اگر دمای دستگاه جوجه کشی زیاد شود چه می شود؟

0

بالا رفتن دمای دستگاه جوجه کشی و حتی پایین آمدن بیش از حد آن برای جنین های در حال رشد خطرناک بوده و تلفات جدی به دنبال خواهد داشت. بنابراین توجه به دمای دستگاه جوجه کشی و تنظیم صحیح آن با استفاده از دماسنج های حرفه ای و دقیق همواره مهم بوده و خواهد بود. در این نوشته از مجموعه مقالات جوجه کشی وب سایت چیکن دیوایس به بررسی علت های بالا رفتن دمای ستگاه جوجه کشی و خطرات آن برای جنین های در حال رشد خواهیم پرداخت. 

ویدیوی بررسی خطرات بالا بودن دمای دستگاه جوجه کشی

در این ویدیوی آموزشی و کوتاه به صورت خلاصه به عوارض و خطرات بالا بودن دمای دستگاه جوجه کشی بر جنین های در حال رشد پرداخته و علت یابی شده است. 

اگر دمای دستگاه جوجه کشی بالا برود چه اتفاقی می افتد؟

بالا رفتن دمای دستگاه جوجه کشی در حد یک دهم، دو دهم و چند دهم درجه سانتی گراد سبب زود به دنیا آمدن جوجه ها و تولد با بدن فلج و ناقص خواهد شد. اما اگر دمای دستگاه در حد یک الی دو درجه بالاتر از حد استاندارد شود، تلفات سنگین به دنبال خواهد داشت. 

بنابراین همواره سعی کنید از دستگاه های جوجه کشی استاندارد و دارای سنسورهای دقیق (ترجیحا آخرین نسل SHT) استفاده کنید. اکثر کسانی که با دمای بالای دستگاه جوجه کشی رو به رو می شوند، افرادی هستند که از دستگاه جوجه کشی دست ساز و یا بی کیفیت استفاده می کنند. 

علت های بالا رفتن دمای دستگاه جوجه کشی کدامند؟

اگر از یک دستگاه جوجه کشی استاندارد و معتبر استفاده می کنید، به ندرت با بالا رفتن غیر عادی دما در دستگاه جوجه کشی مواجه خواهید شد. اما علت های کلی زیر نیز در افزایش دمای دستگاه دخالت دارند : 

الف – دستگاه کالیبره نیست 

اگر با مفهوم کالیبره دستگاه جوجه کشی آشنا نیستید، مقاله آموزش کالیبره سنسور دستگاه جوجه کشی را بخوانید. در فرایند کالیبراسیون از یک دماسنج و رطوبت سنج دقیق و حرفه ای جهت سنجش دما و رطوبت داخل دستگاه جوجه کشی استفاده می شود و سپس اختلاف دمای بین دماسنج و سنسور دستگاه برطرف می شود. 

دستگاه کالیبره نیست - چیکن دیوایساگر دستگاه جوجه کشی شما کالیبره نباشد، عددی بالاتر یا پایین تر از مقدار واقعی را نشان خواهد داد، بنابراین اولین اقدام در صورت بالا رفتن دمای دستگاه جوجه کشی تماس با بخش خدمات پس از فروش سازنده و درخواست کالیبراسیون است. 

حتما در کالیبره دستگاه از دماسنج های دقیقی همچون تستو استفاده کنید، استفاده از دماسنج های ارزان و بی کیفیت نه تنها به کالیبره آن کمکی نمی کند، بلکه با خارج کردن سنسور از کالیبره، راندمان جوجه کشی را به شدت کاهش خواهد داد. 

ب – دستگاه در یک محیط گرم قرار دارد

زمانی که دستگاه در یک محیط گرم مانند آشپزخانه قرار داشته باشد، سیستم خنک کننده دستگاه هر چه قدر هم برای کاهش دما تلاش کند، به دلیل بالا بودن دمای کلی محیط، توانایی رساندن دما به مقدار استاندارد را نخواهد داشت. دمای ایده آل برای محل قرارگیری دستگاه جوجه کشی بین ۲۳ الی ۲۷ درجه سانتی گراد است. 

پس اگر از بالا بودن دمای محیط مطمئن هستید، یا دستگاه را به مکان خنک تری انتقال دهید و یا از سیستم های خنک کننده مانند کولر گازی برای کاهش دمای محیط استفاده کنید. 

ج – المنت دستگاه معیوب است

سومین عاملی که می تواند منجر به بالا رفتن دمای دستگاه شود، خرابی یا یکسره شدن المنت و یا از کار افتادن بخش مربوط به کنترل المنت در برد جوجه کشی است. با مشورت گرفتن از یک متخصص دستگاه جوجه کشی و یا تماس با خدمات پس از فروش سازنده دستگاه، نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. 

د – فن تهویه به خوبی کار نمی کند

از باز بودن دریچه های هوایی دستگاه مطمئن شوید. در برخی موارد بسته بودن دریچه ها نیز می تواند بالا رفتن دمای دستگاه را به دنبال داشته باشد. پس از بررسی دریچه ها و باز کردن آنها، در صورت عدم کاهش دما از کارکرد صحیح فن تهویه نیز اطمینان حاصل کنید و در صورت خرابی، باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام شود. 

جمع بندی کلی خطرات بالا بودن دمای ماشین جوجه کشی

با شناسایی و برطرف کردن مشکلات فوق، تا حد زیادی به ثابت شدن دمای دستگاه جوجه کشی کمک خواهید کرد و این امر طبیعتا در افزایش راندمان جوجه کشی و تولید جوجه های سالم نیز تاثیر خواهد گذاشت. 

جهت اطمینان از مناسب بودن دمای دستگاه جوجه کشی، از یک دماسنج و رطوبت سنج تستو نیز حین جوجه کشی استفاده کنید، به خصوص اگر از دستگاه های دست ساز و یا غیر استاندارد استفاده می کنید. در صورت وجود هرگونه سوال یا پیشنهاد می توانید از طریق بخش ارسال دیدگاه در انتهای همین صفحه با ما در میان بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس