تفاوت دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۶ با دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۵

2

تفاوت دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۶ با ایزی باتور ۵

از زمان ورود دو محصول جوجه کشی خانگی یعنی ایزی باتور ۶ و ایزی باتور ۵ یکی از سوالات خریداران دستگاه جوجه کشی در مورد تفاوت این دو محصول می باشد.برخی تفاوت بین این دو محصول را نمی دانند و سوالاتی دارند ، در این نوشته سعی گردیده است به صورت ساده به تفاوت دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۶ با ایزی باتور ۵ بپردازیم.

تفاوت دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 6 با ایزی باتور 5
تفاوت دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۶ با ایزی باتور ۵

دستگاه جوجه کشی حرفه ای ایزی باتور ۶ و نسخه اکونومی و اقتصادی آن یعنی دستگاه جوجه کشی ارزان ایزی باتور ۵ از محصولات خانگی گروه صنعتی اسکندری هستند که با قابلیت های روز دنیا ساخته می شوند. این دستگاه های جوجه کشی خانگی قدرتمند با برخورداری از هوش مصنوعی و منطق فازی ، سنسورهای SHT SENSIRION ، سیستم چرخش ۳۶۰ درجه ای و شانه های همه کاره ، موتورهای انحصاری EIG و قطعات داخلی ای بی اس قابل رقابت با باکیفیت ترین دستگاه های خارجی هستند.
علی رغم مشابهت های فراوانی که این دو انکوباتور با هم دارند ، در ظاهر و برخی قابلیت ها دارای تفاوت هایی هستند. ایزی باتور ۵ نسخه اکونومی ایزی باتور ۶ است و برای کاهش قیمت آن از برخی از قابلیت های ایزی باتور ۶ صرف نظر شده است. اگر قصد جوجه کشی از پرندگان گران قیمت را دارید توصیه می کنیم ایزی باتور ۶ را خریداری کنید هر چند که با استفاده از ایزی باتور ۵ می توانید از پرندگان اهلی مانند مرغ ، بلدرچین ، غاز ، کبک ، اردک و … با راندمان بالا جوجه کشی کنید. در این مقاله قصد داریم برخی از تفاوت ها و ویژگی های صرف نظر شده در ایزی باتور ۵ را بررسی کنیم.

 

سنسور دستگاه جوجه کشی

سنسور خارجی دستگاه جوجه کشی
سنسور خارجی دستگاه جوجه کشی

در ایزی باتور ۶ از دو سنسور داخلی و خارجی برای کنترل دما و رطوبت استفاده می شود. سنسور داخلی تحت برند SHT SENSIRION سوئیس است که به دلیل حساسیت بسیار بالایی که دارد در تجهیزات ابزار دقیق پزشکی نیز از آن استفاده بسیار  می شود. سنسور خارجی نیز که در بیرون از دستگاه قرار می گیرد از برند LM35 یا NTC است. در ایزی باتور ۵ برای کاهش قیمت دستگاه از سنسور خارجی NTC صرف نظر شده است.

تنظیم و تامین رطوبت ماشین جوجه کشی

تنظیم و تامین رطوبت ماشین جوجه کشی
تنظیم و تامین رطوبت ماشین جوجه کشی

در ایزی باتور ۶ از پد سلولزی و پمپ آب برای تامین رطوبت استفاده می شود. برای این کار باید ظرف آبی را در خارج از دستگاه از آب پر کرده و شیلنگ را در داخل آن قرار دهید. در صورت کم بودن رطوبت درون دستگاه ، پمپ آب فعال شده و آب را از ظرف به پد سلولزی داخل دستگاه منتقل می کند. پد سلولزی که با فناوری نانو ساخته شده است قادر است تا ۱۰ برابر حجم خود آب ذخیره کند. این روش برای تامین رطوبت جوجه کشی از پرندگان گران قیمت بسیار مناسب و بهینه است.
در ایزی باتور ۵ برای تامین رطوبت از شیار آب استفاده می شود. در این روش برای تامین رطوبت اضافی کافی است آب درون دستگاه را افزایش دهید. این روش اگرچه نسبت به روش تامین رطوبت در ایزی باتور ۶ ساده تر است ولی بسیار کاربردی است و برای تامین رطوبت جوجه کشی از پرندگان اهلی بسیار مناسب می باشد.

هوش مصنوعی به کار رفته در محصولات

هوش مصنوعی به کار رفته در محصولات
هوش مصنوعی به کار رفته در محصولات

به دلیل استفاده از پمپ آب و پد سلولزی در ساخت ایزی باتور ۶ ، تنظیم دما و رطوبت در این دستگاه جوجه کشی با استفاده از هوش مصنوعی انجام می پذیرد. در ایزی باتور ۵ ، فقط تنظیم دما با استفاده از هوش مصنوعی انجام می پذیرد.

نمایشگرهای روز شمار ، دما  و رطوبت

نمایشگرهای روز شمار ، دما  و رطوبت
نمایشگرهای روز شمار ، دما  و رطوبت

ایزی باتور ۶ دارای ۳ نمایشگر دیجیتال برای نمایش دما ، رطوبت و روزشمار جوجه کشی است. اما ایزی باتور ۵ فقط دارای یک نمایشگر دیجیتال است که به صورت پیش فرض دما را نشان می دهد. برای نمایش رطوبت در نمایشگر کافی است دکمه پایین تعبیه شده بر روی محصول را فشار دهید.

تفاوت ظاهری

بدنه ایزی باتور ۶ از مواد ای بی اس و کریستال نشکن ضد یو وی ساخته شده است. بدنه دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۵ فقط از کریستال نشکن ضد یووی ساخته شده است که ظاهری بسیار زیبا و شیک را به آن می بخشد.

 

ایزی-باتور-5-یا-ایزی-باتور-6
ایزی-باتور-۵-یا-ایزی-باتور-۶

امیدواریم توضیحات تفاوت دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۶ با دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۵ کامل بوده باشد ، گفت و گو در مورد این موضوع در انجمن دستگاه جوجه کشی فارسی

مطالب مفید دیگر در صنعت جوجه کشی :

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. محمد ناصر قاری می گوید

  سلام
  من در روز شنبه هفته قبل مورخ ۱۵ شهریور از طریق آنلاین یک دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۶ درخواست کردم با پرداخت کامل مبلغ از سامانه بانکی تعیین شده ولیکن هنوز هیچ خبری نشده است لطفاً پیگیری و نتیجه را اعلام فرمایید .

  1. ادمین می گوید

   سلام
   لطفا همین امروز با شماره ی زیر تماس بگیرید و بفرمایید که خرید به صورت آنلاین بوده و از مشهد خرید کردید
   ۰۹۱۴۴۴۸۳۱۸۸ مهندس حیدری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.