معرفی انواع برد های جوجه کشی اسکندری و ویژگی ها و قابلیت های آنها

0

 انواع برد جوجه کشی اسکندری به همراه قابلیت ها و ویژگی ها 

گروه صنعتی اسکندری به عنوان سازنده برتر دستگاه های جوجه کشی از ۳۰ سال گذشته همواره پیشرفت و تحول رو به جلو را به عنوان سیاست کاری اصلی خود قرار داده است. بر همین اساس شاهد محصولات مختلفی از این کارخانه بوده ایم که هر کدام دارای برتری هایی نسبت به نسل گذشته خود بوده است. 

تمامی قطعات به کار رفته در ساخت دستگاه های جوجه کشی اسکندری همواره دستخوش تغییرات مثبت بوده اند که از جمله آنها می توان به بدنه ، برد جوجه کشی ، شانه های جوجه کشی ، سیستم های تامین حرارت و رطوبت ، سنسورها ، سیستم های چرخش و سایر قطعات اشاره کرد. 

به دلیل مفصل بودن بحث برد جوجه کشی ، در این نوشته از چیکن دیوایس قصد داریم شما را با انواع بردهای جوجه کشی اسکندری و تغییراتی که در آنها رخ داده آشنا کنیم، با ادامه این نوشته همراه باشید. 

ویژگی و کاربرد برد جوجه کشی اسکندری

علاوه بر اینکه برد های جوجه کشی اسکندری بر روی خود دستگاه های این کارخانه نصب می شود، بلکه امکان فروش مجزا و نصب بر روی دستگاه های جوجه کشی دست ساز و متفرقه نیز وجود دارد. بنابراین اگر قصد ساخت دستگاه جوجه کشی را دارید، به راحتی می توانید از بردهای جوجه کشی اسکندری در جهت افزایش راندمان جوجه کشی دستگاه خود استفاده کنید. در ادامه به ویژگی بردهای جوجه کشی اسکندری پرداخته خواهد شد :

✓ استفاده از سنسور دقیق sht ؛ 

بر روی تمامی بردهای جوجه کشی اسکندری از سنسور sht استفاده شده است. این سنسور قادر به سنجش همزمان دما و رطوبت داخل دستگاه جوجه کشی است و شما را از خرید سنسورهای مجزا بی نیاز خواهد کرد. سنسور sht بسیار دقیق و حساس است و در بسیاری از تجهیزات نظامی و پزشکی حساس از آن استفاده شده است، بنابراین شما را چند قدم به موفقیت در جوجه کشی نزدیک خواهد کرد.

✓ تامین خودکار حرارت و رطوبت ؛

کافیست سیستم های حرارتی و رطوبتی را به برد وصل کنید، برد جوجه کشی در زمان هایی که نیاز به تامین حرارت و رطوبت باشد، این سیستم ها را راه اندازی کرده و گرما و رطوبت مورد نیاز جوجه کشی را تامین خواهد کرد. معمولا از المنت جهت حرارت رسانی و بخار های التراسونیک ، یا ظرف آب و فن قرار داده شده بر روی آن جهت تامین رطوبت استفاده می شود. 

✓ چرخش خودکار تخم ها ؛

یکی دیگر از قابلیت های مفید برد های جوجه کشی اسکندری امکان چرخش خودکار تخم ها می باشد که به افزایش بازدهی جوجه کشی کمک خواهد کرد. چرخش خودکار تخم ها با استفاده از موتور گرداننده راک امکان پذیر است. این موتور به برد جوجه کشی و شانه های حاوی تخم متصل شده و با سرعت ۱ دور در دقیقه به چرخش در خواهد آمد که بسیار آهسته بوده و هیچ ضربه ای به تخم های نطفه دار وارد نخواهد کرد. 

✓ تهویه خودکار هوای داخلی دستگاه ؛

رساندن اکسیژن تازه به جنین و خروج دی اکسید کربن ، حرارت و رطوبت مازاد از وظایف سیستم تهویه می باشد که با قرار دادن یک فن مکنده هوا و یک دریچه خروج هوا این امکان فراهم خواهد شد. زمان کار انجام فن ها و سرعت کار آن کاملا به برد ارتباط پیدا خواهد کرد و در صورت عدم نیاز به تهویه هوا ، فن خاموش خواهد شد و بدین صورت ضمن صرفه جویی در مصرف برق از خروج حرارت و رطوبت تولید شده نیز جلوگیری خواهد کرد (دقیقا مانند فن کامپیوتر ، زمانی که نیاز به خنک سازی دستگاه باشد اقدام به کار خواهد کرد)

✓ نمایشگر و کلیدهای کنترلی ؛

بر روی تمامی این بردها کلیدهای کنترلی و نمایشگرهای مختلفی قرار داده شده که امکان کنترل برد و مشاهده مقادیر دما و رطوبت از طریق نمایشگرها امکان پذیر است. کاربر دستورات مورد نظر خود را از طریق این کلیدها به سیستم مرکزی برد ارسال خواهد کرد. 

✓ امکان کنترل از راه دور ؛

برد جوجه کشی اسکندری دارای امکان کنترل از راه دور و امکان اتصال به مودم GSM می باشد. بدین ترتیب از دما و رطوبت لحظه ای داخل دستگاه مطلع خواهید شد و امکان تغییر در آنها نیز وجود دارد. مهم تر اینکه در صورت کاهش یا افزایش شدید و ناگهانی حرارت و رطوبت می توانید به وجود مشکل پی ببرید و سریعا اقدامات لازم را انجام دهید. 

✓ مونتاژ با تکنولوژی SMD؛

قطعات الکترونیکی به کار رفته در این بردها با استفاده از تکنولوژی SMD نصب شده اند و نیروی انسانی هیچ دخالتی در این نداشته است. بنابراین درصد خطا در آنها بسیار پایین تر از نمونه های دست ساز موجود در بازار است. گروه صنعتی اسکندری اولین سازنده محصولات جوجه کشی در ایران است که از مهندسان خبره و تکنولوژی های روز جهت تولید محصولات خود استفاده می کند.

برد جوجه کشی H3

از برد جوجه کشی H3 در دستگاه های جوجه کشی خانگی مانند ایزی باتور ۱ و ۲ استفاده می شود. تمامی فرایندهای جوجه کشی نظیر سنجش حرارت و رطوبت ، تامین آنها ، چرخش تخم ها و تهویه هوا به صورت اتوماتیک در این برد انجام خواهد شد.

برد جوجه کشی H3علاوه بر این وجود قابلیت انتخاب پرنده ، انتقال از دوران ستر به دوران هچر ، روز شمار دقیق جوجه کشی ، کار با برق ۱۲ ولت از مزایای این برد می باشد که در صورت قطع برق شهری به راحتی و با استفاده از باتری خودرو می توان برق مورد نیاز برد را تا یک الی دو ساعت تامین کرد. در صورتی که می خواهید یک دستگاه جوجه کشی خانگی و کوچک بسازید می توانید از این برد استفاده کنید. 

برد جوجه کشی JDR700

برد جوجه کشی JDR700برد جوجه کشی jdr700 دارای دو نمایشگر جهت نمایش دما و رطوبت داخل دستگاه است ، سنسور sht، قابلیت سنجش و تامین خودکار حرارت و رطوبت ، چرخش خودکار و دکمه انتقال به دوران هچر از ویژگی های این برد می باشد. این محصول نسبت به سایر بردها قیمت ارزان تری دارد.

برد جوجه کشی JDR800

برد جوجه کشی JDR800در برد جوجه کشی JDR800 تمامی فرایندهای جوجه کشی نظیر سنجش و تولید حرارت و رطوبت ، چرخش خودکار تخم ها ، تهویه خودکار، انتقال به دوران هچر و تغییر در سرعت چرخش راک ها قابل انجام است. بر روی بدنه برد ۵ دکمه فشاری به منظور انتقال دستورات لازم و تنظیم حرارت و رطوبت وجود دارد. هم چنین نمایشگرهای دما و رطوبت ، میزان دما و رطوبت دقیق و لحظه ای داخل دستگاه را نشان خواهد داد.

برد جوجه کشی JDR900

این محصول در سال ۲۰۱۷ ارائه شد و دارای امکانات و قابلیت های بیشتری نسبت به بردهای قبلی می باشد. در برد جوجه کشی JDR900 امکان تنظیم دقیق دما و رطوبت جوجه کشی وجود دارد، اما کسانی که می خواهند جوجه کشی بدون دردسری داشته باشند می توانند از قابلیت انتخاب پرنده استفاده کنند تا دما ، رطوبت و روزشمار جوجه کشی برای پرنده مورد نظر تنظیم شود. 

برد جوجه کشی JDR900امکان تامین خودکار حرارت و رطوبت ، چرخش خودکار تخم ها و تهویه اتوماتیک از قابلیت های این برد جوجه کشی است، هم چنین دارای سه نمایشگر مجزا جهت نمایش دما ، رطوبت و تعداد روزهای جوجه کشی شده می باشد. امکان کاهش یا افزایش سرعت گرمایش داخل کابین و سرعت چرخش تخم ها، وجود راهنمای صوتی و امکان کنترل از راه دور از دیگر قابلیت های آن است. 

برد جوجه کشی JDR950

یک برد جوجه کشی هوشمند و حرفه ای حال حاضر محسوب می شود که دارای سه سنسور و دو پردازشگر مجزا می باشد و یک جوجه کشی بی نقص، حرفه ای و دقیق را برای کاربر به ارمغان خواهد آورد. 

برد جوجه کشی JDR950 ظاهر ساده ای دارد اما بسیار قوی و دقیق است و راندمان جوجه کشی را به شکل قابل توجهی افزایش خواهد داد. سنسور اصلی به کار رفته در این برد آخرین نسل SHT SENSIRION است و سنسور محیطی و جایگزین آن از نوع LM35 هستند.

سنسور محیطی به سنجش دمای محیط می پردازد و در صورت نامناسب بودن دمای محیط ،اخطارهای لازم را به کاربر اطلاع خواهد داد. سنسور جایگزین نیز زمانی فعال خواهد شد که سنسور اصلی دچار هر گونه مشکلی شود، بنابراین با وجود این سنسورها انتظار راندمان بسیار بالایی را خواهیم داشت.

چرخش خودکار تخم ها ، تامین اتوماتیک حرارت و رطوبت ، تهویه خودکار ، سنجش و نمایش دما و رطوبت داخل دستگاه و هم چنین دمای محیط بیرون از جمله قابلیت های این برد جوجه کشی است. 

امکان چرخش در سرعت گرمایش و سرعت چرخش راک ها، چرخش دستی راک ها ، وجود دو پردازنده قوی ، حافظه داخلی ذخیره اطلاعات تا ۶۰ روز، امکان کنترل از راه دور از دیگر ویژگی های این محصول از گروه صنعتی اسکندری است.

سخن آخر 

در این نوشته به انواع بردهای جوجه کشی ساخته شده توسط کمپان اسکندری و ویژگی ها و قابلیت های هر کدام از آنها اشاره شد. در صورتی که قصد خرید و راه اندازی هر یک از برد های فوق را دارید با بخش فروش تماس گرفته و راهنمایی های لازم را قبل از خرید دریافت کنید، هم چنین می توانید آموزش های لازم را از کارشناسان خدمات پس از فروش کرده و یک دستگاه جوجه کشی کاملا استاندارد و کارا راه اندازی کنید. 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.