ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی با ۱۵ هزار تومان در یک ساعت

910

ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی :

شاید شما هم مثل من در یک روستا زندگی می کنید و چند مرغ و اردک در خانه روستایی شما وجود دارد که دوست دارید از آنها جوجه کشی کنید.

شاید هم به عنوان یک تحقیق علمی از روی حس کنجکاوی یا یک تکلیف مدرسه تصمیم به ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی گرفته اید.

وقتی برای اولین بار ایده داشتن یک دستگاه جوجه کشی به سرم زد تصمیم گرفتم از بازار یک ماشین جوجه کشی خریداری کنم و دست به کار شدم.

اول از همه در گوگل به دنبال شرکت های تولید کننده دستگاه جوجه کشی گشتم نمونه های زیادی وجود داره مثلا دستگاه جوجه کشی حرفه ای یک ماشین جوجه کشی عالی به حساب میاد یا دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت مناسبی داره ولی خوب آخر همه گشتن های من به اینجا ختم شد که خرید ماشین جوجه کشی برای من ایده خوبی نیست چرا که تهیه آن از لحاظ مالی برایم مقدور نیست. پس تصمیم گرفتم یک دستگاه جوجه کشی خانگی برای خودم بسازم.

وقتی در اینترنت دنبال آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی گشتم ، آموزش جالبی پیدا نکردم و مطئنم که شما هم مثل من نا امید شده بودید.

ولی نگران نباشید من دست به ساخت یک ماشین جوجه کشی خانگی کاملا ساده زدم و با آن تخم های نطفه دار مرغ را جوجه کشی کردم.

در این آموزش می خوام تجربه خودم با شما به اشتراک بذارم.

نکته : اگر شما هم تصمیم به ساخت دستگاه جوجه کشی گرفته اید می توانید آموزش ساخت به همراه عکس ماشین جوجه کشی ساخت خودتان را برای ما ارسال نمایید تا با نام خودتان روی سایت قرار گیرید.

 

اول از همه باید بگم این دستگاه جوجه کشی که من ساختم کمتر از ۱۵ هزار تومان هزینه اش شده و حدودا هم یک ساعت وقت براش گذاشتم.
میدونم شما می تونید بهتر از این رو بسازید پس سعی خودتون رو بکنید. می دانم به نظر کار مشکلی می آید ولی بعد اگر دست بکار شوید خواهید دید که چقدر راحت و آسان است.

مرحله اول ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : آماده سازی وسایل مورد نیاز

آماده سازی وسایل مورد نیاز

برای ساخت دستگاه جوجه کشی نیاز داریم به :

 1. یک جعبه از جنس یونولیت یا کارتون : برای بدنه یا محفظه دستگاه .
 2. یک سرپیچ لامپ یک لامپ رشته ای معمولی: جهت تامین کردن حرارت و ثایت ماندن آن.
 3. چند تکه چوب : برای ایجاد یک چهار چوب مناسب مانند تصویر.
 4. یک توری فلزی به همراه یک طلق شفاف : از مقاومت مناسبی برخوردارند و قادر به نگه داشتن چند تخم و ظرف آب و غذا میباشد.
 5. دماسنج با رطوبت سنج : یکی از موارد بسیار مهم است . برای سنجیدن دمای دستگاه از ان استفاده می شود.
 6. فنجان کوچک برای نگه داشتن آب : به عنوان منبع آب برای دستگاه خانگی.
 7. مقداری چسب : برای ثابت نگه داشتن مواد

توجه کنید برای انجام این کار باید کمی حوصله داشته باشید..

یک توجه ویژه : بیشتر وسایلی که بالا نوشتم رو من داشتم و نیاز به خریدش نبود شاید اگر شما بخواهید همه وسایل رو خرید کنید از ۱۵هزار تومان کمی بیشتر بشه پس اگه ساخت دستگاه جوجه کشی کمی هزینه اش بیشتر شد نگران نشید.

مرحله دوم ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : ساخت چهار چوب مناسب دستگاه جوجه کشی

ساخت چهار چوب مناسب جوجه کشی
ساخت چهار چوب مناسب جوجه کشی

برای داخل جعبه یونولیت خودمون باید یک چهار چوب بسازیم ، طبق تصویر عمل کنید و داخل جعبه را اندازه گیری کنید و به همان اندازه این چهار چوب رو آماده کنید.

دقت کنید که ارتفاع رو طوری تنظیم کنید که بتوان به داخل جعبه به راحتی ظرف آب ، تخم مرغ های نطفه دار ، لامپ و … را قرار داد.

مرحله سوم ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : اضافه کردن توری فلزی به قاب برای نگه داشتن تخم ها و وسایل

اضافه کردن توری فلزی به قاب
اضافه کردن توری فلزی به قاب

 

حالا که قاب رو ساختید باید توری فلزی رو به قاب میخ کنیم تا محکم سر جاش کشیده بشه .

توجه کنید که حتما نباید از توری فلزی استفاده کنید ، من از توری فلزی استفاده کردم چون اول اینکه دم دستم بود دوم اینکه مقاومت خوبی داره و می تونه چند تا تخم مرغ و ظرف آب راحت نگه داره.

 

ساخت ماشین جوجه کشی

مثل عکس توری فلزی رو به قاب دستگاه جوجه کشی محکم کنید.

مرحله چهارم ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : اضافه کردن لامپ برای تامین حرارت

اضافه کردن لامپ

مانند تصویر یک سوراخ کوچک به اندازه سرپیچ لامپ روی جعبه یونولیت خودتون اضافه کنید ، دقت کنید این سوراخ باید دقیقا اندازه باشد بزرگ باشه لامپ از داخلش می افته و باعث بروز مشکل می شه .

ارتفاع محل قرار گیری لامپ باید طوری باشه که گرما یونولیت پایین ، بالا و پشت لامپ رو نسوزونه ، سرپیچ رو داخل سوراخ قرار بدید و لامپ رو در محلش محکم کنید.

لامپ دستگاه جوجه کشی

بهتر است تست کنید و ببینید که لامپ کار می کند یا نه.

مرحله پنجم ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : اضاف کردن دو سوراخ برای تهویه ماشین جوجه کشی

اضاف کردن دو سوراخ برای تهیه ماشین جوجه کشی

همون طور که در تصویر می بنید دو سوراخ باید در کناره جعبه یونولیت ایجاد کنید.

این سوراخ های برای ایجاد گردش هوا در داخل دستگاه جوجه کشی هستند و اسیژن داخل داستگاه را تامین می کنند.

مهم است بدانید که تخم نطفه دار در داخل دستگاه برای رشد و زنده ماندن جنین به اکسیژن کافی نیاز دارد و در صورت تامین نشدن تخم ها از بین خواهند رفت.

مرحله ششم ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی : آماده سازی و به کار گیری دستگاه برای جوجه کشی

مرحله ششم و نهایی از ساخت دستگاه جوجه شی خانگی
مرحله ششم و نهایی از ساخت دستگاه جوجه شی خانگی

در مرحله آخر ظرف آب رو اضافه کنید و لامپ را روشن کنید ، رطوبت سنج و دما سنجی که در مرحله اول اماده کردید رو داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید.

چند ساعتی صبر کنید و تخم های نطفه دار رو داخل دستگاه قرار دهید.

دما در داخل دستگاه جوجه کشی برای تخم های نطفه دار مرغ باید حدود ۳۷.۲ درجه باشد ، به عبارت دیگر بین ۳۷ درجه تا ۳۸ درجه مناسب است، میزان رطوبت در داخل دستگاه بین ۵۵ تا ۶۵ مناسب میباشد.

چند ساعتی صبر کنید و تخم ها را در دمای اتاق قرار دهید. همزمان دستگاه را به کار بیندازید تا دما و رطوبت تنظیم بشه و بعد تخم های نطفه دار رو داخل دستگاه قرار دهید.

مرحله ضروری (اختیاری)

ساخت پنجربه برای دیدن داخل دستگاه جوجه کشی خانگی
ساخت پنجربه برای دیدن داخل دستگاه جوجه کشی خانگی

این مرحله اختیاری ولی پیشنهاد میشه انجام بدید.

چون اگه پنجره درست نکنید ، هی میخواید درب دستگاه بر دارید تا ببینید چه خبره ، و اینجوری دما و رطوبت قاطی میشه و تخم ها از دست میرن پس بهتر یک درب درست کنید و خیال خودتون رو راحت کنید.

برای ساخت درب یونولیت بالایی رو مثل عکس ببرید با چسب طلق شفاف رو که در مرحله اول گفته بودم رو به یونولیت بچسبونید.

با این کار یک پنجره دارید که داخل دستگاه رو می تونید باهاش ببنید.

فقط این پنجره رو زیاد بزرگ نکنید ، یک پنجره کوچیک هم کفایت می کنه.

جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی خانگی
جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی خانگی
دماسنج و رطوبت سنج
دماسنج و رطوبت سنج

چند نکته در مورد ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی :

ساخت ماشین جوجه کشی خانگی کار آسونیه ولی قسمتش سختش تنظیم درست دما و رطوبت در طول ۲۱ روز جوجه کشی از مرغ است ، چند تا نکته میگم امیدوارم بتونه برای شما مفید باشه :

 • نکته اول اینکه واقعا انتظار نداشته باشید یک دستگاه جوجه کشی ساده مثل همین که ساختیم کیفیت یک دستگاه جوجه کشی کارخانه ای رو داشته باشه ، پس کمی انتظار خودتون رو کم کنید.
 • نکته دوم اینکه با اینکه جوجه های مرغ مقاومت خوبی دارند ولی باید دما تنظیم بشه همون طور که گفتم دمای مناسب بین ۳۷ تا ۳۸ درجه سانتیگراد در مدل ما به همین خاطر دقت کنید.
 • نکته سوم : می تونید سوراخ های روی درب دستگاه باز کنید که باهاش دما رو تنظیم کنید یعنی با پوشوندن و باز کردن سوراخ ها دمای داخل دستگاه رو کم و زیاد کنید.
 • نکته چهارم : می تونید یک دیمر یا ترموستات بخرید تا فرایند دما رو اتوماتیک کنید این دستگاه با تنظیم دمای مورد نیاز ، لامپ رو خاموش و روشن میکنه تا دما تنظیم بشه.
 • نکته پنجم : تخم ها رو طوری قرار دهید که زیاد نزدیک لامپ نباشند تا حرارت مستقیم اونارو از بین نبره.
 • نکته ششم : در مورد رطوبت توجه کنید که در سه روز آخر جوجه کشی که بهش دوران هچر میگن ۵ تا ۱۰ درصد رطوبت رو افزایش بدید با اضافه کردن آب بیشتر به ظرف آب.
 • نکته هفتم : باید توجه کنید که تخم های نطفه دار برای تبدیل شدن به جوجه باید روزی چند بار چرخش داده بشن تا جنین به دیواره تخم نچسبه ، برای اینکار روزی ۴ بار تخم ها رو مقداری چرخش بدید.
 • شب ها که دیگه نمیشه کاریش کرد پس قبل خواب یک بار چرخش بدید و بعد بخوابید.

یک مشکل بزرگ که دلیل بر پایین امدن راندمان دستگاه شده و همچنین کار شما را سخت می کند اتوماتیک نبودن دستگاه جوجه کشی است.

برای ساخت دستگاه جوجه کشی چه ابزاری مورد نیاز است ؟

با توجه به هدف شما برای ساخت دستگاه جوجه کشی ابزارهای مختلفی میتوان به دستگاه اضافه کرد. برای مشاهده لوازم مورد نیاز میتوانید به صفحه تجهیزات دستگاه جوجه کشی مراجعه کنید .

قیمت تمام شده برای ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی چقدر است ؟

قیمت با توجه به لوازم در نظر گرفته شده می باشد. از ساده ترین دستگاه با قیمتی زیر ۱۰۰ هزار تومان تا دستگاه های پیشرفته با قیمت های بالا می توان ساخت .

چرخش تخم ها در دستگاه جوجه کشی دست ساز به چه صورت است ؟

امکان چرخاندن تخم ها هم به صورت دستی و هم تعبیه ی ابزاری به منظور چرخش مکانیکی تخم ها از بیرون محفظه ی دستگاه وجود دارد که با توجه به نوع ساخت دستگاه متفاوت می باشد.

موفق باشید.

In order to do a proper incubation , using an incubator is necessary these days. Incubating from rare and expensive eggs need some time and it is complicated. Using an incubator is the best possible way. But it can be very expensive for some people. Make your home incubator. It is really easy and cheap.

دانلود فایل PDF مطلب : آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

ویدیو جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی خانگی ساخته شده


در این مرحله ساخت دستگاه جوجه کشی ما به پایان رسید.ولی همیشه دیدن نمونه های بیشتر می تواند منجر به آگاهی و تولید ایده های بهتر شود. بر همین اساس یک ویدیو ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی از کانال یوتیوب UK Here We Grow برای شما به صورت متن و زیر نویس روان فارسی آماده کرده ایم که می توانید با مشاهده آن ایده های جدیدی کسب نمایید.پیشنهاد میکنیم به هیچ وجه این ویدیو را از دست ندهید.

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی به صورت قدم به قدم

ساخت دستگاه جوجه کشی برای هر کسی لذت بخش و خوشایند خواهد بود اما به شرطی که در طراحی و ساخت آن تمام اصول و قواعد را رعایت نماید، به عنوان مثال در ساخت دستگاه جوجه کشی باید نوع بدنه را طوری انتخاب کنید که کمترین تبادل دمایی را با محیط بیرون داشته باشد، پس نتیجه می گیریم که استفاده از یونولیت (پلی استایرن) عاقلانه تر از کارتون یا مقوا خواهد بود یا اینکه وجود سیستم تامین دما و رطوبت و چرخش در دستگاه لازم خواهد بود، اما نحوه پیاده سازی این سیستم ها راهکار ها و فوت و فن های خاص خود را دارند که در این مقاله به صورت قدم به قدم و مرحله به مرحله آموزش داده خواهد شد پیشنهاد می کنیم حتما ادامه مقاله را دنبال کنید.

این نوشته از یک ویدیوی آموزشی برگرفته شده است، که شخص مورد نظر یک دستگاه جوجه کشی را از ۶ الی ۷ سال پیش ساخته و همچنان در حال استفاده از آن است و با استفاده از این دستگاه دست ساز توانسته به درصد هچ بالایی نیز برسد. در این ویدیو شخص ۳۰ عدد از تخم های نطفه دار مرغ های خود را برای تست جوجه کشی آماده کرده است.

ویدیو آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با زیر نویس فارسی

دانلود مستقیم با کیفیت خوب | دانلود مستقیم ویدیو با کیفیت پایین | مشاهده در سرویس اشتراک ویدیو EIG-SHOP

مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت دستگاه جوجه کشی

۱- یونولیت (پلی استایرن)

برای شروع حتما باید یک جعبه یونولیتی پیدا کنید، زیرا یونولیت تا حد زیادی از هدر رفت دما و رطوبت جلوگیری خواهد کرد. هر چه جعبه یونولیت شما ضخیم تر باشد، بهتر خواهد شد چون هم مقاومت بالایی در برابر ضربه خواهد داشت و هم تا حد زیادی از تبادل دما و رطوبت جلوگیری خواهد نمود. اطلاعات بیشتر ( بدنه مناسب برای دستگاه جوجه کشی )

۲- شیشه یا طلق شیشه ای

از این طلق برای ساخت پنجره دستگاه استفاده خواهیم کرد، زیرا در هر دستگاه جوجه کشی وجود پنجره لازم است تا روند جوجه کشی را بدون باز کردن درب دستگاه تحت نظر داشته باشیم.

۳- نوار چسب

برا چسباندن شیشه (همان طلق) به یونولیت استفاده خواهیم کرد، زیرا امکان خروج گرما و رطوبت از کناره های شیشه وجود خواهد داشت بنابراین باید توسط نوار چسب کاملا عایق بندی شود.

۴- فن کامپیوتر

برای انجام عمل تهویه در دستگاه جوجه کشی باید از یک فن کامپیوتر مناسب استفاده کنید.

۵- برد تنظیم و کنترل دما

شما می توانید برد مخصوصی را برای تنظیم و کنترل دمای دستگاه بسازید و یا سفارش ساخت آن را بدهید، برد استفاده شده در این دستگاه ابتدا المنت ها را روشن خواهد ساخت، به محض داغ شدن المنت ها، فن تعبیه شده در بالای برد شروع به کار خواهد نمود و گرمای تولیدی را در سراسر محفظه دستگاه پخش خواهد نمود. تمامی این مراحل توسط برد به صورت خودکار انجام می شود.

۶- المنت های سرامیکی

برای تولید گرمای مورد نیاز دستگاه از این المنت ها استفاده خواهد شد، در فروشگاه های لوازم الکترونیکی می توانید نمونه های آنها را پیدا کنید.

۷- موتور ساعت دیواری

شما از این موتور برای چرخش خودکار شانه ها استفاده خواهید کرد. موتور ساعت دیواری با یک دور در دقیقه کار خواهد کرد. البته می توانید از یک آرمیچر معمولی نیز استفاده کنید، اما برای کنترل چرخش آرمیچر باید سرعت چرخش آن را توسط برد تعریف کنید، این مورد کاملا به سلیقه شما بستگی خواهد داشت.

۸- صفحه چوبی یا پلاستیکی برای تامین رطوبت

همانند ویدیو از یک چارچوب چوبی یا پلاستیکی برای قرار دادن ظرف آب زیر آن و تخم ها روی آن استفاده خواهید کرد. ایده ساخت چارچوب ها کاملا سلیقه ای می باشد و طرح دلخواه خود را می توانید پیاده سازی کنید.

۹- شانه های تخم

از یک شانه چوبی یا پلاستیکی برای قرارگیری تخم ها در لابه لای آن استفاده خواهید کرد، هم چنین انتهای این شانه به موتور چرخش متصل خواهد شد، همانند ویدیو می توانید شانه چوبی یا پلاستیکی مورد نظر خود را بسازید.

۱۰- ظرف آب

برای تهیه ظرف آب به راحتی می توانید از ظرف های یکبار مصرف غذا استفاده کنید، هنگام ساخت صفحه زیرین دستگاه به این نکته توجه کنید که ظرف آب باید کاملا در زیر صفحه قرار بگیرد و هیچ گونه فشاری بر روی آنها وارد نشود.

۱۱- شارژر لپ تاپ

از شارژر لپ تاپ برای تامین برق مورد نیاز دستگاه استفاده خواهید کرد، دقت کنید که اگر از برق مستقیم استفاده کنید احتمال خطر آفرینی دستگاه و آتش سوزی آن بالا خواهد رفت، زیرا شما یک دستگاه کاملا غیر استاندارد خواهید ساخت و محیط داخل دستگاه به شدت مرطوب خواهد شد و هر لحظه احتمال جرقه و آتش سوزی در دستگاه وجود خواهد داشت. بنابراین توصیه میشود حتما از یک آداپتور استفاده نمایید، همانطور که می دانید آداپتورها برق ۲۲۰ ولت را به ۱۲ ولت بی خطر تبدیل میکنند.

برای شروع ساخت دستگاه مطابق با ویدیو عمل کنید و تمامی مراحل گفته شده را انجام دهید. اگر احساس می کنید توانایی تامین قطعات معرفی شده در دستگاه را ندارید می توانید از قطعات جایگزین استفاده کنید، مثلا به جای استفاده از المنت های سرامیکی می توانید از المنت های نسوز استفاده کنید که گروه صنعتی اسکندری در دستگاه های خود از آنها استفاده می کند یا به جای استفاده از موتور ساعت می توانید ترنر های مخصوص دستگاه های جوجه کشی را تهیه نمایید که ۱ دور در دقیقه کار می کنند. برای ساخت مدار تنظیم زمان چرخش فن و شروع به کار المنت ها می توانید از یک فرد متخصص در زمینه ساخت برد های الکترونیکی کمک بگیرید و یا ساخت ان را به همان فرد بسپارید.

در صورت وجود هرگونه سوال، پیشنهاد یا انتقاد می توانید از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
910 نظرات
 1. علی می گوید

  سلام من الان یک لامپ ۶۰ وات دارم با یک کارتون ۲۰در ۳۰ تخم مرغ هارو گذاشتم بعد از ۲۰ دقیقه عرق کردن باید چیکار کنم جوجه میشه یانه

  1. ادمین می گوید

   باید رطوبت سنج و دماسنج داشته باشید و هر لحظه دما رو رطوبت رو چک کنید تا این مشکلات بوجود نیاد

  2. Zand می گوید

   سلام تخم ها رو باید چند ساعت یکبار و چند درجه بچرخونم
   و موقع خواب چیکار کنم

   1. ادمین می گوید

    سلام
    بهترین حالت روزی ۶ بار هست ، کمترین هم روزی حتما باید ۴ بار چرخونده بشه
    موقع خواب هم یه جور تنظیم کنید که ۱۲ یا ۱ شب بچرخونید بعدیش رو حتما کم کم ۶ ساعت بعد بچرخونید
    اینجور مواقع خواب نباید داشته باشید اصولا ! مگه اینکه دستگاه اتومات باشه

 2. امیرحسین می گوید

  با سلام من الان یک عدد لامپ ۱۰۰ وات دارم با یک عدد کارتون ۴۰در۳۰ خوبه یانه ممنون میشم اگه بگین

  1. ادمین می گوید

   سلام دوست عزیز
   مشکلی نیست شما با هر چی که دم دستتون هست دستگاه رو بسازید ، بعد از ساخت باید با استفاده از دماسنج و رطوبت سنج تنظیم کنید که لامپ ۱۰۰ خوبه یا لامپ ۵۰ ! الان من نمیتونم این مورد رو دقیق بگم باید خودتون بسازید و تست کنید

 3. رهنما می گوید

  سلام الان روز ۲۲ هست که تخم مرغ ها رو گذاشتم داخل دستگاه ولی هیچکدوم در نیومدن به نظرتون دستگاه جمع کنم یا هنوز امیدی هست دما تو این ۲۲ روز ۳ بار رفت روی ۴۵ درجه به خاطر همین فکر کنم خراب شدن نظر شما چیه

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتر که تخم ها رو نطفه سنجی کنید و در صورت وجود جوجه داخل تخم ، رطوبت دستگاه رو بیشتر کنید و به جوجه کشی ادامه بدید

 4. مهدی می گوید

  سلام، حتما باید فن هم داشته باشه ؟ و اینکه ۲۴ ساعته فن باید روشن باشه؟ اگه اره، نمیشه هر چند ساعت یه مقدار بهش استراحت داد؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   به جای فن می تونید از چند تا سوراخ هم استفاده کنید البته از دو طرف
   تا ورود و خروج هوا باشه
   فن هم برای ورود و خروج هواست
   می تونید تایمر بهش وصل کنید تا به صورت زمان بندی شده روشن و خاموش بشه

   1. مهدی می گوید

    ببخشید فن رو دقیقا کجای جعبه باید نصب کرد؟

    1. کارشناس وب سایت می گوید

     معمولا در سقف نصب می کنن ولی دیواره هم میشه

 5. محمد می گوید

  سلام لوازم موارد نیازو از کجا میشه تهیه کرده

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از الکتریکی ها ، از همین سایت

 6. سجاد می گوید

  ببخشد من لامپ ۱۰۰ وات رشته ای گزاشتم
  ولی دما میره بالا و به ۴۲ درجه میرسه باید چیکار کنم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بسته به نوع و اندازه ی دستگاه + شرایط محیط استفاده از لامپ های مختلف متفاوته ، لامپ کوچیکتر استفاده کنید .

 7. زهرا می گوید

  سلام خسته نباشید
  من دوتا جوجه اردک داشتم و الان بزرگ شدن و خودشون صاحب ۸تا جوجه شدن
  میخوام یکی از تخماشونو خودم جوجه کنم
  برای اردک دمای رطوبت دستگاه باید بین چند تا چند درجه باشه؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   سلام
   جدول دما و رطوبت جوجه کشی رو ببینید
   برای مشاهده کلیک کنید.

 8. فرجام می گوید

  سلام
  حداقل و حداکثر دمایی که نطفه میمیره چیه؟
  چون تخم های من به اندازه ۳ساعت تقریبا در دمای ۳۹ ۴۰ بوده نطفه ها سالم هستند؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   احتمال مرگ نطفه ها در این دما هست
   اما شما به جوجه کشی ادامه بدید و چند روز بعد نطفه سنجی کنید
   تخم هایی که بدون نطفه هستند رو بندازید دور

 9. 🤩Hesam🤩 می گوید

  سلام
  ببخشید من جوجه هام از تخم بیرون اومدن باید همین جوری جلوی لامپ باشند یا باید چیکار کنم.
  لطفا توضیح بدید
  ممنون

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بله زیر لامپ باشن تا بدنشون گرم بشه
   روز اول که داخل دستگاه بودن ، هیچ
   روز دوم بهشون شکر و اب بدید
   روز سوم شروع کنید بهشون جیره مخصوص بدید

   1. 🤩Hesam🤩 می گوید

    ممنون ولی تا کی باید جلوی لامپ باشن؟

    1. کارشناس وب سایت می گوید

     تا سن دو هفتگی

  2. Masoud می گوید

   سلام تو دستگاه جوجه کشی خونگی اگه نور لامپ مستقیم به تخم مرغا بخوره مشکلی ایجاد نمیشه.مثلا باعث ناهنجاری های ژنتیکی بشه؟
   بعد در رابطه با سوال اول تخم مرغ و گوشت این جوجه ها که با دستگاه جوجه کشی خونگی تولید شدن رو میشه در آینده میشه استفاده کرد.

   1. کارشناس وب سایت می گوید

    برای جلوگیری از تابش مستقیم نور می تونید یک لایه فویل الومینیومی بین لامپ و تخم ها قرار بدید
    بله به راحتی می تونید استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد

    1. Masoud می گوید

     سال پیش دستگاهی شبیه به دستگاه بالایی درست کردم و فویل آلومینیومی بین لامپ و تخم ها نذاشتم.الان اون تخم ها مرغ و خروس شدن،یعنی مشکلی پیش میاد؟
     روی زرده تخم مرغا هم یه لکه کوچیک و گرد سفید کمرنگ دیده میشه علتش چیه؟

     1. کارشناس وب سایت می گوید

      نه مشکلی پیش نمیاد
      اون لکه شالاز نام داره و برای محافظت از زرده هستش

 10. Alireza می گوید

  سلام من یه دستگاه جوجه کشی با کارتون درست کردم یه ظرف آب بزرگ هم زیر لامپ هست ویه فن هم گذاشتم ولی رطوبت بالای سی خورده نمیره و اگه میخوام رطوبت بلا بره باید در شابتچاز کنم ویکم آب بپاشم روی خوردی چوب ها تا برای چند دقیقه رطوبت بیاد بالا وبعد دوباره می پایین میشه لطفاً سریع بگید باید چکار کنم امروز روز هشتم هست ونطفه هم دارن لطفا سرین راهنمایی کنید با رطوبت سی خورده جوجه میشن لطفا جواب بدید

  1. ادمین می گوید

   سلام
   خوب دوست عزیز شما باید قبل از اینکه تخم بزارید داخل دستگاه این موارد رو دقیق چک کنید
   تا روز ۸ ام رفتید و الان میخواید اقدام کنید ، ممکنه پرنده تشکیل بشه ولی چپل چولاق میشن . البته ممکنه ها ، شایدم کامل و سالم باشن
   خلاصه ، اول باید ببینید رطوبت محیط نگهداری دستگاه چقدره . مثلا در محیط نگهداری دستگاه رطوبت رو بالا ببرید (اگه بخاری موجود بود یه ظرف اب بزارید روش تا رطوبت تولید بشه) . ظرف اب رو بزرگتر بکنید ، لامپ رو بالای ظرف بزارید ، فن با سرعت پایین رو بین لامپ و ظرف بزارید
   درزهای دستگاه رو بیشترشو بپوشونید و مجددا میزارن رطوبت رو چک کنید . اگه مقداری بالا رفت دو تا ظرف دیگه هم داخل دستگاه در قسمت های مختلف بزارید
   دما که بره روی ۳۷ اونا هم رطوبت تولید میکنن .
   خورده چوب چرا گذاشتید داخل دستگاه ؟ خورده چوب خودش جذب کننده ی رطوبت هست و رطوبت محیط رو میگیره ، وقتی جوجه شدن خرده چوب بزارید تو جعبه ای که نگه میدارید .الان بردارید

 11. حسن خلج می گوید

  برای تنظیم دما باید چکار کنم؟
  وقتی دما زیاد شد چی؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   می تونید از یک دماسنج دیجیتالی استفاده کنید تا دمای دستگاه رو بسنجه
   و به یک عدد دیمر رو به لامپ وصل کنید تا در صورت بالا رفتن دما ، مقدار دیمر رو کم کنید.

 12. لللطفا زود زود زود زود جواب بدید می گوید

  سلام ببخشید تخم هام تو کارتون بود بعد اوردم کارتون رو جا به جا کنم تخم ها خوردن قد کارتون برای تخم هام اتفاقی افتاده
  لطفا جواب بدید

  1. ادمین می گوید

   سلام
   قابل تشخیص نیست
   باید در روز ۷ ام نطفه سنجی بشه تا مشخص بشه

 13. mortezabighverdi@gmail.com می گوید

  سلام ببخشید من ترموستات دارم فقط رطوبت سنج ندارم چطوری می تونم رطوبت رو بین ۵۳ تا ۶۵ نگه دارم
  میشه بگید چقدر آب تو کاسه بریزم آیا لامپ چند وقتی بزارم براش

  1. ادمین می گوید

   سلام
   متاسفانه قابل تشخیص نیشت و نمیشه گفت که یه پیاله یا دو پیاله چون رطوبت و خشکی هوای محیط به شدت روش تاثیر میزاره

   1. محمدرضا می گوید

    سلام ببخشید رطوبت سنج خیلی گران است آیا میصرفه که بخرم ؟ حتما جوجه در میاد؟

    1. ادمین می گوید

     سلام
     حتمی وجود نداره ، این بسته به نوع طراحی هست
     اینکه بصرفه باشه یا خیر هم بستگی به خودتون داره ، سبک سنگین کنید و اقدام کنید

 14. آصف سبحانی می گوید

  سلام ببخشید روطوبت رو چجوری ثابت نگهدارم روطوبت بالا پایین بشه تخم ها خراب نمیشه

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   تا ۱۰ درصد تغییر در رطوبت ، مشکل زیادی ایجاد نمیکنه

   1. آصف سبحانی می گوید

    رطوبت زیاد بالا پایین بشه تخم ها ناقص در نمیاد

    1. کارشناس وب سایت می گوید

     تا ۱۰ درصد مشکلی پیش نمیاد، اما باید رطوبت رو در اندازه معینی حذف کنید.

 15. علی می گوید

  تخم مرغ نطفه دار از کجا بخریم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   در مقاله زیر کامل توضیح داده شده
   راهنمای خرید تخم نطفه دار

 16. صادق می گوید

  سلام جعبه یونولیت از کجا تهیه کنیم؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   در این مورد اطلاع ندارم
   بازار رو باید بگردید ، قدیما بستنی فروشا از اینا داشتن

 17. لطفا جواب دهید می گوید

  سلام ببخشید
  چنتا سوال داشتم اول اینکه دستگاه رطوبت سنج رو و تخم نطفه دارو از کجا تهیه کنیم
  دوم برای رطوبت چه مقدار اب بزاریم
  نور لامپ رشته ای باعث خرابی تخم ها میشو یا نه؟
  بعد تخم کفتر هم میشه گذاشت اگه میشه توضیح بدین؟
  ممنون میشم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   رطوبت سنح رو میتونید از مراکز فروش محصولات مرغداری و یا محصولات کشاورزی تهیه کنید.
   میزان اب هم بستگی به موارد زیادی داره ، خشکی محیط اطراف ، دمای محیط ، دمای دستگاه و …. اول یه ظرف یا پیاله پر کنید بزارید داخل دستگاه ، بعد با رطوبت سنج میزان رطوبت رو اندازه بگیرید . در این موقع متوجه میشید که مقدار درست بوده یا نه .
   نه مشکلی برای تخم ها بوجود نمیاد
   سعی کنید ، لامپ در یک طرف و تخم ها در طرف دیگر دستگاه باشنک
   بله کبوتر هم میشه مشخصا ، همه نوع تخم نطفه دار میشه ، به شرط اینکه دما و رطوبت درست تنظیم بشه و چرخش بموقع تخم ها هم انجام بشه ، جدول زیر رو برای پرنده های مختلف بخونید :
   جدول دما و رطوبت جوجه کشی

 18. بهار می گوید

  سلام
  امروز بایستی جوجه من در میومد
  تو نور نگاهش کردم تخم بغیر از کیسه هواش کامل گرفته به جز یه گوشه اش که انگار زرده اش هستش
  تقریبا دو روزه مث قبل تکون نمیخوره و خیلی ساکنه در گوشمم گذاشتم صدایی نمیده
  چیکار کنم ؟
  جوجه مرده؟ زنده اس؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگر جوجه تحرک نداشته باشه احتمالا جوجه مرده
   باید حرکات جوجه رو در زیر نور مشاهده کنید.

 19. ...... می گوید

  باید کل ۲۴ ساعت روشن باشد

  1. ادمین می گوید

   بله

   1. ALI می گوید

    سلام ببخشید برای فن باید سوراخ کرد ؟
    اگه رطوبت سنج نداشته باشه مشکلی پیش میاد ؟ حتماد باید بین لامپ و تخم مرغ چیزی باشه؟ ممنون از سایت خوبتون

    1. کارشناس وب سایت می گوید

     برای ورود و خروج هوا حتما باید چند سوراخ کوچیک باشه
     رطوبت سنج اجباری نیست اما وجودش به اگاهی شما از رطوبت و افزایش راندمان جوجه کشی کمک خواهد کرد.
     به دلیل اینکه لامپ حرارت و نور مستقیم ایجاد میکنه و برای تخم ها مضر، بنابراین حتما باید بین اونا یک لایه ورق نسوز قرار بگیره تا گرما به صورت غیر مستقیم و یکنواخت به تخم ها برسه

   2. عرفان می گوید

    سلام و عرض ادب، سال نو شما مبارک .
    ببخشید من دفعه قبل که دستگاه ساختم ، متاسفانه به جوجه تبدیل نشد. و چون ترموستات نداشتم دما نوسان داشت.
    میخواستم سوال کنم که آیا اگر یک دستگاه بسازم و ترموستات بهش بزارم، دما را تنظیم میکنه؟
    و اینکه آیا میشه به جای فن، کمی سوراخ در اطراف دسگاه ایجاد کرد؟

    1. کارشناس وب سایت می گوید

     بله تنظیم میکنه
     بله سوراخ میتونه هوا رو تهویه کنه
     اما برای گردش هوای داخل دستگاه از یک فن سیرکوله کوچیک استفاده کنید

   3. علی. می گوید

    سلام من تخم گزاشتم دماسنج داشت فن هم برای وقتایی که یکم دما میرفت بالا روشن میکردم
    دماش ۳۷.۵ بود
    ولی رطوبت سنج نداشتم نمیدونستم چچقده برای همین همیشه یه لیوان آب میزاشتم وقتی بخار میشد دوباره پر میکردم ولی نشد نمیدونم بریچی دوباره میخام بزارم بگید برای تنظیم زطوبت چیکار کنم الان ۶ تا تخم مرغ نطفه دار دارم و منتظر پاسخ شما هستم

    1. کارشناس وب سایت می گوید

     بهتر که یک رطوبت سنج دیجیتالی هم تهیه کنید تا بهتر تنظیمش کنید
     رطوبت باید بین ۶۰ الی ۷۰ درصد باشه
     چرخش تخم ها رو هم فراموش نکن ، اونا رو باید هر ۴ ساعت یکبار نیم دور بچرخونی
     به نطفه دار بودن تخم ها هم دقت کن و از خود پرورش دهنده های محلی تهیه شون کن

 20. محمد علی مرادی مرادی می گوید

  سلام من یک ماشین جوجه کشی درست کردم.الان چهار روزه ولی شب ها که برق نداریم دما تا صبح به ۲۲ میاد آیا تخم ها جوجه میشن که ادامه بدم یا نه لطفا کمکم کنید چکار کنم ……

  1. ادمین می گوید

   سلام
   دما بیاد رو ۲۲ بعیده اون تخم جوجه بشه
   کار خاصی نمیشه کرد به هر ترتیبی باید دما باید بالا

 21. ...... می گوید

  سلام یه سوال داشتم آیا باید کل ۲۴ساعت لامپ روشن باشد
  آیا لامپ نمیسوزه

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگر از سوختن لامپ نگران هستید می تونید از المنت های نسوز استفاده کنید.

 22. امیر می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  من یک دستگاه جوجه کشی درست کردم که دیروز تخم داخلش گذاشتم لحظه ای که تخم ها رو گذاشتم دما تا ۴۰٫۱ درجه رفت و فورا در دستگاه رو باز کردم به نظرتون تخم ها خراب نشد
  و یک لحظه هم رطوبت تا ۶۷ رفت و فورا رطوبت رو پایین آوردم میترسم که جوجه نش
  اما الان دما روی ۳۷٫۶ تا ۳۷٫۷ ثابت رطوبت هم بین ۵۸ تا ۶۳ نگه داشتم و تخم ها رو داخل روز هر ۲ ساعت یک بار می‌چرخونم و شب ها هم هر چهار ساعت یک بار مشکلی که پیش نمیاد ؟
  میترسم نشن جوجه تجربه ندارم بار اول
  ممنون از سایت خوبتون

  1. ادمین می گوید

   سلام
   نه مشکلی پیش نمیاد
   ۲ ساعت نچرخونید
   ۴ ساعت خوبه
   ۴۵ درجه به چپ ، بعد ۹۰ درجه به راست بچرخونید
   صبور باشید و امیدوار

   1. امیر می گوید

    ببخشید الان دو ساعت یک بار چرخوندم تخم ها خراب شده یا نه؟

    1. کارشناس وب سایت می گوید

     نه مشکلی پیش نمیاد
     ولی استانداردش اینه که ۴ ساعت یکبار باشه

  2. بینام می گوید

   سلام لطفا زودتر جواب بدید میخوام بدونم کسی تونسته با دستگاه ساده تخم در بیاره من میخوام این دستگاه رو بسازم میخوام بدونمچون میخوام خرج بیخودی نکنم

   1. آتیلا می گوید

    بله تخم مرغ نطفه دار باشه میشه من موفق شدم دماشو دستیتنظیم میکردم البته نطفه بایدقعوی باشه ظعیفش نصف دوره میمیره

 23. سینا می گوید

  من میخواهم این دستگاه را بسازم اگر این شارژر لب تاب و فن کامپیوتر و موتور ساعتی و… رو تهیه نکنم چی میشه

  1. ادمین می گوید

   سلام
   خوب شارژر زیاد مهم نیست ، موتور هم میشه نباشه
   فن باشه بهتره

 24. امیر می گوید

  سلام
  ببخشید هیسترزیس ترموستاتم رو روی چند دهم بزارم خوب ؟ بعضی ها میگین ۰.۲

  1. ادمین می گوید

   سلام
   ۰.۲ به نظرم خیلی کم باشه و باعث سوختن لامپ و ترموستات بشه ! ولی خوب مقدار بسیار ایده آلی هست !
   میشه یه مدت تست کرد
   ولی تا ۲ درجه هم مشکلی نداره

   1. علی. می گوید

    سلام من امروز روز ۱۶ گزاشتم و دماش ۳۴
    ۳۵ هستش و هر ورز صب ظهز شب میچرخونم ۴۵ درجه به راست و چپ
    روستامون میگن اگه دس به تخم مرغ بزنی لغ میشه و دیگه نمیشه لطفا بگین من الان چیکار کنم به نظرتون باز بچرخونم یا نه
    زود جواب بدین 🤨

    1. ادمین می گوید

     سلام
     دوست عزیز دما رو اشتباه تنظیم کردید ! ۳۴ کمه ! باید ۳۷.۵ باشه ! ۳ درجه اختلاف داری با مشکل مواجه خواهی شد
     رطوبت رو هم در نظر بگیر
     میزان چرخش در روز فقط ۳ بار هست ؟ اگه ۳ باره که کمه !

     با این موارد که میگید راندمانتون کم خواهد بود چون هیچ کدوم از اصول رو رعایت نکردید !

     چرخش رو بین ۴ تا ۶ ساعت در روز انجام بدید ، دما رو حتما بالاتر ببرید تا برسه به ۳۷.۵

     در مورد چرخش هم خیر مشکلی ایجاد نمیشه باید تا روز ۱۸ ام بچرخونید ، اگه بلدرچین باشه تا روز ۱۵ ۱۶ ولی مرغ تا روز ۱۸ ام باید چرخونده بشه ، لق هم نمیشه نگران نباشید ، بعد از روز ۱۸ ام دیگه نچرخونید

     1. علی. می گوید

      اها 😅 باشه من الان دماشو تنظیم کردم و زطوبتش هم یه لیوان اب گزاشتم کنار تخم مرغا
      امروز ۱۵ هستش و تا روز ۱۸ میچرخونم روزی هر ۵ ساعت امیدوارم در بیان😢😢😢 😢
      الان یعنی اونجوری ای که شما گفتین یعنی در نمیاد تخما😰لطفا بگین

      1. ادمین می گوید

       سلام
       ببینید درسته من میگم راندمانش کمه ، ولی شما حتما امید داشته باشید ، هیچ چیزی که مطلق نیست
       چرخش رو هم هر ۵ ساعت خوبه ، دما هم که اوکی کردید
       ان شالله درمیان ، امید داشته باش ولی سری بعدی تعداد بالا نظار داخل دستگاه ، داخل دستگاه های دست ساز در سری اول و دوم جوجه کشی باید کم تخم گذاشته بشه تا عیار دستگاه مشخص بشه

     2. علی. می گوید

      راستی من توی یه سایت دیدم نوشته روزای اخرش باید از تابش نور مستقیم لامپ جلوگیری کنیم ایا واقعا باید این کارو بکنم یا نه؟؟🤐 توی تصویرش از یه در رب فلزی استفاده کرده بود
      من هم باید بزارم یا نمیخاد؟؟

      لطفا زود جواب بدین

      1. ادمین می گوید

       به طور کلی نور افتاب به هیچ وجه نباید به تخم ها به صورت مستقیم بخوره ، نیازی به درب فلزی نیست ، یه چیزی که نور ازش عبور نکنه
       دقت کنید که نور مستقیم منظوره ها وگرنه یه گوشه ی اتاق باشه که افتاب هم بهش نمیخوره مشکلی نداره

     3. علی. می گوید

      سلام امروز روز ۲۰ هستش و هنوز تخم مرغام در نیومدن تا کی باید صبر کنم

      1. ادمین می گوید

       سلام ۲ روز دیگه هم صبر کنید

      2. علی. می گوید

       امروز که روز ۲۰ هستش الان رفتم نگا کردم یکی از تخما که قبلا دستم خورد ترک خورد الان نگا کردم ترکش بیشتر شده و یکی از تخمای دیگه هم یه سولاخ کوچیک ایجاد شده😅😍😍😍😍😍😍😍😍🤗🤗

      3. کارشناس وب سایت می گوید

       خب به سلامتی جوجه ها در حال بیرون امدن هستند
       در این مدت بیشتر حواستون به رطوبت باشه و نذارید کم بشه
       درب دستگاه رو هم خیلی کم باز کنید تا رطوبت خارج نشه

 25. سجاد می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید من دوتا سوال داشتم
  اول اینکه اگه جهت چرخش تخم مرغها همیشه از پهلو باشه مشکلی پیش نمیاد؟ یا اینکه باید از ۴ جهت بچرخن؟
  دوم هم اینکه اگه یه موتور براشون بذارم و با دور خیلی کم دائم در حال چرخش باشن مشکلی نداره؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگر خوابیده باشن مشکلی پیش نمیاد

  2. ابوالفضل می گوید

   سلام
   من میخوام ی دستگاه درست کنم اگه بخوام از المنت و لامپ استفاده کنم دیگه نیازی به رطوبت سنج و یک لیوان آب نیست اگه چیزی مفیدی دربارش هست لطفا بگید تجربه اولم هست
   ممنون🥀🥀

   1. ادمین می گوید

    سلام
    نه اون برای دما هست و برای رطوبت باید لیوان اب بزارید و رطوبت سنج داشته باشید
    از لامپ استفاده کنید ، المنت رو فعلا استفاده نکنید
    ظرف یا لیوان اب هم صددرصد استفاده کنید

 26. جواب بدین لطفا می گوید

  البته شاید هم تخم لهستانی یا ابریشمی بخرم

 27. سلام لطفا جواب بدین می گوید

  سلام من اول یک جعبه برداشتم بعد با المنیوم کامل عایق کردم
  حالا ترموستات به لامپ وصل کردم ترموستاتم از دیجی کالا خریدم ارزون بود ۵۶۰۰۰
  رطوبت سنج چقدر تاثیر داره ؟ اخه خيلي گرونه باید ۱۵۰ تومان پول بديم
  (تخم نطفه دار قو غاز میخواهم بخرم)
  من چجوری گردش خود کار درست کنم ؟ با موتور گربیس دار میشه ؟
  يکم راهنماییم میشه بکنین؟
  چقدر دما باید باشه ؟ اخه اینا قو غاز هستن نه قو نه غاز
  دما باید چقدر باشه ؟ رطوبت چقدر؟
  منو داداشم کل پول خودمون برداشتم میشه بگین چیکار کنم درصد جوجه شدن مثل صنعتی بشن ؟
  یا حدقل زیاد بشه؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   باید از ترنر جوجه کشی استفاده کنید که قیمت بالایی داره نسبتا
   .گرنه باید به صورت دستی هر سه ساعت یبار بچرخونید.
   برای دما هم از لامپ رشتهای استفاده کنید
   برای رطوبت هم یک ظرف اب بذارید زیرش
   ولی بازم دقتش به اندازه دستگاه جوجه کشی نمیشه بهتر هزینه کنید برای خرید تا بهترین نتیجه رو بگیرید.

 28. امیر می گوید

  سلام ببخشید من ی دستگاه جوجه کشی درست کردم که تا رطوبتش به ۶۰٪ برسه چند ساعتی طول می‌کشه آیا تخم داخل دستگاه بزارم این چند ساعت مشکلی پیش نمی آورد ؟حدود ی ۴ تا ۵ ساعتی است
  ممنون از راهنماییتون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   نه اصلا مشکلی نیست
   فقط باید رطوبت رو در اندازه مشخصی حفظ کنید و اجازه تغییرات شدید رو ندید که خطرناک میشه

 29. علی می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید تابش نور مستقیم لامپ به تخم ها بای تخم ها بد نیست

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   چرا ضرر داره
   بهتر که بین لامپ و تخم ها یک ورق الومینومی قرار بدید تا تابش مستقیم نداشته باشه

 30. Matin می گوید

  سلام آیا لازم هست با فویل آلومینیومی عایق کنم؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله
   از یونولیت هم می تونید استفاده کنید

 31. Matin می گوید

  برای تهویه چند تا سوراخ کنم؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بستگی به تعداد تخم ها داره
   ۵ یا ۶ تا از هر دو طرف

 32. امیرمحمد می گوید

  سلام * آموزش بسیار خوبی بود * من خیلی چیزها یاد گرفتم*
  خسته نباشید*

 33. Matin می گوید

  سلام وقت بخیر
  کارتنی با ارتفاع۲۴ طول۴۵ وعرض۲۱ لامپ چند براش بذارم؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بسته به دمای محیط اطراف داره
   شما یه ۶۰ یا ۱۰۰ بخر تست کن
   باید با دماسنج کامل تست کنی

   1. عرفان می گوید

    سلام ببخشید ، توی دستگاه های جوجه کشی خانگی اسکندری کدام خوبه؟
    مثلا چرخش ۳۶۰ داشته باشه؟
    شما کدام را پیشنهاد میکنید؟

    1. ادمین می گوید

     سلام
     برای اشنایی با دستگاه ها و ویژگی های اونها با شماره ی زیر تماس بگیرید :
     ۰۹۱۴۴۴۸۵۵۹۰ مهندس علیزاده

     دستگاه های ایزی باتور ۳ ۴ ۵ و ۶ چرخش ۳۶۰ درجه دارن.

 34. M.H.B می گوید

  سلام من یک دستگاه جوجه کشی با سطل پلاستیکی درب دار نان درست کردم با لامپ شمعدانی و لیوان آب برای رطوبت و فن و یک دماسنج و رطوبت سنج جیوه ای عقربه ای اما متاسفانه کمی دما بالا و پایین نیشد وجوجه کشی موفق نبود تخم ها هم نطفه دار بودن آیا اگر ترموستات بخرم بزارم درست میشه و جوجه ها در میان؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتر که از برد جوجه کشی استفاده کنید چون خیلی بهتر از ترموستات و سنسور هم داره

 35. علی. می گوید

  سلام من تازه درس کردم و توی یه دبه ۲۰ لیتری هستش یه لامپ ۱۰۰ از بالا گزاشتم و حدود ۶ تا سولاخ نسبتاً ریز درست کردم در اطرافش و ۶ تا تخم مرغ گزاشتم توی خونه ی بالاییمون که بخاری روزین شاید ۱۰ ساعت روشن باشه گزاشتم از پريروز گمزاشتم بابام امروز اومد گفت تخم مرغا خیلی داغ شدن منم ۲۰ تا سواراخ کردم کلا بابام گفت شاید مشکلی پیش اومده براشون چیکار کنم زود جواب بدین لطفا😢

  1. ادمین می گوید

   سلام
   باید دماسنج باشه دما رو چک کنید
   رطوبت سنج باشه رطوبت رو بررسی کنید
   چرخش نمیدید تخمهارو ؟

   1. علی. می گوید

    از کی باید بچرخونم و چقد

 36. علی ایمانی می گوید

  سلام
  ببخشید من اول دستگاه رو درست کردم اما جعبه کارتون بود لامپ ۱۰۰وات گذاشته بودم لامپ ترکید
  من این دستگاه رو تازه درست کردم من چیکار اینبار لامپ ۱۰۰وات نترکه؟
  لطفا زود جواب بدید

  1. ادمین می گوید

   سلام
   سیم کشی مشکل داشته یا لامپ کیفیتش کم بوده
   وگرنه لامپ که خود بخود نمیترکه ! هر روز داریم از این لامپا استفاده میکنیم و مشکلی نداره تو کارتون هم مشکلی پیش نمیاد ، حتما سیم کشی مشکل داشته

  2. امیر عباس فیاضی می گوید

   سلام من یک دانش آموز کلاس هفتمی هستم
   و باید دستگاه رو طراحی کنم ممنون میشم
   اگه کمکم کنید

   1. ادمین می گوید

    سلام
    توضیحات کامل داخل پست موجوده
    کجاش ایراد دارید ؟

 37. محمد حسین می گوید

  سلام..تشکر از شما..
  من یک دستگاه جوجه کشی ساختم که چرخشش اتومات هست و ۳۶۰درجه هست من هر یه ربع تایم موتور رو بزنم یا هر نیم ساعت یا هر ده دقیقه..
  چون موتورم همیشه روشن باشه داغ می‌کنه …
  هر ده دقیقه یا یه ربع یا نیم ساعت یا یک ساعت یا دو ساعت..؟؟؟؟!!؟؟
  لطفاً جوابمو بدید…

  1. ادمین می گوید

   سلام
   اگه چرخش اروم هست ، هر ۴ ساعت یه دور کامل بزنه مناسب هست . در این صورت هم باید شما به طور کامل موتور رو روشن نگهدارید چون چرخش اروم هست ، جوری نیست که یه لحظه روشن کنید و یه دور بزنه و تمام ! اون تاثیر خاصی نخواهد داشت

 38. محمد حسین می گوید

  سلام..تشکر از شما..
  من یک دستگاه جوجه کشی ساختم که چرخشش اتومات هست و ۳۶۰درجه هست من هر یه ربع تایم موتور رو بزنم یا هر نیم ساعت یا هر ده دقیقه..
  چون موتورم همیشه روشن باشه داغ می‌کنه …
  هر ده دقیقه یا یه ربع یا نیم ساعت یا یک ساعت یا دو ساعت..؟؟؟؟!!؟؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   معمولا موتورهای ۳۶۰ درجه به صورت خیلی اروم میچرخه و مدام تخم ها رو میچرخونه
   بهتر که شما هم این کار رو بکنید.
   اگر امکانش نیست بهتر که هر ۱۰ دقیقه یکبار چرخش رو شروع کنید اما باید خیلی اروم باشه تا به تخم ها اسیبی نرسه

 39. Amin می گوید

  سلام اگر تخم ها به صورت مداوم بچرخه مشکل برای تخم ها ایجاد نمیشه؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   به شرطی که به صورت ۳۶۰ یعنی خوابیده باشه و خیلی اهسته بچرخه مشکلی نیست
   مثلا ایزی باتورهای ۳ و ۴ اینطوری تخم رو چرخش میدن

 40. آصف سبحانی می گوید

  سلام من بخوام روتبط و دمارو سابت نگهدارم باید چیکار کنم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   برای دما میشه از ترموستات استفاده کرد
   برای رطوبت هم باید مرتب چک کنید یا کنترلر جوجه کشی خریداری کنید.

   1. عرفان می گوید

    سلام یک لامپ ۶۰ وات دارم لحظاتی روشن بوده حواسم نبود. دما به ۴۶ رسیده، منم سریع دما را پاینن آوردم به نظرتون مشکلی پیش نمیاد؟

    1. ادمین می گوید

     سلام
     نمیشه گفت که حتما مشکل ایجاد میکنه
     اگه زمانش کم بوده مشکلی ایجاد نمیشه

     1. عرفان می گوید

      با سلام زمان در حد پنج دقیقه بوده

      1. ادمین می گوید

       زمان کمی هست ان شالله که مشکلی ایجاد نمیشه

 41. محمد می گوید

  سلام ، در مورد چرخش تخم ها ، من ساعتی ۱ بار تخم ها را با دست میچرخانم اما مطالب را که خواندم دیدم شما گفتید ۴ بار در روز آیا مشکلی برای تخم های من به وجود نیامده؟
  و اینکه میخواهم برای دوره بعد از چرخش خودکار استفاده کنم اما هرچه به مغزم فشار میارم نمی دونم درستش کنم اگه ممکنه آدرس سایتی را به من بدید تا بتوانم با کمک، بسازمش . متور ساعتی هم نمی دونم از کجا گیر بیارم. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید …

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   سلام دوست عزیز
   هر ۴ ساعت یکبار چرخش تخم ها کافیه
   برای چرخش تخم ها می تونید از ترنر اماده استفاده کنید
   قیمت ترنر اماده

 42. Mohamad.11 می گوید

  سلام اگه فن نباشه اتفاق یا ایرادی داره

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   فن برای تهویه هوا لازم از یک فن کوچیک می تونید استفاده کنید.

 43. Farshid می گوید

  سلام من یه لامپ ۱۰۰ وات رو نصب کردم داخل دستگاه با یه کاسه بزرگ آب ولی رطوبت از ۴۵ بالاتر نمیاد چکار کنم الان که رطوبت به ۵۰ تا ۶۰ برسه . از دیمر هم استفاده کردم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   کاسه اب رو نزدیک لامپ کنید ، بزارید زیر لامپ
   در رطوبت محیط اطراف و همینطور نقاط فرار رطوبت از داخل دستگاه هم دقت کنید

   1. عرفان می گوید

    سلام ببخشید ، من هر کاری میکنم ، دما از ۳۰ دصد بیشتر نمیشه، ظرف را هم زیر لامپ گذاشتم، حتی آب هم اضافه کردم.
    اگه میشه راهنمایی‌کنید

    1. ادمین می گوید

     سلام
     دمای محیط اطراف چنده ؟ لامپ چندواته ؟ لامپ رو بزرگتر کنید

   2. عرفان می گوید

    سلام ببخشید من هر کاری میکنم رطوبت از ۳۵ درجه بیشتر نمیشه حتی ظرف زیر لامپه و دوتا ظرف هست ولی از ۳۵ بیشتر نمیشه ، نهایتا به ۴۰ میرسه. اگه میشه به طور کامل راهنمایی کنید

    1. ادمین می گوید

     سلام
     نمیشه نظری داد ، چون دستگاه دستساز هست خودتون باید دلیل این مورد رو پیدا کنید و ببنید از کجا فرار داره
     یا لامپ رو بزرگ کنید ، بین لامپ و اب فن بزارید

     1. عرفان می گوید

      لامپ من ۴۰ وات هستش.

      1. ادمین می گوید

       خوب لامپ رو قوی تر بکنید ، حتما هم از لامپ رشته ای استفاده کنید که گرما داشته باشه

 44. محمد می گوید

  سلام ببخشید من این دستگاه رو درست کردم ، فن باید هر ۲۱ روز روشن باشه؟ اگه جوابتون بله هست نمیسوزه؟؟؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بله تقریبا باید کامل روشن باشه ، بسته به محیط اطراف هم داره ، چند روز تستی بزارید و دما و رطوبت رو بررسی کنید
   ممکنه بسوزه بستگی به کیفیت فن داره ، اگه دائم الکار باشه نمیسوزه ، فن های دائم الکار با فن های کامپیوتر متفاوت هستن

   1. محمد حسین می گوید

    سلام ‌‌..فن های کیس کیفیت بالایی دارند …
    چون در دستگاه دست ساز من هر روز روشن بود و فقط من بعضی موقع یه استراحت ۱ الی ۲ دقیقه ای میدادم.

    1. ادمین می گوید

     سلام
     کیفیت بالا هم باشه به چند دلیل مناسب استفاده در دستگاه جوجه کشی نیست :

     – وجود رطوبت در دستگاه جوجه کشی که میتونه باعث اسیب جدی به فن بشه
     – نیاز به کارکرد مداوم که میتونه در فن های کامپیوتر سبب کاهش کارایی بلبرینگ بشه
     اگه حتی فن Noctua رو هم وصل کنید بعیده زیاد دووم بیاره

     ۱ تا ۲ دقیقه کمه ، برای خنک شدن سیستم چرخش ۱ ساعت شاید نیاز باشه بسته به اندازه ی فن

     البته یه مورد رو هم بگم که این موارد همش نصبی هست ، برای مثال ممکنه از یه فن کامپیوتر بتونید برای چندین دوره هم استفاده کنید و مشکلی پیش نیاد ، تجربه بهتر بهتون نشون خواهد داد که اینکار شدنیه یا خیر

 45. حسین می گوید

  سلام با یه جعبه ۶۰در۴۰ چه لامپی لازم دارم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   نمیشه گفت
   باید لامپ داخل دستگاه تست بشه
   فعلا یه ۱۰۰ وات بخرید

 46. آصف سبحانی می گوید

  من جعبه ی ام دی اف دارم می خوام باهاش دستگاه درست کنم عرض ۴۰ طول۵۰وارتفاع۲۵ باید از چه لامپی استفاده کنم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   لامپ ۱۰۰ وات

   1. آصف سبحانی می گوید

    روتبط ام دی اف رو خراب نمی کنه اگه خراب می کنه توشو فویل المینیوم بچسبونم یا چیز دیگه بچسبونم

    1. ادمین می گوید

     سلام
     ممکنه خراب کنه ، فویل بچسپون مشکلی پیش نمیاد

  2. علی. می گوید

   و اینکه دما سنج پیدا نمیکنم هیجا نداره الان دست میزدم به تخما نسبتا دماشون اومده پایین میتونین بگین چیجوری دما سنج درس نکم؟!

   1. ادمین می گوید

    دماسنج که همه جا موجوده ! از دیجی کالا بخرید میاره دم در !
    درست کردن دماسنج دقیق نیاز به جیوه و … داره که به صورت عمومی قابل دسترسی نیست

 47. دانش آموز می گوید

  سلام من یک دانش آموز کلاس هشتم هستم و باید برای مدرسه دستگاه جوجه کشی درست کنم…خاستم بگم که من رطوبت سنج ندارم و داخل بعضی از فیلم ها دیدم بدون رطوبت سنج هم تخم ها جوجه میشه….دما سنج دارم اما رطوبت سنج نه …اگه زودتر راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   شدنش میشه ولی چون روی میزان رطوبت هوا داخل دستگاه کنترل ندارید نمیدونید که باید مقدار رو روی چند بزارید که مشکلی پیش نیاد
   مثل این میمونه که دارید میرید سفر ولی خبر ندارید که چقدر بنزین تو باک هست ، ممکنه باک خالی باشه یا پر باشه ولی شما خبر ندارید ! پس اگه وسط راه تموم کرد سفر هم به مشکل میخوره !
   اگه باشه بهتره ، کنترل بیشتری خواهید داشت

 48. علی ایمانی می گوید

  سلام
  درصد موفقیت جوجه کشی برای تجربه اول چقدر است؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بسته به نوع دستگاه و کیفیت تخم های نطفه دار ساخته شده از ۱۰۰ تا ۰ ! اصلا نمیشه گفت

   1. حسین صادقی می گوید

    سلام من به جوجه خیلی علاقه دارم همیشه دم عید چندتا جوجه میخرن خیلی هم بهشون میرسم ولی بعد دوروزه میمیرن حالا که ماشین جوجه کشی شما رو دیدم می‌خوام بیارمش چندتا سوال دارم:
    میخواستم بدونم میشه به جای یونولیت کارتن گذاشت. تور پلاستیکی رو میشه بجای تور آهنی گذاشت و اینکه شما گفتید نباید در یونولیت رو باز و بسته کنیم و طلق بگذاریم پس چگونه میگویید باید دو ساعتی یکبار آنها را بچرخانیم.وقتی جوجه ها از تخم بیرون آمدن چگونه نگهداری کنیم از انها

    1. کارشناس وب سایت می گوید

     می تونید از کارتون استفاده کنید ولی باید ضخیم باشه چون کارتون گرما رو به بیرون منتقل میکنه
     حتما باید توری فلزی باشه
     برای چرخاندن تخم ها می تونید از یک اهرم استفاده کنید و از بیرون تخم ها رو بچرخونید.
     برای نگهداری از جوجه ها مقاله نگهداری از جوجه مرغ رو بخونید

 49. علی ایمانی می گوید

  سلام
  من تخم هارو ۹۰ درجه به ۹۰ درجه به راست بچرخونم خوبه؟
  به نظر شما من تخم هارو چند درجه بچرخونم؟
  میشه زود جواب منو بدید 🙏🙏🙏🙏🙏🙏

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   نه ۴۵ درجه به چپ
   ۴۵ درجه به راست

 50. علی ایمانی می گوید

  سلام من لامپ ۶۰ وات برای ابعاد ۴۰ در ۳۰ پیدا نکردم بخرم میشه بجای اون از لامپ ۱۰۰وات استفاده کنم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   هر لامپی باشه مهم نیست ، مهم اینه که بتونه دمای داخل دستگاه رو بالا ببره
   این مورد رو باید تست کنید

 51. علی ایمانی می گوید

  سلام
  به نظرتون من برای ابعاد ۴۰ در ۳۰ لامپ ۶۰وات پر مصرف خوبه بزارم؟
  به نظر شما من برای ابعاد ۴۰در ۳۰ چه نوع لامپی بزارم؟
  میشه زود جواب بدید
  ممنون میشم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله لامپ ۶۰ وات خوبه

 52. علی ایمانی می گوید

  سلام
  من لامپ ۱۰۰وات رو گذاشتم تو ی جعبه ای به ابعاد ۱۵ ارتفاع و ۳۰ طول لامپ منفجر شد
  من باید به ابعاد ۴۰ در ۳۰ چه نوع لامپی بزارم ؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   احتمالا به دلیل رطوبت بالا منفجر شده
   به جای ان می توانید از المنت های با روکش نسوز استفاده کنید

 53. طلحه می گوید

  سلام ممنون از شما ببخشید یه سوال داشتم اگه برق ما کافی نباشه یعنی یکروز باشه یک روز نه و همیشه باشه اما روزانه ۴ ساعت یا۳ ساعت نباشه کدام آسیب که بر تخم یا چوچه که در بینش است نمیرسه ؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   چرا اسیب میزنه
   برق باید ۲۴ ساعته به دستگاه وصل باشه

   1. نیما می گوید

    لامپ باید چند وات باشه؟
    هر چند روز چند روز تخم هارو تکون بدیم

    1. ادمین می گوید

     لامپ بستگی به اندازه ی دستگاه داره، ۱۰۰ رو تست کنید
     تخم ها هم بهترین حالت ۴ ساعت یکبار ، نشد حداقل هر ۶ ساعت یکبار باید چرخیده بشه

 54. جمشید می گوید

  یه سوال دیگه لامپ باید از این لامپ زرد باشه یا همین سفیدا هم میشه؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   نه
   باید از لامپ زرد یا همون رشته ای استفاده کنید تا گرمای کافی داشته باشه

 55. جمشید می گوید

  ببخشید یه سوال اگه تخم کبوتر هم باشه میشه ممنون میشم اگه جواب بدید بعد اینکه لامپ برای این کار باید چند وات باشه؟یه توضیح کامل میدید؟خیلی ممنون از سایت خوبتون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله میشه ولی باید دقت کافی داشته باشید
   چون تخم پرنده های زینتی حساس و به راحتی تبدیل به جوجه نمیشه برای همین از دستگاه های جوجه کشی دقیق مثل ایزی باتور ۶ استفاده می کنند
   لامپ ۱۰۰ وات یا ۵۰ وات
   باید دما رو به ۳۷.۵ درجه برسونید

 56. سبحان دهواری می گوید

  سلام ترموستارت دستگاه جوجه کشی هم درجه رو کنترل می کنه وهم رطوبت دستگاه رو

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   نه فقط دما رو
   برای کنترل رطوبت یا باید از رطوبت سنج استفاده کنید
   و یا دستگاه را به برد جوجه کشی اسکندری متصل کنید که دما و رطوبت رو به صورت همزمان کنترل کنه

 57. سبحان دهواری می گوید

  سلام دستگاه جوجه کشی دمایش خیلی بالا رفته بود در چند ساعت حالا چطور بفهمم که جوجه های داخل دستگاه زنده هستن یا نه

  1. ادمین می گوید

   سلام
   جوجه کشی رو ادامه بدید ، روز ۷ ۹ ۱۵ نطفه سنجی کنید و حرکت نطفه رو چک کنید

 58. مهدی می گوید

  سلام میگم چرا برای سایتتان آموزش ساخت ترنر اضافه نمی کنید
  ممنون میشم اگه آموزش ساخت ترنر را اضافه کنید

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بزودی در مقاله ای جدید این مورد رو خواهیم اورد
   الان هم در اینترنت سایت های زیادی در این مورد نوشتن
   میتونید از اونها هم استفاده کنید

   1. محمد می گوید

    سلام من حوصله نداشتم متن به این زیادی رو بخونم
    خودتون فروش دارین؟ خودش تخم ها رو می‌چرخاند؟ قیمت چند؟

    1. کارشناس وب سایت می گوید

     بله ما تولید کننده دستگاه جوجه کشی هستیم
     برای مشاهده لیست دستگاه های جوجه کشی کلیک کنیدهمه محصولات یکسال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش دارند.

 59. مهدی می گوید

  سلام دوباره ممنون که زود جواب دادین
  من از دو عدد لامپ ۴۰ وت استفاده میکنم
  و از ترموستات دما و فن دایم کار هم همینطور
  و ابعاد محفظه: طول ۵۰ سانتی متر عرض ۴۰ سانتی متر و ارتفاع ۴۰ سانتی متر است
  به نظرتون ابعاد دستگاه خوب است
  و چرخش تخم ها رو به چه صورت باید انجام بدم
  لطفا جواب بدین

  1. ادمین می گوید

   سلام
   ابعاد به نظر مناسب میاد ، مهم اینه که دما و رطوبت رو بتونه کنترل کنه که به عوامل مختلفی بستگی داره
   چرخش هم روش های متنوعی برای اجراش موجوده ، ساده ترین راه اینه که خودتون با دست جابجاش کنید ، راه های دیگه هم خلاقانه هست باید دستگاه یا روشی براش درس کنید

   لطفا از تکرار کامنت ها بپرهیزید ، بوقتش پاسخگو خواهیم بود

 60. مهدی می گوید

  سلام سایت خیلی خوبیه خیلی ممنون از زحماتتان
  میگم برای محفظه دستگاه من از یونولیت استفاده کردم
  باید چند تا سوراخ ایجاد کنم
  لطفا جواب بدین

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   در دو طرف
   و هر طرف سه الی چهار تا

 61. سبحان دهواری می گوید

  سلام
  برای دستگاه جوجه کشی دمای ۲۹,خوبه

  1. ادمین می گوید

   سلام
   نه کمه خوب ! باید دور و بر ۳۷ باشه
   پست زیر رو ببنید :
   جدول جوجه کشی

 62. سبحان دهواری می گوید

  سلام برای چرخیدن تخم ها هر روز باید دربشو باز کنم و تخم هارو برکردونم چند بار این عمل را تکرار کنم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بله
   میتونید از روش های خلاقانه هم استفاده کنید مثل درست کردن یه وسیله برای چرخوندن تخم ها از بیرون ! روش های مختلفی تو یوتیوب هست باید بگردید
   هر ۴ تا ۶ ساعت یکبار باید چرخیده بشه ، هر چه زمان بین دو چرخش کمتر ، راندمان بیشتر خواهد بود ، حتما هم به صورت متناوب باشه ، یه بار ۲ ساعت یه بار ۴ ساعت نباشه ،

 63. مامان دوتا اردک؛) می گوید

  سلام
  من دوتا اردک محلی دارم. امروز تخم گذاشته بودن برای اولین بار:) ولی روش ننشستن. بمن گفتن تخم رو بردارم چون ممکنه بخورن با توجه ب اینکه کرچ نشدن( گفتن ظاهراً خرداد و اردیبهشت کرچ میشن)
  من هم تخم رو برداشتم ولی میخام تبدیل ب جوجه بشه! اونها رو لای پر های جمع آوری شده ی خودشون گذاشتم. میخام ببینم امکانش هست با چرخوندن و کنترل دما و همین محیط جوجه بشه؟ در ضمن نمیدونم نطفه دار هست یا نه

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگر اردک نر در بین گله وجود نداشته باشه تخم ها تبدیل به جوجه نمیشن چون نطفه دار نیست
   برای جوجه کشی هم خودتون می تونید دستگاه جوجه کشی بسازید
   مقاله اموزش ساخت دستگاه جوجه کشی رو مطالعه کنید.

 64. عباس می گوید

  سلام ۱۸ تا از تخما کاملا نطفه دارن ولی یدونه ازشون دو تا رگ داره و جنین هم داخلش کاملا حرکت میکنه رنگش هم یکم زرده.هشت روزه هستن.به نظرتان این جنین میخواد بمیره یا که چی؟لطفا راهنمایی کنید ممنون.

  1. ادمین می گوید

   سلام
   قابل تشخیص نیست ، زیاد تستش نکنید ، هر بار که دستتون میگیرید یه شوک دمایی وارد میشه ، زیاد که دستکاری کنید شرایطش بدتر میشه
   صبور باشید جوجه میشه ان شالله

 65. Iliya.a می گوید

  حاجی هرچی میکنم دما از ۴۱c پایین نمی اید

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   سوراخ ها رو بیشتر کنید تا هوای بیشتری رد و بدل بشه
   به کاهش دما کمک میکنه

 66. محمد می گوید

  سلام ممنون از سایت خوبتون.من امروز تست نطفه زدم ۱۲ تا از تخما کاملا نطفه داشتن.فقط الان استرس دارم که خراب نشن.بهم بگین الان که نطفه دارن چیکار کنم.ممنون.

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   به جوجه کشی ادامه بدید و دما و رطوبت و چرخش رو به شکل منظمی اجرا کنید

 67. محمد می گوید

  سلام من امروز دستگاه هم رو درست کردم دماسنج هم گذاشتم دما تقریبا یک ساعت بالا ۴۳ درجه بود به نظرتون تو یک ساعت تخم ها خراب میشن به خاطر دمای بالا؟من امروز ساخته بودم ولی وقتی دیدم بالا ۴۳ بود دستگاه رو خاموش کردم و دوباره تخم ها رو گذاشتم به نظرتون مشکلی ایجاد نشده؟؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   ۴۳ درجه خیلی بالاست !
   نمیشه گفت که الان خراب شدن یا خیر ، باید ادامه بدید به جوجه کشی تا مشخص بشه
   همیشه توصیه میشه که قبل از جوجه کشی چندین بار دستگاه رو چک کنید تا مشکلی نداشته باشه بعد اقدام به قرار دادن تخم ها کنید

 68. علی لواسانی می گوید

  سلام من لامپ ۴۰ وات دارم و ظرف آب هم گذاشتم زیرش برای کم یا زیاد شدن دمای دستگاه هم در رو باز میکنم به نظرتون دسترنج هم نتیجه میده؟دماسنج هم داره

  1. ادمین می گوید

   سلام
   باز و بسته کردن در کار درستی نیست چون باعث ایجاد شک دمایی میشه
   بهتره راه دیگه ای برای کم شدن دما انتخاب کنید ، مثلا از ترموستات برای خاموش روشن کردن لامپ استفاده کنید یا از لامپ ضعیفتری استفاده کنید

 69. محمدحاتمی می گوید

  سلام من یه لامپ پر مصرف ۱۵ وات دارم چون ۴۰ وات پیدا نشد.۱۵ وات هستش و از این لامپ های یخچالیه به نظرتون برای جوجه کشی مناسب هست؟البته من در یک کارتون کوچیک میخوام درست کنم که گرما زیاد باشه.به نظرتان مناسب هست؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگه رشته ای باشه ، می تونه گرما رو تولید کنه و قابل استفاده است
   اما led و مهتابی گرما ندارند

 70. محمد می گوید

  سلام ببخشید یولیت من ۴۹ سانت طول و ارتفاع دارد، ۳۰ سانت عرض.
  بهتره لامپ ۱۰۰ وات و جای آب رو کجا بزارم ؟ با تشکر

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   لامپ رشته ای ۴۰ وات استفاده کنید
   ظرف اب رو هم زیر لامپ بذارید

 71. غلامعلی استادی می گوید

  سلام یک پیشنهاد جهت چرخش تخمها دارم میتونید از موتور چرخش فر گاز استفاده کنید

 72. ali می گوید

  سلام و دورود فراون
  خیلی ممنون از راهنماییتون پس ۴۵ درجه میچرخونم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بله ۴۵ درجه به راست
   ۴۵ درجه به چپ بچرخه
   به حالت گهواره

 73. محمد می گوید

  سلام داداش من یه آکواریوم ۶۵×۲۲×۴۰دارم میخام تو اون جوجه کشی کنم به نظرت لامپ چند وات استفاده کنم؟ میشه به جای فن از آرمیچر استفاده کنم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   لامپ ۴۰ وات کافیه
   بله میشه اما به شرطی که هوا رو به سمن داخل هدایت کنه و در سمت دیگر هم سوراخی برای خروج هوا باشه
   روی اکواریوم رو با نایلون باید بپوشانید

 74. ali می گوید

  سلام با تشکر از سایت خوبتون ببخشید دوباره مزاحم شدم یه سوال مهم داشتم
  من میخواستم خودم با شانه تخم مرغ یه چیزی درست کنم تا تخم ها رو بچرخونه اگر روزانه اونها روچهار بار حدود ۹۰ درجه بچرخونه مشکلی پیش نمیاد یا باید بیشتر از ۹۰ درجه بچرخونه
  و ایا باید در روز بیش تر از ۴ بار بچرخونه یا کم تر

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   ۹۰ درجه ؟
   منظورتون اینه که ۴۵ درجه به راست و ۴۵ درجه به چپ؟
   اگر اینطور مشکلی پیش نمیاد و ولی بیشتر از اون امکان افتادن تخم از شانه هست
   روزی ۵ الی ۶ بار باید بچرخونید

 75. ali می گوید

  خیلی خیلی ممنون خیلی سایت پر طرفدار و خوبی دارین من تا حالا چنین سایتی ندیدم که اینقدر نظر داده باشند
  عالیه

  1. ادمین می گوید

   خواهش میکنم
   خوشحالیم که همراه ما هستید

 76. ali می گوید

  خیلی ممنون از سایت خوبتون من دو تا سوال داشتم خیلی ممنون میشم سریع جواب بدین
  ۱ ایا ترموستات مدل xhw1209 برای این دستگاه مناسبه
  ۲ من به دلیل قیمت زیاد رطوبت سنج نمیتونم اونو تهیه کنم ایا مشکلی پیش میاد اگه ضرف اب در فاصله ی ۳ سانتی متری لامپ ۱۰۰ وات قرار بدم
  ایا حتما باید رطوبت سنج بخرم
  ممنون میشم سریع جواب بدین

  1. ادمین می گوید

   به طور کلی در دستگاه های دست ساز ، تست قطعات از اهمیت بالایی برخوردار هست
   این نوع تر موستات هم به نظر گزینه ی مناسبی میاد اگه در هین کار دچار اختلال نشه ، چون شخصا تستش نکردم
   رطوبت در جوجه کشی از اهمیت خیلی بالایی برخوردار هست بخصوص در دوره هچر ، برای همین با توجه به اینکه نمیدونید رطوبت محیط و اتاق چنده ، در نتیجه نمیشه رطوبت داخل دستگاه رو هم حدس زد . برای مثال اگه محیط خشک باشه ، حتی در فاصله ی ۳ سانتی لامپ و ظرف اب هم نمیتونه رطوبت کافی رو تامین کنه . باید رطوبت محیط سنجش بشه
   با حدث و گمان میتونید برید جلو ، اما نمیشه میزان راندمان رو تخمین زد .
   به گونه ای که دما رو تنظیم کنید ، میزان دما رو با زمانسج بسنجید ، ظرف اب و لامپ و فن رو در جای مناسب قرار بدید و جوجه کشی را به ۲ یا ۳ تخم شروع کنید ، اگه جواب داد پس رطوبت محیط مناسب بوده

 77. فرزانه می گوید

  سلامو قت بخیر. من میخوام این دستگاه رو درست کنم. الان که زمستان هست باید در چه جایی قرار بدیم دستگاه رو و دما باید چند درجه باشه؟ من جعبه ی یونولیتی رو ندارم به جاش میشه از کارتن محکم و مقاوم استفاده کرد؟ لطفا سریع جوابمو بدین لطفا🙏🙏🙏🙏🙏

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله میشه
   باید دستگاه رو داخل اتاق قرار بدید دمای اتاق باید ۲۵ الی ۲۷ درجه باشه
   دمای داخل دستگاه هم باید ۳۷ درجه باشه

 78. علی اصغر می گوید

  سلام… دستگاه من رطوبت سنج نداره…تخم مرغ گذاشتم پس از ده روز معاینه نطفه سنجی کردم…دیدم نطفه داره ولی بعد از ۲۱رور جوجه ها در نیومدن …علت چیست؟؟؟….ممنون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   برای تبدیل شدن به موقع تخم به جوجه حتما باید از دماسنج و رطوبت سنج استفاده کنید
   کم بودن رطوبت باعث سفتی پوسته و در نتیجه مردن جوجه داخل تخم میشه

 79. مهدی می گوید

  سلام من میخوام فقط از گرمای لامپ استفاده کنم یعنی به تخمای دستگاه نور نخوره بنظرتون چطوری میتونم این کارو انجام بدم.

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بین تخم ها و لامپ یک لایه کارتون ضخیم قرار بدید اما کارتون باید فاصله زیادی از لامپ داشته باشد تا دچار اتش سوزی نشود.

   1. آصف سبحانی می گوید

    سلام من یکدومه جعبه ی ام دی اف دارم میخوام دستگاه درست کنم
    ارتفاع ۲۵،عرض۴۰وطول۵۰ است به نظر شما از چه لامپی باید استفاده کنم

    1. کارشناس وب سایت می گوید

     لامپ ۱۰۰ وات رشته ای

     1. آصف سبحانی می گوید

      بنظر شما روتبط ام دی اف را خراب نمی کند فیل المینیوم توش بکشم خوبه

      1. کارشناس وب سایت می گوید

       اره حتما این کار رو بکن

 80. علی می گوید

  سلام ی سوال داشتم میشه بجای لامپ معمولی از لامپ ال ای دی استفاده کرد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   سلام خیر
   لامپ های led گرما تولید نمی کنند و هدف اصلی ما از لامپ های رشته ای تولید گرماست. در واقع به گرمای ان نیاز داریم نه به نور ان

 81. علیرضا می گوید

  سلام دستتون درد نکنه عالی بود من با این روش درستش کردم خوب بود عالی

  1. ادمین می گوید

   سلام
   موفق باشید

 82. امیر می گوید

  سالام من با لامپ صد وات هستم راهی نیست که دما پاین بیاد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   یا باید از لامپ کوچکتر استفاده کنید و یا از جعبه بزرگتر که دارای فن تهویه هم باشد.

 83. نیما می گوید

  سلام خسته نباشید
  جناب من برای دستگاهم یک لامپ صد وات وصل کردم ولی دمام خیلی میاد بالا میاد رو ۴۲دیمرم وصل کردم ولی با اینکه رو کم دمام میاد بالا چکار کنم باید
  بعدشم من دوتا فن وصل کردن ولی با برق ضعیف شارژر ۶یا۷ولتی اشکالی ندارد و اینکه جفتشو روشن باشه یا که یکیش کافی

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از لامپ رشته ای ۴۰ وات استفاده کنید

 84. سینا می گوید

  سلام من یه لامپ صد وات رشته ای وصل کردم ولی دمام از ۴۲پایین تر نمیاد دیمر هم داره دستگاه و اینکه من وقتی صورتم نزدیک دستگاه میبرم انگار یکم به خشک یعنی رطوبتم نامیزون و چه کار کنم دمام پایین بیاد
  و اینکه من دوتا فن وصل کردم اشکال ندارد جفتشو روشن باشه یا یک دونش کافی فن ها هم به آدابتور ۵و۶وات وصلت فک میکنم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از لامپ ۴۰ وات استفاده کنید و ظرف اب رو زیر لامپ قرار بدید

 85. نیما می گوید

  سلام میخواستم بدونم فن بیست چهار ساعتها روشن باشه نمیسوزه فن سی‌پی‌یو نصب کردم واینکه دما تا چند بیاد خوبه و چطور میشه یک در برای چرخاندن تخم ها درست کرد که دما فوری خارج نشه

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   نه فن سی پی یو با دوام است.
   دما باید بین ۳۷ الی ۳۷.۵ باشه
   برای چرخاندن تخم ها باید میله ای رو به شانه تخم ها وصل کنید و از بیرون انها را بچرخانید تا نیازی به باز کردن درب دستگاه نباشه

 86. ملینا می گوید

  سلام من می‌خوام این دستگاه رو درست کنم فقط نمیدونم که من برای جریآن هوا می تونم سوراخ های ایجاد کنم آخه درستگاه تهویه هوا رو ندارم و دومی این است که برای تخم فنچ میشه این دستگاه درست کرد یانه و لامپ هم حتی باید رنگش زرد باشه و من در گوشیم بر نامه روطوبت سنج و دما سنج نصب کردم اگه با گوشی اندازه بگیرم موردی ندارد
  وممنون میشم جواب بدیدی

  1. ادمین می گوید

   سلام
   وجود سوراخ میتونه مفید باشه هم در تهویه و هم در رطوبت
   اما نمیتونه جایگزین فن باشه ، فن وجودش بسیار لازم هست ، هم برای گردش هوا و هم برای رطوبت
   رنگ لامپ زیاد مهم نیست ، گرمایی که ایجاد میکنه مهمه
   رطوبت سنج و دماسنج گوشی مناسب نخواهد بود ، چرا که بر اساس اطلاعات ماهواره ای دما و رطوبت محل رو میده ، گوشی خودش سنسور دما و رطوبت نداره ، اگرم سنسور داشته باشه ، سنسور دما هست و امکان اینکه سنسور رطوبت داشته باشه بسیار بسیار ناچیزه ! بهتره از دماسنج معمولی و رطوبت سنج معمولی استفاده کنید .

 87. سامان می گوید

  سلام ایسودا چجوری درست کردی با لامپ چن وات

 88. سامان می گوید

  سلام ادیسا دستگاه رو چجوری درست کردی

 89. سینا می گوید

  سلام ببخشید شما میگین برای طوطی پایین ولی میشه بگید چند درصد احتمالش هست یا نه اصلا امکان داره واینکه اگه میشه یک سایت یا یک شخصی رو معرفی کنید که بتونه کمک کنه
  ممنون از سایت خوبتون

  1. ادمین می گوید

   سلام
   مشخصا که نمیشه درصدی گفت چون شما شخصا هم اقدام به ساخت دو دستگاه جوجه کشی مثل هم کنید اختلاف ۵۰ درصدی در راندمان خواهند داشت ! به طور کلی امکان تشخیص این مورد در دستگاه های دست ساز امکان پذیر نیست
   شدنش میشه ولی تخم این پرنده ها حساسه ، گردش ، دما ، رطوبت و تهویه باید بسیار دقیق باشه ، اگه دقیق نباشه نطفه به سرعت از بین میره
   اگه بتونید چنین دستگاهی تولید کنید ، مشخصا موفق میشید

 90. نیما می گوید

  س ممنون از سایت خوبتون من چند تا سوال داشتم
  ۱فن به چه سمتی باشه خوبه هوا رو قشنگ ‌میچرخونه و چطور وسلش کنم
  ۲من قبلا جوجه کشی رو بدون رطوبت سنج انجام دادم و موفق شدم ۳ تا جوجه گرفتم چطور دقیق تر رطوبت بفهمم
  ۳میخواستم بدونم امکان گرفتن جوجه طوطی با دستگاه خونگی به طوری که دما و رطوبت اوکی باشه هست یا صفر درصد یا امکان داره موفق شدم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   سلام
   فن رو طوری نصب کنید که هوا را به سمت بیرون انتقال بدهد و در طرف دیگر جعبه نیز چند تا سوراخ کوچک قرار بدید تا هوای تازه را به داخل بکشد.
   برای تعیین دقیق رطوبت بهتر که یک ظرف اب را در داخل جعبه قرار بدید و یک رطوبت سنج دیجیتالی نیز در داخل ان قرار داده شود.
   جوجه کشی از طوطی ها سخته و با دستگاه دست ساز احتمال موفقیت پایین

 91. ابوالفضل می گوید

  سلام من یه دستگاه جوجه کشی درست کردم لامپ ۴۰واتدما خیلی میره بالا میشه۴۲ اامپ ۵۰وات بزارم دما خیلی میاد پایین لامپ چند وات خوبه

  1. ادمین می گوید

   سلام
   انتخاب نوع لامپ بسته به شرایط محیط نگهداری و بدنه ی دستگاه و اندازه و … داره
   لامپ ۴۰ وات دما خیلی میره بالا ۴۲ تا لامپ ۵۰ وات میخواید بزارید !!؟ بیشتر توضیح بدید تا راهنمایی کنم ، متوجه کاری که انجام دادید نشدم

 92. سینا می گوید

  سلام علیکم لامپ صد وات تو دستگاه گزاشتم بنظرتون ده ساعت روشن باشه نمیسوزه

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بله امکان سوختن لامپ وجود داره که بستگی به کیفیت اون داره ، استفاده از ترموستات میتونه در این مورد کمک کننده باشه

 93. ناشناس می گوید

  سلام هر روز در دستگاه باز کنم تخم ها بچرخونم مشکلی نیست

  1. ادمین می گوید

   سلام
   با توجه به دستساز بودن دستگاه امکان کاهش راندمان زیاد هست
   برای اینکار میتونید ابتکار بزنید و شرایطی رو فراهم کنید که از خارج دستگاه هم بشه تخم هارو چرخوند ، عکس های موجود رو مشاهده کنید

 94. آیسودا می گوید

  اقا دمتون گرم پارسال از ۸تا تخم ۶تا جوجه دراومد امسال ۱۶تا گذاشتیم بینیم چی میشه چون رطوبت سنج نداریم ظرف آب بزرگ گذاشتیم کنار ظرف دیواره کارتن رو سوراخ سوراخ مردیم تا رطوبت اوکی باشه دماهم ۳۷/۵هس

  1. ادمین می گوید

   سلام
   آفرین بر شما ، با تجربه هایی که هر ساله بدست میارید در این کار موفق تر هم خواهید شد

 95. ارسلان قاسمی می گوید

  سلام من دستگاه رو درسک کردم ولی هر روز چراغ می سوزه واو رو عوض میکنم چراغ ۷۰ وات است لطفا کمکم کنید

  1. ادمین می گوید

   سلام
   شاید در سیم کشی اشتباهی رخ داده یا سرپیچ مناسب نیست
   این مورد رو باید از برق کارها بپرسید تا رفع کنن

 96. بی نام می گوید

  سلام هرچند روز یک بار تخم مرغ هارو برگردونیم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   روزی ۴ تا ۵ بار
   هر چقدر بیشتر بهتر (به صورتی که برنامه ریزی شده باشه) در دستگاه های صنعتی و پیشرفته ، تخم ها در هر ساعت یک دور کامل میچرخن با سرعت بسیار کم

 97. امیررضا می گوید

  لطفا فیلم ساختن رابزارید ممنون

  1. ادمین می گوید

   سلام
   فعلا امکان ساخت فیلم وجود ندارد
   آموزش کامل هست و هر جا سوال داشتید بپرسید راهنمایی میکنیم

 98. Aylin می گوید

  درجوجه کشی خانگی رطوبت تخم کبک ۱۸تا۳۷درجه بالانمی رود درسته یا نه؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   رطوبت ۱۸ درجه !؟ نه جانم با این شرایط جوجه نمیده باید رطوبت رو ببری بالا

 99. ایمان می گوید

  سلام ببخشید چرخاندن تخم مرغها رو از چندمین روز باید شروعکرد؟؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   از همون روز اول باید شروع کرد و تا روز اول هچ باید ادامه داد

 100. Melika می گوید

  سلام خواستم بپرسم برای اینکه بخوام رطوبت مناسب رو بدون رطوبت سنج داشته باشم جدولی هست که بدونم توی دمای مورد نظر چه میزان آبی میتونه رطوبت مورد نظرو ایجاد کنه؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   نه به این صورت نمیشه اندازه گیری کرد مگر اینکه محیط خلا باشه !!! که در اون حالت هم باید اول رطوبت مشخص بشه !
   بدون هیچ اطلاعی از رطوبت نمیشه تنظیمات صحیح رو اعمال کرد.
   اما
   میتونید به صورت نسبی از رطوبت محیط کمک بگیرید ولی دقت جوجه کشی شما دقیق نخواهد بود .
   برای مثال الان دما در شهر رشت ۲۹ و رطوبت ۶۰ درصد هست . برای ستر مرغ باید دما رو ببرید روی ۳۷ که رطوبت کم میشه و در نتیجه باید رطوبت رو با ظرف اب ایجاد کنید . در طول شبانه روز هم رطوبت و دمای محیطی تغییر میکنه

   جدول دما و رطوبت جوجه کشی از طیور

 101. پویا می گوید

  امروز ۲۳روزه چرا تخم مرغ ها در دستگاه جوجه کشی ،جوجه نشده ایا دستگاه جوجه کشی ساده واقعی است یا نه ممنون

  1. ادمین می گوید

   سلام
   چند بار این سوال رو تکرار کردید ک دستگاه جوجه کشی ساده واقعی هست یا نه ، منظورتون از این کلمه چیه ؟ توضیح بدید تا بگم

   اینکه پرنده ها جوجه نشدن دلایل مختلفی داره ، تنظیم نبودن دما ، رطوبت ، تهویه مناسب ، چرخش نامناسب ، ضعف در تخم نطفه دار

 102. سبحان می گوید

  ایا میشه از فروشگاه های اینتر نتی تخم نطفه دار خرید

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بهتره هیچ وقت از هیچ فروشگاه اینترنتی اقدام به خرید تخم نطفه دار نکنید

 103. امیرحسین رستمی می گوید

  سلام من خیلی دنبال دستگاه رطوبت سنج میگردم ولی هیچ جایی دستگاه رطوبت سنج نداره

  1. ادمین می گوید

   سلام
   این دستگاه رو میتونید در فروشگاه های لوازم پزشکی به راحتی پیدا کنید
   همینطور میتونید با شماره ی زیر تماس بگیرید تا براتون ارسال بشه :
   ۰۹۱۴۳۴۰۳۴۶۳ مهندس محمودی

 104. سبحان می گوید

  سلام وقتی که تخم را شکستم جوجه بود ولی مرده وبا زردی ومی خواستم که بدون جعبه یونولیتی از کجا باید گیر بیاورم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بازار میتونید پیدا کنید ، جای مشخصی برای فروش نداره

 105. سبحان می گوید

  سلام من روز بیست یکم وجوجه از تخم بیرون نیومده ایا اگه خودم با احتیاط بشکونم مشکلی پیش میاد یا نطفه سنجی لطفاً زود جواب بدین

  1. ادمین می گوید

   سلام
   الان که دیگه نطفه نیست نطفه سنجی نشون بده
   بشکونید ببینید چی هست ، رشد کرده نکرده ، به امکان زیاد این دوره از جوجه کشی شما با شکست مواجه شده ، دلایل رو پیدا کنید و دوره ی جدید رو با رفع مشکلات شروع کنید
   دقت کنید که تخم نطفه دار رو از یک فروشنده نخرید ، مثلا ۱۰ تا تخم میزارید ، از ۲ یا ۳ فروشنده تخم ها رو تهیه کنید و علامت بزنید تا سری بعد اقدام به خرید تخم مناسب کنید

 106. یاسین می گوید

  سلام من ابعاد دستگاهم اینه
  ارتفاع ۳۲س عرض ۳۸س طول۴۶س
  مجبور شدم برای پایین اوردن دما سوراخ ایجاد کنم ابعاد سوراخ ها اینه سمت راست لامپ
  ۴در۸ ۵در۸ ۹در۴ ۹در۷ ۱۳در۳
  سمت چپ لامپ
  ۹در۷ ۱۳در۳ ۱۶در۵
  رو به روی لامپ
  ۸در۸
  سقف
  ۴ تا سوراخ در ابعاد ۳در۳
  دماش رو تنضیم کردم اما به دلیل تغیرات دمایی در هوا دمای دستگاهم تغیر میکنه مثلاً وقتی زهره دما بالا هست و وقتی شبه پایین
  چیکارش کنم سوراخ هارم که میبندم دما بالاست
  واینکه رطوبتش رو هر کاری میکنم درست نمیشه حتا ۱۱ درصد هم نمیشه ایا ممکنه از سوراخ ها خارج بشه لطفاً یک راهی ارائه بدین که سوراخ ایجاد نکنم ولی دما رو درست کنم یا کمتر سوراخ ایجاد کنم تا رطوبت خارج نشه
  لامپ من ۶۰ وات پر مصرف

  1. ادمین می گوید

   سلام
   به نظر من تعداد سوراخ هایی که قرار دادید زیاده
   اینکه دما تغییر میکنه طبیعی هست و شما باید از اینکار جلوگیری کنید ، یا هوای محیط رو کنترل کنید ، یا خودتون به صورت دستی دما رو تغییر بدید و یا اینکه از ترموستات استفاده کنید که دما رو اتومات تنظیم کنه
   جعبه رو با ورق گالوانیزه بپوشونید ، داخلشو ، تا اگه قوطی هست رطوبت جذب بدنه نشه
   دما رو هم میگید که تنظیم کردید
   یه کاری هم که میشه کرد ، اینه که از یه فن کامپیوتر کوچیک بین لامپ و ظرف آب استفاده کنید ، به گونه ای که باد از طرف لامپ به سمت ظرف آب پرتاب بشه

 107. یاسین می گوید

  سلام با رطوبت سنج دیجیتالی و بله مطمئن نیستم درست باشه اما وقتی تو یه جاییش میزاری رطوبتش رو نشون میده
  به نظر شما احتمالش هست که چون سوراخ زیاد زدم رطوبت خارج بشه البته سوراخ ها را تو نیمه بالایی زدم بعضی از سوراخ ها ۲در۳ هست
  یه ۷ ۸ تا سوراخی زدم تا دماش رو درست کردم

  1. ادمین می گوید

   بستگی به ابعاد دستگاه میشه سوراخ هارو بررسی کرد
   ولی در کل با یک رطوبت سنج دیگه هم تست کنید ، نمیشه تغییرات رو اعمال کنید و اصلا فرقی نکنه

 108. یاسین می گوید

  سلام ببخشید من همون طور که گفتیید لامپ ۶۰ وات پر مصرف گذاشتم رطوبتش باز هم حتا ۱ درصدم افزایش نیافت
  حالا رطوبتش به کنار دماش رو هرکار میکنم از ۳۹ درجه پایین نمیاد
  با اینکه کلی سوراخ بزرگ وکوچیک ایجاد کردم که دما پایین بیاد اما نمییاد
  و اینکه اصلاً رطوبت برای چیه
  لطفاً سریعتر جواب بدید
  ممنون از سایت خوبتون

  1. ادمین می گوید

   سلام
   یاسین جان رطوبت رو با چی اندازه میگیری ؟ مطمئنی رطوبت سنجت درست کار میکنه ؟
   رطوبت هم در فرایند تبدیل نطفه به جوجه مورد نیاز هست و هم در فرایند خروج جوجه از تخم . رطوبت تخم رو نرم میکنه تا جوجه بتونه اونو بشکونه و بیرون بیاد

 109. امیرحسین رستمی می گوید

  سلام ببخشی میشه به جای تور آهنی از براده چوب استفاده کرد

  1. ادمین می گوید

   سلام
   این دستگاه ها دست ساز هست ، پس هر مدلی که دلتون بخواد میتونید توش اضافه کنید
   با تجربه میتونید این موارد رو تست کنید و بیشتر یاد بگیرید
   در مورد براده چوب یه نکته ای که هست ، به نظر من رطوبت رو جذب میکنه و ممکنه ایجاد خشکی بشه

 110. یاسین می گوید

  سلام ببخشید
  من دستگاه را درست کردم اما دماش رو تنظیم اما رطوبتش رو هر کاری میکنم از ۱۰ درصد تکونم نمیخوره با اینکه سه تا کاسه آب گذاشتم
  لامپمم ۱۵ وات شمعیه

  1. ادمین می گوید

   سلام
   عزیز دل من تو اموزش نوشتم دو تا لامپ ۱۰۰ وات پرمصرف ! اونوقت شما با یدونه لامپ ۱۵ وات اونم شمعی میخواید رطوبت ایجاد بشه !!! دما هم که تنظیم شده به خاطر شرایط دمایی تابستان هست وگرنه لامپ ۱۵ وات خودشم نمیتونه گرم کنه چه برسه به محیط پیرامون !
   حداقل از لامپ های ۵۰ وات پرمصرف استفاده کنید . اون گرما باید به آب برخورد کنه و اون رو به بخار تبدیل کنه

 111. الیاس می گوید

  سلام ببخشید من دستگاهو درست کردم وقتی لامپ خاموشه رطوبت تا ۷۰ هم میاد ولی وقتی لامپو روشن میکنم رطوبت از ۴۵ بالاتر نمیره چکار کنم لطفا کمک کنید

  1. ادمین می گوید

   سلام
   این به دلیل ایجاد خشکی توسط لامپ هست
   ظرف آبی که گذاشتید رو نزدیک به لامپ کنید و مجددا تست کنید
   لامپی هم که استفاده میکنید بیش از حد قوی نباشه (نسبت به اندازه ی جعبه متناسب باشه)

 112. ناشناس می گوید

  سلام قیمت مادرمصنوعی جوجه مرغ چند

  1. ادمین می گوید

   سلام
   برای دریافت قیمت و مشاوره ی خرید با شماره ی زیر تماس بگیرید :
   ۰۹۱۴۴۴۸۵۵۹۰ مهندس علیزاده

   تلگرام و واتس اپ هم میتونید پیغام بدید

  2. امیرحسین رستمی می گوید

   سلام رطوبت سنج حتما واجب هستش

   1. ادمین می گوید

    سلام
    سنجش رطوبت برای تنظیم دقیق اون واجب هست
    اگه میتونید بدون رطوبت سنج میزان رطوبت دستگاه رو تشخیص بدید ، لازم نیست !

 113. محمد جواد می گوید

  سلام
  من برای چرخاندن تخم مرغ چند میله وارد دستگاه کردم و تخم مرغ ها را رویش قرار دادم و وقتی میله را میچرخانم تخم مرغ هم می چرخه
  وقت اگه لامپی که لقب گرفته مادر مصنوعی جوجه کشی دیگه دماسنج و رطوبت سنج نمیخواد

  1. ادمین می گوید

   سلام
   مادر مصنوعی دما ایجاد میکنه
   رطوبت سنج و دماسنج مقادیر دما و رطوبت رو اندازه گیری می کنن و بهتون میگن که دما بالا هست یا پایین !
   ارتباطی با وجود مادر مصنوعی ندارن

 114. سبحان می گوید

  سلاممی خواستم بدونم که ساخت دستگاه جوجه کشی با بطری میشه یا نه جواب میده

  1. ادمین می گوید

   سلام
   با بطری ؟! بطری چی ؟!

  2. سبحان می گوید

   ایا میشه با بطری اب یا مخزن ابسرد کن دستگاه جوجه کشی درست کرد

   1. ادمین می گوید

    سلام
    با بطری آب ؟! مخزن آب منظورتونه
    تو ساخت هر وسیله ای خلاقیت میتونه باعث بوجود آوردن شرایط مختلفی بشه
    اینکه شما بتونید همچین کار کنید بستگی به توانایی های خودتون داره
    باید در تامین هوای لازم (تهویه) و امکان کنترل دما تحقیق کنید
    من چون همچین چیزی درس نکردم نمیتونم دقیق راهنمایی کنم

 115. سجاد زارع می گوید

  سلام.
  از لامپ استفاده کنم بهتره یا از المنت؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   اگه امکان کنترل جریان و دما در المنت رو داشته باشید المنت بهتره چون کنترل دماش آسانتر و دقیقتره

 116. حسین می گوید

  سلام برای جوجه کشی یونولیت خوبه یا کارتن من نمیخام هزینه اضافی بدم از کارتن استفاده میکنم و از داخل عایقش میکنم با زر ورق و روی زر ورق یونولیت نازک میچسبونم میشه

  1. ادمین می گوید

   شدنش که با کاغذم میشه درست کرد ، مهم اینه که شرایط بهینه رو توش ایجاد کنید ، کاررتن به خودی خود رطوبت رو جذب میکنه ، باید چک کنید و ببینید ایا زرورق جلوی اینکار رو خواهد گرفت یا خیر

 117. یاسین می گوید

  سلام ببخشید آیا میتوان بدون لامپ مادر مصنوعی بعد از اینکه جوجه ها از تخم در آمده بودند زندشون نگه داشت

  و اینکه لامپ مادر مصنوعی تقریباً چند درجه حرارت ایجاد می‌کند
  میشه یه راهی بگین که بجای لامپ مادر از یک چیز دیگر استفاده کرد چون گران است

  لطفا همه‌ی کار هایی که باید بعد از در آمدن جوجه از تخم رو بادقت و جزئیات کامل توضیح دهید

  ممنون از سایت بسیار عالیتان

  1. ادمین می گوید

   سلام
   شدنش که میشه ! اما توصیه شده که از مادرمصنوعی استفاده بشه
   نوری که مادر مصنوعی به پرنده ها می تابونه ، فقط برای گرم کردنشون نیست و چون نوری از جنس اینفرارد هست و الودگی های محیطی و مضر برای پرنده رو از بین میبره
   درجه حرارت با توجه به نوع لامپ خریداری شده متفاوت هست
   مطالعه ی مقالات زیر رو بهتون پیشنهاد میکنم :

   نگهداری جوجه ها در هفته اول
   مراقبت جوجه یک روزه | دو هفته ی اول

 118. ادریس می گوید

  من یکی ساختیم ولی برای چر خواندن تخم باید درب
  ماشینو باز و بسته کنم به خخم ها آسیب که نمی زنه

  1. ادمین می گوید

   سلام
   دلیل پایین بودن راندمان دستگاه های دستساز همینه
   برای افزایش راندمان میتونید یه خروجی درست کنید و از قسمت بیرون دستگاه اقدام به گردوندن تخم ها کنید
   در این صورت تخم ها باید روی چیزی شبیه شانه قرار داشته باشن
   روش چرخش دستگاها های بریان مرغ رو در نظر بگیرید ، اونایی که دستی هستن و از بیرون چرخونده میشن ، چیزی شبیه اون باید درس کنید

 119. Mohsen می گوید

  سلام چطکری رطوبت رو تو دوره هچر افزایش بدم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   با نزدیک کردن لامپ به ظرف آب
   و یا قرار دادن فن بین لامپ و ظرف آب

 120. یاسین می گوید

  ببخشید جوجه بلدرچین که تازه به دنیا آمدن چند ساعت باید داخل دستگاه باشه و مرغ باید چند ساعت داخل دستگاه باشه
  و آیا در این زمان که تازه بدنیا اومدن و باید داخل دستگاه دستگاه باید درش بسته باشه یا باز

  1. ادمین می گوید

   سلام
   به طور کلی وقتی جوجه ها از تخم بیرون میان، کمی بدنشون خیس هست ، بهتره اجازه بدید ۸ ساعت زمان بگذره بعد جوجه رو از دستگاه خارج کنید
   دقت کنید که هر ۸ ساعت در دستگاه رو باز کنید تا رطوبت دستگاه کاهش شدید نداشته باشه و از باز و بسته کردن مکرر درب دستگاه خودداری کنید
   همینطور پرنده ها به دلیل خیس بودن ، بعد از خروج از دستگاه باید زیر نور مادر مصنوعی قرار بگیرند

 121. یاسین می گوید

  ببخشید من می خواهم یک دانه رطوبت سنج بخرم اما پدرم میگوید نباید بخری او میگوید او می گوید اگر رطوبت لازم است پس مرغ چگونه در گرما تخمهایش جوجه می شوند
  به نظر شما چگونه قانعش کنم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   رطوبت سنج وسیله ای برای اندازه گیری رطوبت هست ، خودش رطوبت تولید نمیکنه ! رطوبت رو باید به وسیله ی ظرف آب تولید کنید
   مرغ مادر هم از رطوبت بدن خودش برای جوجه کشی از تخمهاش استفاده میکنه، اگه مرغ رو زمان کرچی ببینید و به پرهای زیر بدنش دست بزنید متوجه میشید !

   فرض کنید که ماشین دارید و میخواید بنزین بزنید ، وقتی که نمیدونید چقدر بنزین تو باک دارید ، چطور میخواید بنزین بزنید ؟ با باک خالی میتونید برید سفر ؟! اگه وسط راه بنزین تموم شد اونوقت میخواید چیکار کنید ؟!
   دستگاه جوجه کشی هم همین شرایط رو داره ، اگه نتونید رطوبت رو درست اندازه گیری کنید ، درصد بالایی از تخم ها تلف خواهند شد ،چون پوسته ی تخم سفته ، و شما میزان رطوبت رو نمیدونید چقدره که افزایش یا کاهشش بدید ، جوجه نمیتونه پوسته رو بشکونه و داخل تخم تلف میشه
   میتونید تست کنید !

 122. مهدی می گوید

  سلام ببخشید تو دوره هچر من رطوبتو هرکاری میکنم بالاتر از ۶۶ نمیره کارتن دیگه خیس شده چکار کنم

  1. ادمین می گوید

   سلام
   با این شرایط به مشکل خواهید خورد ، کارتن رو طوری بپوشونید که خیس نشه !
   لامپ رو هم به ظرف آب نزدیکتر کنید ، در صورت نیاز از فن استفاده کنید

 123. حسین نیکوفر می گوید

  سلام من از کجا میتونم ترموستات رو تو تبریز با هزینه کم بخرم از کجا میپرسی میگن۲۰۰هزار تومان

  1. ادمین می گوید

   ترموستات ها دارای سنسور هستن ، هر چقدر سنسور دقیقتر باشه قیمتش میره بالاتر
   هر چقدر سنسور ضعیفتر باشه قیمت پایین کارایی پاییین
   همینطور لوازم برقی ها خودشون هم ترموستات های اروزن قیمت درس میکنن ، میتونید برید و ازشون بخواید براتون درس کنن
   ولی دقت داشته باشید که ترموستات رو در محیط مرطوب استفاده خواهید کرد

 124. یاسین می گوید

  سلام ببخشید آیا میشه بدون رطوبت سنج یا ترموستات جوجه کشی کرد
  و در سه روز آخر چجوری باید رطوبت هوا رو تغییر داد
  و آیا رطوبت لازم برای تخم بلدرچین با مرغ فرق میکند و اگر فرق میکند چند درجه است
  و آیا میشه به جای جعبه یونولیتی از کارتونی استفاده کرد که دور داخلش و پایین و بالاش ورقه آلمینیوم چسبیده باشه
  و به نظر شما لامپ ۶۰وات شمعی برای کارتونی در چه ابعادی مناسب است
  و میشه بدون اندازه گیری درجه رطوبت جوجه کشی کرد و اگر میشه چند درصد احتمال داره سالم در بیان

  ممنون از سایت خوبتون

  1. ادمین می گوید

   سلام
   بدون رطوبت سنج که از نظر شدن میشه ! ولی اینکه چطور میخواید رطوبت رو تنظیم کنید و اصلا چطور قراره متوجه بشید رطوبت چنده جای سوال داره !! اگه نتونید رطوبت رو اندازه بگیرید مشخصا میزان تغییرش رو هم نمیتونید اعمال کنید !
   ترموستات خیر ، نیازی نیست ، بیشتر برای عملکرد اتوماتیک و بدون مشکل ترموستات پیشنهاد میشه
   رطوبت رو با استفاده از نزدیک کردن ظرف آب به لامپ و یا قرار دادن فن بین این دو میتونید افزایش بدید
   جعبه هر مدلی باشه میشه ، فرقی نداره ، شما باید شرایط دما و رطوبت رو با توجه به اون جعبه انتخاب کردید تنظیم کنید
   لامپ ۶۰ وات شمعی خیر ! ۱۰۰ وات پرمصرف نیازه ، شمعی فایده ای نداره
   در مورد اندازه گیری درجه رطوبت هم توضیح دادم بالا ، نمیشه گفت چند درصد سالم میمونن یا خیر ، اگه دستگاه بی نقص باشه ۱۰۰ درصد سالمن ، اگر نقص داشته باشه بین ۰ تا ۱۰۰ !
   برای دما و رطوبت مورد نیاز پرنده ها هم به لینک زیر برید :
   جدول دما و رطوبت جوجه کشی

 125. یاسین می گوید

  ببخشید چند میلی لیتر آب باید در کاسه ریخت و لامپ
  ۶۰ وات پرمصرف برای کارتون در چه ابعادی مناسب است و کاسه آب را در چه فاصله ای از لامپ باید گذاشت

  1. ادمین می گوید

   سلام
   عزیز دل در دستگاه های دست ساز این مواردی که گفتید به دقت بررسی نمیشه و بر اساس تجربه ی شخص و تست و آزمون های مختلف محل مناسب پیدا میشه
   بدین صورت که باید با دستگاه رطوبت سنج و دما سنج محیط دستگاه مرتب بررسی بشه تا مکان دقیق قطعات مشخص بشه
   اینکه چقدر اب بریزید زیاد مهم نیست ، نصفه پر کنید ظرفو ، ۶۰ وات پرمصرف منظورتون شمعی هست ؟ شمعی به نظرم نتونه دمای مناسب رو ایجاد کنه ، ۱۰۰ وات رشته ای بهتره

 126. بنیامین می گوید

  سلام برای گذاشتن فن باید جهت وزش باد به سمت تخم ها باشه؟

  1. ادمین می گوید

   سلام
   اگه اینجوری نباشه بهتره چون شک دمایی بهشون وارد میشه
   بهتره به سمت اب باشه تا رطوبت بهتر چرخش داده بشه

 127. سبحان می گوید

  سللم موفقیت این دستگاه جوجه کشی چقدره

  1. chicken-admin می گوید

   سلام
   قابل پیش بینی نیست

 128. سجاد می گوید

  سلام ببخشید میشه در این دستگاه به جای لامپ از المنت استفاده کرد؟

  1. chicken-admin می گوید

   سلام
   هر موردی که امکان گرم کردن داشته باشه میشه گذاشت، اما قبلش باید موارد امنیتی رو در نظر گرفت ! اینکه اصلا دمای المنت قابل کنترل خواهد بود یا خیر !!
   و خطر آتش سوزی المنت رو بدون وجود محافظ آیا میشه رفع کرد یا خیر
   در صورتی که این دو مورد رو حل کنید تفاوتی نمیکنه ، در اون صورت برای سیستم رطوبت رسانی هم باید تدابیر دیگه ای در نظر بگیرید (چون دمای المنت بالاست و رطوبت بالایی در صورت کارکرد فن خواهید داشت)

 129. ناشناس می گوید

  سلام برای جوجه کش ترمستات دار دماسنج ورطوبت سنج لازم هست

  1. chicken-admin می گوید

   سلام
   برای مشاهده ی لوازم مورد نیاز به صفحه ی زیر مراجعه کنید
   لوازم جوجه کشی
   لامپ مادر مصنوعی
   ترموستات

 130. sina می گوید

  سلام خیلی ممنون

  1. chicken-admin می گوید

   سلام
   ممنون از شما

 131. پرهام می گوید

  سلام
  دما در ستر و هچر رو بگید
  رطوبت در ستر و هچر رو بگید
  ایا برای نطفه سنجی میشه از چراغ قوه موبایل استفاده کرد؟
  ایجاد سوراخ برای ورود و خروج هوا لازم است؟
  داخل دستگاه با وجود لامپ چجوری تاریک باشه؟
  لطفا از واژه پاسخ داده شد استفاده نکنید
  لطفا هر چه سریعتر پاسخ دهید

  باتشکر

 132. امیرحسین می گوید

  فاصله ی لامپ تا یونولیت باید چقد باشه
  با تشکر

 133. امیرحسین می گوید

  سلام و خسته نباشید خدمت همه
  فاصله ی لامپ تا یونولیت باید چقدر باشد لطفا جواب بدید
  با تشکر

 134. مهدی می گوید

  سلام فن در دستگاه جوجه کشی باید همواره روشن باشد

 135. ناشناس می گوید

  سلام من میتونم بپرسم تخم ها را هر چند ساعت یک بار بچرخان و در یک جهت باشد و رو به پشت بچرخانم و اگه به جای اب از اسفنج استفاده کنیم هم باید اب اسفنج را روزی عوض کنیم من اهل روستا هستم برای همین امکانات زیادی اینجا نیست مثل دیمر یا چیز های دیگه حتی نمیدونم دیمر چیه لطفا مرا راهنمایی کنید

 136. معین می گوید

  سلام چجوری تخم دستگاه را بچرخانم آیا باید درش را باز کنم؟

  1. ایمان نظری می گوید

   بله متاسفانه در سدتگاه های سدت ساز باید درب باز شود … البته می توانید چرخاننده تخم خریداری کنید.

