموستات دهم درجه تغیر میکنه ولی از ۳۷ پایینتر نمیاد اشکال نداره

 125. حمیدرضاااا می گوید

  سلام
  ببخشید میشه روزه ٢١ اگه جوجه ها نیومدن بیرون
  خودم تخم رو بشکونم?

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   نه اجازه بدید خودشون بیرون بیان

  2. احمد می گوید

   سلام و خسته نباشید.
   من نمیتونم رطوبت رو بالا ببرم باید چیکار کنم.
   لطفا سریع بگین.

 126. سعید می گوید

  باسلام و تشکر از مدیر سایت ممنون برای جواب دادن سوال قبلی ببخشید امروز روز ۲۱ است و تخم ها حتی ترک هم نخورده اند رطوبت دما و چرخش هم دقیق بوده نطفه سنجی کردیم پاهایش قشنگ دیده میشد ولی نشکسته بود علتش چیست؟ لطفا سریعا

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   رطوبت و گرما کمتر از مقدار مورد نیاز بوده و جوجه ها دیرتر از تخم بیرون می آید

 127. امیر می گوید

  سلام من ۸ تا گداشتم ۳تا خراب بودن ۵ تا زندن و داغ و سنگین‌هستن امروز ۲۱روزه هنوز در نیامدن چکار کنم زودتر دربیایند زندن رطوبت دما یکسان هست

 128. امیر می گوید

  سلام من ۸تا تخم گداشتم دستگاه ۳تا خراب بودن ۵تا دیگه پر و سنگین و داغ هستن در دوران ستر هر ۴ساعت چرخاندم ولی از روز هجدهم دیگه نچرخاندم امروز ۲۱روزه ولی هنوز در نیامدن دما رطوبت اندازه هست ایا در میان دیشب جلو نور گداشتم چند دیگه ای یک بار تکان میخوردن ایا در میان چه کنم زودتر دربیان ترک ندارن

 129. سعید می گوید

  سلام من تخم هامو گذاشتم داخل دستگاه ۱۷روز گذشته یکی از تخم ها ترک برداشته علتش چیه؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   احتمال شکستگی قبل از جوجه کشی وجود دارد، بهتر تخم رو مورد نطفه سنجی قرار بدید تا مطمئن بشید.

 130. Reza می گوید

  سلام ببخشید من تو سه روز اول جوجه گشی دما سنج نداشتم الان که دما سنج خریدم دما رو ۵۰ درجه بود به نظر شما تا حالا تخم مرغ ها خراب نشدن
  ممنون از سایت شما

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتر تا روز هفتم جوجه کشی را ادامه بدید و پس از نطفه سنجی نتیجه مشخص خواهد شد

 131. علی رضا می گوید

  روز بیست و یکم شد پس چرا
  در نمیان تخم ها نتفه دار هستند رگ های خونی هم تو تخم ها جریان پیدا کررده

  1. مهدی می گوید

   سلام ببخشید
   دماچند درجه باشد؟
   رطوبت چند درجه باشد؟
   لامپ برای اندازه یک یخدان چند ولت باشد؟
   کاسه اب کجا بزارم؟
   ایا دماسنج و رطوبت سنج نباشد طوری است؟؟؟؟؟؟؟

 132. علی می گوید

  بیست یک روز گذشت پس چرا در نمیان نتفه دار هم هست تخم ها رگ های خونی هم توش جریان داره

 133. ناشناس می گوید

  میشه از فن استفاده نکرد؟

 134. ناشناس می گوید

  چیکار کنم رطوبت بالا بره؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از ظرف آب بزرگتری استفاده کنید و یا از فن بزرگتری استفاده کنید.

 135. سهیل می گوید

  رطوبت بلاتر از ۵۰ نمیره. باید چیکار کنم؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از ظرف آب بزرگتری استفاده کنید و یا از فن پرقدرت تری استفاده شود

  2. ابوالفضل می گوید

   سلام
   میخواستم بدونم کف یونولیت چی بریزم و تخم هارو روش بزارم؟؟

 136. m می گوید

  سلام من دوتا تخم مرغ گذاشتم روی حوله داخل دستگاه به صورت خوابیده درست سوال بعدیم اگه تخمها یه نیم دور بچرخن چرخش بعدی برگرباز سرجای قبلیش درسته یا نه باید هی دور بزنه کامل

  1. خشمشب می گوید

   سلام ببخشید طوری باید از کف یونولیت فاصله داشته باشه یا طور به کف یونولیت چسبیده باشه؟

 137. Ahmad می گوید

  سلام علیکم .من یه دستگاه کوچیک ۴۰در۴۰درست کردم باکارتن ارتفاع هم ۳۰سانتی میشه من کف جعبه را۱۰سانتی پوشال ریختم ازهمین برادگی چوبای روسی. تخمهاراگذاشتم روی پوشالهارطوبت ۶۰بیشترنمیشه دوظرف آب هم گذشتم ودماهم ۳۶یا۳۷ چطوره ؟ خوبه یانه درضمن لامپ ۶وات گذاشتم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتره از لامپی بزرگتر استفاده کنید تا دما کی بالا برود.
   ظرف های اب را در زیر لامپ قرار دهید تا رطوبت بیشتری تولید شود
   حتما تهویه هوا با یک فن کوچک انجام شود
   بهتره تخم ها رو روزانه دو الی سه بار بچرخانید ولی طوری باشد که مجبور به باز کردن درب دستگاه نباشد.

 138. ناشناس می گوید

  سلام میشه از لامپ ۱۰۰ استفاده کنم
  جعبش جعبه کند زنبوره

 139. Reza می گوید

  س روی یک کارتن ۳۰* ۴۰ چند تا سوراخ واسه تهویه بزارم ضمنا فن هم لازمه

  1. حسین می گوید

   سلام.من با یونولیت دستگاه درست کردم درجه روی ۳۷ثابت.از روز چندم باید شروع به چرخاندن تخم ها کرد؟و اینکه شرایط جوریه که من باید درب ینولیت رو بردارم تا بچرخونم ایرادی نداره؟

 140. محمد قاسم می گوید

  سلام یخدان یونولیتی از کجا بگیرم

 141. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید اون یخدان یا یونولیت را از کجا بگیرم

  1. ناشناس می گوید

   ازپلاستیک فروشی می توانی بگیرید

 142. حسام می گوید

  با سلام
  به جای لامپ میشه از وسایل گرمایشی استفاده کرد یا نه ؟
  توی سایتی نوشته بود نباید نور لامپ به تخم مرغ ها بزند و اگر بزند خراب می شود . ایا این حرف درست است ؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگر گرمای لامپ بیش از حد باشد، احتمال خرابی تخم وجود دارد.

 143. امیرحسین می گوید

  سلام برای ابن کار لامپ چند وات مناسب تر است اگر زود تر جواب بدید ممنونم .

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتره از لامپ های رشته ای ۴۰ الی ۵۰ وات استفاده کنید.

 144. مهدی می گوید

  سلام من ازیک کارتون ۵۰در۵۰ استفاده کردم ولامپ ۱۰۰وات گذاشتم ولی دما بالای۴۰ هست بایدچکارکنم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از لامپ کوچکتری استفاده کنید.

 145. امیر می گوید

  سلام خسته نباشید من یک عرض کوچکی دارم لطف می کنید بگید من دماسنج و رطوبت سنج خیلی کنترلش سخت است چکار کنم ؟؟؟
  اگر بگید لطف کردید

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   چاره ای نیست، برای داشتن جوجه سالم باید دما و رطوبت را در حد مشخصی نگه دارید.
   به مرور زمان تجربه شما در این کار افزایش خواهد یافت.

  2. امیرعباس می گوید

   سلام
   شما میتونی از ترموستات ۱۲۰۹ استفاده کنی

 146. امبر احسان می گوید

  سلام
  من دستگاه جوجه کشی را دارم دما ی ان خیلی بالا میرود چکار کنم ؟؟؟؟ لطف کنید زود جواب من را به دهید

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگر از لامپ استفاده می کنید، لامپ ها رو کوچک تر کنید. و اگر المنت هستش المنت های کوچکتری رو انتخاب کنید.

  2. ناشناس می گوید

   سلام بابت چرخاندن جوجه ها چه جوری انجام بدم .

  3. حسام می گوید

   با سلام .
   ببخشید میشه به جای لامپ از وسایل گرمایشی استفاده کرد ؟ توی سایتی نوشته بود نباید نور لامپ به تخم مرغ ها بزنه اینتوری خراب می شن ، ایا این حرف درسته؟

   1. کارشناس وب سایت می گوید

    بله میشه

  4. ناشناس می گوید

   اگر هنوز هم کمی بالا است دریچه تبادل هوا بذارید

 147. امبر احسان می گوید

  سلام من یک لامپ ۴۰وات خریده ام و یک یونلیت و دماسنج و رطوبت سنج و کاه و ۱۰عدد تخم مرغ نطفه دار و سیم و سر پنج لامپ و من دو پیاله زبر لامپ قرار دادم و کاه را در زبر تخم های نطفه دار قرار دادم و روز ی ۳,۴با تخم ها را می چرخانم ولی دماسنج خیلی دمایش بالا میرود میره روی ۴۰،۴۲و میشه کاری کرد ؟؟.

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از لامپ کوچکتری استفاده کنید.

  2. محسن می گوید

   سر راه لامپ دیمر نصب کنید که شدت نور و گرمای لامپ رو کم و زیاد کنید

 148. عرفان می گوید

  خیلی خوب بود

 149. محمد نورایی می گوید

  هزینه تمام شده این دستگاه چقدره منظورم قیمت خرید تمام وسایل است

  1. مهدی می گوید

   سلام ببخشید از این لامپ دایره ۱۰۰ میشه استفاده کنم؟

   1. کارشناس وب سایت می گوید

    گرمای زیادی تولید میکنه و مناسب نیست

 150. محمد نورایی می گوید

  سلام من یه دستگاه جوجه کشی ارزان برای جوجه کشی حدودا ۳تا۴ تخم مرغ میخوام که حداکثر قیمتش ۲۰۰هزار تومن باشه ایا همچین دستگاهی وجود داره

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   همچین دستگاهی نیست، باید خودتان بسازیدش

 151. هادی می گوید

  چه جور فنس یا توری میخواد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتره که از جنس پلاستیک و محکم باشه
   فلزی هم باشه ایرادی نیست، اما باید ضد زنگ باشه

  2. محمد می گوید

   سلام من درست کنم در میاد

 152. امیررضا می گوید

  طول ۱ عرض ۱ متر خوبه

 153. کاظم می گوید

  سلام
  مرغ های من کارتن و چوب پنبه و یک پلاستیک خشک شکننده
  داشتم را با ولع میخورند؟؟
  پر خوری دارند نمک و وتامین هم میدم
  دلیلش چیه ؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتره غذای بیشتری در اختیارشون قرار بدید

  2. هادی می گوید

   سلام دوست عزیز میگم چه جوری رطوبت به ۶۰برسونم هرچی آب خنک میزارم نمیشه

   1. کارشناس وب سایت می گوید

    از فن بزرگتری استفاده کنید و لامپ رو به ظرف آب نزدیک تر کنید.

 154. افخمی می گوید

  لطفا یک دستگاه واسه من درست کنین من ازتون میخرم

  1. ناشناس می گوید

   من درست کردم استفاده ام کردم عالیه

 155. محمد می گوید

  سلام من تخم مرغ گذاشتم تو دستگاه همه چیزاشم درسته درمیان …..🙆

 156. امیر می گوید

  ببخشید اگه میشه یه راهنمایی حسابی به من بکنید من این که گزاشتن زیاد متوجه نشدم ممنون

 157. ناشناس می گوید

  ظرف اب باید زیر توری باشد یا بالای توری؟

  1. علیا می گوید

   بالای توری

 158. محمدرضا می گوید

  س ببخشید برای پنجاه عدد تخم مرغ. دستگاه جوجه کشی چقدر باید
  بزرگ باشه و اینکه چند لامپ و چند کاسه اب نیاز هست؟

  1. میلا د می گوید

   لا مپ نمی ترکد

 159. Navetta Aeroporto Palermo San Vito lo Capo می گوید

  مقاله فوق العاده ، بسیار خنده دار و جالب

 160. علی ح می گوید

  من با کارتون درست کردم کارتونم ۳۰در۳۰ است من از لامپ چند وات استفاده کنم

  1. ناشناس می گوید

   ۲۵

 161. علی ح می گوید

  سلام من با کارتون ۳۰در۳۰ درست کردم لامپ چند وات باشه؟

 162. علی می گوید

  باکارتون چه شکلی درست کنم؟
  لامپ چند وات باید باشد؟
  چقدر ارتفاع داشته باشه

 163. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید من لامپ صد وات برای یونولیت ۵۰در۲۵استفاده کردم سوراخم زیاد درست کردم ولی هنوز دما بالاست چیکار کنم؟

  1. رضا می گوید

   سلام استفاده از المنت متصل به دیمر تنظیم دما راه حل شماست

  2. ناشناس می گوید

   لامپتو عوض کن دوتا ۱۵دات بخر

 164. ح می گوید

  سلام باید همیششه دستگاه تو برق باشه؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله

 165. ح می گوید

  سلام میشه بدون دما سنج درست کرد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله ولی اگر دماسنج باشه، راندمان بالا خواهد رفت.

 166. یا علی می گوید

  از لامپ گازی هم میشه استفاده کرد

  1. مجتبی می گوید

   سلام من یه دستگاه با کار ساختم روز پنجم تخما رو چک.کردم.رگ.خونی داشتن ولی روز هشتم چک کردم یکیشون جنین مرده بود دلیلش چی میتونه باشه

 167. aysoo می گوید

  ببخشید من تو یه جعبه ۵۰در ۵۰ چنتا تخم مرغ گذاشتم با یه کاسه آب و دماسنج رطوبت سنج تو شهر ما گیر نمیاد چندجاهم پرسیدم خندیدن.جناب من تو جعبه یه لامپ۱۵وات گذاشتم ک دما میشه ۳۸.الی۳۸.۷ولی سی و هفت درجه نمیشه حتی ۳۹درجه هم نمیشه دیمرم هم برا لامپ من جواب گو نیست سوراخ گذاشتم تو جعبه ظرف آب م گذاشتم میشه یه راهنمایی کنید منو تا دما بشه ۳۷

 168. aysoo می گوید

  ببخشید ما تو‌ شهرستان خیلی کوچیک زندگی میکنیم دماسنج خریدم ولی هیچ جا رطوبت سنج نداشت
  بدون رطوبت سنج هم میشه؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   با امتحان و خطا می تونید تا ی جای پیش برید.

  2. معین می گوید

   عععااااللللیییییییییییییییییییییییییی‍پ

  3. ناشناس می گوید

   بله

  4. ناشناس می گوید

   سلام تخم مرغ هارا باید روز چهاربار چقدر به چرخانیم

 169. علی ربانی می گوید

  سللام خسته نباشید امروز روز ۲۰جوجه کشی هست و از دیروز علائم نوک زدگی بر روی تخم مرغ دیده شده و فقط جای یه نوک و تا امروز تغییری نکرده میخواستم ببینم از دید کارشناسا عادی یانه؟ ایا باید کمک کرد به بیرون اومدن؟ رطوبت دستگاه هم بین ۶۸ تا ۷۲ متغییر بود خواهشا جوابم رو بدید ممنونم از وبلاگ خوبتون

  1. آیسو می گوید

   میشه بیای تلگرام من چنتا سوال ازت بپرسم آیدی تلگرامتم بده

 170. مهدی می گوید

  سلام خدمت مدیرت سایت
  چه لامپی برای جعبه۳۰در۳۰خوبه مثلا چند وات

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   ۱۰۰ وات کفایت میکنه

 171. علی ربانی می گوید

  سلام تخم مرغ هایی که روی شانه ستر هستن رو باید برای هچر به بغل خوابوند؟ کلا راهنمایی کنید در دوران هچر تخم مرغ چه وضعیتی باید باشه ؟به بغل ایساده یا …
  ممنونم از مدیر محترم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله در دوره هچر باید آنها را به پهلو بخوابانید.
   برای دریافت راهنمایی بیشتر با خدمات پس از فروش تماس بگیرید
   ۰۴۴۳۲۳۸۷۷۸۷

 172. محمد می گوید

  منم‌موفق شدم باورم‌نمیشه خخخ ۱۰تا‌تخم‌مرع و ۴ تا بلدرچین‌همزمان‌گداشتم‌که‌ ۱۴ تاشون در اومدن!!عالیه! ۵ روزه در اومدن و همه‌سالم‌و سرحال

 173. امیر می گوید

  سلام من چگونه میتوانم دما ورطوبت را تنظیم کنم

 174. رضا می گوید

  سلام
  من با فوم جا یخی درست کردم لامپ۱۰۰و دیمر گزاشتم ولی رو کمترین درجه هم دما بالای ۴۰ هست چکار کنم اگه حفره ایجاد کنم رطوبت میاد پایین از لامپ ۴۰ میتونم ایتفاده کنم یا حفره ایجاد کنم که رطوبت هم میاد پایین لطفا راهنمایی کنید

 175. amin می گوید

  سلام خسته نباشید . من باکس رو با ام دی اف ساختم برای عایق بودنش میشه از پلاستیک استفاده کنم داخلش؟

 176. مجید مولائی می گوید

  سلام.دستگاه دست سازمن از۹تا تخم همه کامل تشکیل شده بودن اما هیچ یک درنیامدن.رطوبت حدود۴۵بود.علت چرخاندن میشه چون تا۱۸روزچرخشی ندادم

 177. amin می گوید

  ممنون از راهنماییتون منظور از متحرک حرکت جوجه داخل تخم مرغ ؟

 178. amin می گوید

  سلام خسته نباشید الان ۲۲ روز میگذره چجوری بفهمم تخم مرغ ها خراب شدن یا نه؟

  1. کارشناس وب سایت (احمدی) می گوید

   چند تا از تخم ها را در محیطی تاریک و گرم نطفه سنجی کنید، اگر متحرک بود پس زنده است.

 179. حسن می گوید

  سلام من ديمرم لامپى رو که بهش وصل ميکنم روشن نميکنه ميتونه علت چى باشه؟ لامپ رو جاى ديگه امتحان ميکنم روشن ميشه,ديمرم فازمتر بهش زدم فازمتر روش ميشه به نظرتون مشکل از کجاست درست ميشه کرد؟

  1. ناشناس می گوید

   ممکنه دیمر را اشتباه وصل کرده باش سوخته باشد

 180. احمد می گوید

  من چطور دمارو بیارم پایین

 181. حمید می گوید

  سلام.میخاستم ازتون بپرسم برای کنترل دما ورطوبت باید چکار کنیم.مثلا اگر دما بالا رفته چطوری پایین بیاوریم یا ظرف اب باید چقدر باشه؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدین…

 182. حمیداوی می گوید

  سلام وقت بخیر.من دستگاه جوجه کشی درست کردم بایونولیت همه وسایلش هم کاملن ولی نمیدونم چراتخم مرغ ها اصلاحتی ریشه هم نمیزنن.البته دماسنج ورطوبت سنجم دیجیتالی نیستن.لطفاراهنماییم کنید.

 183. رامین می گوید

  سلام من یه دستگاه دست ساز درست کردم ترمستات و رماسنج و رطتوبت سنج هم گذاشتم اما هیچ یک ازتخم ها بعد یک ماه در نیومدن البته تخم اردک بوده هر ۶ ساعت یک چهارم تخم ها رو چرخندم رطوبت و دما هم دقیق بود

  1. کارشناس وب سایت (احمدی) می گوید

   به احتمال زیاد تخم ها نطفه دار نبودند

  2. علی می گوید

   اندازه اینی که شما درست کردید چنده

 184. 5 می گوید

  خوبه

 185. محمود می گوید

  سر پیچ لامپ رو از کجا بخرم چیجوری تخم رو بچرخونم دما بالا پایین میشه؟

 186. امیرعلی می گوید

  لامپ دستگاه جوجه کشی باید چند ولت باشد

 187. محمد می گوید

  سلام. اگه درب قوطی یونولیتی باز گوشه ها باز باشه مشکلی پیش‌میاد؟ دما روی ۳۷‌.۵ هست اگه درب بسته باشه دما بیشتر از ۴۰‌میصه. ولی قوتی یونولیتی رو داخل یه کارتون گداشتم لامپ رو‌هم‌ازینور کارتون با یه‌چوب سوراخ‌کردم‌ که اصلا حرکتی‌نکنه و تنطیم‌باشه. فقط وقت جابجا‌کردن تخم باید درب رو بردارم‌و سریع جابجا‌کنم

 188. امید ق می گوید

  با عرض سلام خدمت‌ کارشناس محترم.من دستگاه رو ساختم ولی از ۲۰تا تخم ۴تا جوجه شدن بقیه تخم ها هم جوجه کامل دارن ولی در نیومدن مشکلش از چی میتونه باشه

  1. کارشناس وب سایت (احمدی) می گوید

   باید در سه روز اخر جوجه کشی، دما و رطوبت دستگاه را بالا ببرید تا پوسته تخم ها نرم تر شود.

 189. امیر می گوید

  سلام ببخشید لامپ بکار رفته در سازه باید چند ولت باشد

  1. کارشناس وب سایت (احمدی) می گوید

   ۱۰۰ وات کفایت می کند.

  2. حسین می گوید

   سلام من ی سوالی داشتم چطوری میشه رطوبت ودمارو کنترل کرد چندساعتی باید تخم هارو بچرخوانیم

 190. مسعود می گوید

  با سلام امروز برق خونمون دو ساعت رفت و دستگاهی که با کارتون درست کرده بودم توش تخم بود و لامپ به مدت دوساعت قطع شد ایا اشکالی دارع یا تخم مرغا خراب شدند ؟؟؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   اگر محیط گرم بوده باشه ، مشکلی پیش نمیاد.

 191. امید می گوید

  آیا شما از این دستگاه جوجه گرفته اید؟

 192. طاها می گوید

  چجوری دمای تخم را بسنجیم و چگونه دمای رطوبت دستگا رو بسنجیم ؟؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   با دما سنج و رطوبت سنج

 193. مهدی می گوید

  سلام موقع چرخش تخم مرغها باید در را باز کنیم یا نه؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   بستگی به طراحی شما داره ، اگر این کار رو انجام ندید که عالی میشه ولیدر غیر این صورت سریع این کار رو انچام بدید.

  2. ناشناس می گوید

   دست گاه برای تخم شتر مرغ کار میکنه

  3. ناشناس می گوید

   لامپ اگر ۲۱روزکار کند ایا نمی سوزدلطفا پاسخ دهید

   1. chicken-admin می گوید

    سلام
    بستگی داره به جنس لامپ
    اگه از این مورد نگران هستید میتونید ترموستات بگیرید تا در زمان مشخصی فقط لامپ رو روشن کنه و در زمانی که نیاز نیست خاموشش کنه

 194. محمد می گوید

  با سلام و خسته نباشید یک لامپی ۲۵واتی که ۲۱روز شبانه روزی روشن باشد تقریبا چقدر به مبلق قبض برق اضافه می شود

 195. ابولفضل می گوید

  من دستگاه رو ساختم رطوبت ۵۵ولی دما۴۰ لطفا بگیدچه کار کنم

  1. ۰۰۰۰۰ می گوید

   چگونه تخم ها را بچر خانیم ؟؟؟؟؟ لطفاً سریع

 196. حسین می گوید

  با سلام خدمتکار شناس محترم
  سوالی که دارم اینکه زمان چرخش تخمک مرغ ها با ید درب دستگاه باز شود دمای و رطوبت داخل دستگاه هدر می رود در این زمیینه راهنمایی کنید
  با تشکر

 197. امیر می گوید

  سلام
  من ۱۷تا تخم مرغ گذاشتم داخل دستگاه ک ساختم ولی ۱۳ تاش شدجوجه چیکار کنم راندمان بره بالا ممنون میشم کمک کنید

  1. کارشناس وب سایت (احمدی) می گوید

   دما و رطوبت و چرخش باید دقیق تر بشن
   تخم های نطفه دار باید تازه باشند.

 198. امیررضا می گوید

  سلام من میخوام با یخچال،یک دستگاه بسازم اما بنظرتون از نظر فروش موفق میشم چون تصمیم دارم در تا ظرفیت سیصد و خورده ای بسازم.
  سلام من با یخچال میخوام دستگاه درست کنم. با توجه به این قیمت رطوبت ساز،پول کافی براش ندارم و اگر بخوام از ایده یک ظرف آب و فن استفاده کنیم می تونم که فن کنار آب رو به کنترلر وصل کنم تا رطوبت ثابت بمونه؟؟
  بعد رابطه بااینکه توی تابستان رادمان جوجه کشی میاد پایین،جوجه کشی نباید انجام بدیم؟؟

  1. کارشناس وب سایت (احمدی) می گوید

   بله میشه از ظرف اب و فن استفاده کرد
   در فصل تابستان باید دقت بیشتری در تنظیم گرما و رطوبت داشته باشید تا راندمان پایین نیاد

 199. امیررضا می گوید

  سلام من میخوام با یخچال،یک دستگاه بسازم اما بنظرتون از نظر فروش موفق میشم چون تصمیم دارم تا ظرفیت سیصد و خورده بسازم‌.
  با توجه به این قیمت رطوبت ساز،پول کافی براش ندارم و اگر بخوام از ایده یک ظرف آب و فن استفاده کنیم می تونم که فن کنار آب رو به کنترلر وصل کنم تا رطوبت ثابت بمونه؟؟

