حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

دستگاه جوجه کشی فاخته بررسی و تحلیل محصولات

دستگاه جوجه کشی فاخته

دستگاه جوجه کشی فاخته از کارگاهی کوچک تا تولید کننده ای مطرح

دستگاه جوجه کشی فاخته که این روزها سر زبان ها افتاده و به نوعی می توان گفت که به یک برند تازه در صنعت جوجه کشی مبدل شده است. حاصل یک کارگاه نوپا در مشهد است که به مدیریت مهندس قریب و با نام تجاری گروه طیوران صنعت فاخته فعالیت دارد.

این گروه صنعتی در دسته تولید کنندگان مطرح دستگاه جوجه کشی در کشور شناخته میشود که محصولات آن در ظرفیت های ۴۲ تایی، ۸۴ تایی، ۱۲۶ تایی، ۱۶۸ تایی، ۲۱۰ تایی، ۵۰۴ تایی، ۱۰۰۸ تایی، ۲۰۱۶ تایی تولید شده اند که برای جوجه کشی از تخم نطفه دار پرنده های خانگی و اهلی مناسب می باشد.

در این نوشته خواهید خواند:

دستگاه جوجه کشی فاخته مشهد یک محصول ایرانی و با قیمت مناسب است که توانایی جوجه کشی از تخم نطفه دار پرنده های اهلی را دارد. در ادامه شما را با مزایا و معایب این دستگاه جوجه کشی صنعتی آشنا خواهیم کرد. از مزایای این ماشین جوجه کشی می توان به بدنه pvc، برد جوجه کشی سخنگو و سنسور sht آن اشاره کرد و از معایب آن می توان به مصرف زیاد برق و ظرف آب نامناسب آن اشاره کرد.

در ادامه این مقاله شما را با ویژگی ها و خصوصیات دستگاه جوجه کشی فاخته آشنا خواهیم کرد.

ظرفیت محصولات جوجه کشی فاخته 

بوقلمون

غاز

اردک

بلدرچین

کبک

مرغ

دستگاه جوجه کشی فاخته

۵۰

۵۰

۷۲

۱۹۲

۱۲۸

۸۴

دستگاه جوجه کشی M-۸۴

۷۵

۷۵

۱۰۸

۸۸

۱۹۲

۱۲۶

دستگاه جوجه کشی M-۱۲۶

۱۰۰

۱۰۰

۱۴۴

۳۸۴

۲۵۶

۱۶۸

دستگاه جوجه کشی M-۱۶۸

۱۲۵

۱۲۵

۱۸۰

۴۸۰

۳۲۰

۲۱۰

دستگاه جوجه کشی M-۲۱۰

۳۰۰

۳۰۰

۴۳۲

۱۱۵۲

۷۶۷

۵۰۴

دستگاه جوجه کشی M-۵۰۴

۶۰۰

۶۰۰

۸۶۴

۲۳۰۴

۱۵۳۶

۱۰۰۸

دستگاه جوجه کشی M-۱۰۰۸

۱۲۰۰

۱۲۰۰

۱۷۲۸

۴۶۰۸

۳۰۷۲

۲۰۱۶

دستگاه جوجه کشی M-۲۰۱۶

۱۲۰۰

۱۲۰۰

۱۷۲۸

۴۶۰۸

۳۰۷۲

۲۰۱۶

دستگاه جوجه کشی M-۲۰۱۶ بابخار سرد

 

تحلیل و بررسی دستگاه جوجه کشی فاخته

نحوه شروع فعالیت گروه فاخته

تیم فاخته متشکل از گروهی از جوانان ایرانی است که مهندس قریب مدیریت این واحد تولیدی را بر عهده دارد و سابقه فعالیتی چند ساله دارد. این تیم تولیدی در ابتدای کار فروش به استان خراسان و شهر مشهد را مبنای کار خود قرار داده بودند و مانند هر واحد تولیدی دیگری به مرور زمان پیشرفت کرد و توانست مشتری هایی خوبی را از شهرهای دیگر جذب کند.

نتیجه این کار سبب افزایش تولید و رونق کسب و کار فاخته شد و هم اکنون در وبسایت فاخته می توانید لیستی از نمایندگی های فروش آن را در شهرهای مختلف مشاهده نمایید.

بررسی مزایای دستگاه جوجه کشی فاخته

این سری از دستگاه های جوجه کشی که با آرم طلایی فاخته بر قسمت بالایی و سمت چپ درب ، از سایر دستگاه های جوجه کشی موجود در بازار متمایز شده است، همانند هر دستگاه جوجه کشی مزایا و معایبی دارد که در ادامه شما را با مهم ترین مزایا و معایب ماشین های جوجه کشی گروه طیوران صنعت فاخته آشنا خواهیم کرد.

الف – بدنه PVC و یکپارچه :

در تمامی دستگاه های جوجه کشی فاخته از بدنه PVC فشرده و یکپارچه استفاده شده که نقش به سزایی در حفظ حرارت داخل دستگاه خواهد داشت. این صفحات PVC دارای ضخامت ۱/۶ سانتی متر هستند.

ب – استفاده از سنسور SHT :

استفاده از سنسور SHT
استفاده از سنسور SHT

در تمامی دستگاه های جوجه کشی ساخته شده به دست گروه طیوران صنعت فاخته از سنسور SHT استفاده شده است. این سنسور ساخت کمپانی SENSIRION سوئیس بوده و توانایی سنجش دقیق دما و رطوبت داخل دستگاه را دارد و بر خلاف سایر سنسورها به سادگی از کالیبره خارج نخواهد شد.

ج – قابلیت انتخاب پرنده :

قابلیت انتخاب پرنده
قابلیت انتخاب پرنده

بر روی برد دستگاه جوجه کشی فاخته امکان انتخاب پرنده مورد نظر وجود دارد که بدون نیاز به تنظیم دما و رطوبت و تنها با انتخاب پرنده مورد نظر، می توان جوجه کشی را شروع کرد.

د – مصرف برق خانگی :

تمامی دستگاه های جوجه کشی خانگی ساخته شده توسط گروه فاخته با استفاده از برق تکفاز خانگی یعنی ۲۲۰ ولت کار می کنند و نیازی به استفاده از برق سه فاز و یا اینورتر نیست.

هـ – تامین حرارت با المنت :

تامین حرارت با المنت
تامین حرارت با المنت

یکی از بی خطر ترین و کم مصرف ترین روش برای تامین حرارت در دستگاه های جوجه کشی، استفاده از المنت است که در دستگاه جوجه کشی فاخته نیز این امکان وجود دارد.

و – تامین رطوبت خودکار :

تامین رطوبت خودکار
تامین رطوبت خودکار

یکی دیگر از قابلیت های این دستگاه ها ، تامین رطوبت خودکار است که با استفاده از فن دائم کار و المنت های به کار رفته در دستگاه صورت خواهد گرفت.

ز – چرخش مداوم تخم ها :

چرخش مداوم تخم ها
چرخش مداوم تخم ها

در دستگاه های جوجه کشی فاخته نیز همانند هر دستگاه جوجه کشی اتوماتیک دیگری، چرخش تخم ها به صورت اتوماتیک و خودکار صورت خواهد گرفت. طوری که ۴۵ درجه به سمت راست و ۴۵ درجه به سمت چپ خواهد بود و این عمل با استفاده از جک های مکانیکی و مگنت صورت می گیرد.

ک – برد جوجه کشی سخنگو و هوشمند :

برد جوجه کشی سخنگو و هوشمند
برد جوجه کشی سخنگو و هوشمند

برد جوجه کشی نصب شده در دستگاه جوجه کشی فاخته از قابلیت تنظیم دقیق دما و رطوبت، انتخاب پرنده و … برخوردار است و امکان سخنگو بودن دستگاه ، در هر مرحله از جوجه کشی به کار کمک خواهد کرد تا فرایند جوجه کشی بهتری را دنبال کند. صفحه نمایش برد به صورت LCD ساخته شده که اطلاعات جوجه کشی به سادگی و به زبان فارسی قابل نمایش است.

ل – گارانتی و خدمات پس از فروش طیوران صنعت فاخته :

تمامی دستگاه های این کارگاه تولیدی از یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش بهره مند است و این یکی از ویژگی های خوب هر تولید کننده ای محسوب می شود که خوشبختانه تیم فاخته این مزیت را در اختیار خریداران خود قرار داده است.

 

ویدیو مشاهده محصولات فاخته در یک نگاه

دانلود مستقیم ویدیو

بررسی معایب دستگاه جوجه کشی فاخته

هر وسیله الکترونیکی با هر نام و برندی ، معایب و مزایای مختص خود را دارد و طبیعی است که دستگاه های جوجه کشی فاخته نیز معایب خود را داشته باشند، پس ما در این مقاله یک تحلیل بی طرفانه و واقع گرایانه از ماشین جوجه کشی فاخته خواهیم داشت، بنابراین در کنار پرداختن به خوبی های این دستگاه ها بهتر است از معایب و خطاهای آن هم یاد کنیم تا شما خواننده گرامی را به دور از هر گونه جانب داری، با محصولات این کارگاه تولیدی آشنا کرده باشیم. طی بررسی های انجام شده بر روی یکی از دستگاه های جوجه کشی فاخته به ایرادات زیر برخوردیم که به توضیح مختصر آنها خواهیم پرداخت :

الف – استفاده از شاسی های آهنی دارای رنگ پوشش کوره ای :

شاسی های آهنی
شاسی های آهنی

شاسی های این دستگاه ها با استفاده از نبشی های آهنی ساخته شده که با شیوه جوش معمولی به هم متصل شده اند و در پایان با استفاده از رنگ کوره ای استاتیک حالتی ضد زنگ پیدا کرده اند. اما اگر نگاهی به بدنه دستگاه های جوجه کشی استاندارد مانند آرکام ، برینسا، اسکندری و … بیندازید، متوجه خواهید شد که از شاسی های آلومینیومی آنادایز شده و کاملا مقاوم استفاده شده که توسط کرنرهای ABS به هم متصل شده اند و همانطور که می دانید ، آلومینیوم هیچگاه دچار پوسیدگی و یا زنگ زدگی نخواهد شد و جوشکاری در این فلز بی معناست.

ب – ایجاد ظرف آب در انتهای دستگاه با استفاده از ورق های PVC و چسب آکواریوم :

ایجاد ظرف آب در انتهای دستگاه
ایجاد ظرف آب در انتهای دستگاه

اگر به دستگاه ۱۰۰۸ تایی طیوران صنعت فاخته دقت کنید، متوجه وجود یک جعبه خواهید شد که با چسب آکواریوم به کف دستگاه چسبانده شده است و در داخل آن یک المنت بزرگ وجود دارد که نقش تامین رطوبت را بر عهده دارد. در بالای جعبه نیز یک فن بزرگ المنت دار وجود دارد که در تامین حرارت و رطوبت دستگاه نقش دارد. ایرادی که به این ابتکار فاخته وارد است، به مصرف برق زیاد المنت ها و تولید بیش از حد رطوبت مربوط می شود. هم چنین امکان از بین رفتن چسب و نشت آب وجود دارد.

ج – لزوم تهویه مداوم جهت خروج حرارت و رطوبت اضافی :

لزوم تهویه مداوم
لزوم تهویه مداوم

از آنجایی که در دستگاه از المنت ها و یک فن بزرگ استفاده شده ، بنابراین حرارت و رطوبت را بیش از مقدار مورد نیاز تولید خواهد کرد، بنابراین فن تهویه قرار داده شده در دیواره سمت راست دستگاه باید مدام در حال کار باشد تا این مقادیر اضافی حرارت و رطوبت را به بیرون منتقل کند. نتیجه این کار، عدم ثبات دما و رطوبت داخل دستگاه و افزایش مصرف برق خواهد بود.

د – استفاده از فن سیرکوله قوی :

فن سیرکوله
فن سیرکوله

برای یکنواخت سازی حرارت و رطوبت در تمامی قسمت های دستگاه باید از فن سیرکوله استفاده کرد. اما در دستگاه جوجه کشی فاخته از یک فن قوی و پر سر و صدا استفاده شده که در داخل دستگاه کوران به پا می کند.

هـ – عدم امکان ستر و هچر همزمان :

اگر نگاهی به دستگاه های معتبر جهانی مانند آرکام و برینسا و … انداخته باشید، متوجه خواهید شد که در قسمت زیرین دستگاه، یک یا چند عدد سبد هچر وجود دارد که امکان ستر و هچر همزمان را فراهم خواهد آورد. اما این همه ماجرا نیست، این دستگاه ها طوری طراحی شده اند که دمای کف دستگاه پایین تر و رطوبت آن بالاتر باشد، در این حالت شرایط برای هچ تخم ها فراهم خواهد آمد. اما در دستگاه های فاخته این قابلیت وجود ندارد و در کف دستگاه ظرف آب نصب شده است.

و – استفاده از طلق تک جداره :

- استفاده از طلق تک جداره
– استفاده از طلق تک جداره

در درب دستگاه جوجه کشی فاخته از یک طلق تک جداره استفاده شده که به کمک چسب آکواریوم و تعداد زیادی پیچ به درب متصل شده است. این طلق هیچ نقشی در حفظ دمای داخل دستگاه ندارد و از ورود اشعه های مضر خورشید نیز جلوگیری نخواهد کرد. بنابراین بهتر بود که از پلی کربنات های دو جداره و مقاوم در برابر ضربه و ضد اشعه های مضر خورشید استفاده می شد.

ز – قیمت بالای دستگاه های جوجه کشی فاخته :

 

اگر قیمت دستگاه های جوجه کشی این کارگاه را با دستگاه های جوجه کشی معتبر مانند آرکام و اسکندری مقایسه کنید، متوجه قیمت بسیار نزدیک دستگاه های فاخته با این دستگاه های معتبر خواهد شد. در حالی که دستگاه های فاخته اصلا قابل مقایسه با دستگاه های آرکام نیست. چرا که هیچ یک از دستگاه های معتبر جهانی از چسب آکواریوم، المنت ها و فن های پر مصرف در دستگاه های خود استفاده نکرده اند. بنابراین بهتر بود که گروه فاخته بنا به کیفیت دستگاه خود ، قیمت منصفانه ای را برای آن در نظر می گرفت.

ک – امکان شستشو و تخلیه آب درون ظرف وجود ندارد :

شستشو و تخلیه آب درون ظرف
شستشو و تخلیه آب درون ظرف

ظرفی آبی که در کف دستگاه جوجه کشی فاخته قرار داده شده ، به کمک چسب آکواریوم چسبانده شده که امکان بیرون آوردن و تمیز کاری آن وجود ندارد. هم چنین در بالای این ظرف یک لایه ورق pvc و فن و المنت تعبیه شده که امکان بردن دست در داخل ظرف آب وجود نخواهد داشت، بنابراین آب موجود در داخل ظرف به مرور زمان آلودگی ها را به خود جذب خواهد کرد. پیشنهاد ما این است که تیم فاخته هر چه سریعتر در ظرف آب دستگاه خود تغییراتی ایجاد کند.

ل – طراحی دستگاه از روی نقشه قبلی نیست!

با توجه به اینکه بر روی بدنه دستگاه تعدادی سوراخ مسدود شده وجود دارد، بنابراین می توان گفت که طراحی و ساخت دستگاه جوجه کشی بدون نقشه قبلی بوده و امکان خطا در ساخت آن وجود دارد. همانطوری که در تصویر مشاهده می کنید، سوراخ های ایجاد شده در دیواره دستگاه ، یک خطا شناخته شده و در مرحله بعدی توسط بتونه پوشانده شده است.

آیا ماشین جوجه کشی فاخته در ارومیه نمایندگی دارد؟

بله ، این شرکت در ارومیه هم نمایندگی دارد ولی با توجه به اینکه تبریز بسیار پر جمعیت تر و بزرگتر از ارومیه است، بهتر بود در تبریز هم نمایندگی داشته باشد.

از کجا دفترچه راهنمای دستگاه جوجه کشی فاخته را دانلود کنم؟

این شرکت هنوز دفترچه راهنمایی کاملی را در اختیار مشتریان خود قرار نداده است، اما با سی دی آموزشی که همراه محصول ارسال می شود، می توان نحوه کار با دستگاه را آموزش دید.

برد دستگاه جوجه کشی فاخته دارای چه ویژگی های است؟

با استفاده از برد جوجه کشی فاخته می توان دما و رطوبت داخل دستگاه را تنظیم نمود. هم چنین با وجود قابلیت انتخاب پرنده ، می توان پرنده مورد نظر خود را انتخاب کرد. دما و رطوبت و سرعت چرخش تخم ها ، هم چنین سرد یا خنک بودن داخل کابین بر روی نمایشگر LCD قابل مشاهده است.

لیست قیمت محصولات فاخته

قیمت دستگاه جوجه کشی فاخته در بهمن ۹۸

دستگاه ۴۲ تایی

۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان

دستگاه ۸۴ تایی

۱.۹۰۰.۰۰۰ تومان

دستگاه ۱۲۶ تایی

۲.۲۰۰.۰۰۰ تومان

دستگاه ۱۶۸ تایی

۲.۴۰۰.۰۰۰ تومان

دستگاه ۲۱۰ تایی

۲.۶۰۰.۰۰۰ تومان

دستگاه ۵۰۴ تایی

۴.۵۰۰.۰۰۰ تومان

دستگاه ۱۰۰۸ تایی

۶.۵۰۰.۰۰۰ تومان

دستگاه ۲۰۱۶ تایی

۱۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان

دستگاه شترمرغی ۶۴ تایی

۱۱.۰۰۰.۰۰۰ تومان

 


آشنایی با دستگاه جوجه کشی فاخته
گروه طیوران صنعت فاخته
نتیجه گیری  :

پی نوشت : در این مقاله به صورت کاملا واقع گرایانه و به دور از هر گونه تخریب و تعصب به تحلیل و بررسی دستگاه جوجه کشی فاخته پرداخته شده است و تمامی تصاویر موجود در مقاله از خود ماشین جوجه کشی فاخته محصول گروه طیوران صنعت فاخته گرفته شده است.

در صورتی که یکی از مصرف کنندگان قبلی دستگاه های جوجه کشی شرکت فاخته هستید، پیشنهاد می کنیم نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید تا کسانی که قصد خرید این ماشین ها را دارند، با مزایا و معایب آن آشنا شوند.

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • محسن رستمی ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۰:۴۵:۳۲

    به عنوان یک فرد با تجربه در مورد دستگاه های موجود در بازار از شما بابت بررسی اصولی تشکر میکنم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.