قناری

پرورش قناری : نمایشگاه قناری

دیدگاهی وجود ندارد برچسب: ،،،،،،،،،

پرورش قناری : نمایشگاه قناری

قناری
در بسیاری از کشورهای صاحب نام در پرورش و تولید قناری همه ساله حداقل یک نوبت نمایشگاه استانی منطقه ای و یا کشوری برگزار میشود.
شرکت در نمایشگاه منافعی دارد و از جمله آشنا شدن با سایر پرورش دهندگان مشاهده ی پرندگان آنها و خرید و فروش پرندگان خوب است.این همایش ها معمولا در فصل پاییز برگزار میشود و پرورش دهندگان در اواخر تابستان و در فصل تولک قناری های مورد نظر خود را انتخاب و متعاقبا آنرا برای شرکت در نمایشگاه آماده می نمایند.برای شرکت در نمایشگاه قناری که بعضا به صورت مسابقه نیز سازمان دهی میشود توصیه هایی وجود دارد که توجه به آنها خالی از فایده نیست.این سفارشات از قرار زیرند:
۱_قناری مورد نظر به صورت انفرادی و یا حداثکر دو قطعه در یک قفس نگه داری شوند.
۲_اگر در کف قفس شبکه ی سیمی وجود دارد برداشته و روی سینی کف یک ورق کاغذ پهن شود(شبکه ی سیمی کف قفس نوک دم زیادیقناری را خراب می کند )
۳_در قفس تنها دو تیرک استراحت با فاصله ی کمی ( حدودا ۱۵ سانتی متر)مستقر میشود تا قناری به فس های کوچک نمایشگاه عادت کند.
۴_در تغذیه ی قناری علاوه بر استفاده از خوراک مقوی دوران تولک از دانه های روغنی و بعضا یک قطره در روز از روغن زیتون ( مخلوط شده با خوراک ) استفاده میشود.وجود چربی بیشتر در خوراک باعث تامین انرژی بیشتر از یک طرف و براقی و نرمی پرها از طرف دیگر میشود.
۵_فراهم آوردن امکان آبتنی همه روزه برای قناری ها .
۶_اگر قناری ها از نوع رنگی هستند در این رابطه اقدام لازم صورت گیرد ( خوراک مخصوص و یا مواد توصیه شده در این زمینه ).
۷_روز قبل از نمایشگاه یک وعده مولتی ویتامین ( محلول در آب یا مخلوط با خوراک)به قناری خورانده شود.
۸_اگر برای شرکت در نمایشگاه لازم است به استان دیگری سفر شود لازم است از اداره ی دامپزشکی شهر مبدا گواهی سلامت قناری های مسافر اخذ شود.
۹_امکان بازدید دوستان واقعی و دلسوز ( پرورش دهنده ی قناری و صاحب نظر در این زمینه ) با دو منظور فراهم شود : اول دیدن نقص هاو مشورت دوم عادت دادن قناری به حضور افراد غریبه و آمادگی برای روز نمایش.
۱۰_توجه به خوراک ، آب ، تعداد پرنده در قفس و طول مدت سفر بسیار مهم است.
۱۱_در سفرهای طولانی لازم است در هر ۳ ساعت حداقل ۰٫۵ ساعت توقف شود تا پرنده در این زمان استراحت و تغذیه نموده و استرس کمتری به آن وارد شود.
۱۲_بعد از بازگشت از نمایشگاه حداقل یک هفته تا ده روز قناری در قرنطینه باید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.