 200. احسان می گوید

  سلام من دستگاه جوجه کشی درست کردم ولی رطوبت پایینه ولی جوجه ها در نیندن تخم ها شکوندم دیدم که جوجه کامله ولی نک زده به پوستهی تخم من ولی دیواری تخم مرغ نشکسته و اان دوباره درست کردم رطوبت ۵روز الان۳۵بود ولی لان۵۶هست خوبه

  1. b.sh می گوید

   دما و رطوبتش درست نیست برای همین جوجه ها بیرون نیومدن
   حتما باید از دما سنج و رطوبت سنج استفاده می کردید

 201. علیرضا می گوید

  سلام چطور میتونم دما ورطوبت رو ثابت نگه دارم

  1. کارشناس وب سایت (شامی) می گوید

   باید از روشی استفاده کنید که دما و رطوبت به صورت ثابت و پیوسته تولید شود
   به کمک دما سنج و رطوبت سنج هر چند دقیقه یکبار دمای داخل دستگاه را کنترل کنید تا روش ثابت تولید دما و رطوبت دستتون بیاد

 202. ارین می گوید

  سلام من تخم هام بیرونن اشکالی نداره الان بزارم داخل دستگاه

  1. کارشناس وب سایت (احمدی) می گوید

   بله از الان داخل دستگاه بذارید تا دما و رطوبتش به صورت تدریجی بالا بره

 203. احمد می گوید

  سلام من یک سوال داشتم من دوهفته تخم ها بیرونن شکالی ندارد که الان بزارم داخل دستگاه

  1. کارشناس وب سایت (احمدی) می گوید

   احتمال مرگ نطفه ها بالاست، بهتره از تخم های تازه استفاده کنید.

 204. احسانن می گوید

  سلام من گفتم دستگاه از اینایی که سفیدن داخلش ماهی میزاره درست کردم مثل شما که درست کردید دیگه دما رو۳۶.۷و رطوبت۴۳درصد الان۸روزه که گذاشتم
  ممنون از همراهیتون
  مشکلی هست یعنی رطوبت پایینه رطوبت چرا در دستگاه استفاده میشه نمیشه در بیاریم

  1. کارشناس وب سایت (احمدی) می گوید

   هم رطوبت سنج و هم دماسنج باید داخل دستگاه باشند.

 205. ابوالفضل می گوید

  سلام میخواستم بدونم از این دستگاه ها میتوان تخم قرقاول هم به جوجه تبدیل کرد؟

  1. کارشناس وب سایت (احمدی) می گوید

   بله میشه
   فقط باید دما، رطوبت و چرخش رو به دقت مد نظر قرار دهید.

 206. حسام می گوید

  سلام . تخم ها الان ۲۰ روزه اند .می خواستم بپرسم که تخم ها بو می دهند آیا جنین مرد؟
  نوربینی کردم سالم بودند .

 207. حسام می گوید

  سلام . من دستگاه رو سخاختم و الان تخم ها ۲۰ روزه هستند . می خواستم بگم تخم بو می دند آیا جوجه ها مردن؟

 208. احسانن می گوید

  سلام چکار کنم دما و رطوبت تنظیم نمیشه رسیده گی کنید اگه میدونستم جواب نمیدید درست نمی کردم دو سه بار بهتون پیام دادم جواب بده رطوبت هم بیشتر از ۳۵نمیره بالا حوله کذاشتم ظرف بزرگ هم گذاشتم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   درزهای بدنه دستگاهی که ساختید رو بگیرید.رطوبت بالا میره
   دما و رطوبت الان چقدر؟

  2. آیسو می گوید

   ههههههه
   بلاخره جوابتو دادن یانه؟

 209. Amir می گوید

  سلام درصد موفقیت این دستگاه چقدره؟

  1. علی می گوید

   سلام‌دما برا تخم‌ بوقلمون چقدر باید باشع

 210. محمدرضا می گوید

  با سلام من جوجه هام تو تخم شکل گرفته ایا در اومدن از تخم باید جوجه رو کمک کنیم یا نه

 211. احسان می گوید

  سلام من دستگاه جوجه کشی ساختم ولی نمیتونم دما و رطوبت را تنظیم کنم دیمر هم گذاشتم

  1. کارشناس وب سایت (احمدی) می گوید

   از دماسنج و رطوبت سنج استفاده کنید.

 212. لطیفه می گوید

  سلام من یه دستگاه بافیبردرست کردم الان نمیدونم دماورطوبت تشوکنترل کنم راه حل چیه

 213. Ramin می گوید

  سلام
  ببخشید من دستگاه را ساختم اما بدلیل اشکال در تنظیم دما در روز اول دما از چهل تا پنجاه رفت بالا در مدت دو تا سه ساعت خواستم ببینم تخم مرغ ها در این مدت از بین رفته آمد یا نه

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   خیر . جوجه کشی را ادامه دهید

  2. احسان می گوید

   سلام من دستگا رو ساختم ولی دگا رو ۳۷نمیشه دیمر دارم تنظیم نمیشه اگه کم کنم که زبر۳۷یا زیاد کنم بالای۳۷چکار کنم یا رطوبت هم همینطور رو۶۰نمیره لطفا زود جواب بدهید

 214. امیرحسین می گوید

  سلام بدون رطوبت سنج هم میشه درست کرد

  1. آره دوست عزیز می گوید

   آره دوست عزیز

 215. احسان می گوید

  سلام من الان هفده هم روز کا یادم رفت تخم مرغ بچرخانم خراب شدن یا نه یعنی دیگهیک روزه به هچر میرسه ببخشید زود جواب بدهید

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   ادامه بدید ، انشاالله که مشکلی با یک روز و در روز ۱۷ پیش نیامده باشد.
   احتمالش کمه که مشکلی پیش بیاد.

 216. ahsan می گوید

  سلام من دستگاه جوجه کشی دست ساز درست کردم ولی روز هفده هم یادم رفت تخم ها رو بچرخانم خراب شدن یا نه

 217. ناشناس می گوید

  کدام رطوبت سنج ها دقیقا

 218. حسام می گوید

  سلام . دستگاه من الان روشنه و رطوبت اون از ۴۵ تا ۵۰ بیشتر نمی ره . چکار کنم . لطفا سریع اطلاع بدین.

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   مقدار آب داخل ظرف رو افزایش بدید.
   از حوله مرطوب استفاده کنید.

  2. Ehsan می گوید

   سلام ببخشید من یک دستگاه دست ساز ساختم ۷۰ عدد تخم مرغ در داخل دستگاه قرار دادم ولی امروز بعد از چهار روز رفتم دو ساعتی خوابیدم یکی رفته بود نور لامپ رو زیاد کرده دما تا ۴۲رسیده بود من دوباره دما رو تنظیم کردم و همون لحظه تخم مرغ ها رو بعد از چهار روز کدلینگ کردم رگهای زیادی در تخم تشکیل شده بود ولی جنین به دیواره تخم چسبیده بود به نظر شما تخم مرغ ها از بین رفتن

   1. مدیر سایت می گوید

    سلام
    چسبیدن جنین به دیواره ، بیشتر مربوط به چرخش نامناسب تخم های نطفه دار .
    در مورد دما ، اگر زمان زیادی در دمای زیاد یا کم قرار نگیرند مشکلی نداره ، ولی خوب برای بیش از مثلا ۱۲ ساعت در این حالت باشند طبیعی که دچار مشکل خواهند شد.
    اگر ویدیو از دستگاهی که ساختید دارید برای ما ارسال کنید.

 219. دوست ندارم کسی بدونه می گوید

  سلام
  داداش این دستگاه رو اگه با روش دوم یعنی با استفاده از برد اوتومات بسازیم میشه شماتیک یه برد رو برامون بدید که کار مورد نظر رو انجام بده؟
  لطفا اگه ممکنه و خواهش میکنم که در تلگرام به آی دی : robosoren@پیام بدید و پاسخ گو باشید
  خیلی ممنون میشم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   متاسفانه در حال حاضر موردی که فرمودید برای ما امکانش نیست.

 220. ناشناس می گوید

  بدرد نمی خوره درست نکنین چون من درست کردم وهمه تخم مرغ ها خراب شدند من مثل همون همه کارهاروانجام دادم اماهیچی در نیومد دما اندازه بود روطوب اندازه بود چرخش سر جاخودش بود حاصل ۲۱روز هیچی نشد ۱۵تخم مرغ هم ازبین رفت…

  1. ایلیا می گوید

   زود قضاوت نکن دوست عزیز شاید تخم ها نطفه دار نبوده

 221. ناشناس می گوید

  هنوز درستش نکردم ولی بنظرم خیلی خوبه

 222. یوسف می گوید

  سلام من با کلمن دایرهی دست کردم و لامپ ۲۵ وات اما دما تا ۴۵ میرسه مشکلی نداره

  1. احسان می گوید

   سلام من دستگاه جوجه کشی درست کردم ولی رطوبت نمیاد بالا وقتی حوله میزارم دما میاد پایین اب هم تو ظرف ریخته شده هم زیاده و ظرف بزرگه دما و رطوبت هم تنظیم نمیشه زود جواستم جوابو بگیرم ممنون از مدیر سایت

 223. ارین می گوید

  سلام ببخشید برای جوجه کشی باید چه تخمی گذاشت

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   تخمی که نطفه داشته باشه

 224. سقا می گوید

  سلام رطوبت از ۲۵ بالا نمیره چکار باید بکنیم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   آب ریخته شده در ظرف آب رو زیاد کنید.از ظرف آبی پهن تر استفاده کنید

 225. بابک می گوید

  سلام دستگاه های جدید ایزی باتور کی معرفی میشن؟؟؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   شش ماهه دوم سال آینده

 226. سید هادی می گوید

  قیمت رطوبت سنج معمولی برای راه انداختن دستگاه چنده /

  1. مدیر سایت می گوید

   برای دستگاه های کارخانه از رطوبت ساز التراسونیک معمولا استفاده می کنند که می تونید در صفحه مخصوص به خودش قیمت و مشخصات رو مشاهده کنید.
   ولی برای دستگاه جوجه کشی دست ساز از یک ظرف آب هم استفاده کنید کفایت می کنه.

 227. ابوالفضل می گوید

  تاکی طول میکشه بیاری خونمون

 228. محمد حسین می گوید

  سلام خدا قوت میخواستم بدونم اگه نخم بلدرچین بگذاریم چقدر طول میکشه که در بیان ممنون.

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   طول دوره جوجه کشی حدودا ۱۷ روز

 229. HAMIDREZAحمیدرضا می گوید

  سلام من هنوز درست نکردم میخواستم بدونم یه لامپ ١۰۰ ولت کافی است؟ دما و رطوبت برای ٢تا تخم مرغ چقدر باشه؟لطفا جواب بدید

 230. میثم عمران می گوید

  سلام اگه بجای کارتون از چوب استفاده کنیم اشکالی نداره

 231. میثم عمران می گوید

  آیا حتما باید رطوبت سنج هم باشه

  1. مدیر سایت می گوید

   بله

 232. ناشناس می گوید

  سلام وقتی جوجه ها از تخم بیرون می آیند چه جوری بهشون غذا بدیم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   بستگی به نوع پرنده داره ، در مورد مرغ ، خود جوجه از وقتی به دنیا میاد می تونه غذا بخوره.

 233. ناشناس می گوید

  وقتی جوجه ها از تخم بیرون آمدن چجوری بهشون غذا بدیم

 234. جواد می گوید

  چندروزه جوجه در میاد

  1. فردین می گوید

   ۲۱ روزه در میاد داداش

 235. نیدراز می گوید

  ببخشید تخم مرغارو باید چطوری توی دستگاه بذاریم

 236. ماهان می گوید

  می خواستم بدونم من هر ۶ ساعت تخم مرغ رو ۹۰ درجه می چرخنم میخواستم بدونم درسته

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   بله مشکلی نیست ، ادامه بدید.

 237. حسین می گوید

  سلام ببخشید اگه تخم رو بیرون بیارم برای نطفه سنجی ببینیم چراغ قوه بندازیم مشکلی پیش میاد

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   باید از نوعی چراغ قوه استفاده کنید که گرما نداشته باشه و نور شدید هم نداشته باشه.

 238. حمیدرضا می گوید

  سلام بنده از دیمر استفاده کردم می خواستم بپرسم دمای دستگاه رو هر جور که راه داشت سعی کردم تنظیم کنم اما بار اختلاف دما هست ( بین ۳۷ الی ۳۸.۵) . آیا راهی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به غیر از ترموستات البته

 239. حمیدرضا می گوید

  با سلام میشه جواب بدید اختلاف دما در چند درجه مشکلی بوجود نمیاره؟؟ مثلا دمای دستگاه من از ۳۶ الی ۳۸ اختلاف دما داره

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   در نمونه های دست ساز خانگی طبیعی است و درسته راندمان رو کاهش میده ولی طبیعی است و نمیشه کاریش کرد.
   اگر حرفه ای تر با تجهیزات بسازید خطا کمتر میشه.

