حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آموزش جوجه کشی و پرورش و افزایش تعداد جوجه ها بخش دوم

670px-Raise-Baby-Chickens-Step-11

در بخش اول از آموزش های لازم برای جوجه کشی موفق و افزایش باروری و کیفیت و تعداد جوجه ها به این نکته اشاره شد که بایستی قبل از هر عملی دید کلی به کار انجام شده بایستی ایجاد شود .مراحل و هزینه ها و راهنمایی های لازم برای راه اندازی جوجه کشی توضیح داده شد.برای ادامه مطلب پیشنهاد میشود آموزش جوجه کشی و پرورش و افزایش تعداد جوجه ها را در بخش اول مطالعه نکرده اید ابتدا به مطالعه بخش اول پرداخته و سپس بخش دوم را ادامه دهید.

 

۲ از ۴ : حمل جوجه ها به محل مناسب قبل از آنکه بیش از دو ماه شان شود .

670px-Raise-Baby-Chickens-Step-7

۱_انتخاب محل مناسب برای جوجه ها با یک لامپ :

جوجه ها بعد تولد اگر با استفاده از دستگاه جوجه کشی به دنیا امده اند می توانند و بایست تا ۲۴ ساعت بدون دست زدن در داخل دستگاه بمانند تا خود را پیدا کرده و خشک شوند. بعد از آن بایست یک مکان مناسب با دمای محیط مناسب برای آنها در نظر گرفته شود برای مثال گاراژ خانه مکان خوبی است.یک کارتون با یک لامپ برای ایجاد گرما کفایت می کند ولی می توان از قفس خرگوش و خوکچه هندی نیز برای تمیز کاری استفاده کرد.فضای یک قفس کافی است تا زمانی که جوجه ها بتوانند آزادی عمل داشته و ظرف آب و غذای در آن جای بگیرد.

670px-Raise-Baby-Chickens-Step-8

۲_استفاده از کف مناسب در قفس جوجه ها : 

زیر محل قرار گیری جوجه ها باید با یک لایه تمیز پوشانده شود.این لایه می تواند تراشه کاج و یا چیزی مشابه باشد.می توان از روزنامه هم استفاده کرد ولی توصیه نمیشود, زیرا جوهر موجود در روزنامه می تواند برای جوجه ها مضر باشد.باید در نظر بگیرید که تمیز بودن و مراقبت از جوجه ها مهمتر از پرورش آنها و جوجه کشی است.هرگز نبایست کف قفس ( محل قرار گیری جوجه ها ) مرطوب شود.زیرا این عامل باعث بروز بیماری میشود که جوجه های تازه به دنیا آمده و حساس را قربانی خواهد کرد.

670px-Raise-Baby-Chickens-Step-9

۳_دما را به دقت بررسی کنید و مراقبت افزایش و کاهش دما باشید : 

می توان با استفاده از یک لامپ ۱۰۰ وات عمل گرم نگاه داشتن جوجه ها را انجام داد ولی باید در نظر داشت که دما را باید کنترل کنید.برخی از افراد از لامپ ها بازتابی که در ر فروشگاه مخصوص یافت میشود استفاده می کنند.بایست یک دما سنج در داخل قفس قرار گیرد تا دما به صورت منظم بررسی شود.دما باید در داخل قفس ۹۰ تا ۱۰۰ درجه فارنهایت یا ۳۲ تا ۳۸ درجه سلسیوس در هفته اول باشد.بعد از آن می توان هر هفته ۵ درجه دما را کاهش داد تا جوجه ها بزرگ شده و خود را به خوبی پیدا کنند که زمان آن حدود ۵ تا ۸ هفتگی است.

یک راه خوب دیگر هم برای فهمیدن دمای مناسب قفس این است که عکس العمل جوجه ها را بررسی کنید اگر آنها دور از منبع گرما پخش شده اند پس دما زیاد است و اگر به صورت توده در زیر منبع گرما خوابیده اند یعنی دما کم است.

670px-Raise-Baby-Chickens-Step-10

 

 

۴_ مطمئن شوید که جوجه ها به اندازه کافی آب و غذا دارند : 

جوجه ها یک ماده غذایی به نام کرامیل نیاز دارند که ماده غذایی خوبی است و نیاز های غذایی جوجه را برطرف می کند.

کرامیل : حد واسط غذای مش و پلت فرم کرامبل خوراک نامیده می شود . هنگامی که پلت های درشت وارد دستگاه کرامبلر می شوند ، محصول نهایی بوجود آمده کرامبل نامیده می شود . ذرات کرامبل باید حد واسط در نظر گرفته شود. بهترین کرامبل معمولا دارای مقداری ذرات ریز می باشد و این موضوع باعث افزایش راندمان مصرف دان خواهد شد و در کاهش عوارض کانی بالیسم در دوران پیش آغازین و آغازین منتج خواهد شد .

از طرف دیگر باید دقت داشت که همیشه آب تازه برای جوجه ها در دسترس باشد.آب تازه باعث میشود که جوجه ها هیدراته باقی بمانند.روزانه به طور متوسط  یک یا دو بار بایست آب عوض شود.

آب می تواند در یک کاسه کم عمق باشد مراقبت باشید که ظرف آب بزرگی برای جوجه قرار ندهید زیرا امکان خفگی وجود دارد.جوجه ها هم به صورت غریزی غذای خود را پخش می کنند. می توان از یک کاسه از جنس فولاد گالوانیزه که در فروشگاه ها یافت میشود استفاده کرد تا ظرف غذای مناسبی برای جوجه ها باشد.

670px-Raise-Baby-Chickens-Step-11

 

 

۵_ مقداری وقت خود را برای بازی کردن با آنها کنار بگذارید : 

جوجه ها اهل تفریح بازی و کنجکاوی هستند.این مهم است که شما مقداری برای آنها وقت گذاشته آنها را در دست بگیرید و با آنها بازی و صحبت کنید تا بتوانند به شما اعتماد کنند.بعد از یک یا هفتگی می توان جوجه را بیرون آورد تا در محیط کنجکاوی کند فقط باید مراقبت شکارچی ها نظیر گربه بود.

جوجه ها نبایست زیاد زیر نور آفتاب قرار بگیرند و از محیط طبیعی زیاد غذا بخورند زیرا باعث اسهال آنها میشود که این خطرناک است.مدفوع نباید به جوجه ها بچسبد زیرا باعث ایجاد عفونت در آن میشود می توان با استفاده از آب ولرم و دستمال تمیز آنها را پاک کرد.

مراقبت از جوجه ها در هفته های اول بسیار مهم است پس به خوبی مراقبت آنها باشید.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.