حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آماده سازی قدرتی خروس لاری برای نبرد در میدان – بخش سوم

آماده سازی قدرتی خروس

پر نفس کردن جوجه
ادامه مقاله آماده سازی قدرتی خروس لاری برای نبرد – بخش دوم : برای پر نفس کردن جوجه بهتر است آنرا به مدت یک ماه یک روز در میان بدوانید و سعی کنید که زمان بندی شما صعودی باشد و بهتر است که در این زمان آن را بسیار تقویت کنید تا ورزیده و استیل عالی پیدا کند.
جوجه را چگونه کسو کنیم یعنی بجنگانیم
جوجه ۱۰ ماهه را با جوجه قوی تر کسو ندهید. چون جوجه عادت میکند که زودزود برگردان بزند. پس تمام خروسبازان یک خروس زیر جنگ داشته باشند که جوجه هایشان را با آن کسو بدهند و در ضمن خروسی که زیر جنگ باشد باید آن را خسته کرده و سپس با جوجه جنگاند .
آماده سازی خروس بدون کسو
امکان دارد خروسی که بهش امید زیادی داریم موقع کسو صدمه ببیند و یا چشم حیوان کور شود برای همین برای آماده سازی خروس از روش خاصی می توان استفاده کرد. دو ماه قبل از گرو مرغی را که خروس هم بهش علاقه زیادی دارد داخل کله قندی بگذارید و کمی دان برای مرغ بریزید. سپس خروس را بیرون کله قندی بگذارید. آب را به گونه ای به کله قندی وصل کنید که هر دو از آن آب بخورند. خواهید دید که خروس دایم دور کله قندی می چرخد تا راهی برای ورود به آن پیدا کند خروس را از صبح تا عصر بگذارید تا دور کله قندی بچرخد. پس از مدتی دو کله قندی در فاصله ۱۰ تا ۱۵ متری بگذارید و در هر کدام یک مرغ قرار دهید. مشاهده می کنید که خروس با صدای مرغ ها از صبح تا عصر این فاصله را خواهد دوید. پس از ۴۰ روز اگر به ماهیچه های خروس دست بزنید میبینید که خیلی سفت شده است. قبل از گرو هم یک کسو کوچک تمرینی با یک خروس زیر جنگ کافی است.

 

آماده سازی قدرتی خروس
آماده سازی قدرتی خروس

شگرد جنگی خروس ها
۱) خروس رخ دوست یا رخ جنگ: پس از سپر بازی معمولا از خروس فاصله میگیرد و از روبرو حتما باید جلو سر و صورت رو بگیرد و بلند بشود و بزند که از دو نوع بی دست زن رخ و رخ تنبل تشکیل شده که به کار نمی آید و اگه اسیر شگرد یوغ و یا چرخ بشود کارایی اش صفر می شود پس فقط باید با رخ بجنگد نه با شگرد دار.
۲) خروس بی دست زن کامل: این نوع خروس که معمولا از ۴ دانگ بلندتر نیست تند و تیز و فرز است و با جاخالی دادن و دزدیدن سر خود از مسیر ضربات به موقع بدون دهان پر کردن و یا به اصطلاح بدون گرفتن نوک، بلند شده و پا را به سر و صورت حریف میزند که معمولا تماشای جنگش لذت دارد و معمولاً کور کننده است و میدان تموم کن هستند
۳) یوغ گیر: گردن را در هم قفل می کنند و تا زمانی که فرصت پیش بیاید و تو چرخ حریفو گیر بیارد و بزند که معمولا بغل زن و به ندرت پس کاسه زن است و هر چه هیکلی تر باشند و گردن قوی تری داشته باشند موفق تر در به زیراوردن خروس هستند.
۴) کولی ده: معمولا زیر ۴ دانگ هستند و سر را به زیر گرفته و مرتب دور میزند و دنبال موقعیت هستند که در موقعیت مناسب سر را بالا آورده و می زند. معمولا خارزن هستند البته دو نوع زیر چرخ و زیربال رو هستند که زیر بال رو بسیار خطرناکه و شگرد حریف را خراب می کند و بیشتر پس کاسه زن و مقداری هم بغل زنی می کنند. کمی کسل کننده هستند.
۵) کوله رو: این نژاد بیشتر در میناب و کرمان است البته در شمال کشور هم دیده شده است. این نوع پس از سپر بازی دو و جبی از خروس فاصله میگیرد به طوری که به مرور فاصله اش به یک متر هم میرسد و دایرهای میچرخد و به محضی که ضربه نوک پشت سرش احساس کرد برمیگردد و میزند البته باعث خراب شدن شگرد حریف شده و فقط سعی می کند با نوک حریف را نگه دارد که وول نخورد که خسته کننده است ولی در نهایت اگر نژاد کوله رو اصیل باشد بسیار خطرناک است.

