حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نحوه جلوگیری از ایجاد بیماری در جوجه ها

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (0 امتیاز | اولین امتیاز دهنده باشید)
Loading...
image_pdf

نحوه جلوگیری از ایجاد بیماری در جوجه ها

 

جوجه ها برای بیماری هایی که می توانند بگیرند به خوبی شناخته شده اند. در اینجا برخی از راهنمایی ها در مورد نحوه کمک به جلوگیری از این بیماری ها ذکر شده است! به یاد داشته باشید که این تنها برای جوجه ها نیست، شما می توانید این راهنمایی را در مورد بوقلمون، مرغ گینه، و سایر ماکیان نیز استفاده کنید!
مراحل:

بیماری جوجه ها

1) یک برنامه برای تمیز کردن داشته باشید. هر ماه، شما باید ملافه و کاه سطح لانه را بردارید و با مواد تازه و جدید جایگزین کنید. هر 6 ماه، شما باید ظروف غذا، آب و و کل قفس آنها را تمیز کنید. یک بار دیگر، پوشاله های قدیمی را بردارید و پوشاله تمیز جدید جایگزین کنید. تمیز کردن بستر مانع رشد ویروس های بیماری زا، از جمله کپک و انگل می شود و از صدمه به شما و پرندگان شما جلوگیری می کند، و به علاوه از پیدایش عفونت های انگلی در پاهای آنها نیز جلوگیری می کند. بستری که در یک محل آفتاب گیر قرار داده شود نیز می تواند از تولید مثل باکتری ها جلوگیری کند، این باعث می شود قفس احساس تازگی کند.

 

جلوگیری از بیماری جوجه ها
2) پرندگان خود را روزانه چکآپ کنید. از آنجا که پرندگان حیوانات پروازکننده هستند، آنها اغلب علائم خود بیماری خود را پنهان خواهند کرد تا اینکه دیگر خیلی دیر شود. بنابراین، اگر پرندگان شما مریض شدند، شما باید قبل اینکه دیر شود آنها را بگیرید! علائم عبارتند از:

1- بی حالی و سستی
2- مدفوع مشکوک یا غیر طبیعی، از جمله اسهال، مدفوع سفید (باید قهوه ای با سفید باشد)، خون در مدفوع، و یا کرم ها
3- عطسه
4- افت زیاد در سلسله مراتب
5- زخم
6- اگر چنین چیز هایی مشاهده کردید پرنده خود را به دامپزشک نشان دهید تا زخم را ضد عفونی کند.

 

بیماری پرندگان

3) خوراک با کیفیتی به پرندگان خود بدهید. خوراک خوب باید حدود 20٪ پروتئین، اسیدهای آمینه برای رشد، و چربی ها و کربوهیدرات کافی داشته باشد اما بیش از حد نه.

 

بیماری پرندگان مرغ

 

4) اجازه دهید پرندگان فضای زیادی اطراف حیاط داشته باشند! این استرس را کاهش می دهد، که آنها را به طور کلی سالم تر نگه خواهد داشت. آنها همچنین علف های هرز، کرم ها، و سایر چیزهای خوشمزه را در حیاط پیدا خواهند کرد، که نه تنها به از بین بردن علف های هرز کمک خواهد کرد، بلکه کمک خواهد کرد که دستگاه گوارش آنها نیز سالم بماند!
توصیه ها:
• به پرندگان خود تنقلات بدهید، مانند سیب، ذرت، و غیره! جوجه ها عاشق اینها هستند، و این یک بار دیگر کمک خواهد کرد که سیستم گوارشی آنها سالم بماند.
• پرندگان پرورشی بیشتر در معرض خطر هستند نسبت به دورگه ها.
• غذا و آب را هر روز صبح تازه کنید.
• از ظروف آب و غذای آویزی استفاده کنید. به این ترتیب، مدفوع و بستر نمی تواند در آب و غذا بیافتد، جایی که آنها ممکن است آن را مصرف کرده و دچار بیماری شوند.
• اگر شما هر گونه جوجه بیماری در گله دیدید، حتما آنرا قرنطینه کنید و از آن مراقبت کنید تا از گسترش هر گونه عفونت جلوگیری شود.
• فضای مورد نیاز، 4 فوت مربع برای هر پرنده، به حفظ سلامت پرندگان کمک خواهد کرد. اگر چه این فضا به نظر خیلی زیاد است، اما شما از تاثیر آن شگفت زده خواهید شد. این غریزه رقابتی آنها برای فضای بیشتر را کاهش می دهد. هرچند اگر آنها بخواهند که در یک قفس تنها باشند، شما به 10 فوت مربع برای هر پرنده نیاز خواهید داشت.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.