 240. Javad می گوید

  سلام خسته نباشید ‌. اگر چخرش دستگاه در هر ۱۰ دقیقه ۳۰ ثانیه بچرخد مشکلی پیش میاد برای تخم مرغ ها

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام خیر.
   فقط دقت کنید ۳۰ ثانیه نبایست بچرخه ، ۲ ثانیه کفایت می کنه.

 241. امیر حسین می گوید

  چطور میتونم PDFاینو دانلود کنم

  1. مدیر سایت می گوید

   در ابتدای مطلب بر روی آیکون PDF کلیک کنید تا PDF شروع به دانلود بشه

 242. حمیدرضا می گوید

  با درود احترام خدمت شما کارشناس محترم
  سوالی که میخواستم ازتون بپرسم این بود که بنده ترموستاتی تهیه کردم که اختلاف درجه آن زیاده. یعنی روی ۴۰ درجه سانتی گراد خاموش میشه و روی ۳۴ درجه روشن میکنه (۶ درجه اختلاف) البته دیمر هم زدم .. آیا این اختلاف مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟؟

 243. حمیدرضا می گوید

  با درود و احترام خدمت شما کارشناس محترم
  سوالی که میخواستم ازتون بپرسم این بود که بنده ترموستاتی تهیه کردم که اختلاف درجه آن زیاده. یعنی روی ۴۰ درجه سانتی گراد خاموش میشه و روی ۳۴ درجه روشن میکنه (۶ درجه اختلاف) البته دیمر هم زدم .. آیا این اختلاف مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟؟

 244. معراج محمدی می گوید

  ببخشید میشه از کارتن استفاده بکنیم از این جعبه های فیبری گیر نیاوردم

 245. امیر می گوید

  سلام .من این دستگاه رو ساختم و الان ۵روزه که دارم ازشون نگهداری میکنم و همه چیز روبه راهه .میخواستم ببینم تا الان جنینی در تخم تشکیل شده یا چطوری میتونم از تخم (مرغ)نطفه بینی کنم .ممنون میشم اگه جواب بدین.

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   تا روز پنج چیز زیادی برای دیدن نیست ، ولی چند روز دیگه می تونید با یک نور مثل نور چراغ قوه که گرمای زیادی نداشته باشه در یک محیط تاریک نطفه سنجی کنید.
   می تونید از آموزش های زیر نیز استفاده کنید.
   آموزش نطفه سنجی
   ویدیو نطفه سنجی از تخم نطفه دار بلدرچین

 246. امیر می گوید

  سلام.من این دستگاه رو ساختم و امروز ۵روزه که دارم ازشون نگهداری میکنم.میخواستم ببینم تا الان آیا جنینی تشکیل شده؟و اگه تشکیل شده چطوری باید بفهمم یا نطفه بینی کنم؟ممنون میشم جواب بدین.

  1. مدیر سایت می گوید

   پاسخ داده شد.

 247. معراج محمدی می گوید

  من برم درست کنم مطمعینن جوجه میشه

  1. مدیر سایت می گوید

   اگر با دقت درست کنید بله مطمئن باشید در حد خودش تخم های نطفه دار رو تبدیل به جوجه میکنه.

 248. حسیت می گوید

  سلام رطوبت سنج راباید از کجا تهیه کنم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   معمولا ابزار فروشی ها ، لوازم فروش دام و طیور ، داروخانه ها و …. دارند.
   همچنین در صورتی که نتونستید مورد مناسب پیدا کنید با واحد فروش شرکت تماس بگیرید تا برای شما ارسال کنند.

 249. رضا می گوید

  سلام وخسته نباشید من یک دستگاه درست کردم صبح که بلند شدم دما از۳۷درجه رسیده بود به۳۱درجه ممکن است تخم ها خراب شده باشن توراخدا جواب بدین

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   چند ساعت اختلاف دما مشکل زیادی ایجاد نمیکنه.

 250. شاهین 5555555555555555555 می گوید

  چگونه می تونم دستگاه رو برای وقتی که می خوام برم سفر یا یجایی دیگر . اتومات کنم ؟ اخه من تصمیم دارم تخم شتر مرغ در دستگاه بگذارم و شما خودتون بهتر می دونید که دوران جوجه کشی شتر مرغ خیلی بیشتر از مرغ و بلدرچین است . خواهش می کنم پاسخ مرا بدهید

  1. مدیر سایت می گوید

   منظور شما دستگاه دست ساز یا دستگاه کارخانه ای؟

 251. ادریس می گوید

  سلام باید رطوبت سنج چند فارانهایت باشه

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   بین ۱۳۱ تا ۱۴۹ فارنهایت

 252. صادق می گوید

  آیا این دستگاه را می توانیم از شما بخریم

  1. مدیر سایت می گوید

   پاسخ داده شد.

 253. صادق می گوید

  آیا می توانیم این دستگاه را از شما بخریم

  1. مدیر سایت می گوید

   خیر . گروه صنعتی اسکندری تنها محصولات تولید خود را به فروش می رساند.

 254. ناشناس می گوید

  ببخشيد بهترين رطوبت چنده

 255. سینا می گوید

  سلام ببخشید اگه باید هر روز ۴ بار تخم ها را بچرخوانیم دما تعقییر میکنه باید چه کار کرد

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   بایست با خلاقیت خودتون یک کار انجام بدید. مثلا شخصی رو دیدم که از بیرون چوب های رو قرار داده بود مثل نی و از بیرون تخم ها رو چرخش میداد.

  2. امیررضا می گوید

   سلام ببخشید یک راهنماهی میکنید
   یکی از اون فیلم های ساخت جوجه کشی رو برام بفرسی
   تا دورست کنم ممنون جواب بده

 256. سیناااا می گوید

  سلام.میخواستم بدونم چطوری باید تخم رو بچرخونم؟لطفا جواب بدید.

 257. کیارش می گوید

  ببخشید چطور باید تخم هارا چرخش بدیم

 258. ابوالفضل می گوید

  سلام دمای هوا باید روی چند باشه

 259. هادی می گوید

  قیمت دما سنج و رطوبت سنجه فقط ۱۵ تومن

  1. ناشناس می گوید

   چجوری من که این قیمت گیر نیاوردم

 260. محمد می گوید

  سلام این نوع جوجه کشی برای پرندگان زینتی مانند طوطی استفاده میشود لطفا جواب بدین

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   خیر

 261. مهدی می گوید

  توری نیست دیمر نزاریم

 262. ناشناس می گوید

  سلام میشه از رطوبت سنج برای جوجه کشی استفاده نکنیم استفاده نکنیم مشکلی نداره

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   تنظیم رطوبت مهم ، اگر استفاده نکنید چطور میخواید رطوبت رو تنظیم کنید؟

 263. ناشناس می گوید

  سلام میشه از رطوبت سنج برای جوجه کشی استفاده نکنیم استفاده نکنیم مشکلی نداره

 264. جواد می گوید

  سلام اگه پنجره بگذاریم دما بیرون نمی ره

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   بستگی داره چطور عایق کنید.

 265. جواد می گوید

  سلام اگر پنجره بگذاریم دما بیرون نمیره لطفا جواب بدین عجله دارم

 266. مرعی می گوید

  سلام میشه دستگاه رو درجای مناسبی بااجروسیمان یا گل به شکل ثابتی بنا کنیم؟
  که زیاد تکون نخوره هم اب بریزه و هم تخما اسیب نبینن

 267. مرعی می گوید

  سلام برا اینکه هی دستگاه رو باز نکنم تخم ها رو روی جایی متحرک قرار گزاشتم و از بیرون با نخ صفحه رو میچرخانم سوال بنده اینه که چند درجه صفحه رو بچرخانم؟
  و سمت نکشون روبه پایین گذاشتم درسته؟ یا برعکسشون کنم؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   دقیقا سیستم شما رو متوجه نشدم ولی در دستگاه های جوجه کشی معمول چرخش ۴۵ درجه برای هر طرف می باشد که در کل میشه ۹۰ درجه.
   برای مورد سمت تخم هم ، نوک تیز باید رو به پایین باشه.

 268. ناشناس می گوید

  سلام.ببخشید من باکارتون درست کردم دما خوبه ولی رطوبت بالانمیاد ظرف اب بزرگ گذاشتم حوله هم گذاشتم ولی رطوبت۴۰

 269. فرزاد می گوید

  سلام به جای کائو چوپ چه چیز دیگه میتوان درست کرد

 270. ناشناس می گوید

  خیر

 271. محمد می گوید

  سلام وقت تخم ها به وقط در آمدن رسید باید خودمون از تخم درشان بیاوریم

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   خیر . خودشون باید از تخم بیرون بیان

 272. ابوالفضل می گوید

  سلام
  من دستگاه رو ساختم ولی هرکاری میکنم رطوبت بالای ۴۰ نمیره! چکار کنم؟

 273. محمد امین می گوید

  باسلام من دستگاه روساختم ولی الان نمبتونم دمای اونو پایین بیارم برای روزهیجدم لطفاراهنمایی کنید

  1. مدیر سایت می گوید

   روی کارتون سوراخ ایجاد کنید.

 274. Erfan می گوید

  سلام ببخشید دماورطوبط برای تخم بلدرچین باید چقدر باشه

  1. ناشناس می گوید

   ن۸ک

 275. ناشناس می گوید

  تشکر از رهنمایی تان دوست عزیز ابراهیم هستم از افغانستان میرسی

 276. علیرضا می گوید

  ببخشید مدیر سایت جواب بدید سریع لازم دارم میشه برای بلدرچین دستگاه کوچک تری بسازی باید لامپ چی بزنم بابام با یخچال درست کرد بعد از ۲۰ تخم ۷ تا رد اومد یکیش مرد ۶ مونده میشه تخم مرغ رو پشت یخچال یعنی موتور یخچال بگذاری چون من شنیدم میشه امتحان کن ضرر نداره

  1. مدیر سایت می گوید

   هر چقدر دستگاه کوچیک تر باشه ، خوب طبیعی از لامپ کوچکتری استفاده کنید.
   متوجه قسمت دوم سوال شما نشدم.

 277. محمد می گوید

  سلام ببخشید من دستگاهو با کارتن ساختم اما دما بالاست روی ۴۴مونده چراغو خاموش میکنم میاد پایین چه کار کنم سابت بمونه روی ۳۷.۷درجه سانتیگراد
  ممنون از مدیر سایت

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   بایست از ترموستات استفاده کنید.
   لینک زیر رو مطالعه کنید.
   https://chicken-device.ir/product/thermostat-infrared-heat-lamp-bulb/

 278. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید من دشگاهو ساختم اما دما بالاست چه کار کنم ؟؟؟ لطفا جواب بدید

  1. مدیر سایت می گوید

   از ترموستات استفاده کنید.

 279. جواد می گوید

  سلام، وقت بخیر
  بابت توضیحات جامع و مفیدی که ارائه کردید ازتون ممنونم
  دو تا سوال دارم از محضرتون، اول این که آیا تخم مرغ ها رو باید خیلی آهسته چرخوند؟
  و دوم این که وقتی درب دستگاه رو باز میکنیم برای چرخوندن تخم مرغ ها، اون تغییر دما و رطوبت که ایجاد میشه، مشکلی به وجود نمیاره؟

  1. مدیر سایت می گوید

   سلام
   در مورد سوال اول شما ، بله بایست تخم ها را بسیار آهسته چرخش بدید.
   تغییر دما و رطوبت روی تخم های نطفه دار تاثیر میذاره ولی نه در چند دقیفه ، شما سعی کنید زمان رو در حداقل نگهدارید و نگران نباشید با چند دقیقه باز موندن درب اتفاقی نمی افته.

  2. علیرضا می گوید

   نه من میدونم یا تو

  3. علی می گوید

   اره باید ارام باشد ……ن رطبوبت مشکلی نداره البته حداقل ۱۰ دیقه

 280. علی می گوید

  ببخشید برای زیر تخم ها میتوان از کارتن شونه تخم مرغ ۳۶تایی استفاده کرد ممنون از اطلاعاتتان یا حق

  1. مدیر سایت می گوید

   بله

  2. حمید می گوید

   سلام حمید هستم من الان یه دستگاه درست کردم از کارتون یک لامپ و یه دماسنج و ظرف آب گذاشتم ایرادی نداره الان دما ۳۷راهنماییم کنید گفتن رطوبت سنج نمیخاد

 281. علی می گوید

  دستگاه جوجه کشی برای ۵۰تا تخم چند سانتی متر باید باشد ؟ واین دما که گفتین برای تخم جوجه خونگی است ؟ یا حق

  1. مدیر سایت می گوید