تاثیر دریچه هوا بر راندمان جوجه کشی و نحوه تنظیم آن

0

تاثیر دریچه هوا بر راندمان جوجه کشی و نحوه تنظیم آن

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در موفقیت جوجه کشی ، وجود اکسیژن کافی در داخل دستگاه و خروج به موقع حرارت و رطوبت اضافی است که این اقدامات توسط دریچه هوای دستگاه انجام می گیرد. شاید در نگاه اول کارکرد دریچه های هوا برای شما بسیار ساده باشد که هوای مصرف شده را به بیرون منتقل می کند و هوای تازه را وارد دستگاه می کند، اما در نحوه انجام کار اصول و روش هایی باید رعایت شود که کمتر پرورش دهنده ای به آن دقت می کند، در ادامه این نوشته از چیکن دیوایس به اهمیت دریچه هوا و نحوه تنظیم صحیح آن توضیحاتی ارائه خواهد شد. 

بررسی اهمیت دریچه های هوا در ماشین جوجه کشی

همانطور که دما و رطوبت مناسب و دقیق تاثیر به سزایی در فرایند جوجه کشی دارد، وجود اکسیژن کافی و خارج سازی به موقع دی اکسید کربن نیز به رشد بهتر لجنین در داخل تخم کمک خواهد کرد. 

تهویه هوای دستگاه جوجه کشی به وسیله دریچه ها انجام می شود، متاسفانه در برخی از دستگاه های جوجه کشی دست ساز و غیر استاندارد صرفا از دو سوراخ ساده استفاده می شود که یکی برای ورود هوا و دیگری برای خروج هوا کاربرد دارد.

بررسی اهمیت دریچه های هوا در ماشین جوجه کشیاما به این نکته نیز توجه کنید که دستگاه برای تولید حرارت و رطوبت انرژی و برق مصرف می کند و در صورتی که این حرارت و رطوبت به صورت بی رویه از داخل کابین خارج شود، سبب افزایش برق دستگاه شده و از طرف دیگر سفت شدن پوسته تخم و در نتیجه مرگ جنین در داخل تخم را به دنبال خواهد داشت. 

پس کنترل ورود و خروج هوا و استفاده از دریچه های هوای قابل تنظیم اهمیت بسیار بالایی دارد که توسط اغلب سازنده های تازه کار رعایت نمی شود. بنابراین در زمان خرید دستگاه جوجه کشی حتما به این مورد توجه کنید. 

لزوم قابل تنظیم بودن دریچه های هوا

معمولا تخم در روزهای ابتدایی جوجه کشی نیاز زیادی به اکسیژن ندارد و می توان دریچه ها را به اندازه خیلی کمی باز کرد، در این صورت از خروج حرارت و رطوبت نیز جلوگیری خواهد شد.در صورت بالا رفتن بیش از حد حرارت یا رطوبت ، برد جوجه کشی به صورت خودکار اقدام به روشن کردن فن تهویه کرده و هوای خنک را وارد دستگاه خواهد کرد، بنابراین نیاز به انجام کار خاصی از طرف اپراتور نیست. البته هوشمند بودن برد جوجه کشی دستگاه هم تاثیر زیادی در کیفیت انجام این کار دارد. 

به مرور زمان جوجه ها رشد می کنند و متناسب با تعداد تخمی که در داخل دستگاه قرار دارد و ظرفیت آن ، می توان دریچه ها را کمی بازتر کرد تا هوای بیشتری تبادل پیدا کند. به عنوان مثال اگر از یک دستگاه جوجه کشی ۱۶۸ تایی استفاده می کنید و فقط ۳۰ عدد تخم در داخل آن قرار داده اید نیازی به باز کردن حداکثری دریچه ها نیست چرا که هوای کافی در داخل دستگاه برای تنفس جنین وجود دارد و باز گذاشتن جزئی دریچه ها کفایت خواهد کرد. 

تمامی ماشین های جوجه کشی صنعتی و خانگی گروه صنعتی اسکندری دارای دریچه های هوای قابل تنظیم هستند و بنا به ظرفیت دستگاه و تعداد تخمی که در داخل آن قرار خواهد گرفت، می توان دریچه ها را تنظیم کرد.

تنظیم دریچه هوا در دوران هچر

زمانی که تخم ها در دوره ستر قرار دارند، جنین در حال رشد است و از اکسیژن دریافتی جهت رشد استفاده می کند، اما زمانی که تخم ها را وارد دوران هچر می کنید، یعنی جوجه کاملا تشکیل شده و آماده بیرون آمدن از تخم می باشد. بنابراین جهت تحریک جوجه به بیرون آمدن از تخم باید مقداری دی اکسید کربن در محیط وجود داشته باشد، این میزان دی اکسید کربن نباید خیلی زیاد باشد چرا که موجب خفگی جوجه خواهد شد. متناسب بودن دی اکسید کربن سبب افزایش تقلای جوجه جهت خروج از تخم خواهد شد. 

بنابراین دریچه هوا در دوره هچر باید در حالت نیمه باز باشد، اما عامل مهم دیگری که در جوجه کشی تاثیر دارد، دما و رطوبت محیط یا همان اتاق جوجه کشی است. اتاقی که دستگاه جوجه کشی در آن قرار دارد باید دمایی بین ۲۳ الی ۲۷ درجه سانتی گراد و رطوبتی بین ۳۵ الی ۵۰ درصد داشته باشد تا در زمان ورود و خروج هوا، سبب وارد آمدن شوک دمایی به تخم ها نشود و از طرف دیگر باعث سفت شدن پوسته تخم هم نشود. 

شوک دمایی و سفت شدن پوسته تخم سبب مرگ جوجه در داخل تخم خواهد شد که حتما به این دو مورد دقت شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد به مقاله جوجه کشی در زمستان مراجعه شود. 

ویدیوی آموزش نحوه تنظیم دریچه های هوا

در این ویدیو کارشناسان گروه صنعتی اسکندری، در مورد اهمیت دریچه هوا در دستگاه جوجه کشی و نحوه تنظیم آن توضیحات کامل تری را ارائه داده اند که مشاهده آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.