  2. علیرضا می گوید

   شما میتوانید از یک دستکش استفاده کنید طوری که یونولیت یا کارتون را کمی کوچک تراز سایز دست کش ببرید و دستکش را داخل قرار دهید در این صورت نباید در دستگاه را باز کرد با دست کردن داخل دستکش میتوان از را چرخاند

  3. علیرضا می گوید

   سلام میخواستم بدونم در ۲۴ ساعت حدودا چند ساعت باید لامپ روشن باشه؟

   1. ادمین می گوید

    سلام
    با توجه به شرایط گرمایی و رطوبتی باید بررسی کنید ببینید که چقدر روشن باشه مناسبه
    اصولا باید به صورت دائم روشن باشه، مگه اینکه محیط نگهداری دارای شرایط ایده ال باشه که نیاز به تغییر زیادی در دما و رطوبت احساس نشه

 137. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید من یک سوال داشتم میشه من تخم مرغ هارو۳۶۰ درجه رو به پهلو بچرخونم یا باید ۴۵ درجه بچرخونم هر دورو میشه کرد لطفا راهنمایی کنید

  1. ایمان نظری می گوید

   ۳۶۰ درجه عالیه ولی احتیاط کنید که به جنین اسیبی نرسه

 138. عباس می گوید

  سلام من الان ۶باری که سوال میپرسم ولی جوابمو نمیدین سواای داشتم اگه رطوبت سنج نباشه اشکالی نداره ومن الان درروز۵هستم در روز چندم میتونم نطفه سنجی کنم ورطوبت سنج هم ندارم و رطوبت هم فک کنم خوبه و بدنه هم یک بطری هست مشکلی نیست جواب بدین لطفا‍

  1. ایمان نظری می گوید

   عزیزم روز ۷ و ۱۴ می تونی نطفه سنجی کنی

   رطوبت سنج نباشه و اگر رطوبت از حد استاندارد فاصله داشته باشه راندمان کار پایین می آید و اگر میزان رطوبت خیلی از حد استاندارد فاصله بگیره ممکنه همه تخم ها از بین برن

 139. Ali می گوید

  سلام به همگی وقتی خواستیم تخم مرغ ها روبچر خونیم دما و رطوبت از دستگاه میره بیرون باید چی کار کرد؟لطفا بگید

  1. ایمان نظری می گوید

   سیستم چرخش تخم اتوماتیک خریداری کنید …

   اگر دمای مکانی که دستگاه را در آن قرار داده اید برابر دمای اتاق باشد .. اتلاف دمایییو رطوبتی چندانی به هنگام باز شدن درب نخواهید داشت.

   در هر ۲۴ ساعت فقط ۴ بار تخم ها رو بچرخون و خیلی درب رو باز نزار .. با این حالت راندمان کارات یکم افت خواهد داشت

 140. عباس می گوید

  سلام من الان در روز۴جوجه کشی هستم وظرف اب را زیر لامپ گذاشتم ورطوبت سنج هم ندارم وبدنه را هم یک بطری گذاشتم حالا بخار ش یکم زیاده واگر بدنه بطری باشه طور نیست ودرروز چندم میتونم نطفه سنجی ‌کنم

 141. ناشناس می گوید

  سلام به همگی من یک دستگاه جوجه کشی خانگی با کارتن ساختم یه چراغ ۴۰ وات ودماسنج هم گذاشتم طبق فیلم های اموزشی هر ۸ ساعت هم تخم مرغ هارو به پهلو می چرخونم با یه ظرف اب و اسفنج فقط رطوبت سنج نگذاشتم کف گارتن هم کاه ریختم و تخم مرغ ها رو قرار دادم و الان ۱۰ روزی میشه ولی تخم مرغ ها رو ۴۵ درجه قرارا ندادم روی کاه گذاشتم جوجه ها در میان ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

  1. ایمان نظری می گوید

   احتمالش یکم ضعیفه … دما و رطوبت باید به میزان استاندارد باشد .. مال شما دقتش خیلی کمه … البته این فرانید تجربیه و پیشنهاد می کنم نا امید نشین ممکنه حتی رانمان خوبی هم باشه ولی می گم چون تجربیه هیچی معلوم نیس

 142. امیرحسین می گوید

  من با کارتن یک دستگاه جوجه کشی درست کردم با لامپ ۴۰ وات. چقدر آب باید توی جعبه بگذارم؟

  1. ایمان نظری می گوید

   یک ظرف مانند کاسه و یا سوپخوری را پر از آب کنید .. ولی باید کمی به لامپ نزدیک باشه تا گرمای لامپ بتونه آب رلا بخار کنه … ولی خیلی نزدیک نباشه تا بخار زیاد نشه

 143. ناشناس می گوید

  سلام خسته نباشید ما فقط باید تخم مرغ هارو رو به پهلو بچرخانیم یا بصورت عمودی هم میتونیم بچرخونیم واینکه درحالت ۳۶۰ درجه میتوان تخم مرغ هارو هم عمودی وهم افقی چرخوند

  1. ایمان نظری می گوید

   نه به هیچ عنوان

   فقط و فقط باید رو به پهلو بچرخانید

  2. ناشناس می گوید

   فقط به پهلو باید بچرخونی تخم مرغ ها رو

 144. عباس می گوید

  سلام میشه بجای کارتن از بطری استفاده کرد اگه بگید ممنون میشم

 145. عباس می گوید

  سلام اگه رطوبت سنج نباشه اشکالی نداره ومیشه بجای کارتون و..از بطری استفاده کرد ولامپم۴۰ولت است خوبه

  1. ابوالفضل می گوید

   سلام از چه لامپی باید برای دستگاه جوجه کشی استفاده کنیم!؟؟؟

   1. مدیر سایت می گوید

    سلام
    بسته به اندازه ی جعبه ی طراحی شده فرق داره
    ۱۰۰ وات معمولی میتونه مناسب باشه

 146. ناشناس می گوید

  سلام‌به‌مدیر‌سایت‌یک‌سوال‌داشتم‌اگه‌لامپ‌‌۲۱روز‌روشن‌باشه‌میسوزه
  لطفا‌جواب‌بدین

 147. N می گوید

  سلام من یه دستگاه نیمه اتوماتیک ساختم و الان روز ۴جوجه کشی است ولی وقتی اون تخم مرغ ها رو توی نور دیدم چیز خاصی توشون ندارن بعضی ها رگ های خیییلی کوجک و بفیه هیچی ! اشکال کار کجاس.!؟ مرغ هایی تخم مرعشون رو برداشتم تا الان جوجه در نیاوردن یه ساله اند ممکنه از تخم مرغ ها ایراد باشه؟ یا رطوبت کم و زیاد شده؟اخه اب رو ززیرلامپ گذاشتم ولی رطوبت سنج نداشتم فعلا چیکار ؟ لطفا تا دیر نشده به دادم برسید

 148. امید بی باک می گوید

  سلام خسته نباشید من یک دستگاه جوجه کشی ساده درست کردم وتخم ها را گذاشتم در روز ششم برق ها رفتند یعنی قطع شدند حدود ۳۰ دقیقه ایا تخم ها دیگر به جوجه تبدیل میشوند یا نه

 149. عباس می گوید

  سلام ببخشید دوباره مزاحم میشم میشه بجای کارتون از بطری استفاده کرد واگر رطوبت سنج نباشه اشکالی نداره

 150. جواد می گوید

  سلام

 151. عباس می گوید

  سلام میشه بجای کارتون از بطری استفاده کرد

 152. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید لطفا بگید به جوجه های که ۲۴ ساعت از هچ آن ها گذشته چه غذایی بدیم
  ممنون

 153. عباس می گوید

  ببخشید دوباره مزاحم میشم اگر رطوبت سنج نباشه اشکالی ندارد و میشه بجای کارتون از بطری استفاده کرد

 154. عباس می گوید

  سلام از سایت خوبتون ممنون میشه از بطری برای بدنه استفاده کرد و رطوبت سنج را از کججا باید گرفت ممنون

  1. ابوالفضل می گوید

   باسلام و قت بخیر
   ببخشید از تخم هایی که شما در دستگاه جوجه کشی خود قرار داده اید جوجه بدست امده است؟

 155. عطا می گوید

  ببخشید یک سوال داشتم من یک دستگاه درست کردم میشه هر بار که تخم هارو خودم میچرخونم ۳۶۰ درجه بچرخونم

  1. ابوالفضل می گوید

   باسلام و قت بخیر
   ببخشید از تخم هایی که شما در دستگاه جوجه کشی خود قرار داده اید جوجه بدست امده است؟

 156. amir می گوید

  سلام برا ی تنظیم دما میتونیم درو بازو بسته بکنیم

  1. محمد می گوید

   باسلام من یک دستگاه درست کردم با چوب به طول ۴۲سانت و عمق ۳۰سانت میخواستم ببینم لامپ چند وات براش لازمه ممنون میشم جواب بدین

   1. ادمین می گوید

    سلام
    اینجوری نمیشه حدس زد ، تو دستگاه های دست ساز شرایط استانداردی وجود نداره ، چون درز ها و خروجی های هوا رو نمیشه به صورت استاندارد طراحی کرد (دلیل نوع برش و نوع مواد مصرفی هست )
    در نتیجه باید تست کنید ، با یه دماسنج و دو تا لامپ میتونید تستش کنید ، از لامپ های شمعی استفاده نکنید ، ۵۰ وات پرمصرف و ۱۰۰ وات پرمصرف رو تست کنید

 157. amir می گوید

  سلام من با یونولیت درست کردم ولی دما اصلا ثابت نمیمونه اگه دردستگاه باز بمونه مشکلی داره

 158. عباس می گوید

  سلام میشه بجای کارتون یاو…ازکارتون استفاده کرد وبعدشم رطوبت سنج از کجا میشه خرید اگه نباشه اشکالی نداره

  1. حسین می گوید

   با کسب اجازه از مدیر محترم سایت
   از کارتن میشه استفاده کرد ولی باید داخلش فویل بزاری تا دما از کارتن بیرون نره و همچنین جلوی نور مستقیم رو هم بگیری چون باعث خراب شدن تخم ها میشه
   ۲. تو میتونی توی فروشگاه های اینترنتی دنبال رطوبت سنج و دماسنج دیجیتالی بگردی که کارت رو راه می اندازه
   یا حق

  2. ایمان نظری می گوید

   بله می شه استفاده کرد … میزان رطوبت باید سنجیده شود چرا که اگر رطوبت از حدی کم یا زیاد باشد راندمان جوجه کشی کاهش پیدا می کند..

  3. کوچی می گوید

   با اجازه ادمین،رطوبت سنج و دما سنج الکترونی را از نوین کیت خریداری کنید هم کاربردش دقیقه هم فروشنده منصف و انسان خیلی خوبیه البته مدلهای دیگر هم در اینترنت جستجو کنید این تجربه شخصی من بود

  4. عباس می گوید

   سلام ببخشید دوباره مزاحم میشم میشه بجای کارتون از بطری استفاده کرد واگر رطوبت سنج نباشه اشکالی نداره

 159. عطا می گوید

  لطفا جواب بدید

 160. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید من در روز ۲۱ جوجه کشی هستم مقداری از تخم مرغ ها تبدیل به جوجه شدمد ولی بعضی ها داخل تخم زنده هستن و صدا هم میدن اما تخم مرغ ترک برنداشته خواستم بدونم میشه یه کم بشکونم تا نفس بکشن یا نه

  1. ایمان نظری می گوید

   نه به هیچ عنوان به تخم ها دست نزنید .. اگر با کمک شما از تخم خارج بشن فلج می شوند و یا طی چند روز می میرند..
   صبر کن خودش خارج بشه

 161. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید
  غذای جوجه یک روزه چیه و من توی خونه چه غذایی رو میتونم به جوجه یک روزه بدم
  ممنون از سایت خوب شما

  1. مهدی می گوید

   سلام
   جوجه یک روزه(تازه تازه به دنیا اومده)غذایی که میخواد توی تخم مرغ هست ‌و یک غذا نمیخواد

   1. ایمان نظری می گوید

    کاملاًٌ درسته

 162. عطا می گوید

  سلام خسته نباشید من باز هم یک سوال داشتم من میخوام تخم مرغ هارو خودم روزی چهار بار تو دستگاه بادست بچرخونم حالا من هربار که تخم هارو می چرخونم۳۶۰ درجه روبه پهلو بچرخونم یاهمون ۴۵ درجه روبه پهلو بچرخونم کدوم بهتر است لطفا راهنمایی کنید

 163. عطا می گوید

  ببخشید میشه یک توضیح اساسی درباره چرخش تخم مرغ ها بگید واینکه میشه ما هرطوری که دوست داریم تخم هارو بچرخونیم یعنی به هر طرف وهر اندازه ای که دوست داریم بچرخونیم لطفا جواب بدید

  1. ایمان نظری می گوید

   برای چرخش تخم باید آنها رو رو به پهلو قرار دهید و به صورت ۴۵ درجه به سمت راست و بعد از مدتی ۴۵ درجه به سمت چپ بچرخانید … البته اکثر سیستم های چرخش تخم امروزی ؛ تخم ها رو به صورت ۳۶۰ درجه رو به پهلو چرخش می دهد.

 164. ناشناس می گوید

  ببخشید میشه یک توضیح اساسی درباره چرخش تخم مرغ ها بگیدواینکه میشه ما هرشکلی که میخاهیم تخم هارو بچرخانیم یعنی به هر طرفی که دوست داریم بچرخانیم لطفا جواب بدید

 165. ناشناس می گوید

  ببخشید میشه یک توضیح اساسی درباره چرخش تخم مرغ هابگید‌و اینکه میشه تخم هارو هر توری که دوست داریم یعنی به هرطرفی که میخاهیم بچرخانیم لطفا جواب بدید

 166. ناشناس می گوید

  ببخشید من میخوام یک دستگاه درست کنم ولی نمی دونم تخم ها رو چه شکلی بچرخونم میشه تخم ها رو به هرطرفی که دوست داریم بچرخانیم لطفا جواب بدید

  1. ایمان نظری می گوید

   توضیح داده شد

 167. وحید می گوید

  سلام من برای گرمای دستگاهی که درست کردم از المنت سیلیکونی نسوز استفاده کردم و دما رو با ترموستات بین بازه ۳۷.۵ و ۳۷.۶ گذاشتم وقتی دما میره رو ۳۷.۶ ترموستات قطع میکنه برق المنت رو ولی دما تا ۳۸ میره و موقعی که دما میاد پایین تا دوباره گرم بشه المنت دما تا ۳۷.۲ میاد پایین یعنی تاخیر در گرم شدن و سرد شدن المنت بازه دمایی رو بین ۳۷.۲ تا ۳۸ کرده آیا مشکل داره این مقدار تغییر و میشه کاریش کرد من قبلا از لامپ رشته ای استفاده کردم لامپ تاخیر در گرم شدن و سرد شدن نداره ولی چون سریع میسوزه و اشعه ماورافرا بنفش هم خوب نیست استفاده نکردم؟

 168. حسین می گوید

  سلام
  خسته نباشید من در پایان روز ۱۸ همر را انجام دادم خواستم بدونم در زمان درستی انجام دادم یا نه

  1. کوچی می گوید

   برای تخم مرغ همان هیجده روز درسته برای ،قرقاول و کبک و غاز دوره هچر فرق میکنه

 169. حسین می گوید

  سلام
  ببخشید اگه رطوبت در طول هچر ۷۵ باشه مشکلی پیش میاد
  ممنون از سایت خوبتون

  1. ایمان نظری می گوید

   میزان رطوبت برای هر پرنده در دوره ستر و هچر تعیین شده .. نهایت اختلاف هم می تواند ۵ درصد باشد

   اختلاف زیاد راندمان را کاهش می دهد

 170. کاربر می گوید

  سلام ۲۱ روز گذشت ولی وقتی تو تخم مرغ نور می اندازم هنوز یک چیز های مایعی وجود داره چرا؟؟؟؟

  1. ایمان نظری می گوید

   تخم نطفه دار دارای رگ های مخصوصی است که در برابر نور معلوم می شود .. تخمی که ۲۱ روز از تولد آن گذشته اگر نطفه دار هم باشد به جوجه تبدیل نمی شود.

 171. حسین می گوید

  سلام اگه دستگاه رطوبت ساز برای دستگاه جوجه کشی نصب کنیم دیگه نیازی نیست ظرف آب در دستگاه قرار بدیم ؟
  و سوال دوم لطفا آموزش ساخت راک و لنگی رو برای حرکت دادن تخم ها بزارید من موتور دارم برای این کار ولب بلد نیستم ازش استفاده کنم
  ممنون از شما

  1. ایمان نظری می گوید

   دو نوع رطوبت ساز اتومایز و التراسونیک داریم … که اتومایز به مراتب بهتر و پیشرفته تر است . با قرار دادن هر یک تنها کافیه مخزن انها را پر کنید تا آب را به صورت رطوبت به داخل کابین دستگاه منتشر نمایند.

 172. ابوالفضل می گوید

  سلام و ممنون از سایت خوبتون. یکی دو تا سؤال داشتم می شود از این تخم مرغ های که از در مغازه می خریم یعنی از این تخم مرغ های که رنگ آنها سفید است استفاده کنیم یعنی از یخچال در بیاوریم و دو سه ساعت در دمای خانه قرار دهیم و بعد در داخل دستگاهی که ساختیم بگذاریم این تخم مرغ ها رنگ سفید ها که می خواهم استفاده کنم هیچ کدام نه نطفه ای نه رگه ای اگر در داخل دستگاه بگذاریم و تخم ها را بچرخانیم خودشان بعد از چند روز نطفه دار می شوند یا نه

  1. ایمان نظری می گوید

   نه متاسفانه … این امر غیر ممکن است.

 173. ابولفضل می گوید

  سلام از سایت خوبتان
  من یک سوال داشتم می شود از این تخم مرغ های که بابام از در مغازه خریده یعنی از اون تخم مرغ رنگ سفید ها می شود از اون ها استفاده کنیم از یخچال در بیاوریم و چند ساعت در دما خانه بگذاریم و بعد که گرم شد در ذستگاه بگذاریم ولی این ها هیچ کدام که می خواهم در دستگاه بگذارم نطفه ندارن آیا همون تخم مرغ ها رو که می چرخانیم خودشان نطفه دار میشوند و جوجه میشوند و یا نه

  ممنون از سایت خوبتان خوشحال می شوم گه اگر جواب بدهید

  1. ناشناس می گوید

   سلام لامپ برای تخم مرغ۲۵واتخوب است یا۴۰وات

 174. ابولفضل می گوید

  ببخشید میشه جواب بدهید

 175. ابولفضل می گوید

  سلام میشه از این تخم مرغ ها رنگ سفید ها که از مغازه می خریم بگذاریم

  یک سوال دیگه تخم ها حتما باید نتفه دار باشند یا وقتی انها را میگذاریم و میچرخانیم خودشان نتفه دار میشوند

 176. مدی می گوید

  بیخود
  جوجه ها رشد میکنن ولی استقامت بیرون اومدن رو ندارن نوک نمیزنند

  1. ناشناس می گوید

   من یک ساختم ولی میرسم لامپ که بیشتر ها استفاد ه میشه بترکه

  2. بهار می گوید

   در سه روز آخر که وارد دوره هچ میشن، رطوبت رو ۵ تا ۱۰ درجه بیشتر کنین و دما رو نیم درجه کمتر کنین، تا بارطوبت بیشتر پوسته تخم ها قابلیت راحت تر شکسته شدن رو داشته باشن.

  3. سجاد می گوید

   سلام طبق اموزش شما دستگاه جوجه کشی درست کردم بعد۲۱ روزج.جه هاچند تاامدن بیرون
   تاچن روزباید داخل دستگاه باشن
   خیلی بی حالن چیزی هم براشون بریزم یانه؟

  4. کوچی می گوید

   تخم ها مغازه بدون خروس تولید میشن نطفه نداره تخم اگر رفت تو یخچال دیگه جوجه نمیشه بیشترین تعداد روزی که میشه تخم نطفه دار را در دمای ۲۵ درجه اتاق نگهداری کنیم ۵ روزه بیشتر شددنبال تخم مرغ نطفه دار جدید باشید منبع خرید یاید معتبر و صادق باشه گسی نباشه تخم مرغ ده روزه بگه مال دیروز و امروز جمع کردم ،برای نگهداری تخم مرغ بیش از پنج روز در دمای ثابت اتاق قبل از ورود به دستگاه باید روزی هفت هشت بار بچرخانید، یک دستگاه برای این کاز وجود دارد که تخم مرغ را می گرداند و چند روز بیشتز نگهداری میکنه ما در روستا برای تهیه چهل و هشت یا نود و شش دانه تخم مرغ از پنج یا ده خانه جمع می کنیم هم جدیده هم تنوع جوحه ها زیباتر میشه اگر سوالی بود در خدمتم

 177. امیر حسین می گوید

  با سلام خدمت کارشناس محترم آب دستگاه رو باید چند بار در روز عوض کنیم؟
  ممنون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بستگی به منطقه جغرافیایی شما دارد

 178. علی می گوید

  ببخشید اگه تخم ها را هر شش ساعت در روز چرخش بدیم مشکل نداره ممنون از سایتتون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتر هر سه ساعت یکبار باشد.

 179. علی می گوید

  سلام. ببخشید برای جعبه کارتونی ۳۰ در ۴۰ باید از لامپ چند وات استفاده کرد. وخواست بدونم که دو سوراخ گردش هوا زیر تور ی تخم مرغ ها روش هست باید باشه با بالای اون. لطفا جواب بدید ممنون

  1. حجت می گوید

   سلام دوست عزیز
   تنظیم دما یکم سخته ولی با یک دیمر میتونی به راحتی دما رو تنظیم کنی. فقط کافیه یک لامپ ۶۰ وات بگیری یا کمتر تا بتونی با پایین آوردن دیمر، دمار و بیاری پایین. در ضمن برحسب تجریه. دما محل نگهدای (محیط) باید یک نواخت باشه والا با نوسانات دمای اطراف هی باید دیکر رو رو دمای دلخواه تنظیم کنی.

 180. امیر حسین می گوید

  باز هم خدمت سایت خوبتون سلام عرض میکنم
  ببخشید تخم ها باید به چه صورت درون دستگاه قرار بگیرد؟
  با تشکر

  1. کوچی می گوید

   نوگ تخمها پایین طرف نوک تیزی تخم پایین و گردی بالا چون سر جوجه تو بالای تخم قرار دارد اونجا کمی خالیه و حباب هوا داره مثل کلاه فضانوردها از سمت گردی بالا نفس می کشه

 181. امیرحسین می گوید

  با سلام خدمت کارشناس گرامی سایت
  میخواستم بدونم لامپ باید چند ساعت در شبانه روز روشن باشه وتخم هارا چند درجه بچرخونیم؟
  لطفا جواب بدید

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   همیشه باید روشن باشه و ۴۵ درجه بچرخانید.

 182. مهسا می گوید

  سلام ۳روز مونده ب دنیا بیان ولی تخم مرغ ها هیچ ترکی نبردن نشانه ای ندارن

  1. کوچی می گوید

   فقط یک روز مونده به آخر سوراخ کردن پوسته ها شروع می کنند سه روز زوده نگران نباشید

 183. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید من در روز سوم جوجه کشی هستم و شب خواب موندم و تخم ها رو بعد از ۷ ساعت چرخوندم آیا مشکلی برای تخم ها پیش میاد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   برای یک بار مشکلی پیش نمی اید

  2. امیر حسین می گوید

   ببخشید لامپ باید چند ساعت در شبانه روز روشن باشه ؟و همچنین تخم هارا چند درجه بچرخانیم؟
   با تشکر از سایت عالیتون

 184. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید من تازه روز اول هستش تخم مرغ ها رو گذاشتم دما میزانه ولی رطوبت به ۶۶ و ۶۷ نیرسه آیا مشکلی داره یانه

 185. حسن می گوید

  سلام من در روز چهاردهم نطفه سنجی کردم تخم هارو برعکس گرفتم یعنی سمت پهن تخم بالا بود ایا اشکال داره یا نه نهایتا هر تخم ۵ ثانیه طول کشید ممنون میشم پاسخ بدین

 186. حسین می گوید

  سلام من برای دماسنج از ترموستات دیجیتال استفاده میکنم ولی برای رطوبت از دماسنج و رطوبت سنج استفاده میکنم که فک کنم دقیق نیست حالا اگه رطوبت سنج من دقتش کم باشه مشکلی داره ممنون از سایت خوبتون

 187. پرهام می گوید

  اگه مرغی ۳۰ روز پیش تخم گذاشته باشه وما از اون تخم برای جوجه کشی استفاده کنیم، اون تخم جوجه میشه ؟؟؟؟
  یعنی بعد ۳۰ روز بذاریمش تو دستگاه

  1. کوچی می گوید

   حداکثرپنج روز بیشتر باشه دیگه جوجه نمیشه

 188. علی اکبرحق شناس می گوید

  باسلام وعرض خسته نباشیدمن توسط دستورالعمل هایی کا دادین یه دونه دستگاه جوجه کشی خونگی درست فقط نمیدونم چرا کف و دیوارههای دستگاه عرق میزنه و داخل دستگاه بخاطر عرقی که میکنه آب جمع میشه لطفا توضیح دهید چیکارکنم که کف دستگاه اب جمع نشه یا دیواره ها و سقف دستگاه عرق نکنه خیس نشه

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از فن تهویه استفاده کنید تا رطوبت اضافی خارج شود

 189. محمد می گوید

  سلام.آیا میشه با این دستگاه های جوجه کشی خونگی تخم عروس هلندی رو جوجه کرد.امکان داره؟؟و باید دماش برا این کار چند باشه
  ممنون از سایت عالیتون

 190. حسین می گوید

  سلام ببخشید اگه تخم مرغ یه روزه باشه و تازه باشه میشه نطفه اون رو دید؟ و سوال دوم اینکه تخم مرغ تا چند روز میشه تو دستگاه گذاشت و اگه دمای تخم مرغ یه روزه یکم پایین باشه مشکلی پیش نمیاد ممنون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   نطفه سنجی هفت روز بعد از شروع جوجه کشی امکان پذیر است .

  2. مجتبی می گوید

   سلام دستگاه من از جنس یونولیت است دما سنج و رطوبت سنج معمولی هم هس الان هشت روز ۱۰ تا تخم گذاشتم طی این مدت دما حدود ۳۷ و رطوبت حدود ۶۰ بوده هر شش ساعت هم چر خوندم .ولی الان با چراغ قوه داخل تخم میندازم خبری از نطفه یا رگه رگه نیست .اشکال کجاس .اگر کسی هم میدونه راهنمایی کنه ممنون

  3. ابوالفضل می گوید

   سلام
   اگه بخوایم نطفه سنجی کنیم طوری نیست تخم هارو از سر جاش برداشت آسیبی بهش نمیرسه؟. اگه نباید برداشت باید چجوری دید؟

 191. امیر می گوید

  سلام از لامپ چند درجه استفاده کنیم بهتره

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   ۵۰ وات رشته ای

  2. رضا می گوید

   با سلام سوالم این بود که لامپ دستگاه جوجه کشی باید چند وات باشه و بعد اینکه در یک شبانه روز لامپ باید چند ساعت روشن باشه

 192. حسین می گوید

  سلام ببخشید اگه رطوبت در طول ستر بین ۷۰تا ۷۵ باشه و دما هم بین ۳۷تا۳۸ باشه مشکلی پیش نمیاد ممنون از سایت خوبتون

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   خیر مشکلی پیش نمی آید اما بهتر است از تغییرات شدید دما و رطوبت جلوگیری کنید

 193. محمد می گوید

  با سلام
  چجوری میشه فهمید که تخم مرغ ها جوجه میشن یا نه
  تخم مرغ ها خونگی هستند
  باتشکر

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   باید نطفه سنجی کنید که ان هم یک هفته پس از جوجه کشی امکان پذیر است

 194. علی رضا می گوید

  با سلام و خسته نباشید یه سوال داشتم خدمتتون من در روز ۷ نطفه سنجی کردم از ۲۱ تخم مرغ ۱۰ تاش نطفه ندارن میشه اونا را وردارم تخم مرغ جدید بزارم جاش ممنون اگه میشه زودتر جواب بدید قربان شما

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله میشه ولی تخم ها ی جدید دیر از تخم بیرون می ایند باید اونها رو علامت گذاری کنید.

 195. حسین می گوید

  سلام من دستگاه درست کردم دو رور اول دما ۳۶ و رطوبت ۵۵ بوده ایا اتفاقی می افته واسه تخما ترموستاتم کالیبره نبود واسه همون امروز درس شده رطوبت ۵۵ چی کارکنم واسه افزایش رطوبت

 196. حسن می گوید

  باسلام من دستگاه درست کردم دمای ترموستات زود از ۳۷/۷ میاد به ۳۷ چه کنم ؟؟؟؟ مشکلی نداره ؟؟؟؟؟؟؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   تغییرات دما در حد دهم درجه مشکلی ایجاد نمیکند

 197. حسین می گوید

  ایا حتما باید لامپ زردهای پر مصرف باشد

  1. شهریار می گوید

   سلام. اگه تخم ها از چند روزه گذشته باشن مثلا ۱۰ یا ۱۵ روز پیش ایا به جوجه تبدیل می شوند؟ تخم های چند روزه رو می تونم‌بزارم . با تشکر

   1. کارشناس وب سایت می گوید

    تخم های نطفه دار را حداکثر تا یک هفته می توانید نگهداری کنید

 198. حسن پیرانی می گوید

  سلام در طول مدت جوجه کشی فن باید مدام روشن باشه یا با لامپ قطع و وصل بشه موردی نداره

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   موردی ندارد فقط باید دما و رطوبت و تهویه تخم به شکل صحیح انجام شود

  2. sale می گوید

   ببخشید به جای یونولیت میشه از کارتن اساتفاده کرد؟؟

   1. کارشناس وب سایت می گوید

    بله میشه

 199. حسین می گوید

  سلام اگه تخم مرغ رو ۱۸۰ درجه بچرخونیم مشکلی برای تخم مرغ پیش میاد

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   احتمال پاره شدن کیسه هوایی وجود دارد

 200. محمد می گوید

  برای بلدر چین هم میتونم استفاده کنم لطفا سریع تر بم بگین

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله قابل استفاده است

  2. حسن می گوید

   برای کف یونولیت حتما باید چیزی ریخته باشه یا خود کف یونولیت خوبه و دمای ترموستات دهم درجه تغیر میکنه ولی از ۳۷ پایینتر نمیاد اشکال نداره

 201. حمیدرضاااا می گوید

  سلام
  ببخشید میشه روزه ٢١ اگه جوجه ها نیومدن بیرون
  خودم تخم رو بشکونم?

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   نه اجازه بدید خودشون بیرون بیان

  2. احمد می گوید

   سلام و خسته نباشید.
   من نمیتونم رطوبت رو بالا ببرم باید چیکار کنم.
   لطفا سریع بگین.

 202. سعید می گوید

  باسلام و تشکر از مدیر سایت ممنون برای جواب دادن سوال قبلی ببخشید امروز روز ۲۱ است و تخم ها حتی ترک هم نخورده اند رطوبت دما و چرخش هم دقیق بوده نطفه سنجی کردیم پاهایش قشنگ دیده میشد ولی نشکسته بود علتش چیست؟ لطفا سریعا

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   رطوبت و گرما کمتر از مقدار مورد نیاز بوده و جوجه ها دیرتر از تخم بیرون می آید

 203. امیر می گوید

  سلام من ۸ تا گداشتم ۳تا خراب بودن ۵ تا زندن و داغ و سنگین‌هستن امروز ۲۱روزه هنوز در نیامدن چکار کنم زودتر دربیایند زندن رطوبت دما یکسان هست

 204. امیر می گوید

  سلام من ۸تا تخم گداشتم دستگاه ۳تا خراب بودن ۵تا دیگه پر و سنگین و داغ هستن در دوران ستر هر ۴ساعت چرخاندم ولی از روز هجدهم دیگه نچرخاندم امروز ۲۱روزه ولی هنوز در نیامدن دما رطوبت اندازه هست ایا در میان دیشب جلو نور گداشتم چند دیگه ای یک بار تکان میخوردن ایا در میان چه کنم زودتر دربیان ترک ندارن

 205. سعید می گوید

  سلام من تخم هامو گذاشتم داخل دستگاه ۱۷روز گذشته یکی از تخم ها ترک برداشته علتش چیه؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   احتمال شکستگی قبل از جوجه کشی وجود دارد، بهتر تخم رو مورد نطفه سنجی قرار بدید تا مطمئن بشید.

 206. Reza می گوید

  سلام ببخشید من تو سه روز اول جوجه گشی دما سنج نداشتم الان که دما سنج خریدم دما رو ۵۰ درجه بود به نظر شما تا حالا تخم مرغ ها خراب نشدن
  ممنون از سایت شما

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتر تا روز هفتم جوجه کشی را ادامه بدید و پس از نطفه سنجی نتیجه مشخص خواهد شد

 207. علی رضا می گوید

  روز بیست و یکم شد پس چرا
  در نمیان تخم ها نتفه دار هستند رگ های خونی هم تو تخم ها جریان پیدا کررده

  1. مهدی می گوید

   سلام ببخشید
   دماچند درجه باشد؟
   رطوبت چند درجه باشد؟
   لامپ برای اندازه یک یخدان چند ولت باشد؟
   کاسه اب کجا بزارم؟
   ایا دماسنج و رطوبت سنج نباشد طوری است؟؟؟؟؟؟؟

 208. علی می گوید

  بیست یک روز گذشت پس چرا در نمیان نتفه دار هم هست تخم ها رگ های خونی هم توش جریان داره

 209. ناشناس می گوید

  میشه از فن استفاده نکرد؟

 210. ناشناس می گوید

  چیکار کنم رطوبت بالا بره؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از ظرف آب بزرگتری استفاده کنید و یا از فن بزرگتری استفاده کنید.

 211. سهیل می گوید

  رطوبت بلاتر از ۵۰ نمیره. باید چیکار کنم؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از ظرف آب بزرگتری استفاده کنید و یا از فن پرقدرت تری استفاده شود

  2. ابوالفضل می گوید

   سلام
   میخواستم بدونم کف یونولیت چی بریزم و تخم هارو روش بزارم؟؟

 212. m می گوید

  سلام من دوتا تخم مرغ گذاشتم روی حوله داخل دستگاه به صورت خوابیده درست سوال بعدیم اگه تخمها یه نیم دور بچرخن چرخش بعدی برگرباز سرجای قبلیش درسته یا نه باید هی دور بزنه کامل

  1. خشمشب می گوید

   سلام ببخشید طوری باید از کف یونولیت فاصله داشته باشه یا طور به کف یونولیت چسبیده باشه؟

 213. Ahmad می گوید

  سلام علیکم .من یه دستگاه کوچیک ۴۰در۴۰درست کردم باکارتن ارتفاع هم ۳۰سانتی میشه من کف جعبه را۱۰سانتی پوشال ریختم ازهمین برادگی چوبای روسی. تخمهاراگذاشتم روی پوشالهارطوبت ۶۰بیشترنمیشه دوظرف آب هم گذشتم ودماهم ۳۶یا۳۷ چطوره ؟ خوبه یانه درضمن لامپ ۶وات گذاشتم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتره از لامپی بزرگتر استفاده کنید تا دما کی بالا برود.
   ظرف های اب را در زیر لامپ قرار دهید تا رطوبت بیشتری تولید شود
   حتما تهویه هوا با یک فن کوچک انجام شود
   بهتره تخم ها رو روزانه دو الی سه بار بچرخانید ولی طوری باشد که مجبور به باز کردن درب دستگاه نباشد.

 214. ناشناس می گوید

  سلام میشه از لامپ ۱۰۰ استفاده کنم
  جعبش جعبه کند زنبوره

 215. Reza می گوید

  س روی یک کارتن ۳۰* ۴۰ چند تا سوراخ واسه تهویه بزارم ضمنا فن هم لازمه

  1. حسین می گوید

   سلام.من با یونولیت دستگاه درست کردم درجه روی ۳۷ثابت.از روز چندم باید شروع به چرخاندن تخم ها کرد؟و اینکه شرایط جوریه که من باید درب ینولیت رو بردارم تا بچرخونم ایرادی نداره؟

 216. محمد قاسم می گوید

  سلام یخدان یونولیتی از کجا بگیرم

 217. ناشناس می گوید

  سلام ببخشید اون یخدان یا یونولیت را از کجا بگیرم

  1. ناشناس می گوید

   ازپلاستیک فروشی می توانی بگیرید

 218. حسام می گوید

  با سلام
  به جای لامپ میشه از وسایل گرمایشی استفاده کرد یا نه ؟
  توی سایتی نوشته بود نباید نور لامپ به تخم مرغ ها بزند و اگر بزند خراب می شود . ایا این حرف درست است ؟

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگر گرمای لامپ بیش از حد باشد، احتمال خرابی تخم وجود دارد.

 219. امیرحسین می گوید

  سلام برای ابن کار لامپ چند وات مناسب تر است اگر زود تر جواب بدید ممنونم .

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بهتره از لامپ های رشته ای ۴۰ الی ۵۰ وات استفاده کنید.

 220. مهدی می گوید

  سلام من ازیک کارتون ۵۰در۵۰ استفاده کردم ولامپ ۱۰۰وات گذاشتم ولی دما بالای۴۰ هست بایدچکارکنم

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   از لامپ کوچکتری استفاده کنید.

 221. امیر می گوید

  سلام خسته نباشید من یک عرض کوچکی دارم لطف می کنید بگید من دماسنج و رطوبت سنج خیلی کنترلش سخت است چکار کنم ؟؟؟
  اگر بگید لطف کردید

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   چاره ای نیست، برای داشتن جوجه سالم باید دما و رطوبت را در حد مشخصی نگه دارید.
   به مرور زمان تجربه شما در این کار افزایش خواهد یافت.

  2. امیرعباس می گوید

   سلام
   شما میتونی از ترموستات ۱۲۰۹ استفاده کنی

 222. امبر احسان می گوید

  سلام
  من دستگاه جوجه کشی را دارم دما ی ان خیلی بالا میرود چکار کنم ؟؟؟؟ لطف کنید زود جواب من را به دهید

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   اگر از لامپ استفاده می کنید، لامپ ها رو کوچک تر کنید. و اگر المنت هستش المنت های کوچکتری رو انتخاب کنید.

  2. ناشناس می گوید

   سلام بابت چرخاندن جوجه ها چه جوری انجام بدم .

  3. حسام می گوید

   با سلام .
   ببخشید میشه به جای لامپ از وسایل گرمایشی استفاده کرد ؟ توی سایتی نوشته بود نباید نور لامپ به تخم مرغ ها بزنه اینتوری خراب می شن ، ایا این حرف درسته؟

   1. کارشناس وب سایت می گوید

    بله میشه

  4. ناشناس می گوید

   اگر هنوز هم کمی بالا است دریچه تبادل هوا بذارید