نکات مهم دوره ستر | در دوره ستر چه باید کرد

0

اهمیت و نکات مهم دوره ستر و زمان دقیق انتقال به هچر

جوجه کشی از تخم نطفه دار پرنده ها از راه های کسب درآمد و تأمین نیاز پروتئینی مردم است و در طبیعت نیز پرندگان به منظور بقای نسل خود اقدام به جوجه کشی از تخم های خود می کنند. در هر دو حالت جوجه کشی به صورت طبیعی و یا با استفاده از دستگاه جوجه کشی به قاعده خاصی به نام دوران ستر و هچر برمی خوریم که در این نوشته قصد بررسی آن را داریم.

طول دوره جوجه کشی شامل دو زیر دوره به نام های سِتِر و هَچِر می شود که هر کدام دارای ویژگی ها و اصول خودش می باشد. در دوره ستر جنین به سرعت در حال رشد است و با فراهم شدن دما و رطوبت محیطی مناسب ، روند رشد جنین نیز آغاز خواهد شد. در طی مدت زمان رشد ، جنین از تمامی قسمت های زرده تغذیه خواهد کرد، بنابراین به منظور جلوگیری از چسبیدن جنین به پوسته و مصرف شدن کامل زرده ، چرخش تخم در دوره ستر ضروری خواهد بود. 

در حالت طبیعی مرغ مادر با استفاده از نوک خود تخم ها را زیر و رو می کند، اما در حالت مصنوعی این کار با استفاده از سیستم چرخشی انجام می شود. پس از تکامل جوجه ، تخم وارد مرحله هچر خواهد شد که معمولا به سه روز آخر جوجه کشی گفته می شود. در دوره هچر نیازی به چرخش تخم نیست و باید دما و رطوبت را برای این دوره تنظیم نمود. 

اهمیت دوره ستر و اجرای کامل آن 

دوره ستر و هچر دارای نکات مهمی هستند که در این دو دوره حتما باید به آنها توجه کنید، عدم توجه به آنها سبب رشد نارس جنین شده و در نهایت با مرگ آن در داخل تخم مواجه خواهید شد. اکثر پرورش دهندگان به نکات ریز این دو دوره توجه نمی کنند، به همین دلیل ضررهای مالی و زمانی زیادی را متحمل می شوند. در این نوشته به تمامی نکاتی که در این دو دوره باید رعایت شود، اشاره خواهیم کرد و در انتها ویدیوی آموزشی کارشناسان گروه صنعتی اسکندری به درک بهتر مطلب کمک خواهد کرد. 

 

توجه به دوره ستر و لزوم اجرای کامل آن

همانطور که اشاره شد جهت تکمیل فرایند رشد جنین، باید دوره ستر به صورت کامل طی شود، هم چنین به جهت اطلاع از رشد جنین و زنده بودن آن باید نطفه سنجی را در روزهای هفتم، چهاردهم، بیست و یکم و بیست و هشتم انجام داد. البته در مورد تخم نطفه دار مرغ نیازی به نطفه سنجی در دو دوره آخر نیست. برای اطلاع از نحوه نطفه سنجی تخم ها می توانید مقاله راهنمای نطفه سنجی را مطالعه کنید. 

شکل گیری جوجه در داخل تخم
شکل گیری جوجه در داخل تخم

پس از تکامل جوجه در داخل تخم و شروع سه روز آخر می توانید تخم ها را وارد دوره هچر کنید. همانطور که می دانید سه روز آخر جوجه کشی به دوره هچر تعلق دارد. به عنوان مثال در مورد تخم نطفه دار مرغ ، ۱۸ روز متعلق به دوره ستر و ۳ روز آخر به دوره هچر تعلق دارد و مجموع این دو عدد یعنی ۲۱ روز ، کل دوره جوجه کشی آن را تشکیل خواهد داد. 

برخی از پرورش دهندگان در روز ۱۸ اقدام به انتقال تخم ها از دوره ستر به دوره هچر می کنند، در حالی که این کار غلط است و باید در روز ۱۹ این کار را بکنند یعنی باید اجازه کامل شدن ۱۸ روز از دوره ستر را بدهند. در صورت ناقص بودن دوره ستر امکان فلج شدن و مرگ جوجه در داخل تخم وجود دارد چرا که با انتقال آن به قسمت هچر ، دما کاهش یافته و چرخش متوقف می شود و مقداری از زرده تخم به صورت استفاده نشده باقی خواهد ماند که مشکلات و عفونت های زیادی را در پی خواهد داشت.

این مسئله باید در مورد تخم سایر پرنده ها هم رعایت شود. به عنوان مثال طول دوره جوجه کشی بوقلمون ۲۸ روز است که ۲۵ روز آن به دوره ستر و ۳ روز آخر آن به دوره هچر تعلق دارد، اما نباید در روز ۲۵ تخم ها را به سبد هچر منتقل کرد، بلکه باید به مدت ۲۵ روز صبر کرده تا طول دوره ستر کامل شود و در روز ۲۶ ام می توان آنها را وارد قسمت هچر دستگاه نمود. حتی اگر چند ساعت هم دیرتر تخم ها را وارد سبد هچر کنید مشکلی پیش نمی آید، اما در صورت انتقال دادن زود هنگام ، امکان وجود تلفات هست.

 

چگونگی به دست آوردن زمان دقیق انتقال به هچ

با توجه به اهمیت بالای دوره ستر و لزوم طی شدن کامل در دستگاه جوجه کشی ، مهم است که زمان دقیق انتقال به دوره هچر را بدانیم. فرمول ساده این کار ، در نظر گرفتن عدد سوم از آخر به عنوان زمان دقیق انتقال به هچر می باشد.

به عنوان مثال در مورد تخم مرغ می توان عدد ۱۹ را به عنوان عدد سوم از آخر به دست آورد که زمان دقیق انتقال به سبد هچ می باشد. یعنی با طی شدن کامل ۱۸ روز از جوجه کشی ، در روز ۱۹ ام می توانید تخم ها را از شانه ها بیرون آورده و وارد سبد هچ کنید، دما و رطوبت را برای دوران هچ تنظیم کرده و چرخش دستگاه را متوقف کنید. 

البته اگر از دستگاه های جوجه کشی ستر و هچر همزمان استفاده می کنید. نیازی به تغییر در دما و رطوبت دستگاه نیست. چرا که این دستگاه ها دارای مکان مخصوصی جهت انجام فرایند هچ می باشد. معمولا کف دستگاه برای این منظور در نظر گرفته می شود و سیستم سیرکولاسیون دستگاه طوری می باشد که دما در این قسمت کمتر و رطوبت بالاتر است و با توجه به اینکه سبد در کف دستگاه قرار خواهد گرفت هیچ چرخشی نیز نخواهد داشت. 

دستگاه های جوجه کشی استاندارد و مطرح دنیا مانند آرکام  و برینسا از این ویژگی استفاده می کنند در کشور ایران نیز گروه صنعتی اسکندری از این تکنولوژی الهام گرفته است. استفاده از شانه های همه کاره نیز سبب افزایش سرعت در انتقال تخم ها از دوره ستر به هچر شده است. کافیست تیغه های مابین تخم را برداشته و سبد حاوی تخم را در قسمت هچر قرار دهید. البته اگر تخم ها به صورت افقی قرار گرفته اند، آنها را بخوابانید. 

ویدیوی اهمیت دوره ستر

در این ویدیو کارشناسان گروه صنعتی از اهمیت دوره ستر و لزوم اجرای کامل آن سخن می گویند، مشاهده این ویدیو به افزایش دانش شما در زمینه جوجه کشی کمک خواهد کرد و در نتیجه یک قدم به موفقیت در جوجه کشی نزدیک تر خواهید شد. در انتها می توانید سوالات خود را از طریق دیدگاه های همین صفحه برای ما ارسال کنید به زودی به آن پاسخ خواهیم داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.