پرورش اردک

بخش دوم : نکات مفیدی برای پرورش اردک ها!

7 comments برچسب: ،،،،،
 

بخش دوم :  نکات مفیدی برای پرورش اردک ها!

پرورش اردک

بیرون آمدن از تخم جوجه اردک ها!
به خاطر داشته باشید مهمترین چیز این است که دخالت بیش از حد با تخم لازم نیست. از آنها مثل پلک چشماتون نگه داری کنید!
اولین مرحله در جوجه کشی زمانی است که جوجه اردک ها نوک خود را از میان غشا به یک انتها از تخم هل می دهند.(فرآیندی به نام شکستن و باز شدن داخلی.)
در این مرحله شما می توانید ضربه زدن جوجه اردک ها را به پوسته و جیر جیر آن ها را بشنوید.
مرحله بعدی (تا دو روز بعد) شکستن سطح خارجی است زمانیکه آنها برای اولین بار در پوسته شکاف ایجاد می کنند. این درست شبیه 1 تکان کوچک به نظر می رسد اما هوایی که برای ادامه به آن نیاز دارند به آنها می رسد.
در آخر(دوباره، تا یک یا دو روز بعد) جوجه اردک ها با نوک به پوسته شکسته فشار وارد کرده و با حرکت مارپیچی و وول خوردن برای شکستن تا آخر و باز شدن تخم به اندازه کافی و آزاد شدن تلاش می کنند.
یک مطلب مهم این است آیا کمک به بچه اردک ها در بیرون آمدن از تخم وجود دارد یا نه.(من مانند بسیاری که فقط چند اردک در خانه نگهداری می کنیم و قصد پرورش آن را به صورت گسترده نداریم فکر می کنیم که فقط حفاظت از بچه اردک ها کافی است و خودشان با تلاش قادر به بیرون آمدن از تخم ها هستند.)

جوجه کشی از اردک

ما با اردک ها در تماسیم (که به طور آشکار به سختی پوسته را می شکنند و بیرون می آیند) با استفاده از اطلاعات یک کارشناس به برخی از جوجه اردک ها با استفاده ازموچین و ایجاد سوراخ در پوسته بعدی در کیسه هوا کمک کردیم. آنها در حال حاضر به طور کامل رشد کرد اند، اردک ها شادند!باید به این نکته تأکید کرد که این فرآیند خطرناک است و شما باید تصمیم بگیرید که به آنها در شکستن پوسته خارجی و بیرون آمدن از آن کمک کنید شاید آنها بعد از آن بیشتر نیاز به کمک داشته باشند که آنها را زیر نظر بگیرید چون ممکن است رطوبت از دست داده باشند. اگر غشا بیش از حد خشک باشد امکان دارد آنها به دام بیفتند.(استفاده از آب گرم در یک سمپاش برای اضافه کردن رطوبت به تخم ها اگر شما از ماشین جوجه کشی استفاده می کنید و تخم ها دارای سوراخ اند می تواند کمک کند.) به یاد داشته باشید که امکان دارد بین بیرون آمدن داخلی جوجه و شکستن پوسته و خارج شدن خارجی آن چند روز فاصله باشد بنابراین نباید بی حوصله شوید. تحقیقات خود را انجام دهید و سوالهای خود را بپرسید قبل از اینکه برای کمک به آنها تلاش کنید!نکته اصلی که باید به خاطر داشته باشید این است که جوجه اردک باید خودش به بیرون آمدن از تخم تمایل داشته باشد و خودش از تخم بیرون بیاید. ممکن است با اینکه پوسته به اندازه کافی باز باشد و زرده به طور کامل جذب شده باشد جوجه ها یک روز یا بیشتر در پوسته باقی بمانند.

اردک
جوجه اردک ها باید حدود 12 ساعت پس از خارج شدن از تخم برای اینکه به طور کامل خشک شوند در دستگاه جوجه کشی باقی بمانند. یکی دیگر از مزیتهای باقی گاشتن آنها این است که در این مرحله شما نمی توانید رطوبت را کاهش دهید بنابراین باعث ناراحتی و آشوب در همه جوجه اردک ها می شوید. همچنین به نظر می رسد بر این باوریم که در واقع جوجه اردک ها تشویق به رشد می شوند و حتی کمکی به از تخم بیرون آمدن آنها می شود.
از اینکه جوجه اردک ها در ماشین جوجه کشی سستن و تلو تلو می خورند یا می چرخند وحشت نکنید. آنها برای مدتی بی دست و پا هستند و قادر به ایستادن روی پاها نیستند.(اگرنظر و احساس شما این است که جوجه اردک ها به خودشان آسیب می رسانند می توانید با قرار دادن جعبه کوچکی در ماشین جوجه کشی مانع از حرکت آنها و خشونت آنها شوید.)

دیدگاه بگذارید

7 دیدگاه در "بخش دوم : نکات مفیدی برای پرورش اردک ها!"

اطلاع از
avatar
مرتب سازی بر اساس:   جدیدترین | قدیمی ترین | بیشتر رای دادند
عرفان
مهمان

سلام اگر اردک هارا زیریک مرغ بگذاریم چه می شود

مهسا
مهمان

سلام خسته نباشین 18 تخم داخل دستگاه جوجه کشی گذاشتم ی…………………………………………….

محمد
مهمان

سلام

با تشكر از اطلاعات ارزنده و مفيدتان،من يك دستگاه جوجه كشي خريدم ميخوام تخم اردك داخل دستگاه قرار بدم.از طرفي قراره تخم اردك را از بازارهاي محلي جمع اوري كنم.سوالي كه دارم :چه اقداماتي بايد روي تخم اردك قبل از فرار دادن در دستگاه انجام داد؟

wpDiscuz