آموزش پروش و جوجه کشی قرقاول در یک محیط کوچک

13

آموزش پروش و جوجه کشی قرقاول در یک محیط کوچک 

در شمال ایالت ایلینوی (ایالات متحده آمریکا)، دب پری قرقاول را در مقیاس کوچک پرورش می دهد، این عمل غیر رایج است اما اثبات شده که سودآور می باشد. مقاله همراه عکس از کریس رایت، سردبیر ارشد سایت طیور است.

خانم پری یک زن بسیار بلند همت است. او به عنوان متصدی پست الکترونیکی کار می کند، او با بهره برداری از لانه سگ ها شروع به پرورش قرقاول ها در مقیاس کوچک می کند. با اینکه چگونگی آن دشوار است او تمام این ها را تنها در۲۴ ساعت در یک روز به خوبی انجام می دهد.

در حال حاضر در سال دوم کار خود را به عنوان پرورش قرقاول در مزرعه غرب وین به خوبی انجام داده است. او توانست در این سال، در مزرعه ۱۷۰۰ قرقاول پرورش دهد . این قرقاولها مثل بسیاری از قرقاولهای پرورش داده شده در ایالات متحده، به شکار انجمن ها برای استفاده به ویژه در پاییز به فروش می رسد. قرقاول ها قبل از به فروش رسیدن ۲۰ هفته ای می باشند.

جوجه کشی قرقاول

آموزش پروش و جوجه کشی قرقاول در یک محیط کوچک 

خانم پری بچه قرقاولهای تخم گذار را تا زمانی که شش هفته سن دارند و تا آن زمان که خودشان به بیرون منتقل شوند در یک انبار کوچک با نور قرمز نگهداری می کند. هر اغل با فضای باز وسیعی با توری طرحدار پوشیده شده است و به پرندگان اجازه می دهد به راحتی حرکت و پرواز کنند.

هر اغل دارای اصطبل کوچک برای محافظت در برابر عناصر دیگر است و دارای منابع آب اتوماتیک و تغذیه است و حصار الکتریکی در اطراف پایین اغل ها برای حفظ پرندگان از شکارچیان قرار داده شده است.

حفظ و نگهداری از قرقاول

هر اغل دارای پوشش گیاهی به اندازه کافی برای بچه قرقاولها برای یادگیری برای پنهان شدن وجود دارد. پری با استفاده از انواع خاصی از پوشش گیاهی و گیاهان بزرگی چون گل های آفتابگردان و شهد محوطه را می پوشاند .

هر اغل بین ۳۵۰ و ۴۰۰ بچه قرقاول را نگهداری می کند. به پرندگان یک نوع چشم بند پلاستیکی که مانع از دیدن مستقیم به جلو پرنده می شود می بندند. قرقاول تمایل زیادی به تهاجمی بودن دارد و بدون چشم بند به یکدیگر حمله می کنند. بدون این چشم بند تعداد ازقرار دادن تعداد زیاد پرنده در اغل باید کاست.

جوجه کشی از قرقاول

آموزش پروش و جوجه کشی قرقاول در یک محیط کوچک 

خانم پری غذایی معین برای بچه قرقاولها که شامل coccidiostats است تهیه می کند.دو هفته مانده به فروش پرنده ها از این غذا دهی صرف نظر میکند. روزانه پنجاه پوند مواد غذایی در پرورشگاه استفاده می شود، به طوری که اهمیت غذا قابل توجه است.
همچنین در سایت طیور :
بیماری های مزرعه طیور. قسمت ۳ – کنترل از کوکسیدیوز

خانم پری جوجه قرقاول ها را از شرکت تجاری قرقاول مک فارلین بزرگترین پرورش دهنده بچه قرقاول های ایالت متحده تهیه می کند که جوجه کشی سه میلیون پرنده در سال را دارد. اداره مک فارلین در جنوب ویسکانسین است که از وینوست فاصله کمی دارد.

پرورش و جوجه کشی از قرقاول

همانطور که برای بازاریابی بچه قرقاولها، خانم پری با استفاده از یک روش مدرن( (Craigslistاستفاده می کند این روش رایگان و بسیار محبوب “آگهی فروش”است ، که در آن موارد معمولا با تخفیف به فروش می رسد.

جوجه قرقاول

آموزش پروش و جوجه کشی قرقاول در یک محیط کوچک 

خانم پری برای سال آینده کارهایش را به خوبی انجام داده است چون او قصد اضافه کردن دو آغل به سه آغل موجود به منظور پرورش بیش از ۵۰۰۰ بچه قرقاول را دارد. اگر شما نیز یک مزرعه کوچک برای پرورش طیور دارید خوشحال میشویم تجربیات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

چگونگی پرورش و جوجه کشی قرقاول همراه با عکس

پرورش قرقاول

ممکن است شما دوست داشته باشید
13 نظرات
 1. سجاد می گوید

  سلام میشه چند نوع قرقاول گوشتی وزینتی را در یک مکان نگه داشت

 2. Milad .t.t می گوید

  برای خرید مولد به کجا باید مراجعه کنیم

 3. ناشناس می گوید

  سلام..من چندتا بچه قرقاول توی خونه نگه داری میکنم..بعد از مدتی چرت میزنه بعد میمیره. غذا هفته اول زرده تخم مرغ.. بعد دونه پارس دادم

 4. ناشناس می گوید

  سلام..من چندتا بچه قرقاول توی خونه نگه داری میکنم..بعد از مدتی چرت میزنه بعد میگیرم.. غذا هفته اول زرده تخم مرغدادم بعد دونه پارس دادم

  1. هادی می گوید

   سلام من مولد دارم تخماشونو میذارم دستگاه درمیان چن روز خوبن ولی بعدش نمیتونن مدفوعشونو بکنن دما هم در ۳۰ تا ۳۷ درجه نگه میدارم غذا هم سوپر استاتر میدم روز اول هم تو آبشون شکر میریزم ولی بازم میمیرن

 5. Hashem می گوید

  آیا برای مولد ها میشود از مکانی حدود ۲متر با ارتفاع ۱.۲۰ استفاده کرد؟۳تاماده و ۱نر

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله میشه، اما بهتره فضای بیشتری رو اختصاص بدید.

 6. احسان می گوید

  سلام اگر چنتا ماده با يه نر در قفس باشه امكان كرچ شدن هست
  باتشكر

  1. کارشناس وب سایت می گوید

   بله امکانش هست، اما باید لانه مناسبی رو برای قرقاول های ماده فراهم کنید.

 7. اردبیلی می گوید

  در ارومیه تخم نطفه دار قرقاول می فروشند

 8. حسين می گوید

  سلام مي توانسد در زمينه پرورش كمك كنيد

 9. مهرداد می گوید

  سلام اساتید محترم من درروستامون یه باغ دارم که فضایی مناسب برای پرورش و تکثیر قرقاول میشه ازش استفاده کرد بااین اوضاع جوجه ویاتخم نطفه دار با قیمت مناسب نیاز دارم که احتیاج براهنمایی شمادرموردتهیه اش دارم امیدوارم کمک و راهنمایی بفرمایید

  1. ناشناس می گوید

   چرا بچه قرقاول میمیره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.