 

آماده سازی قدرتی خروس - خروس شامو
آماده سازی قدرتی خروس – خروس شامو

در ادامه مقاله آماده سازی قدرتی خروس بستن خار خروس برای جنگ، اول باید فهمید که جهت خارزنی خروس چه وضعیتی دارد و حریف چه اندازه هیکل دارد. . برای خروسی که بی دست زن است باید خار صاف و تقریبا بلند بست که تا حد ممکن فرو برود و یا در حین سپربازی به چشم و قسمت های دیگر آسیب برساند. برای خروس زیر چرخمون که از پایین با بالا بلند می شود معمولا خار متوسط با جهت رو به بالا می بندیم چون موقع بلند شدن بهتر گیر می کند و به بدن حریف فرو میرود. برای خروس پس کاسه زن که میچرخد و زیر بال می رود و از پشت می گیرد و پس کاسه رو میزند بهتره خار با جهت متمایل به پایین البته نه خیلی کج بست. اگر نبود خار صاف هم می توان بست. در خروس یوغ گیر و بالا جنگ هم باید خار صاف بست. البته بستگی به سفت زنی و شل زنی دارد یعنی خروسی که با باز کردن زیاد پا ضربه می زند خار بلند، ولی خروسی که با پای جمع شده و یا با باز کردن کم پا بلند شده و می زند، خار متوسط ببندید.
بستن خار هم با چسب پزشکی، نخ کفاشی و قیر امکانپذیر است. برای بستن خار در پا، کمی قیر زده و سپس خار را تنظیم کرده و چسب میزنیم و بعد نخ کفاشی را با گره حلقه درست کرده و روی سر خار میاندازیم و از چند طرف سر آزاد نخ را محکم دور خار و پشت پا میچرخانیم و سفت که شد و خار بازی نکرد گره میزنیم.
برای بازی هایی که آبگیری و استراحت محدود دارند، معمولا پس از بستن خار در ابتدای بازی یک عدد خار صاف و کوچک را روی همان خار اول با ۲ تیکه چسب می بندیم تا در چند دقیقه اول که سپر بازی میکنند و بی دست می زنند با خار بلندش اولا بیشتر بدن حریف را سوراخ کند و ثانیا، چون در ابتدای بازی خار زیاد به سپر و فلس پای حریف میخورد و سرش کند می شود و یا میشکند و ممکنه اجازه تیز کردن خار را نداشته باشیم این بهترین کار است که هم ضربه به حریف زدیم و هم در اولین فرصت که دیدیم کند شد به بهانه پرگیری از دهان خروس در فرصت ۳۰ ثانیه، خار کوچک را باز کنیم تا با خار تیز جدید موفق تر باشد.

کلمات مرتبط : آماده سازی خروسها برای جنگ ، جنگ خروس ها ، عکسهای جنگ خروس ها ، نبرد خروس ها ، نبرد خروس لاری ، نبرد جوجه خروس ها ، آماده سازی قدرتی خروس

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۶۶ دیدگاه
 • خوشگله ۱۶ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۰:۳۷

  سلام من یه خروس دارم جنگ یه چیکارش کنم که دستی بشه

  • ادمین ۱۷ تیر ۱۳۹۹ / ۹:۱۳:۱۷

   سلام
   عزیز جان بهتره خروست رو با یه خروس محلی عوض کنی !
   خوی جنگ از ذات نژاد لاری هست

 • محمد ۱۴ تیر ۱۳۹۹ / ۳:۳۸:۳۷

  من یه جوجه یک ماهع دارم هرکی بهش دست میزنخ نکش میزنه بابقیه جوجه ها دعوا میکنه چیکارش کنم الانم جداش کردم

  • ادمین ۱۴ تیر ۱۳۹۹ / ۵:۱۲:۱۴

   سلام
   عزیز دل بهرحال اگه لاری هست کاملا طبیعی هست ، خوی این پرنده ها همینطور هست ، بهتره چنین پرنده هایی رو از سایر مرغ و خروس ها دور کنید و اگر توانایی نگهداری اون رو ندارید به افراد حرفه ای در این امر واگذار کنید .

 • سلطانوک ۱۳ تیر ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۲:۲۹

  سلام من خروس لاری دارم که خیلی وحشیه نمیزاره که حتی بهش غذا بدم چکار کنم از وحشی بودن بیاد بیرون

  • ادمین ۱۴ تیر ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۵:۰۸

   سلام
   عزیز جان خوب خروس لاریه ! اگه نمیخواید خوی وحشی داشته باشه بهتره با یه خروس معمولی عوضش کنید

 • ناشناس ۳ تیر ۱۳۹۹ / ۳:۲۴:۴۸

  اون هایی که خروس شون چندبار تویک روز دعوا کردن اگه بای خروس دیگه بندازی فرار می کنند باید از زمان دعوا شون حداقل ۳روز بگذره

 • ناشناس ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ / ۱:۰۶:۱۲

  اصلا خروس لاری نیست که جنگی نباشه شاشید برای این جنگ نمیکنه که اون خروس میشناسه و اونو تو کوچیگیش زده و یا هنوز جوجه باید اونو توی جای تاری بزاری وبهش خون بدی

 • محمدرضا ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۱:۴۷

  سلام من یه خروس لاری ۷ماهه دارم دوبار جنگ خوبی کرد اما بعداز اون دوتا جنگ دیگه جنگ نمیکنه ۲تا پا میدندازه و فرار میکنه برای چی اینجوری شده ؟؟؟؟؟

 • ناشناس ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۰:۰۵:۳۶

  سلام من یه خروس لاری ۷ماهه دارم دوبار جنگ خوبی کرد اما بعداز اون دوتا جنگ دیگه جنگ نمیکنه ۲تا پا میدندازه و فرار میکنه برای چی اینجوری شده ؟؟؟؟؟

 • علی ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۸:۴۶:۵۸

  من خروسم بردم یه جای غریب باهر خروسی میندازیش به جنگ فرار میکنه باید چه کار کنم

  • ایمان نظری ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۹:۲۱:۳۵

   اگر خروس شما از نوع لاری است می توانید از روش های زیر برای بالا بردن حس جنگ جویی در پرنده بهره گیری نمایید :
   ۱- توان دوندگی خروس را تا جای ممکن بالا ببرید
   ۲- برای افزایش آرامش پرنده آن را ماساژ دهید
   ۳- استفاده از غذا های پروتئین دار
   ۴- بهره گیری از مولتی ویتامین

 • ‌وحید ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۲۰:۰۲

  سلام چیکار کنم خروسم داخل جنگ حرفه ای عمل کنه

 • ‌وحید ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۳:۱۷:۵۱

  سلام خروسم تویه جنگ دقیق خار نمیزنه چیکار کنم

 • ناشناس ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۲:۴۳:۱۶

  من خروس لاری دارم میخوام بدنش قدرتی بشه همرو تو دعوا بزنه چیکار کنم

  • ناشناس ۹ خرداد ۱۳۹۹ / ۴:۵۶:۴۴

   دعوا خوب نیست

 • حسین ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۲:۱۰

  سلام

 • حسین ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۲:۱۰

  سلام

 • امیر ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۲:۱۳:۱۷

  من یه جوجه خروس دارم بزرگه اذون هم میگه بلد نیست مرغ رو بگیره چیکارباید بکنم

  • ناشناس ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ / ۱۰:۲۵:۳۵

   خودش کم کم یاد میگیره.

  • مرتضی ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۴:۴۴:۲۰

   سلام من یک خوروس دارم که خیلی وحش است از شما مخواهم که برام بگین این خوروس رو چه جوری میدانی کنم خوروس با من هم جنگ میکنه نوک وپنجه میزنه خوروس لاری با هندی میکس زدن خوب در امده الهان مخوام میدانیش کنم باید چیکار کنم خوروس ۷ ماهشه با تشکر از خوروس بازانه عزیز

 • شایان ۹ فروردین ۱۳۹۹ / ۸:۴۸:۵۵

  من چیکار کنم خروسم وحشی شه نژادشم جنگی

 • سبحان ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۷:۰۰:۳۷

  داداش.باید.نزادش.جنگی.باشه..با.تمرین.که.جنگی.نمیشع

 • امیرعلی افتخاری ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۲:۰۲

  لاری هشت ماه قدش هفتاده قدش خوبه

 • مهدی ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۳:۰۹:۲۲

  من یک خروس لاری دارم بالش زخم برداشته با چی خوب میشه

  • محمد ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۴:۰۷:۵۴

   برو دست مال بردار تخم مرغ زردچوبه قناتی کن بمال رو دستمال و دور تا دور اونجا بالی که زخم‌شده بگذار و خیلی آهسته با سنجاق قفلی آن را ببند

 • مهدی ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۳:۰۷:۱۹

  سلام من یه خروس لاری دارم بالش زخم برداشته با چی خوب میشه

 • ناشناس ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۹:۳۰:۵۸

  سلام خروس لاری هشت ماهه دارم…یه چند روز گوشت مرغ و دل دادم الان گوشت خوار شده براش خوبه یا ته

 • امیر ۱۱ دی ۱۳۹۸ / ۱:۵۸:۰۰

  چیکار کنم خروسم دعوایی بشه

 • محمدمهدی ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۷:۴۸:۴۲

  ویتامیت دی هفته ای یک بار یک قاشق مرباخری توی نیم لیتر آب یا تو ۵۰۰گرم دان پارس یا گندم فقط ۶ساعت باید برای خروس بزارید بعد دان گندم برای رشت خیلی خوبه

 • محمد ۳۰ تیر ۱۳۹۸ / ۱:۲۰:۴۸

  سلام خروس لاری من رفته تولک و بردمش جای غریب با هر خروسی میندازم فرار میکنه دلیلش چی؟

  • سپهر ۲۵ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۳:۴۶

   باید جنگ نده خروس ترسو در میاد بزار توی چاه یا قفس

  • محمد ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۵:۲۷:۰۴

   اگه خروس روسرش هست بلند کن

 • ناشناس ۲۲ تیر ۱۳۹۸ / ۸:۱۵:۱۸

  سلام

 • ناشناس ۵ تیر ۱۳۹۸ / ۷:۱۵:۲۱

  سلام خروس لاری من میخچه در اورده چیکار کنم خوب ش

 • نيما ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۴:۴۴:۰۵

  سلام
  من يک خروس محلي دارم و مي خام اونو تهاجمي کنم
  چکار کنم
  با تشکر

 • وحید ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۳۶:۳۹

  سلام خروس من بالهاشو کشیدم در نمیان چه ویتامنی بش بدم که سری بزرگ شه

  • کارشناس وب سایت (احمدی) ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۸:۳۴

   بهتره از مولتی ویتامین و مواد غذایی پروتئین دار استفاده کنید.

  • اکبر ۱۳ تیر ۱۳۹۸ / ۸:۱۴:۲۸

   لاری دارم پاھایش ضعیف شدہ چکار کنم

  • محمدمهدی ۱۴ آذر ۱۳۹۸ / ۷:۴۱:۲۸

   ویتامیت دی هفته ای یک بار یک قاشق مرباخری توی نیم لیتر آب یا تو ۵۰۰گرم دان پارس یا گندم فقط ۶ساعت باید برای خروس بزارید بعد دان گندم برای رشت خیلی خوبه

 • ناشناس ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۱:۵۲:۲۱

  سلام خروس دارم ۷ماه شه گلوش خس خس میکنه چکار کنم

 • یوسف ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۵:۰۰

  سلام من خروسم ۲/۲ ماه سن داره وقتی جنگ میکنه کشکول میگیره یه مکس۴ سان یه میکنه یه زر به سنگین میزنه چکار کنم مگس زد اد نکنه تازه نفسم نداره

 • ناشناس ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۶:۵۵:۴۴

  بهترین راه. به پای خروستون نایلون ببندین همچنین میدوعه نمیتونین بگیرینش

 • معین ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۴:۰۱:۱۷

  چرا‌پرهای‌گردن‌و‌ران‌خروس‌را‌می‌زنن

 • امین ۱۷ مهر ۱۳۹۷ / ۳:۲۹:۲۴

  سلام من میخوام که خروسم بدنش بهتر از الانش شه چیکار کنم

 • امیر ۷ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۱:۱۱:۳۵

  خروسم تو جنگ زیاد فرض نیست چکار کنم

 • مهدی ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۲:۰۶:۰۱

  با سلام من یه جوجه خروس لاری دارم پاش به دلایلی حتی خودم نمیدانم کج شده امکان داره پاس در رفته باشه چی کار کنم پاس رو چیکار کنم؟ با تشکر

  • ناشناس ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ / ۱۱:۱۹:۱۸

   داداش اگر مادرزادی اونجوری بوده اونو تخمشو خودش نشکونده چیل شده

 • P.E.S.F ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ / ۷:۲۹:۴۲

  سلام میخوام خروسم خودمو بشناسه یعنی حز من بقیه رو بزنه چیکار کنم؟؟

  • ناشناس ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۳:۱۷:۳۴

   سگ بگير

  • علیرضا ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۵:۲۴

   یجایی نگهش دار فقط خودتو ببینه. بعد ببین به چه چیزی حساسه با اون تحریکش کن مثل دمپایی

 • ایمان اعتمادی زاده ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۰:۵۰:۰۳

  خروس لاری من خیلی لاغر شده و هی داره بالا میاره چکار کنم

 • مهدی ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۲:۴۲:۰۱

  میخوا م جروسم رو جنگی کنم چکارکم

 • امیر ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ / ۳:۱۱:۳۱

  یهجوجه خروس دارم کسو نمی کنه چیکار کنم

 • علی ۲۶ آبان ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۹:۱۲

  می خواهم هیکلی بزرگ بشه

  • حامد ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ / ۳:۱۰:۱۹

   باید تغذیش خوب باشه

 • ابوالفضل ۲۳ آبان ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۲:۱۳

  سلام برای پر پا کردن خروس باید چه کرد

  • امیر ۱ بهمن ۱۳۹۶ / ۰:۳۸:۲۵

   باید تو نسلش باشه

  • امین ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۶:۵۸:۱۳

   با سلام
   میخواستم بدونم روش دیگه ای برای اماده سازی خروس هست یا نه ؟

 • رضا فروتن ۲۲ آبان ۱۳۹۶ / ۹:۴۶:۰۵

  سلام میخواهم خورس ام را جنگی کنم .و قدرتی نفسم کم نیارد ۱۵روز فهرست دارم چیکار کنم ممنون میشم؟

  • جعفر ۳ آذر ۱۳۹۶ / ۲:۵۸:۰۱

   ۱۵روزه نمیتونی کاری کنی

  • امین ۱۷ مهر ۱۳۹۷ / ۳:۳۰:۳۱

   بای بودوع

  • عرفان ۸ دی ۱۳۹۸ / ۳:۳۰:۲۰

   باید به خروست استخون تازه رو لح کنی بدی بخوره اون موقع دعوا خوب میشه

 • مسعود آقاخانی ۲۰ مهر ۱۳۹۶ / ۴:۲۸:۳۰

  سلام.میخوام حیوونم رو گرو کنم.جنگشم بد نیست.میخام پر نفس بشه تو ۲هفته وقت دارم.چ کارش کنم.

  • محمد ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ / ۱:۱۵:۳۰

   سلام،اینجا نوشته بود خروس را بدوانید،من نمیدونم اینها چطور خروس بازی هستن،!با دووندن خروس مشکل ریوی پیدا میکنه،خروس رو باید راه ببری نه بدوونی،شما وقتت کمه،ولی تغذیه خوب و نرمش خوب،راه ببر خروستو،

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.