حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آماده کردن قدرتی خروس لاری برای نبرد در میدان – بخش چهارم

آماده کردن قدرتی خروس لاری برای نبرد در میدان - خروس لاری محلی

روش تشخیص خار برای بستن

ادامه مقاله آماده کردن قدرتی خروس لاری برای نبرد در میدان – بخش سوم : برای اینکه در میدان بهترین نوع خار را ببندید باید در کسو ها ببینید که وقتی خروس خار می زند کدام قسمت خار خونی یا بیشتر بر بدن حیوان می نشیند. البته باید در تمام کسوها یکسان باشد اگر در کسو ها مختلف بود باید بر حسب نوع حریف، خار ببندید و نکته دیگر اینکه باید هر پا به صورت جداگانه بسته شود.

اموزش خارزنی به خروس

اول از همه سر و گردن خروس را با آب شسته و سپس گردن خروس را ماساژ می دهیم. بعد ۵۰ بار بالا و پایین و ۵۰ بار هم چپ و راست می بریم. سپس به صورت دایره میچرخانیم حدودا ۲۰- دور و برعکس.

شلنگ گازی به اندازه ۲۰ سانتیمتر تهیه می کنیم و شروع به یواش یواش زدن به گردن، گلو، پس کاسه و حنجره (خیلی آرام برای حنجره) و ۷ دقیقه با شلنگ میزنیم. اگر کبود شد نترسید. سپس ۲ دقیقه ماساژ سر و صورت و گردن بعد به یک کیسه پلاستیک آب و یخ بگذارید و بر روی صورت و گردن و گلو کمپرسی میکنیم. هر روز به مدت ۷ روز حوالی ظهر این کار را می کنیم. شبها هم با حوله داغ کمپرس انجام میدهیم.

 

آماده کردن قدرتی خروس لاری برای نبرد در میدان
آماده کردن قدرتی خروس لاری برای نبرد در میدان

 

تمرین دوم برای قوی کردن رانها است. اول یک فرغون پر از ماسه بادی ریز تهیه می کنیم این سادهترین وسایل آمادهسازی میباشد. ماسه را به زمین می ریزیم بعد یک دستمان از جلو و اون یکی دستمان را از عقب می گیریم بعد به جلو و عقب و به پهلوها یعنی چپ و راست هل میدهیم که حیوان به مدت ۱۵ دقیقه اجبارا راه برود.

حیوان را از ارتفاع نیم متری رها می کنیم تا بال بزند و به زمین فرود بیاید فقط این کار را روی فرش امتحان نکنید چون به مفصلها صدمه می رسد فقط روی ماسه بادی انجام دهید چون پا روی ماسه فرو میرود. روزانه ۵۰ تا و هر روز ۵ تا اضافه کنید. می توان طوری حیوان راول کنید که به حالت برگردان زدن باشد که خودش را تو هوا کنترل می کند. انگار میخواهد به خروس خار بزند اینکار را به خروس عادت بدهید. با اینکار هم به سر خروس حریف می تواند خار بزند و هم نحوه خار زدن را یاد می گیرد.

روش چهارم این است که از ارتفاع نیم متری خروس را با سر رها کنید. حتما بستر از نوع ماسه بادی بوده و ۲۰ سانتیمتر ارتفاع داشته باشد تا انگشت های فرو رفته در ماسه، به زمین برخورد نکند.

روش پنجم این که خروس را ۲۰ بار به بغل چپ در ارتفاع نیم متری رها کنید و ۲۰ بار هم به بغل راست در ارتفاع نیم متری رها کنید. با این روش تعادل فرود آمدن به زمین را به خروس یاد می دهید که پس از زدن چوب و خار چگونه به زمین بیفتد. حتی پس از یک هفته می توان از ارتفاع ۷۰ سانتیمتری تمام حرکات را انجام دهید. تمام حرکات را در یک روز برای خروس درنظر نگیرید حداقل برای دو روز تمامی حرکات را انجام دهید. پس از تمرین اول با حوله, سرد و شب با حوله داغ کمپرسی کنید همیشه جلو و عقب ران خروسها را با قیچی، تمیز کنید و هر روز با آب سردران ها و سر و صورت خروس را بشویید یا دست خود را خیس کرده و روی رانها و سر و صورت آن ها بکشید که تمامی گردو خاک صورتشان پاک شود.

 

آماده کردن قدرتی خروس لاری برای نبرد در میدان - خروس لاری محلی
آماده کردن قدرتی خروس لاری برای نبرد در میدان – خروس لاری محلی

 

یک مطلب مهم قبل میدان انداختن یعنی نیم ساعت مانده به جنگ یا گرو به آرامی با چوب کبریت دماغ خروسهایتان را پاک کنید تا تمام گرد و خاک را از دماغش خارج کنید تا بهتر نفس بکشد. برای آماده سازی خروس برای گرو، ۳ مورد زیر مورد توجه است.
۱) تغذیه
۲) ورزش
۳) دارو

 

تغذیه
گندم اولین موردی است که برای پر کردن و رفع ضعف استفاده می شود ولی ذرت ممنوع است. چون ذرت باعث کاهش نفس می شود. در دوره آمادگی سعی شود به خروس هفته ای ۲ وعده سبزی تازه خرد شده، هفته ای ۳ وعده گوشت گوساله کباب شده ولی آبدار بدهید. صبحها نیم مشت گندم خیس شده بدهید. نواله ساخته شده و آسیاب شده از گندم، جو، ذرت، سویا، مقداری آرد نخود، مقدار کمی شاهدانه، مقداری بادام زمینی و به دو برابر بادام درختی را هر روز ساعت ۴ بعداز ظهر به خروس میدهیم و پس از سیر شدن، به اندازه گردو به خروس می دهیم و برای آخر شب دوباره اندازه ۱ گردو به خروس میدهیم البته این یک روش تجربی است. میوه هر صبح نصف سیب درختی خرد شده با یک چهارم پرتقال به همراه ۱ دهم فلفل دلمه ای را می دهیم. توجه شود که فلفل دلمه ای برای نفس خوب است ولی این ۳ میوه را می شود در ۳ وعده داد همچنین گوشت گنجشک هفته ای ۲ بار بسیار مقوی است.

کلمات مرتبط : آماده کردن قدرتی خروس لاری برای نبرد ، آماده کردن خروس لاری ، پرورش خروس لاری ، خروس لاری در میدان نبرد ، شرط بندی خروس لاری ، خرید خروس لاری ، دستگاه جوجه کشی خروس لاری

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • امیر ۱۱ آبان ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۰:۳۰

    عالی هیلی خوب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.