حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تغذیه خروس لاری و مرغ لاری – بخش دوم مقاله

ادامه مقالبه تغذیه خروس لاری :ارزن: ارزن دیرهضم است. می توان ارزن را در آب خیسانده و جوانه زده آن را به طیور داد. جوانه زنی باعث افزایش ارزش غذایی دانه و تقویت آن از نظر ویتامین ها می شود. همچنین مواد پروتیینی آن را قابل هضم ساخته و در عین حال برای طیور خوراک تازه بشمار میرود. سبوس : پوسته ی خارجی گندم که از لحاظ فسفر غنی ولی کلسیم کمتری دارد. سبوس ملین است و برای جلوگیری .3 یبوستا استفاده می شود.

تصویر خروس

چربیها جز منابع اصلی و مهم برای تامین انرژی هستند. چربیها برای جذب ویتامین K ،E ،D3 ،A و اسیدهای چرب ضروری می باشند. اسیدهای چرب ضروری نیز برای رشد غشا، سنتز هورمون ها، تولیدمثل و جوجه درآوری ضروری می باشند. بهترین منبع اسیدهای چرب ضروری روغن های گیاهی می باشند. چربیها علاوه بر تامین انرژی به عنوان یک عایق حرارتی عمل میکنند. زیرا مصرف چربی در مقایسه با پروتیین ها و کربوهیدارتها حرارت کمتری تولید کرده و در نتیجه انرژی خالص جیره را بالا میبرد. استفاده از دو اسید چرب ضروری لینولنیک (امگا ۳) و لینولئیک (امگا ۶) در تغذیه خروس لاری سیار ضروری هستند. اسید لینولئیک در اندازه تخم مرغ موثر می باشد. دانه های روغنی خصوصا دانه کتان حاوی اسید لینولئیک است. بکاربردن چربی در جیره طیور مستلزم استفاده از آنتی اکسیدان می باشد. عدم وجود این مواد سبب فساد چربیها گردیده و موجبات فساد خوراک را فراهم میآورد. از مهمترین چربیهای حیوانی پیه، دنبه و چربی های داخل شکم و از چربیهای گیاهی می توان روغن ذرت، آفتابگردان و غیره را نام برد. چربی های گیاهی نسبت به چربیها حیوانی دارای انرژی و ارزش غذایی بیشتری شده اما چربیهای گیاهی به علت وجود اسیدهای چرب غیراشباع سریع فاسد می شوند بنابراین استفاده از آنتی اکسیدان در چنین جیره هایی ضروری است.

پروتیین پروتیین ها بخشی از مواد مغذی می باشند که از ترکیبات سادهای بنام آمینواسید تشکیل شدهاند. آمینواسیدها به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم می شوند. آمینواسید های ضروری باید از طریق خوراک به بدن برسد.

قسمتهای مهم بافتهای نرم بدن مانند ماهیچه ها، بافتهای پیوندی، کلاژن، پوست، مو، سم، پرها، ناخنها و قسمتهای شاخی منقار در پرندگان از پروتیین تشکیل شده است. ۲۲ آمینواسید وجود دارد که به طور معمول در اجزای سازنده خوراک یافت می شوند. دو آمینواسید لایزین و متیونین نقش مهمی را در تغذیه خروس لاری به عهده دارند. پروتیین بیشترین تاثیر در رشد حیوانات را دارد. در صورت کمبود انرژی، پروتیین به انرژی تبدیل می شود ولی هیچ چیزی در صورت کمبود پروتیین جایگزین آن نمی شود. وجود پروتیین مازاد در خوراک حیوانات مضر است. چون حیوانات برای دفع ازت مازاد، انرژی مصرف می کنند. بنابراین پروتیین زیادی نه تنها باعث رشد نمی شود، بلکه کاهش رشد را در پی دارد. منبع اصلی تامین پروتیین برای طیور شامل منابع گیاهی و حیوانی هستند منابع حیوانی شامل پودر ماهی، پودر گوشت، پودر استخوان و پودر پر و خون است.

تغذیه خروس لاری

پودر گوشت: منبع اولیه تامین پروتیین در جیره بوده و از خشک کردن و سپس آسیاب لاشه، استخوانهای حیوانات و یا قسمتی از آن ها (به استثناء شاخ و سم) حاصل می شود. پودر گوشت دارای مقادیر مناسبی از آمینواسید ها می باشد. همچنین بین ۴۰ تا ۵۵ درصد پروتیین با کیفیت و ۲۳۰۰ کیلو کالری انرژی متابولیسمی در هر کیلوگرم داشته و از لحاظ عناصر معدنی کمیاب مانند مس و ید و غیره غنی میباشد. اگر فسفر آن بیش از ۴ درصد باشد پودر گوشت و استخوان نامیده می شود.

پودر ماهی: از خشک کردن و آسیاب ماهی های مختلف و غیر قابل استفاده انسانی تهیه شده و اگر با شرایط و اصول خاصی تهیه شده باشد و مواد افزودنی نداشته باشند منبعی عالی از پروتیین و همچنین لایزین و متیونین است. پودر ماهی بین ۴۵ تا ۷۸ درصد پروتیین با کیفیت بالا و گاهی ۲۹۰۰ کیلو کالری انرژی متابولیسمی در هر کیلوگرم دارد و از لحاظ املاح معدنی مانند آهن و ید نیز غنی است. پودر ماهی به علت داشتن پروتیین زیاد با ترکیب آمینواسیدهای متناسب در تغذیه خروس لاری از اهمیت بالایی برخوردار است. باید چند هفته قبل از عرضه محصول به بازار از جیره حیوان حذف شود زیرا پودر ماهی اثرهای منفی بر طعم و مزه گوشت، چربی و تخم مرغ دارد.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.