علت دیر به دنیا آمدن جوجه ها در دستگاه جوجه کشی و راه حل آن

0

دیر به دنیا آمدن جوجه ها از تخم دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که در صورت برطرف نکردن آنها راندمان جوجه کشی را در دوره های جوجه کشی آینده به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. از جمله این علت ها می توان به کالیبره نبودن دستگاه جوجه کشی، درست تنظیم نکردن روزشمار، پایین بودن دما و رطوبت محیط و … اشاره کرد. 

توضیحات کامل همراه با راه حل های لازم در ادامه این نوشته از وب سایت چیکن دیوایس ارائه خواهد شد. 

ویدیوی بررسی علت های دیر متولد شدن جوجه از تخم 

این ویدیوی آموزشی کوتاه به بررسی علت های تولد دیر هنگام جوجه و نحوه برطرف کردن آن اشاره می کند : 

چرا جوجه دیر از تخم بیرون می آید؟

همانطور که در مقدمه و ویدیوی آموزشی ذکر شده، کالیبره نبودن دستگاه جوجه کشی یکی از مهم ترین علت های تولد دیرهنگام جوجه است، از سایر عوامل تاثیر گذار می توان به عدم تنظیم صحیح روزشمار و خطا در شمارش روزها، مناسب نبودن دما و رطوبت اتاق جوجه کشی، بالا بودن رطوبت دستگاه جوجه کشی، پایین بودن دمای دستگاه، باز و بست کردن مداوم درب دستگاه جوجه کشی و … اشاره کرد که در ادامه به صورت کامل توضیح داده شده است. 

۱- از کالیبره بودن دستگاه جوجه کشی مطمئن شوید

بسیاری از افراد به کالیبره بودن یا نبودن سنسور دستگاه جوجه کشی توجه نمی کنند، حتی افراد حرفه ای و دارای سابقه جوجه کشی چندین ساله نیز در برخی مواقع به کالیبره و میزان بودن سنسور دستگاه دقت آنچنانی ندارند. 

با کالیبراسیون مجدد سنسور، به احتمال قوی جوجه های دوران جوجه کشی بعدی زودتر سر از تخم بیرون خواهند آورد. برای کالیبره سنسور، یک مقاله آموزشی جامع همراه با ویدیوی آموزشی تخصصی تدارک دیده ایم و مطالعه آن را به تمامی افراد حرفه ای و تازه کار پیشنهاد می کنیم. برای مطالعه این مقاله به صفحه آموزش کالیبره سنسور دستگاه جوجه کشی مراجعه کنید. 

۲- روزشمار دستگاه را به درستی تنظیم کنید

اگر دستگاه جوجه کشی شما روزشمار دارد، حتما آن را به درستی تنظیم کنید و اگر روز شروع جوجه کشی را به صورت دستی یادداشت می کنید حتما روز شروع را از صفر بنویسید. بسیاری از افراد تازه کار، روز شروع جوجه کشی را از عدد ۱ می نویسند، در حالی که پس از گذشت ۲۴ ساعت از جوجه کشی، روز یکم شروع خواهد شد. 

بسیاری از پرورش دهنده ها تمایلی به نوشتن روز شروع جوجه کشی ندارند، یادداشت کردن روز جوجه کشی به شما در اطلاع از کالیبره بودن یا نبودن دستگاه و هچ زود هنگام یا دیر هنگام جوجه ها کمک خواهد کرد. 

۳- دما و رطوبت اتاق جوجه کشی را کنترل کنید

استاندارد نبودن دما و رطوبت محل جوجه کشی (منظور اتاق جوجه کشی است نه دستگاه) نیز در هچ دیر هنگام جوجه تاثیر دارد. در صورتی که دستگاه جوجه کشی را در محیطی سرد و یا مرطوب قرار داده باشید، دستگاه توانایی تامین حرارت لازم و یا کم کردن رطوبت را نداشته و در نتیجه سبب تولد دیر جوجه از تخم و یا حتی مرگ آن داخل تخم خواهد شد.

دمای مناسب برای محیط جوجه کشی بین ۲۳ الی ۲۷ درجه سانتی گراد و رطوبت مناسب بین ۴۵ الی ۵۵ درصد در نظر گرفته می شود. این دو مورد را حتما با استفاده از تجهیزات گرمایشی، سرمایشی و رطوبتی کنترل کنید. 

۴- از تنظیم بودن رطوبت دستگاه جوجه کشی مطمئن شوید

اگر دستگاه جوجه کشی خود را کالیبره کرده اید و از مناسب بودن رطوبت محیط نیز مطمئن هستید، عامل سومی که در دیر به دنیا آمدن جوجه ها دخالت خواهد داشت، رطوبت بالای دستگاه جوجه کشی است. 

از تنظیم بودن رطوبت دستگاه جوجه کشی مطمئن شوید - چیکن دیوایساگر از تخم نطفه دار تازه استفاده می کنید بهتر است رطوبت را ۱۰ الی ۱۵ درصد کمتر از مقدار استاندارد جوجه کشی در نظر بگیرید، ولی اگر از تخم های کهنه و چند روزه جهت جوجه کشی استفاده می کنید، رطوبت اعلام شده در استاندارد جدول دما و رطوبت جوجه کشی را روی دستگاه اعمال کنید. 

هم چنین ضمن کنترل مداوم رطوبت اتاق جوجه کشی، از صحیح بودن رطوبت دستگاه جوجه کشی مطمئن شوید و ظرف رطوبت یا دستگاه رطوبت ساز را مرتبا پر کنید تا با کاهش رطوبت مواجه نشود. 

رطوبت بالا از تبخیر آب داخل تخم و بزرگ شدن کیسه هوایی جلوگیری خواهد کرد، بنابراین جوجه فضای کافی برای چرخش و سوراخ کردن تخم و همچنین هوای کافی برای تنفس و انرژی گرفتن نخواهد داشت. 

۵- دمای دستگاه جوجه کشی را کنترل کنید

پایین بودن دمای دستگاه جوجه کشی نیز می تواند سبب دیر به دنیا آمدن جوجه ها شود. پس از اطمینان از کالیبره بودن دستگاه و مناسب بودن دمای محیطی، دمای دستگاه را کنترل کرده و در صورت بالا بودن آن نسبت به مقدار استاندارد جوجه کشی، آن را کاهش دهید و بالعکس.

جهت کنترل بهتر دمای جوجه کشی می توانید از یک دماسنج دقیق همچون تستو یا کیمو استفاده کنید، این کار کمک زیادی به افزایش دقت در جوجه کشی و در نتیجه افزایش تعداد جوجه های هچ شده خواهد کرد. 

۶- درب دستگاه را مکررا باز نکنید 

پس از انتقال تخم ها به قسمت هچر نباید به هیچ عنوان درب دستگاه را باز کنید و صرفا از پشت شیشه، وضعیت تخم و جوجه ها را بررسی کنید. باز و بسته کردن مداوم درب سبب خروج گرما و رطوبت داخل دستگاه شده و پوسته تخم را سفت تر خواهد کرد. این اتفاق شکستن پوسته را برای جوجه مشکل کرده و باعث دیر به دنیا آمدن جوجه و یا مرگ آن در داخل تخم می شود. 

هر جوجه ای پس از تولد باید ۲۴ ساعت در داخل دستگاه جوجه کشی بماند، بنابراین نیازی به خارج سازی هر جوجه بلافاصله پس از تولد نیست. به عبارتی بهتر است هر ۲۴ ساعت یکبار درب دستگاه باز شود. 

نتیجه کلی مقاله 

در این نوشته به علت های مهم دیر به دنیا آمدن جوجه از تخم پرداخته شد. این مشکل نه تنها در جوجه کشی از تخم مرغ بلکه تخم نطفه دار هر پرنده دیگری همچون بلدرچین، اردک و غاز، بوقلمون … می تواند اتفاق بیفتد. راه حل های ارائه شده برای تخم نطفه دار هر پرنده ای کاربرد دارد. 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس