حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

کبوتر پرشی

کبوتر پرشی

کبوتر پرشی

کبوتر پرشی- انواع کبوتران پرشی توسط نقش بازان : طوقی : این کبوتر زیبا که در نواحی خراسان، همدان، فارس، کرمانشاه، قزوین و بروجرد به خصوص ناحیه کنگاور مشتاقان زیادی دارد، کبوتری است سفید رنگ که در ناحیه گردن خطی قطور و رنگی دارد که تا ناحیه شکم و سینه امتداد یافته است. این طوق رنگی در نواحی مختلف اشکال مختلفی دارد مثلاً در برخی از نقاط خراسان این کبوتر را کاکلی می پسندند و طوق در قسمت پشت سر بایستی امتداد یافته و به کاکلی برسد و به عکسی در مشهد این طوق بایستی تا امتداد و نزدیک کاکل باشد و در اصطلاح به کاکلی نرسیده باشد و یا در حوالی همدان این کبوتر را بی کاکلی می پسندند و کاکلی آن زیاد مورد توجه نیست. این پرنده زیبا دارای رنگهای متنوعی است از جمله طوقی سیاه، طوقی زرد، طوقی سبز، طوقی قرمز و طوقی هفت رنگ را می توان نام برد (طوقی سرور)

کبوتر پرشی

پشداننبات دار : کبوتر زیبایی است که هر دو کتفا (بالی) کبوتر رنگی بوده و بقیه بدن بلدون حت یک خالی اضافی سفید هستند و بایستی در این نقش تعداد مشخصی از شاه پر ها – به صورت دو به دو در دو طرف سفید باشد مثل ده پر سفید باشد و تا هفت پر سفید که به صورت یکسان باشند، از مرغوبیت برخوردارند این کبوتر می تواند کاکلی یا بدون کاکل باشد ولی کاکلی آن زیباتر است.

 

این مورد کلوپ و یا اتحادیه ای مخصوص مانند همه جای اروپا تاسیس و عضو گیری نماید و پرورش اصولی و علمی را همراه با تجارت عمومی شروع نماید می توان در مورد صدور آن نیز مانند گل و گیاه به سایر کشورها اقدام نمود. همچنین با مطالعه بیشتر بر روی گونه های گوناگون ایرانی و غیر ایرانی می توان به مبادله اطلاعات مفید در این زمینه مبادرت ورزیده و آوازه این پرنده زیبا و دوست داشتنی و بی همتا را به لحاظ تاریخی و دینی و نمادین به تمامی دنیا نشان داد.

انواع کبوتران پرشی توسط نقش بازان :

طوقی : این کبوتر زیبا که در نواحی خراسان، همدان، فارس، کرمانشاه، قزوین و بروجرد به خصوص ناحیه کنگاور مشتاقان زیادی دارد، کبوتری است سفید رنگ که در ناحیه گردن خطی قطور و رنگی دارد که تا ناحیه شکم و سینه امتداد یافته است. این طوق رنگی در نواحی مختلف اشکال مختلفی دارد مثلاً در برخی از نقاط خراسان این کبوتر را کاکلی می پسندند و طوق در قسمت پشت سر بایستی امتداد یافته و به کاکلی برسد و به عکسی در مشهد این طوق بایستی تا امتداد و نزدیک کاکل باشد و در اصطلاح به کاکلی نرسیده باشد و یا در حوالی همدان این کبوتر را بی کاکلی می پسندند و کاکلی آن زیاد مورد توجه نیست. این پرنده زیبا دارای رنگهای متنوعی است از جمله طوقی سیاه، طوقی زرد، طوقی سبز، طوقی قرمز و طوقی هفت رنگ را می توان نام برد (طوقی سرور)

پشت دار : کبوتر زیبایی است که هر دو کتفا (بالی) کبوتر رنگی بوده و بقیه بدن بلدون حت یک خالی اضافی سفید هستند و بایستی در این نقش تعداد مشخصی از شاه پر ها  به صورت دو به دو در دو طرف سفید باشد مثل ده پر سفید باشد و تا هفت پر سفید که به صورت یکسان باشند، از مرغوبیت برخوردارند این کبوتر می تواند کاکلی یا بدون کاکل باشد ولی کاکلی آن زیباتر است.


نقش بازی و نقش بازان در ایران در مورد کبوتر

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
 • علی حیدری ۱۲ آذر ۱۳۹۶ / ۱۱:۰۴:۰۰

  سلام دستگاه جوجه کشی واسه کفتر هم دارید میشه با دستگاه جوجه بکشی بزاری زیر کبوتر

  • مدیر سایت ۱۸ آذر ۱۳۹۶ / ۴:۲۴:۳۰

   با سلام
   با تمامی دستگاه های جوجه کشی اسکندری می تونید از کبوتر جوجه کشی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.