حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نگهداری کاسکو در خانه بخش دوم

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (0 امتیاز | اولین امتیاز دهنده باشید)
Loading...
image_pdf
آموزش-نگهداری-کاسکو

در قسمت اول نگهداری کاسکو : داشتن یک کاسکوی خوب در خانه ,  در مورد ارزش های نگهداری یک کاسکو در خانه صحبت کردیم.در این قسمت سعی شده از دید جدید نسبت به کاسکو بیان شود.در ادامه با ما همراه باشید.

آموزش-نگهداری-کاسکو

 

نگهداری کاسکو در خانه بخش دوم

من شخصاً از میزان درک کاسکو و کشف صدها موضوع ناشناخته کاسکو توسط خودم شگفت زده شده ام. البته دیگران نیز از رابطه من با کاسکو و میزان اطلاعات مکشوفه من از کاسکو، چنین درک و توصیف و اعترافی را دارند. اما نظر شخصی خودم این است که خداوند نبوغی خارق العاده برای درک حقایق کاسکو در نهاد من قرار داده است. شاید این یک واقعیت باشد و شاید سرانجام می بایست کاسکو در مقطعی از زمان توسط یکی از بنی نوع بشر درست شناسایی میشد تا بشریت بتواند با بهره گیری از آن، عطش بچه خواهی اش را کنترل کند و به این وسیله رشد جمعیت انسانی در جهان کنترل شود. و شاید مسئولیت شناخت و شناسایی و شناساندن کاسکو به دیگران را خداوند برعهده من نهاده و شاید این فکر فقط یک خیال من باشد اما هرچه هست، من به آن اعتقاد دارم و انبوهی از کشفیاتم که در شرایط معمول، شاید دیگران با میلیاردها تومان هزینه های تحقیقاتی نمی توانستند به آنها برسند، من به آنها رسیده ام. و اما مهمترین کشف من در رابطه با کاسکو، توان یافتن برای تولید و تکثیر انبوه کاسکو است که این نیز فکر و طرحی است که برای اولین بار در جهان توسط من و برای کشورم مطرح میشود با اجرای طرح تولید و تکثیر انبوه کاسکو در ایران، کشور ما قادر میشود که کاسکوهای موردنیاز جهان را تأمین کند و اگر بگویم که حداقل نیمی از خانوادهها در کل جهان، عاشقانه میل به داشتن یک کاسکو دارند و اگر بگویم که قابلیت درمان افسردگی و جلوگیری از افسرده شدن افراد توسط کاسکو، یک واقعیت محض است، شاید باید بپذیریم که عمده خانواده ها در کل جهان، به یک کاسکو نیاز دارند، اگرچه هنوز عمده مردم جهان این طوطی سخنگوی خارق العاده را نمی شناسند و با تولید انبوه و تبلیغ آن است که می توان خانوادهها را در جهان به طور روزافزون متوجه این نیاز کرد. بنابراین ما می توانیم تنها تولیدکننده انبوه کاسکو در جهان و برای همه کشورها باشیم و می توانیم با درست عمل کردن در اجرای این طرح بسیار عظیم، ان را در ردیف طرح های ملی و به عنوان یک صنعت منحصر به خودمان بپنداریم و برای همیشه آینده از آن بهرهبرداری کنیم.

عکس-کاسکو

 

نگهداری کاسکو در خانه بخش دوم

قیمت بین المللی صادرات هرجوجه کاسکوی وحشی ۵۰۰ دلار و هر جوجه کاسکوی دست پرورده ۱۰۰۰ دلار است و مردم جهان آمادگی دارند که سالیانه میلیونها قطعه کاسکوهای تولیدی و دست پرورده را خریداری کنند و این ارقام به معنای قابلیت صادرات کاسکو به میزان .. میلیارد دلار در سال است. حال تا چه حد ما بتوانیم از این ثروت عظیم و موهبتی که خداوند با واسطه نمودن این بنده، ابتدا به ما ایرانیها عرضه داشته است، استفاده کنیم و بتوانیم این تجارت جهانی را از ان خودمان کنیم، این موضوع بستگی به عزم و اراده ملی دولت ما دارد چرا که طرح آن در اختیار من است و من این طرح را به ملت حال و آینده ایران هدیه می کنم واین نوشته را به عنوان سندی باقی میگذارم که دولت و مجلس محترم، اجازه غصب آن را به کسی ندهند – چرا که اگر به هر نحوی این طرح توسط افرادی بانفوذ غصب شود، اگرچه ممکن است آنها به جزء بسیار کوچکی از کل دستاوردهای این طرح برسند، ولی همان بلایی سر این طرح خواهد آمد که سر طرح های قبلی من آورده شدمستند توام با شواهدی کاملاً معتبر در حدّ برخی از مقامات عالی و زنده و مؤمن. من با اعتقاد به این گفته هانظر دولت و مجلس محترم و تمامی مردم شریف خودمان را به قابلیت اجرای این طرح در کشورمان جلب می کنم. من توان تکروی و استفاده کوچک مقیاس از این طرح را دارم. اما همانند طرح قبلی ام که پنداشتم نباید شخصاً از آنها بهره برداری کنم تا امکان استفاده ملی از آنها فراهم شود، این طرح را نیز به ملت حال و آینده ایران عزیز تقدیم میکنم. بنابراین، از دولت و مجلس محترم تقاضادارم که به اجرای این طرح بهادهاند. زیرا اقتصادی بودن اجرای این طرح و دیگر مزایای آن، بسیار واضح است. پس بهتر است آن مقامات و مجلسیانی که آینده درخشان ایران را آرزو دارند، هرچه زودتر بنده را بخواهند و تا هستم، از بنده در اجرای موفق این طرح استفاده کنند. البته به نظر من، باتوجه به تمایل خصوصی سازی امور توسط دولت و مجلس، شاید بهترین گزینه این باشد که شرکت سهامی تولید و تکثیر کاسکوایجاد شود و با فروش سهام این شرکت به مردم، سرمایه دو تا ۵ هزار میلیارد تومانی ان ایجاد شود و نقش دولت و مجلس محترم در اجرای این طرح و اداره شرکت مذکور، حمایت معنوی از آن باشد. لازم به ذکر است که در اجرای این طرح، حداقل ۲۰۰ هزار شغل در کشور ما ایجاد می شود و درآمد ارزی حاصل از صادرات کاسکو به دیگر کشورها، یک میلیارد دلار یا بیشتر در سال پیش بینی می شود. عنایت داشته باشید که در غیاب هرگونه آمار، ارائه این آمار تجربی قابل سرزنش نیست. چرا که اگر شرایط اجرای این طرح فراهم شود، قطعاً اولین گام، فراهم کردن آمار هرچه دقیق تر خواهد بود و در آن صورت اگر دریابیم که میزان این درآمد ارزی، نصف یا چند برابر مقدار تخمینی ذکر شده باشد، ضرری متوجه دولت و ملت نشده است.

همچنین بخوانید :
تغذیه مرغ : مرغ ها چگونه می بایستی تغذیه شوند

کاسکو

نگهداری کاسکو در خانه بخش دوم

 

همچنین اگر به فرض محال، اگر دریابیم که امکان صادرات جوجه کاسکو توسط ما به دیگر کشورها وجود ندارد، باری حداقل خاصیت اجرای این طرح در مقیاسی کوچک تر، این است که نیازهای داخلی خودمان را می توانیم تأمین کنیم و همین کار کوچک نیز به معنی جلوگیری از خروج ارز برای واردات روزافزون فعلی کاسکو است و تحت چنین شرایط، اگر نتوانیم با کاسکو ۲۰۰ هزار شغل ایجاد کنیم، باری۵۰ هزار شغل را می توان با کاسکو ایجاد کرد. البته اگر به صادرات مرغ عشق، قناری و میناهای تهرانی به کشورهای همجوار توجه کنیم، متقاعد خواهیم شد که هیچ دلیلی وجود ندارد که ما کاسکو تولید کنیم و دیگر کشورها که از قابلیت تولید انبوه آن بی بهره اند، مشتاق خرید تولیدات ما نباشند. اما باید بدانیم که کاسکو فقط یکی از ۳۴۰ گونه از طوطیهای شناخته شده در جهان است که از آنها حداقل ۶۰گونه مورد علاقه مردم در سراسر جهان است. پس یک واقعیت بزرگ دیگر این است که چون حدود ۷۰ درصد کل اطلاعات موجود و کشفیات من درباره کاسکو، عیناً در مورد سایر گونه های طوطی نیز صادق است، تمام کارهای انجام شده روی کاسکو به معنای کار روی تمام گونه های طوطی ها و به خصوص ۶۰ گونه گران قیمت و ارزآور برای تولید و صادرات است. اما به هرحال با توجه به ویژگیهای استثنایی کاسکو، می توان گفت که ما هر مقدار توان در تولید و صادرات کاسکو داشته باشیم، به همان مبلغ می توانیم از تکثیر و صادرات حدود ۵۰ تا ۶۰ گونه طوطی دیگر نیز کارآفرینی و ارزآوری برای کشورمان داشته باشیم. چرا که به اعتقاد من، مقبولیت کل این گونه ها در سطح جهانی را باید معادل کاسکو فرض نمود.

برای تهیه کتاب راهنمای نگهداری کاسکو در خانه با مهندش شهبازی تماس  حاصل فرمایید.

شما نیز می توانید نظرات و تجربیات خود را در مورد نگهداری از کاسکو با دیگران به اشتراک بگذارید.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X