دستگاه جوجه کشی خارجی بخریم یا داخلی

0

احتمالا شما هم به هنگام مراجعه به بازار برای خرید دستگاه جوجه کشی با برندهای مختلف داخلی و خارجی برخورد کرده اید. برندهای خارجی مانند دستگاه جوجه کشی آرکام کره و برندهای داخلی مانند کاکس ماشین ، ایزی جیک ، بلدرچین دماوند و گروه صنعتی اسکندری.

با وجود برندهای مختلفی که به تعدادی از آن ها اشاره شد احتمالا شما هم با این سوال مواجه شده اید که دستگاه های جوجه کشی داخلی و خارجی چه مزیت هایی نسبت به هم دارند و اینکه دستگاه جوجه کشی خارجی بخریم یا داخلی . در این مقاله قصد داریم که مزیت ها و معایب ماشین های جوجه درآوری داخلی و خارجی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

دستگاه جوجه کشی خارجی بخریم یا داخلی
دستگاه جوجه کشی خارجی بخریم یا داخلی

کیفیت دستگاه جوجه کشی :

معمولا در اکثر موارد برند ها و تولیدات کارخانجات خارجی به دلایل مختلف مانند توانایی دسترسی به منابع اولیه با کیفیت ، نیروی متخصص بهتر و …از کیفیت بهتری نسبت به نمونه های داخلی برخوردار می باشند.

در صنعت جوجه کشی برند آرکام به دلیل انکوباتور خانگی قدرتمند آرکام کینگ سورو ۲۰ و محصولات با کیفیت دیگر جزء مطرح ترین برندها در داخل ایران است و از کیفیت خوبی در بین محصولات جوجه کشی برخوردار می باشد. قطعات ساخت ماشین های جوجه کشی این برند از جنس قطعات مرغوب چینی است که در کره مونتاژ می شود.

با همین توضیح کوتاه می توان به این نتیجه رسید که با خرید یک محصول خارجی با پرداخت هزینه چند برابر می توان به کیفیت محصول اطمینان داشت. در مورد نمونه های داخلی باید توجه کنید که برخی از دستگاه ها به دلیل استفاده از قطعات چینی درجه چندم در اصل چینی هستند که با برند ایرانی در داخل به فروش می رسند.

برخی نیز که ادعا می شود کره ای و یا هلندی هستند برندهای بدلی هستند که با جستجوی آن ها در سایت های فروش بین المللی مانند آمازون هیچ اثری از آن ها یافت نمی شود.این یعنی یک محصول بین المللی هلندی و کره ای در سایت های فروش بین المللی حضور ندارد؟ این عجیب نیست ؟ فروشندگانی که تنها به دنبال سود شخصی خود هستند با وارد کردن محصولات درجه چندم چینی یا تولید محصولی بی کیفیت باعث شده اند نام برند ایرانی خدشه دار شود.

در این میان برخی نمونه های داخلی سعی نموده اند در شرایط حال حاضر کشور ، کیفیت لازم را حفظ کرده و با قیمت ارزان تر از نمونه های خارجی محصول نزدیک به کیفیت محصولات آنور آبی را به بازار عرضه نمایند. در میان کارخانه های ایرانی ، گروه صنعتی اسکندری با ارتقای فناوری به کار رفته در دستگاه های جوجه کشی در حال رقابت با کارخانه های مطرح مانند آرکام در بازار ایران است. درباره گروه صنعتی اسکندری بیشتر بدانید.

از تولیدات موفق این کارخانه می توان به دستگاه جوجه کشی حرفه ای ایزی باتور ۶ ساخت EIG اشاره کرد که همانند آرکام کینگ سورو ۲۰ از سنسور SHT  تولید سوئیس برای تنظیم دما و رطوبت بهره می گیرد. این ماشین جوجه درآوری قدرتمند به دلیل استفاده از هوش مصنوعی ، شانه های سایزیک و همه کاره ، پد سولوزی جهت تامین رطوبت و قطعات داخلی ای بی اس قابل قیاس با نمونه مشابه کره ای یعنی آکارم کینگ سورو ۲۰ است.

درست است که محصولات بی کیفیت برخی تولید کنندگان و واردکنندکان داخلی باعث بی اعتمادی خریداران شده اند اما می توان با کمی تحقیق محصولات با کیفیت مناسب و نزدیک به نمونه های خارجی را در بازار پیدا کرد و به این نکته نیز توجه داشت هر کاری نیاز به تجربه و آموزش دارد و تنها خود محصول به تنهایی نمی تواند باعث موفقیت شود و اوپراتور نیز باید تجربه کافی در جوجه کشی داشته باشد. مطلب ۵ دلیل مهم در عدم موفقیت جوجه کشی که بایست بدانید را مطالعه کنید.

دستگاه جوجه کشی خارجی بخریم یا داخلی

قیمت دستگاه جوجه کشی
قیمت دستگاه جوجه کشی

قیمت دستگاه جوجه کشی :

امروزه با بالا رفتن قیمت ارز و به تبع آن افزایش قیمت محصولات وارداتی برندهای معتبر جهانی در بازار داخل ایران با قیمت بسیار بالایی به فروش می رسند. این افزایش قیمت به دلیل افزایش قیمت دلار ، هزینه های ثبت سفارش ، هزینه های حمل و نقل و عوارض و مالیات واردات به کالاست.

به عبارت دیگر شما در خرید دستگاه های خارجی فقط قیمت کیفیت محصول را نمی پردازید بلکه پول پرداختی شما صرف هزینه هایی که اشاره کردیم نیز می شود.

برای بیشتر خریداران این قیمت صرفه اقتصادی ندارد و هر کسی از پس تامین چنین هزینه های بر نمی آید ، همچنین بایست مد نظر قرار دهید که قیمت دستگاه جوجه کشی پایان کار نیست و قیمت قطعات و تجهیزات مورد نیاز آن محصول نیز گران می باشد.

به همین خاطر فاکتور قیمت از مهمترین عوامل در خرید دستگاه جوجه کشی می باشد.اگر مشکل مالی ندارید و برای شما مهم نیست هزینه تمام شده چقدر میشود می توانید محصولات خارجی را خریداری کنید ولی پیشنهاد میشود با پرداخت هزینه بسیار کمتر حتی تا ۵۰ درصد کمتر محصول داخلی خریداری نمایید البته از نمونه های با کیفیت تا هم حمایتی شود بر تولید ملی و هم اندکی در هزینه های شما صرف جویی شود.

گارانتی و خدمات پس از فروش :

توجه داشته باشید که کارخانه های خارجی به دلیل اعمال تحریم های یک جانبه علیه ایران نمی توانند خدمات پس از فروش و تامین قطعات را برای خریداران داخلی اعمال کنند و در صورت خرید دستگاه هایی مانند آرکام با بروز مشکل و عیب قطعات دستگاه در خرید لوازم جانبی با مشکل مواجه خواهید شد.

در همین موضوع باید توجه کنید برخی از افراد اقدام به ارائه خدمات پس از فروش و فروش قطعات این محصولات در داخل کشور با قیمت های چند برابر واقعی می نمایند که خود این مورد یک مشکل دیگر است این در حالی است که دستگاه های ایرانی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بهتری هستند و کارخانه های وجود دارند که بخش فعال و مجزایی با نیروی آموزش دیده برای گارانتی و خدمات پس از فروش خود اختصاص داده اند.

راندمان جوجه کشی :

اگر چه دستگاه های برندهایی مانند آرکام و ویکتوریا از راندمان بالایی برخوردارند ولی کارخانه های ایرانی نیز در حال ارتقای فناوری به کار رفته در دستگاه های خود هستند.

همین امر باعث شده که راندمان دستگاه های کارخانه هایی مانند EIG نزدیک و حتی خیلی نزدیک به دستگاه های با کیفیت خارجی باشد. راندمان ایزی باتور ۶ بالای ۹۰ درصد در پرندگان زینتی است و با استفاده از آن می توانید از انواع پرندگان را جوجه کشی نمایید.

نصب ماشین جوجه کشی :

در صوت خرید دستگاه های جوجه کشی ایرانی می توانید از خدمات نصب کارخانه استفاده کنید. معمولا کارخانه های دستگاه های جوجه کشی دارای نصاب حرفه ای هستند.

در صورت خرید ماشین های جوجه درآوری خارجی از خدمات نصب آن ها بی بهره می شوید و باید برای نصب آن ها هزینه پرداخت کنید.

رضایت خریداران :

اکثر خریداران در هنگام خرید دستگاه جوجه کشی سراغ دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت میروند. اگر شما نیز جزء این دسته از خریداران هستید باید بدانید که احتمال شکست شما در جوجه کشی با این دستگاه ها بسیار زیاد است.

زیرا این دستگاه های کم قیمت از قطعات چینی ساخته می شوند و راندمان مناسبی ندارند. اکثر این خریداران این دستگاه ها پس از شکست در جوجه کشی به سمت و سوی ماشین های جوجه درآوری گران قیمت خارجی می روند که طبیعتا دارای راندمان بسیار بالایی نیز هستند.

نتیجه این امر بدبینی خریداران نسبت به تولیدات داخلی است در حالی که با انتخاب صحیح می توان با قیمت بسیار پایین تر نمونه های با کیفیت مشابه ایرانی را خریداری کرد.

در این مطلب به موضوع داغ دستگاه جوجه کشی خارجی بخریم یا داخلی پرداختیم.شما هم می توانید تجربیات خود را از خرید محصولات داخلی و خارجی در قسمت دیدگاه ها با دیگران در اشتراک بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس