حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

قیمت دستگاه جوجه کشی غاز

قیمت دستگاه جوجه کشی غاز

قیمت دستگاه جوجه کشی غاز

قیمت دستگاه جوجه کشی غاز

قیمت دستگاه جوجه کشی غاز : غاز پرنده ای بسیار زیبا و دوست داشتنی می باشد که جوجه کشی و نگهداری از آن لذت دو چندان دارد.

قیمت دستگاه جوجه کشی غاز
قیمت دستگاه جوجه کشی غاز

 


جوجه کشی از غاز در دستگاه جوجه کشی اسکندری

برای اینکه دیدی اولیه در مورد غاز داشته باشیم بایست بدانیم که ، غاز پرنده ای است که دسته مرغابی‌سانان قرار میگیرد. در این خانواده دو عضو دیگر یعنی قوها و اردکها نیز عضو هستند که به همین دلیل می تواند این سه دسته پرنده را در نژاد های شبیه هم دانست و شباهت های را بین آنها یافت. غازها گیاه خوارانی هستند که در آب گیرها و چمن زار ها و مناطق آبگیر زندگی می کنند. زندگی غاز ها رابطه نزدیکی به آب دارد و بدون آب عملا غاز ها با مشکلات بسیاری رو به رو میشوند. نژادهای اصلی غاز را می تواند به نژاد تولوز Tuolouse ، ژاد امبدن Embden ، نژاد چینی Chines ، نژاد آفریقائی African ، نژاد کانادائی Canada ، نژاد سبواستوپول Sevastopol ،  نژاد زرد آمریکایی American Buff ، نژاد زرد بریکون Brecon Buff ، نژاد فرانکونیان Frankonian ، نژاد لینی Leine ، نژاد لیپی گانز Lippeganse ، نژاد نرماندی Normandy ، نژاد سفید نروژی Norwegian White ، نژاد مهاجر Pilgrim دسته بندی نمود. غازها دنیای متفاوتی دارند که می توان کتابی در مورد زندگی و رفتارهای آنها نوشت ولی در اینجا خواستیم یک دید کلی در مورد این پرنده زیبا به صورت خلاصه داشته باشیم.

قیمت دستگاه جوجه کشی غاز

خروج جوجه غاز از تخم در ماشین جوجه کشی اسکندری

ویدیو بسیار زیبا از جوجه کشی غاز در دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی غاز و پرورش غاز

در روزگار نو جوجه کشی غاز و پرورش غاز مورد توجه بسیاری از انسان ها قرار گرفته است. گوشت غاز یکی از لذیذترین غذاها می باشد به طوری که در زبان ترکی ضرب المثل معروف ” یمیبسن غاز اتین *** بیلمیسن لذتین ” گفته شده است.( تا گوشت غاز نخوری لذتش رو نمیدونی ) علاوه بر گوشت غاز ، پوست ، چربی و سایر اجزای غاز بعلاوه خدماتی که این پرنده در محیطی که نگهداری میشود خواهد داشت باعث شده است توجه ویژه ای به این پرنده شود. از دید خوراکی غاز شبیه اردک می باشد اما کمی بزرگتر ، یک اردک رو اندکی از یک مرغ بزرگتر در نظر بگیرید و غاز از اردک بزرگتر است. در بدن غاز چربی بسیار یافت میشود و به طور کل غاز چربی بالایی دارد که به خصوص در دیواره درونی بدنش تجمع چربی زیاد می باشد. در قدیم از چربی غاز روغن تهیه می کردند و این روغن ارزش غذایی بالایی داشت. جگر غاز یکی از بهترین قسمت های خوراکی غاز می باشد. همچنین بایست بدانید که غاز ها را می توان برای خوردن علف های هرزی که در شرایط عادی از آن ها تغذیه نمی کنند، تربیت نمود.

برای جوجه کشی از غاز به شرایطی نیاز می باشد :

بعد از توضیحاتی که در بالا به آن اشاره کردیم اگر علاقه مند به جوجه کشی از غاز می باشید ، بایست در ابتدا تصیمیم بگیرید که به صورت طبیعی جوجه کشی از غاز را می خواهیم شروع کنید یا به یک دستگاه جوجه کشی غاز احتیاج دارید. اگر روش مطمئن تر ، راحتر و تجاری را می خواهید بایست یک دستگاه جوجه کشی غاز تهیه کنید.قیمت دستگاه جوجه کشی غاز بسته به نوع و ظرفیت دستگاه متفاوت می باشد. در جوجه کشی از غاز ، تخم‌های نطفه دار این پرنده نیاز به درجه حرارت و رطوبت بالا برای جوجه کشی دارند و دستگاه جوجه کشی بایست شرایط جوجه کشی از غاز را به درستی شبیه سازی کند. بعد از خرید دستگاه جوجه کشی غاز ، ۲۴ ساعت قبل از آنکه تخم های نطفه دار غاز را در  داخل دستگاه قرار دهید بایست ماشین جوجه کشی را آماده کنید. برای اینکار دستگاه جوجه کشی را کاملا تمیز و استریل کنید و بعد تنظیمات دمایی و رطوبتی را اعمال کنید.برای جوجه کشی از غاز بایست دما روی ۳۸.۳ درجه سانتیگراد بوده و رطوبت نسبی ۵۵ درصد الی ۶۵ درصد باشد این شرایط دمای و رطوبتی مناسب غاز می باشد. در طول ۲۴ ساعت هر چند ساعت یکبار به دستگاه جوجه کشی غاز سر بزنید تا به مطمئن شوید به درستی کار می کند. طول دوره جوجه کشی ۳۴ تا ۳۵ روز می باشد ، پس خود را برای این مدت آماده کنید.شرایط محیطی را نیز آماده کنید برای مثال اگر دستگاه جوجه کشی شما در صورت قطع شدن برق خاموش شود تخم های نطفه دار غاز با مشکل جدی رو به رو میشوند. از دستگاه جوجه کشی استفاده کنید که قابلیت اتصال به برق اضطراری را داشته باشد و بتواند با باطری ماشین یا موتور سیکلت نیز کار کند.

فیلم جوجه کشی غاز

ویدیو دیگر از خروج جوجه غاز از تخم در ماشین جوجه کشی اسکندری

قسمت دوم ویدیو بسیار زیبا از جوجه کشی غاز در دستگاه جوجه کشی

دوره ستر و هچر جوجه کشی غاز : قیمت دستگاه جوجه کشی غاز در کیفیت محصول اثر دارد ؟

قیمت دستگاه جوجه کشی غاز بسته به امکانات آن می تواند متفاوت باشد.اگر تجربه جوجه کشی داشته باشید بایست بدانید ستر و هچر چیست ، ستر طول دوره تشکیل جنین در داخل تخم می باشد و برای نمونه در ۲۱ روز مرغ ۱۸ روز اول دوره ستر می باشد و ۳ روز آخر که زمان خروج جوجه از داخل تخم می باشد را هچر می گویند. طول دوره ستر در غاز ۳۰ روز می باشد و در روز ۳۱ ام بایست تخم ها به حالت هچر ببرید. دما و رطوبت نیز در این دو دوره متفاوت می باشد ، دما در دوره ستر ۳۸.۳ درجه سانتیگراد می باشد در حالی که دمای مناسب دوره هچر ۳۷.۵ درجه سانتیگراد می باشد. رطوبت نیز برای دوره ستر ۵۵ تا ۶۵ درصد مناسب است و در دوره هچر ۷۵ تا ۸۵ درصد می باشد.

دمای جوجه کشی غاز در  دوره ستر ۳۸.۳ درجه سانتیگراد و رطوبت ۵۵ تا ۶۵ درصد

بعد از آنکه از دستگاه جوجه کشی خود اطمینان پیدا کردید ، نوبت به قرار دادن تخم های نطفه دار غاز در داخل دستگاه جوجه کشی می رسد. از تخم های استفاده کنید که مدت زمان چهار روز بیشتر از به انبار شدن آنها نگذشته باشد زیرا هر چه تخم کهنه تر باشد درصد تبدیل آن به جوجه کاهش می یابد. تخم نطفه دار نبایست ترک خورده و یا شکسته باشد. بهتر است تاریخی که تخم ها را در داخل دستگاه قرار می دهید یادداشت کنید. برخی از این تاریخ را با مداد طبیعی روی تخم یادداشت می کنند. وقتی تخم های غاز را در داخل دستگاه جوجه کشی قرار می دهید به یک باره مشاهده خواهید کرد که دمای دستگاه جوجه کشی کاهش می یابد نگران نباشید و تنظیمات دستگاه را تغییر ندهید صبر کنید تا دستگاه با گرم کردن تخم ها دما را تنظیم کند. جوجه کشی از غاز حساس می باشد و نیاز به تجربه دارد.برخلاف پرندگانی مثل مرغ و بلدرچین دستگاه جوجه کشی غاز بایست از کیفیت بالایی برخوردار باشد.پس قیمت دستگاه جوجه کشی غاز را ملاک اول خود قرار ندهید و سعی کنید برای موفقیت دستگاه با کیفیت خریداری نمایید.

