خواص گوشت شتر مرغ

0

خواص بسیار عالی گوشت شترمرغ

با فهمیدنِ خواص گوشت شتر مرغ، مجاب میشوید که عادتِ غذائیتان را تغییر دهید! شتر مرغ سریع ترین پرنده جهان، صاحبِ یکی از ارزشمند ترین گوشت های جهان است که قطعا اگر خودش بفهمد که چقدر فواید اعجاز انگیز دارد، از دستِ انسان ها به نقطه نامعلومی روانه شده و فرار می کند تا به راحتی و ارزانی از گوشتش استفاده نکنند!

در ادامه این نوشته از وبلاگ چیکن دیوایس به فوایدِ سرشار و مجالِ شگفتی که گوشت شتر مرغ برای سلامتیِ بیشتر در اختیارمان قرار می دهد مبسوط پرداخته شده است :

منیزیم و روی

 شاید همین یک علت به عنوانِ برهانی جهتِ مفید بودنِ یک گوشتِ قرمز برای بدن کافی باشد که بدانید میزان عناصری مثلِ چربی های مضر و اوره بالا و ماده های افزایش دهنده کلسترولِ خونِ در این نوع گوشت بسیار کم است . این تحفه الاهی سرشار از ویتامین های B1،B2،A ، C و منیزیم و روی است. ران و سینه قسمت های عمده گوشت شترمرغ را تشکیل می دهد.

ویتامین E و اسیدهای چرب

پزشکان طب سنتی معتقد اند که هر گوشتی برای کشته شدن و نابودی باکتری های انگلی اش باید چند ساعت بخار پز شود. ولی گوشت شتر مرغ بخار پز شده الهی است!

یعنی اصلا لازم نیست پروتکل های بهداشتی که برای طبخ سایر گوشت ها به کار می برید را به هنگام پخت گوشت شتر مرغ نیز بکار ببرید. انرژی پاکی که این گوشت دارد مدیونِ درصد بالایی از ویتامین E است که خداوند در بافت های آن قرار داده. هر جایی که بتوان این ویتامین را در حجم بالایی پیدا کرد، در آن جا خبری از باکتری های موجود در کلسترول و چربی وجود ندارد.

ویتامین E و اسیدهای چرب

وقتی مجموعه ای از خواص در کنارِ هم قرار می گیرند، محققان را به این نتیجه می رساند که گوشت شتر مرغ برای بیماران قلبی که اصولا منعِ مصرفِ گوشت قرمز دارند نه تنها مضر نیست بلکه به صورت جنون آمیز و مسحور کننده دارای خواصِ شگفت آوری برای درمان این عارضه شان است. بر اساسِ تحقیقات، اسیدهای چربِ غیراشباع که در گوشت شتر مرغ حضور دارند۳۰% تمامِ اسیدهای چرب را تشکیل می‌دهد.

اگر چه گوشت این حیوان بیشتر از این ها دارای اسید های چربِ این چنینی است و به میزانِ قابلِ توجهی هم پتانسیلِ استخراج شدن از این گوشت را دارند . همین مورد یکی از مصداق های برتریِ گوشت شتر مرغ نسبت به گوشت گوسفند گاو است..

امگا ۳ و خواصِ درمانی آن

تا به امروزهیچ محقق و زیست شناسی جرات آن را پیدا نکرده است که تاثیراتِ امگا ۳ بر روی دستگاه قلبی و عروقی، تولید مثل، ایمنی و عصبی را انکار کند! گوشتِ شتر مرغ با ۸% امگا۳، با اقتدار از جمله گوشت هایی می باشد که مصرف آن برای بیماران قلبی و عروقی مفید است!

امگا۳ دشمنِ تنگی و گرفتگی عروق است. حالا فرض کنید کسانی که منعِ مصرفِ گوشتِ قرمز دارند( مثل زنان باردار، بیماران قلبی و سایرِ افراد که نباید گوشت قرمز مصرف کنند!) این نعمتِ الهی و درمانِ طبیعی را در هرمِ غذائیشان بگنجانند. بعد از مدتی قطعا از تاثیراتِ مثبت آن در بهبودِ احوالشان شگفت زده خواهند شد.

پروتئین و آهن  

گوشت شتر مرغِ، معدنِ انکار ناپذیر و بلا منازعِ آهن و پروتئین است. پس کاملا طبیعی است اگر به خانم ها که دچارِ کمبودِ خون و آهن هستند پیشنهاد شود.

سرعت هضم بالا

 علاوه بر موارد بالا، گوشت شتر مرغ آن قدر ترد است که فکرش را نمی توانید بکنید با چه سرعتِ نور واری هضم می شود! ۹۰ درصد گوشت شتر مرغ قابل هضم بوده و شما هر آن قدر هم که نخواهید بین این گوشت با سایر گوشت ها فرق بگذارید باز هم نمیتوانید پس از گوشت ماهی آن را در رده دوم قرار ندهید.

سرعت هضم بالا

مصرف گوشت شترمرغ به افراد  چاق ، کمکِ شایانی در جهتِ اصلاحِ متابولیسم به هم ریخته بدنشان می کند. از طرفی گوشت شتر مرغ برای کسانی که مشکل نفخ دارند مفید بوده! گوشت خوشمزه شترمرغ برای فلجی، بی حسی، سستی و خواب رفتن اعضا، درد مفاصل، سیاتیک، نقرس، استسقا و بیماری های سرد رحمی مفید است.

این گوشت به اندازه ای دارای انرژی های سرشارِ مفید است که مربی های بدن سازی قالباً آن ها را به ورزشکاران حرفه ای توصیه میکند. یعنی اگر این ورزشکاران که مستعدِ از دست دادنِ زیادِ سوخت های بدن هستند، منعِ صرف هر نوع گوشت قرمزی را داشته باشند گوشت شتر مرغ حتما در هرم غذائیشان گنجانده می شود.

کمک به بهبود زخم

شنیده اید که به کسانی که عمل جراحی داشته و بخیه دارند توصیه می شود که کمپوت آناناس بخورند؟!

گوشت شتر مرغ دقیقا حکمِ خاصیت جمع کنندگی جراحت ها توسط آناناس را دارد. پس توصیه میشود بیماران حتما برای کمک به تسریع بهبودی شان از آن ها استفاده کنند.

با بررسی های انجام شده درمی یابیم که گوشت شتر مرغ شاید در ظاهر به دلیل رنگ قرمزی که دارد شما را به یاد سایر گوشت­های قرمز مثل گوشت گوساله بیندازد، اما خواص بی نظیر و مضرات ناچیزش قابل مقایسه نبوده و می تواند آن را به یکی از بهترین گزینه های مصرف گوشت برای ما تبدیل کند. همچنین تخم شترمرغ نیز خواص بسیار مفیدی دارد که در مقاله خواص تخم شترمرغ به توضیح آن پرداخته ایم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.