حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تخم بلدرچین – ۹ مزیت شگفت انگیز تخم بلدرچین

تخم بلدرچین

تخم بلدرچین – ۹ مزیت شگفت انگیز تخم بلدرچین

تخم بلدرچین : در این نوشته شما را با ۹ مزیت شگفت انگیز تخم بلدرچین اشنا می کنیم.
اگر شما هم از افرادی هستید که تصمیم گرفته اید مصرف تخم بلدرچین را آغاز کنید و در پی این سوال هستید که تخم بلدرچین چه فوایدی برای بدن انسان دارد هستید پیشنهاد می کنیم از مطلب را از دست ندهید.
مصرف تخم بلدرچین برای انسان می تواند بسیار مفید باشد .
تخم بلدرچین مانند یک ماده جادویی تاثیراتی مانند : تاثیر مستقیم و تونایی بهبود بینایی ، قابلیت افزایش سطح انرژی و هوشیاری به دلیل وجود پروتئین بالا ، تحریک رشد و ترمیم زخم ، بهبود متابولیسم کلی بدن ، تاثیر بر کاهش فشار خون ، تسکین آلرژی ها ، قابلیت پاک سازی بدن از سموم و جلوگیری بیماری های مزمن را بر بدن انسان می گذارد.
در ادامه بیشتر شما را با این تخم شگفت انگیز آشنا می کنیم.

تخم بلدرچین چیست؟

سوال اول که بایست به آن پاسخ دهیم این است که در اصل تخم بلدرچین چیست ؟
تخم بلدرچین تخم ای است که توسط گونه های مختلف بلدرچین تولید میشود و در راسته تخم ماکیان‌سانان قرار میگیرد. جالب است بدانید که بیش از ۱۷ نوع بلدرچین در جهان وجود دارد
ماکیان‌سانان با نام علمی Galliformes راسته‌ای از پرندگان هستند. این راسته در برگیرندهٔ پرندگانی چون مرغ، باقرقره، بوقلمون، کبک، بلدرچین، تیهو، طاووس و قرقاول است.

اطلاعاتی در مورد گستردگی بلدرچین

بلدرچین ها پرندگان متوسط هستند که در اروپا، شمال آفریقا، جنوب ایالات متحده و برخی از مناطق آسیا یافت می شوند.
جالب است بدانید که اندازه تخم بلدرچین از اندازه تخم اردک و تخم مرغ به طور قابل توجهی کوچکتر است و به طور گسترده ای در جهان مصرف می شود و از جمله غذاهای نوآورانه جهانی به شمار می رود.
تخم های بلدرچین معمولا در جعبه های کوچک bento بسته بندی میشوند و در بازار در سوپر مارکت فروشی های مختلف هم می توان بسته های ۱۲ و ۲۴ تایی از تخم بلدرچین را خریداری کرد.
به علت اندازه خاص معمولا در هر وعده ۳ تا ۵ عدد تخم برای هر فرد مصرف میشود.
درصد زرده به سفیدی تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ بیشتر است به همین دلیل برای افرادی که دارای کلسترول بالا هستند پیشنهاد میشود که مراقب مصرف زیاد خود باشند ولی به طور که می توان تخم بلدرچین را یک ماده بسیاری مغذی و خوشمزه به شمار آورد.
امروزه پرورش بلدرچین در جهان به صورت صعودی در حال افزایش است و در داخل کشور نیز پرورش دهندگان به وسیله دستگاه جوجه کشی بلدرچین اقدام به پرورش بلدرچین در ابعاد چند هزار تایی و حتی بیشتر می کنند.

 

مزایای پرورش تخم بلدرچین

تخم بلدرچین حاوی بسیاری از مواد مغذی می باشد و بنابراین یک گزینه ایمن برای رژیم غذایی انسان به شمار می آید.
بیایید نگاهی دقیق به مزایای مصرف تخم بلدرچین داشته باشیم.

 

تخم بلدرچین و تاثر آن بر بهبود بینایی

میزان قابل ملاحظه ای از ویتامین A در تخم بلدرچین وجود دارد که به این معنی است که به حفاظت از دید ما کمک می کند.
فعالیت آنتی اکسیدانی ویتامین A می تواند به کاهش دژنراسیون ماکولا و جلوگیری از ایجاد آب مروارید کمک کند تا شما بهتر ببینید.
تباهی لکه زرد یا دژنراسیون ماکولا Macular degeneration ، شایعترین علت کوری در افراد مسن است. در این بیماری ماکولا یا لکه زرد تخریب می‌شود. ماکولا قسمت حساس به نور شبکیه و مسئول دید مستقیم و واضح است که برای کارهای دقیق مثل خواندن و رانندگی لازم است.

تخم بلدرچین و تعادل سطح کلسترول

روش های مختلف وجود دارد که به بدن کلسترول برسد ، کلسترول به طور گسترده از مواد غذایی چون گوشت، جگر، مغز، تخم مرغ و غذاهای لبنی وارد بدن انسان میشود.
بایست بدانید غذاهایی گیاهای کلسترول در خود ندارند.
در مورد بلدرچین مقدار خوبی از اسیدهای چرب مفید وجود دارد که بسیاری از مردم به دلیل اثرات تقویت قلبشان از آن لذت می برند.
کلسترول HDL “فرم خوب” کلسترول است که بدن ما نیاز به جبران اثر منفی LDL (بد) کلسترول دارد و HDL بیش از ۶۰ درصد از چربی را در تخم بلدرچین تشکیل می دهد.
با این حال، برای افراد مبتلا به مشکلات کلسترول اضافه کردن مقدار زیادی از این تخم به رژیم غذایی ممکن است بهترین انتخاب نباشد، زیرا تقریبا ۱.۶ گرم چربی اشباع در هر نوبت مصرف تخم بلدرچین وجود دارد.

تخم بلدرچین و تحریک رشد

تخم بلدرچین مانند تخم مرغ معمولی، پروتئین را به رژیم غذایی اضافه می کند که برای فرآیندهای مخلتفی در بدن ما نیاز است.
پروتئین ها به اجزای تشکیل دهنده آن شکسته می شوند و برای سلول های جدید، بافت، عضله، استخوان و رگ های خونی مورد استفاده قرار میگیرند.. پروتئین موجود در این تخم می تواند رشد سالم و طبیعی بدن را تضمین کند.

تخم بلدرچین و کاهش فشار خون

تعدادی از مواد معدنی ضروری موجود در تخم بلدرچین وجود دارد و پتاسیم یکی از آنهاست.
اگر چه اثرات محافظتی تخم بلدرچین هنوز تحت تحقیقات است، حضور پتاسیم به معنای توانایی کاهش فشار خون بشمار می آید ، زیرا این ماده معدنی به عنوان یک وازودیلاتور ( وازودیلاتسیون به گسترش عروق خونی اشاره دارد ) عمل می کند که به کاهش فشار و فشار روی عروق و رگ های خونی کمک می کند.
مقدار پتاسیم بیشتری نسبت به تخم مرغ معمولی وجود دارد.

تخم بلدرچین و پاک کردن بدن

پاک کردن بدن بسیار مهم است، به ویژه در جو امروز، که با سموم، آلاینده ها و فلزات سنگین پر شده است.
مطالعات نشان داده اند که اضافه کردن تخم بلدرچین به رژیم غذایی می تواند به حذف سموم از جریان خون کمک کند، زیرا تخم بلدرچین به کاهش اندازه عروق مثانه و سنگ کلیه کمک می کنند.

تخم بلدرچین و جلوگیری از بیماری های مزمن

آنتی اکسیدان ها اجزای حیاتی سلامت انسان هستند، زیرا ما دائما در حال مبارزه با رادیکال های آزاد که باعث بیماری های مزمن و سرطان می شوند هستیم.
تخم بلدرچین دارای مقادیر قابل توجهی از ویتامین C و ویتامین A هستند که می تواند به خنثی سازی رادیکال های آزاد و حفظ سلامت کلی شما کمک کند.

تخم بلدرچین و درمان آلرژی

تخم بلدرچین پروتئین بیشتری نسبت به تخم مرغ دارد ، که در بدن به عنوان یک ضد آلرژی طبیعی عمل می کند.
بنابراین، اگر شما از گرفتگی، التهاب یا سایر علائم واکنش های آلرژیک رنج می برید، تخم بلدرچین می تواند بدن شما را به حالت طبیعی برساند.

تخم بلدرچین و تقویت متابولیسم بدن

ویتامین B موجود در تخم بلدرچین باعث افزایش فعالیت متابولیک بدن می شود، از جمله عملکرد هورمونی و آنزیمی.
تخم بلدرچین با اطمینان از فرآیندهای صحیح بدن و توابع ارگان می تواند بسیار بیشتر از یک درمان ، خوشمزه باشد.

رابطه تخم بلدرچین و سطح انرژی

مواد معدنی و ریزمغذی های موجود در این تخم کوچک و همچنین افزایش پروتئین تقریبا ۶ گرم در هر وعده، باعث می شود که صبح زود برای افزایش انرژی و خلق و خوی شما مفید باشد.
صبحانه حاوی مقادیر پروتئینی، مواد مغذی بسیار مناسب برای کسانی است که اغلب احساس وابستگی به کافئین یا سایر محرک ها را برای تنظیم میزان انرژی خود دارند.

توجه ویژه در مصرف تخم بلدرچین : با اینکه تخم بلدرچین می تواند تاثیرات مثبت بسیاری بر سلامتی انسان داشته باشد با این حال مقدار کمی از چربی های اشباع در این تخم ها وجود دارد، در نتیجه در مصرف تخم بلدرچین زیاده روی نکنید و هر تغییر در گسترده ای که در رژیم غذایی خود اعمال می کنید بایست زیر نظر پزشک متخصص تغذیه باشد.

 

مطالب مفید دیگر در صنعت جوجه کشی :

 


 

 


 

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.