خرید دستگاه دست دوم و ضررهای آن

یک روز که در خدمات پس از فروش بودم شخصی یک دستگاه حدود 2000 تایی جهت کالیبره و بررسی مشکل عدم راندمان دهی به کارگاه خدمات پس از فروش آورده بودند. در بررسی که از دستگاه داشتم متوجه شدم که در این دستگاه به صورت کامل سیستم بخارساز دستگاه حذف شده و در داخل دستگاه سینی های بزرگ آب گذاشته شده و در داخل سینی ها از یک سری قطعات با اسم پیزو استفاده شده که بخار سرد تولید می کند. البته در قسمت کف دستگاه نیز دو عدد فن به عنوان پخش کننده رطوبت اضافه شده بود.

وقتی از شخصی که دستگاه را آورده بودن علت این تغییرات غلط رو پرسیدم متوجه شدم که ایشان دستگاه را به صورت دست دوم خریداری کرده و شخصی که ادعای طراح و تولید کننده دستگاه جوجه کشی را داشتند، فروشنده دستگاه مذکور بودند. جالب اینجاست که اصلا نمیدانستن این تغییرات غیر اصولی بوده و دستکاری کاملا اشتباهی در دستگاه هستش. ایشان اقدام به سه دوره جوجه کشی هم کرده بودند که در هر سه دوره بیشتر از 30 درصد (ماکزیمم) راندمان نداشتند.

هزینه های مربوط به حذف تغییرات فوق، خرید بخارساز، اصلاح سیم کشی و ایجاد تغییرات در بدنه، خسارات ناشی از سه دوره جوجه کشی ناموفق و غیره نتیجه اشتباهی بود که به دلیل خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم و غیر اصولی به فرد تحمیل شد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *