حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آموزش کار با دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور 6 ( 12 تایی )

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره | 1 امتیاز | میانگین 5٫00 از 5
Loading...
image_pdf
آموزش کار با دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور 6

آموزش کار با دستگاه جوجه کشی خانگی

در ابتدا از اینکه دستگاه جوجه کشی  خانگی ایزی باتور 6 را انتخاب نموده اید از شما سپاسگذاریم. برای آن دسته از بازدیدکنندگانی که هنوز اقدام به خرید این محصول ننموده اند پیشنهاد میکنیم صفحه مربوط به توضیحات این محصول ( دستگاه جوجه کشی خانگی حرفه ای ایزی باتور شش ) را مطالعه نمایند.  

فعال سازی گارانتی دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور شش
فعال سازی گارانتی دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور شش

 

فعال سازی گارانتی ایزی باتور شش :

در اولین فرصت بعد از خرید دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور شش بایست اقدام به فعال سازی گارانتی این محصول نمایید.توجه داشته باشید که در صورت فعال نشدن گارانتی در مدت زمان ذکر شده تبعات بعدی بر عهده خریدار می باشد. توجه داشته باشید حتما حداکثر تا سه روز بعد از خرید به وب سایت اینترنتی WWW.IR-HOVABATOR.COM مراجعه کرده و با استفاده از بارکد ۹ رقمی روی دستگاه ایزی باتور شش اقدام به فعال سازی گارانتی دستگاه نمایید در غیر این صورت دستگاه شما از درجه گارانتی ساقط خواهد شد. حفظ بارکد ۹ رقمی دستگاه جهت بهره مندی از مزایای گارانتی و بعد از اتمام زمان گارانتی جهت بهره مندی از خدمات پس از فروش الزامی است در حفظ و نگه داری آن کوشا باشید.

آموزش کار با دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور 6
آموزش کار با دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور 6

 

بایست توجه داشته این بخش به صورت خلاصه وار آموزش نصب دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور 6 می باشد.در ادامه هر قسمت از دستگاه را به تفکیک آموزش خواهیم داد. پس از باز کردن بسته بندی دستگاه و فعالسازی گارانتی ، دستگاه را بر روی یک میز قرار داده و درب آن را با رعایت احتیاط از کفه جدا می نمایید در کفه دستگاه محل قرار گیری شانه تخم ها، جداکننده ها و سبد هچ زیرین می باشد که آنها برداشته و بیرون از دستگاه گذاشته می شوند در کف دستگاه شیارها و محل هایی برای ریختن آب تعبیه شده است ( در مناطق بسیار خشک که امکان بالا رفتن رطوبت به علت خشکی بیش از حد هوا وجود ندارد و یا همچنین در زمان های هچر که رطوبت دستگاه بالا برده می شود، می توان در صورت لزوم با ریختن آب در شیارهای کف دستگاه رطوبت لازم را بدست آورد ) توجه داشته باشید که در صورتی که از پمپ آب استفاده میکنید نیازی به افزودن آب به حوضچه های کف دستگاه نمی باشد. پس از آن به ترتیب سبد هچ زیرین را بروی آبگیر قرار داده و سپس شانه و محل قرارگیری تخم ها را بروی آن قرار دهید و پس از آن نوبت به گذاشتن درب دستگاه می رسد حتما باید توجه داشته باشید که لنگی آویزان شده از درب دستگاه دقیقا درون شیار تعبیه شده بروی محل قرارگیری تخم ها بیافتد. پس از گذاشتن قطعات بروی هم نوبت به وصل کردن پمپ آب میرسد. توجه داشته باشید که سوکت برق پمپ آب حتما بایستی به خروجی ۱۲ ولت تعبیه شده بروی دستگاه وصل شود. پمپ آب دارای دو شلنگ ورودی و خروجی آب می باشد که با عبارت های (IN) و (Out) مشخص شده است. توجه داشته باشید که حتما شلنگ مربوط به بخش ورودی (IN) درون یک بطری با مخزن آب قرار داده شود و شلنگ مربوط به بخش خروجی (out) پمپ آب به قسمت مخصوص ورودی شلنگ که در روی درب دستگاه تعبیه شده است، وصل می شود. پس از آماده سازی دستگاه با رعایت احتیاط لازم کابل برق را به پریز برق مستقیم وصل کرده و دستگاه را روشن نماید. توجه داشته باشید: پس از روشن کردن دستگاه ابتدا دکمه pump را فشار داده و به مدت پنج تا هفت ثانیه نگه دارید و پس از شنیدن صدای بوق انگشت خود را از روی دکمه بردارید تا پمپ به صورت اتوماتیک و به مدت ۳۰ ثانیه شروع بکار کرده و آب داخل مخزن را به سمت داخل دستگاه هدایت کند. توجه داشته باشید که جهت هواگیری اولیه شلنگ پمپ آب تکرار این عمل برای چهار الی پنج بار الزامی است و پس از هواگیری و جریان یافتن آب در داخل شلنگ دستگاه به صورت اتوماتیک شروع به کنترل رطوبت خواهد کرد.

اتصال به برق شهری دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور شش
اتصال به برق شهری دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور شش

بعد از آنکه دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور شش را از بسته بندی خود خارج کردید.بدنه دستگاه را مشاهده خواهید نمود. دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور شش شامل دو قسمت درب و بدنه می باشد.بر روی درب دستگاه تجهیزات الکترونیکی و کنترل دستگاه وجود دارد و در قسمت بدنه شاهد وجود شانه های جوجه کشی و محل قرار گیری تخم های نطفه دار پرندگان هستیم. در قسمت درب دستگاه یک ورودی برق 220 ولت برای اتصال برق دستگاه و یک خروجی 12 ولت برای اتصال برق پمپ آب محصول تعبیه شده است. توجه ویژه : در هنگام اتصال دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور 6 به برق شهری توجه داشته باشید که نیازی به محافظ برق نمی باشد.بایست دستگاه را مستقیم بدون هیچ محافظی به برق شهری متصل نمایید.در داخل مدار برق این دستگاه فیوز و محافظ برق تعبیه گردیده است. برای اینکه دستگاه ایزی باتور شش را بتوانید با باتری ماشین یا موتور سیکلت استفاده نمایید نیاز به تبدیل کننده برق شهری ( اینورتر ) می باشد.بعد از آنکه شرایط لازم برای اتصال دستگاه به برق شهری را آموختید بهتر است بدنه دستگاه و محل قرار گیری تخم های نطفه دار را توضیح دهیم.

تیغه های شانه همه کاره دستگاه جوجه کشی
تیغه های شانه همه کاره دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی ایزی باتور شش یک کفی برای قرار گیری تخم های نطفه دار پرندگان دارد که بر روی این کفی شانه های جوجه کشی قرار گرفته است.

تخم های نطفه دار ایزی باتور شش
تخم های نطفه دار ایزی باتور شش
شانه جوجه کشی
شانه جوجه کشی

در بسته بندی این محصول ، شش عدد تیغه شانه جوجه کشی قرار داده شده است.این تغیه ها در یک چهار چوب قرار میگیرند.این چهار چوب به همراه تیغه ها بر روی کفی دستگاه قرار دارد.همان طور که در تصویر مشاهده میکنید این چهارچوب باید به حالت ریل مانند به آسانی و با کمترین فشار روی کفی دستگاه بتواند حرکت کند.

دوران هچر دستگاه جوجه کشی خانگی
دوران هچر دستگاه جوجه کشی خانگی

نکته طلایی جوجه کشی : دوران جوجه کشی از تخم نطفه دار به دو قسمت ستر و هچر تقسیم می گردد.برای مثال 18 روز اول جوجه کشی از مرغ را دوران ستر و 3 روز آخر را دوران هچر می نامند. در دوران هچر نیاز به رطوبت در جوجه کشی افزایش می یاد.

چیدن تخم های نطفه دار داخل دستگاه
چیدن تخم های نطفه دار داخل دستگاه

بعد از آنکه شانه های جوجه کشی را در داخل دستگاه به درستی قرار دادید نوبت به قرار دادن تخم های نطفه دار می رسد. توجه : بهتر است 12 تا 24 ساعت در اولین بار استفاده از دستگاه تمامی مراحل جوجه کشی را بدون قرار دادن تخم های نطفه دار انجام دهید تا از صحت عملکرد دستگاه مطئن شوید. گروه صنعتی اسکندری دستگاه جوجه کشی ایزی باتور شش در چندین مرحله کنترل کیفی می نماید.ولی باز برای جلوگیری از هر گونه خسارت بر تخم های نطفه دار بهتر است 12 تا 24 ساعت بدون قرار دادن تخم ها دستگاه را به کار بگیرید.   دستگاه جوجه کشی ایزی باتور شش دارای ظرفیت جوجه کشی از پرندگان مختلف به جدول زیر می باشد:

ظرفیت برای جوجه کشی از مرغ۱۲ عدد تخم نطفه دار مرغ
ظرفیت برای جوجه کشی از بلدرچین۳۶ عدد تخم نطفه دار بلدرچین
ظرفیت برای جوجه کشی از بوقلمون۶ عدد تخم نطفه دار بوقلمون
ظرفیت برای جوجه کشی از کبک۳۰ عدد تخم نطفه دار کبک
ظرفیت برای جوجه کشی از غاز۶ عدد تخم نطفه دار غاز
ظرفیت برای جوجه کشی از اردک۹ عدد تخم نطفه دار اردک

توجه : برای دانستن ظرفیت سایر پرندگان میتوانید  اندازه تخم هر پرنده را با لیست بالا مقایسه کنید.یا با واحد خدمات پس از فروش شرکت تماس حاصل کنید.( 044.33744988 ) زمان پاسخگویی و شنیدن صدای مشتری : 8 صبح تا 5 ظهر بجز ایام تعطیل.

همچنین بخوانید :
مدیریت تخم ها نطفه دار در جوجه کشی
قرار دادن تخم های نطفه دار در دستگاه جوجه کشی
قرار دادن تخم های نطفه دار در دستگاه جوجه کشی

تخم های نطفه دار را بایست به پهلو بین تیغه های شانه همه کار دستگاه قرار دهید.نحوه چیدن تخم ها بایست به گونه ای باشند که هر تخم فضای کافی برای چرخش 360 درجه را داشته باشد.با توجه به حرکت ریلی دستگاه تخم های نطفه دار  بایست بتوانند 360 درجه گردش پیدا کنند. تخم های نطفه دار نباید به هم بچسبند یا روی هم قرار بگیرند.برای مثال در تخم نطفه دار مرغ در هر ردیف سه تخم نطفه دار مناسب می باشد.

محل قرار گیری لنگ موتور
محل قرار گیری لنگ موتور

بعد از آنکه تخم های نطفه دار را در داخل دستگاه جوجه کشی ایزی باتور شش چیدید نوبت به قرار دادن درب دستگاه روی بدنه می رسد. در اینکار نکته مهم این است که موتور رو به درستی در محل مناسب خودش قرار دهید. بر روی شانه جوجه کشی یک محل برای قرار گرفتن لنگ موتور قرار دارد.همان طور که در تصویر مشاهده میکنید سر این قطعه از شانه باید به طرف داخل باشد.

قرار دادن درب دستگاه جوجه کشی خانگی
قرار دادن درب دستگاه جوجه کشی خانگی

برای قرار دادن درب دستگاه باید لنگ موتور به درستی در محل مورد نظر بنشیند.همان طور که در تصویر مشاهده می کنید با قرار گرفتن لنگ موتور و اندک تکان دادن درب ، درب دستگاه به صورت کامل بر روی بدنه چفت میشود.

محل خروجی هوای دستگاه جوجه کشی
محل خروجی هوای دستگاه جوجه کشی

دریچه ورود و خروج هوا : حال نوبت به اعمال تنظیمات لازم برای جوجه کشی می رسد.بعد از آنکه درب دستگاه را قرار دادید دریچه خروج هوا را خواهید دید که در جلوی دستگاه بر روی درب قرار گرفته است. این دریچه برای خروج هوای کهنه و گاز های سمی داخل دستگاه می باشد.اگر توجه کرده باشید در زیر دستگاه ایزی باتور شش چهار دریچه برای ورود هوا قرار داده شده است.این دریچه ها بنا به ارگونومی دستگاه و سیستم کارکرد محصول وظیفه ورود اکسیژن لازم را بر عهده دارند.با ورود هوا از این دریچه ها ، هوای کهنه و گاز های سمی از دریچه روی درب دستگاه خارج می گردد. بهتر است در دوران ستر به طور کامل این دریچه ها باز باشند. نکته جوجه کشی : به دلیل اینکه جنین داخل تخم های نطفه دار  نیاز به اکسیژن دارند ، اکسیژن از چهار دریچه زیرین دستگاه وارد محصول می گردد.پس استفاده کننده از محصول بایست توجه داشته باشد که دستگاه را در محلی قرار دهد که حداقل یک متر از زمین فاصله داشته باشد و هر چهار دریچه کاملا باز باشند و فرش یا قالیچه یا هر چیز دیگری مانع ورود اکسیژن نگردد.

سنسور دمای محیطی
سنسور دمای محیطی

سنسور محیطی دما : بر روی درب دستگاه جوجه کشی یک سنسور برای تشخیص دمای محیط قرار گرفته است.این سنسور وظیفه سنجش و اندازه گیری دمای محیط را بر عهده دارد.دمای اندازه گیری شده توسط این سنسور در اختیار مغز دستگاه ( برد جوجه کشی ) قرار میگیرد و این دما یکی از فاکتور های لازم برای تصمیم گیری درست دستگاه می باشد. دمای محیطی مناسب برای جوجه کشی معمولا بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد می باشد.این سنسور با اندازه گیری دمای محیط تشخیص میدهد که آیا دما از حد مجاز بیشتر یا کمتر می باشد.در صورتی که دمای اندازه گیری شده مناسب برای جوجه کشی نباشد با نشان دادن درجه دما در نمایشگر روز شمار آلارم ( هشدار ) دستگاه به صدا در می آید.

نمایشگر دستگاه جوجه کشی
نمایشگر دستگاه جوجه کشی

نمایشگرهای دستگاه جوجه کشی : بر روی دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 6 ، سه عدد نمایشگر قرار داده شده است.این نمایشگر های به ترتیب نمایشگر رطوبت ، نمایشگر دما و نمایشگر روز شمار به همراه دمای محطی می باشند. در طول دوران جوجه کشی این نمایشگر ها بسیار به ما کمک خواهند کرد.

پمپ آب دستگاه جوجه کشی
پمپ آب دستگاه جوجه کشی

نوبت به روشن کردن دستگاه جوجه کشی ایزی باتور شش می رسد.همان طور که قبلا گفته شد بهتر است قبل از قرار دادن تخم های نطفه دار داخل دستگاه 12 تا 24 ساعت بدون قرار دادن تخم دستگاه را استفاده کنید تا هم خودتون با دکمه ها و نحوه چرخش دستگاه آشنا شوید و هم دستگاه آماده سازی اولیه را طی کند.

ورودی و خروجی پمپ آب
ورودی و خروجی پمپ آب

ابتدا یک ظرف پر از  آب ( یک تا یک و نیم لیتر کافی است ) را آماده کنید.یک بطری نوشابه نیز کفایت می کند.پمپ آب همراه دستگاه یک شلنگ دارد که از دو طرف وارد پمپ آب شده است.بر روی پمپ آب یک سمت کلمه IN و سمت دیگر کلمه OUT درج شده است.

اتصال به برق شهری دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور شش
اتصال به برق شهری دستگاه جوجه کشی خانگی ایزی باتور شش

دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 6 را به برق شهری 220 ولت وصل کنید و سیم برق پمپ آب را نیز به دستگاه در محل مورد نظر وصل کنید.

چرخش پمپ آب دستگاه جوجه کشی
چرخش پمپ آب دستگاه جوجه کشی

شلنگی که در سمت IN پمپ آب قرار دارد را وارد بطری آب کنید سپس قبل از اینکه تنظیمات لازم جوجه کشی را به دستگاه وارد کنید بایست پمپ آب را هواگیری کنید.ابتدا به مدت 5 تا 7 ثانیه دکمه پمپ روی دستگاه را فشار دهید و نگه دارید.پمپ اب شروع به کار میکند و اگر از دریچه پمپ داخل را نگاه کنید خواهید دید که پمپ در حال چرخش است.

پمپ آب
پمپ آب

با نگهداشتن 5 تا 7 ثانیه دکمه پمپ ، پمپ آب 30 ثانیه کار خواهد کرد .این عمل را 5 بار انجام دهید تا هوای داخل شلنگ پمپ آب تخلیه شود و داخل شلنگ پر از آب شود. بعد از این کار سمت دیگر شلنگ پمپ آب را ( OUT ) را به دستگاه ایزی باتور شش وصل کنید.همان طور که در تصویر می بینید این عمل به سادگی صورت میگیرد.

خروجی پمپ آب
خروجی پمپ آب
دکمه تنظیمات جوجه کشی
دکمه تنظیمات جوجه کشی

حال که درب دستگاه را قرار دادید و پمپ آب را هواگیری کرده و به درستی به دستگاه متصل نموده و دستگاه را نیز به برق وصل کرده اید.نوبت به اعمال تنظیمات لازم برای جوجه کشی می رسد. این تنظیمات در سه مرحله دما ، رطوبت و روز شمار می باشد که بایست به دستگاه وارد شود. اصلا نگران نباشید زیرا به سادگی تمامی کار ها صورت می گیرد. در ابتدا با فشار دادن دکمه تنظیم ( Set ) نمایشگر دما فعال می گردد و سایر نمایشگر ها خاموش می شود.حال با دکمه های پایین و بالا دمای مورد نظر خود را وارد کنید.با هر بار فشار دادن دکمه پایین یک درجه دما کاهش می یابد و با هر بار فشار دادن دکمه بالا یک درجه دما افزایش می یابد. بعد از آنکه دما را وارد کردید یک بار دیگر دکمه تنظیم  ( Set ) را فشار دهید تا تنظیمات اعمال گردد. توجه : تنظیمات دما ، رطوبت و روز شمار برای هر پرنده متفاوت می باشد.تنظیمات مورد نیاز برای هر پرنده را از مراجع معتبر یا با دانش و تجربه خود اعمال نمایید. بعد از فشار دادن دکمه تنظیم ( Set ) نمایشگر دما خاموش شده و این بار نمایشگر رطوبت روشن می گردد.رطوبت مورد نیاز را نیز به همان روش توضیح داده شده وارد نمایید و در آخر دکمه تنظیم ( Set ) را فشار دهید. بعد از تنظیم رطوبت نوبت به روز شمار می رسد.روز شمار را نیز به همان روش گفته شده وارد نمایید.دقت کنید اگر در روز اول جوجه کشی هستید عدد یک را وارد نمایید و اگر به هر دلیلی تخم های نطفه دار را از دستگاه جوجه کشی دیگری به این دستگاه انتقال داده اید روز جوجه کشی که در آن هستید را وارد نمایید.

 

مشاهده ویدیو تنظیمات ایزی باتور 6  

خرید دستگاه جوجه کشی خانگی

مدیر سایت
دیدگاه کاربران 17 دیدگاه
 • رحمان 4 تیر 1398 / 1:59:46
  0 0

  با عرض سلام و خسته نباشین .میخواستم بپرسم با دستگاه جوجه کشی ۱۶۵تایی میشه تخم پرندگان زینتی جوجه کشی کرد

  • کارشناس وب سایت 8 تیر 1398 / 10:24:29
   0 0

   برای دریافت مشاوره و راهنمایی با شماره زیر تماس بگیرید
   09144485590

 • جواد 1 تیر 1398 / 11:40:16
  0 0

  دستگاه ایزوباتور 6 خریدم رطوبت تنظیم نمی شه از دستگاه پمپ آب بیرون می آید یعنی پمپ ایراد دارد

  • کارشناس وب سایت 4 تیر 1398 / 8:43:51
   0 0

   لطفا با خدمات پس از فروش تماس بگیرید
   04432387787

 • مهدي 20 فروردین 1398 / 2:39:07
  0 0

  سلام من دستگاه ايزي باتو ٦خريداري كردم ميخوام بدونم رطوبتش رو چطوري بيارم پايين رطوبت دستگاه بالا با اين كه من فقط دوتا از خونه هاي كفي رو پر كردم

  • مدیر سایت 26 فروردین 1398 / 12:20:34
   0 0

   سلام
   این محصول با پمپ آب کار میکنه و خودکار نیاز به کفی نداره

 • مهدی 26 اسفند 1397 / 6:18:30
  0 0

  سلام برای دوره های ستر و هچر باید چه کاری انجام بدهیم

  • مدیر سایت 27 اسفند 1397 / 10:24:36
   0 0

   سلام
   لطفا دفترچه راهنما رو مطالعه کنید.

 • فتاح 5 شهریور 1397 / 3:41:35
  0 1

  سلام
  یه سوال داشتم خدمت شما
  میخواستم ببینم تخم نطفه دار پرندگان زینتی مانند طوطی سانان از کجا باید تهیه کنیم،

 • لیلا 12 اردیبهشت 1397 / 1:15:42
  0 1

  سلام
  در دستگاه 12 تایی تخم شترمرغ هم میشه قرار داد . در حد یک یا دو عدد .

  • مدیر سایت 12 اردیبهشت 1397 / 2:20:21
   0 0

   سلام
   خیر . به دلیل شرایط خاصی که تخم نطفه دار نیاز داره برای جوجه کشی بایست دستگاه مخصوص به جوجه کشی شترمرغ تهیه کنید.

 • رسول ملکشی 7 دی 1396 / 12:55:15
  0 0

  من یک دستگاه جوجه کشی 12 تایی حرفه ای خریدم 10 جفت پرنده دارم که پرنده ها همگی با هم تخم نمیگذارند در زمانی که تخم اول را گداشتم و نوبت هچر شد و هنوز تخم های دیگر در زمان ستر هستند باید با این دستگاه چگونه کار کنم

  • مدیر سایت 9 دی 1396 / 8:59:55
   0 0

   دستگاه جوجه کشی 12 تایی قابلیت ستر و هچر هم زمان رو نداره و بایست یا دستگاه جوجه کشی جدید خریداری کنید یا جوری تنظیم کنید که تخم های نطفه دار رو باهم قرار بدید داخل دستگاه

 • کریم 4 آذر 1396 / 12:16:14
  0 0

  آیا در قسمت هایی نظیر فن و… که دسترسی به آن امکانپذیر نیست پس از چند دوره جوجه کشی باکتری ها رشد نکرده و راندمان دستگاه پایین نمی آید؟برای ضد عفونی کردن این قسمت ها چه کاری باید انجام داد؟

  • مدیر سایت 4 آذر 1396 / 10:37:07
   0 0

   پاسخ داده شد

  • سامان 15 اسفند 1396 / 7:35:19
   0 0

   سلام.برای جوجه کشی خانگی پرندگان زینتی مثل طاووس و عروس هلندی و … کدوم دستگاه پیشنهاد میدید .با تشکر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X