نحوه بازبینی و چِک‌کردن باروری تخم مرغ4

مطالب راهبردی در رابطه با استفاده از دستگاه جوجه کشی

۱۲ comments برچسب: ،،،،

نحوه بازبینی و چِک‌کردن باروری تخم مرغ4

من به عنوان یکی از کارمندان و تکنسین های قدیمی ماشین سازی اسکندری در نظر دارم تا تجربیاتم در مورد روش استفاده از ماشین های جوجه کشی و روش تبدیل تخم نطفه دار به جوجه یک روزه رو بهتون منتقل کنم پس مواردی رو در مورد روش استفاده از ماشین جوجه کشی براتون لیست میکنم:
۱٫ دقت داشته باشید که فقط تخم های با اندازه متوسط را داخل ماشین جوجه کشی قرار دهید پس تخم های خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ را داخل دستگاه جوجه کشی قرار ندهید چون تبدیل به جوجه نخواهند شد

۲٫ حتما دقت کنید که تخم های تازه را داخل دستگاه قرار دهید و از قرار دادن تخم های کهنه داخل دستگاه اجتناب کنید تخم های نطفه دار تا یک روز ۸۷ درصد ، تا سه روز ۸۰ درصد بعد از سه روز تا روز ششم ۷۰ درصد و بعد از روز ششم کمتر از ۵۰ درصد و بعد از ۱۱ صفر درصد امکان تبدیل شدن به جوجه را دارا میباشد
۳٫ هیچ وقت قبل از اینکه ماشین جوجه کشی به دست شما برسد تخم نطفه دار سفارش ندهید

۴٫ قبل از قرار دادن تخم ها در داخل ماشین جوجه کشی حتما ۲۴ ساعت قبل دستگاه را به برق بزنید و از صحت کار کرد آن مطمئن شود ، سپس دستگاه را خاموش کنید تا سرد شود و پس از آن تخم ها را داخل دستگاه بچینید.

۵٫ حتما دستگاه جوجه کشی را انتخاب کنید که در شرایط قطعی برق توانای کار کردن با باطری را داشته باشند. چه را که در صورتی که به این گونه نباشد هر گونه قطع شدن برق تخم های نطفه دار شما را نابود خواهد کرد.

۶٫ دمای اتاقی که ماشین جوجه کشی را در آن قرار داده اید حتما بایستی بین ۲۳ تا ۲۷ درجه باشد دقت فرمایید که این دما دقیقا همان دمای اتاق های معمولی میباشد
۷٫ در روز سوم تا هفتم جوجه کشی با استفاده از یک چراغ قوه تخم های داخل دستگاه را نور بینی نموده و تخم های بدون نطفه را از داخل دستگاه بیرون بگذارید چرا که اگر این کار را نکیند تخم ها فاسد شده و باعث از بین رفتن جنین در تخم های دیگر خواهد شد.
۸٫ فضای کاملا بسته و فاقد هواکش و یا فن یا پنجره برای قرار گرفتن دستگاه جوجه کشی مناسب نیست در نظر داشته باشید که داخل هر یک از این تخم ها یک موجود زنده وجود دارد که نیازمند تنفس و اکسیژن گیری میباشد
۹٫ حداکثر میزان نوسان دما در اتاقی که ماشین جوجه کشی در آن قرار دارد در حد فاصل شب تا روز ۴ درجه میباشد در نظر داشته باشید که موارد متعددی از جوجه کشی ناموفق گزارش شده که بعد از بررسی دقیق متوجه این نکته شده ایم که به علت خاموش شدن دستگاه های سرمایشی و یا گرمایشی و تفاوت بسیار فاحش دمای شب و روز عمل جوجه کشی موفق نبوده است
۱۰٫ برای جوجه کشی در حد آماتور یعنی تا دستگاه های ۲۰۰۰ تایی – دستگاه های که ظرفیت ۲۰۰۰ تا تخم نطفه دار را دارند – نیازی نیست شما تخم ها را شستشو دهید چرا که شستشوی تخم ه با مواد شوینده نیازمند تخصص و امکانات خاصی است که شما احتمالا فاقد این تخصص میباشد.
۱۱٫ برای دستگاه های کوچک هرگز از موادی مانند فرمالین یا سایر انواع سموم جهت ضد عفونی استفاده ننمایید. استفاده از اسکاج و یا اسنفج خیس برای نظافت دستگاه کفایت میکند.
۱۲٫ در صورت امکان همیشه یک دماسنج و یک رطوبت سنج کالیبره شده و دقیق در داخل دستگاه داشته باشید تا در صورتی که سیستم های الکترونیکی دستگاه به مشکلی بر خورد نمایند فورا با خبر شود.
در نظر داشته باشید که فرآیند جوجه کشی شامل سه ضلع ماشین جوجه کشی ، اپراتور و استفاده کننده از دستگاه ، و در نهایت تخم نطفه دار مناسب میباشد و در صورتی که هر یک از این موارد مشکلی داشته باشد فرآیند جوجه کشی موفق نخواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که بهترین دستگاه جوجه کشی جهان را در اختیار داشته باشید در صورتی که تخم شما فاقد نطفه باشد عمل جوجه کشی به هیچ وجه موفق نخواهد بود.
منبع : گروه تحقیق و توسعه ماشین سازی اسکندری

دیدگاه (12)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.