علت، علائم و درمان بیماری عفونت کیسه زرده در جوجه ها

0

بررسی علت و روش های درمان بیماری عفونت زرده و بند ناف در جوجه ها

یکی از بیماری های خطرناک و شایعی که جوجه های تازه به دنیا آمده را در هفته اول زندگی درگیر می کند، بیماری عفونت زرده یا عفونت بند ناف است که شایع ترین عامل مرگ و میر جوجه های تازه متولد شده می باشد. این بیماری دارای علت ها و علائم خاصی است که در این نوشته از وبلاگ چیکن دیوایس به عوامل به وجود آورنده عفونت کیسه زرده و راه حل های پیشگیری و درمان آن خواهیم پرداخت. هم چنین در انتهای مقاله ویدیویی از کارشناسان گروه صنعتی اسکندری قرار داده شده که توضیحات تکمیلی در این باره را بیان خواهند کرد. با ما همراه باشید.

عفونت کیسه زرده یا عفونت بند ناف چه علایمی دارد؟

قبل از پرداختن به عوامل به وجود آورنده و روش های درمان بهتر است شما را با علائم شایع این بیماری آشنا کنیم تا پرنده های بیمار را سریعا شناسایی و جدا کنید چون که احتمال انتقال عفونت به جوجه های سالم نیز وجود دارد. از جمله علائم عفونت کیسه زرده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جوجه های بیمار بی حال و گوشه گیر هستند و تمایلی به خوردن آب و دان ندارند، در حالی که سایر جوجه ها پرجنب و جوش هستند و با اشتهای کامل دانه می خورند. برای آشنایی بیشتر به مقاله مشخصات جوجه های ضعیف مراجعه شود. 

در صورت توجه به مخرج پرنده متوجه آلوده بودن آن به فضولات خواهید بود و حالت لجنی پیدا کرده است. هم چنین مدفوع پرنده های بیمار بوی بدی از خود ساطح خواهد کرد. 

اگر به شکم پرنده های بیمار دست بزنید متوجه سفت بودن آن خواهید شد که با شکم سایر جوجه ها متفاوت است. 

در صورت توجه به ناف جوجه متوجه بزرگ بودن زرده و سیاهرگ های متورم خواهید شد. 

اگر شکم جوجه مرده را کالبد شکافی کنید، متوجه کرمی یا قهوه ای شدن زرده خواهید شد که بوی بسیار بدی از آن متصاعد می شود چون که به عفونت مبتلا شده و میکروب ها در حال رشد می باشد.

عوامل به وجود آورنده عفونت کیسه زرده 

عوامل به وجود آورنده عفونت کیسه زرده در صورتی که با این عوامل آشنایی پیدا کنید تا حد زیادی از مبتلا شدن جوجه ها به این بیماری جلوگیری خواهید کرد. از جمله این عوامل می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

⚡ در صورتی که پرنده تخمگذار یا همان گله مادر آلوده به بیماری و ویروس خاصی باشند، امکان انتقال به بیماری به تخمدان پرنده وجود دارد که در نهایت جوجه ها را به بیماری عفونت زرده مبتلا خواهد کرد. پس در انتخاب گله برای خرید تخم نطفه دار دقت کنید.

⚡ عامل این بیماری باکتری های ایکولی ، پروتئوس و باسیلوس و… هستند که هم از طریق آلوده کردن تخمدان و مجاری تولید تخم پرنده مادر و هم از طریق پوسته تخم مرغ تازه می تواند به زرده راه پیدا کند. 

⚡ سرد بودن بستر جوجه های تازه متولد شده نیز در بروز و تشدید این بیماری تاثیر گذار است. 

⚡ استفاده از مواد غذایی آلوده و ناسالم عامل دیگری در بروز عفونت کیسه زرده می باشد.

⚡ تغییرات شدید دما در شبانه روز و وارد آمدن شوک دمایی نیز در ابتلای جوجه ها به عفونت بند ناف تاثیر دارد.

⚡ جوجه ها تا ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از تولد باید از کیسه زرده موجود در شکم خود تغذیه کنند، اما برخی از پرورش دهندگان به محض تولد به آنها دان می دهند که این عامل سبب مصرف نشدن زرده و عفونت آن در شکم می شود.

⚡ استفاده از دستگاه جوجه کشی آلوده و ضدعفونی نکردن آن قبل از جوجه کشی نیز سبب انتقال میکروب ها به داخل تخم شده و بیماری ثانویه جوجه را در پی خواهد داشت و چه بسا سبب مرگ جوجه در داخل تخم می شود.

⚡ متولد شدن جوجه ها در شرایطی رطوبتی کم سبب عدم جذب کامل زرده و عدم انتقال کامل آن به داخل شکم می شود و قسمتی از آن به دیواره ناف می چسبد، علت آن خشک شدن زودهنگام زرده و غشای پوست می باشد و راه را برای ورود زرده به داخل بدن غیرممکن می کند. در اصطلاح جوجه ها دچار ورم ناف می شوند. 

پیشگیری و درمان عفونت کیسه زرده و بند ناف

تاکنون درمان مشخصی برای این بیماری کشف نشده است، اما راهکارهایی که در ادامه گفته خواهند شد تاثیر به سزایی در کاهش ابتلای جوجه ها خواهد داشت و به این ترتیب از ضررهای مالی احتمالی پرورش دهنده جلوگیری خواهد کرد:

قبل از خرید تخم نطفه دار به وضعیت بهداشتی گله تخمگذار توجه کنید. پرنده هایی که در انبوهی از فضولات تغذیه می شوند و از دانخوری و آبخوری های کثیف و حتی مواد غذایی آلوده و مانده بر بستر تغذیه می کنند، احتمال اینکه به بیماری های مختلفی مبتلا باشند و این بیماری ها به تخم هم منتقل شده باشد، بسیار بالاست. 

اگر خودتان پرورش دهنده گله تخمگذار هستید، حتما روزانه بستر را تمیز کنید، واکسن های لازم را در زمان های مقرر و تحت نظر دامپزشک به پرنده ها تزریق کنید. دانخوری ها و آبخوری ها را مرتبا شسته و ضدعفونی کنید. از آب آشامیدنی سالم و قابل شرب استفاده کنید. جیره غذایی و دان مصرفی پرنده های تخمگذار را در مکانی تمیز و بدور از آلودگی و دسترسی موجودات موذی مانند موش ، مگس، سوسک و … نگهداری کنید. 

از خرید تخم های نطفه دار خیس، آلوده به خون، آلوده به فضولات و ترک خورده پرهیز کنید، چون میکروب ها قبلا از طریق پوسته وارد تخم شده و زرده را آلوده کرده است. 

پرورش دهنده هایی که از قفس های مکانیزه برای پرورش پرنده های تخمگذار استفاده می کنند، تخم های سالم تری تولید خواهند کرد و بهترین گزینه برای خرید خواهند بود. چرا که تخم ها نه در تماس با فضولات و نه در تماس با بستر خواهند بود و پس از تولید مستقیما به سینی مخصوص تخم منتقل می شود. قفس دو طرفه بلدرچین نمونه ای از آنهاست.

بلافاصله پس از تهیه تخم های نطفه دار باید آنها را با استفاده از یک پارچه یا ابر خشک و تمیز ، پاکسازی کنید تا آلودگی ها بر روی تخم نمانند. استفاده از آب و صابون اصلا توصیه نمی شود چرا که باعث آزادسازی راه ورود میکروب به داخل تخم خواهد شد. هم چنین گازهای ضد عفونی کننده به شما و قطعات حساس دستگاه جوجه کشی آسیب خواهد رساند که استفاده از آن نیز درست نیست.

مدت زمان نگهداری تخم های نطفه دار در محیط بیرون نباید بیشتر از دو الی سه روز باشد و در صورت نگهداری نیز حتما باید در دمای ۱۵ درجه باشد تا فعالیت میکروب ها به حداقل برسد و از طرف دیگر مانع از بین رفتن نطفه نیز شوید. 

قبل از قرار دادن تخم های نطفه دار در داخل دستگاه جوجه کشی حتما آن را با استفاده آب و صابون بشویید و مراقب باشید که آب با سنسور و قطعات حساس دستگاه برخورد نکند چون سبب خرابی آنها خواهد شد. سایر قسمت هایی که با آب قابل شستشو نیستند را با استفاده از یک فرچه تمیز و پمپ باد تمیز کنید. 

دستگاه را روشن کنید و دما و رطوبت آن را تنظیم کنید، قرار دادن تخم ها در دستگاه جوجه کشی سرد و خشک سبب وارد شدن شوک دمایی به آنها خواهد شد و اگر تخم ها را یک مکان سرد بیرون آورده اید، مدتی در فضای بیرون قرار دهید تا هم دمای محیط شود، سپس وارد دستگاه کنید. 

در دوره هچر و هنگام بیرون آمدن جوجه ها از تخم هرگز درب دستگاه را باز نکنید چون با این کار سبب از دست رفتن رطوبت داخل دستگاه خواهید شد و همانطور که گفته شد این کار سبب جذب نشدن کامل زرده و ورم بند ناف می شود. 

تا زمانی که آخرین جوجه نیز از تخم بیرون نیامده است، رطوبت و دمای دستگاه را تغییر ندهید، معمولا پرورش دهندگان به جوجه های انتهایی بی توجهی می کنند و در ثابت نگه داشتن دما و رطوبت دستگاه بی دقتی می کنند که این کار سبب بیماری و مرگ جوجه های انتهایی خواهد شد. 

هنگام انتقال جوجه ها به بستر حتما دما و رطوبت را در سطح بالایی نگه دارید، دمای ۳۲ درجه و رطوبت ۵۰ الی ۶۰ درصد باید در بستر جوجه ها فراهم شود، برای این کار می توانید از رطوبت ساز استفاده کنید. هم چنین برای حفظ سلامتی جوجه ها و جلوگیری از وارد آمدن شوک دمایی می توانید از لامپ مادر مصنوعی استفاده کنید که نقش به سزایی در میکروب کشی دارد و اشتهای جوجه ها را نیز افزایش خواهد داد.

به منظور جلوگیری از ابتلای جوجه ها به بیماری های احتمالی حتما واکسن های لازم را تحت نظر دامپزشک تهیه و تزریق کنید. 

جهت پیشگیری از عفونت کیسه زرده حتما تا ۲۴ ساعت پس از تولد محلول ۱۰ درصد آب و شکر را به جوجه ها بدهید و ترجیحا دان داده نشود. 

در سه روز اول می توانید آنتی بیوتیک های لازم را با الکترولیت و مولتی ویتامین ترکیب کنید و در آب آشامیدنی جوجه بریزید. البته قبل از این کار حتما با یک دامپزشک معتبر مشورت کنید و به صورت خودسر این کار را انجام ندهید.

ویدیوی بررسی علت بیماری عفونت کیسه زرده

در این ویدیو یکی از کارشناسان گروه صنعتی اسکندری توضیحات لازم را در رابطه با علت بیماری عفونت کیسه زرده و روش های درمان آن ارائه می دهند. مشاهده آن را توصیه می کنیم، هم چنین در صورت وجود هرگونه سوال می توانید از طریق نظرات با ما در میان بگذارید حتما به آن پاسخ خواهیم داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.