670px-Dye-a-Baby-Chicken-Step-4

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم ( عملی که اصلا پیشنهاد نمیشود)

17 comments برچسب: ،،،،،،
 

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم ( عملی که اصلا پیشنهاد نمیشود)

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم  : در این مقاله از سری مقالات آموزش جوجه کشی قصد داریم به صورت کلی اطلاعات درباره رنگی کردن جوجه ها در داخل تخم را به شما بگوییم.در ابتدای مقاله به شما میگویم که این عمل به شدت برای تخم خطر دارد و اگر تجربه و مهارت کافی در جوجه کشی و این عمل ندارید اصلا به شما پیشنهاد نمی کنیم که جوجه های خود را رنگ کنید.
عمل رنگ زدن جوجه ها به صورت سنتی و از زمان قدیم برای شناسایی جوجه ها از سایر جوجه های گروه انجام میشد.
همچنین این عمل برای مطالعات در حیات وحش نیز صورت میگیرد.
رنگ زدن جوجه ها بعد از این که در زمان هچر قرار گرفتند امکان پذیر نیست و تنها در زمان ستر این روش کارساز می باشد.یعنی رنگ زدن جوجه ها در این روش زمانی رخ می دهد که جوجه ها تنها یک جنین هستند.اگرچه نژاد های طبیعی مرغ به صورت طبیعی سفید رنگ و رضایت بخش هستند اما می توان سایر نژاد ها را نیز رنگی کرد.
زمانی که عمل رنگ زدن جوجه ها انجام میگیرد باید به صورت کامل مراقب بود تا آسیبی به آنها وارد نشود.این عملی است که اصلا آسان نیست و ما شما را به انجام آن تشویق نمی کنیم زیرا به آسانی ممکن است جوجه بمیرد.

و اما رنگ کردن جوجه ها :

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم-جوجه رنگی

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم

مرحله اول :

مطمن شوید تخم مرغ ها 11 تا 14 روز در داخل دستگاه جوجه کشی قرار گرفته باشند :
عمل رنگ زدن و تزریق را می توان در زمان بین 10 تا 19 روز انجام داد ولی بهترین زمان برای این کار بین 11 تا 14 روز است زیرا در این زمان تنها نیاز به یک بار تزریق می باشد.

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم

مرحله دوم :

سوزن تزریق و تخم مرغ را به خوبه تمیز کنید : این خیلی مهم است که تخم مرغ و سوزن در زمان تزریق زیر پوستی به خوبی تمیز باشند و کمترین میزان میکروب را داشته باشند.بعد از آن که سوزن پوسته را سوراخ کرد به وسیله الکل تخم مرغ و سوزن را به آرامی تمیز کنید مراقب باشید الکل وارد تخم نشود.اجازه دهید تخم مرغ خشک شود.در زمان خشک شدن تخم مرغ مطمن شوید که سوزن آلوده نشود.

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم-جوجه های رنگی

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم

مرحله سوم :

سوراخ کردن تخم مرغ : با استفاده از تزریق زیر پوستی با سوزن با آرامی و با دقت یک سوراخ کوچک به اندازه نیم اینچ روی تخم مرغ در قسمت پایانی همان طور که در تصویر نشان داده شده است ایجاد کنید.

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم-آموزش رنگ زدن جوجه

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم

مرحله چهارم :

تزریق رنگ : مقدار 1.2 سی سی یا 5 میلی را از بطری رنگ برداشته و به آرامی و با دقت سر سوزن را وارد سوراخ ایجاد شده کرده و رنگ را تزریق نمایید و مراقب باشید که سر ریز نشود.

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم - جوجه کشی

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم

مرحله پنجم :

مهر و موم سوراخ : سوراخ ایجاد شده را با مقداری پارافین ذوب شده بپوشانید.مطمن شوید سوراخ به طور کال پوشانده شده است و سپس تخم را در داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید.
کار تمام شد و باز ما اشاره می کنیم که این مقاله برای اطلاعات بیشتر شما بوده است و اصلا دست به رنگ زدن تخم بدون آموزش و دانش کامل نزنید.

دیدگاه بگذارید

17 دیدگاه در "چگونه جوجه ها را رنگ کنیم ( عملی که اصلا پیشنهاد نمیشود)"

اطلاع از
avatar
مرتب سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشتر رای دادند
محمد مهدی
مهمان

سلام سوال
از چه نوع رنگی استفاده کنیم؟

Ashkan
مهمان

سلام من دستگاه جوجه کشی خانگی درست کردم از کارتن. لامپ 25وات. دیمر. و دماسنج استفاده کردم برای اندازه گیری رطوبت نمیدونم چی باید بگیرم و من پنج تخم گذاشتم داخل دستگاهی که ساختم هر موقع دستشون میزنم تخم ها خیلی داغ هستن این عادیه یا من نباید داغ بودنشان را حس کنم لطفا راهنماییم کنید.ممنونم

فهیمه
مهمان

سلام من دستگاه ب روش سنتی باکارتن ساختم دما37ال38میذارم دوتا ظرف اب هم گذاشتم با30عددتخم مرغ.رطوبت سنج ندارم ازکجابایدتهیه کنم؟ورطوبت باید چندباشه داخل کارتن؟؟داغ شدن تخم ها بااین دما ضرری برا تخمها نداره ؟؟ممنون لطفا راهنمایی کنید متشکر ازعوامل

امیر
مهمان

باسلام و عرض خسته نباشید من 120 تا تخم بلدرچین توی دستگاه ایزی باتور یک گذاشتم و سیستم اتومات رو هم راه انداختم اما الان رطوبت 78 درصد و دما هم 37.7 آیا رطوبتش زیاد نیست؟ واگر هست چکار کنم

محمد
مهمان

از چه رنگی برای رنگی کردن جوجه ها استفاده کنیم

بهزاد
مهمان

میشه با رنگ های بازار که به اهن میزنن بزنیم

بهنام
مهمان

سلام دوست من اشکالی نداره که تخم در یخچال بوده باشه

امیر اردوان
مهمان

با سلام یک سوال داشتم اینکه من تو دستگاه ایزی باتور یک ۲۰ تا تخم مرغ گذاشتم و الان رطوبت بدون پلاک هوا تا ۷۸ میره آیا این مشکلی ایجاد نمیکنه؟

امیر اردوان
مهمان

خب مشکلی ایجاد میکنه یا نه

wpDiscuz