حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آماده کردن خروس لاری برای نبرد تن به تن – بخش هشتم

آماده کردن خروس لاری برای نبرد تن به تن

آماده کردن خروس لاری برای نبرد تن به تن

آدم زنی خروس

ادامه مقاله آماده کردن خروس لاری برای نبرد تن به تن – بخش هفتم : این رفتار در برخی خروسها و یا مرغها بروز می نماید و یک مسئله روانی است. چه بسا خودمان باعث بروز این رفتار باشیم و به ذات حیوان، جنگ و غیره هم ربطی ندارد. اگر جهت جنگاندن مشکل دارید، یک جوراب بر سرش کشیده و زمانی که وارد میدان می کنید، جوراب را از سرش بردارید و پس از آنکه در میدان با خروس مقابل مشغول جنگ شد، معمولا آدم زنی را فراموش می کند، مخصوصا اگر چند بار خار هم خورده باشد. اگر بال و دمش را بکشید، خروس در زمان حمله زمین خورده و با چند بار زمین خوردن میفهمد که توان هجوم را نداشته و از آدم زنی دست میکشد. اگر باز هم اثر نکرد روزنامه را لوله کرده و با روزنامه تنبیه اش کنید به طوری از پشت به سرش بزنید به طوری که صدای زیادی تولید کند و بترسد. مسلما با تکرار این کار جرات آدمزنی را از دست خواهد داد و با دیدن روزنامه لوله شده فرار خواهد کرد. البته این روشها برای خروسهایی که جنگانده می شوند، توصیه نمی شود.

 

خروس های کور هم می توانند بجنگند

بسیاری از عزیزان جنگ های خروس های کور را با سالم دیده اند، خروس هایی که از یک چشم و یا حتی از دو چشم کور بوده اند، البته مواردی که خروس از هر دو چشم کور بوده و باز حریف خروس سالم قرار گرفته، جزو موارد استثنایی است و عمومیت ندارد. اصطلاحی در مورد خروس های یک چشم کور به کار میرود که میگویند چشم شگردش کور شده یا سالم مانده که تا حدودی صحیح است. سمت حمله خروس می تواند راست یا چپ باشد، اگر خروس از سمت حمله اش کور شده باشد، در جنگ به مشکل برمی خورد، پس اگر این خروس در کسو جواب خوبی نداد، از جنگاندنش اجتناب کنید.

 

آماده کردن خروس لاری برای نبرد تن به تن
آماده کردن خروس لاری برای نبرد تن به تن

 

خروس های دارای مشکل در اثر عدم مراقبت صحیح

در ادامه مقاله آماده کردن خروس لاری برای نبرد تن به تن تغذیه خروس هایی که برای جنگاندن نگهداری می شوند بستگی به نژادشان دارد. بهتر است برای خروس هایی که ضعف بدنی دارند از آب و شکر بجای آب استفاده شود البته به اندازه ای که شیرینی ملایمی داشته باشد. همچنین مخلوط با نواله آرد جو و پودر سویا همراه با سفیده ی تخم مرغ آبپز شده استفاده گردد. اگر این جیره اثر نکرد حتما خروس از نظر داخلی مشکل داشته و باید با دارو معالجه شود. البته انگلیهای خارجی هم می توانند حیوان را ضعیف کنند و باعث عدم بهبود شوند و حتما به این موضوع رسیدگی شود.

 

مقاله آماده کردن خروس لاری برای نبرد تن به تن

 

پرورش صنعتی خروس لاری

پرورش صنعتی خروس لاری یعنی این که بتوانیم تعداد زیادی از این حیوان را یک جا در سالن مرغداری پرورش دهیم. مشکل اصلی جنگندگی این حیوان است. می توان با نوک چینی جوجه ها از این عارضه یعنی کانی بالیزم جلوگیری کنیم. نوک چینی یعنی بریدن نصف نوک حیوان تا نتوانند همدیگر را بزنند. این روش مزایا و معایبی دارد. مزیت آن این است که به یکدیگر آسیب نمیزنند عیب آن هم این است که کسی، خروس یا مرغی که نوکش قطع شده باشد را نمی خرد ولی اگر پرورش دهنده قصد فروش حیوان را نداشته باشد و به عنوان مرغ مادر استفاده کند خوب است. البته نوک چینی کاری حساس است.

 

نوک چینی

کانیبالیسم یا همدیگر خواری در طیور در همه سنین وجود داشته و امری اجتناب ناپذیر است. روش هایی برای جلوگیری از این امر وجود دارد. معمولی ترین روش نوک چینی جوجه ها است ولی باید نوک چینی در سنی انجام شود که آسیبی به جوجه ها نرسد. نوک چینی حتی تا قبل از شروع تولید نیز می تواند انجام پذیرد ولی بهترین زمان نوک چینی در سنین پایین است. در نوک چینی خوب رعایت موارد زیر الزامی است.

۱) با کمترین استرس همراه باشد.

۲) نوک چینی طوری انجام گیرد که مجدداً رشد نکند.

نوک چینی صحیح نیاز به تجربه کافی دارد. محل صحیح و دقیق قطع و داغ نمودن نوک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر نوک چینی با دقت انجام نگیرد، باعث استرس بیش از حد شده و نوک جوجه – .زیاد یا کم قطع میگردد.

کلمات مرتبط : نوک چینی خروس لاری ، پرورش خروس لاری ، پرورش صنعتی خروس لاری ، پرورش سنتی خروس لاری

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.