حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نگاهی جامع به کشتارکردن شترمرغ

کشتار شترمرغ

نگاهی جامع به کشتارکردن شترمرغ

ostrich

نگاهی جامع به کشتارکردن شترمرغ : بازاری که برای پر به منظور مد وجود داشت منجر به اهلی کردن شترمرغ در آفریقای جنوبی در اواسط قرن ۱۹ شد و موجب توسعه صنعت شترمرغ در آفریقای جنوبی شد (Deeming، فصل ۱). علی رغم شکستهای مختلف در بازار شترمرغ آنها به عنوان حیوانات پرورشی کشاورزی باقی مانده اند و به یک صنعت مدرن در آفریقای جنوبی تبدیل شده اند که دیگر تنها به پر متکی نمی باشد، اما برروی چرم فرآوری شده از پوست متکی است. همچنین Biltong شترمرغ در آفریقای جنوبی محبوب می باشد. صادرات گوشت شترمرغ از کشتارگاه OudtShoorn به طور مداوم از ۴۰۰ تن در سال ۱۹۸۶ به ۵۰۰ تن در سال ۱۹۹۲ افزایش یافته است. همچنین در حال حاضر گوشت شترمرغ از اسرائیل، نامیبیا، زیمباوه و ایالات متحده آمریکا نیز صادرات می شود. در این فصل روند کشتار شترمرغ مورد بررسی قرار می گیرد و جزئیاتی از طیف گستردهای از محصولاتی که این پرنده تولید می کند را شرح میدهیم.
شترمرغ در آفریقای جنوبی تقریباً در سن ۱۴ ماهگی برای بدست آوردن کیفیت پوست مطلوب و برداشت برای بار دوم پر کشتار می شوند. در مقابل در بعضی از کشورها که شترمرغ را برای گوشت حیوان نگهدار ی می کنند (اسرائیل، استرالیا، ایالات متحده آمریکا و اروپا) و پریکا فرآورده فرعی در آن در نظر گرفته می شود، پرندگان در سن ۹ ماهگی به جهت کاهش در بازده خوراک پس از این سن کشتار می شوند و به جرم کشتار ۸۵-۹۰ کیلوگرمی در سن جوانی از آنها بدست می آید.
کشتارکردن شترمرغ : اقدامات قبل از کشتار شترمرغ
در آفریقای جنوبی، برداشت مقدماتی و جزئی پرها برش از ناحیه remiges و rectrices در مزرعه انجام می شود قبل از اینکه پرندگان را در داخل وسیله نقلیه برای انتقال به کشتارگاه قرار دهند و یا اینکه پس از آنکه پرندگان را در کشتارگاه تخلیه کردند، انجام می شود. در آفریقای جنوبی، کانادا و انگلستان پرندگان به مدت یک شب در یک محوطه کوچک حصارکشی شده با آب اما بده. ۴ نگهداری میشوند. در اسرائیل توجه ویژهای به مرحله قبل از کشتار معطوف می باشد، و پرندگان در آنجا در یک منطقه حصارکشی شده که به تدریج کوچک و کوچکتر میشود تا رسیدن به سن و جرمی که در زمان کشتار بدست آمده است. پرندگان به سمت ناودان یا مجرای سرازیر قیف شکلی که زمانی که پرندہ ازآن عبور می کند بسته می شود، انتقال داده می شوند.

کشتارکردن شترمرغ
کشتارکردن شترمرغ : بیهوش کردن شترمرغ
در کشتارگاههای Cudshoorn آفریقای جنوبی تنها یک دستورالعمل خاصی برای پرنده در موقعیت بوسیله فشار دادن و بوسیله دستکاری کردن پرهای دم از ناحیه پشت وجود دارد. عامل دوم گرفتن پرنده بوسیله منقار و این امکان را بوجود میآورد که سر در یک موقعیت مناسب و در دسترس جهت عامل بیهوش کننده قرار گیرند. پرندگان بوسیله الکتریکی بیهوش میشوند ، شوک داده میشوند با استفاده از ۹۰ ولت و ۰.۳ آمپر که این جریان بوسیله دو | لکترود که بر روی دسر قرار آفریقای جنوبی و انگلستان مورد استفاده قرار می گیرد و شامل یک زنجیر می باشد که بر روی نوک بالها قرار می گیرد و موجب برآشفتن توسط یک موتور الکتریکی تنها به مقدار کافی که با توجه به جرم پرنده به مجرد غش کردن آن می باشد. در یک مطالعه بیان داشت که بیهوش کردن الکتریکی در ناحیه سر با جریانی در بیش از ۴۰۰ میلی امپر در ۵۰ هرتز AC موجب بیهوش کردن موثری در حداقل ۹۰ درصد ، یک بیهوشی موثر را در فراهم می سازد و زمان باقی مانده در این حالت نیز بیش از ۶۰ ثانیه نمی باشد، قرار گرفتن یک الکترود بر روی سر پرنده، هرچند در نگهداری کردن (حفظ) حالت
بیهوشی پرنده بسیار موثر می باشد. نتایج بدست آمده در مورد اثرات حرارت دادن اغراق آمیز نسبتا سطوح جریان پایین تر دارند.این افزایش ساخت رسوبات کربنی که به سرعت افزایش می یابد در نسبت الکترود به مقاومت ظاهری پوست و موجب کاهش جریان رایج میشود.افزایش در ناحیه الکترودها موجب تولید یک افزایش در جریان رایج در ولتاژ مشابه می شود و موجب کاهش کربنه شدن الکترودها می شود. استفاده از اسفنجهای نمکی خیس (Sainesoaked) موجب افزایش سه برابری در دامنه فعلی می شود. مدت زمان بیهوشی، درجهای از تشنج پس از بیهوشی و مدت زمان بین بی هوشی و ShaCKing اثرات معنی داری برروی از سرگیری جنبش های تنفسی ریتمیک ندارد که اولین مرحله از بهبودی را نشان می دهد و از این رو اثر بیهوش کردن الکتریکی و به دنبال آن خارج شدن خون از بدن (eXsanguinations) در شترمرغها بدون تاثیر است. موقعیت درست بکار بردن زمانی که به صورت عمودی برروی سر باشد نشان داده شده است که موجب بهبود قابل توجهی می شود بیش از آنکه در بکار بردن به صورت جانبی می باشد.
در حالیکه بیهوشی کردن الکتریکی روش مورد استفاده در آفریقای جنوبی و اسرائیل می باشد، بیهوش کردن با استفاده از captive bolt به طور معمول در ایالات متحده آمریکا، کانادا و استرالیا مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال مشخصی شده است که بی حس کردن Captive DOIt تشنج شدیدی پس از بیهوشی ایجاد می کند که می تواند برای بیش از ۷ دقیقه باقی بماند. این موضوع ممکن است پیامدهای مهمی برای رفاه شترمرغ در زمان کشتار داشته باشد که در نتیجه ممکن است عمل بالا بردن و برش کردن را به تأخیر بیاندازد که همچنین برروی سلامت اپراتور (کشتار کننده) نیز تاثیرگذار است. طبق گزارشات ثبت شده بیان شده است که استفاده از دی اکسید کربن برای از جنبش و حرکت بازداشتن و تسلیم کردن و منتقل کردن پرنده برای رفع کردن بیهوشی در موقع پوست کنی که بطور معمول اتفاق می افتد با بسیاری دیگر از روشها مجاز می باشد. با این حال این روش نیاز به مقررات ایمنی ویژهای دارد.

 

دستگاه جوجه کشی مخصوص شترمرغ

دستگاه-جوجه-کشی-588-عددی-_6

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.