حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

پرورش قناری : نمایشگاه قناری

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (0 امتیاز | اولین امتیاز دهنده باشید)
Loading...
image_pdf

پرورش قناری : نمایشگاه قناری

قناری
در بسیاری از کشورهای صاحب نام در پرورش و تولید قناری همه ساله حداقل یک نوبت نمایشگاه استانی منطقه ای و یا کشوری برگزار میشود.
شرکت در نمایشگاه منافعی دارد و از جمله آشنا شدن با سایر پرورش دهندگان مشاهده ی پرندگان آنها و خرید و فروش پرندگان خوب است.این همایش ها معمولا در فصل پاییز برگزار میشود و پرورش دهندگان در اواخر تابستان و در فصل تولک قناری های مورد نظر خود را انتخاب و متعاقبا آنرا برای شرکت در نمایشگاه آماده می نمایند.برای شرکت در نمایشگاه قناری که بعضا به صورت مسابقه نیز سازمان دهی میشود توصیه هایی وجود دارد که توجه به آنها خالی از فایده نیست.این سفارشات از قرار زیرند:
1_قناری مورد نظر به صورت انفرادی و یا حداثکر دو قطعه در یک قفس نگه داری شوند.
2_اگر در کف قفس شبکه ی سیمی وجود دارد برداشته و روی سینی کف یک ورق کاغذ پهن شود(شبکه ی سیمی کف قفس نوک دم زیادیقناری را خراب می کند )
3_در قفس تنها دو تیرک استراحت با فاصله ی کمی ( حدودا 15 سانتی متر)مستقر میشود تا قناری به فس های کوچک نمایشگاه عادت کند.
4_در تغذیه ی قناری علاوه بر استفاده از خوراک مقوی دوران تولک از دانه های روغنی و بعضا یک قطره در روز از روغن زیتون ( مخلوط شده با خوراک ) استفاده میشود.وجود چربی بیشتر در خوراک باعث تامین انرژی بیشتر از یک طرف و براقی و نرمی پرها از طرف دیگر میشود.
5_فراهم آوردن امکان آبتنی همه روزه برای قناری ها .
6_اگر قناری ها از نوع رنگی هستند در این رابطه اقدام لازم صورت گیرد ( خوراک مخصوص و یا مواد توصیه شده در این زمینه ).
7_روز قبل از نمایشگاه یک وعده مولتی ویتامین ( محلول در آب یا مخلوط با خوراک)به قناری خورانده شود.
8_اگر برای شرکت در نمایشگاه لازم است به استان دیگری سفر شود لازم است از اداره ی دامپزشکی شهر مبدا گواهی سلامت قناری های مسافر اخذ شود.
9_امکان بازدید دوستان واقعی و دلسوز ( پرورش دهنده ی قناری و صاحب نظر در این زمینه ) با دو منظور فراهم شود : اول دیدن نقص هاو مشورت دوم عادت دادن قناری به حضور افراد غریبه و آمادگی برای روز نمایش.
10_توجه به خوراک ، آب ، تعداد پرنده در قفس و طول مدت سفر بسیار مهم است.
11_در سفرهای طولانی لازم است در هر 3 ساعت حداقل 0.5 ساعت توقف شود تا پرنده در این زمان استراحت و تغذیه نموده و استرس کمتری به آن وارد شود.
12_بعد از بازگشت از نمایشگاه حداقل یک هفته تا ده روز قناری در قرنطینه باید.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.