اسپری تخم های غاز در داخل ماشین جوجه کشی

از روز ششم بعد از انکه اقدام به نطفه سنجی نمودید و تخم های نطفه دار را از تخم های بدون نطفه جدا کردید ( تخم های بدون نطفه را دور بیندازید )  بایست تخم های غاز را اسپری کنید ، این عمل نیاز به تجربه بالایی دارد و دقت لازم را می‌طلبد. دستگاه جوجه کشی را خاموش کنید تا تخم ها اندکی خنگ شوند ، برای مثال ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زمان مناسبی می باشد.سپس تخم ها را آب پاشی کنی ، کلمه اب پاشی شما را به اشتباه نیندازد ، نیازی به آب یاری تخم ها نیست بلکه تنها کافیست تخم ها را اسپری کنید توجه کنید این عمل به شدت در راندمان جوجه کشی تاثیر دارد. بعد از خاموش کردن ماشین جوجه کشی درب دستگاه را باز بگذارید ، سپس تخم ها را از داخل دستگاه با سبد جوجه کشی خارج کنید به وسیله یک اسپری آب به صورت غیر مستقیم تخم های نطفه دار غاز را اسپری کنید ، این عمل با با اسپری اب روی هوا انجام دهید تا رطوبت به صورت شبنم بر روی تخم های بنشیند. توجه داشته باشید بایست این عمل را در طول دوران ستر به صورت کامل هر روز انجام دهید.( آب اسپری بایست در دمای اتاق باشد )


 

دستگاه جوجه کشی غاز

در انتهای مطلب چند دستگاه جوجه کشی غاز را برای شما معرفی می کنیم که علاوه بر امکانات بروز قابلیت جوجه کشی اتوماتیک از غاز را نیز دارند.  

 • ۱,۱۵۰,۰۰۰ تومان

  دستگاه جوجه کشی حرفه ای ۱۲ تایی

 • ۲,۷۰۰,۰۰۰ تومان

  دستگاه جوجه کشی ۱۶۸ تایی

 • ۴,۴۰۰,۰۰۰ تومان

  دستگاه جوجه کشی بلدرچین ۵۰۴ تایی

 • ۹,۲۰۰,۰۰۰ تومان

  دستگاه جوجه کشی صنعتی | دستگاه جوجه کشی ۲۰۱۶ تایی

 • ۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان

  دستگاه جوجه کشی ۳۳۶ تایی

 • ۴,۴۰۰,۰۰۰ تومان

  دستگاه جوجه کشی بلدرچین ۵۰۴ تایی

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۴ دیدگاه
 • اسفندیار ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۳:۴۷:۳۸

  سلام عالی بود از شما راهنمایی خرید دستگاه حداکثر ۴۰ عدد تخم غاز خواهشمندم راهنماییم کنید تجربه ای ندارم جز عشق این کار دنیایی از سپاس از رشت

  • کارشناس وب سایت ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۲۰:۵۶

   با کارشناسان فروش کارخانه در تماس باشید راهنمایی تون می کنند.
   ۰۹۱۴۴۴۸۵۵۹۰
   ۰۹۱۴۳۴۰۳۴۶۳

 • افتخار ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ / ۲:۰۶:۰۳

  سلام ایا با دستگاه غاز میتوان از پرندگان دیگه هم جوجه کشی کرد

  • مدیر سایت ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ / ۵:۳۸:۴۸

   سلام
   در مورد دستگاه های جوجه کشی گروه صنعتی اسکندری بله همینطور میتونید از سایر پرندگان هم جوجه کشی کنید.( به جز شترمرغ )

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.