بهترین دستگاه جوجه کشی طوطی سانان کدام است؟ + فیلم

0

جوجه کشی از تخم نطفه دار انواع طوطی سانان مانند عروس هلندی، کاسکو، طوطی برزیلی، راهب، مرغ عشق، فنچ ها و … امری بسیار حساس بوده و نیازمند ابزار و دستگاه های جوجه کشی فوق حرفه ای می باشد. سوالی که برای اکثر پرورش دهندگان پیش می آید، این است که بهترین دستگاه برای جوجه کشی از تخم طوطی سانان کدام است؟ ویدیو زیر پاسخ کاملی به این پرسش داده است :

دستگاه جوجه کشی مناسب برای پرندگان زینتی

پیشنهاد می شود فیلم جوجه کشی از پرندگان زینتی را مشاهده نمایید.

بررسی دستگاه های جوجه کشی طوطی سانان

تخم نطفه دار پرندگان زینتی مانند کاسکو، عروس هلندی، طوطی برزیلی، طوطی ملنگو، قرقاول های زینتی و … از قیمت بسیار بالایی نسبت به تخم نطفه دار مرغ و … برخوردار است. از این رو لازم است تا دستگاه جوجه کشی از پرندگان زینتی نیز از حساسیت و کیفیت بسیار بالا تری نسبت به دستگاه های دیگر برخوردار باشد.

در این پست از وبلاگ چیکن دیوایس، دو عدد از بهترین و با کیفیت ترین دستگاه جوجه کشی انواع طوطی سانان معرفی و بررسی شده اند.

۱- دستگاه جوجه کشی ارکام سورو ۲۰

دستگاه کره ای ارکام که یکی از با کیفیت ترین دستگاه های جوجه کشی از پرندگان زینتی می باشد، با نام تجاری RCOM King Suro 20 به دنیا معرفی گشته است. این دستگاه یکی از حرفه ای ترین دستگاه های جوجه کشی بوده که از محبوبیت بسیار بالایی در جهان برخوردار است.

دستگاه جوجه کشی ارکام سورو 20 - چیکن دیوایس
دستگاه جوجه کشی ارکام سورو ۲۰
با ظرفیت ۲۴ عددی یکی ازشناخته شده ترین برندها در این زمینه می باشد. این دستگاه توانایی جوجه کشی از انواع طیور را داشته اما بیشتر جهت جوجه کشی طوطی و عروس مورد استفاده قرار می گیرد.

۲- دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۶

دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 6 - چیکن دیوایسبهترین دستگاه جوجه کشی خانگی طوطی، پس از آرکام ۲۴ تایی، ایزی باتور ۶ می باشد. این دستگاه که توسط گروه صنعتی اسکندری، با الهام از ارکام سورو ۲۰ طراحی گشته نیز، یکی از دستگاه های جوجه کشی حرفه ای برای انواع طوطی سانان است.

ایزی باتور ۶، دارای ظرفیت ۱۲ تخم مرغ بوده و دارای ظرفیت بالایی جهت جوجه کشی از تخم انواع پرندگان زینتی می باشد.

جدول مقایسه کلی دستگاه ایزی باتور ۶ و ارکام سورو ۲۰

بدون شک دستگاه جوجه کشی آرکام یکی از بهترین دستگاه های جوجه کشی موجود در جهان بوده که کیفیت بسیار بالایی دارد. در مقابل دستگاه ایزی باتور ۶ با الهام از طراحی این دستگاه ساخته شده که راندمان بالایی در جوجه کشی از تخم انواع طوطی سانان را داشته است.

ایزی باتور ۶

ارکام سورو ۲۰

استفاده از سنسور های  SHT 3 نسل سوم

استفاده از سنسور های SHT 3 نسل سوم

استفاده از میکروکنترلر ARM

استفاده از میکروکنترلر ARM

دارای منطق فازی و هوش مصنوعی

دارای منطق فازی و هوش مصنوعی

استفاده از پمپ آب و پد سلولزی برای رطوبت رسانی

استفاده پمپ آب و از پد سلولزی برای رطوبت رسانی

چرخش غلطکی و ۳۶۰ درجه

چرخش گهواره ای

گارانتی و خدمات پس از فروش دارد

گارانتی و خدمات پس از فروش ندارد

ظرفیت ۱۲ تخم مرغ

ظرفیت ۲۴ تخم مرغ

همان طور که در جدول بالای مشاهده می نمایید، در طراحی ایزی باتور ۶ از قطعات مشابهی با ارکام سورو ۲۰ استفاده شده و هر دو دستگاه راندمان بالایی دارند.

