تخم نطفه دار عروس هلندی

97

تخم نطفه دار عروس هلندی به همراه راهنمای خرید

عروس هلندی از جمله پرنده های زینتی و البته محبوب است که بسیاری از مردم عادی و پرورش دهندگان حرفه ای تمایل به پرورش و نگه داری چند نژاد از این پرنده را دارند. تخم نطفه دار عروس هلندی راهی برای رسیدن به جوجه های یک روزه عروس هلندی است.

هنگام خرید تخم نطفه دار عروس هلندی باید دقت لازم را به عمل آورید تا نمونه هایی تازه و با کیفیت تهیه کنید. در ادامه نکات مهم قبل از تهیه تخم نطفه دار این پرنده خدمت تان ارائه خواهد شد.

سعی کنید تخم ها را از خود پرورش دهنده عروس هلندی خرید کنید چون پرورش دهنده از زمان دقیق تولد تخم ها، کیفیت تغذیه عروس هلندی مادر، بیمار بودن یا نبودن مادر و … خبر دارد و تخم هایی که خواهید خرید از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود. خرید از فروشندگان تخم نطفه دار و سایت های اینترنتی آخرین گزینه می باشد و در این مورد باید دقت بالایی را به خرج دهید تا تخم هایی بی کیفیت نصیبتان نشود.

برای جوجه کشی از تخم نطفه دار عروس هلندی هم می توانید از عروس هلندی مادر و هم از دستگاه جوجه کشی استفاده کنید، اگر هیچ عروس هلندی دیگری ندارید که به عنوان پرنده مادر از آن استفاده کنید باید از یک دستگاه جوجه کشی حرفه ای برای جوجه کشی از تخم نطفه دار این پرنده استفاده کنید.

طول دوره جوجه کشی از تخم نطفه دار عروس ۲۱ روز می باشد و در طی این مدت شما باید دمای ۳۷.۵ الی ۳۷.۷ درجه سانتی گراد و رطوبت ۶۵ الی ۷۰ درصد را برای آنها فراهم آورید. از روز هجدهم تخم ها را به دوره هچر وارد خواهند شد و باید دما را نیم درجه کاهش داده و رطوبت را ۵ درصد افزایش دهید و چرخش تخم ها را متوقف کنید.

نکات مهم هنگام خرید تخم نطفه دار عروس هلندی :

برای موفقیت در جوجه کشی و جلوگیری از بروز هرگونه خسارت مالی، توصیه می کنیم حتما نکات زیر را هنگام خرید تخم نطفه دار مد نظر قرار دهید :

 • حتما از خود پرورش دهنده بخرید، چون فروشنده ها اطلاعات زیادی در مورد کیفیت تخم ها و زمان تولد آنها ندارند و هدفشان فقط فروش است.
 • قبل از خرید حتما به صورت حضوری از گله مادر بازدید کنید تا از وضعیت پرورش آنها مطلع شوید. پرنده های تخم گذاری که از کیفیت بهداشت و تغذیه خوبی برخوردار نیستند، احتمالا تخم هایی بدون نطفه و کم کیفیت تولید خواهند کرد.
 • برای نطفه دار شدن تخم ، حتما باید پرنده های نر در گله حضور داشته باشند. به ازای هر ۳ الی ۴ پرنده ماده باید یک پرنده نر در گله وجود داشته باشد.
 • حتما تخم ها را به صورت حضوری بررسی کنید، چون تخم های بسیار بزرگ و بسیار کوچک ، ترک خورده و آلوده به خون و فضولات به احتمال زیاد تبدیل به جوجه نخواهند شد.
 • تخم های نطفه دار باید در یک مکان مرطوب و خنک نگه داری شوند و روزانه چند بار چرخش داده شوند تا نطفه ها کاملا زنده بمانند ، هم چنین حداکثر زمان نگه داری تخم ها یک هفته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
97 نظرات
 1. Taha می گوید

  سلام
  ی نفر معرفی کنید که ازش تخم نطفه دار عروس هلندی خریداری کنیم

  1. Admin می گوید

   سلام
   انسان عاقل تخم نطفه دار عروس هلندی رو نمیفروشه ! اگه بخواد تخم رو بفروشه باید ۱۰۰ تومن بفروشه ، درحالی که همون تخم بعد ۲۰ روز جوجه بشه میشه ۵۰۰ تومن ! با این شرایط کی تخم میفروشه ؟ کلاهبردارا !

   1. ناشناس می گوید

    حالا یکی اگه کارش این باشه و پرندگان زیادی داشته باشه چی.مگر تخم شتر مرغ رو نمیفروشن؟

   2. محمدرضا می گوید

    داداش خیلیا به حاظر اینکه عروس ماده بعد از تخم گذاری میمیره تخم ها رو میفروشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس