حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

انواع کبوتر

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره | 6 امتیاز | میانگین 4٫00 از 5
Loading...
image_pdf

انواع کبوتر

انواع کبوتر – کله دار : کله دار در اصطلاح نقشی به کبوتری میگویند که سر کبوتر از پشت گردن و میان دو کتف تا زیر سینه به رنگی غیر از سفید باشد و بقیه بدن پرنده سفید باشد. لازم به ذکر است که یکی از فاکتورهایی که نوع مرغوب را از نامرغوب جدا میکند یکی بدن سفید و دیگری رنگی بودن دور نوک پرنده است که کمتر بدان توجه می شود این کبوتران پرواز خوبی هم دارند و کاکلی آن بیشتر مورد توجه است و به رنگهای مختلف وجود دارد.

کبوتر کله دار


 

سینه دم سیاه : به کبوترانی گفته میشود که درست خلاف کبوتران پشت دار هستند. یعنی سرو سینه و دم پرنده رنگی و دو کتف کبوتر تماماً سفید است. این پرنده بسیار زیبا بوده و نوع مرغوب آن بسیار نایاب و گران قیمت است و به رنگهای سیاه، زرد قهوه ای، طلایی و هفت رنگ یافت می شوند .

کبوتر دم سیاه


 

دم سفید : به کبوترانی اطلاق می شود که تمام بدنشان از رنگ های معمول کبوتران پوشیدہ شده و فقط دم پرندہ تماما سفید است. کاکلی آن زیباتر است و به رنگ های سیاه، سرخ، سبز، زرد، دریایی دم سفید(سبز کمرنگ به رنگ دریا) دیده می شود. در رنگهای غیر از سیاه، مانند سرخ و زرد آن ها که خال سیاه دارند مرغوب ترند.

کبوتر دم سفید


 

دم رنگی : این کبوتران درست رنگی عکسی دم سفید ها دارند و انها پرندگان سفید  رنگی هستد که دم آنها به رنگ های سیاه، دسبز، زرد و سرخ دیده میشود.

کبوتر دم رنگی


 

تک رنگ ها : به کبوترانی که تمام بدنشان یک رنگ است گفته می شود مثل سفید،زاغ سبز، سرخ، زرد و غیره

کبوتر های تک رنگ


 

سرور یا هفت رنگ کبوترانی را گویند که دارای بدنی با رنگ های مختلف بوده و تنوع زیادی دارند. مثل سرور زرد، سرور قرمز، سرور سبز و سرور سنگی کله دم : کبوترانی را گویند که سر و دم رنگی داشته و بقیه بدنشان سفید باشند، کله دم سبز، کله دم سرخ

کبوتر هفت رنگ

 

قزوینی (بد رنگ) : این نوع کبوتر که به قزوینی معروف است، بیشتر در قزوین وجود دارد و در چند استان دیگر نیز مورد توجه بوده و آن را پرورش می دهند. این کبوتر بسیار بسیار نایاب و زیباست و از گران قیمت ترین کبوتران موجود در ایران است (البته نوع مرغوبش نایاب و گران قیمت است). این پرنده در قزوین و تهران به نام قزوینی و در خراسان به نام ساده در اصفهان به نام بد رنگ و در شیراز به نام ابر و کور مشهورند. این کبوتر بسیار باهوش بوده و با صدای زیادی که در مواقع پرواز تولید می کنند قادرند مسافت بسیار زیادی را به طور مستقیم و بسیار کوتاه پرواز نموده و مجدداً به لانه بازگرداند. قیافه ظاهریشان نیز با بقیه کبوتران تفاوتی فاحشی دارد. بدین معنی که یک خط پهن مانند ابرو در رنگهای مختلف بر روی سر دارد و مشخصه اش همین ابروست و در فرم های مختلفی نیز وجود دارند. ابرو و پشت دم رنگی، ابرو و پشت رنگی و دم سفید، ابرو و یک بال رنگی، ابرو و یک بال و دم رنگی و بقیه بدن سفید، ابرو و دم رنگی، ابرو به تنهایی رنگی و بقیه بدن سفید است. در شیراز اگر این ابرو تمام چشم را هم رنگی کرده و پوشانده باشد. بیشتر مورد توجه بوده و در استان هایی مانند خراسان این ابرو بایستی تا نزدیکی چشمها بوده و دو چشم دارای خطی سفید رنگ هر چندباریک باشند و چشم را نپوشانند و بایستی هر دو چشم به طور یکسان این فرم را داشته باشند که این مساله باعث کمیاب شدن آن می شود.

همچنین بخوانید :
خروس مرغ مسابقه ایرلندی Irish Game Fowl

 

کبوتر پاپر : این پرنده در رنگهای مختلف وجود دارد و تفاوت آن با سایرین، پرهای زیبایی است که در پاها در بعضی از نژادها کم و در بعضی دیگر زیاد است این نوع پرنده

بیشتر در استان آذربایجان پرورش می یابد و نوع مرغوب کبوتر پاپر در آن منطقه بیشتر است.

کبوتر پاپر


 

کبوتر پرشی

مدیر سایت
دیدگاه کاربران 7 دیدگاه
 • حمید 19 خرداد 1397 / 6:14:55
  0 0

  سلام خریدار یک جفت کفتر سینه دم سیاه مور بدون خال غلط هستم به هر قیمتی باشه میخوام
  09127588074

 • کفتر باز 22 دی 1396 / 9:50:41
  1 0

  خوب نبود!

 • amir 4 شهریور 1396 / 2:51:03
  1 0

  میخام بیشتر با کبوتر اشنا بشم

  • ......... 5 آبان 1396 / 2:04:00
   0 1

   من خودم کفتر بازم داداچ

 • بابك 24 تیر 1396 / 4:07:33
  0 0

  اطلاعات اصلا درس نيس دركبوتران رنگي مث سينه ،كله،دم سفيد.و…خيلي نكته هاي ريز داره بايد نوك كفتر سفيد باشه ،چشم كفتر سفيد باشه نوار دور چشم،اطراف چنگ خال هاي سفيد نداشته باشه،كاكل ميخ باشه ،بدون پاپر باشه ،قابو قلمش بلند باشه سينه شق وايسه و….

 • به تو چه ؟ 19 تیر 1396 / 11:03:04
  0 0

  عالی بود

 • کبوتر یهودی 2 خرداد 1396 / 3:16:05
  0 0

  کبوتر یهودی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.