حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آماده کردن خروس لاری برای جنگ – بخش سوم

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره | 26 امتیاز | میانگین 2٫69 از 5
Loading...
image_pdf
آماده کردن خروس لاری برای جنگ

ادامه مقاله آماده کردن خروس لاری برای جنگ – بخش دوم : خروس کولی ده، خروسی که در مبارزه رو در رو جنگ نمی کند و سر را زیر انداخته و از ضربات نوک حریف فرار می نماید و غالبا قسمتی از وزن حریف بر بدنش سوار است، و این کار را اینقدر ادامه داده تا حریف خسته یا گیج شده سپس بالا می آید و شگرد بالای خود را با چوب یا خار اعمال می نماید. خروس یوغ انداز، خروسی که در مبارزه با فشار بدن و گردن سعی بر به زیر آوردن حریف نموده و گردن از بالا به دور گردن حریف بتاباند و خار و چوب خود را اعمال نماید.

اولین قدم در آماده کردن خروس، رام کردن و دستی کردن خروس است. این وضعیت عملا در خلال تمرین بدنی به خروس به وجود می آید. عموما خروس های جنگی در دست صاحب خود آرام هستند و رفتار وحشی ندارند آماده شدن خروس ها برای جنگ حدود هفت ماهگی یعنی زمان بلوغ شروع می شود ولی بهتر است از ۲ ماهگی با خروس تمرین انجام گیرد. خروس باید بدون حضور مرغ و به تنهایی در قفس ۱ متر مربعی نگهداری شود و خروس های بالغ دیگر را نبیند.

هنگام جنگ خروس ها، پرورش دهنده از نزدیک مراقب است تا جنگ آن ها به آسیب و تلف شدن منجر نشود. حدود ۵ تا ۶ بار تمرین جنگ تا روز مسابقه انجام می گیرد. در حین آماده شدن برای مسابقه بهتر است خروس ها را ورزش داد. این ورزش شامل سه نوع تمرین است.

۱) تمرین دویدن

۲) تمرین پریدن

۳) تمرین بدنی

 

آماده کردن خروس لاری برای جنگ
آماده کردن خروس لاری برای جنگ

 

این تمرین ها علاوه بر آماده سازی خروس برای جنگ، باعث روی فرم آمدن و هیکل مناسب در پرنده مى شود.

۱) تمرین دویدن

این تمرین نفس خروس را افزایش می دهد تا طی مسابقه خسته نشود. برای این کار از دستگاه تردمیل استفاده می شود بدین ترتیب که قفسی فلزی به ابعاد ۵۰ کم ۱۰۰ و ارتفاع ۹۰ سانتی متر را طوری قرار می دهند که پایه های جانبی در حاشیه دستگاه تردمیل قرار گیرد البته دقت شود که عرض قفس باید به اندازه ی عرض دستگاه باشد. دیواره ی پشتی قفس دارای دریچه ای است که اگر خروس نتواند با سرعت دستگاه بدود در برخورد با دریچه براحتی از آن خارج شود. خروس ها باید به این تمرین عادت کنند. این تمرین یک روز در میان و ۵ تا ۱۰ دقیقه برای هر خروس است. نباید خروس را با سرعت دواند بلکه بلکه بهتر است حداقل ۲ ساعت بین خوراک و تمرین، فاصله زمانی باشد. اگر خرید تردمیل میسر نیست میتوان با دنبال کردن خروس ها با وسیله ای، آن ها را مجبور به حرکت دایره ای کرد پس از مدتی خروس وسیله را می شناسد و با دیدن ان در دست متوجه می شود که باید بدود.

همچنین بخوانید :
دستگاه جوجه کشی 336 عددی

 

۲) تمرین پریدن

در ادامه مقاله آماده کردن خروس لاری برای جنگ این نوع تمرین آموزشی پریدن در روز مسابقه است. این تمرین برای تک تک خروس ها با استفاده از خوراکی که خروس دوست دارد، انجام می شود. بدین صورت که تکه ای بادام را به خروس نشان داده و بلافاصله آن را در ارتفاع بالاتر نگه می دارند تا خروس برای گرفتن آن مجبور شود به سمت بالا جست بزند یا می توان خوراکی راهی از پله بالا برد تا جست بزند. تعداد این تمرین در بهترین حالت حدود ۱۰ پرش در روز است. نکته ی مهم در این تمرین این است که حتما باید اقداماتی کرد تا در زمان تمرین سطح زمین نرم و صاف باشد. در غیر این صورت بروز میخچه در کف پای حیوان اجتناب ناپذیر است. برخی افراد کف پای خروس را با نوار پارچه ای میبندند تا در حین پریدن صدمه ای نبیند.

 

آماده کردن خروس لاری برای جنگ - خروس لاری آماده برای نبرد
آماده کردن خروس لاری برای جنگ – خروس لاری آماده برای نبرد

 

۳) تمرین بدنی

این نوع تمرین برای تقویت عضلات و قوی شدن آنها به کار میرود. در خلال این تمرین دست کشیدن و ماساژ سینه و ران و زیر بال خروس شروع کار است. گردن را ۵ بار به پایین خم کرده و دوباره به حالت اول برگردانید. سپس دست ها را زیر دو بال برده و ۵ مرتبه هر دو دست را بالا بکشید تا خروس چند سانتیمتر از زمین بلند شود و سپس رها کنید و در آخرین مرحله در حال نوازش پشت و کمر حیوان اندکی هم فشار وارد کنید. انگار پرورش دهنده قصد دارد به زور خروس را بنشاند و خروس هم سعی می کند که بایستد. و این عمل را نیز ۵ بار انجام دهید. سپس خروس را برای چند دقیقه آزاد گذاشته و دوباره تمرین را انجام دهید. برای قوی تر شدن عضلات سینه باید خروس بال بال بزند. پرورش دهندگان اعتقاد دارند که پس از یک ماه از این تمرین ها و همچنین تمرین جنگیدن، خروس ها آماده ی میدان می باشند. برخی پرورش دهندگان برای تمرین دادن خروس و جلوگیری از صدمه دیدن احتمالی، یک روز در میان برای مدت ۱ الی ۲ دقیقه خروس را با خروس دیگری که ضعیف باشد جنگ می اندازند. گاهی خروس حریف را از پله بالا برده و خروس را مجبور به تعقیب کنید تا به اصطلاح نفسش زیاد شود.

 

کلمات مرتبط : آماده نمودن خروس برای نبرد ، جروس لاری مخصوص جنگ ، خروس لاری جنگی ، عکس خروس لاری ، جنگ خروس لاری

مدیر سایت
انجمن جوجه کشی فارسی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X