خرید موتورجوجه کشی | موتور مخصوص دستگاه جوجه کشی

موتور جوجه کشی وسیله ای است که به منظور چرخش اتوماتیک راک و شانه های جوجه کشی مورد استفاده قرار میگیرد. به منظور عملکرد هر چه بهتر چرخش در دستگاه های جوجه کشی ، باید از موتور مخصوص برای جوجه کشی استفاده کرد که در ادامه به بررسی انواع و ویژگی های این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

ارسال رایگان

موتور دستگاه جوجه کشی ۵۰KTYZ

۶۵۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات
ارسال رایگان

موتور دستگاه جوجه کشی دائم کار دور آرام

۶۵۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات

موتور جوجه کشی 80ktyz

۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات
ارسال رایگان

موتور دستگاه جوجه کشی 60KTYZ

۹۵۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات
ارسال رایگان

موتور گیربکس دار جوجه کشی ۶۸KTYZ

۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان
خرید و توضیحات

نیاز به چرخش تخم های نطفه دار :

نیاز به چرخش تخم های نطفه دار - چیکن دیوایسوقتی تخم نطفه دار در حال تبدیل شدن به جوجه می باشد، عدم چرخش تخم نطفه دار امکان چسپیدن زرده به دیواره را امکان پذیر می سازد . در نتیجه ی این چسپیدن، اگر جوجه تشکیل شود، پس از رشد کامل داخل تخم، امکان انتقال کامل زرده به داخل ناف را نخواهد داشت و در نتیجه به عارضه عفونت بند ناف دچار شده و خیلی زود از بین خواهد رفت.

برای رفع این مشکل، تخم های نطفه دار باید در زمان هایی معین چرخشی با زاویه ی مشخص داشته باشند.

این زاویه در حالت معمول 45 تا 90 درجه هست و در انواع دستگاه جوجه کشی مدرنتر می تواند به صورت 360 درجه با سرعت بسیار پایین نیز پیاده سازی شود. مقدار چرخش بر اساس نوع موتور در نظر گرفته میشود . حداقل میزان گردش میتواند 6 ساعت باشد . بدین معنی که هر 6 ساعت باید چرخش تخم صورت بگیرد.

عملکرد موتور جوجه کشی :

موتور مخصوص جوجه کشی در دو نوع با میزان چرخش 1 دور در دقیقه و 2.5 دور در دقیقه موجود می باشد. تجربه نشان داده است که نمونه هایی با قابلیت چرخش 1 دور در دقیقه کارایی بسیار مناسبتری نسبت به نمونه های دیگر داشته اند.

در زمان گردش ، موتور با سرعت بسیار آهسته ای شروع به گردش می کند و شانه را به چرخش در می آورد. با توجه به میزان مشخص شده ی چرخش، شانه به اندازه ی مدنظر تولید کننده ی دستگاه جوجه کشی به چرخش درمی آید . توجه کنید که برنامه نویسی این مورد بر روی کنترلر جوجه کشی انجام میگیرد و کنترلر فرمان چرخش را صادر میکند .

ویژگی های موتور جوجه کشی :

بدنه : با توجه به اینکه در داخل دستگاه جوجه کشی رطوبت با میزان 60 درصد به بالا وجود دارد، باید بدنه ی موتور جوجه کشی به گونه ای باشد که در مقابل زنگ زدگی مقاومت بالایی از خود نشان دهد. غالبا بدنه از فولاد با رنگ کوره ای تهیه میشود که مقاومت زیادی در مقابل زنگ زدگی دارد.

گیربکس موتور دستگاه جوجه کشی - چیکن دیوایسگیربکس : در موتور های معمولی ، در زمان چرخش و بخصوص پس از پایان یک دور چرخش، موتور به سیستم ضربه وارد میکند،

این ضربه اگر به تخم های نطفه دار منتقل شود سبب شوک به تخم های نطفه دار شده و در نتیجه باعث کاهش شدید راندمان خواهد شد. موتورهای مخصوص جوجه کشی دارای گیربکس هایی می باشند که از این ضربه ها جلوگیری میکنند.

این گیربکس ها بسته به نوع عملکرد مورد نیاز دستگاه ها انتخاب میشوند که برای دستگاه های جوجه کشی بهترین نمونه چرخ دنده های فولادی می باشند که گروه صنعتی اسکندری نیز در تمامی موتور های تولیدی خود از این نوع موتورها استفاده کرده است.

شفت : شفت موتور قسمتی است که به راک متصل میشود . جنس شفت و همینطور محل قرارگیری آن روی موتور از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. محل قرار گیری به نوع ورودی ترنر یا راک نیز بستگی دارد.

خازن محافظ : بر روی موتورهای مورد استفاده در دستگاه های جوجه کشی اسکندری، نوع خاصی خازن قرار داده شده است. این خازن از ورود نوسانات الکتریکی به برد موتور جلوگیری میکند و در نتیجه از سوختگی و یا نیم سوز شدن موتور جلوگیری خواهد کرد.

وزن قبل قابل تحمل : وزن قابل تحمل بستگی به توان موتور ،گشتاور و میزان چرخش آن دارد. در موتور های مختلف این مقدار متفاوت می باشد که بر روی مشخصات موتور نوشته میشود. برای مثال در یک موتور 60KTYZ ، توان موتور 14 وات ، گشتاور 100 کیلوگرم عنوان شده است و موتور از نوع 1 دور در دقیقه است.

چنین موتوری توان تحمل 100 کیلوگرم وزن را دارد که با توجه به متوسط وزن تخم مرغ امکان چرخاندن 22 شانه 42 تایی مرغ را خواهد داشت . این ارقام در صفحه ی هر محصول به صورت جداگانه بررسی شده است. در هنگام مقایسه ی امار به توان موتور ، گشتاور و میزان چرخش آن توجه کنید.

چرخش :  همانطور که پیشتر گفته شد، دستگاه هایی که تعداد چرخش انها در هر دور کمتر می باشد، برای استفاده در دستگاه های جوجه کشی گزینه ای مناسبتر هستند. دو نوع دستگاه در بازار وجود ، نمونه ای امکان چرخش یک طرفه را فقط دارد که دو سیم خروجی دارد، و نمونه ای دیگر امکان گردش رفت و برگشت یا همان دو طرفه را دارد که دارای 2 جفت سیم خروجی است.

سیم های مذکور باید به ورودی کنترلر و یا تایمر متصل شوند. اگر کنترلر یا تایمر دارای 1 رله ی خروجی باشد ، فقط امکان چرخش موتور به یک سمت را خواهد داشت. این مورد مهم را نیز در زمان خرید در نظر داشته باشید.

انتخاب موتور مناسب برای دستگاه جوجه کشی :

برای انتخاب بهترین موتور دستگاه جوجه کشی ، فاکتورهای اشاره شده در بالا را به دقت در نظر بگیرید. از دیگر فاکتور های مهم میزان تخم نطفه داری می باشد که باید در داخل دستگاه قرار گیرد. پس از محاسبه ی تعداد تخم ها ، می توان موتور مناسب را انتخاب کرد.

در انتخاب موتور مناسب دقت بالایی داشته باشید چرا که اگر فشار بالایی به موتور وارد شود می تواند سبب آسیب جدی به موتور شده و علاوه بر کاهش طول عمر موتور از راندمان موتور نیز بکاهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس به صورت عمومی منتشر نخواهد شد و فقط برای سهولت در برقراری تماس با شما می باشد.