حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آموزش جوجه کشی از بوقلمون – چگونه بوقلمون پرورش دهیم

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره | 18 امتیاز | میانگین 4٫06 از 5
Loading...
image_pdf
جوجه کشی از بوقلمون

جوجه کشی از بوقلمون

جوجه کشی از بوقلمون
جوجه کشی از بوقلمون

 

جوجه کشی از بوقلمون یک کار بسیار لذت بخش و پردرآمد می باشد که با تلاش می توان به یک کسب و کار خوب تبدیل گردد.

امکان جوجه کشی در بوقلمونها به هر دو طریق طبیعی و مصنوعی ( دستگاه جوجه کشی بوقلمون ) وجود دارد. برای جوجه کشی طبیعی باید بوقلمونهای مادر مناسبی را انتخاب نمود.
البته نگهداری بوقلمونهای مادر با نگهداری مرغهای مادر در رابطه با مدت، فرم و هزینه نگهداری به هیچوجه قابل مقایسه نیست.
میزان مصرف غذا در بوقلمونها بسیار بالاست چنانکه :

 • در بوقلمونهای مادر سنگین وزن 250 گرم در روز
 • در بوقلمونهای مادر میان سنگین 200 گرم در روز
 • در مادر سبک وزن 160 گرم در روز غذا مصرف می شود.

به هر صورت هزینه نگهداری بوقلمونها تأثیر به سزائی بر روی قیمت تخم آنها میگذارد.
برای جمع آوری تخمهای بارور باید بوقلمونهای مادر به سن بلوغ حقیقی رسیده باشند. به عبارتی برای اینکه آنها از درصد باروری بالائی برخوردار شوند، نباید زودتر از ۳۰ هفتگی اقدام به جمع آوری تخمها برای جوجه کشی از بوقلمون نمود. ضمناً بوقلمونهائی که از آنها تخم گرفته می شود و به عنوان بوقلمون مادر نیز مورد استفاده قرار میگیرند ، باید سالم ، و دارای راندمان تخمگذاری قابل توجهی بوده و از میزان گوشت قابل ملاحظهای نیز در ناحیه سینه و ران برخوردار باشند.
از آنجا که تخمهای بوقلمون چندان حساس نیستند، لذا می توان آنهائی را که کثیف اند شست. چون زمان اینکوباسیون طولانی است و امکان رشد قارچها و حرارت و رطوبت مناسب ماشین وجود دارد ، لذا شستن تخمها ضروری است. درصد جوجه در آوری معمولاً در حدود 65-75 درصد از تخمهای بارور است. برای اخذ نتیجه مناسب تر از جوجه کشی ، انجام اعمال زیر توصیه میگردد:
– جمع آوری تخمها، چند بار در روز از لانه ها.
– تمیز کردن تخمهای کثیف بلافاصله پس از جمع آوری.
– ضد عفونی تخمها پس از تمیز کردن با فرم آلدئید ( برای هر متر مکعب حجم، تخمها به مدت ۲۰ دقیقه در فضای مسدود، در معرض گاز ناشی از مخلوط ۲۰ گرم پرمنگنات با 30 گرم فرمالین قرار میگیرند).
نگهداری تخمها در انبارهای عایق با رطوبتی در حدود 72-75 درصد و حرارت ۱۵ درجه سانتیگراد و امکان ۲-۱ بارگاز دادن در هفته.
– شستن تخمهای نطفه دار ، نخست در حرارت ۳۲، سپس 34 و بالاخره ۳۸ درجه سانتیگراد و ضدعفونی با محلول کلروامین و بالاخره نهایتاً آبکشی و خشک کردن.
– غوطه ور کردن تخمها در محلول تایلوزین در ظروف مخصوص و با فشار معین آب (ابتداء 5 دقیقه زیر فشار آب خالص و سپس غوطه ور نمودن آنها به مدت ۱۰ دقیقه در محلول تایلوزین برای به وجود آوردن تخمهای عاری از PPLO”).
– مدت نگهداری در انبار، حداکثر نباید از یک هفته تجاوز کند. پس از سپری شدن این مدت تخمها باید به ماشین جوجهکشی منتقل شده باشند.
تخمها تا ٢٤ روزگی در حرارت 37.6 درجه سانتیگراد با 55-60 درصد رطوبت در اینکوباتور نگهداری شده و سپس از روز بیست و پنجم به هچری منتقل شده و در این قسمت حرارت به 37.2 درجه سانتیگراد کاهش یافته و رطوبت به 80-85 درصد افزایش مییابد.
اصولأ چرخش تخمها در اینکوباتور هر ساعت یا هر دو ساعت یک بار صورت میپذیرد ، ولی حداقل چرخش روزانه را ، ۳ مرتبه ضروری دانسته اند.
تولید تخمهای نطفه دار اغلب مؤثر از فصل می باشد. چنانکه در ثلث های دوم و سوم سال ، تولید خیلی بیشتر است تا ثلث های اول و چهارم آن.

جوجه کشی از بوقلمون - تمایلات جوجه کشی از بوقلمون
جوجه کشی از بوقلمون – تمایلات جوجه کشی از بوقلمون

بوقلمونها قبل از بلوغ جنسی و آغاز تخمگذاری رغبتی به جفتگیری نشان نمی دهند. بوقلمونهای نر بالغ و آماده برای جفت گیری اقدام به چتر زدن نموده و بدینوسیله سعی می نمایند که ماده ها را بخود جلب کنند. با این وجود برخی از آنها پس از چتر زدن نیز تمایل به جفتگیری ندارند. در جفتگیری طبیعی ، بوقلمون مادهای که آمادگی جنسی دارد به جنس نر نزدیک شده ، چمباتمه زده و وقتی بوقلمون نر برای جفتگیری بر روی بوقلمون ماده قرار گرفت ، کلواکهای هر دو جنس به فرم خاصی بر روی یکدیگر منطبق می شوند. بعضی از نرها پس از پرش ، اسپرم کافی برای باروری منتقل نمی کنند.برای این منظور باید نرهای شاداب ، سالم و جوان را انتخاب نمود، تا اشکالی در باروری تخمها پیش نیاید. از طرفی ممکن است گاهی انجام نگرفتن کامل عمل جفت گیری بی میلی در ماده ها به وجود آورده و تا ظهور نر بسیار قوی دیگر حس و آمادگی جنسی بوقلمونهای ماده شدیدا کاهش یابد.معمولا در جفت گیری طبیعی و در نژادهای سنگین برای هر 15 قطعه بوقملون ماده یک نر و در نژادهای سبک وزن برای هر 20 قطعه بوقلمون ماده یک نر به گله رها می کنند.
بوقلمون های نر در هر بار انزال مقدار 1-0.2 سانتی متر مکعب مایع انزال ترشح می کنند.
سن بلوغ بر اساس نژاد کاملا متغییر بوده ، چنانکه در رابطه با آن بین 33-30 هفتگی قرار دارد.

اختلاف سن بلوغ بین دو جنس هم دیده میشود. چنانکه در نژادهای سنگین و در جنس نر سن بلوغ ۳۲-۳۱ هفتگی و در جنس ماده ۳۲-۳۰ هفتگی است. در برخی نژادها توانسته اند از طریق بکرزائی تولید مثل نمایند.(بکرزایی نوعی تولید مثل در جانداران است که در آن تخمک بدون آنکه بوسیله گامت نر تلقیح شود، خودبخود تقسیم شده و به جاندار جدید ، تبدیل می‌شود که این نوع تولید مثل هم در گیاهان و هم در جانوران دیده می‌شود.) ولی نسل به وجود آمده همه نر و عقیم خواهند بود. به عبارتی (۱۱۷) ۳۷ کروموزوم. این بدان معنی است که در حقیقت بوقلمونهای ماده بدون جفتگیری تخمهای بارور گذاشته و نسل به وجود آمده همه نر و عقیم می شوند.

جوجه کشی از بوقلمون - کرچ شدن بوقلمون
جوجه کشی از بوقلمون – کرچ شدن بوقلمون

 

در جوجه کشی از بوقلمون باید بدانید که کرچی از خصایص بوقلمونهاست. آنها بیش از هرگونه دیگر طیور اهلی تمایل به کرچ شدن دارند. بوقلمونهائی که ترجیح می دهند صبح زود و یا حوالی غروب در لانه باقی بمانند، مشکوک به کرچ بودن هستند. به طور کلی بوقلمونها در فصولی از سال بالاخص در ماههای خرداد و تیر کرچ می شوند. حالت کرچی را میتوان از بالا رفتن درجه حرارت بدن، ریختن و کم شدن پرهای قسمت شکمی، تورم و قرمزی زیر شکم، تغییر صدا، کمی اشتها و خوابیدن مستمر بر روی تخمها تشخیص داد. بسته به فصلی و جثه بوقلمون، میتوان ۳۰-۲۰ تخم خودش را در لانه گذاشت. گاهی نیز برای تبدیل تخم مرغها به جوجه از بوقلمون استفاده می شود که در این صورت تعداد بیشتری تخم مرغ را پذیرا هستند. بدین جهت آنها را ماشینهای جوجه کشی زنده نیز می نامند.
در جوجه کشی از بوقلمون و پروش آن باید بدانید که لانه بوقلمونها را باید در محلی ساکت و آرام و نیمه تاریک بر پا کرد. آنها را باید بر ضد انگلهای خارجی گردپاشی نموده و یا داروهای ضد انگلهای داخلی به آنها خورانید. آب و دان را در ظروف مربوطه باید نزدیک حیوان قرار داد. در این موقع از مواد غذایی استفاده می شود که سبب آبکی شدن مدفوع نگردد، زیرا به دلیل کودن بودن آنها ممکن است تمام یا اغلب تخم هائی که در لانه قرار گرفته اند بر اثر مدفوع آبکی بوقلمونها کثیف شوند.
این امکان وجود دارد که بوقلمونها پس از گذاشتن چند تخم بر اثر ترشح هورمون پرولاکتین کرچ شوند، لذا باید آنها را مرتباً از روی تخمها برداشته و از لانه خارج نمود تا حالت کرچی ذائل شود.
در سنین اولیه باید ناخنهای بوقلمون را گرفت ، چون ناخن های بلند در حین جفتگیری پرهای پشت راکنده و به مرور زخمهائی بر پشت بوقلمون ماده بر جای میگذارد. این زخمها حسی همخواری یاکانیبالیسم را در بقیه بوقلمونها تحریک نموده و بر اثر نوک زدن مستمر ممکن است بوقلمون ماده کاملاً از بین رود. برای اینکه از این ناراحتی جلوگیری شود، بر پشت بوقلمونهای ماده پشت بندهائی که از مواد مختلف تهیه شده میبندند .
در جوجه کشی از بوقلمون مدت جوجه کشی ۲۸ روز به درازا میکشد. از آنجا که پس از بیرون آمدن چند جوجه ممکن است بوقلمون از روی بقیه تخمها برخاسته و نتیجتاً سبب خراب شدن آنها گردد، لذا یا باید تمام تخمها را در یک روز معین و یکجا در زیر بوقلمون گذاشت تا جوجه ها در یک زمان از تخم خارج شوند و یا به مجرد خارج شدن جوجه ای از تخم او را از بوقلمون دور کرده و در جای گرمی جداگانه نگهداری نمود تا بقیه نیز به ترتیب از تخم خارج شوند.

جوجه کشی از بوقلمون - جوجه کشی مصنوعی از بوقلمون
جوجه کشی از بوقلمون – جوجه کشی مصنوعی از بوقلمون

 

امروزه به علت مزایای فراوان ، در اکثر مزارع ، جوجه کشی به روش مصنوعی صورت میگیرد. کشورهائی که از جمله تولید کنندگان عمده بوقلمون هستند، کلاً از تلقیح مصنوعی استفاده کرده و بدین ترتیب ضریب باروری را افزایش می دهند. امریکا با تولید حدود 160 میلیون بوقلمون در سال بیشترین تعداد را نسبت به سایر کشورها پرورش می دهد.
به عنوان مثال شرکت نیکولاس در کالیفرنیا 80 درصد از کل بوقلمونهای دنیا را تولید می نماید.
هیبریدترکی شرکتی است که بوقلمون هایی با اندازه های مختلف پرورش می دهد.شرکتهایی مانند کودی با تولید 3-4 میلیون و کارلوس با 5 – 6 میلوین و گولدبرورمیلینگ با 7 میلوین و ناش جانسون با 5 میلیون و سویفت با 4 میلیون و لوئیس ریک با تولید 3 میلیون در این تولید سهیم هستند.در فارمهای بزرگ و در برخی از مزارع کوچک ، صد درصد از روش تلقیح مصنوعی و هر هفته یکبار استفاه می کنند.هر چند نگهداری اسپرمهای بوقلمون در فریزر امکانپذیر است، ولی همین امر باعث افزایش تلفات اسپرمها میگردد. به عنوان مثال اگر اسپرم تازه 95 درصد قدرت باروری داشته باشد، با انتقال به فریزر به زیر ۵۰ درصد تنزل می کند. بدین جهت اغلب توصیه می شود که حتی الامکان در بوقلمونها ، مایع انزال به طور تازه تلقیح شود.
مایع انزال بوقلمون سفید ، غلیظ و کش دار است.از بوقلمون نر می توان هر روز اسپرم گرفت. در شرایط خاص نگهداری ، بالاخص تغذیه مناسب می شود تا دو بار در روز نیز اسپرم گیری نمود. در حین اخذ اسپرم باید توجه داشت که اسپرمها کثیف و آلوده نشوند. برای تلقیح مقدار ه۰/۰ سانتیمتر مکعب از مایع انزال را به کمک وسیله مربوطه به لوله تناسلی بوقلمون ماده منتقل می کنند. اغلب بوقلمونها هر سه هفته در میان ، ۲ روز پشت سر هم و هر بار با ۰/۰۵ سانتیمتر مکعب تلقیح میگردند.
در موضوع جوجه کشی از بوقلمون ، جوجه کشی مصنوعی در بوقلمون دارای مزایای زیاد است، چنانکه :
-زمان جوجه کشی تحت کنترل پرورش دهنده بوده و هر زمان امکان جوجه کشی وجود دارد.
– تعداد زیادی جوجه را می توان در زمان واحد تولید نمود.
– چون نیازی به وجود بوقلمونهای کرچ نیست ، پس با جلوگیری از کرچی می توان راندمان تخمی انها را افزایش داد.
انتخاب تخم بوقلمون برای جوجه کشی از بوقلمون
تخم ها باید از بوقلمونهای مادری انتخاب گردند که از لحاظ کمی و کیفی متعادل تغذیه شده باشند. تخمها باید اندازه مناسبی داشته و بزرگتر و یا کوچکتر از حد استاندارد نباشند.
نتایج تحقیقات بسیاری در آمریکا بر این امر دلالت دارند که جوجه های حاصل از تخمهای کوچک و یا بزرگ دارای بنیه ضعیفی خواهند بود. البته استاندارد وزن تخمها بر حسب نژاد بوقلمونها متفاوت است.
بعنوان مثال در نژاد برنز وزن متوسط تخمها در حد ۸۵ گرم (۸۹-۸۰ گرم) تخمهای بوقلمون نیز همانند تخم ماکیان باید از قالب معمولی برخوردار باشند. تخمهای گرد، دراز با پوسته ضخیم یا نازک برای جوجه کشی مناسب نیستند. حتی الامکان از تخمهای کثیف نباید استفاده نمود. ولی می توان آنها را با شرایط خاصی شست و در ماشین جوجه کشی از بوقلمون رشد در زمان اینکوباسیون صورت میگیرد. در این موقع سفیده تقریباً مصرف شده است. تلفات جنین در ۳-۲ روز اول ناشی از عوامل فیزیولوژیکی و تلفات حوالی روزهای 13-14 براثر تغذیه مادرواز روزهای ۲۲-۱۸ به بعد براثر عوامل ماشین جوجه کشی است.

همچنین بخوانید :
دورۀ بیـن 5 تـا ۱۶هفتگـی پرورش مرغ تخمگذار بخش دوم
جوجه کشی از بوقلمون - نگهداری تخم بوقملون
جوجه کشی از بوقلمون – نگهداری تخم بوقملون

 

نگهداری تخم بوقلمون در  زمان جوجه کشی از بوقلمون : در صورت نگهداری نامناسب تخمهای بوقلمون از قدرت جوجه در آوری آنها کاسته می شود. محل نگهداری باید دارای شرایط خاصی باشد تا این کاهش پیش نیاید. این شرایط عبارتند از: حرارت، رطوبت، تهویه ، چرخاندن و مدت نگهداری. چنانکه درجه حرارت محیط انبار از ۲۸ درجه سانتیگراد بیشتر باشد نطفه رشد بطئی خواهد داشت و چون سرعت این رشد با رشد طبیعی هم آهنگ نیست، اختلالاتی فیزیولوژیک در بدن آنها به وجود آمده و سبب از بین رفتن جنین میگردد.
حرارت مناسب نگهداری ۱۳-۱۰ درجه سانتیگراد توصیه شده است. در حرارتهای نزدیک به انجماد به طور کلی خاصیت جوجه در آوری از بین میرود.
رطوبت را باید حتی الامکان در 50-60 درصد ثابت نگه داشت. افزایش و یا کاهش رطوبت سبب نزول قدرت جوجه در آوری در جوجه کشی از بوقلمون می شود.
محل نگهداری نباید فقیر از اکسیژن باشد. در حقیقت نطفه موجود زنده ایست که برای بقاء نیاز به اکسیژن دارد، نتیجتاً بر اثر فقر اکسیژنی از قدرت جوجه در آوری آنها شدیداً کاسته میگردد. معمولاً در انبارها از ونتیلاتورهائی برای تعویض هوا استفاده می کنند.
چون وزن مخصوص زرده از سفیده کمتر است، لذا با ثابت قرار گرفتن تخم در محلی، زرده به مرور در تخم تغییر محل داده و به طرف بالا حرکت می کند، نتیجه این امر کاهش قدرت جوجه در آوری است، لذا تخمها را مرتباً میچرخانند. در شرایط کاملاً مناسب انبار، تخمها را می توان حدوداً ۱8 روز نگهداری نمود. نگهداری بیش از این مدت به مرور از قدرت جوجه در آوری میکاهد. سمت باریک تخمها باید به سوی پائین و قسمت پهن به طرف بالا در شانها چیده شوند. از وارد آمدن تکانهای شدید در حمل به تخمها باید پرهیز نمود. مخصوصاً لرزشهای شدید با فرکانس زیاد، سبب پاره شدن شالاز و یا اطاقک هوائی شده و قدرت جوجه در آوری آنها را کاهش می دهد.

جوجه کشی از بوقلمون - رعایت بهداشت در ماشینهای جوجه کشی
جوجه کشی از بوقلمون – رعایت بهداشت در ماشینهای جوجه کشی

 

در جوجه کشی از بوقلمون قبل از انتقال تخمها به ماشین جوجه کشی باید اعمالی را در رابطه به مسائل بهداشتی به ترتیب زیر انجام داد :
پوسته های شکسته ، کثافات و گرد و خاک موجود در سقف ، کف، دیوارها ، شانها و راکها را باید در ماشین پاک نمود.
– کلیه وسائل و قسمتهای بالا باید شستشو و ضد عفونی شوند.
– تخم بوقلمونها را باید نخست ضد عفونی و سپس در ماشین چید.
– پس از خارج کردن جوجه ها، باید بقایای آنها، از قبیل جوجه های مرده ، پوستهای باقیمانده ، جنین های تلف شده و غیره را از ماشین بیرون اورده و از بین برد.
– جوجه های یکروزه را باید از لحاظ کیفیت ، درجه بندی و تفکیک نمود و فقط آنهائی را که مطابق با استانداردهای موجود هستند، برای پرورش انتخاب کرد.
در دوران جوجه کشی از بوقلمون ضد عفونی تخمها یا در داخلی و یا در خارج از ماشینهای جوجه کشی انجام میگیرد. چون اغلب تخمها را به طور همزمان در داخل ماشین نمیگذارند، لذا اکثراً توصیه می شود که این عمل در خارج از ماشین صورت گیرد. ضد عفونی اگر بلافاصله پس از جمع آوری تخمها صورت گیرد نتیجه ای بهتر خواهد داشت. در موقع ضد عفونی حرارت محیط را باید به ۲۲ درجه سانتیگراد رسانید، تا حداکثر تأثیر ضد عفونی حاصل آید. چنانکه اجباراً تخمها باید در داخل ماشین جوجه کشی ضد عفونی گردند، توصیه می شود این عمل ۱۲ ساعت بعد از چیدن تخمها در ماشین انجام شود. میزان مصرف مواد ضد عفونی در داخلی ماشین به نسبت مقدار خارج از دستگاه است. ضد عفونی به مدت ۲۰ دقیقه با منافذ بسته ادامه داشته و سپس هر چه سریعتر و به کمک ونتیلاتورها باید گازها را از ماشین خارج نمود.

ویدیو جذاب از نگهداری بوقلمون

شرایطی که باید در حد مطلوب در داخل ماشینهای جوجه کشی ثابت نگه داشته شوند، عبارتند از:

 1. حرارت
 2. رطوبت
 3. چرخاندن
 4.  تهویه

حرارت تخم بوقلمون در دستگاه جوجه کشی  :
بسیاری معتقدند ، اگر درجه حرارت در ماشین ها به طور هفتگی تغییر کند، نتیجه بهتری عاید میگردد. آخرین دادهها بر این اساس استوار است که در 24 روز اول، جوجه کشی را با ۳۷/۹ درجه سانتیگراد آغاز کرده و در هچری از ۲۸- ه۲ روزگی میزان آنرا به ۳۷/۲ درجه سانتیگراد می رسانند.
نوسان حرارت از استاندارد فوق سبب کاهش قدرت جوجه در آوری شده و اغلب به از بین رفتن جنین منتهی می شود. در ماشین های ساده، درجه حرارت در فاصله ۳-۱ سانتیمتری تخم بوقلمونها باید ه/۳۸ درجه سانتیگراد باشد.
رطوبت تخم بوقلمون در دستگاه جوجه کشی :
کاهش یا افزایش میزان رطوبت اختلالاتی را در روند تکامل جنین به وجود میآورد، لذا توصیه شده است که در قسمت اینکوباتور در 24 روز اول رشد جنین رطوبت در حدود ۵۰-6۰ درصد و از روز بیست و پنجم به بعد نیز به ۸۵-۸۰ درصد برسد.
تهویه تخم بوقلمون در دستگاه جوجه کشی :
همانطور که ذکر گردید جنین موجود زنده است که اکسیژن جذب و گاز اکسید دو کربن پس می دهد. تجمع CO2 سبب میگردد که تلفات در بین جنین های در حال رشد افزایش یابد. بدین جهت تهویه باید به کمک ونتیلاتورهائی صورت گیرد. میزان گاز CO2 نباید از ه/۱ درصد هوای داخلی ماشین تجاوز کند. با افزایش رشد جنین نیاز آنها به هوا بیشتر شده و در روزهای 24-28 به اوج خود می رسد.
چرخاندان تخم بوقلمون در دستگاه جوجه کشی :
بر اساس دلائلی که در نگهداری تخم بوقلمون ذکر گردید باید تخمها را مرتباً چرخانید. معمولاً در ۲ روز اول باید حداقل ۳ بار در روز تخمها چرخانده شوند. ولی بخاطر مسائل تکنیکی آنها را هر ۲-۱ ساعت یکبار می چرخانند. از روز ۲۵ به بعد میتوان چرخانیدن را قطع نمود. البته هر قدر تعداد دفعات چرخش زیادتر باشد نتیجه جوجهکشی بهتر خواهد بود. چرخاندن باید به ملایمت صورت گیرد تا صدمه ای به جنین وارد نیاید. جوجه بوقلمونهائی که از تخم خارج می شوند باید آنقدر در ماشین باقی بمانند تا کرکهای آنها کاملاً خشک شوند. جوجههای خشک نشده سریعاً به سرماخوردگی مبتلا گشته و امکان تلفات در بین آنها بسیار زیاد می شود. جوجه بوقلمونهای خشک را تفکیک کرده و نوع درجه یک آنرا به مشتری تحویل می دهند. جوجه ها را میتوان در کارتونهای مخصوص جوجه مرغها نیز بسته بندی کرده و حمل نمود. کف کارتونها باید از انواع کاغذ یا مقوای موجدار باشد تا از لیز خوردن جوجه ها جلوگیری نماید. منتها در هر قسمت بجای ۲۵ جوجه مرغ، ۱۸-۱۵ جوجه بوقلمون برحسب نژاد جا داده میشود جعبه ها باید یکبار مصرف بوده و پس از استفاده سوزانده شوند.در ادامه چند دستگاه جوجه کشی خانگی و صنعتی مناسب برای جوجه کشی از بوقلمون را به شما معرفی می کنیم.

 

 

اولین دستگاه که قصد معرفی آن را داریم ، دستگاه جوجه کشی خانگی برای بوقلمون می باشد.این دستگاه از کیفیت ساخت بسیار ایده آلی برخوردار است.بدنه یک دست و یکپارچه شکیل و مقاوم ، سنسور های هوشمند سوئیسی ، قابلیت کنترل تمامی مراحل جوجه کشی به صورت هوشمند و تمام اتوماتیک همچنین سیستم تامین رطوبت توسط پمپ آب این دستگاه را یکی از ایده آل ترین مدل های جوجه کشی از بوقلمون در مقیاس خانگی نموده است.

این دستگاه جوجه کشی بوقلمون کوچک ظرفیت شش تخم بوقلمون را دارد.

 

 

مورد دوم که قصد معرفی آن را داریم کمی از دستگاه جوجه کشی قبلی بزرگتر بوده و ظرفیت بیشتری دارد ولی باز هم می توان از آن در خانه به عنوان یک دستگاه حوحه کشی قدرتمند استفاده نمود.

دستگاه جوجه کشی 96 تایی  مناسب برای جوجه کشی از بوقلمون می باشد.این دستگاه توانایی جوجه کشی از 40 تخم نطفه دار بوقلمون را در هر نوبت دارا می باشد.

سیستم انتخاب پرنده ، حالت ستر و هچر هم زمان ، فن های قدرتمند ، سنسور دما و رطوبت سوئیسی و چرخش و کنترل کاملا هوشمند و اتوماتیک از ویژگی های بارز این محصول می باشد.

برای مشاهده مشخصات بیشتر از این محصول به صفحه آن مراجعه فرمایید.( دستگاه جوجه کشی 96 تایی )

 

 

مورد سوم دستگاه جوجه کشی صنعتی بوقلمون می باشد که ظرفیت جوجه کشی از بوقلمون در آن  ۱۰۰ عدد تخم نطفه دار می باشد.

سنسور سوییسی SHT SENSIRION ، سیستم تمام اتوماتیک انتخاب پرنده ، بدنه تمام PVC ، استفاده از شانه های همه کاره برای جوجه کشی از تمامی پرندگان ، قابلیت اتصال دستگاه جوجه کشی به برق اضطراری ،  درب PVC با نور گیری پلی کربنات ، سیستم روز شمار و نشانگر طول مدت جوجه کشی و ده ها قابلیت دیگر این ماشین جوجه کشی را تبدیل به یک گزینه مناسب برای جوجه کشی در مقیاس صنعتی نموده است.

در پایان به شما پیشنهاد می کنیم نحوه جوجه‌گیری از تخم بوقلمون در یک ماشین جوجه‌کشی را نیز مطالعه فرمایید.

مدیر سایت
انجمن جوجه کشی فارسی
دیدگاه کاربران 5 دیدگاه
 • سجاد یوسفی 17 مهر 1398 / 10:47:36
  0 0

  سلام چگونه بتوانیم از بوقلمون دریک سال چندبار جوجه کشی طبیعی را انجام بدهیم

 • ناشناس 5 اردیبهشت 1398 / 10:21:44
  0 0

  سلام رطوبت پایین چ نتیجه ایداره

  • کارشناس وب سایت (احمدی) 7 اردیبهشت 1398 / 8:33:24
   0 0

   سلام
   پوسته تخم سفت میمونه و جوجه ها قادر به بیرون امدن از تخم نخواهند یود.

 • حسین خوینی 22 بهمن 1397 / 1:51:16
  1 0

  با سلام رطوبت بالای 70 درزمان هچ چه تاثیری در تخم بوقلمون دارد

  • مدیر سایت 27 بهمن 1397 / 11:07:17
   0 2

   سلام
   رطوبت اگر خیلی بره بالا در مدت زمان طولانی باعث خراب شدن تخم ها میشه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X