نکاتی در مورد جوجه کشی از اردک | Duck Egg Incubation

0

نکاتی در مورد جوجه کشی از اردک | Duck Egg Incubation

نکاتی در مورد جوجه کشی از اردک : تخم مرغ اردک باید روزانه جمع آوری شوند. تخم مرغ ها معمولا صبح زود آماده می شوند، بنابراین زود سر زدن برای جمع آوری آنها اهمیت دارد زیرا بیشتر آنها در سمت چپ قرار می گیرند، احتمال بیشتری وجود دارد که تخم مرغ ها کثیف و یا آسیب ببینند. مزرعه خوب مهم است – اگر شما یک خانه تمیز برای اردک های خود آماده کنید ، شانس خوبی وجود دارد تخم مرغ تمیز و بدون گل داشته باشید. در صورت کثیف شدن تخم اردک ها آنها را با آب تمیز نکنید زیرا لایه محافظ آنها که به صورت طبیعی از ورود باکتری ها به داخل تخم جلوگیری می کند از بین می رود.

تخم اردک را می توان در یک مکان خنک برای یک هفته نگهداری کرد بدون اینکه نطفه داخل آن شروع به رشد کند.

اگر تصمیم گرفته اید که تخم اردک را نگهداری کنید باید آنها را ۳-۴ بار در روز بچرخانید. این کار است که غشا را از چسبیدن به داخل پوسته متوقف کند. همانطور که اگر در یک موقعیت برای مدت طولانی باقی بماند غشا چسبیده شده و نطفه ازبین می رود. در صورت آماده شدن شرایط می توانید جوجه کشی از اردک را آغاز کنید. لازم است قبل از اینکه تخم های نطفه دار اردک را در داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید برای حداقل ۲۴ ساعت ماشین جوجه کشی را روشن کنید و از صحت عملکرد درست آن مطمئن شوید.

نکاتی در مورد جوجه کشی از اردک

قرار دادن تخم اردک در داخل دستگاه جوجه کشی

در نشوته قیمت دستگاه جوجه کشی غاز به صورت کامل شرایط اولیه جوجه کشی را توضیح داده ایم.

هنگامی که شما دستگاه جوجه کشی خود را به درستی تنظیم کرده اید و تخم اردک خود را اضافه کرده اید، تنظیمات بیشتر را انجام ندهید!

مهم است که شما اجازه دهید که تخم ها به دمای محیط برسند و ثبات داشته باشند که چند ساعت طول می کشد. تخم اردک های بیشتری وجود دارد؟

پس ساعتی که باید برای تنظیم دما انتظار بکشید طول می کشد.

من معمولا به مدت ۲۴ ساعت منتظر می مانم تا دما متعادل شود.

مهم است که توجه کنیم که ما میخواهیم محیط جوجه کشی طبیعی را تقلید کنیم، بنابراین برخی تغییرات دما طبیعی است و کاملا قابل قبول می باشد.

یکی از مهمترین عناصر ماشین جوجه کشی تخم اردک رطوبت مناسب است.

اکثر دستگاه های جوجه کشی یک ظرف کوچک دارند که در آن آب را اضافه می کنند و این به طور معمول هر دو یا سه روز یک بار مورد نیاز است.

تهویه به همان اندازه مهم است، زیرا پوسته متخلخل ( جسمی که میان اجزای آن فاصله باشد ) است و نیاز به نفس کشیدن دارد.

رطوبت باید در طی چند روز به تدریج مطابق توصیه های نژاد اردک مورد جوجه کشی افزایش یابد.

این به طور معمول با اضافه کردن آب به مخزن دوم به دست می آید هرچند ممکن است تنظیم رطوبت برای افراد تازه کار کمی دشوار باشد.

در دستگاه جوجه کشی ایزی باتور ۶ رطوبت به صورت پمپ آب تامین میشود که ایده جدید و جالبی می باشد. مهم است که عملکردهای اردک مادر را تقلید کنیم.

چرخش تخم های نطفه دار اردک

شما گزینه ای برای خرید یک ترنر تخم اردک برای استفاده از یک روش چرخش دارید.

فقط به خاطر داشته باشید، شما تنها مسئولیت این تخم اردک ها هستید ، بنابراین اگر قادر نباشید تخم اردک را چند بار در روز بچرخانید، من توصیه میکنم حتما از دستگاه جوجه کشی اتوماتیک استفاده کنید.

در نهایت اگر از دستگاه جوجه کشی اتوماتیک استفاده نکردید توصیه من این است که حداقل ۳ بار در دروز تخم ها را بچرخانید.یک علامت X و O با یک مداد به آرامی روی تخم اردک ها بگذارید تا موقع چرخش بدانید که تخم ها را چطور بچرخانید.

صبور باشید … بهتر است که تخم های خود را در چند روز اول زیاد خسته نکنید زیرا این مرحله ظریف ترین رشد آنهاست.

پس از ۶ یا ۷ روز شما باید آماده باشید تا تخم های اردک را ” نطفه سنجی ” کنید.

این به شما کمک خواهد کرد تا تخم های نطفه دار قابل قبول را از تخم های بدون نطفه جدا کنید.

پس از زمان مناسب برای تخم اردک، به طور کلی حدود ۲۸ روز، جوجه های گوشتی شما شروع به خروج کردن می کنند.

مراحل پایانی جوجه کشی از اردک

دوباره صبر کن! تخم های شما باید ظرف ۲۴ ساعت داخل ماشین جوجه کشی باشند از یکدیگر جدا شوند و کاملا خشک شوند.

اگر زمان جوجه کشی متفاوت بود نگران نباشید ، تفاوت در زمان بین آنها می تواند ناشی از تفاوت در زمان ذخیره سازی تخم اردک ها و ایجاد شرایط کمی متفاوت در زمان جوجه کشی باشد. مهم است که دستگاه جوجه کشی خود را باز نکنید زیرا به رطوبت ساخته شده در داخل تاثیر می گذارد.

اردک های که زود هنگام که از تخم خارج شده اند باید داخل دستگاه جوجه کشی بمانند، زیرا آنها نیاز به خشک شدن کامل به مدت چند ساعت قبل از انتقال به محل پرورش شما دارند. جوجه های تازه به دنیا آمده تا ۲۴ ساعت نیاز به غذا ندارند زیرا مقدار زرده داخل تخم برای چند ساعت اول زندگی آنها کفایت می کند.

بعد آنکه جوجه اردک ها کاملا خشک شدند آنها را به محل نگهداری انتقال دهید.

دستگاه جوجه کشی خود را تمیز کنید و استریل کنید و از یک لیوان چای لذت ببرید. پیشنهاد میکنیم نوشته آموزش جوجه کشی : جوجه کشی تخم اردک را نیز مطالعه کنید.

توجه : در صورتی که شما هم تجربه جوجه کشی از اردک را دارید ، تجربیات خود را در قسمت نظرات با دیگران در میان بگذارید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.