خرید انواع قفس بلدرچین | یکطرفه دو طرفه | قیمت مناسب با خرید مستقیم از کارخانه

استفاده از قفس در پرورش بلدرچین یکی از تجهیزات اصلی مورد نیاز پرورش دهنده است. انتخاب و خرید قفس مناسب نیز یکی از مهم ترین راه ها برای کسب سود بیشتر می‌باشد. قفس بلدرچین مکانیزه از قابلیت نگهداری چند صد قطعه بلدرچین، در یک فضای محدود برخوردار بوده که می‌توان در پرورش خانگی و صنعتی از آن استفاده کرد.

قفس دو طرفه بلدرچین

۱۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات

قفس بلدرچین یک طرفه

۱۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات

انواع قفس بلدرچین از نظر جنس بدنه 

جنس بدنه در قفس بلدرچین از موارد مختلفی ساخته می‌شود و بنا به تاثیری که در پرورش شما دارد موجب کاهش یا افزایش راندمان کاری شما خواهد شد که در ادامه به جنس بدنه های مختلف پرکاربرد در ساخت قفس های بلدرچین پرداخته ایم.

انواع قفس بلدرچین از نظر جنس بدنه - چیکن دیوایس

چوبی:

قفس های دست ساز چوبی اگرچه در ساخت دارای هزینه کمتری هستند و به صرفه به نظر می‌رسند اما دارای معایبی هستند که در پرورش شما تاثیر دارد بدین منظور از استحکام و دوام بالایی برخوردار نیستند، پوسیدگی پس از شستشو را در پی دارند و حفظ بهداشت در آنها به سختی صورت می‌گیرد.

گالوانیزه:

استفاده از یک پوشش محافظ بر روی ورق های فولادی مقاومت آن ها را در برابر خوردگی افزایش می‌دهد که این مورد باعث شده نسبت به قفس های دیگر از طول عمر بالاتری نسبت به نمونه های مشابه برخوردار باشند، از قابلیت شستشو برخوردارند که این مورد سبب شده بهداشت به خوبی در اینگونه قفس ها رعایت شود.

استیل:

قفس های ساخته شده از جنس استیل از مقاومت بالایی برخوردار هستند  و امکان مسمومیت پرنده با فلزات وجود ندارد از دوام عمر بالا و کیفیت مرغوب تری برخوردارند و هیچگونه واکنش شیمیایی با دان و یا بدن پرنده نمی‌دهند و امکان شستشوی آنها به راحتی وجود دارد.

ظرفیت قفس

اختصاص فضا برای بلدرچین ها در قفس باید متناسب با جثه نژادی باشد که قصد پرورش آن را دارید. ظرفیت جایگیری قفس های بلدرچین متفاوت بوده و متداول ترین نوع آن تقسیم بندی به قفس های یک طرفه و دو طرفه می‌باشد.

ظرفیت قفس - چیکن دیوایس

الف). قفس بلدرچین یکطرفه

قفس های بلدرچین یکطرفه  چیکن دیوایس از امکان جایگیری حدودا 165 بلدرچین بالغ برخوردارند که این تعداد در 5 طبقه مجزای قفس تقسیم بندی می‌شوند. 

ب). قفس بلدرچین دو طرفه 

قفس های دو طرفه چیکن دیوایس دارای ظرفیت حدودا 330 بلدرچین هستند که دو طرف این قفس به 5 طبقه مجزا تقسیم بندی شده و سرجمع از ده طبقه تشکیل شده است.

تفاوت قفس های بلدرچین گوشتی و تخم گذار در چیست؟

هر دو بلدرچین گوشتی و تخمگذار را می‌توان در قفس پرورش داد. تفاوت اصلی این دو در شیوه پرورش می‌باشد به طوریکه پرورش بلدرچین گوشتی در قفس جنبه اقتصادی ندارد و برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه اغلب در بستر پرورش داده می‌شود. 

قطعات تشکیل دهنده قفس بلدرچین

یک قفس بلدرچین با کیفیت از قطعات متعددی تشکیل شده که کارایی آن را افزایش می‌دهند این قطعات عبارتند از…

آبخوری نیپل

یکی از بهترین آبخوری ها در ساخت قفس بلدرچین استفاده از آبخوری نیپل می‌باشد. این آبخوری امکان دسترسی راحت پرنده را به آب بخصوص در بدو تولد فراهم می‌کند و از هدر رفت آب و آلوده شدن آن توسط پرندگان جلوگیری می‌کند، در سیستم قفس از آبخوری های نیپل تک جهت و فشاری استفاده شده که نعلبکی های مخصوص دو پایه ای مانع از ریخته شدن آب به سینی فضولات می‌شود.

آبخوری نیپل - چیکن دیوایس

دانخوری ضد زنگ

دانخوری های به کار گرفته شده در قفس بلدرچین باید طراحی استانداردی داشته باشد به طوری که بلدرچین به راحتی بتواند به دان موجود در ظرف دسترسی پیدا کند و همچنین ابعاد و لبه های آن به گونه ای باشد که دان به اطراف نپاشد و هدر نرود. اگر عمق دانخوری بیش از حد باشد بلدرچین ها به فضای پایینی دانخوری دسترسی نخواهند داشت و اگر لبه ها کوتاه باشد دان به محل نگهداری ریخته شده و موجب هدر رفت سرمایه می‌گردد.

دانخوری ضد زنگ - چیکن دیوایس

توری های استاندارد

قفس بلدرچین باید دارای توری های مقاوم در کف، سقف و دیواره ها باشد. قفس های بلدرچین استاندارد از مفتول هایی با پوشش گالوانیزه ساخته شده اند که دارای استحکام بالایی هستند. شبکه های موجود در توری کف متناسب با پای پرنده طراحی شده تا از آن عبور نکند. توری های جلوی قفس به گونه ای است که پرندگان با جثه کوچکتر از آن رد نشوند و تورهای پشتی باید به نحوی ساخته شوند که در طولانی مدت استحکام خود را از دست نداده و انحنایی در توری کفی ها ایجاد نکنند. همچنین توری های سقف نیز باید جریان هوا را به خوبی از خود عبور دهند.

توری های استاندارد - چیکن دیوایس

سینی تخلیه کود

سینی جمع آوری کود از آنجا که در ارتباط مستقیم با فضولات بلدرچین است باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد که در بهترین شیوه استفاده از گالوانیزه مرغوب و ضخیم در ساخت آن توصیه می شود تا دچار فرسودگی زود هنگام نشود. این سینی ها باید هرچند سال یکبار تعویض شوند.

سینی تخلیه کود - چیکن دیوایس

کفی جمع آوری تخم

قفس بلدرچین دارای کفی مخصوص جمع آوری تخم است که شیب استانداردی دارد. این شیب باعث می‌شود تخم بلدرچین پس از مرحله تخم گذاری با غلت خوردن به کناره های قفس منتقل شده و دچار هیچ گونه شکستگی نشود.

کفی جمع آوری تخم - چیکن دیوایس

پایه های قفس

شاسی های قوی در ساخت قفس های بلدرچین یکی از عوامل مهم می‌باشد که باعث ثبات و عدم تحرک قفس می‌شود، در صورت عدم ثبات در پایه ها با حرکت پرندگان اتصالات قفس ها دچار شکستگی و یا شل شدگی خواهد شد و در طولانی مدت شاکله ی اصلی قفس بهم خواهد خورد.

خرید قفس بلدرچین دست دوم به صرفه است؟

قفس های مکانیزه متشکل از مفتول و ورق های مختلفی است که باید از دوام، استحکام و طول عمر بالاتری برخوردار باشند در قفس های دست دوم متاسفانه استحکام کافی وجود نداشته و به دلیل استفاده ممتد کارایی مناسبی ندارد و احتمال شیوع بیماری در این نوع قفس ها زیاد است که گاه با ضدعفونی کردن نیز امکان ریشه کن کردن بیماری وجود نداشته و مستلزم پرداخت هزینه های هنگفت برای پاکسازی اصولی است که استفاده از آنها توصیه نمی‌شود.

مزایای پرورش بلدرچین در قفس در مقایسه با بستر

پرورش در قفس دارای مزیت های گوناگونی است که منجر به افزایش تراکم بالای پرورش و استفاده بهینه از فضا شده و موارد بهداشتی به درستی مدیریت می‌شود، از هدر رفت آب و دان جلوگیری شده و نظارت گله به راحتی صورت می‌گیرد، همچنین می توان قطعات مورد استفاده را به راحتی شست.

مزایای پرورش بلدرچین در قفس در مقایشه با بستر - چیکن دیوایس

قیمت قفس بلدرچین

همانطور که در ابتدای این نوشته ذکر شد قفس های بلدرچین متفاوتی سالانه بنا به نیاز خریدار روانه بازار می‌شوند که از جنس، کیفیت و تجهیزات مختلفی ساخته شده اند. هرچقدر ساخت قفس متناسب با استاندارد و تکنولوژی های به روز باشد علاوه بر اینکه کارایی مطلوبی دارد دارای قیمت متفاوتی نسبت به نمونه های مشابه خواهد بود که در هنگام خرید مستقیم از کارخانه کمترین هزینه را پرداخت خواهید کرد.

مشاوره پیش از خرید

جهت دریافت مشاوره رایگان، قبل از خرید می‌توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید تا علاوه بر ارائه اطلاعات کامل در خصوص محصول، بهترین قفس را برای پرورش شما معرفی نمایند. 

گارانتی و خدمات پس از فروش

تمامی قفس های بلدرچین چیکن دیوایس دارای یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می‌باشند. بدین ترتیب امکان تهیه قطعات در سال‌های پس از خرید برای خریدار فراهم می باشد تا در صورت نیاز به تعویض قطعه مستقیم از کارخانه اقدام به تهیه مجدد قطعه نماید.