تفاوت های اساسی دستگاه آرکام و ایزی باتور ۶

در این قسمت تفاوت ها، معایب و مزایای استفاده از هردو دستگاه جوجه کشی طوطی بیان گشته است.

تفاوت فاحش قیمت

یکی از اصلی ترین تفاوت دستگاه جوجه کشی حرفه ای ایزی باتور ۶ و آرکام کره ای، تفاوت در قیمت این دو محصول می باشد. با توجه به وارداتی بودن محصولات آرکام، توقع می رود که این دستگاه از قیمت بالاتری نسبت به نمونه های ایرانی خود برخوردار باشد. به طور کلی، قیمت دستگاه جوجه کشی آرکام، حدود ۵ تا ۶ برابر ایزی باتور ۶ خواهد بود. برای مشاهده قیمت انواع دستگاه جوجه کشی کلیک کنید.

مدل چرخش تخم ها

تفاوت دیگر این دو دستگاه جوجه کشی خانگی طوطی، در نحوه چرخش تخم های نطفه دار می باشد. در طراحی دستگاه ایزی باتور ۶، از چرخش غلطکی یا ۳۶۰ درجه استفاده شده است. این در حالی که دستگاه ارکام ۱۲ تایی از چرخش گهواری و ۴۵ درجه بهره می برد.

گارانتی و خدمات پس از فروش

دستگاه های آرکام از گارانتی و ضمانت نامه برخوردار نمی باشند. این امر سبب شده تا در صورت بروز مشکل در قطعات و کارکرد این دستگاه، خریدار از هیچ گونه پشتیبانی بهره نبرد. در مقابل دستگاه ایزی باتور ۶ از ۱۲ ماه گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش برخوردار است. این امر شما را مستقیما به کارخانه تولید کننده متصل نموده و به راحتی می توانید در این زمینه از خدمات پس از فروش دستگاه استفاده نمایید.

ظرفیت دستگاه

دستگاه جوجه کشی حرفه ای ایزی باتور ۶ دارای ظرفیت ۱۲ عدد تخم نطفه دار مرغ می باشد. این ظرفیت برای طوطی سانان بسته به اندازه تخم آن ها متفاوت است. دستگاه ارکام سورو ۲۰ نیز از ظرفیت ۲۴ عددی بهره می برد.

بهترین دستگاه جوجه کشی مخصوص پرندگان زینتی کدام است ؟

تا این قسمت از متن تمام ویژگی ها، معایب و مزایای خرید هر دو دستگاه جوجه کشی طوطی و عروس ایرانی و خراجی، بررسی شد. در ادامه پاسخ به این سوال که در نهایت کدام دستگاه را خریداری نمایید بیان می گردد.

بهترین دستگاه جوجه کشی مخصوص پرندگان زینتی کدام است ؟ - چیکن دیوایسهر دو دستگاه جوجه کشی خارجی آرکام و ایرنی ایزی باتور ۶ از کیفیت بسیار بالا، راندمان جوجه کشی چشمگیر و کاربرد یکسانی برخوردارند. این به شما بستگی دارد که با توجه به سرمایه و نیاز خود، یکی از این دو دستگاه را انتخاب نمایید.

اما نکته مهم در این قسمت این است که برای جوجه کشی از پرندگان گران قیمت، توصیه می شود دو دستگاه جوجه کشی حرفه ای در اختیار داشته باشد. جوجه های پرندگان زینتی مانند کاسکو، عروس هلندی و انواع طوطی در ابتدای تولد هیچ پر و بالی نداشته به شدت در برابر دما حساس می باشند.

به همین دلیل توصیه می شود دو دستگاه جوجه کشی خریداری نموده تا در صورت بروز اتفاق و خرابی قطعات یکی از آن ها، امکان استفاده از دیگری برای ادامه پروسه جوجه کشی وجود داشته باشد. در غیر این صورت جنین پرنده در تخم تلف شده و ضرر و زیان بالایی متوجه شما خواهد بود.

جمع بندی

در متن بالا دو دستگاه حرفه ای برای جوجه کشی از انواع طوطی و عروس هلندی معرفی شدند. این دو دستگاه در کشور ایران از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و بیشتر جهت جوجه کشی از تخم های گران قیمت استفاده می شوند. به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب ایزی باتور ۶، فروش این دستگاه جوجه کشی در ایران نسبت به دستگاه آرکام بالاتر می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس