حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

مقالات جوجه کشی نحوه پرورش طوطی سنگالی

طوطی سنگالی

مقالات جوجه کشی نحوه پرورش طوطی سنگالی

حیوانات خانگی مانند صاحبانشان هستند. آنها همیشه در کنار شما خواهند بود. شما قطعا می خواهید درمورد نحوه مراقبت از آنها، و نحوه پرورش آنها بدانید. طوطی های سنگالی مثل همه طوطی های دیگر هستند، آنها از سنگالِ آفریقا آمده اند و به رنگ سبز، طلایی و خاکستری تیره هستند. آنها احساسات خود را به صورت های مختلف بروز می دهند، حرکاتی چون صداها، کوچک و بزرگ کردن مردمک چشم، و یا باز و بسته کردن بالها. شاید بسیاری از صاحبان طوطی ها مایل باشند که بال‌های طوطی خود را کوتاه نگه دارند، نه برای صدمه زدن به پرنده بلکه برای اطمینان از ایمنی او ، چراکه پرنده ای که در قفس متولد شده، هرگز قادر به زنده ماندن در طبیعت نخواهد بود. طوطی سنگالی در قفس، اگر به خوبی با او رفتار شود و سالم بماند، می تواند حدود ۲۵ سال زندگی کند! در ادامه مراحل مراقبت و پرورش طوطی ها را خواهید آموخت.

مراحل:

طوطی سنگالی

۱-طوطی سنگالی تمایل به خوردن انواع دانه، میوه ها، و سبزیجات، و حتی مواد غذایی انسان ها دارند. اما چند چیز است که هرگز نباید به طوطی بدهید: شکلات، پیاز، و آووکادو. این که سبزی جعفری ممکن است پرنده شما را بکشند یک افسانه است، در واقع جعفری پر از ویتامین های ارتقاء دهنده سلامت و مواد معدنی است، ودر واقع منجر به افزایش سلامت طوطی شما خواهد شد.

 

جوجه کشی طوطی سنگالی

۲-حرکت ها و اشاره ها و معنی آنها: اگر بخش سیاه چشم آنها کوچک می شود، به معنی این است که او از چیزی لذت می برد. و اگر بزرگ شود به این معنی است که آنها می ترسند، حالت عصبانیت فقط در یک حالت طبیعی است. هنگامی که آنها در حالت ترس هستند، بالهای آنها به صورت صاف به سمت پایین می افتد. اگر عصبانی باشند، بالها را کرک می کنند. فریاد زدن برای طوطی نرمال است، و آنها همیشه فریاد می زنند، این یک روش صحبت کردن است.

پرورش طوطی سنگالی
۳-آموزش را از چیزهای کوچک شروع کنید تا آموزش های جزئی. کلمه ای خاص به او یاد دهید به این معنی که با گفتن آن کلمه پرنده باید مدفوع کند. این روش را امتحان کنید: اگر او می خواهد به نزد شما بیاید، اجازه ندهید تا وقتی که مدفوع کند.این کار را با گفتن کلمه ای ادامه دهید، و اگر آن را درک نکرد، حرکت کنید و دور شوید. اگر این کار انجام شد، فرصتی به او بدهید و به او اجازه دهید که نزد شما آید. با این روش او درک خواهد کرد که باید قبل از آمدن به سمت شما مدفوع کند.

طوطی سنگالی جوجه کشی
۴-روزانه حداقل ۱ ساعت را کاملا به او اختصاص دهید. این یک پیوند بین شما ایجاد خواهد کرد، به خصوص اگر شما او را نوازش کنید و با او صحبت کنید.

جوجه طوطی سنگالی
۵-در صورت امکان، سعی کنید قفس های باز یا بسته اضافی در بیرون داشته باشید، و هر روز او را بیرون از منزل ببرید تا هوای تازه تفس کند و اجازه دهید پرواز کند، مگر اینکه خطر دور شدن او وجود داشته باشد.

نگهداری طوطی سنگالی

۶-پس از آن که وابستگی او به شما شروع شد، شروع کنید کمی به او صدا و سوت یاد بدهید. به یاد داشته باشید که طوطی سنگالی نمی تواند صحبت کند، اما به راحتی می تواند تقلید سوت، و حتی زنگ، تلفن، و چیزهای دیگر را یاد بگیرد. لحن های ساده مانند اول جمله “تولدت مبارک” را امتحان کنید. در حالی که اطراف او هستید سوت بزنید و در عرض یک ماه و یا حتی کمتر، شما کم کم سوت زدن او را خواهید شنید.
توصیه ها
• هر زمان که او چیز درستی انجام داد، از او تعریف کرده و با یک رفتار مناسب او را نوازش کنید.
• حداقل دو بار در هفته به او میوه بدهید تا مواد مغذی او در حد مطلوبی حفظ شود. به یاد داشته باشید که شما در غذای پرنده هرگز مواد مضری پیدا نخواهید کرد لذا از غذا دادن به او نترسید. حتما سالانه یک چک آپ توسط دامپزشک انجام دهید، و اگر هر گونه مشکلی وجود داشت، هر چه زودتر تماس با دامپزشک را دریغ نکنید!

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.