پرورش بلدرچین در خانه کاملا ساده و کاربردی

آیا قصد نگهداری از بلدرچین در خانه را دارید؟ آشنایی با وسایل مورد نیاز برای پرورش بلدرچین در خانه ندارید؟ از هزینه پرورش بلدرچین مطلع نیستید؟ پس با ما تا انتهای این نوشته از چیکن دیوایس همراه باشید تا در رابطه با پرورش بلدرچین در خانه از صفر تا صد اطلاعات جامعی ارائه شود. 

دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور 1 ( 48 تایی)
دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور ۱ ( ۴۸ تایی)
» دارای سیستم تامین دما و رطوبت کاملا هوشمند
» قابل اتصال به سیستم برق اضطراری
» دارای راندمان بالا در جوجه کشی از تخم بلدرچین
قیمت : ۵,۴۵۰,۰۰۰ تومان

نگهداری بلدرچین در خانه 

مسئله اینجاست که آیا می توان در خانه بلدرچین پرورش داد. جواب این سوال خوشبختانه مثبت است ولی این کار را تحت شرایطی می توان انجام داد که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

برای پرورش بلدرچین در خانه ، اولین شرط مهم داشتن مکان است، این مکان می تواند در زیر زمین، حیاط پشتی، پشت بام و خود حیاط منزل باشد. شما می توانید برای بلدرچین ها قفس دست ساز درست کنید و آنها را برای جفت گیری و تخم گذاری درون قفس بلدرچین قرار دهید، درست مانند کبوتر.

فقط باید به این نکته توجه نمایید که در صورت گرم شدن یا سرد شدن زیاد هوا باید آنها را به مکانی سر پوشیده و دارای بخاری یا کولر منتقل کنید چون امکان سرماخوردگی و گرمازدگی  و در نتیجه تلفات وجود دارد.

آیا میتوان بلدرچین ها را در منزل پرورش دادنکته بعدی که باید به آن دقت کنید، بوی ناشی از فضولات بلدرچین میباشد. مخصوصا اگر تعداد زیادی بلدرچین به روش سنتی پرورش دهید بوی بسیار نامطبوعی از فضولات آنها ایجاد خواهد شد.

این مسئله میتواند شکایت و نارضایتی همسایه ها را به دنبال داشته باشد. بنابراین مکانی که برای پرورش بلدرچین در نظر میگیرید باید فاصله کافی با ساختمان های اطراف داشته باشد. اصولا پرورش بلدرچین در مناطق روستایی امکان پذیر است.

چه زمانی برای پرورش بلدرچین در خانه اقدام کنیم؟

بهترین زمان برای خرید بلدرچین های بالغ فصل بهار است چون بلدرچین ها در فصل بهار و تابستان تخم گذاری می کنند. ولی اگر می خواهید جوجه بلدرچین خریداری نمایید، بهتر است آنها را در اسفند ماه خریداری نمایید تا زمان رسیدن بهار کاملا بالغ شده و شروع به جفت گیری و تخم گذاری نمایند.

هم چنین می توانید با خرید تعدادی تخم نطفه دار و یا خرید یک دستگاه جوجه کشی، خودتان مستقیما از آنها جوجه کشی کنید، دوره جوجه کشی بلدرچین ها ۱۷ روز می باشد و ۴۵ روز طول می کشد تا کاملا بالغ شده و شروع به تخم گذاری نمایند، بنابراین بهترین زمان برای خرید تخم نطفه دار و خرید دستگاه جوجه کشی اسفند ماه می باشد.

پرورش بلدرچین در خانه
پرورش بلدرچین در خانه

مکان پرورش بلدرچین چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اگر قصد پرورش بلدرچین در پشت بام و یا حیاط خانه را دارید، باید برای آنها قفس تهیه نمایید چون بلدرچین ها قادر به پرواز و فرار هستند. هم چنین در قفس آنها باید دانخوری و آبخوری وجود داشته باشد. شب ها برای اینکه خواب راحتی داشته باشند می توانید بر روی قفس انها پرده بکشید.

لطفا توجه فرمایید که بلدرچین ها پرندگانی حساس هستند و با صدا های دلخراش و ترسناک دچار استرس شده و سرعت رشد و تخم گذاری آنها را کاهش خواهد داد.

اگر در نزدیکی محل شما صدای سگ شب ها زیاد است و یا اینکه خانه تان نزدیک خیابان است و صدای ناهنجار بوق ماشین ها دائما به گوش می رسد. بهتر است آنها را در مکانی سر بسته مانند زیر زمین خانه یا انباری بلا استفاده پرورش دهید چون با این کار از میزان صدا کاسته خواهد شد و در برابر سرما و گرما نیز تا حد زیادی محفوظ خواهند ماند.

فضای مورد نیاز برای پرورش بلدرچین

بلدرچین ها پرندگانی ریز جثه هستند و فضای کمی اشغال میکنند. بعنوان مثال برای پرورش ۱۰۰۰ قطعه بلدرچین به شیوه سنتی یک سالن به متراژ ۲۵ متری کفایت میکند. یکی دیگر از روش های نگهداری بلدرچین استفاده از قفس می باشد. در یک قفس بلدرچین ۵ طبقه یک طرفه میتوان ۱۶۵ قطعه بلدرچین بالغ پرورش داد.

در زمان پرورش بلدرچین در خانه به شکل سنتی معمولا به ازای هر ۲۰ بلدرچین یک آبخوری و یک دانخوری قرار داده می شود. هم چنین برای جلوگیری از انواع بیماری ها بهتر است فضولات بلدرچین ها را هر دو الی سه روز تمیز کنید، مرتبا آب و غذای تازه در اختیار آنها قرار دهید و دانخوری و آبخوری آنها را روزانه بشورید.

فضای مورد نیاز برای پرورش بلدرچیندمای مناسب برای محیط زندگی بلدرچین ها بین ۲۲ الی ۲۶ درجه می باشد، برای جلوگیری از بیماری ها بهتر است این دما رعایت شود.

هم چنین جوجه بلدرچین ها تا یک هفته پس از تولد باید در دمای ۳۷ درجه و نور ۲۴ ساعته قرار گیرد، بهتر است بدین منظور از لامپ مادر مصنوعی استفاده کنید و آنها را تا سن دو هفتگی در یک مکان جداگانه قرار دهید چون تغذیه، دما و نورسانی آنها با بلدرچین های بالغ متفاوت است

هنگام پرورش بلدرچین در خانه برای راحتی بلدرچین ها و کمک به آرامش آنها بهتر است مقداری یونجه یا کاه در کف قفس بریزید تا هنگام تخم گذاری، خستگی و یا نیاز به خواب بر روی آن بخوابند.

بیماری بلدرچین ها

بیماری بلدرچین هادر صورتی که قصد دارید جوجه بلدرچین خریداری نمایند بهتر است از افراد مطمئن خریداری نمایید تا جوجه هایی سالم تحویل شما دهد. یک جوجه سالم دائما در حال جست و خیزکردن، نوک زدن، خوردن و آشامیدن می باشد در صورتی که جوجه شما در گوشه ای آرام نشسته است باید بدانید که جوجه بلدرچین شما یا سردش است یا اینکه بیمار شده است.

بیماری مارک

این بیماری عصبی می باشد و باعث فلج شدن گردن و بال ها و پا می شود که واکسن آن در سن ۲۰ روزگی از ناحیه گردن به آنها تزریق می شود

بیماری نیوکاسل

این بیماری موجب آبریزش بینی، نفس نفس زدن، تنفس با منقار باز، بی اشتهایی و … می شود، واکسن این بیماری همزمان با واکسن مارک به صورت قطره چشمی انجام می شود و پس از آن با فاصله زمانی سه ماهه به صورت اسپری در چشم پرنده پاشیده می شود.

بیماری آنفولانزا

این بیماری مجاری تنفسی پرنده را درگیر می کند و در برخی موارد شدید بینی پرنده پر از مواد پنیری می شود، آبریزش از چشم ها و کبودی سر و صورت از دیگر علایم این بیماری می باشد.

آبله

از علایم این بیماری بروز تاول هایی بر روی پلک، تاج و سایر نقاط بدون پر پرنده می باشد. ورم پرده چشم، تجمع مواد پنیری در پلک چشم از دیگر علایم بیماری می باشد. واکسن این بیماری در سن ۶ الی ۸ هفتگی مصرف می شود.

سایر بیماری هایی که ممکن است هنگام پرورش بلدرچین در خانه پرنده را درگیر خود نماید شامل: کوکسیدیوز، کانیبالیسم، سالمونا، برونشیت و … می باشد.

تغذیه بلدرچین ها به چه صورت است؟

تغذیه جوجه بلدرچین ها به خصوص بلدرچین های یک هفته ای متفاوت با بلدرچین های بالغ می باشد. معمولا برای بلدرچین های تازه متولد شده نوعی غذای آماده به نام استارتر وجود دارد که برای جوجه بلدرچین ها بسیار مفید می باشد. برای تغذیه بلدرچین های بالغ نیز انواع پلت ها وکنسانتره آماده وجود دارد.

تغذیه بلدرچین ها به چه صورت استدر صورتی که خودتان قصد تهیه غذای بلدرچین ها را دارید باید یک جیره غذایی کامل برای آنها در نظر بگیرید تا انواع ویتامین ها و مواد معدنی را دارا باشد و هم چنین مقدار پروتئین بیشتری داشته باشد.

در مورد بلدرچین های تخم گذار باید توجه کنید که در جیره غذایی آنها مقدار زیادی کلسیم و پروتئین وجود داشته باشد، چون به دلیل تخم گذاری بدشان به کلسیم بیشتری احتیاج پیدا می کند.

باید روزانه سه مرتبه بلدرچین ها را تغذیه کنید و هر بار به اندازه ۱۰ گرم دان برای هر پرنده در نظر بگیرید. یعنی هر بلدرچین روزانه ۳۰ گرم دان مصرف می کند.

بهترین نژادهای بلدرچین تخمگذار برای پرورش کدامند؟

نژاد بلدرچین ژاپنی و بلدرچین معمولی به لحاظ تخمگذاری جزو بهترین نژادها بوده که با آب و هوای ایران نیز کاملا سازگار هستند.

نکات مهم در پرورش بلدرچین در خانه

هنگام پرورش بلدرچین در خانه باید به نکات زیر توجه فرمایید.

۱- شما باید زمان کافی برای پرورش بلدرچین در خانه داشته باشید، چون روزانه سه مرتبه باید به آنها آب و غذا بدهید و محیط زندگی آنها را مداما چک کنید.

۲- باید به این پرنده علاقه داشته باشید تا بتوانید با عشق و علاقه آنها را پرورش دهید در صورتی که هدف شما فقط درآمد زایی باشد بهتر است، این گزینه را انتخاب نکنید.

۳- داشتن مکان کافی اولین شرط در پرورش بلدرچین می باشد، باید ابتدا به فکر مکان باشید سپس جوجه ها و سایر تجهیزات را بخرید.

۴- به ازای هر پنج بلدرچین ماده باید یک بلدرچین نر را جهت بارور نمودن تخم ها در میان آنها قرار دهید. توجه نمایید که قرار دادن بیش از یک بلدرچین نر در یک قفس، باعث به وجود آمدن جنگ در میان بلدرچین های نر می شود.

در این مقاله به صورت خلاصه وار نحوه پرورش بلدرچین در خانه به شما آموزش داده شد، در صورت وجود هر گونه سوال از طریق نظرات با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

میزان هزینه پرورش بلدرچین چقدر است؟ 

هزینه پرورش بلدرچین برحسب معیارهای مختلف متفاوت است که در این راستا باید مقیاس پرورش، نوع پرورش، تجهیزات و … را باید در نظر گرفت.

به طورکلی قیمت جوجه بلدرچین را بین ۵۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ تومان و برای قفس بلدرچین یک طرفه ۶۰۰۰۰۰۰ تومان در نظر گیرید. در این میان تجهیزات مورد نیاز شما همچون آبخوری، دانخوری، لامپ مادر مصنوعی و … بین ۱۰۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰۰ تومان خواهد بود.

سود پرورش بلدرچین چقدر است؟

سود پرورش بلدرچین نیز با احتساب موارد گفته شده میتواند بین ۳۰ الی  ۵۰ درصد بسته به نوع پرورش متغیر باشد. 

سخن آخر 

در این مقاله در رابطه با پرورش بلدرچین مطالبی ارائه شده است که میتواند برای کسب اطلاعات بیشتر شما مفید واقع شود چنانچه در این راستا سوالی دارید با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید. 

⚠ هشدار : تمامی مطالب نوشته شده در این مقاله به منظور افزایش اطلاعات عمومی می باشد و نباید جایگزین نظر پزشک یا متخصص تلقی شود ⚠

نوشته های مشابه

‫۷۸۳ دیدگاه ها

 1. من چند روز است دانه هایشان را از جایی دیگه خریدم ، بلدرچین ها دانه ها را دوست ندارند و کم دانه می خورند و لاغر شدن ،میشه به خاطر همین تخم نمی گذارند؟ اگر دانه های آنها را مثل قبل که دوست داشتند و می خوردند بخرم تخم می گذارند ؟
  و اگر به خاطر دانه تخم نمی گذارند چگونه کلسیم و پروتئین بلدرچین ها را افزایش دهم؟

 2. بلدرچین های من بالغ شدن ولی تخم نمی گذارند باید چیکار کنم

  1. امیر جان
   چه غذایی بهشون میدی؟
   این میتونه ناشی از کمبود کلسیم و پروتئین که اصلی ترین نیاز پرنده برای تخم گذاری هستن باشه

 3. سلام
  بعضی وقت ها رنگ مدفوع بلدرچین زرد است آیا بیماری دارند؟

  1. سلام سعید جان
   بهش مولتی ویتامین میدی؟

    1. این میتونه نشون دهنده ی بیماری کبدی تو پرنده باشه
     عرق الاله و یا عرق شوید به هر کدوم که دسترسی داشتی ۴ قطره بریز تو ۱۰۰ سی سی اب
     به مدت یه هفته بهشون بده

 4. سلام من سه بلدرچین تقریباً بزرگ دارم باید روزی چند گرم دانه بدهم؟ و اگر کاملا بزرگ شن چند گرم باید بدهم؟

 5. خیلی ممنونم از لطفتون
  من بلدرچینم یه مدتیه آب و غذا میخوره
  اما خیلی آب دفع می‌کنه نمی‌دونم چیکار کنم حتی بعضی مواقع کلا آبه مدفوعش

  1. سلام مهسا جان
   چه غذایی بهش میدی؟
   چینه داشن متورمه؟

   1. جانم بعضی مواقع شیب زمینی پخته شده نون خیس شده سفیده تخم مرغ دان پارس مولتی ویتامین
    اینا غذاهایی هست که بهش میدم

    1. ببین تا زمانی که مشکلش رفع بشه براش تخم مرغ ابپز و یا میوه و سبزیجات نده
     برای عملکرد بهتر روده هاش تو اب اشامیدنیش سه قطره سرکه ی سیب طبیعی اضافه کن
     به علاوه براش از داروخونه دامپزشکی پروبیوتیک مخصوص تهیه کن

 6. من بلدرچینم یه دونش مرده اون یکی تنهاست امکان دق کردنش هست ؟
  و اینکه چند روزه فقط روی کیسه آب گرم حالش خوبه یهو پاهاش راه نمیره دوباره میزارمش رو کیسه آب گرم خوب میشه

  1. بهتره یکی دیگه بگیری که تنها نمونه
   پاهاش سرده؟؟
   غذا بهش چی میدی بخوره؟
   چک کردی ببینی تغییر رنگ فضله داره یا نه؟
   کجا نگهش میداری؟
   محیط نگهداری سرد که نیست؟

   1. جانم دونه میدم بهش بخوره
    رنگ فضله بین قهوای و و روی دسشوییش لکه سفید هست
    بعد پاهاش سرده تو اتاقم نگه میدارمش
    میتونم تخم مرغ زده شو بهش بدم ؟
    یا غذاهای خونگی

    1. نه براش دان مخصوص تهیه کن بده
     به علاوه سفیده ی تخم مرغ آبپز رو هم هفته ای دو بار بهش بده
     محیط نگهداریش رو هم گرم کن

 7. سلام اگر بلدرچین تخم نطفه دار کنه حتما باید تخم را در دستگاه بزاریم یا خوشان روی تخم می خوابند و جوجه می شود؟

  1. هم به صورت طبیعی و هم با دستگاه امکان جوجه در آوری ممکنه دوست عزیز

 8. سلام اگر بخواهم متوجه بشم که بلدرچین که می خواهم بخر پیر و سنش بالا نیست چگونه متوجه شوم

 9. سلام اگر بلدرچین در قفس باشد و در زیر زمین باشد و اگر در آن زیر زمین کبوتر باشد مشکلی ایجاد نمی شود؟

 10. سلام اگر در قفس ۱نر و ۱ ماده باشد و جفت باشند تخم می کنند؟ یا باید چند ماده ی دیگر هم باشد؟

  1. امیرجان
   یک نر و یک ماده کفایت میکنه به شرطی که باهم سازگار باشن تا جفت بیفتن

 11. باسلام ببخشید من برای خودم می خوام بلدرچین بگیرم چند تا ماده بگیرم و چند تا نر

 12. سلام ایابرای بلدرچین تخم گذار لازمه بلدرچین نر هم بگیریم یا نه فقط دان تخم گذار کافیه…

  1. حمید رضاجان
   اگه به دنبال تخم نطفه دار باشی اونموقع نیاز به نر هست

 13. سلام بلدرچین نر دارم مادش مرده خیلی صدا میکنه دلیلش چیه

  1. از تنهایی داره سر و صدا میکنه براش بهتره یه جفت تهیه کنی

 14. سلام من ۴ تا بلدرچین دارم ۲ ماده و ۲ نر
  همیشه همدیگه رو نوک میزنن جاشون هم بزرگه نر ها موهای پشت گردنشون ریخته غذای مخصوص هم میدم اما تخم نمیزارن
  سوال چرا همدیگه رو نوک میزنن؟
  چرا موهای پشت کردنشون ریخته ؟
  چرا تخم نمیزارن دمای محل زندگی شون هم خوبه با تشکر

  1. ممکنه به کانیبالیسم دچار شده باشن
   اونم نشات گرفته از کمبود نمک در جیره مصرفی هست
   ریزش پرهام دلایل مختلفی داره که یکیش همون کمبود تغذیه ای هست، نواحی که ریخته سفیدک نزده گچ مانند؟
   کلسیم و پروتئین کمی از جیره دریافت میکنن بخاطر اون تخم نمیذارن

 15. سلام من برای استفاده از تخم هایشان میخوام پنج تا بلدرچين بخرم برای این تعداد چه مقدار جا لازمه

  1. سلام امیرعلی عزیز
   هر بلدرچین تخمگذار به فضایی در حدود ۲۵ سانتی متر مربع احتیاج داره

 16. سلام من بلدرچین هام ۴ روزه که تخم نمیزارن غذاهم کنسانتره مخصوص میدم ولتی وتامین هم میدم همه چیز اوکیه اما تخم نمیزارن

 17. سلام من یک بلدرچین دارم پر هاش پف میکنه بیحاله شنیدم یه بیماریه راه درمانش چیه

  1. فرهاد جان چک کن ببین تغییر رنگ فضله داره یا نه

   1. سلام خسته نباشید ما یک زیرزمین داریم که عموم تو اون جوجه نگهداری میکنه اگه بلدرچین رو به زیرزمین منتقل کنم باعث استرس بلدرچین میشه؟

    1. سلام دوست عزیز
     علاوه بر استرس
     امکان انتقال بیماری از جوجه ها ب بلدرچین و برعکس هم وجود داره

    1. فرهاد جان
     فضله سفید عادی نیست و نشون دهنده عفونته
     باید عرق آلاله رو با عرق چهل گیاه و شیرین بیان رو باهم مخلوط کنی هر کدوم دو سربطری به مدت ۵ روز روزانه ۴ قطره بدی بخوره

    1. پرنده عفونت داره
     عرق آلاله رو با عرق شیرین بیان و عرق چهل گیاه از هر کدوم دو سر بطری قاطی هم کن تا ۵ روز روزانه ۴ قطره بده بخوره

  1. فرهاد جان
   بهتره در کنار کنسانتره
   میوه و سبزی هم به مقدار کم هفته ای دوبار بهشون بدی

 18. سلام دوباره ببخشید ایا دوتا ماده و یک نر برای تخم گذاشتن خوب است
  ایا از میوه ها سبزیجات ها … چه خوب است برای بیماری ها

  1. سلام فرهاد جان
   آره
   سیب، فلفل دلمه ای، هویج، کرفس، کلم
   می تونی برای تقویت سیستم ایمنیشون از قطره ی مولتی ویتامین مخصوص پرنده ها استفاده کنی

 19. سلام خسته نباشید آیا کلسیم پوست تخم مرغ برای بلدرچین خوب است

 20. سلام خسته نباشید آیا برای جوجه بلدرچین ها باید چه غذایی و در آب آنها چه موادی بریزیم ۸

  1. فرهاد جان براشون پلت مخصوص بخر
   و در مواقع لزوم مولتی ویتامین و … به آبش اضافه میشه

 21. سلام من تا اعلان چندتا بلدرچین گرفتم ولی تلف شدن باید چیکار کنم که تلف نشن

  1. سلام سینا
   کجا نگهداریشون میکنی؟ چجوری نگهداریشون می کنی؟ چه غذایی میدی؟

 22. برای پرورش بلدرچین آیا نیازی هست اونارو از تو قفس بیرون بیاریم

  1. بهتره اگه پرورش در تعداد کمتری هست گاها از قفس بیرون بیارید

  1. سلام آرش جان
   باید تمامی اصول پرورش رو به درستی رعایت کنی تا مشکلی به وجود نیاد

 23. سلام ببخشید مزاحمتون میشم ببخشید از کجا میشه فهمید جوجه نر است یا ماده

 24. سلام ببخشید من حدودا ۶ ماه میشه خریدم ولی اصلا تخم گذاری نکردن البته من جوجه نخریدم حدودا ۳۰ روزه بودن که خریدم یه جوجه هم کنارشان خریدم ۲۵ روزه بود ولی تا الان اصلا بزرگ نشده همون جور که خریده بودم مونده

  1. سلام دوست عزیز
   همه چیز برمیگرده به شیوه نگهداری شما
   تغذیه ای که در اختیارشون قرار میدی اصلا درست نیس
   بخاطر اون ضعیف موندن و در اثر کمبود املاح معدنی نظیر کلسیم تو جیره هم تخم نمیذارن

 25. سلام من جوجه بلدرچین دارم ۲۶ روزشون هست ولی بزرگ نمیشن میتونید دلیلش بگید چجوری بر طرفش کنم
  من نور ندادم بهشون باید بزارم تو افتاب یانه
  تو آب می‌افتن خفه میشن تو هیچ ابخوری نمیتونم براشون بزارم

  1. سلام دوست عزیز
   یکی از دلایل اصلی وزن نگرفتن بلدرچین ها مربوطه به تغذیه نامناسب
   هرچقدر شیوه نگهداری شما نادرست باشه به همون میزان پرنده رشد کافی نخواهد داشت
   توی آب خوریشون تیله بریز چون کوچیکن و استاندارد نیس آبخوری این مشکل پیش میاد تیله رو بریزی دیگه نمیفتن تیله نبود هم سنگ بذار

   1. سلام. ما یک زیر زمین بلا استفاده داریم ولی تخصصی تو پرورش بلدرچین نداریم همچنین نوع قفس چطوری می تونیم از یک کارشناس دعوت کنیم برامون قفس مناسب و کلا آموزش های لازم را بدهد؟

    1. سلام احمدی عزیز
     برو جهاد کشاورزی شهرتون هم دوره هایی که هست رو معرفی میکنن هم کارشناس معتبر رو معرفی میکنه برات

 26. سلام وقتتون بخیر. من چهارتا بلدرچین دارم یه بلدرچین ژاپنی و سه تای دیگ بلدرچین سفید هستن.امروز بلدرچین قهوه ای رو زخمی کردن چجوری زخمشو خوب کنم؟!! زخم نزدیک چشمش هست و خون اومده ممنون میشم کمکم کنین

  1. سلام دوست عزیز
   اینا کانیبالیسم گرفتنا حواست باشه
   اگه شرایطش رو داری سریعا ببر دامپزشک
   اگه خونش قطع نمیشه پودر خون بند بریز ولی نریزی تو چشمش ها فقط جایی که زخمه

  2. سلام
   برای یک قفس ۵۰×۵۰ سانت چند تا بلدرچین میشه گذاشت؟

  1. سلام دوست عزیز
   تو جیره غذایی که متخصصین جیره پیشنهاد میدن سویا هست
   و میتونید بدین ولی باید آسیاب شده همراه با املاح معدنی و ویتامین های دیگه بهشون داده بشه

 27. سلام و عرض ادب؛
  وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم تو پشتبام و مساحت ۲۰ متر مربع چند تا بلدرچین میتونم پرورش بدم و اینکه بوی بد و سروصدا همسایه هارو اذیت نمیکنه؟

  1. سلام و احترام. بستگی به جثشون داره مثلا تو یک متر مربع از فضای بستر میتونی ۱۵۰ عدد جوجه بلدرچین تا سن ده روزگی نگه داری. قطعا اذیت میشن

 28. سلام میخواستم بدونم وقتی بلدرچین پرورش بدیم باید از چه راهی به درآمد برسیم فروش تخم یا فروش جوجه یا فروش گوشت ؟

  1. سلام
   این بستگی به استراتژی و برنامه ریزی شما پیش از آغاز پرورش داره
   از هر سه راه میتونی به درامد بررسی ، با توجه به اینکه تخم بلدرچین خواهان زیادی داره ، از این راه بهتر هم میتونی به نتیجه برسی

 29. سلام میخواستم بدونم وقتی بلدرچین پرورش بدیم باید از چه راهی به درآمد برسیم فروش تخم یا فروش جوجه یا فروش گوشت ؟

  1. سلام بستگی به برنامه خودتون داره که رو کدوم کار کنید
   هم تخم میشه کار کرد هم گوشت هم جوجه و هم از هر سه تاش

 30. سلام من ۳تابلدرچین دارم میشه براغذاشون ازغذای اضافه خودم مثل برنج ماکارانی…که اضافه اومده بدمشون.عیب نداره.

 31. سلام. وقتتون بخیر. چجوری میشه با کارشناسان شرکت بصورت تلفنی صحبت کرد؟ در مورد شروع پرورش بلدرچین

  1. سلام
   کارشناسان ما برای بخش فروش هستند که میتونید در صورت نیاز برای خرید قطعه با اونها تماس بگیرید
   باقی موارد رو داخل سایت بپرسید

   1. سلام من ۵ تا بلدرچین ماده دارم که در لونه ۱در۱ نگهداری میکنم میخواستم بدونم که یک لامپ ۱۰۰ وات که گرما میدهند وصل کردم نورش مشکلی ایجاد نمی‌کند

    1. سلام دوست عزیز
     بهتره از لامپ مادر مصنوعی استفاده کنی
     لامپ صد وات ممکنه به چشمهاشون آسیب بزنه

  2. عرض ادب و خسته نباشید
   من میخواستم چهار تا جوجه بلدرچین بگیر(سه تا ماده و یک نر)ولی فقط برای تخم گذاشتن می خوام و نمیخوام تخم ها نطفه دار بشن و نر رو برای این می گیرم که سریع تر و بهتر تخم بزارن می شه بگید چی جوری کاری کنم که تخم بی نطفه بزارن.
   خیلی ممنون

   1. سلام
    نیازی به گرفتن نر نیست ، اگه نر بگیری امکان اینکه تخم ها نطفه دار بشه خیلی زیاده
    جز این راهی نداره و کاری هم نمیتونی بکنی

  3. سلام حتما باید واکسن زد چون من میخوام سه برای مصرف خودم نگهدارم

   1. سلام تفاوتی نداره اگه میخوایید از بروز بیماری ها جلوگیری کنید باید واکسن بخوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از پاسخ به نظر خود، شماره همراه را در کادر زیر وارد کنید.

دکمه بازگشت به بالا
سوالی داری کلیک کن 👋
دستگاه جوجه کشی 72 تایی آژاکس