حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

اماده کردن خروس لاری برای نبرد تن به تن – بخش ششم

اماده کردن خروس لاری برای جنگ

اماده کردن خروس لاری برای گرو

ادامه مقاله اماده کردن خروس لاری برای نبرد تن به تن – بخش پنجم : یک روش آسان و نسبتا کارآمد برای آمادگی بدنی خروس لاری برای کسانی است که دسترسی به جای وسیع برای دواندن خروس ندارند. برای این کار یک مکان ۳ × ۳ متر کافی است به این صورت که باید به شکل دایرهای یا بیضی باشد. یک میدان دارای حصار توری با ارتفاع ۱/۵ متر و طول و عرض ۳ متر درست می کنیم بدون راه باز و راه فرار و از بیرون آن را با برزنت یا گونی کنفی کاملا می پوشانیم به صورتی که حیوان بیرون را نتواند ببیند و بعد ۴ پایه کوچکی را درست می کنیم و وسط میدان گردش گذاشته و خودمان روی آن مینشینیم و بعد حیوان را داخل میدان رها کرده و با یک لنگ یا پارچه آرام بر روی دم حیوان میزنیم تا شروع به راه رفتن کند و بعد کم کم سرعت را بیشتر می کنیم البته باید به صورتی باشد که حیوان دور شما که میدان گردش هستید بچرخد و با سرعت یکنواخت بگردد و دور بخورد. بستن با توری و برزنت باعث میشود که حیوان سر به هوا نشود و هوس از زیر کار در رفتن نداشته باشد و با نظم تایم مربوطه را بدود. البته باید دقت شود که حیوان درست در تایم خاص در نظر گرفته شده برای جنگ، ورزش کند که بدنش به این ساعت آمادگی شرطی بشود و مدت زمان تمرین هم از ۱۵ دقیقه به صورت ملایم در روز اول شروع و تا ۱ ساعت یا بیشتر برسد که این بسته به آمادگی بدنی خروس و خود شما دارد.

 

اماده کردن خروس لاری برای جنگ
اماده کردن خروس لاری برای جنگ

 

آبگیری یا فرد پشت خروس در گرو

خروس بازی از انتخاب نسل خوب، داشتن عشق، داشتن رضایت خانواده و آماده کردن خروس تا انتخاب حريف مناسب و در نهایت هوش و ذکاوت بسیار بالا و خونسردی فرد پشت خروس در بازی و همچنین کفت گیری و نگهداری بعد بازی تشکیل شده است.

چند عامل مهم در زمان بازی وجود دارد. اولین نکته این است که خونسرد باشید و خار خوردن و چوب خوردن اول بازی نباید شما را عصبی کند. باید حواستان باشد اگر حیوانتان تند تند می زند نباید از  زمین بلندش کنید. اگر یه پر کوچک دهنش بود نباید سریع آنرا بردارید چون برخلاف آن که همه فکر می کنند خروس حتما برای جنگ برنامه هایی دارد و اینکه از چپ و راست میزند یه برنامه ای دارد و ممکن است پس از گیچ کردن حریف آن را شکست دهد. موقعی که بی دلیل آن را برمی دارید ذهن تک بعدی حیوون یادش می رود و حیران می ماند و خشم بسیار بالای حریف کتک خورده به محض شروع دوبارہ، مورد انتقام جویی حریف قرار میگیرد.

زمانی که می بینید حریف خیمه زده و خروس شما بدجوری کتک میخورد و مخصوصا زمانی که خروس از نفس افتاده، بدنش اسپاسم کرده، عضلاتش گرفته و جواب نمیدهد سعی کنید به هر دلیل ممکن مانند پر در دهن داشتن یا اینکه خروس ها به گوشه میدان رسیدن و به در و دیوار و تماشاچی ها میخورند و خلاصه به هر دلیلی، خروس را بردارید و چند دقیقه نگه دارید تا نفسش جا آمده و کمی ران هایش را ماساژ دهید. زیر بغل و زیر دم با کهنه خیس و آب سرد خنک کنید و اگر تو قرار داد فتیله بین بازی و پرگیری هست فتیله کنید و خلاصه وقت بکشید تا خروس شما سرحال بیاد و برای جواب کتکهای خورده آماده شود و حریف هم از روند حمله مداوم فاصله بگیرد.

 

اماده کردن خروس لاری برای نبرد

 

در رابطه با گوشه و کنار رفتن دو حیوان زمانی که نزدیک است از رینگ خارج شوند اگر خروس شما ضربه خوبی زد سریع خروس را وسط بازی بیاورید و نگذارید خروس حریف جواب شما رو بده چون در بازی خروسها اکثر اوقات پس از هر ضربه ای جوابی هم هست ولی اگر حریف، خروس شما را زد نباید اجازه مانور به صاحب خروس حریف بدهید و بگذارید اون سریع جمع کنه و نوبت شما بسوزد. خلاصه اگر زمانی که خروس شما مرتب میخوره و با برداشتن و وقت کشی بهتر نمی شود و یا خار یا نوکش شکسته باید فورا استراحت بگیرید و خروس را احیا کنید و دوباره به بازی بیارید.

ولی اگر دیدید واقعا خروس از کار افتاده، دست از لج بازی و ادامه بازی بردارید و شکست را قبول کنید. زیرا حیوان ناقص شده به همراه پول از دست رفته و آبروی ریخته خیلی بد است.

کلمات مرتبط : اماده کردن خروس لاری برای جنگ ، اماده کردن خروس لاری برای نبرد ، اماده کردن خروس ، آماده کردن لاری برای نبرد ، خروس لاری ، خروس لاری اصیل ، تغذیه لاری

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.