حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آماده سازی خروس برای جنگ

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره | 6 امتیاز | میانگین 3٫83 از 5
Loading...
image_pdf
آماده سازی خروس برای جنگ

آماده سازی خروس برای جنگ

آماده سازی خروس برای جنگ : پیاده روی: به مدت دو هفته باید حیوان آزاد بوده و راه برود، سپس باید خروس را دنبال کنیم به طوری که به نفس زدن بیفتد، باید این کار را برای قوی شدن پا و نفس دار شدن حیوان انجام بدیم.
ماساژ: به ترتیب از گردن، بالها، سینه، پهلوها (زیر بال) و پاها باید ماساژ داده شود که این حرکت باعث آرامش و جریان بهتر خون در بدن حیوان می شود. کسو: برای اینکه حیوان تمرین داشته باشد از یک حیوان ضعیف یا پیر استفاده می کنیم

 

آماده سازی خروس برای جنگ
آماده سازی خروس برای جنگ

غذا: وعده صبح میوه و سبزیجات و وعده عصر گندم شسته شده به حیوان بدهید. هفته ای ۳ بار تخم مرغ آبپز پس از آخرین وعده غذا و شب هم تعدادی مغز بادام و کشمش به حیوان بدهید.
نکته ی مهم این است که باید از سلامت حیوان و تولک نرفتن آن مطمئن باشیم. اول ناخن ها وسیخها را با چسب پارچه ای بسته و ۱۵ دقیقه کسو می کنیم. پس از کسو کردن به گلویش فتیله می اندازیم. سپس صورت و پاهای حیوان را شستشو میدهیم. پس از نیم ساعت با حوله خیس و داغ برای چندین بار کمپرس می کنیم بعد از ۴ روز استراحت، به مدت ۱۰ دقیقه می دوانیم یا به مدت ۵ دقیقه روی دستگاه تردمیل آرام می گذاریم و با دست نگه می داریم همین کار را ۴ روز بعد تکرار می کنیم. بعد از آن ۴ روز دیگر به مدت ۳۰ دقیقه کسو می کنیم بعد کمپرسی می کنیم. پس از ۴ روز استراحت همان اعمال دواندن را تکرار می کنیم و همین حرکت پس از ۴ روز دیگر تکرار می کنیم و ۴ روز استراحت بعد کسور سوم به مدت ۴۵ یا ۵۰ دقیقه انجام می دهیم. دواندن را به ۱۵ دقیقه میرسانیم در دواندن دوم ۱۰ دقیقه کسور می کنیم سپس ۷ روز استراحت می دهیم بعد به مسابقه می بریم. در حین آماده سازی باید به نکات زیر توجه نمایید که خیلی مهم است. هفته ای یک سی سی آمپول نوروبیون و میزنیم و در روزهای استراحت یک عدد ویتامین ۳۰۰-B۱ میدهیم و هر روز ۱۰ عدد مغز بادام و ۲ عدد مغز گردو و ۳ روز در میان یک عدد تخم مرغ پخته و روزانه مقداری اسفناج با مقداری برگ تربچه می دهیم. در طول آماده سازی خروس در روز استراحت فقط یک بار پیش مرغ بگذارید تا بیضه هایش تحت فشار قرار نگیرد چون رابطه جنسی زیاد مانع از جنگیدن مناسب خروس می شود. حتماً ۱۰ روز مانده برای مسابقه این کار را انجام دهید و روزانه ۴ عدد کشمش دیزماری یا همان کشمش سیاه بدهید. این بهترین روش آماده سازی است. با این روش خروس شما ۳ برابر اول جنگ خواهد کرد.
یک مطلب مهم برای کسانی که خروسهایشان جنگجو نیست. اولین مرحله دوتا نقاب برای نوکشان درست کنید تا منقارشان را نتوانند باز کنند یا با چسب سیم دو منقارشان را بهم ببندید و بعد وادار به جنگ کنید. با این روش خروسها خوب پخته می شوند، نفس هایشان بهتر می شود و می توانند بدون اینکه با نوک بگیرند خوب می زنند. مانند پهلوانان جنگ می کنند مخصوصاً در کسور جوجه ها دقت کنید خیلی مهم است. فقط موقع بستن نقاب به منقار آن ها طوری ببندید تا جلوی نفس کشیدن آنها گرفته نشود.

همچنین بخوانید :
فیزیولـوژی و آناتومی خروس لاری – بخش سوم

 

آماده سازی خروس برای جنگ - خروس جنگی
آماده سازی خروس برای جنگ – خروس جنگی

کم آوردن نفس در جنگ می تواند دلایل زیادی داشته باشد که یکی از دلایل ورزیده نبودن بدن حیوان است. دو راه برای این کار پیشنهاد میگردد.
۱) دواندن خروس، در روزهای اول دو بار و هر بار ۵ دقیقه و به تدریج تا یک ماه و هر روز سه بار و هر بار ۱۵ دقیقه برسانید. قبل و پس از هر بار دویدن، پارچه ای را به دم کرده ی اکالیپتوس آغشته نموده، لول کرده و داخل دهان نموده و قدری بپیچانید و بیرون آورید و چند قطره غلیظ از آب اکالیپتوس همراه با آب نمک در سوراخ های بینی حیوان بچکانید تا اگر خلطی در مسیر تنفس باشد بیرون آمده و راه رسیدن هوا به ریه ها را بازتر نماید. پس از اتمام این مراحل کشیدن پارچه ی آغشته به الکل بر بدن خروس حتی سر مفید است به شرطی وارد چشم نشود.

کلمات مرتبط : جنگ خروس ها ، خروس جنگی ، خروس لاری ، خروس لاری جنگی ، جنگ خروس ها ، جنگ خروس لاری ، تغذیه خروس لاری

مدیر سایت
انجمن جوجه کشی فارسی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X