خرید آسیاب، میکسر، بالابر | قیمت مناسب با خرید مستقیم از  کارخانه

 آسیاب، میکسر و بالابر از تجهیزات اصلی مورد نیاز مرغداری و دامداری ها در تهیه مواد اولیه جیره و دان لازم طیور و دام هستند. این تجهیزات مخصوص سالن های مرغداری و واحدهای کوچک پرورش طیور می‌باشند و به راحتی می‌توان به جای خرید دان با قیمت بالا اقدام به تجهیز مرغداری خود کنید.

بالابر مرغداری

خرید و توضیحات

آسیاب مرغداری 5 تن

۱۲۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات

آسیاب مرغداری 3 تن

۶۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات

آسیاب مرغداری 500 کیلوگرمی

۱۸,۵۰۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات

آسیاب مرغداری 2 تن

۵۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات

آسیاب مرغداری 1 تن

۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان۳۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات

میکسر مرغداری 1 تنی اسکندری 

۷۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات

میکسر مرغداری 2 تنی اسکندری 

۹۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات

میکسر مرغداری 5 تنی اسکندری 

۱۶۹,۰۰۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات

آسیاب مرغداری چیست؟

این دستگاه دان و جیره غذایی مورد استفاده  طیور و دام را آسیاب کرده و در اندازه متناسب با توجه به نوع مصرف طیور فراهم می‌کند. قسمت اصلی این دستگاه متشکل از چکش و تیغه ها بوده که عمل خرد شدن را انجام می‌دهد. کیفیت و راندمان آسیاب های مرغداری بستگی به طراحی و ساخت آن دارد.

آسیاب مرغداری چیست؟ - چیکن دیوایس

انواع دستگاه آسیاب دان

دستگاه آسیاب انواع مختلفی دارد که به دو دسته آسیاب مرغداری و دامداری تقسیم بندی می‌شود هر دو در ظرفیت های متفاوت 500 کیلو الی 5 تن طراحی می‌شوند که دارای تورهای متفاوتی هستند.

اجزای تشکیل دهنده آسیاب مرغداری:

یک آسیاب مرغداری با کیفیت از قطعات متعددی تشکیل شده که کارایی آن را افزایش می‌دهد این اجزا عبارتند از…

بدنه آسیاب

جنس بدنه دستگاه از ورق آهنی با پوشش رنگ کامل بوده که دارای ضخامتی بین 2 تا 6 میلیمتر می‌باشد. از قابلیت سفارشی سازی برخوردار است . شاسی آسیاب از نبشی مقاوم صنعتی بوده که باعث می‌شود از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

بدنه آسیاب - چیکن دیوایس

موتور و سیستم کار دستگاه

آسیاب مرغداری دارای موتور درجه یک با قدرت 2 اسب بخار تا 50 اسب بخار می‌باشد البته از موتورهای الکتروژن و موتوژن نیز استفاده می‌شود که بستگی به نوع انتخاب مشتری دارد. قدرت مورد نیاز در این دستگاه به ظرفیت آسیاب بستگی دارد. دور موتور آسیاب مرغداری 3000 دور در دقیقه می‌باشد. لازم به ذکر است در طراحی این قسمت از کاور آهنی نیز استفاده شده است.

موتور و سیستم کار دستگاه - چیکن دیوایس

چکش ها

این دستگاه از تعدادی چکش ساخته شده که تعداد آن ها بین 16 تا 48 عدد قابل تغییر است. هرکدام از چکش ها دارای ضخامتی بین 5 تا 8 میلیمتر بوده که دو طرف چکش ها نیز قابل استفاده است. تیغه های آسیاب به دلیل برخوردار شدن از طول عمر بیشتر و مقاومت بالاتر از فولاد ساخته شده اند.

چکش ها - چیکن دیوایس

توری دستگاه

یکی از قطعات پرکاربرد در آسیاب ها استفاده از توری ها می‌باشد. توری ها دارای درز های مشبک با شماره بندی متفاوت هستند. طراحی به کار گرفته شده در توری ها  برای دام و یا طیور متفاوت بوده به طوریکه تعداد توری مناسب دستگاه برای دامداری 2 عدد به شماره 3 و توری مناسب برای مرغداری 2 تا 4 عدد به سفارش مشتری در شماره های 6، 8، 10 و 12 می‌باشد. تمامی مواد پس از آسیاب شدن از این توری ها رد می‌شوند.

توری دستگاه - چیکن دیوایس

ورودی و خروجی

به جهت سهولت کار هنگام استفاده از آسیاب در طراحی آن یک ورودی به منظور ریختن دان و یک خروجی به جهت تخلیه مواد آسیاب شده در نظر گرفته شده است.

ورودی و خروجی - چیکن دیوایس

میکسر مرغداری چیست؟

یکی از ابزارهای بسیار مهم در تولید جیره غذایی، میکسر مرغداری می‌باشد. دان های آسیاب شده توسط میکسر با یکدیگر مخلوط می‌گردند و کاملا یکدست می‌شوند. میکسرها دارای ظرفیت های متفاوت در تناژ یک الی پنج تن می‌باشند.

میکسر مرغداری چیست؟ - چیکن دیوایس

انواع میکسر

در یک دسته بندی کلی میکسرها شامل دو نوع دامداری و مرغداری هستند که در دو مدل میکسرهای عمودی و افقی تولید می‌شوند که دارای تناژهای مختلف می‌باشند از آنجایی که مواد غذایی مورد نیاز را مخلوط می‌کنند نقش مهمی در دامداری ها و مرغداری ها دارند.

تجهیزات میکسر

در تجهیز این دستگاه از موارد متعددی استفاده شده که در ادامه به معرفی هر بخش آن خواهیم پرداخت…

بدنه میکسر

بدنه میکسرها از گالوانیزه ضخیم با پوشش رنگ کوره ای می‌باشد که سبب شده در مقابل زنگ زدگی از دوام بالایی برخوردار باشد. ضخامت بدنه دستگاه بنا به سفارش مشتری متغیر بوده که بین 2 تا 5 میلیمتر قابل تغییر است. شاسی میکسر از لوله های 2 تا 6 اینچی بوده که بسته به ظرفیت متفاوت است.

بدنه میکسر - چیکن دیوایس

موتور و نحوه کار

در ساخت میکسر از موتورهای با کیفیت داخلی و خارجی با برندهای معتبر استفاده شده که از قدرتی مابین 4 تا 30 اسب بخار برخوردار است و بنا به انتخاب و سفارش مشتری قابل تغییر است. نحوه کار سیستم به صورت تسمه فولی می‌باشد که امکان چرخش همیشگی مواد را در مخزن فراهم می‌کند. 

موتور و نحوه کار - چیکن دیوایس

ظرفیت

میکسرهای مرغداری در ظرفیت ها و تناژهای گوناگون یک الی 5 تنی تولید می‌شوند. که بسته به نیاز خریدار از قابلیت تغییر برخوردار است. لازم به ذکر می‌باشد که ظرفیت میکسر با ظرفیت آسیاب باید متناسب باشد.

ماردون 

ماردون میکسر حالتی مارپیچ گونه دارد که عملیات میکس توسط آن صورت می‌گیرد که دارای ضخامتی بین 3 الی تا 6 میلیمتر بسته به تناژ دستگاه بوده و قطر آن بین 20 تا 48 سانت می‌باشد. این ماردون توسط سیستم تسمه فولی به چرخش درآمده و میکس صورت می‌گیرد.

ماردون - چیکن دیوایس

سایر تجهیزات میکسر

میکسر دارای پاکت مخصوص برای انتقال دان به داخل میکسر می‌باشد. همچنین در ساخت این دستگاه یک خروجی دان بر روی آن تعبیه که به راحتی دان میکس شده به بیرون انتقال داده شود. البته دارای پله برای بازدید از دریچه جهت مشاهده محتویات داخل مخزن نیز هست.

بالابر مرغداری چیست؟

یکی از ادوات دیگر که در تولید خوراک طیور کاربرد دارد استفاده از بالابر می‌باشد، در انتخاب و خریداری بالابرها حتما به تناژ، ظرفیت میکسر و آسیاب توجه داشته باشید تا بسته به میزان آنها خرید دقیقی را انجام دهید. به طور معمول طول  بالابرها بین 2 تا 10 متر متغیر است.

بالابر مرغداری چیست؟ - چیکن دیوایس

انواع بالابر مرغداری و دامداری

بالابرها وظیفه انتقال مواد آسیاب شده را به داخل میکسر و خطوط انتقال دان دارند که در انواع  2، 3، 6 متری با قطرهای متفاوت بنا به انتخاب خریدار طراحی می‌شوند.

تجهیزات تشکیل دهنده بالابر

بالابرها با بکارگیری لوله های مختلف با ارتفاع متفاوتی ساخته می‌شوند که در ادامه به شرح بدنه، چگونگی کارکرد و موتور آن خواهیم پرداخت…

بدنه

به علت توان انتقال بیشتر، طول لوله های به کار گرفته شده در ساخت این دستگاه بین 2 تا 10 متر  بنا به درخواست خریدار قابل سفارشی سازی است. بدنه بالابر از لوله های شماره 12 تا 18 با پوشش رنگ کامل ساخته شده و دارای مارپیچ با ضخامت 3 میلیمتر می‌باشد.

بدنه - چیکن دیوایس

موتور

از آنجا که دان ها باید به ارتفاعی معین انتقال داده شوند در ساخت این دستگاه از موتورهای درجه یک چینی و یا الکتروژن و موتوژن استفاده شده که دارای قدرت دو اسب بخار می‌باشد. این موتور مارپیچ را به چرخش در می‌آورد و عملکردی موثر را در دستگاه ایجاد میکند.

چگونگی عملکرد دستگاه آسیاب میکسر

از قسمت خروجی آسیاب مرغداری مواد آسیاب شده توسط دریچه ماردون به بالابر منتقل می‌شود. داخل لوله بالابر سیستم مارپیچی قرار دارد که به چرخش درآمده و مواد آسیاب شده را به بالا انتقال می‌دهد و وارد میکسر می‌کند. پس از مخلوط شدن از طریق بالابر وارد قیف خط انتقال دان شده و مورد استفاده در سالن پرورش قرار میگیرد.

دلیل استفاده از آسیاب میکسر چیست؟

دانه های غلات همچون گندم، جو، سویا، ذرت توسط این دستگاه آسیاب شده و توسط میکسر مخلوط می‌شوند. مرغداران و دامداران صنایع بزرگ برای تامین دان طیور در تناژهای بالا نیاز به آسیاب و میکسر دارند، در واحدهای پرورشی به دلیل صرفه اقتصادی و کاهش هزینه های ناشی از تولید واحد خود را به این دستگاه ها تجهیز می‌کنند.

هنگام خرید دستگاه آسیاب میکسر دست دوم باید به چه نکاتی توجه کرد؟

  • الف- بدنه و شاسی آسیاب باید سالم بوده و بدون زنگ زدگی، فرسودگی باشد.
  • ب- موتور دستگاه باید از قدرت و کیفیت لازم برخوردار باشد.
  • پ- سیستم تسمه فولی نیز باید متناسب با ظرفیت آسیاب باشد.
  • ت- تیغه های دستگاه باید بدون شکستگی و پوسیدگی باشد.
  • ج- تعداد چکش ها، سایز توری ها، ضخامت تیغه ها باید بررسی شود.
  • ه- از آنجایی که دستگاه های دست دوم فاقد گارانتی هستند در هنگام خریداری به برند آن توجه کنید تا در صورت بروز مشکل در قطعات بتوانید اقدام به تهیه مجدد لوازم کنید.

قیمت آسیاب میکسر

قیمت آسیاب و میکسر با توجه به ظرفیت و مشخصات فنی متغیر است. همچنین با سفارشی سازی نیز قیمت آن ها دچار تغییر خواهد شد. به طور کلی با توجه به اینکه چیکن دیوایس خود اقدام به طراحی و تولید آسیاب و میکسر مرغداری و دامداری می‌کند در خرید مستقیم از کارخانه کمترین هزینه را پرداخت خواهید کرد. 

مشاوره پیش از خرید

جهت دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آسیاب میکسر بالابر مرغداری و دامداری میتوانید با کارشناسان فروش ما در تماس باشید تا اطلاعات کامل را در خصوص محصول و بهترین ظرفیت را متناسب با پرورش شما پیشنهاد دهند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

تمامی دستگاه های آسیاب، میکسر و بالابر چیکن دیوایس دارای یکسال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می‌باشند که برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره هایی که در انتهای صفحه درج شده تماس حاصل فرمایید.