حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آماده ساختن خروس لاری برای نبرد تن به تن – بخش هفتم

آماده ساختن خروس لاری برای نبرد تن به تن

گرو کردن و دید کردن خروس برای گرو

ادامه مقاله آماده ساختن خروس لاری برای نبرد تن به تن – بخش ششم : انتخاب حریف برای حيوان مبحث بسیار بزرگ و پیجید۵ ای است و به عوامل زیر بستگی دارد.

خروس خودت چه شگردی دارد؟

هیکل خروس چگونه است؟

برای خروس هایی که میخواهید بجنگونید چه زیر چرخ و چه یوغ، باید توجه داشته باشید که اولین قدم مهم این است که خروس با بدنی پر و کمر دار خیلی سخت زانو زده یا می افتد. پس اولا نباید حیوان از هیکل حیوان شما درشتتر و پهن تر باشد و بیشتر سعی شود که لاغرتر باشد.

اگر حیوان شما کولی ده و زیر چرخ باشد حریف با بدنی پهن و پر با فشار سینه از بالادست، نفس حیوان شما رو بریده و زود به زانو در می آورد و اجازه مانور و برگشتن و خار زدن نمی دهد. پس برای زیر چرخها و کولی ده ها باید هم اندازه یا ریزتر از نظر بدنی پیدا کنید.

ولی خروس یوغ گیر و یا بالا جنگ یعنی اگه حیوان شما قدر است و با فشار می تواند از گردن خروس را انداخته، به زیر آورده و بعد کار را تمام کند، برای این حیوان هم باید سعی کنید حیوانی پیدا کنید که زود پایین بیاد.

 

آماده ساختن خروس لاری برای نبرد تن به تن
آماده ساختن خروس لاری برای نبرد تن به تن

 

شناخت ظاهری حریف به پس کاسه سر حریف نگاه کنید اگه پر کنده باشد و یا رد بخیه یا تاسی داشته باشد پس این حیوان سر میدهد و زود پایین می آید و برای حیوان بالا جنگ شما مناسب است. ولی اگر در قسمت زیر گوش و یا دو طرف گردن یعنی بالای گردن پر کنده یا خالی باشد معلوم می شود که این حیوان بالا جنگه و به گردن حیوان حریف می چسبد و خطرناک است. البته اگر با دست زدن به گردن متوجه گردن بلند و کلفت و سفت شوید، بدانید قدرت خیلی زیادی در این گردن نهفته است ولی اگر پرها در همانجا کنده بود ولی گردن نازک و ستی داشت معلوم می شود که بالا جنگ هست ولی زود پایین می آید و اگر حیوان شما بالا جنگ قوی باشد حریف را شکست می دهد.

برای دستی کردن خروس های به اصطلاح وحشی یک راه مطمئن وجود دارد که در اغلب موارد جواب میدهد .بهتر است پس از مدتی که خروس به قفس خود خو گرفت، ظرف غذا را از قفس بیرون آورده و به جای آن، دستتان را با دانه یا سایر دانه های مورد علاقه پر کرده، داخل قفس ببرید و همین طور بی حرکت نگهدارید تا پرنده برای خوردن، مجبور شود به طرف شما بیاید؛ البته اگر میخواهید به نتیجه مطلوب برسید باید صبر و حوصله زیادی به خرج دهید و خروس را با حرکات سریع و عجولانه خود نترسانید؛ ضمن اینکه باید مراقب باشید خروس در این تمرینات، گرسنگی نکشد. به تدریج که یاد گرفت از دست شما غذا بردارد، دستتان را آرام آرام از قفس خارج کنید تا بدنبال شما از قفس بیرون بیاید و در محیط داخل حیاط آزاد باشد. بهتر است پس از اینکه حیوان به دست شما عادت کرد، با انگشت خود به آرامی پشت گردن، بالها و جلوی سینه و رانهایش را نوازش کنید. یادتان باشد که دستی کردن را در کمال آرامش و در یک محیط بی سر و صدا انجام دهید تا حیوان مطمئن شود که دست شما جای امنی است و به این تمرینات عادت کند.

 

آماده ساختن خروس لاری برای نبرد تن به تن - خروس لاری جنگی
آماده ساختن خروس لاری برای نبرد تن به تن – خروس لاری جنگی

 

چطور خروس می تواند محکم پا بزند و برپا شود؟

در ادامه مقاله آماده ساختن خروس لاری برای نبرد تن به تن اول دو تا خروس در نظر میگیرند و یکی را در دست گرفته و خروس که در دست گرفته نزدیک خروس زمینی می کنید ۵ دقیقه نمی گذارید خروس یک پا بزند حرص به خروس می دهید حتی چندین بار خروسی که در دستتان است ممکن است ۲ و ۳ نوک به کله خروس پایینی بزند ولی نگذارید یک پا بزند روز دوم هم مانند روز اول اینکار را تکرار کنید و روز سوم دو دقیقه حرص دهید و یک پار اول کنید و زود بردارید سپس دوباره سه دقیقه نگذارید خروس پا بزند در ضمن یادتان باشد هر روز خروسی که در دستتان است عوض کنید و روز چهارم خروسی که می خواهید برپا بشود جلوی آن یک مرغ بیاورید.

یک مطالب مهم برای کسانی که خروسهایشان زیر جنگ نباشند. ابتدا دو تا نقاب برای نوک درست کنید که نتوانند منقارشان را باز کنند یا با چسب سیم دو منقار را بهم ببندید و بعد بیندازید به جنگ هم تا خوب پخته شوند. هم نفس هایشان خوب می شود هم می توانند بدون اینکه با نوک بگیرند چوب می زنند و هم خروسها روبروی هم قرار می گیرند و بالا میجنگند مانند پهلوانی جنگ می کنند. در کسو جوجه ها دقت کنید چون ۹۰ درصد خروسها بالا جنگ می باشند. موقع بستن نقاب به منقار طوری ببندید تا جلوی تنفس آنها را نگیرد.

کلمات مرتبط : آماده ساختن خروس لاری برای نبرد تن به تن ، نبرد خروس ، جنگ خروس ، خروس محلی ، خروس لاری ، خروس لاری محلی

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.