حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آماده سازی قدرتی خروس لاری جنگی برای نبرد

آماده سازی قدرتی خروس لاری جنگی

آماده سازی قدرتی خروس لاری جنگی

۱) تمریناتی جهت تقویت قدرت بدنی و افزایش نفس و عضله سازی خروس لاری:

زمینی محصور به وسعت حداقل ۵۰ متر مربع ترجیحا دایره ای و خالی از وسایل اضافی با زمینی نرم را در نظر گرفته و خروس را داخل میدان کشیده و پس از ۱۰ دقیقه یک خروس محلی که از خروس شما میترسد داخل میدان بیاورید. اگر خروس حس جنگندگی داشته باشد به دنبال خروس محلی شروع به دویدن می کند. در دو هفته اول فقط ۵ دقیقه کافی است سپس هر دو هفته ۱ دقیقه اضافه کنید پس از دو ماه می توانید اجازه دهید تا آنقدر خروس بدود که از نفس بیفتد. اگر خروس حساسیتش نسبت به خروس محلی کم شد می توان با یک خروس محلی دیگر به صورت چرخشی جایگزین کرد. پس از اتمام تمرین، ۳۰ ثانیه به خروس فرصت دهید تا نفسی تازه کند سپس با آبی تازه و خنک که در آن مواد تقویت کننده مخلوط کرده اید سیراب و بلافاصله بدنش را بخوبی ماساژ دهید. سعی کنید تمام پایش را با روغن زیتون ماساژ دهید. سعی کنید وعده غذایی پس از تمرین سرشار از پروتیین باشد.

۲) بشین و پاشو: با یک دست سینه خروس را گرفته تا از حرکات اضافی خروس جلوگیری کنید و با دست دیگر به آرامی کمر خروس را فشار داده و او را وادار به نشستن کنید. البته نباید به خروس فشار زیادی وارد شود چون ممکن است به مفاصل خروس آسیب برسد این حرکت را روزی چند بار تکرار کنید تا احساس کنید خروس دیگر مقاومتی نمی کند.

۳) استفاده از وزنه : وزنه ای به اندازه یک چهارم وزن خروس به کمر خروس بسته و سپس غذای مورد علاقه خروس را در ارتفاع ۴۰ سانتی متر بالاتر از خروس نگه داشته تا خروس برای خوردن غذا مجبور به پریدن شود. پس از مدتی که احساس کردید انجام این کار برای خروس راحت شده می توانید ارتفاع را بیشتر کنید ولی وزنه را سنگین تر نکنید چون باعث آسیب دیدن مفاصل شده و احتمال پاره شدن تاندون های پای خروس زیاد می شود. سعی کنید قبل از انجام این تمرین به خروس کمی نرمش بدهید تا بدن آن گرم شود.

 

آماده سازی قدرتی خروس لاری جنگی
آماده سازی قدرتی خروس لاری جنگی

 

اقدامات لازم در جوجه خروس ها

در ادامه مقاله آماده سازی قدرتی خروس لاری جنگی برای نبرد شروع آموزش جوجه خروس از سن ۲ ماهگی مناسبترین گزینه برای داشتن یک خروس خوب و با چالاک می باشد که طی چند تمرین ساده اما مفید صورت میگیرد.

۱) نگهداری جوجه خروس پیش جوجه های کوچکتر باعث می شود خروس شما مغرور و نترس عمل بیاید و حس برتری در خروس ایجاد شود.

۲) جای دان و آب جوجه خروس را از همان ۲ ماهگی بالا بگیرید تا خروسی خوش استیل داشته باشید در ضمن در قد کشیدن خروس نیز بی تاثیر نیست.

۳) روزی یک وعده از غذای جوجه خروستان را که شامل کاهو، سبزیجات، سیب زمینی پخته، سفیده تخم مرغ آب پز، جگر پخته شده و غیره را در بالاترین حد پرش جوجه بگیرید تا برای خوردن مجبور به پریدن شود. انجام این عمل بی نهایت در قوی شدن سر و گردن و پاهای خروس تاثیرگذار است. در ضمن باعث چابک و تیز شدن حرکات خروس در جنگ می شود.

۴) از همین ابتدا بستری نرم درست کنید (اگر با شن یا خاک اره خیلی ریز باشد بهتر است ولی از پتو هم می توان استفاده کرد) و جوجه خروس را از ارتفاع یک متری رها کنید این عمل را هر روز چندین بار تکرار کنید جوجه که بزرگتر شد می توانید ارتفاع را افزایش دهید. انجام این عمل باعث قوی شدن ران، ساق و انگشتان خروس می شود در ضمن باعث افزایش حفظ تعادل در خروس می شود که این عمل در زمان پنجهزدن در میدان بسیار تاثیرگذار است چون اگر خروس پس از پنجه زدن در حالت نامتعادل فرود بیاید فرصتی خوب برای حمله حریف مهیا می شود.

 

آماده سازی قدرتی خروس لاری جنگی - نبرد خروسها
آماده سازی قدرتی خروس لاری جنگی – نبرد خروسها

 

۵) از زمانی که خروس شروع به وزن گرفتن می کند باید بسیار مراقب پاهای خروس باشید چرا که کوچکترین سهل انگاری باعث میخچه زدن پای خروس می شود که اولا درمان آن بسیار مشکل بوده ثانیا، خروسی که پای آن میخچه داشته باشد هر چقدر هم که آمادگی بدنی بالایی داشته باشد دیگر به درد جنگ نمی خورد و تمام زحمات به باد میرود. بهترین کار برای جلوگیری از این عارضه این است که اولا زمین زیر پای خروسی نرم باشد ثانیا هر دو یا سه روز یک بار پای خروس را با مقدار کمی روغن زیتون ماساژ دهید و سپس با باند با سلیقه و حوصله پال خروس را ببندید.

۶) کسو کردن را در ۶ ماهگی شروع کنید ولی هیچگاه خروس را با خروس های هم هیکل یا بزرگتر کسو نکنید چون باعث آسیب دیدن خروس شده و در صورت شکست غرور خروس از بین می رود که ممکن است بعدها باعث فرار کردن خروس در وسط جنگ شود. مهمتر از همه این که اگر می خواهید خروس خوبی داشته باشید باید از نظر تغذیه، تمرینات مداوم و محبت به حیوان وقت گذاشته و در کل باید عاشق خروستان باشید تا نتیجه بگیرید.

کلمات مرتبط : آماده کردن خروس لاری ، آماده سازی خروس لاری ، نبرد خروس لاری ، آماده کردن خروس برای نبرد ، خروس ، پرورش خروس لاری ، روش پرورش خروس لاری جنگی

مدیر سایت
دیدگاه کاربران ۱۰ دیدگاه
 • Mahdi ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۰:۳۸

  سلام من جوجه کشیدم دوتاش خروس شده الان هروز همیگرو میزنن چیکارکنم همونزنن

  • کارشناس وب سایت ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ / ۸:۲۲:۲۱

   از هم جداشون کنید.

 • ناشناس ۱۷ آذر ۱۳۹۸ / ۹:۰۹:۱۸

  چرا قبل از شروع جنگ خروس با دستمال یزدی را خیس میکنند و کمی از دستمال را به دهانش فرو میکنند

 • امیرحسین ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۸:۳۵:۳۸

  سلام من یک خروس خوب میخوام

  • من دارم ۱۲ تیر ۱۳۹۸ / ۳:۰۹:۲۲

   خروس نسل دار

 • امیررضا نوری وحید سگزآباد ی ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۵:۳۷:۱۹

  من خروس بسیار زیبایی دارم و اشقشم و همیشه تو جنگ قهرمان میشه من همین نبرد به سیخک خروسم تیغ می‌بندم تا وقتی می‌پرد بالا به خروس مقابل اسیب برساندهمین چند روز پیش بهترین خروس شهرمان را از سر جدا کرد

 • ناشناس ۳ خرداد ۱۳۹۷ / ۱:۳۹:۲۳

  مرسی

 • نوید ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ / ۷:۳۴:۲۸

  خواندم.عالی بود.ما هنگام جنگ به پای خروس چنگال میبندیم که بد نبود در مورد اونم تیضیحاتی میداری.در ضمن از سن شس ماهگی تا دوسالگی وزنه ای به پای خروس میزاریم که قبل از جنگ بازش میکنیم.در مورد اموزش فرو کردن دستمال یزدی هم موقع نبرد برای پایین اوردن حرارت بدن خروس بایستی توضیح میدادی

  • مدیر سایت ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ / ۸:۵۳:۲۸

   چقدر عالی میشد در قالب یک متن یا صدا تجربیات خودتون رو برامون ارسال می کردید تا به اسم خودتون در سایت قرار بگیره و دیگران استفاده کنند.

 • مسعود ۲۶ آذر ۱۳۹۶ / ۴:۰۸:۳۱

  آقا دمت گرم.استفاده کردیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.